ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 5 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 14:45

- Ovo narušava naše odnose s SAD-om koji je naš donator. Ispada kao da nam nude staro željezo. Dojam je da nas žele nasamariti, nas koji smo njima došli, a ne oni nama. ja im se divim na strpljenju. Dosadašnja suradnja pokazuje da možemo imati opravdano povjerenje. Da su Amerikanci ozbiljan partner pokazuje i činjenica da su osigurali i dodatnu pomoć Hrvatskoj, što je odobrio američki kongres, dakle dotle smo ih doveli. Ispada da 25 godina nismo znali što hoćemo - rekao je Milanović.

--

Ne narušava. Stvar je u tome da ćeš jednostavno dat novi natječaj na koji se mogu javiti i oni.

RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 5 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 14:57

Narušio bi odnos jedino ako ne bi to uzeo sad a onda bez natječaja uzeo nešto drugo. Onda bi se naljutli. Ako ne uzmeš sad nego daš natječaj jer ti treba još godina dvije za analizu svega jer su se mnoge okolnosti promjenile onda će se oni opet javit na taj natječaj i upadaju u uži krug jer nema puno ponuđača.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 5 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 15:05

Netko prodaje te stvari i mora računat na promjenu na terenu i tu mu godina il dvije ne znači ništa.

To su normalne stvari u tom poslu da ti kupac kaže da mora razmislit godinu dvije i da će dat natječaj i onda u roku do dvije godine svakako uzima. Dakle javiš se na natječaj i to je to.

Nema se tu šta oni ljutit. Ljutit će se samo ako uzmeš u drugog a nisi dao natječaj tj nisi im ni pružio priliku. Onda normalno da će se naljutit u tom slučaju. I ja bi se.

A neću se naljutit ako mi netko kaže moram razmislit, dat ću natječaj, javi se i ti da to prezentiramo javnosti itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 5 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 15:15

Moraju mi objasnit kako taj Bradley na modernoj bojišnici ulazi u vatrenu liniju jer njemu treba neki tim s dronovima koji nadgleda područje oko njega i na taj način ponštava tu manu šta nema jači top ( veći domet i razornu moć ), veću pokretljivost i modernije senzore.

Ako to mogu objasnit ja ću ga kupit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 5 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 15:47


Upitan o troškovima modernizacije oklopnog vozila Bradley, Banožić je rekao kako bi 153 milijuna dolara trebala dati hrvatska država, a 45 milijuna dolara je administrativni trošak koji bi bi pokrila američka vlada kroz donaciju opreme u toj vrijednosti.

Republika Hrvatska bi 153 milijuna dolara trebala platiti kroz nekoliko godina, sukladno ponuđenom planu isporuke vozila M2A2 ODS i to bi zapravo bila kupnja, rekao je Banožić, napominjući da bi se dobio jedan dio naoružanja i rezervnih dijelova.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/banozic-o-bradleyima-neka-milanovic-kaze-koji-je-njegov-interes-da-nas-pozuruje-15142187
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 5 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by darth_vader 5/1/2022, 15:49

Ringo10 wrote:Napravit ce oni kod Varazdina moga kitomira.
Ako I naprave nesto, lova ce ici strancima u dzepove.
Hrvati ce biti najamna radna snaga
I tako I treba.

Kaze Jastreb da smo samodestruktivni. Ja bih dodao I retardirani.
Samo retardirani idioti mogu da se odricu ratnih pobjednika u velikom Svjetskom ratu I da velicaju gubitnike i Hitlerove sluge I da placu za njima desetljecima.

Ja ovdi jedini priznajem da ločem, ali koliko vidim... Khm...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 5 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 15:50

Što se tiče održavanja vozila Bradley u Đuri Đakoviću koji bi za to bio specijaliziran, ministar obrane Banožić je podsjetio da je ono u uporabi u nekim europskim zemljama i u mirovnim misijama. Što se tiče vlasničke strukture Đure Đakovića nakon ulaska češkog partnera, Banožić je rekao kako je Hrvatskoj u interesu s gospodarskog stajališta da se dobar dio poslova obavlja u Hrvatskoj.

--

A uzeli ste 57 miljona eura od EK uz uvjet da se više tamo ne proizvode specijalni vagoni.

Malo si ti meni mutan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 5 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum