ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by niels 31/7/2021, 15:31

epikur37 wrote:
niels wrote:Evo, malo gledam moju generaciju: Tina Turner, Ian McCellen, George Hamilton, John Cleese, Francis Ford Coppola, Harvey Keitel, Terrence Hill...svi smo ‘39, živahni i veseli. Oni još i rade.


Dobro de, živahni starčiću :)

Još ćeš pokupiti neku žensku ovdje pred nosom ovim juncima...

Hvala lijepo, moja mi je bila sasvim dovoljna :)

Nego pokušavam mlađe generacije malo uputiti i prenijeti životnog iskustva, ali eto, neće.

I sad se čudi demografskim kretanjima...

niels

Posts : 4797
2021-04-26


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by niels 31/7/2021, 15:32

epikur37 wrote:
niels wrote:

A Zvjezdane staze su smeće od serije.

Za tvoju generaciju je Metropolis bio vrhunac sci-fi :) Leni Riefenstal već avantgarda :p

Ona je i danas avangarda :)

Nažalost, svako malo je to na TV-u.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by Slovoslagar 31/7/2021, 15:36

epikur37 wrote:
Slovoslagar wrote:
epikur37 wrote:
Slovoslagar wrote:
epikur37 wrote:
Slovoslagar wrote:
epikur37 wrote:Ovaj Gutenberg, slovoslagar, inteligentan ali ga malo ta inteligencija probija.
Što to uopće znači  :W ...

Imaš jači motor nego što trap može podijeti...
Što to uopće znači  :W ...

U osnovi, kad čovjek ima višak inteligencije u odnosu na karakter, obrazovanost ili neku drugu personalno ograničavajuću varijablu.
A OK, već sam mislio da me želiš uvrijediti :D

mnjah, rijetko vriieđam...a ovdje skoro nikad :)
Čuj, ako ćemo pravo, vrijeđuckaš ljude na redovnoj bazi ... i to čitav niz forumaša.
Samo što to kamufliraš pošalicama.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by marcellus 31/7/2021, 15:36

niels wrote:
marcellus wrote:
Hektorović wrote:
marcellus wrote:nego epi i hektor me ubiše prije samo nekoliko mjeseci pričama kako će bit treći i zapad će prihvatit realnost i sve to...

ja sam tvrdio da zapad nikad neće prihvati treći, a evo ne samo da nije nego su odbacili i dayton i idu za građanskom bih, i da zapad nikad neće priznat hrvatima u bih ni ona prava koja imaju srbi u hr.

Pa eventualno hoće, tko je rekao kako će proces biti brz i bezbolan.

eventualno će srbija vratit knin i kosovo, nitko nije rekao da će biti brzo i bezbolno... možda tamo na stardate 3298,4 kad ionako nikog neće bit briga ni za knin ni za kosovo jer ćemo odselit na vulkan ili klingon

Ma jel ti gledaš to smeće?

moja omiljena serija kad sam bio dijete. Nekima je idol bio dragan džajić, nekima likovi iz akcijskih filmova i stripova, a meni dr. spock...

_________________
Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by epikur37 31/7/2021, 15:39

niels wrote:
epikur37 wrote:
niels wrote:

A Zvjezdane staze su smeće od serije.

Za tvoju generaciju je Metropolis bio vrhunac sci-fi :) Leni Riefenstal već avantgarda :p

Ona je i danas avangarda :)

Bome jest za režiju https://www.youtube.com/watch?v=1OeqMoMMvfM

i Stanislavski  za glumu

u osnovi svi temelji modernosti su iz njemačke i rusije...šrbavi angli samo pokrali
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


niels likes this post

Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by epikur37 31/7/2021, 15:40

Slovoslagar wrote:
epikur37 wrote:
Slovoslagar wrote:
epikur37 wrote:
Slovoslagar wrote:
epikur37 wrote:
Slovoslagar wrote:
epikur37 wrote:Ovaj Gutenberg, slovoslagar, inteligentan ali ga malo ta inteligencija probija.
Što to uopće znači  :W ...

Imaš jači motor nego što trap može podijeti...
Što to uopće znači  :W ...

U osnovi, kad čovjek ima višak inteligencije u odnosu na karakter, obrazovanost ili neku drugu personalno ograničavajuću varijablu.
A OK, već sam mislio da me želiš uvrijediti :D

mnjah, rijetko vriieđam...a ovdje skoro nikad :)
Čuj, ako ćemo pravo, vrijeđuckaš ljude na redovnoj bazi ... i to čitav niz forumaša.
Samo što to kamufliraš pošalicama.

to se zove ćaskanje, birtija i slično

još malo će 20 godina kako pišem po ovim forumima , šta trebam sad argumentirati nešto veberu, pisati plahte ovom iz kostarike...njah :)
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by niels 31/7/2021, 15:40

marcellus wrote:
niels wrote:
marcellus wrote:oko engleskog je slovoslagar u pravu


https://hinative.com/en-US/questions/15944953


Neću uopće čitati linkove.

Engleski i njemački sam učio skupa s hrvatskim, sve uz ravnalo, prava purgerska obitelj. Postoje oba izraza, nisu novi, samo ih treba znati razlikovati. 

A Zvjezdane staze su smeće od serije.

hah, ne bih se složio oko star treka


Ok, na stranu teleportiranje, replikatori, nadwarp brzine, Q i ostale gluposti s kojima se zbilja ne treba zamarati.

Prvi i jedini dokaz koji mi treba, slučaj mladog gospodina Wesleyja Crushera (glumca sam vidio u Teoriji velikog praska, puno bolja serija). Ali u Zvjezdanim stazama, isti ima 12-14 godina.

Onda brod prepun znanstvenika i vrhunskih stručnjaka upadne u govna do obrva, i umalo svi ne izginu. Ali tu je mladi gosp. Crusher koji na ZNANSTVEN način dođe do rješenja problema i sve ih spasi.

I šta će ti onoliki brod s funkcionalnim razgladom a nijednom nisu pustili glazbu, nula bodova.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by niels 31/7/2021, 15:56

niels wrote:

I šta će ti onoliki brod s funkcionalnim razgladom a nijednom nisu pustili glazbu, nula bodova.

E zamisli marcellusa na brodu, mali Wesley ih opet izvuče, spasi da se ne raznese pola galaksije, a kapetan kaže: “Jastrebe, pusti onaj klasik, nama za dušu…”

Pa kaže na razglasu:

https://youtu.be/f46LkPDypSY
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by marcellus 31/7/2021, 16:08

niels wrote:
marcellus wrote:
niels wrote:
marcellus wrote:oko engleskog je slovoslagar u pravu


https://hinative.com/en-US/questions/15944953


Neću uopće čitati linkove.

Engleski i njemački sam učio skupa s hrvatskim, sve uz ravnalo, prava purgerska obitelj. Postoje oba izraza, nisu novi, samo ih treba znati razlikovati. 

A Zvjezdane staze su smeće od serije.

hah, ne bih se složio oko star treka


Ok, na stranu teleportiranje, replikatori, nadwarp brzine, Q i ostale gluposti s kojima se zbilja ne treba zamarati.

Prvi i jedini dokaz koji mi treba, slučaj mladog gospodina Wesleyja Crushera (glumca sam vidio u Teoriji velikog praska, puno bolja serija). Ali u Zvjezdanim stazama, isti ima 12-14 godina.

Onda brod prepun znanstvenika i vrhunskih stručnjaka upadne u govna do obrva, i umalo svi ne izginu. Ali tu je mladi gosp. Crusher koji na ZNANSTVEN način dođe do rješenja problema i sve ih spasi.

I šta će ti onoliki brod s funkcionalnim razgladom a nijednom nisu pustili glazbu, nula bodova.


star trek, pogotovo TNG o kojem pričaš, je soap opera u svemiru. Techno babble zanemari. Zanimljiv je za promatranje političkih odnosa. Recimo, legendarna je spockova filozofija "the needs of the many outweight the needs of the few", što je u biti bila reklama za američku demokraciju. Danas se takvo razmišljanje u SAD smatra "fašizmom".

nadalje, klingonci. Rusi, očito. Divlji narod koji ima cara, nema demokraciju, ima jaku vojnu tehnologiju koja je match za federaciju (sad) ali nikakvu drugu koja bi dizala kvalitetu života. Macho su, ali izmislili su roman i vole operu.

u TOS-u su neprijatelji, čista hladnoratovska serija. u TNG-u koji je sniman u vrijeme detanta i pada SSSR-a su skoro pa suradnici a klingonac je šef sigurnosti enterprisea. A glavni neprijatelji su postali "kapitalisti", odnosno ferengiji. Inače možda negdje u pop kulturi postoji očitije negativno stereotipiziranje židova, ali ja ga se ne mogu sjetiti. Iako mislim da nisu namjerno ferengije napravili kao židove iz naci propagande koji imaju velike uši umjesto velikog nosa, nego samo nisu skužili da svaki antikapitalizam u konačnici dođe na antisemitizam.

a onda opet imaš discovery s opasnim i mračnim klingoncima iz putinove ere, itd.

nadalje zanimljivo je pratiti kako se od 67 do danas mijenjao odnos SAD prema manjinama, europi, indijancima, drugim civilizacijama, kini, fenomenima pederluka, crncima, itd etc. i svemu što je u bilo kojem periodu bilo u fokusu amerikanaca. Sve se prelama kroz seriju.

_________________
Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by marcellus 31/7/2021, 16:09

q je isto zanimljiv, kako ateisti koji rade seriju zamišljaju Boga osobno. Q je jeben lik, uostalom.

_________________
Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by marcellus 31/7/2021, 16:13

mali wes clark je stereotip mladog genijalca ajnštajna, ono kao i svi ostali likovi na enterpriseu.

zapravo TNG najviše drži Picard, naime Patrick Stewart je bio šekspirijanski glumac prije te serije. I za razliku od Shatnerovog kapetana Kirka koji je kauboj, pionir divljeg zapada u svemiru, on je kralj enterprisea, čisto šekspirijanski vladar

_________________
Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by marcellus 31/7/2021, 16:16

nego daleko smo otišli od bosne... makar mislim da su kreatori serije u nekim epizodama TNG-a iz devedestih imali na umu i bosnu...

_________________
Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by niels 31/7/2021, 16:25

Od svega toga (a malo sam i pohvatao) istina jest da je Patrick Stewart odličan glumac, ali ne u toj seriji.

Gledao sam ga kao kapetana Ahaba u “Moby Dicku”. Bolji je bio u tom filmu nego u svim epizodama Zvjezdanih staza zajedno.

Ne možeš ispasti dobar glumac u takvoj seriji ili barem ne možeš razviti svoje sposobnosti kroz epizodu.

I možeš tražiti dublje značenje, ali to je bila sci-fi serija za djecu i sve one koji se takvima osjećaju.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by Meatke 31/7/2021, 16:26

marcellus wrote:mali wes clark je stereotip mladog genijalca ajnštajna, ono kao i svi ostali likovi na enterpriseu.

zapravo TNG najviše drži Picard, naime Patrick Stewart je bio šekspirijanski glumac prije te serije. I za razliku od Shatnerovog  kapetana Kirka koji je kauboj, pionir divljeg zapada u svemiru, on je kralj enterprisea, čisto šekspirijanski vladar

Benjamin Sisko (DS9) je kapetan ... svi ostali mu nisu ni o koljena. B-)
Meatke
Meatke

Posts : 349
2015-08-16


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by niels 31/7/2021, 16:27

I utoke im ne liče ni na što.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by epikur37 31/7/2021, 16:28

Meatke wrote:
marcellus wrote:mali wes clark je stereotip mladog genijalca ajnštajna, ono kao i svi ostali likovi na enterpriseu.

zapravo TNG najviše drži Picard, naime Patrick Stewart je bio šekspirijanski glumac prije te serije. I za razliku od Shatnerovog  kapetana Kirka koji je kauboj, pionir divljeg zapada u svemiru, on je kralj enterprisea, čisto šekspirijanski vladar

Benjamin Sisko (DS9) je kapetan ... svi ostali mu nisu ni o koljena. B-)

svaka generacija ima svog najboljeg :)

meni picard...premda i janeway nije bila loša
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by Meatke 31/7/2021, 16:32

epikur37 wrote:
Meatke wrote:
marcellus wrote:mali wes clark je stereotip mladog genijalca ajnštajna, ono kao i svi ostali likovi na enterpriseu.

zapravo TNG najviše drži Picard, naime Patrick Stewart je bio šekspirijanski glumac prije te serije. I za razliku od Shatnerovog  kapetana Kirka koji je kauboj, pionir divljeg zapada u svemiru, on je kralj enterprisea, čisto šekspirijanski vladar

Benjamin Sisko (DS9) je kapetan ... svi ostali mu nisu ni o koljena. B-)

svaka generacija ima svog najboljeg :)

meni picard...premda i janeway nije bila loša

Meatke
Meatke

Posts : 349
2015-08-16


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by dijagram 31/7/2021, 18:27

Koje crne zvjezdane staze, ovo je tema o bosanskim stazama kojima tumaraju EU cinovnicici
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by Hektorović 31/7/2021, 18:34

marcellus wrote:eventualno će srbija vratit knin i kosovo, nitko nije rekao da će biti brzo i bezbolno... možda tamo na stardate 3298,4 kad ionako nikog neće bit briga ni za knin ni za kosovo jer ćemo odselit na vulkan ili klingon

Ne tražimo znanstvenu fantastiku nego zaštitu izbora legitimnih predstavnika, to je de facto sve što nam treba.

Kantoni/Županije imaju ogromne ovlasti, kao i Federalni Dom Naroda. 


Treći entitet de facto već postoji kroz Županije, kroz naš sustav obrazovanja, naš sustav zdravstva, naše komunalne usluge, kroz Hrvatsku Poštu, kroz Elektroprivredu Herceg Bosne, kroz Eronet.

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Karta_BiH_elektroprivreda

Naše je da to zaštitimo.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by marcellus 31/7/2021, 18:37

gle. zapad hoće muslimansku bih, a mujama odgovara... a to što će se to zvat graDŽanska država, to je za debile na zapadu...

za srbe boli koga kurac, za hrvate još manje, a dodo car je nebitan

_________________
Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by Meatke 31/7/2021, 18:47

dijagram wrote:Koje crne zvjezdane staze, ovo je tema o bosanskim stazama kojima tumaraju EU cinovnicici

to je dosadno :W
Meatke
Meatke

Posts : 349
2015-08-16


Back to top Go down

Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu - Page 9 Empty Re: Šmit : Došao sam u BiH da napravim građansku državu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum