ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Page 10 of 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by veber Sun 30 Oct - 13:33

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

cijena goriva je poznata i predvidiva, u idućih 5 godina vjerojatno će se kretati između 10 i 15 kn za litru
...
dakle kretat će se od pola kune do 70 lipa noću

vrijenost auta kad jednom prijeđe 150-200 tisuća

To su ti tvoji izfantazirani podaci na koje se neću osvrtati, jer su samo tvoj problem.
Jedino ću komentirati ovaj posljednji.
Cijena polovnih strujića će biti značajno veća nakon što litij-ionske baterije budu zamjenjene onim funkcionalnijim i jeftinijim, a koje se razvijaju, koje će omogućiti prelaženje puno veće kilometraže pod realnim uvjetima. Znači, bez radikalno povećane potrošnje zbog umjerenog povećanja brzine, stalne upotrebe klima uređaja i slično.
Poanta je u tome da je na strujićima popis lako kvarljivih dijelova koji zahtjevaju stalnu pažnju puno manji nego na autima sa SUI pogonskim agregatima.
Da ne govorim kako je iskoristivost privedene energije u strujićima osjetno veća nego na onima sa čak i dizel pogonom, a kamoli benzincima, ali to ima više veze sa potrošnjom energije nego sa pouzdanošću tehnologije.
ja sam apsolutno za električne aute, općenito struju.
veća iskoristivost, bolji momenti, manji gubici.

problem je u dobavi energije.
baterije su zakurac i do daljnjeg će to biti.

marc bulazni.
imao sam huawei s garancijom 5 g.
baterija riknula nakon 2g. naravno da sam reklamirao pa mi rekli neka čekam 2mj da provjere i blablabla.
u njemačkoj.

tako isto kada rikne baterija na autu. čekaj sinko ili kupi novi.

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by catabbath Sun 30 Oct - 14:04

Lol ono kad im račun za zamjenu baterije na Škodi dođe 140 000 kn :)

_________________
Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12433
2015-08-22


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by AssadNaPodmornici Sun 30 Oct - 14:40

inače samo da kažem nešto iz kuta "ekonomiste" .

uglavnom sve te pozitivne promjene koje su se desile.. tipa auta zamjenili kočije, uber zamjenio taksije, mobiteli postali ono što nisi mogao zamisliti prije 30godina na stra treku u najluđim snovima , računala itd.

sve je to došlo preko tržišnih načela ponude i potražnje i tržišne utakmice. da bi zadovoljili potrebe kupaca, firme su se trudile izbaciti što kvalitetnije, jeftinije proizvode itd.  naravno ne djeluje ovo u 100% situacija u realnom svijetu, ali bogami to je ono što čini razliku jel da..

i u tom smjeru su trebali ići ovi električni automobili. kako su obični auti zamjenili konjske zaprege tako je i ovo trebalo ići u tom smjeru. tržišno.

međutim čim ti neki birokrati čija je glavna ideologija "you will own nothing and be happy", "jedite soju i crve umjesto mesa, nemojte imati djecu, ali zato uvezite 666milijuna ekipe iz somalije i bangladeša" da spasite planetu, kada ista ta ekipa zabranjuje auta, i na silu trpa nešto što velika većina neće moći priuštiti ,ne samo to, nego zamislite koliko naše ekonomije je vezano za dizel automobile. radnici koji idu na posao, kombiji koji voze alat i materijal, kamioni, šleperi,  majstori, strojevi, pekara, ... nije ekonomija "tipkam na računalo nešto, tipa neki novinarski članak" i "to je ekonomija".. to je tek dio ekonomije koji postoji zato jer postoji ekipa koja zaprlja ruke i zna koristiti alat a takvi isključivo se pogone dizelom.

i sve to dolazi na mjeru sile i zabrane. dakle samo sa logike ekonomske povjesti ovo nema smisla, jer skok prema električnim autima je trebao ići preko tržišnih mehanizama gdje su oni ako su zaista bolji, efikansiji, jeftiniji trebali sami zamjeniti dizel/benzin auta bez da ti država mora kupiti pola automobila koji ne može izdurati duže od pola puta zagreb split i gdje nakon toga trebaš naći punjač i punit ga par sati, a svaki pregled mehaničara košta kao jedna plaća.. kako da ne.

ili ćemo mi srušiti takve pizdarije ili će ovi luđaci jednostavno to uvesti, pa će sjebati sve oko sebe,...

usput ista ekipa koja vam uvodi ovo - - koriste privatne avione gdje svaki let potroši goriva koliko vi za par godina, jedu svježe meso, a vi bi trebali crve i soju, i nije se cijepila a vama žele sterilizirati i osakatiti djecu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


catabbath likes this post

Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by veber Sun 30 Oct - 15:05

struja u ovom sadašnjem obliku, nema šanse.
njemačka i austrija masovno rade sistem vlak/tramvaj za kamione.
ukopča se u posebnu traku, digne liru i vozi-uvod u autonomnu vožnju gdje kamion s teretom dolazi u distributivni centar, preuzme ga viličarist, isprazni, napuni. utipka podatke i kamion se vrati.

iz splita do visa i natrag dođem s 200l goriva, to je ekvivalent 4 baterije, a svaka ima 800kg ili tonu.

bulazne.

nema nikaj od struje.
pogotovo jer se kreće s brojilima za punjenje, pa kada im kresnu porez budu cvilkali.
o promjeni baterije nema govora jer se ćelije ugrađuju u podnicu.

nije to akumulator pa buš u lidl i kupil drugi.
cijeli auto ide u šturc, a baterije trenutno traju 3g. nebitno jel mob, lap ili auto.

litijske su dosegnule maximum i to je to.
motaj kablove.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by marcellus Sun 30 Oct - 17:20

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

cijena goriva je poznata i predvidiva, u idućih 5 godina vjerojatno će se kretati između 10 i 15 kn za litru
...
dakle kretat će se od pola kune do 70 lipa noću

vrijenost auta kad jednom prijeđe 150-200 tisuća

To su ti tvoji izfantazirani podaci na koje se neću osvrtati, jer su samo tvoj problem.
Jedino ću komentirati ovaj posljednji.
Cijena polovnih strujića će biti značajno veća nakon što litij-ionske baterije budu zamjenjene onim funkcionalnijim i jeftinijim, a koje se razvijaju, koje će omogućiti prelaženje puno veće kilometraže pod realnim uvjetima. Znači, bez radikalno povećane potrošnje zbog umjerenog povećanja brzine, stalne upotrebe klima uređaja i slično.
Poanta je u tome da je na strujićima popis lako kvarljivih dijelova koji zahtjevaju stalnu pažnju puno manji nego na autima sa SUI pogonskim agregatima.
Da ne govorim kako je iskoristivost privedene energije u strujićima osjetno veća nego na onima sa čak i dizel pogonom, a kamoli benzincima, ali to ima više veze sa potrošnjom energije nego sa pouzdanošću tehnologije.

koja je poanta?

Računica je jednostavna: Meni se puna cijena strujića (gradskog kupljenog uz poticaje) vraća za 4 max 5 godina SAMO na uštedi na benzinu u odnosu na postojeći benzinac (onaj koji manje troši od dva koja imamo)


meni na bengu ode 3-4 k kuna mjesečno.

sa strujićem mi prijevoz mjesečno pada na 300 kuna

kraj priče

_________________
Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by marcellus Sun 30 Oct - 17:21

znači da ga 1 dan i 1 km po isteku garancije bacim u smeće meni se to i dalje isplatilo i dobio sam natrag svoju lovu uloženu u njega

_________________
Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by marcellus Sun 30 Oct - 17:39

veber wrote:
marcellus wrote:
prckov wrote:
marcellus wrote:
prckov wrote:
marcellus wrote:i nisam popušio nikakvu ideologiju nego stavio troškove na papir.

ženin kolega isto živi u samoboru, radi na istoku zagreba, 70 km dnevno samo poso i nazad, godinama već vozi strujića

da ne vozi pol plaće bi mu otišlo na beznin

jebo ideologiju, na struju se ja mogu vozit za 7-8 kuna dnevno

na benzin ne mogu nikako ispod 70-80
kolko si platio auto

odbila mi država 70.000 kuna od cijene.

isto kolko bi platio mali gradski benzinac.
pitam da vidim isplati li se zaista
po tim danasnjim cijenama struje izgleda da je dobro rjesenje sto se tice Hrvatske
ovdje kod mene struja poskupljuje a leftardi prelaze na solarno  tako da ce jos vise poskupit ako je  uopce bude redovno
tako da isplativost ovisi o tome di zivis i kakve cujene struje ce bit u perspektivi
naravno da nisam protiv ako se isplati i ako proizvod ispunjava (u istom levelu kao i benzinci) ono za sto je namjenjen

noću je struja džaba

pola kune kwh cca, šezdeset lipa, tako nešto

napuniš teslu do vrha za 50 kuna
vidiš kako pišeš pizdarije.
i ne želiš pogledati oko sebi.
pa onda objaviš kaj tebi paše.

uredba eu je ta da će prelaskom na struju krenuti i oporezivanje kućnih priključaka.
dobit ćeš brojilo na priključak i svaki mjesec račun.

cijena će ti i dalje ostati ista.

bitna je masa bedaka da se navuče, kada se navuku krenut će naplata.
u njemačkoj nema više gratis punjenja.

a kreće se prema naplati po priključku.

ay ne seri

nema nikakvog prključka auto se puni na standardnoj utičnici 220 volti

nema nikakvog poreza, kao i inače izmišljaš i fantaziraš

wallbox kupiš za dva soma kuna


_________________
Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by Guest Sun 30 Oct - 18:33

marcellus wrote:

meni na bengu ode 3-4 k kuna mjesečno.

sa strujićem mi prijevoz mjesečno pada na 300 kuna

kraj priče

Zapravo tek početak.
To je možda za sada tako, a mislim da je čak i tebi jasno koliko će dugo otprilike trajati takva financijski povoljna upotreba strujića pa ti nemam razloga posebno objašnjavati koliko je takav stav najblaže rečeno naivan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by veber Sun 30 Oct - 19:56

marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:
prckov wrote:
marcellus wrote:
prckov wrote:
marcellus wrote:i nisam popušio nikakvu ideologiju nego stavio troškove na papir.

ženin kolega isto živi u samoboru, radi na istoku zagreba, 70 km dnevno samo poso i nazad, godinama već vozi strujića

da ne vozi pol plaće bi mu otišlo na beznin

jebo ideologiju, na struju se ja mogu vozit za 7-8 kuna dnevno

na benzin ne mogu nikako ispod 70-80
kolko si platio auto

odbila mi država 70.000 kuna od cijene.

isto kolko bi platio mali gradski benzinac.
pitam da vidim isplati li se zaista
po tim danasnjim cijenama struje izgleda da je dobro rjesenje sto se tice Hrvatske
ovdje kod mene struja poskupljuje a leftardi prelaze na solarno  tako da ce jos vise poskupit ako je  uopce bude redovno
tako da isplativost ovisi o tome di zivis i kakve cujene struje ce bit u perspektivi
naravno da nisam protiv ako se isplati i ako proizvod ispunjava (u istom levelu kao i benzinci) ono za sto je namjenjen

noću je struja džaba

pola kune kwh cca, šezdeset lipa, tako nešto

napuniš teslu do vrha za 50 kuna
vidiš kako pišeš pizdarije.
i ne želiš pogledati oko sebi.
pa onda objaviš kaj tebi paše.

uredba eu je ta da će prelaskom na struju krenuti i oporezivanje kućnih priključaka.
dobit ćeš brojilo na priključak i svaki mjesec račun.

cijena će ti i dalje ostati ista.

bitna je masa bedaka da se navuče, kada se navuku krenut će naplata.
u njemačkoj nema više gratis punjenja.

a kreće se prema naplati po priključku.

ay ne seri

nema nikakvog prključka auto se puni na standardnoj utičnici 220 volti

nema nikakvog poreza, kao i inače izmišljaš i fantaziraš

wallbox kupiš za dva soma kuna

opet ti velim da bulazniš.

dobit ćeš uz auto brojilo pa će ti mjesečno stizati račun.
u njemačkoj se ukidaju besplatne punionice.

za dvije godine ćeš cvilit kako te jebe auto i kako ti je država puknula porez.

jebote, ja konstantno sam vozio na plin i rvacka me dodatno oporezovala.

dobit ćeš brojilo i plaćat ćeš eko porez, vrlo jednostavno.
a, kada ti rikne baterija onda češ cvilit.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by veber Sun 30 Oct - 20:07

i zaboravih.
u njemačkoj si nakon tri mjeseca dužan otići na TUV i promjeniti tablice te platiti cestarinu.
i ti sada meni pričaš da će se rvacka odreći 60% prihoda iz litre goriva u ime struje.

jes ofkors.

samo će prekopirat njemačku i uvaliti brojilo za svaki auto. pa ćeš dobiti mjesečni račun.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by marcellus Sun 30 Oct - 20:09

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

meni na bengu ode 3-4 k kuna mjesečno.

sa strujićem mi prijevoz mjesečno pada na 300 kuna

kraj priče

Zapravo tek početak.
To je možda za sada tako, a mislim da je čak i tebi jasno koliko će dugo otprilike trajati takva financijski povoljna upotreba strujića pa ti nemam razloga posebno objašnjavati koliko je takav stav najblaže rečeno naivan.
Naivno je misliti da benzin kao takav neće uskoro biti zabranjen, osim sintetičkog co2 neutralnog koji trnutno košta cca 5 eura litra u proizvodnji. Struja ne može previše poskupjeti jer je koriste svi za sve i to bi izazvalo socijalne nemire

_________________
Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by Guest Sun 30 Oct - 20:17

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

meni na bengu ode 3-4 k kuna mjesečno.

sa strujićem mi prijevoz mjesečno pada na 300 kuna

kraj priče

Zapravo tek početak.
To je možda za sada tako, a mislim da je čak i tebi jasno koliko će dugo otprilike trajati takva financijski povoljna upotreba strujića pa ti nemam razloga posebno objašnjavati koliko je takav stav najblaže rečeno naivan.
Naivno je misliti da benzin kao takav neće uskoro biti zabranjen, osim sintetičkog co2 neutralnog koji trnutno košta cca 5 eura litra u proizvodnji. Struja ne može previše poskupjeti jer je koriste svi za sve i to bi izazvalo socijalne nemire

Ja nigdje nisam napisao kako benzin neće biti zabranjen, bar u nekim zemljama EU i bar privremeno odnosno na neki kraći rok (dok većina ne uvidi koliko je ta odluka neodrživa i jednostavno glupa), a teško da će se to dogoditi u svima i sam proces će ionako biti jako spor.
Moja poanta je da takva zabrana jednostavno neće dugo izdržati test korisnosti i provodivosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by Guest Sun 30 Oct - 20:20

marcellus wrote:
Struja ne može previše poskupjeti jer je koriste svi za sve i to bi izazvalo socijalne nemire

O da, itekako može. Bar privremeno. Dokazuju to i posljednji događaji odnosno ruska agresija protiv Ukrajine, ako ne i cijelog zapada.
Osim ako se potpuno ne rehabilitiraju fisijske nuklearke, što je teško očekivati, ali je ipak moguće, jer ionako sve više jača svijest čak i među tzv. zelenima kako iste predstavljaju najmanje zagađivače ui smislu jačanja efekta staklenika od svih izvora električne energije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by abraham Sun 30 Oct - 20:39

Proslmjesec je KW kosta skoro jedan euro kod mene.
Daklem ekonomiju treba racunati sa svim parametrima. Naime u startu elektricni auto kosta najmanje50 % vise od benzinca koji je u istoj kategoriji. Taj parametar treba uracunati u cijenu predjenog km. Osiguranje, servisi, itd.... Ne znam kako ide sa elektricnim. Dalje popravci i sl. Mozda trenutno nije struja oporezovana ali bit ce . Nema dvojbe. Posto je sve umrezeno moze se tocno utvrditi koliko je koji auto presao posisao struje gdje i pod kojim uvjetima . Porez dodje prije ili poslije ali dode kao amen u crkvi. Razidimo se u miru.Muhahahahahahahaa
Primjera radi prije ulaska u Eu dizelski motori su imali plombirane pristupe mjeracu km na getribi ako se ne varam. Odes na tehnuicki oni ocitaju i dodje ti disel porez doma. Slomljena plomba je bila kazneno djelo i trebao si imati odvjetnike i sl pizdaije da ti okvalificiraju kao prekrsaj i opet na kraju te oderu....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by veber Sun 30 Oct - 21:05

abraham wrote:Proslmjesec je KW kosta skoro jedan euro kod mene.
Daklem ekonomiju treba racunati sa svim parametrima. Naime u startu elektricni auto kosta najmanje50 % vise od benzinca koji je u istoj kategoriji. Taj parametar treba uracunati u cijenu predjenog km. Osiguranje, servisi, itd.... Ne znam kako ide sa elektricnim. Dalje popravci i sl. Mozda trenutno nije struja oporezovana ali bit ce . Nema dvojbe. Posto je sve umrezeno moze se tocno utvrditi koliko je koji auto presao posisao struje gdje i pod kojim uvjetima . Porez dodje prije ili poslije ali dode kao amen u crkvi. Razidimo se u miru.Muhahahahahahahaa
Primjera radi prije ulaska u Eu dizelski motori su imali plombirane pristupe mjeracu km na getribi ako se ne varam. Odes na tehnuicki oni ocitaju i dodje ti disel porez doma. Slomljena plomba je bila kazneno djelo i trebao si imati odvjetnike i sl pizdaije da ti okvalificiraju kao prekrsaj i opet na kraju te oderu....
stvar je u kapacitetu.
baterije i industrije koja proizvodi struju.

u njemačkoj se gase free "tankiranja"
dežava hoće svoj dio kolača.

meni bi se isplatio električni dok to ide.
s druge strane firma daje aute i plaća gorivo.

u njemačkoj se ide prema ugradnji brojila. vjerovatno u auto, mada lako moguće i u kuću.
struju, plin, vodu nitko mi u stanu nije očitao. sve radio signal. jebena pečnica zna da se vrijeme promjenilo.

bitna je masa, kada se ona stvori bit će i državne gravitacije.

ali ok, dobro je biti u zabludi pod stare dane.

kako ti ono veliš?
muhhhhaaaaaaaa

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by abraham Sun 30 Oct - 21:08

Bilo kako bilo ali drzava se uvijek namiri. Smrt i poreze ne mozes izbjeci.  Negdje veci negdje manji ali su tu.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


veber likes this post

Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by veber Sun 30 Oct - 21:13

abraham wrote:Bilo kako bilo ali drzava se uvijek namiri. Smrt i poreze ne mozes izbjeci.  Negdje veci negdje manji ali su tu.
ne znam kako kod tebe, ali se sada na mala vrata lagano gura porez na utičnicu.
većina trgovačkih centara je ukinala free napajanje.
zeleni se zbog ugljena zalažu za porez na elektriku.

to će se prelit u hr. isti tren

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by abraham Sun 30 Oct - 21:23

Koliko znam sve je manje besplatnog "tankanja" jer su konkurencija onima koji naplacuju. Kolega planira kupiti elektricni auto i instalirati nesta doma da moze tankati. Cijena sitnica 5000eura. Sta i kako , ne znam. to je ono sta mi je on rekao. Ja sam na benzinu do daljnjeg. Trenutno je elektrika za mene nepovoljna. Mozda za desetak godina. 
Da Eu je prije nekog vremena zabranila upotrebu zarulja sa volframom i uopce trosnih i uvela sparne. Tada sam kupi zarulja za tip, pet godina. Zasto??? Zato sta su u to vrijeme zarulje zmirkale te im je trebalo pol sata da dodju u radnu temp i sl. Za pet sest godina se desio toliki napredak da danas ne bih uzeo staru zaruju ni da mi je dajes dzaba. Moguce da se tako nesta desi i sa elktricnim vozilima ali da ce se konacna cijena samniti , nece. Stvar je  sta drzava zivi od nameta na gorivo. To je to.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by abraham Sun 30 Oct - 21:32

Mislim , drago mi je da kolega MArcel koristi trenutni vakum u regulativi ali da ce to trajati do sudnjeg dana, nece. Jako brzo ce se to promijeniti

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by veber Sun 30 Oct - 21:54

lampi sam kupil, sigurno 300, ako ne i više.
gle čuda! 
ne krepavaju.
i griju po zimi.
doduše 150W nemre grijat ali je društveno ugodnije.

baterije su prošlost prije nego kaj su postale budućnost.

(kada kolegi opale porez na struju, bu se čohal)

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by marcellus Mon 31 Oct - 5:27

veber wrote:
dobit ćeš uz auto brojilo pa će ti mjesečno stizati račun.
u njemačkoj se ukidaju besplatne punionice.

za dvije godine ćeš cvilit kako te jebe auto i kako ti je država puknula porez.

jebote, ja konstantno sam vozio na plin i rvacka me dodatno oporezovala.

dobit ćeš brojilo i plaćat ćeš eko porez, vrlo jednostavno.
a, kada ti rikne baterija onda češ cvilit.

veber nema nikakvog brojila, auto se normalno puni na wallbox u garaži, struja ide po cijeni svake druge struje jer hep ni ne može znat šta ja punim

izmišljaš teorije ko zrinka k jebote


_________________
Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...) - Page 10 Empty Re: Sad je službeno: EU zabranjuje benzince i dizelaše (alo veber, speare...)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum