ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od Pernara se ogradio i Živi zid

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by Guest 21/11/2016, 18:14

Regoč wrote:
provocator wrote:No današnja Hrvatska definitivno nije sljednica te zločinačke NDH.
Ozbiljno? De još iredentističkoga boškarina uvjeri u to.

Nemože me uvjeriti ni ti ni nitko, RH je pravno sljednica zločinačke NDH. Provocator je krivo napisao neznam iz kog razloga.

A da je sljednica evo i dokaz:

USTAŠKE MIROVINE: Za vojnike NDH Hrvatska godišnje izdvaja 348 milijuna kuna

http://poskok.info/wp/ustaske-mirovine-za-vojnike-ndh-hrvatska-godisnje-izdvaja-348-milijuna-kuna/

Guest
Guest


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by michaellcmacha 21/11/2016, 18:25

Gnječ wrote:
Regoč wrote:
provocator wrote:No današnja Hrvatska definitivno nije sljednica te zločinačke NDH.
Ozbiljno? De još iredentističkoga boškarina uvjeri u to.

Nemože me uvjeriti ni ti ni nitko, RH je pravno sljednica zločinačke NDH. Provocator je krivo napisao neznam iz kog razloga.

A da je sljednica evo i dokaz:

USTAŠKE MIROVINE: Za vojnike NDH Hrvatska godišnje izdvaja 348 milijuna kuna

http://poskok.info/wp/ustaske-mirovine-za-vojnike-ndh-hrvatska-godisnje-izdvaja-348-milijuna-kuna/
neka... Bogu hvala, da je moj crnac živ i on bi primao mirovinu.... ovak primam ja... ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by Guest 21/11/2016, 18:30

michaellcmacha wrote:
jastreb wrote:A što je krivo rekao?

Zar Jasenovac nije bio genocid?

I zar za egzodus u Oluji nisu ponajviše krivi sami Srbi?
pa nije bio genocid...
Zabavni park je bio... Disneyland, Gardaland i to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by michaellcmacha 21/11/2016, 18:31

Starhemberg wrote:
michaellcmacha wrote:
jastreb wrote:A što je krivo rekao?

Zar Jasenovac nije bio genocid?

I zar za egzodus u Oluji nisu ponajviše krivi sami Srbi?
pa nije bio genocid...
Zabavni park je bio... Disneyland, Gardaland i to.
bio je šta je bio ali genocid nije bio...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by Guest 21/11/2016, 18:33

michaellcmacha wrote:
Starhemberg wrote:
michaellcmacha wrote:
jastreb wrote:A što je krivo rekao?

Zar Jasenovac nije bio genocid?

I zar za egzodus u Oluji nisu ponajviše krivi sami Srbi?
pa nije bio genocid...
Zabavni park je bio... Disneyland, Gardaland i to.
bio je šta je bio ali genocid nije bio...
Pa kažem šta je bio, zabavni park, za tvoje crnce. Zabava 24/7. :blj :blj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by n_razbojnik 21/11/2016, 18:35

michaellcmacha wrote:
Gnječ wrote:
Regoč wrote:
provocator wrote:No današnja Hrvatska definitivno nije sljednica te zločinačke NDH.
Ozbiljno? De još iredentističkoga boškarina uvjeri u to.

Nemože me uvjeriti ni ti ni nitko, RH je pravno sljednica zločinačke NDH. Provocator je krivo napisao neznam iz kog razloga.

A da je sljednica evo i dokaz:

USTAŠKE MIROVINE: Za vojnike NDH Hrvatska godišnje izdvaja 348 milijuna kuna

http://poskok.info/wp/ustaske-mirovine-za-vojnike-ndh-hrvatska-godisnje-izdvaja-348-milijuna-kuna/
neka... Bogu hvala, da je moj crnac živ i on bi primao mirovinu.... ovak primam ja... ;)
Tjo zna prima li je i provo za oružnika...od nečega treba platit sav taj Heineken

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by michaellcmacha 21/11/2016, 18:40

da su kojim slučajem tvoji sunarodnjaci u okviru svjetskog sukoba tog tipa kakav je bio ww2 bili umjesto hrvata u jasenovcu bi skončao cijeli hrvatski narod, tj bar 3 milijuna ljudi... hrvati su stali negdje na 80 000 i to uglavnom onih koji su se deklarirali kao neprijatelji države.... nemoj me sad handrit da ti dokazujem da je cijela banovina i kordun, ali i grmeč i podgrmečje a i kozara ostali skoro pa netaknuti "silnim ustaškim" pogromom.... jer je na tom području živjelo skoro pa pol milijuna srba a stradalo možda 10%.... s tim da je hrpetina ljudi tada poumirala od bolesti i od gladi.... iako se ne može negirati da je značajan broj ljudi i nasilno izgubio život ali nikakav genocide se nije odigrao.... niti u jasenovcu niti u hrvatskoj.... u ndh... jel...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by govinda 21/11/2016, 18:42

michaellcmacha wrote:da su kojim slučajem tvoji sunarodnjaci u okviru svjetskog sukoba tog tipa kakav je bio ww2 bili umjesto hrvata u jasenovcu bi skončao cijeli hrvatski narod, tj bar 3 milijuna ljudi... hrvati su stali negdje na 80 000 i to uglavnom onih koji su se deklarirali kao neprijatelji države.... nemoj me sad handrit da ti dokazujem da je cijela banovina i kordun, ali i grmeč i podgrmečje a i kozara ostali skoro pa netaknuti "silnim ustaškim" pogromom.... jer je na tom području živjelo skoro pa pol milijuna srba a stradalo možda 10%.... s tim da je hrpetina ljudi tada poumirala od bolesti i od gladi.... iako se ne može negirati da je značajan broj ljudi i nasilno izgubio život ali nikakav genocide se nije odigrao.... niti u jasenovcu niti u hrvatskoj.... u ndh... jel...
napisao si hrpu gluposti al ipak imam jedno pitanje: Pa i Franjo je bio neprijatelj te drzave, sta da je kojim slucajem zavrsio u Jasenovcu? Ko bi vam bio Otac nacije?
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by Guest 21/11/2016, 18:43

Nemam te šta "handrit" nit ću se raspravljat s tobom, nema svrhe...samo ću reći da je sve apologete ustaških zločina silno zajebao jedan pedantni Nijemac, na visokom položaju u ono vrijeme, svjedok svega što se u NDH radilo, time što je sve uredno stavio na papir... On nije ni Manolić ni Dedijer, pa mu se ne može spočitavati neka pristranost...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by govinda 21/11/2016, 18:57

Zanimljiv je taj Malagurski koji voda Pernara po Beogradu kao Karavlah medjeda. Naime, Malagurski stariji je profesor na Pravnom fakultetu u Osijeku, predaje ili je predavao Pravo EU i lobista je za EU fondove. A istovremeno je i direktor firme koja producira filmove Malagurskog Juniora. A kad su bili izbori u Hrvatskoj, Malagurski je u svim svojim istupma pozivao da se da podrska Sincicu i Zivom zidu, naravno, u avgustu mjesecu je taj Malagurski pljuvao po Oluji, po "ustaskoj" Hrvatskoj, vapio da Hrvati ne slave Oluju kao pobjedu nego kao poraz itd. I kad sam mu zalijepio fotografiju Sincica pred Thomsponov koncert sa dvije babetine u ustaskim uniformama onda je Malagurski to izbrisao odmah, da Srbi to ne bi vidjeli. I onda je Pernar progovorio u Saboru i ovaj nasao budalu da ga voda po Beogradu i predstavlja ga kao nadu i spas Hrvatske i regiona.

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by michaellcmacha 21/11/2016, 18:58

Starhemberg wrote:Nemam te šta "handrit" nit ću se raspravljat s tobom, nema svrhe...samo ću reći da je sve apologete ustaških zločina silno zajebao jedan pedantni Nijemac, na visokom položaju u ono vrijeme, svjedok svega što se u NDH radilo, time što je sve uredno stavio na papir... On nije ni Manolić ni Dedijer, pa mu se ne može spočitavati neka pristranost...
nije on bio svjedok svega nego samo svjedok nečega..... i mene tu neki percipiraju kao ustaškog apologetu u najgorem smislu te riječi, međutim onih 10-tak civila u koloniji i ona mater dvogodišnjeg djeteta koje sam spasio, me takvim sigurno nije doživjela.... tako je i s mojim djedom bio je ustaša i borio se protiv bande i bio je krvav rat pa je vrlo vjerojatno i ubijao, ali zločinstava činio nije, čak mu se dobro dobrim vratilo nakon rata iako je bio ustaša... ti si donekle normalna osoba i trebao bi znati da nije sve bilo ni crno ni bijelo....da hrvatska nije potpala pod srpski jaram nakon 1918... vrlo vjerojatno ne bi došlo do tog do čeg je došlo.... vjerojatno ne bi bilo ni rata 90.-tih da opet hrvati nisu bili podređeni srbima u drugoj jugoslaviji.... sad kad više nismo pod istom kapom vjerojatno više ne budemo ratovali....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by Kermit 21/11/2016, 19:00

govinda wrote:Zanimljiv je taj Malagurski koji voda Pernara po Beogradu kao Karavlah medjeda. Naime, Malagurski stariji je profesor na Pravnom fakultetu u Osijeku, predaje ili je predavao Pravo EU i lobista je za EU fondove. A istovremeno je i direktor firme koja producira filmove Malagurskog Juniora. A kad su bili izbori u Hrvatskoj, Malagurski je u svim svojim istupma pozivao da se da podrska Sincicu i Zivom zidu, naravno, u avgustu mjesecu je taj Malagurski pljuvao po Oluji, po "ustaskoj" Hrvatskoj, vapio da Hrvati ne slave Oluju kao pobjedu nego kao poraz itd. I kad sam mu zalijepio fotografiju Sincica pred Thomsponov koncert sa dvije babetine u ustaskim uniformama onda je Malagurski to izbrisao odmah, da Srbi to ne bi vidjeli. I onda je Pernar progovorio u Saboru i ovaj nasao budalu da ga voda po Beogradu i predstavlja ga kao nadu i spas Hrvatske i regiona.
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81_%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by michaellcmacha 21/11/2016, 19:00

sinčić je zajeban lik...njegov djed je bio u pavelićevom vons-u i jedan je od pavelićevaca koji su skončali u nekom od zagrebačkih jaraka...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by govinda 21/11/2016, 19:03

michaellcmacha wrote:sinčić je zajeban lik...njegov djed je bio u pavelićevom vons-u i jedan je od pavelićevaca koji su skončali u nekom od zagrebačkih jaraka...
Ne znam za to, samo znam da je za njega planirano da bude ono sto je Pernar sada (sto se tice javnosti u Srbiji). A i jebes stranku koju Dveri podrzavaju.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by govinda 21/11/2016, 19:05

asilovski wrote:
govinda wrote:Zanimljiv je taj Malagurski koji voda Pernara po Beogradu kao Karavlah medjeda. Naime, Malagurski stariji je profesor na Pravnom fakultetu u Osijeku, predaje ili je predavao Pravo EU i lobista je za EU fondove. A istovremeno je i direktor firme koja producira filmove Malagurskog Juniora. A kad su bili izbori u Hrvatskoj, Malagurski je u svim svojim istupma pozivao da se da podrska Sincicu i Zivom zidu, naravno, u avgustu mjesecu je taj Malagurski pljuvao po Oluji, po "ustaskoj" Hrvatskoj, vapio da Hrvati ne slave Oluju kao pobjedu nego kao poraz itd. I kad sam mu zalijepio fotografiju Sincica pred Thomsponov koncert sa dvije babetine u ustaskim uniformama onda je Malagurski to izbrisao odmah, da Srbi to ne bi vidjeli. I onda je Pernar progovorio u Saboru i ovaj nasao budalu da ga voda po Beogradu i predstavlja ga kao nadu i spas Hrvatske i regiona.
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81_%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8
Da znam tko je taj plagijator. Ako budes u prilici pitaj ga za oca, profesora na pravnom fakultetu u Osijeku. Tu informaciju krije kao zmija noge.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by Kermit 21/11/2016, 19:11

govinda wrote:
asilovski wrote:
govinda wrote:Zanimljiv je taj Malagurski koji voda Pernara po Beogradu kao Karavlah medjeda. Naime, Malagurski stariji je profesor na Pravnom fakultetu u Osijeku, predaje ili je predavao Pravo EU i lobista je za EU fondove. A istovremeno je i direktor firme koja producira filmove Malagurskog Juniora. A kad su bili izbori u Hrvatskoj, Malagurski je u svim svojim istupma pozivao da se da podrska Sincicu i Zivom zidu, naravno, u avgustu mjesecu je taj Malagurski pljuvao po Oluji, po "ustaskoj" Hrvatskoj, vapio da Hrvati ne slave Oluju kao pobjedu nego kao poraz itd. I kad sam mu zalijepio fotografiju Sincica pred Thomsponov koncert sa dvije babetine u ustaskim uniformama onda je Malagurski to izbrisao odmah, da Srbi to ne bi vidjeli. I onda je Pernar progovorio u Saboru i ovaj nasao budalu da ga voda po Beogradu i predstavlja ga kao nadu i spas Hrvatske i regiona.
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81_%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8
Da znam tko je taj plagijator. Ako budes u prilici pitaj ga za oca, profesora na pravnom fakultetu u Osijeku. Tu informaciju krije kao zmija noge.
Nije, profesor je Tunjica, a asistent Dunja, a znam ih oboje relativno dobro

http://www.pravos.unios.hr/katedra-za-europsko-pravo
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by govinda 21/11/2016, 19:13

asilovski wrote:
govinda wrote:
asilovski wrote:
govinda wrote:Zanimljiv je taj Malagurski koji voda Pernara po Beogradu kao Karavlah medjeda. Naime, Malagurski stariji je profesor na Pravnom fakultetu u Osijeku, predaje ili je predavao Pravo EU i lobista je za EU fondove. A istovremeno je i direktor firme koja producira filmove Malagurskog Juniora. A kad su bili izbori u Hrvatskoj, Malagurski je u svim svojim istupma pozivao da se da podrska Sincicu i Zivom zidu, naravno, u avgustu mjesecu je taj Malagurski pljuvao po Oluji, po "ustaskoj" Hrvatskoj, vapio da Hrvati ne slave Oluju kao pobjedu nego kao poraz itd. I kad sam mu zalijepio fotografiju Sincica pred Thomsponov koncert sa dvije babetine u ustaskim uniformama onda je Malagurski to izbrisao odmah, da Srbi to ne bi vidjeli. I onda je Pernar progovorio u Saboru i ovaj nasao budalu da ga voda po Beogradu i predstavlja ga kao nadu i spas Hrvatske i regiona.
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81_%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8
Da znam tko je taj plagijator. Ako budes u prilici pitaj ga za oca, profesora na pravnom fakultetu u Osijeku. Tu informaciju krije kao zmija noge.
Nije, profesor je Tunjica, a asistent Dunja, a znam ih oboje relativno dobro

http://www.pravos.unios.hr/katedra-za-europsko-pravo
Onda vise nije, znam da je bio.                           http://www.fepps.edu.rs/o-fakultetu/zaposleni?id=199
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by Guest 21/11/2016, 19:31

michaellcmacha wrote:
Starhemberg wrote:Nemam te šta "handrit" nit ću se raspravljat s tobom, nema svrhe...samo ću reći da je sve apologete ustaških zločina silno zajebao jedan pedantni Nijemac, na visokom položaju u ono vrijeme, svjedok svega što se u NDH radilo, time što je sve uredno stavio na papir... On nije ni Manolić ni Dedijer, pa mu se ne može spočitavati neka pristranost...
nije on bio svjedok svega nego samo svjedok nečega..... i mene tu neki percipiraju kao ustaškog apologetu u najgorem smislu te riječi, međutim onih 10-tak civila u koloniji i ona mater dvogodišnjeg djeteta koje sam spasio, me takvim sigurno nije doživjela.... tako je i s mojim djedom bio je ustaša i borio se protiv bande i bio je krvav rat pa je vrlo vjerojatno i ubijao, ali zločinstava činio nije, čak mu se dobro dobrim vratilo nakon rata iako je bio ustaša... ti si donekle normalna osoba i trebao bi znati da nije sve bilo ni crno ni bijelo....da hrvatska nije potpala pod srpski jaram nakon 1918... vrlo vjerojatno ne bi došlo do tog do čeg je došlo.... vjerojatno ne bi bilo ni rata 90.-tih da opet hrvati nisu bili podređeni srbima u drugoj jugoslaviji.... sad kad više nismo pod istom kapom vjerojatno više ne budemo ratovali....
Gle, nigdje nije crno bijelo, nije bilo ni 1941., a ni 1991., no ono sto je bitno je cjelovita slika. U slučaju da događaje iz drugog svjetskog rata želiš pravdati animozitetom prema Srbima zbog Kraljevine Jugoslavije, kako misliš opravdati to da su pored njih najviše stradali Židovi? U čemu je bio njihov grijeh, osim što su tako nalagali rasni zakoni koje je propisala nacistička Njemačka, a NDH vjerno slijedila? Usput, Horstenau je vidio za cijelu knjigu, to je poprilično svjedočanstvo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by michaellcmacha 21/11/2016, 19:36

Starhemberg wrote:
michaellcmacha wrote:
Starhemberg wrote:Nemam te šta "handrit" nit ću se raspravljat s tobom, nema svrhe...samo ću reći da je sve apologete ustaških zločina silno zajebao jedan pedantni Nijemac, na visokom položaju u ono vrijeme, svjedok svega što se u NDH radilo, time što je sve uredno stavio na papir... On nije ni Manolić ni Dedijer, pa mu se ne može spočitavati neka pristranost...
nije on bio svjedok svega nego samo svjedok nečega..... i mene tu neki percipiraju kao ustaškog apologetu u najgorem smislu te riječi, međutim onih 10-tak civila u koloniji i ona mater dvogodišnjeg djeteta koje sam spasio, me takvim sigurno nije doživjela.... tako je i s mojim djedom bio je ustaša i borio se protiv bande i bio je krvav rat pa je vrlo vjerojatno i ubijao, ali zločinstava činio nije, čak mu se dobro dobrim vratilo nakon rata iako je bio ustaša... ti si donekle normalna osoba i trebao bi znati da nije sve bilo ni crno ni bijelo....da hrvatska nije potpala pod srpski jaram nakon 1918... vrlo vjerojatno ne bi došlo do tog do čeg je došlo.... vjerojatno ne bi bilo ni rata 90.-tih da opet hrvati nisu bili podređeni srbima u drugoj jugoslaviji.... sad kad više nismo pod istom kapom vjerojatno više ne budemo ratovali....
Gle, nigdje nije crno bijelo, nije bilo ni 1941., a ni 1991., no ono sto je bitno je cjelovita slika. U slučaju da događaje iz drugog svjetskog rata želiš pravdati animozitetom prema Srbima zbog Kraljevine Jugoslavije, kako misliš opravdati to da su pored njih najviše stradali Židovi? U čemu je bio njihov grijeh, osim što su tako nalagali rasni zakoni koje je propisala nacistička Njemačka, a NDH vjerno slijedila? Usput, Horstenau je vidio za cijelu knjigu, to je poprilično svjedočanstvo.
ti si povjesničar pa bi trebao znati da su židovi bili vrlo bliski mađaronima i zajedno s njima često nastupali na štetu hrvata, a u korist mađara... i to je bio jedan od razloga zašto su u određenoj mjeri stradali židovi, ali ne presudan, presudan je bio stav njemaca po pitanju židova i tu se čak i da nije bilo tog animoziteta spram židova moglo puno učiniti.... mada ni to nije baš onako kako se prikazuje.... npr židovi u sisku su dosta dobro prošli tijekom rata, najebali su tek nakon rata i ostalo ih je samo par u sisku, breyer, arhofer i još par obitelji..... istina imovina im je bila oduzeta skoro sva, ali velim u sisku nisu toliko stradali kao u drugim sredinama....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by michaellcmacha 21/11/2016, 19:40

a što se tiče horstenaua on nikako nije mogao vidjeti 1941. niti početak rata na ovim prostorima jer nije ni bio u hrvatskoj.... a u hrvatsku je došao krajem 1942. godine tako da mu je sasvim sigurno poprilično tog promaklo.... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by michaellcmacha 21/11/2016, 19:42

tako da ti on baš i nije uporišna točka za stvaranje cjelovite slike....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Od Pernara se ogradio i Živi zid - Page 3 Empty Re: Od Pernara se ogradio i Živi zid

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum