ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eutanazija: da ili ne?

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Eutanazija: da ili ne?

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Vote_lcap35%Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Vote_rcap 35% 
[ 8 ]
Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Vote_lcap52%Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Vote_rcap 52% 
[ 12 ]
Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Vote_lcap13%Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Vote_rcap 13% 
[ 3 ]
 
Total Votes : 23
 
 
Poll closed

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by melkior 29/9/2019, 12:38

£otk@ wrote:
melkior wrote:Na svu sreću, nisam liječnik, ne bih nikad imao želudac za to. Meni je muka i kad sudjelujem u svinjokolji, pa onda taj dan "nestanem". Psa 14 godina starog sam dao eutanazirati jer nisam mogao gledati kako se muči. Majstori na dvorištu rade punom paru, betonska mješalica okreće, a on s tumorom na glavi pokušava bezuspješno naći neko skrovito mjesto u grmlju da izdahne. E onda sam se slomio i odvezao ga veterinaru da mu skrati muke i da se u miru oprostim od njega. 

Nedavno mi je umrla strina od raka na genitalijama. Mučila se do kraja, posljednju kuru kemoterapije više nije ni mogla primiti jer je bila preslaba i jer je bol bila neizdrživa. Posljednjih dva tjedna budila se na mahove, došla do faze da više ni morfij nije pomagao, a posljednju noć njena kćer je u očaju tražila bilo što da joj prikrati muke. 

Djed mi je još od rata sve do donedavno skrivao ispod krevet AK 47. Nagluh je, ima mrenu, jedva se kreće i premda ga ništa ne boli, čovjek je spreman da se "riješi kad za to dođe vrijeme". Nitko nije znao što čovjek drži ispod kreveta dok mama i teta nisu došle počistiti kuću, promijeniti posteljine, pa su imale što i vidjeti. Uglavnom, AK 47 je završio kod kuma u Slavoniji jer živi blizu granice sa Srbijom, a kroz selo mu se redovito šeću ilegalni migranti, a djed pizdi jer je ostao bez jedinog jamstva vlastite uravnoteženosti i mira  :aw

Melkior, ako ti nisi u stanju eutanazirati nikoga, ne traži od drugih da to učine za tebe.

Ti si za eutanaziju, dok injekcije i metke donose drugi. Ako si u stanju to učiniti vlastitom djedu ako procijeniš da je daleko od smrti, a da su bolovi stravični, i ubiješ ga, onda u redu. Ne slažem se, ali barem si principijelan.
Nije to stvar principa. Što god učinio, nema sretnog rješenja. To što sam ja pizda ne znači da drugi mora patiti. U stvari, ne znam. Ne znam za što sam sposoban, a za što nisam. Uvijek sam razmišljao o sebi da, kad dođe taj trenutak, pucat ću si u glavu. Ako budem imao sreće da ću si moći pucati u glavu. A što ako ne budem?

melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by £otk@ 29/9/2019, 12:39

melkior wrote:
£otk@ wrote:Ako ste sami presudili drugom čovjeku jer ste odlučili “da previše pati” onda možete biti za eutanaziju. E, ali većina ljudi ne zna kako ubiti a da “ne boli” (zašto je to važno? znate li da sjekira najmanje boli jer najkraće traje? efikasnija je od metka). Ako možete vlastitoj materi ili sinu okončati život, ali ne natjeravanjem liječnika, nego sami i doma, onda ste principijelni i razumijete što je eutanazija i kako se izvodi.

Ali nemojte biti za eutanaziju, ali tražiti od liječnika injekciju za člana obitelji. To nije fer, vi ste sućutni, a on je ubojica.
U pravilu, čovjek bi sam trebao skončati ako može. Ako može sam držati pištolj, a dovoljno je star da može odlučiti o sebi,  onda mu ga treba ostaviti na noćnom ormariću. Ako ne može sam, onda ne znam. Svaki slučaj je za sebe, drugačiji. Da znam da sam završio sve svoje poslove, da sam u terminalnoj fazi raka koji me izjeda, da ne mogu sam držati pištolj, još dok sam pri punoj svijesti zatražio bih tu jebenu dozu morfija, ako može. Ako može,  a ako ne može, nek me , k vragu, uguše jastukom.

Ali ako ti djed ne bude mogao podići ruku, a vas dvoje ste sami, a taj pištolj je na stolu?

Sad najiskrenije.

Da li bi vlastitom djedu raznio mozak po jastuku?
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by £otk@ 29/9/2019, 12:43

melkior wrote:
Nije to stvar principa. Što god učinio, nema sretnog rješenja. To što sam ja pizda ne znači da drugi mora patiti. U stvari, ne znam. Ne znam za što sam sposoban, a za što nisam. Uvijek sam razmišljao o sebi da, kad dođe taj trenutak, pucat ću si u glavu. Ako budem imao sreće da ću si moći pucati u glavu. A što ako ne budem?

Onda ćeš umrijeti.

Onako kako ljudi umiru tisućljećima. Dulje će trajati, više će boljeti.

Ali onda te nisu ubili ko pizdu, umro si kao čovjek.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by veber 29/9/2019, 12:54

pismejker wrote:Votka,sorry,ali ocigledno nisi dozivio stvarnu bol....ja sam imao u abdomenu takve bolove da nisam na nogama mogao stajati,a kad sam pao doli grcio sam se i preznojavao kao svinja,moleci Boga za bILO STO samo da se bol ne produzuje..ako nema nade za izljecenje,cemu covjek mora trpjeti bol?..drugo je akutna bol,za koju znas da ce zavrsiti prije ili kasnije,ali i tada prebrojis sve regane Bogove..
po opisanim siptomima, velika vjerovatnost bubrežnog ili žućnog kamenca.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by veber 29/9/2019, 12:56

£otk@ wrote:
melkior wrote:
£otk@ wrote:Ako ste sami presudili drugom čovjeku jer ste odlučili “da previše pati” onda možete biti za eutanaziju. E, ali većina ljudi ne zna kako ubiti a da “ne boli” (zašto je to važno? znate li da sjekira najmanje boli jer najkraće traje? efikasnija je od metka). Ako možete vlastitoj materi ili sinu okončati život, ali ne natjeravanjem liječnika, nego sami i doma, onda ste principijelni i razumijete što je eutanazija i kako se izvodi.

Ali nemojte biti za eutanaziju, ali tražiti od liječnika injekciju za člana obitelji. To nije fer, vi ste sućutni, a on je ubojica.
U pravilu, čovjek bi sam trebao skončati ako može. Ako može sam držati pištolj, a dovoljno je star da može odlučiti o sebi,  onda mu ga treba ostaviti na noćnom ormariću. Ako ne može sam, onda ne znam. Svaki slučaj je za sebe, drugačiji. Da znam da sam završio sve svoje poslove, da sam u terminalnoj fazi raka koji me izjeda, da ne mogu sam držati pištolj, još dok sam pri punoj svijesti zatražio bih tu jebenu dozu morfija, ako može. Ako može,  a ako ne može, nek me , k vragu, uguše jastukom.

Ali ako ti djed ne bude mogao podići ruku, a vas dvoje ste sami, a taj pištolj je na stolu?

Sad najiskrenije.

Da li bi vlastitom djedu raznio mozak po jastuku?
ja osobno ne bi.

neuredno je.

dal bi mu hors.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by uprolazu 29/9/2019, 12:57

Vjerovali ili ne, dođe trenutak kad ni morfij nije svemoguć.
Kad bolesnik samo zaziva smrt, kad moli za smrt.
Kad nekome zaustaviš agoniju i patnju, jesi li nužno "ubojica"?
Što je lakše, gledati kako netko mjesecima umire u strašnim bolovima ili mu pomoći?
Rezultat je ionako na kraju isti - smrt.
Zašto onda dozvoliti toliku patnju i koliko je to zapravo "ljudski"?
uprolazu
uprolazu

Posts : 45
2019-09-11


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by veber 29/9/2019, 13:03

uprolazu wrote:Vjerovali ili ne, dođe trenutak kad ni morfij nije svemoguć.
Kad bolesnik samo zaziva smrt, kad moli za smrt.
Kad nekome zaustaviš agoniju i patnju, jesi li nužno "ubojica"?
Što je lakše, gledati kako netko mjesecima umire u strašnim bolovima ili mu pomoći?
Rezultat je ionako na kraju isti - smrt.
Zašto onda dozvoliti toliku patnju i koliko je to zapravo "ljudski"?
pa dok si živ država živi od tebe.
kada umreš onda djeca plaćaju grobno mjesto.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by £otk@ 29/9/2019, 14:33

uprolazu wrote:Vjerovali ili ne, dođe trenutak kad ni morfij nije svemoguć.
Kad bolesnik samo zaziva smrt, kad moli za smrt.
Kad nekome zaustaviš agoniju i patnju, jesi li nužno "ubojica"?
Što je lakše, gledati kako netko mjesecima umire u strašnim bolovima ili mu pomoći?
Rezultat je ionako na kraju isti - smrt.
Zašto onda dozvoliti toliku patnju i koliko je to zapravo "ljudski"?

Ako možeš ti biti taj koji će ubiti - slobodno to zagovaraj.

Ljudi moji, pa naravno da smrt boli! Zato jer okončava život, ubija organizam! Naši stari su to znali, i to su stoički podnosili kao dio ionako teškog života. Radili su kao robovi, od malih nogu.

E, ali rodila se nova generacija. Život joj nije težak, dapače. Fizički rad ne poznaje, za porezotine od papira trči po andol. Žene ne žele rađati jer ih to inkomodira. “Muškarci” nose hipsterske naočale, i vrh tjedna im je highscore na PS4 igrici, i slike sa tanjura na Instagramu. Od popravaka, znaju popraviti jedino jastuk na kauču dok gledaju “crtić koji je i za odrasle” ili nekakvo Marvelovom sranje od filma. Ako ih nešto smeta onda razmaženo i histerično od države traže “svoja prava”. To je infantilna generacija vječne djece.

Naravno da takvi žele skončati anestezijom (da ih smrtna doza ne zaboli prejako), pa onda injekcijom koju liječnik mora, eto, dati. Familija se u to ne bi štela mešati, niti išta o tome znati.

Oni u hodniku razmišljaju o podjeli imovine.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by veber 29/9/2019, 14:40

smrt ne boli, barem tako mislim.
smrt je gašenje sustava, logg off


ali kada se mučiš, moliš da ureš. to je nešto drugo.

svi imamo nekakvo iskustvo iz života.

i smrt je dio iskustva. 

ali da bi mi netko patio, ne bi.


ti možeš i dalje s epijem filozofirat.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by melkior 29/9/2019, 14:43

£otk@ wrote:
melkior wrote:
£otk@ wrote:Ako ste sami presudili drugom čovjeku jer ste odlučili “da previše pati” onda možete biti za eutanaziju. E, ali većina ljudi ne zna kako ubiti a da “ne boli” (zašto je to važno? znate li da sjekira najmanje boli jer najkraće traje? efikasnija je od metka). Ako možete vlastitoj materi ili sinu okončati život, ali ne natjeravanjem liječnika, nego sami i doma, onda ste principijelni i razumijete što je eutanazija i kako se izvodi.

Ali nemojte biti za eutanaziju, ali tražiti od liječnika injekciju za člana obitelji. To nije fer, vi ste sućutni, a on je ubojica.
U pravilu, čovjek bi sam trebao skončati ako može. Ako može sam držati pištolj, a dovoljno je star da može odlučiti o sebi,  onda mu ga treba ostaviti na noćnom ormariću. Ako ne može sam, onda ne znam. Svaki slučaj je za sebe, drugačiji. Da znam da sam završio sve svoje poslove, da sam u terminalnoj fazi raka koji me izjeda, da ne mogu sam držati pištolj, još dok sam pri punoj svijesti zatražio bih tu jebenu dozu morfija, ako može. Ako može,  a ako ne može, nek me , k vragu, uguše jastukom.

Ali ako ti djed ne bude mogao podići ruku, a vas dvoje ste sami, a taj pištolj je na stolu?

Sad najiskrenije.

Da li bi vlastitom djedu raznio mozak po jastuku?
Ne znam. Na prvu vjerojatno ne bih. Ne bih niti na drugu. Na treću...
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by £otk@ 29/9/2019, 14:45

veber wrote:

ali da bi mi netko patio, ne bi.

I kako bi ti okončao tu patnju? Metak u čelo svom djetetu? Čisti heroin svom roditelju?
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by veber 29/9/2019, 14:46

£otk@ wrote:
uprolazu wrote:Vjerovali ili ne, dođe trenutak kad ni morfij nije svemoguć.
Kad bolesnik samo zaziva smrt, kad moli za smrt.
Kad nekome zaustaviš agoniju i patnju, jesi li nužno "ubojica"?
Što je lakše, gledati kako netko mjesecima umire u strašnim bolovima ili mu pomoći?
Rezultat je ionako na kraju isti - smrt.
Zašto onda dozvoliti toliku patnju i koliko je to zapravo "ljudski"?

Ako možeš ti biti taj koji će ubiti - slobodno to zagovaraj.

Ljudi moji, pa naravno da smrt boli! Zato jer okončava život, ubija organizam! Naši stari su to znali, i to su stoički podnosili kao dio ionako teškog života. Radili su kao robovi, od malih nogu.

E, ali rodila se nova generacija. Život joj nije težak, dapače. Fizički rad ne poznaje, za porezotine od papira trči po andol. Žene ne žele rađati jer ih to inkomodira. “Muškarci” nose hipsterske naočale, i vrh tjedna im je highscore na PS4 igrici, i slike sa tanjura na Instagramu. Od popravaka, znaju popraviti jedino jastuk na kauču dok gledaju “crtić koji je i za odrasle” ili nekakvo Marvelovom sranje od filma. Ako ih nešto smeta onda razmaženo i histerično od države traže “svoja prava”. To je infantilna generacija vječne djece.
a kaj tebe jebe?

stariji su uvijek prigovarali mlađim. i uvijek je tako bilo. od kada zapisujemo povjest.
za mene je blade runner vrh, mojoj kćeri nekaj, kaj ni ne pogledam.
da propadamo, davno bi se to desilo. jednostavno si ne želite priznat da starite, da betonirate stavove baš zbog starosti.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by veber 29/9/2019, 14:49

£otk@ wrote:
veber wrote:

ali da bi mi netko patio, ne bi.

I kako bi ti okončao tu patnju? Metak u čelo svom djetetu? Čisti heroin svom roditelju?
da si upucao nekaj, znao bi da je to jako prljavo.

da, da mi netko blizak pati, sredio bi to.

nisi nikad vidio kako netko kopni, nestaje, a muči se u bolovima kada više ni dozvoljeno drogiranje ne pomaže.
nakon tog iskustva nikad više.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by melkior 29/9/2019, 14:52

£otk@ wrote:
melkior wrote:
Nije to stvar principa. Što god učinio, nema sretnog rješenja. To što sam ja pizda ne znači da drugi mora patiti. U stvari, ne znam. Ne znam za što sam sposoban, a za što nisam. Uvijek sam razmišljao o sebi da, kad dođe taj trenutak, pucat ću si u glavu. Ako budem imao sreće da ću si moći pucati u glavu. A što ako ne budem?

Onda ćeš umrijeti.

Onako kako ljudi umiru tisućljećima. Dulje će trajati, više će boljeti.

Ali onda te nisu ubili ko pizdu, umro si kao čovjek.
Pametan umire kad hoće ili barem kako hoće, a budala kad mora? 
A sad za ozbiljno, zašto bi smo trpjeli smrtnu agoniju? Iz kojih to etičkih i moralnih pobuda tjeramo sebe i druge na patnju? Ako je smrt neizbježna, ako je pitanje dana ili tjedna kad ćeš ionako umrijeti, zašto dopustiti sudbini da ima posljednju riječ?
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by veber 29/9/2019, 14:58

avatizam vjere.

čovječanstvo je stvorilo vjere kako bi nakon što umru živjeli vječno u raju.


naravno propaganda za sirotinju i kako bi bogati živjeli još bogatije.

ono, nakon smrti čeka te 850 djevica, muslimanke i u raju moraju delat.

i ako je to tsko lijepo i krasno pa uij se odmah i odi u raj.

činjenica je da nema života nakon smrti. da smo smrtni, da nema povratka, barem ne danas.
i nema boga. da ima oca, koji bi napravio to što se danas dešava svojoj djeci.

no time ulazimo u neke druge sfere.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by melkior 29/9/2019, 15:03

Ako je rak kostiju ili rak na genitalijama u terminalnoj fazi u pitanju, i ako doktori kažu da ne mogu više učiniti ništa, tražio bih doktore da mi izdaju recept za letalnu dozu finog koktela lijekova. Ma ne moraju mi izdati recept, ne moraju mi ništa napismeno dati, nek me upute što, gdje i kako nabaviti. Ne bih mogao gledati nekog svog najbližeg kako se pati danima, tjednima. Ići će na kemoterapiju dok će moći ići, kad više ne bude mogao, reći ću doktoru, doktore, recite mi što, gdje i kako da nabavim. I dat ću duplu dozu od one koju će mi liječnik savjetovati, jer ne želim da se probudi u lijesu, živ zakopan.
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by £otk@ 29/9/2019, 15:06

veber wrote:
£otk@ wrote:
veber wrote:

ali da bi mi netko patio, ne bi.

I kako bi ti okončao tu patnju? Metak u čelo svom djetetu? Čisti heroin svom roditelju?
da si upucao nekaj, znao bi da je to jako prljavo.

da, da mi netko blizak pati, sredio bi to.

nisi nikad vidio kako netko kopni, nestaje, a muči se u bolovima kada više ni dozvoljeno drogiranje ne pomaže.
nakon tog iskustva nikad više.

Da si čitao što sam pisao, znao bi da jesam.

I mi se znamo. Ovdje na forumu ima ljudi koji bi ubili, koji ne bi ubili, koji već jesu ubili...ti si zadnji koji bi eutanazirao. I to te živcira. Nema te što živcirati, iako je danas teško biti bazično dobar čovjek.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by veber 29/9/2019, 15:08

zaboravili smo kako je terminalnoj fazi jastuk najbolji frend. naši stari su to znali.


onda su se pojavile grete, lezbe i svakaj iz ormara, što je bilo u ormaru.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by melkior 29/9/2019, 15:08

melkior wrote:Ako je rak kostiju ili rak na genitalijama u terminalnoj fazi u pitanju, i ako doktori kažu da ne mogu više učiniti ništa, tražio bih doktore da mi izdaju recept za letalnu dozu finog koktela lijekova. Ma ne moraju mi izdati recept, ne moraju mi ništa napismeno dati, nek me upute što, gdje i kako nabaviti. Ne bih mogao gledati nekog svog najbližeg kako se pati danima, tjednima. Ići će na kemoterapiju dok će moći ići, kad više ne bude mogao, reći ću doktoru, doktore, recite mi što, gdje i kako da nabavim. I dat ću duplu dozu od one koju će mi liječnik savjetovati, jer ne želim da se probudi u lijesu, živ zakopan.
Pa ok, bit ću ubojica, moći ću živjeti s tim. Život nije apsolutna vrijednost, niti je smrt najgore što ti se može dogoditi.
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by £otk@ 29/9/2019, 15:10

melkior wrote:Ako je rak kostiju ili rak na genitalijama u terminalnoj fazi u pitanju, i ako doktori kažu da ne mogu više učiniti ništa, tražio bih doktore da mi izdaju recept za letalnu dozu finog koktela lijekova. Ma ne moraju mi izdati recept, ne moraju mi ništa napismeno dati, nek me upute što, gdje i kako nabaviti. Ne bih mogao gledati nekog svog najbližeg kako se pati danima, tjednima. Ići će na kemoterapiju dok će moći ići, kad više ne bude mogao, reći ću doktoru, doktore, recite mi što, gdje i kako da nabavim. I dat ću duplu dozu od one koju će mi liječnik savjetovati, jer ne želim da se probudi u lijesu, živ zakopan.

Pa zašto ja pišem post na post?

Zaboravi na doktora, zašto bi taj ubijao ili davao upute kako da ubije?

Ako hoćeš eutanaziju napravi ju sam, ili nemoj, ali ne guraj prljavi posao u tuđe ruke.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by £otk@ 29/9/2019, 15:11

veber wrote:zaboravili smo kako je terminalnoj fazi jastuk najbolji frend. naši stari su to znali.


onda su se pojavile grete, lezbe i svakaj iz ormara, što je bilo u ormaru.

To da.

Nismo tražili koktele od doktora, tako je bilo.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Eutanazija: da ili ne? - Page 3 Empty Re: Eutanazija: da ili ne?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum