ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by vuksadinare 16/2/2017, 15:28

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:vracaju se laste bile krvi
Daj odhebi s tim lastama , natalitet ti je krahirao , da ti se vrate svi mladi od hr iseljeništva nemogu nadokandit krah nataliteta koji ti dolazi.

AJ ODHEBI VIŠE S TIM LASTAMA.
sto ej ray....pogodio te u srce
Ne nego shereš kvakve ima vec dva dana o tim lastama a onda sm vidio šta si pustio i kao suze ti idu na tu pismu.

https://www.youtube.com/watch?v=oFGEjttysxU

Sad cu ja tebi nešto objasnit pa češ shvatit zašto sam planija , Dražen Žanko ima kucu poviše mene , njegova kčer Maja ( ona koju vidiš u onom spotu od stoljeca sedmog ) je išla s menom u osnovnu školu , ista generacija samo drugi razred , ona ti ima 38 godina i ženska ti je vec 20 godina u Australiji , ja je nisam vidija od osnovne , dole se valjda udala i nema je u Hr , mlađi brat joj je ovdje , barem ljeti , neznam jel se ženija i nisam baš siguran da je ovdje cijelu godinu.

TAKO DA MI PRESTANI SHRAT VIŠE O TIM LASTAMA KOJE CE NAVODNO VRATIT.

MAJA KČER OD ŽANKA JE S MENOM IŠLA U OSNOVNU I ŽENSKA TI JE 20 GODINA U AUSTRALIJI , JA JE NISAM VIDIJA OD OSNOVNE A ŽIVI MI TJ DRAŽEN ŽANKO IMA KUCU POVIŠE MENE.

JESI SAD RAZUMIJA ?
ocito si u maju bio zaljubljen...odmah si planija... :)

vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by RayMabus 16/2/2017, 15:30

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:vracaju se laste bile krvi
Daj odhebi s tim lastama , natalitet ti je krahirao , da ti se vrate svi mladi od hr iseljeništva nemogu nadokandit krah nataliteta koji ti dolazi.

AJ ODHEBI VIŠE S TIM LASTAMA.
sto ej ray....pogodio te u srce
Ne nego shereš kvakve ima vec dva dana o tim lastama a onda sm vidio šta si pustio i kao suze ti idu na tu pismu.

https://www.youtube.com/watch?v=oFGEjttysxU

Sad cu ja tebi nešto objasnit pa češ shvatit zašto sam planija , Dražen Žanko ima kucu poviše mene , njegova kčer Maja ( ona koju vidiš u onom spotu od stoljeca sedmog ) je išla s menom u osnovnu školu , ista generacija samo drugi razred , ona ti ima 38 godina i ženska ti je vec 20 godina u Australiji , ja je nisam vidija od osnovne , dole se valjda udala i nema je u Hr , mlađi brat joj je ovdje , barem ljeti , neznam jel se ženija i nisam baš siguran da je ovdje cijelu godinu.

TAKO DA MI PRESTANI SHRAT VIŠE O TIM LASTAMA KOJE CE NAVODNO VRATIT.

MAJA KČER OD ŽANKA JE S MENOM IŠLA U OSNOVNU I ŽENSKA TI JE 20 GODINA U AUSTRALIJI , JA JE NISAM VIDIJA OD OSNOVNE A ŽIVI MI TJ DRAŽEN ŽANKO IMA KUCU POVIŠE MENE.

JESI SAD RAZUMIJA ?
ocito si u maju bio zaljubljen...odmah si planija... :)
Ne nisam iako je ženska skroz ok samo ti kažem koliko na eto jednom konkretnom primjeru od lika koji piva domoljubne pisme i ima DVOJE djece jedno od to je odma nakon osnovne ( il možda srednje neznam ) , zaprašilo dole , udalo se dole i koliko ja znam ovdje je nema , možda i dođe svaku drugu godinu ljeti al brajo ja ne nisam vidija 20 godina ....znaci ženska neživi ovdje jer se udala u Australiji i ima od toga 20 godina.

Sad zamisli on piva te domoljubne pisme pa je tako a šta je s onima koji nepivaju ništa ?

Je vratit ce se , oli su poludili.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by vuksadinare 16/2/2017, 15:36

ožeži...boj se sprema
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by aben 16/2/2017, 15:40

catabbath wrote:
aben wrote:open government borders.

privatne granice su kako ki oće.

Opa netko ima dvostruke kriterije.
ki?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Trinity 16/2/2017, 15:44

pismejker wrote:
Triny wrote:
pismejker wrote:
Triny wrote:
pismejker wrote:
cim si prosta,znaci da nije zlato sve sto sjaji,kod tebea.recimo ovako..radis za van po dampinskim cijenama..Oni Izvana su outsorcali posel utamo,odnosnu u drzavi u kojoj ti radis..Dobro je za tebe,jer nisi placena kao domaci,dobro je za One Vani,jer ne placaju kao da netko radi kod njih,koje bi morali skuplje platiti..
Ti znaš što i kako ja radim?Evo reci i meni pa da i ja znam.
nebitno Triny,gledas me na startu kao neprijatelja..a ja ne nabijam nos u privatnu sferu...bila kirurginja,IT-ovka,ovo ili ono...dok god ti trziste odredjuje cijenu rada,dotle te globalizacija ostecuje...ne tebea nego svakog..
Tržište svakom određuje cijenu rada. Osim kad se uplete država.
Netočno..Zamisli likove koji sami razvijaju trziste,kreiraju igru na njemu,sami sebi odredjuju profit..mogu unutar neke firme i biti na platnom spisku na nekim fiksnim proforma placama,ostatak uzimaju koliko zele,uzimaju dionice firme,sve do nivoa,dok god donose profit tim firmama..
Cijenim ja tvoj posao i rad,i svidja mi se kako se fajtas,no ovo nije kritika nikom,pa niti tebi,nego cisto digresija po pitanju Globalizacije..
tebi zelim puno šuški i bar dvaput godisnje namakanje guze u nekom egzoticnom tropskom moru... :cleanteeth
Kolika im je cijena nakon toga? Tko ju onda određuje? :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Guest 16/2/2017, 15:47

Triny wrote:
pismejker wrote:
Triny wrote:
pismejker wrote:
Triny wrote:
Ti znaš što i kako ja radim?Evo reci i meni pa da i ja znam.
nebitno Triny,gledas me na startu kao neprijatelja..a ja ne nabijam nos u privatnu sferu...bila kirurginja,IT-ovka,ovo ili ono...dok god ti trziste odredjuje cijenu rada,dotle te globalizacija ostecuje...ne tebea nego svakog..
Tržište svakom određuje cijenu rada. Osim kad se uplete država.
Netočno..Zamisli likove koji sami razvijaju trziste,kreiraju igru na njemu,sami sebi odredjuju profit..mogu unutar neke firme i biti na platnom spisku na nekim fiksnim proforma placama,ostatak uzimaju koliko zele,uzimaju dionice firme,sve do nivoa,dok god donose profit tim firmama..
Cijenim ja tvoj posao i rad,i svidja mi se kako se fajtas,no ovo nije kritika nikom,pa niti tebi,nego cisto digresija po pitanju Globalizacije..
tebi zelim puno šuški i bar dvaput godisnje namakanje guze u nekom egzoticnom tropskom moru... :cleanteeth
Kolika im je cijena nakon toga? Tko ju onda određuje? :D
E sad i ti,sunac mu... jocolor Kakogod,mogu toliko uzeti,da zive kao mali bogovi.,,doslovno..a boldano je u nekih firmi,jako jako puno..
Frizuska ti je sad jos i bolja...dobro ti stoji,., :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by aben 16/2/2017, 15:57

Pinochet wrote:
aben wrote:
catabbath wrote:
aben wrote:open borders je prva stvor koju tribo omogućiti-

Pa ti nemoj zaključavati stan, pusti otvorene prozore, nek ti se razni slobodno šetaju po kući, open borders - one world lol!
open government borders.

privatne granice su kako ki oće.
ne djeluje ti to kako si rekao. 

Netreba izmišljati , nego ono što je Adam Smith rekao prije 300godina - sve se prepustit nevidljivoj ruci, a država kontrolira ono gdje privatni sektor nema profit - vojsku, pravosuđe, policiju,  sve ostalo je nevidljiva ruka.

Tako i tvoja utopija bez granica bi brzo prdnula u čabar. 
Ukinuo bi granice, na tvoj otok bi se iz Libije iskrcao broj od par tisuća napaljenih kozojeba sa noževima i kalašima, i ti bi naravno agresivno izašao braniti svoj posjed, ali to je 1:10 000 kozojeba,  pa bi te ovi izjebali, ubili, zapalili, ne nužno tim redosljedom.

Zato sam ja za Pinochetov Čile, ili Adam Smith državu - vojska, policija , pravosuđe u rukama države, sve ostalo nevidljiva ruka
jo nika nis reko da bi ukinu državne granice. reko sun da bi ih otvori.

ne zun koliko puti tribo reći, al ok, ponoviti ću, jo sun minarhist ko i ti.
ali biti minarhist ne znoči protiviti se idealu open bordersa, naprtiv, jedun ne more biti minarhist i protiviti se open bordersima; ako jo oću zaposliti inžinjera iz libije, moj patriot mu oće iznojmiti stan, unda se god damn government tu nemo ča mišati.


If every piece of land in a country were owned by some person, group, or corporation, this would mean that no person could enter unless invited to enter and allowed to rent or purchase property. A totally privatized country would be as closed as the particular property owners desire. It seems clear, then, that the regime of open borders that exists de facto in the U.S. and Western Europe really amounts to a compulsory opening by the central state, the state in charge of all streets and public land areas, and does not genuinely reflect the wishes of the proprietors.



ča se tiče guranja stvori do ekstrema, pogljedoj stajalište rothbarda ki je anarhokapitalist, kako bi se oni odnosili prema ideji da se neprijateljska vojska u uvjetima open bordersa  preboci na tuji teren, i jednostavno osvoji sve iznutro. mislin, koji van je kurac, nemo opasnijih ljudi na svitu od libertarijanaca a ne da ćemo mi dopuštiti iskrcavanje bilokoga bilo di bez dozvole vlasnikov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Kermit 16/2/2017, 16:35

Triny wrote:
RayMabus wrote:Globalizacija je shranje , elite i korporacije profitiraju srednja klasa bespovratno puši.
Profitira onaj tko zna iskoristiti globalizaciju.
tko to zna iskoristiti Monsanto Heckler & Koch i Andabaka koja je otišla u sinekuru u London, osim topga i nekom je odgovorao nacizam i glulag u sibiru
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Regoč 16/2/2017, 17:40

Abene, odakle državne granice ako nema države? I tko bi zaustavil nadiruće osvajačke horde, ako nema državne vojske da djeluje suprotiva njima? A posve privatizirana država ne postoji, to je samo plod mašte.

_________________
U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Guest 16/2/2017, 18:32

Regoč wrote:A posve privatizirana država ne postoji, to je samo plod mašte.

Za sad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Kermit 16/2/2017, 18:35

speare_shaker wrote:
Regoč wrote:A posve privatizirana država ne postoji, to je samo plod mašte.

Za sad.
Istina u biti TTIP-e i sl. ugovori su ključni mehanizmi gdje bi velike multinacionalne kompanije preuzeli ulogu države, odnosno postali nad državni entitet, problem je u svemu tome što kompanije teže isključivo ka bilanci i maksimizaciji dobiti, tako da bi to sve završilo tiranijom, reperesijom i mil. mrtvih nesitomišljenika
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by aben 16/2/2017, 18:41

Regoč wrote:Abene, odakle državne granice ako nema države? I tko bi zaustavil nadiruće osvajačke horde, ako nema državne vojske da djeluje suprotiva njima? A posve privatizirana država ne postoji, to je samo plod mašte.
ako nemo države, nemo ni državne granice.

ako nemo državne vojske, nadiruće horde osvajača nojčešće pokušavaju zaustaviti privatnici.

naravski da ne postoji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 9 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum