ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by debotoijusto Sun 3 Jan - 11:44

Ni trutava Civilna zaštitna, ni kaotičan Crveni križ, ni raznorazni nesposobni načelnici i selonačelnici, ništa nas toliko nije izbilo iz cipela od bijesa ovih dana na Baniji kao posjet Strašniku i domu Tomislava Stanića.
- Molim vas dođite. Dođite i pogledajte što mi se dogodilo s kućom – pozvao nas je dok smo s ekipom volontera iz Starigrada Paklenice pokušavali naći rješenje za spuštanje kampera s labudice. Josip i njegova klapa iz podvlebitskog mjesta došli su u Petrinju s dvije donirane kamp-kućice u želji da svaku izravno predaju ljudima od potrebe, da se ne zagube po tim stovarištima donacija bez glave i repa. Onda su čuli za Tomislava i našli se njim u Gori da mu predaju jedan. Kod spuštanja s labudice malo je zapinjalo, ali rješenje s brzo našlo, i evo nas u sumrak u Strašniku, kod Tomislave obitelji. Dočekala nas je njegova stara uplakana majka koja je jednog sina izgubila u ratu, supruga Davorka, brat Josip i troje djece. Noć prije njih devet prvi je put spavalo u kontejneru kojeg su dobili od tvrtke Siemens. Sada je ispred kuće stigao i kamper, tako da će im neko vrijeme biti suho i koliko-toliko komotno. Od utorka su spavali u garaži pored otvorenog ložišta, stisnuti jedni uz druge na drvenim klupama.
- Zbog ovoga sam htio da dođete. Da ovo vidite – pokazuje nam Tomislav ćošak kuće iz kojeg je potres izbio cigle. Kvrcnuo je kao da je od stakla, a kad kantun tako ispadne, svi zidovi kuće se poremete i jedino rješenje je sve srušiti i graditi ispočetka. Pitamo Tomislava zašto kod gradnje uglove nije ojačao betonskim stupovima s čeličnom armaturom, nego je ostavio samo uvezanu ciglu koja se lako izbije i bez potresa.
- Nisam to radio ja, to mi je napravila država. Kod obnove. Tako su obnovili sve kuće na ovom području. Bez betona i željeza. Ne samo u Strašniku, koji je nakon rata ostao s par čitavih kuća. Obnova, prijatelju, oni su nam došli glave. Zato sam htio da ovo vidite. Da o tome pišete. Jer o tome se šuti, a za ovo je netko odgovoran...
Kad mislite da ne može biti gore, obavezno se podsjetite da živite u Hrvatskoj, gdje komparativ „loš, gori, najgori”, ima svoju četvrtku varijantu – hrvatski.



Koja je ovo država, ej! Čovjeku sruše kuću u ratu i onda mu je država kao obnovi ali tako da ga zapravo pokrade, i njega i sve nas koji smo tu obnovu platili. Ne samo da ga pokrade, nego mu doslovno zbog lopovluka ugrozi život. Ne mogu se sjetiti da je netko zbog toga završio u zatvoru, da mu se sudilo ili da je bio prozvan. A dalo bi se to nakon ovog potresa lijepo istražiti. Da vidimo te projektante i nadzorne inženjere, da vidimo te izvođače radova i sve one državne birokrate koji su provodili i organizirali tu besramnu pljačku zvanu obnova.
Ako u ovoj truleži postoji nešto što se može nazvati „dubokom državom”, nečim vječitim, nepromjenjivim i funkcionalnim, od čega je izgrađena struktura ove tragične državice, onda je to korupcija. Korupcija od vrha do temelja i zidova kuće u Strašniku, Novom Selu Glinskom, Lekeniku, Gori, Glini, Majskim Poljanama, Sunji, Sisku, Petrinji... Svugdje gdje su kuće rađene fušerski, improvizatorski, bez pet kila željeza i betona, kao u priči o Tri praščića, drži vodu dok majstori odu, a kad su „majstori” otišli i došao potres, nastala je katastrofa. Barem 50, ako ne 70 posto kuća obnovljenih nakon rata ovdje na Baniji bilo bi manje uništeno u potresu i više uvjetno za život da korupcija iz njih nije izvadila željezo i beton. Zbog čega su se kuće tim jadnim ljudima, koji ionako teško žive, sada još jednom srušile na glavu. Ne potres, nego korupcija, korumpirana država, njeni službenici i „poduzetnici”, u sprezi s birokracijom i politikom, koji su iz obnove zamračili velike novce, sebi izgradili kuće i apartmane na moru, a djeci platili školovanje u inozemstvu. Oni su stotinama i tisućama tomislava stanića na Baniji srušili kuću na glavu.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by debotoijusto Sun 3 Jan - 11:46

- Dođite, pogledajte... – uvodi nas Tomislavov brat Josip u kuću pod svjetlima baterijske lampe. Zamrznuta slika najjačeg udara. Bor sa svjećicama, namješten stol, regali, dvosjed trosjed, sve je uništeno. Kantun kuće je iskočio i kuća je potonula. Jer je neko htio omastiti brk.
Gledamo te zidove ispucale kao geografske karte i zamišljamo kako je to moglo izgledati. Pedofili su mi jasni, oni su nastrani i bolesni, razumijem i ratne zločince, oni su psihopate, ali što je u glavama onih koji su na ovoj sirotinji odlučili zaraditi, na obnovi kuća srušenim u ratu? Nisu to sigurno neki probisvijeti s dna kace, više mi to liči na posao bijelih ovratnika, ljudi od zvanja i struke, koji jako dobro znaju kako „duboka država” funkcionira, kako se krade od najslabijih a da vam nitko ništa ne može. Pogotovo ne policija i sudovi, a ako vas i neka „ruka pravde” stigne, jedino to može napraviti neka partija oduzimanjem moći i utjecaja. Zamišljamo kao su to napravili na hladno, proračunato, lijepo sjeli za stol i rekli: „Ma šta će tom Staniću željezo i beton. Bolje da to ide u moju vikendicu, a njemu ćemo malo cigle i ljepila i nek se nosi. Ionako ga nikad više nećemo vidjeti, ni njega i Strašnik.” Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista.



Sada ti kosturi ispadaju iz ormara. Ovdje je korupcija zasolila katastrofu. Ovdje se točno može izmjeriti koliko je država odgovorna za štetu nastalu u životima i na imovini ovih ljudi. Ne samo da država nije u stanju na vrijeme pomoći ljudima u nesreći, ona je ove ljude ovdje zapravo dodatno unesrećila.
Suprugu Davorku pitamo zašto neko vrijeme ne bi proveli na moru, u nekom od apartmana ili kuća koje dobri ljudi nude, barem dok se stanje ne popravi.
- Budemo se nekako snašli. Čovjek u sekundi ostane bez svega. Glavno da smo na svome. Čekamo da prestane tresti pa ćemo se onda krenuti u obnovi – kaže.
Sigurno?
- Pa kud bi svoju kuću napustili? Još da nas pokradu! Već se priča da su neki kombiji počeli obilaziti napuštena mjesta, da ulaze u stanove u Petrinji...
Ne bojte se tih lopova draga gospođo, država vas je već opljačkala.


https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/nije-potres-nego-korumpirana-drzava-ljudima-na-baniji-srusila-kuce-na-glavu-obnovili-su-nam-kuce-nakon-rata-ali-bez-betona-i-zeljeza-1068408
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by aben Sun 3 Jan - 12:01

Ča je bilo u wansenu 42?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by dijagram Sun 3 Jan - 12:02

Nema krivaca, nitko nista nije pogrijesio, nista maznuo, nista "previdio".
Kriv je potres, visa sila:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by dijagram Sun 3 Jan - 12:02

Nema krivaca, nitko nista nije pogrijesio, nista maznuo, nista "previdio".
Kriv je potres, visa sila:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by aben Sun 3 Jan - 12:04

dijagram wrote:Nema krivaca, nitko nista nije pogrijesio, nista maznuo, nista "previdio".
Kriv je potres, visa sila:)
Govorin ti jo, soli na rep. 

Svaki put ka pogodiš poso preko računa, izbiješ nekomu željezo iz nosivig zida

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by veber Sun 3 Jan - 12:06

trolčino spamerska, odjebi.
daj se suzdrži barem u ovakovim vremenima.
jebemti otvaranje spamerske teme.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by marcellus Sun 3 Jan - 12:23

Tomić po običaju sere - ako je "korupcija" izvadila željezo i beton iz zgrada to je napravila u njegovoj voljenoj jugi, jer u Petrinji u zadnjih 30 godina nije sagrađeno skoro ništa, a ono malo što je sagrađeno se nije srušilo. Srušilo se ono što je građeno u jugi.

_________________
Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by marcellus Sun 3 Jan - 12:25

a tada se kako znamo gradilo bez dozvole i bilo čega jednostavno zato jer država nije bila u stanju izdavat iste, proces izdavanja građevne dozvole je trajao cca 20 godina. Za uvođenje telefona je trebalo čekati dvije do tri, ako si imao paricu ispred kuće, inače dulje.

_________________
Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by veber Sun 3 Jan - 12:38

marcellus wrote:Tomić po običaju sere - ako je "korupcija" izvadila željezo i beton iz zgrada to je napravila u njegovoj voljenoj jugi, jer u Petrinji u zadnjih 30 godina nije sagrađeno skoro ništa, a ono malo što je sagrađeno se nije srušilo. Srušilo se ono što je građeno u jugi.
daj ne seri.
jebala te fiksacija s jugom.
štete nema na objektima građenim po jus-u
onda imamo period erinih do 2000e pa onda zgrade opet stoje.

nemoj biti ko i debo.
moj djed je za vikendicu 1967/8e izvadio sve moguće papire.
postoji vlasnički list
potpis i pečat statičara, općine i kaj je već išlo.


neboderi iz juge nemaju oštećenja.
to kaj je tebi problem juga i kaj moraš pljuvat po njoj, to je drugo.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by vuksadinare Sun 3 Jan - 12:41

Tomic?..tog covjeka nitko nikad nije vidio sa mistrijom,lopatom,puskom...kad su nevolje u pitanju..a prvi je u trazenju dlake u jajetu da bi sebe i svoj nerad i sebicnost oprao
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by Noor Sun 3 Jan - 12:42

veber wrote:
moj djed je za vikendicu 1967/8e izvadio sve moguće papire.
postoji vlasnički list
potpis i pečat statičara, općine i kaj je već išlo..

potpis statičara znači isključivo to da je netko (on) napravio statički račun i dimenzionirao konstrukciju u projektu
da li je to sve baš tako i izvedeno, drugo je pitanje
jel djed angažirao i nadzor, koji bi potvrdio gore navedeno?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by debotoijusto Sun 3 Jan - 12:44

marcellus wrote:Tomić po običaju sere - ako je "korupcija" izvadila željezo i beton iz zgrada to je napravila u njegovoj voljenoj jugi, jer u Petrinji u zadnjih 30 godina nije sagrađeno skoro ništa, a ono malo što je sagrađeno se nije srušilo. Srušilo se ono što je građeno u jugi.
koji tomic i kakva yuga ??? 
odi umij se ako si tek ustao ili procitaj tekst prije komentara
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by Noor Sun 3 Jan - 12:45

debotoijusto wrote:Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista O_15687764_1024
kako je ovakva gradnja prošla dozvolu i tehnički pregled, samo Bog zna

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by veber Sun 3 Jan - 12:51

Noor wrote:
veber wrote:
moj djed je za vikendicu 1967/8e izvadio sve moguće papire.
postoji vlasnički list
potpis i pečat statičara, općine i kaj je već išlo..

potpis statičara znači isključivo to da je netko (on) napravio statički račun i dimenzionirao konstrukciju u projektu
da li je to sve baš tako i izvedeno, drugo je pitanje
jel djed angažirao i nadzor, koji bi potvrdio gore navedeno?
moj djed je bio naci.
a radio je vikendicu od betona s armaturom za bunker.
a, s obzirom da smo inžinjerska obitelj. znamo računat.
djed je bio nadzor, a stari podizvođač.

shvati da je greda greda-kod građevinara i kod strojara.
zna se kolika je prekidna/tlačna/torziona čvrstoća materijala.

vikendica je vrhu stijene i viri van 5m.
ispilotirana 20ak metara u stijenu.
sve izarmirano s predviđenom nadogradnjom još tri kata.
terasa ima armirane grede i stupove uklopljene u okoliš.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by dijagram Sun 3 Jan - 12:53

Noor wrote:
debotoijusto wrote:Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista O_15687764_1024
kako je ovakva gradnja prošla dozvolu i tehnički pregled, samo Bog zna
moš misliti sto se pregledalo
popuni obrasce u birtiji i gotovo
uostalo i kompletna "legalizacija" objekata radjena je na isti nacin.
napravis papir kako bi to trebalo biti iako se zna da tako nije niti se provjerava kako jest
uplati kubikazu drzavi i legalizirano:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by veber Sun 3 Jan - 12:54

i ps.
danima su minirali dok nisu napravljeni temelji.
od izminiranog je napravljen put koji je nekad bio blatan u jesen, a neprohodan u proljeće.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by Noor Sun 3 Jan - 12:55

veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
moj djed je za vikendicu 1967/8e izvadio sve moguće papire.
postoji vlasnički list
potpis i pečat statičara, općine i kaj je već išlo..

potpis statičara znači isključivo to da je netko (on) napravio statički račun i dimenzionirao konstrukciju u projektu
da li je to sve baš tako i izvedeno, drugo je pitanje
jel djed angažirao i nadzor, koji bi potvrdio gore navedeno?
moj djed je bio naci.
a radio je vikendicu od betona s armaturom za bunker.
a, s obzirom da smo inžinjerska obitelj. znamo računat.
djed je bio nadzor, a stari podizvođač.

shvati da je greda greda-kod građevinara i kod strojara.
zna se kolika je prekidna/tlačna/torziona čvrstoća materijala.

vikendica je vrhu stijene i viri van 5m.
ispilotirana 20ak metara u stijenu.
sve izarmirano s predviđenom nadogradnjom još tri kata.
terasa ima armirane grede i stupove uklopljene u okoliš.
onda joj ni atomska ništ nemre :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by veber Sun 3 Jan - 12:59

dijagram wrote:
Noor wrote:
debotoijusto wrote:Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista O_15687764_1024
kako je ovakva gradnja prošla dozvolu i tehnički pregled, samo Bog zna
moš misliti sto se pregledalo
popuni obrasce u birtiji i gotovo
uostalo i kompletna "legalizacija" objekata radjena je na isti nacin.
napravis papir kako bi to trebalo biti iako se zna da tako nije niti se provjerava kako jest
uplati kubikazu drzavi i legalizirano:)
pa tako je išlo.
za onaj objekt na malešnici nitko nije niti izašao.
dodao kubikažu i vozi. dio je napravljen prije 68e pa ni to nitko nije gledao.
mada, eto. nikaj mu nije.
s tim da je meni bio frend arhitekt pa je rekao, zovi bager. prije par godina.
ali kao skladište je super.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista Empty Re: Od tog prijesnog, dogovorenog zločina možda je gori samo onaj sastanak u Wannseeu 1942., ali metoda i bešćutnost, siguran sam, uvlas je ista

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum