ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by debotoijusto 16/2/2017, 13:24

Pinochet wrote:
RayMabus wrote:Debotojusto ti ga shereš li ga shereš ....prva i osnovna stvar : nije isto jel netko radi za 4000 kuna il za 7000 kuna jer ako radiš za 7000 kuna ti imaš i za podstanarstvo i za režije te za najmanje jedno dijete sebi priuštiti .....no u slucaju da radiš za 4000 kuna a velika je nezaposlenost tj zamjenjiv si plus ti trpaju e onda ....znaš šta onda : ANTIGLOBALIZAM PA GDJE PUKLO DA PUKLO GORE NEMOŽE OD OVOGA.

brate imaš nekoliko nekretnina i stanova, boli te kurac, debelotijesto je podstandanar u uhljebljenom Zagrebu, neka u RH pukne jedna turistička sezona, on se vraća iz Zagreba kod roditelja u Kineski zid(Spinut) , tebe boli kurac imaš , zemlje i stanova, šta se kome pravdaš

od kud ti podatak - spinut ?

debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Kermit 16/2/2017, 13:24

Pinochet wrote:
asilovski wrote:
Pinochet wrote:da sve je jeftinije.. 

sićam se 90tih, ono osnovna škola i teški snobizam..  nekim klincima bi starci kupili nike patike od 800kn, i oni bili face, a plaća tada bila 1500-2000kn prosječna. najjeftinije su bile 400kn.

Ja odem u dućan, kada je akcija i uzmen adidas, nike, i pumpa, 3 solidne patike, za 500kn - 20godina kasnije.

sve je jeftinije.  polovni mobitel od brata ili susjeda koji hoće novi "model", uzmeš za 200-300kn, (dakle 5% plaće), prije si davao 50% plaće.. 

računala isto tako.. kada mi je stari 2001 ili 2000, kupio PC, 9000kn.. 

sada uzmeš 10puta jači PC, za 3000kn.. 

a da ne govorim kako su prije u zatvorenim socijalističkim zemljama, naručili auto, neku kantu tipa ladu-trabant, i onda čekali nekoliko godina da im komesar dodjeli auto.. sada vozono auto mozes uzeti čak od jedne prosječne uhljeb plaće, a solidno auto od nekoliko uhljeb plaća-...
zaboravio si više stvari, prije svega 90-tih je pivo bilo 3 kn kao i litra benzina i paklo cigara sa 100 DEm si mogao kupiti kao danas sa 350 EUR-a, porezi su bili daleko niži, bilo nas je više, mlađa populacija, više para, puno puno manje regulacije i kontrole a zaboli me kurac što patike sada možeš kuptiti za 300,00 kn jer su prmjestili svu proizvodnju robovima u Kini i Bangladešu, da ne govorim da patike iz 80-tih su trajale 5 godina a ove 8 mjeseci

pa to si nabroja..

mlađa populacija, niži porezi, bilo nas je više, i bilo je manje regulacija i kontrole. 

to je problem ne globalizacija. 

u RH i na Zapadu, cijelo vrijeme - rastu porezi, rastu regulacije, smanjuje se broj radno sposobnih, a onda države da nadoknade taj problem, uvezi par milijuna jihadista , što je ono benzinom na požar... 

nije problem globalizacije kao takve(iako i manji dio će sigurno popušit ali većina profitira) nego je problem što si i sam nabroja..

zato i Trump govori - rezanje poreza i regulacija i smanjivanje države..
Globalizaciju u ovom obliku nisu dogovorili ekonomisti čak niti političari već elite, ali ona je trebala ići dalje sa regulacijama tipa TTIP-e TTP-e ACTA i sl. oni hoće preuzeti sve instrumente od država od uprave, sudstva, zakonodavstva i dr., zapravo preuzeti poluge od naroda (od tuda tolika mržnja prema referendumu, demokraciji i sl.), sataviti ga iznad sviju, te uvesti regulacije koje odgovaraju njima i podstanaru debeloustom.

Šta misliš da su horde emigranata došle zbog povećanja populacije? Tu je trebao veliki podstrek u vidi ratova, proljeća, kaosa i poziva kao Merkl i soc. države, zapravo socijlana prava će se urušiti upravo zbog masovnog dolaska emigaranata koji će na kraju "izjednačiti" zapad sa Bangladešom
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Guest 16/2/2017, 13:27

asilovski wrote:
Pinochet wrote:
asilovski wrote:
Pinochet wrote:da sve je jeftinije.. 

sićam se 90tih, ono osnovna škola i teški snobizam..  nekim klincima bi starci kupili nike patike od 800kn, i oni bili face, a plaća tada bila 1500-2000kn prosječna. najjeftinije su bile 400kn.

Ja odem u dućan, kada je akcija i uzmen adidas, nike, i pumpa, 3 solidne patike, za 500kn - 20godina kasnije.

sve je jeftinije.  polovni mobitel od brata ili susjeda koji hoće novi "model", uzmeš za 200-300kn, (dakle 5% plaće), prije si davao 50% plaće.. 

računala isto tako.. kada mi je stari 2001 ili 2000, kupio PC, 9000kn.. 

sada uzmeš 10puta jači PC, za 3000kn.. 

a da ne govorim kako su prije u zatvorenim socijalističkim zemljama, naručili auto, neku kantu tipa ladu-trabant, i onda čekali nekoliko godina da im komesar dodjeli auto.. sada vozono auto mozes uzeti čak od jedne prosječne uhljeb plaće, a solidno auto od nekoliko uhljeb plaća-...
zaboravio si više stvari, prije svega 90-tih je pivo bilo 3 kn kao i litra benzina i paklo cigara sa 100 DEm si mogao kupiti kao danas sa 350 EUR-a, porezi su bili daleko niži, bilo nas je više, mlađa populacija, više para, puno puno manje regulacije i kontrole a zaboli me kurac što patike sada možeš kuptiti za 300,00 kn jer su prmjestili svu proizvodnju robovima u Kini i Bangladešu, da ne govorim da patike iz 80-tih su trajale 5 godina a ove 8 mjeseci

pa to si nabroja..

mlađa populacija, niži porezi, bilo nas je više, i bilo je manje regulacija i kontrole. 

to je problem ne globalizacija. 

u RH i na Zapadu, cijelo vrijeme - rastu porezi, rastu regulacije, smanjuje se broj radno sposobnih, a onda države da nadoknade taj problem, uvezi par milijuna jihadista , što je ono benzinom na požar... 

nije problem globalizacije kao takve(iako i manji dio će sigurno popušit ali većina profitira) nego je problem što si i sam nabroja..

zato i Trump govori - rezanje poreza i regulacija i smanjivanje države..
Globalizaciju u ovom obliku nisu dogovorili ekonomisti čak niti političari već elite, ali ona je trebala ići dalje sa regulacijama tipa TTIP-e TTP-e ACTA i sl. oni hoće preuzeti sve instrumente od država od uprave, sudstva, zakonodavstva i dr., zapravo preuzeti poluge od naroda (od tuda tolika mržnja prema referendumu, demokraciji i sl.), sataviti ga iznad sviju, te uvesti regulacije koje odgovaraju njima i podstanaru debeloustom.

Šta misliš da su horde emigranata došle zbog povećanja populacije? Tu je trebao veliki podstrek u vidi ratova, proljeća, kaosa i poziva kao Merkl i soc. države, zapravo socijlana prava će se urušiti upravo zbog masovnog dolaska emigaranata koji će na kraju "izjednačiti" zapad sa Bangladešom
pa zatvori granice na način na koji će to napraviti Trump, ili napravio Orban, ili drugi, i adio. To je broj 1. Broj 2 je da nemaš HDZ na vlasti, i eto
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Guest 16/2/2017, 13:30

The Heritage Foundation is an American conservative think tank based in Washington, D.C. The foundation took a leading role in the conservative movement during the presidency of Ronald Reagan, whose policies were taken from Heritage's policy

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Heritage_Foundation

https://en.wikipedia.org/wiki/Trickle-down_economics


siromašni su prebogati pa ne žele raditi, a bogate država previše oporezuje pa ne mogu trošiti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Kermit 16/2/2017, 13:30

Pinochet wrote:
asilovski wrote:
Pinochet wrote:da sve je jeftinije.. 

sićam se 90tih, ono osnovna škola i teški snobizam..  nekim klincima bi starci kupili nike patike od 800kn, i oni bili face, a plaća tada bila 1500-2000kn prosječna. najjeftinije su bile 400kn.

Ja odem u dućan, kada je akcija i uzmen adidas, nike, i pumpa, 3 solidne patike, za 500kn - 20godina kasnije.

sve je jeftinije.  polovni mobitel od brata ili susjeda koji hoće novi "model", uzmeš za 200-300kn, (dakle 5% plaće), prije si davao 50% plaće.. 

računala isto tako.. kada mi je stari 2001 ili 2000, kupio PC, 9000kn.. 

sada uzmeš 10puta jači PC, za 3000kn.. 

a da ne govorim kako su prije u zatvorenim socijalističkim zemljama, naručili auto, neku kantu tipa ladu-trabant, i onda čekali nekoliko godina da im komesar dodjeli auto.. sada vozono auto mozes uzeti čak od jedne prosječne uhljeb plaće, a solidno auto od nekoliko uhljeb plaća-...
zaboravio si više stvari, prije svega 90-tih je pivo bilo 3 kn kao i litra benzina i paklo cigara sa 100 DEm si mogao kupiti kao danas sa 350 EUR-a, porezi su bili daleko niži, bilo nas je više, mlađa populacija, više para, puno puno manje regulacije i kontrole a zaboli me kurac što patike sada možeš kuptiti za 300,00 kn jer su prmjestili svu proizvodnju robovima u Kini i Bangladešu, da ne govorim da patike iz 80-tih su trajale 5 godina a ove 8 mjeseci

pa to si nabroja..

mlađa populacija, niži porezi, bilo nas je više, i bilo je manje regulacija i kontrole. 

to je problem ne globalizacija. 

u RH i na Zapadu, cijelo vrijeme - rastu porezi, rastu regulacije, smanjuje se broj radno sposobnih, a onda države da nadoknade taj problem, uvezi par milijuna jihadista , što je ono benzinom na požar... 

nije problem globalizacije kao takve(iako i manji dio će sigurno popušit ali većina profitira) nego je problem što si i sam nabroja..

zato i Trump govori - rezanje poreza i regulacija i smanjivanje države..
Svuda je tako, drugo ovaj krelac govori kako nam je najbolje ikada što je potpuna laž jer osim kineza nikome nije bolje već daleko daleko gore čak i je švabama bilo daleko bolje 7-tih i 80-tih nego sada, moje rođe sa osnovnom školom su otišli u njemačku krajem 60.tih valjali neku robu, fast foodove danas žive od debele rente 3 stana, kuća, prostori, danas možeš zaboraviti bilo što slično.

O africi i bliskom istoku da ne pričam danas je to sve jedna ogroman somalija a prije 30 godina si mogao sve to obići pješke
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Kermit 16/2/2017, 13:35

Huxley je predvidi globalizaciju i posljedice, zaoprav kulturu trivijalnosti i neukostiU razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 16708628_10208333271118601_3845945035860308200_n
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Guest 16/2/2017, 13:35

asilovski wrote:
Pinochet wrote:
asilovski wrote:
Pinochet wrote:da sve je jeftinije.. 

sićam se 90tih, ono osnovna škola i teški snobizam..  nekim klincima bi starci kupili nike patike od 800kn, i oni bili face, a plaća tada bila 1500-2000kn prosječna. najjeftinije su bile 400kn.

Ja odem u dućan, kada je akcija i uzmen adidas, nike, i pumpa, 3 solidne patike, za 500kn - 20godina kasnije.

sve je jeftinije.  polovni mobitel od brata ili susjeda koji hoće novi "model", uzmeš za 200-300kn, (dakle 5% plaće), prije si davao 50% plaće.. 

računala isto tako.. kada mi je stari 2001 ili 2000, kupio PC, 9000kn.. 

sada uzmeš 10puta jači PC, za 3000kn.. 

a da ne govorim kako su prije u zatvorenim socijalističkim zemljama, naručili auto, neku kantu tipa ladu-trabant, i onda čekali nekoliko godina da im komesar dodjeli auto.. sada vozono auto mozes uzeti čak od jedne prosječne uhljeb plaće, a solidno auto od nekoliko uhljeb plaća-...
zaboravio si više stvari, prije svega 90-tih je pivo bilo 3 kn kao i litra benzina i paklo cigara sa 100 DEm si mogao kupiti kao danas sa 350 EUR-a, porezi su bili daleko niži, bilo nas je više, mlađa populacija, više para, puno puno manje regulacije i kontrole a zaboli me kurac što patike sada možeš kuptiti za 300,00 kn jer su prmjestili svu proizvodnju robovima u Kini i Bangladešu, da ne govorim da patike iz 80-tih su trajale 5 godina a ove 8 mjeseci

pa to si nabroja..

mlađa populacija, niži porezi, bilo nas je više, i bilo je manje regulacija i kontrole. 

to je problem ne globalizacija. 

u RH i na Zapadu, cijelo vrijeme - rastu porezi, rastu regulacije, smanjuje se broj radno sposobnih, a onda države da nadoknade taj problem, uvezi par milijuna jihadista , što je ono benzinom na požar... 

nije problem globalizacije kao takve(iako i manji dio će sigurno popušit ali većina profitira) nego je problem što si i sam nabroja..

zato i Trump govori - rezanje poreza i regulacija i smanjivanje države..
Svuda je tako, drugo ovaj krelac govori kako nam je najbolje ikada što je potpuna laž jer osim kineza nikome nije bolje već daleko daleko gore čak i je švabama bilo daleko bolje 7-tih i 80-tih nego sada, moje rođe sa osnovnom školom su otišli u njemačku krajem 60.tih valjali neku robu, fast foodove danas žive od debele rente 3 stana, kuća, prostori, danas možeš zaboraviti bilo što slično.

O africi i bliskom istoku da ne pričam danas je to sve jedna ogroman somalija a prije 30 godina si mogao sve to obići pješke
kao što si sam rekao, imao si mlađu populaciju, više radnika koji rade i troše i proizvode, manje penzića, manje poreza i regulacija, i manje kozojeba koji sišu socijalu, eh i yuga bila siromašnija, odeš u njemačku, naša sirotinja tamo štedila, dođu u yugu, sve jeftino, podmažu u državnoj firmi 100€ , i direktor državne firme im iskrca koliko god treba betona i blokova da izgrade vile i kućerine

zato recimo ja , meni je većina mojih prihoda u €€€ ili $$$, i meni odgovara osiromašena Hrvatska jer postaje jeftinija, zapravo kada razmislim trebao bi non stop glasovati za HDZ da nas još više razjebava
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by debotoijusto 16/2/2017, 13:40

Svuda je tako, drugo ovaj krelac govori kako nam je najbolje ikada što je potpuna laž jer osim kineza nikome nije bolje već daleko daleko gore čak i je švabama bilo daleko bolje 7-tih i 80-tih nego sada

isto tako bilo u YU
radio si u skveru zena sila u galeba , stan dobio kucu na selu gradio
ispred nje 6 gradela od inox imao i svu drvenariju od puntizeli sto bacao u more skvera a docekao kod sv. kaja
a svabe su jos morale i radit  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Guest 16/2/2017, 13:42

debotoijusto wrote:
Svuda je tako, drugo ovaj krelac govori kako nam je najbolje ikada što je potpuna laž jer osim kineza nikome nije bolje već daleko daleko gore čak i je švabama bilo daleko bolje 7-tih i 80-tih nego sada

isto tako bilo u YU
radio si u skveru zena sila u galeba , stan dobio kucu na selu gradio
ispred nje 6 gradela od inox imao i svu drvenariju od puntizeli sto bacao u more skvera a docekao kod sv. kaja
a svabe su jos morale i radit  ;)
hahahaahha, odlično si opisao švker , hahaha..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Guest 16/2/2017, 13:44

deda wrote:The Heritage Foundation is an American conservative think tank based in Washington, D.C. The foundation took a leading role in the conservative movement during the presidency of Ronald Reagan, whose policies were taken from Heritage's policy

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Heritage_Foundation

https://en.wikipedia.org/wiki/Trickle-down_economics


siromašni su prebogati pa ne žele raditi, a bogate država previše oporezuje pa ne mogu trošiti

radnicima treba smanjiti plaće kako bi bili konkurentniji na tržištu rada i kako bi porasla efikasnost, uz to država treba smanjiti poreze tvrtkama, jer država oporezuje previše Todorića pa on ne investira
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by aben 16/2/2017, 13:46

Pinochet wrote:
aben wrote:
Pinochet wrote:
Radnička Fronta govori - "ne sloboda kretanju kapitala, da sloboda kretanju ljudima", ali treba biti obrnuto "da sloboda kretanju kapitalu , ne sloboda kretanja ljudima".
globalicazija je pored vatre nojbolje ljudsko otkriće.

tribo biti sloboda kretanja kapitalu i ljudima, tako da globaiacija više nemo prepreka.
čekaj tebi je normalno da ti se državom šeta par stotina tisuća napaljenih talibana ? sa čime bi ih zaustavio? sa vilama? ili jednom libertarijanskom puškom(dok oni pupčanu vrpcu režu rambo nožom a umjesto sise dobiju pušku)
naravski da ne. 
open borders je prva stvor koju tribo omogućiti- nakon privatizacije i ukidanja well farea. 

zamisli to ko joker robnu kuću. ti moreš dojti unuzro slobodno, dapače. ali, prvo, ponašati ćeš se ko ča kerumova oće, i bita tu koliko kerumova oće. ako te niko ni zvo, a došo si, vrlo je vjerojatno je da ćeš iskusiti drugu stronu libertarijanca, krvožednog branitelja svojeg teritorija.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by catabbath 16/2/2017, 13:49

aben wrote:open borders je prva stvor koju tribo omogućiti-

Pa ti nemoj zaključavati stan, pusti otvorene prozore, nek ti se razni slobodno šetaju po kući, open borders - one world lol!
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by RayMabus 16/2/2017, 13:49

Dog god Švabja i zapadne zemlje imaju raspad nataliteta ja sam na odlicnom putu da za deset godina najviše obrišem pod s matrijahalnom imperijom.

Ovi Arapi im se nisu baš pokazali kao radna snaga a oce li uvozit s Balkana il Ukrajine Hrvatskoj dođe na isto jer ostaje bez alternativne uvozne radne snage.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by aben 16/2/2017, 13:51

catabbath wrote:
aben wrote:open borders je prva stvor koju tribo omogućiti-

Pa ti nemoj zaključavati stan, pusti otvorene prozore, nek ti se razni slobodno šetaju po kući, open borders - one world lol!
open government borders.

privatne granice su kako ki oće.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by aben 16/2/2017, 13:52

mati i tuac open bordersa je brian caplan,
s econloga.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by catabbath 16/2/2017, 13:52

aben wrote:open government borders.

privatne granice su kako ki oće.

Opa netko ima dvostruke kriterije.

_________________
U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Guest 16/2/2017, 14:05

aben wrote:
catabbath wrote:
aben wrote:open borders je prva stvor koju tribo omogućiti-

Pa ti nemoj zaključavati stan, pusti otvorene prozore, nek ti se razni slobodno šetaju po kući, open borders - one world lol!
open government borders.

privatne granice su kako ki oće.
ne djeluje ti to kako si rekao. 

Netreba izmišljati , nego ono što je Adam Smith rekao prije 300godina - sve se prepustit nevidljivoj ruci, a država kontrolira ono gdje privatni sektor nema profit - vojsku, pravosuđe, policiju,  sve ostalo je nevidljiva ruka.

Tako i tvoja utopija bez granica bi brzo prdnula u čabar. 
Ukinuo bi granice, na tvoj otok bi se iz Libije iskrcao broj od par tisuća napaljenih kozojeba sa noževima i kalašima, i ti bi naravno agresivno izašao braniti svoj posjed, ali to je 1:10 000 kozojeba,  pa bi te ovi izjebali, ubili, zapalili, ne nužno tim redosljedom.

Zato sam ja za Pinochetov Čile, ili Adam Smith državu - vojska, policija , pravosuđe u rukama države, sve ostalo nevidljiva ruka
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Sora 16/2/2017, 14:11

O covjece 
Ovdje jos vjeruju u Adama i evu 

king

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Trinity 16/2/2017, 14:50

RayMabus wrote:Globalizacija je shranje , elite i korporacije profitiraju srednja klasa bespovratno puši.
Profitira onaj tko zna iskoristiti globalizaciju.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Trinity 16/2/2017, 14:53

speare_shaker wrote:
Pinochet wrote:Dakle da nije bilo trpačine kozojebima, nitko nebi rekao niti "a" protiv globalizacije.

Ma ne, samo radnici koji su ostali bez posla zbog seljenja proizvodnje primjerice u Indiju, Kinu ili Vijetnam kako bi oni najbogatiji postali još bogatiji. A i članovi njihovih obitelji. Dakle, pomoži to najmanje sa 4. A i umirovljenici čije mirovine trpe zbog tog seljenja proizvodnje, jer su uplate u mirovinske fondove manje. Ponekad mi se čini da ti stvarno nemaš pojma s pojmom o svijetu u kojem živiš nego eto blebećeš tek toliko da nešto blebećeš.
To jest surovo, ali ni ti se ne bi odrekao zarade u korist drugog.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by RayMabus 16/2/2017, 14:55

Triny wrote:
RayMabus wrote:Globalizacija je shranje , elite i korporacije profitiraju srednja klasa bespovratno puši.
Profitira onaj tko zna iskoristiti globalizaciju.
Da ,,,,,al dugorocno , ne kratkorocno.

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Berlin-truck-575x323
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji - Page 7 Empty Re: U razvijenim zemljama jača otpor globalizaciji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum