ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 38 of 54 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 46 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/3/2024, 22:39

crvenkasti wrote:Zar su bili toliko sigurni u sebe da igraju na "pobjednik uzima sve"? Zašto nisu ostavili prostor za plan B, ako im ne uspije poraziti Rusiju? Kao da su djeca ili idioti vodili svjetsku politiku.
Zato šta su se polakomili kad su vidjeli da je Putinu propalo osvajanje Kijeva u par dana a mislili su i sami da će past i onda im je guzica zinila jer su već vidjeli Rusiju na koljenima itd i sad im je propala ona ofenziva kad su mislili da će ga slomiti i konačno i sad jbga.

Zato šta ljudi imaju ego i onda se mali demončići lako igraju s njima i manipuliraju njihovim misaonim procesima.

I sad uživamo jer su svi u glibu a vrijeme ide a izbori u demokraciji su svako četiri godine a gdje češ sad kad si mu već udario Hašku optužnicu ( BiBiju koji je pobio gomilu djece cionistički Zapad ni ne spominje tako šta ni u tragovima jer taj Haški sud je njihov pa će oni birat tko je krvnik a tko ne tj po njihovom ukusu kako njima paše ) doć s pričom: Tko nas bre zavadi ? :coffee

RayMabus

Posts : 175439
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/3/2024, 23:09

Putin razmatra povećanje poreza, uključujući mogućnost uvođenja "progresivnog poreza", jer se Rusija suočava s financijskim poteškoćama zbog rata u Ukrajini. Troškovi takozvane 'vojne operacije', procijenjeni na 300 milijuna dolara dnevno, zajedno s naporima ponovnog naoružavanja i zapadnim sankcijama, crpe Kremljovu riznicu. Dok Putin ističe prošlogodišnji gospodarski rast, on u velikoj mjeri proizlazi iz vojne potrošnje, zanemarujući civilnu ekonomiju opterećenu visokim kamatama i gubitkom mlađih radnika zbog vojne službe, obrambene industrije i emigracije.

https://twitter.com/NOELreports/status/1773102106712359088

Ima te Rusije i iza Urala. Ne mora to sve bit u tom europskom dijelu Rusije. Pa prebaci tamo. Šta dalje od Lavova. Da te ne vidim ni blizu ovdje jer ću te inače načuškat ( ispleskat ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175439
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 28/3/2024, 07:08

crvenkasti wrote:Zar su bili toliko sigurni u sebe da igraju na "pobjednik uzima sve"?

Zašto nisu ostavili prostor za plan B, ako im ne uspije poraziti Rusiju?

Kao da su djeca ili idioti vodili svjetsku politiku.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 GJqfITrWUAA4K2W?format=jpg&name=small

Odlijepili... Ali bar dobro znaju formirati masu poslušnika...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Img_2180
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3925
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 28/3/2024, 07:15

Rusija ima dovoljno resursa da nastavi borbu u Ukrajini još nekoliko godina, ali je sumnjivo da će sukob trajati toliko dugo, piše Welt. Prema publikaciji, Ukrajina se suočava sa "kritičnom fazom" ako joj Zapad brzo ne prebaci mnogo više oružja.

Ove godine će ukrajinske oružane snage biti prisiljene da pređu u defanzivu. Kijev nema šanse da povrati izgubljene teritorije, naprotiv, treba očekivati ​​aktivnu ofanzivu ruskih oružanih snaga. Istovremeno, Moskva pokušava da probije prvu liniju odbrane Ukrajine na 18 mesta, a to je već uspjela kod Avdijevke. U ovom trenutku postoji veliki rizik da će se ruske trupe probiti u unutrašnjost zemlje, jer su druga i treća linija odbrane ukrajinskih oružanih snaga mnogo slabije od prve.


Welt smatra da je Zapad "potpuno potcijenio" vojne sposobnosti Rusije, koja ima dovoljno resursa da nastavi neprijateljstva dugo vremena.

Ranije je britanski magazin Economist objavio da bi ukrajinska odbrana mogla biti probijena u narednim mjesecima. Prema pisanju publikacije, za to će biti kriv predsjednik Vladimir Zelenski. The Economist je naveo da je ukrajinski lider kriv za to što ukrajinske oružane snage nisu u stanju da obezbjede odbranu na važnim sektorima fronta. On takođe nema posebno opravdanje za kašnjenje u izgradnji odbrambenih utvrđenja.

https://www.cafe.ba/vijesti/welt--postoji-veliki-rizik-da-se-ruske-trupe-probiju-duboko-u-ukrajinu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Img_2180
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3925
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 28/3/2024, 10:10

Točno me bude sramota kad rusofili počnu citirati zapadne medije kojima odjednom 100% vjeruju kad okreću priču zbog clickbaita LOL

Kod nas indeks svakih par dana mijenja retoriku, od Ukrajinci gube rat bez američke pomoći do češka kupnja milijun granata znači preokret u ratu. A na terenu mjesecima nema pomaka većeg od kilometra.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/3/2024, 10:14

Ukrajina je u čistoj defanzivi od 1.10.2023 , tada su počeli Ruski masovni samoubilački napadi kod Avdiivke.
Već od 01.srpnja/jula.2023 Ukrajinci su smanjili intezitet napada na Zaporožje pravcu kada su vidjeli da ne idu masovni napadi oklopom, zbog gubitaka, napadi su izvođeni nakon toga sa manjim skupinama vojnika i oklopa i dosta je bio fokus na artiljeriju(ispaljivali su više granata nego Rusi tada) i HIMARSe.
Nakon 01.09 i ovo je dosta stalo, a od 1.10 Rusi napadaju.

Dakle Rusi napadaju već cijeli 10,11,12 mjesec 2023,  1,2,3 mjesec.

Uzeli su tih pola godine Avdiivku plus par km proboja zapadno od Avdiivke, Marinku, još koje selo i to je to. Gubici su im bili stravični, Oryx analize gubitaka, pokazuju i 5-6x veće gubitke u tehnici dok Rusi napadaju. Zanimljivo dok ne napadaju , gubici postaju vrlo brzo 1:1 .. ali Rusi napadaju većinu vremena.
U nekim lokacijama gdje se prijetilo "probojim" , Rusi bi osvojili 1-2 sela, i onda u protunapadu odbačeni.. i to sve zadnjih par tjedana

Mediji pišu o Ukrajinskom kolapsu, čisto da se mobilizira EU javnost na veće potpore Ukrajincima. Mislim nije Ukrajincima(još manje niti Rusima koji trpe stavične gubitke u frontalnim napadima) lako ali nema nigdje kolapsa. Kolaps je nešto kao Operacija Bagration(Crvena Armija 1944) ili Blitzkrieg, ili razne Njemačke operacije u u ljeto 1941, 1942, kada protivnik se raspada, ne pruža otpor, panično bježi, a ti zarobljavaš velike količine neprijateljske vojske, uz veliki i brzi prodor i minimalne gubitke.
Ovdje toga nema. Nema niti naznaka za to.
Ukrajinci imaju i dalje više nego dovoljno tenkova i oklopnih vozila, dapače čak i više nego na početku rata, ali im realno fali zapadnih oklopnih vozila.
Puno lakše je zaustaviti Ruski napad sa Bradley vozilom, koje ima TOW raketu, dobar oklop, odličnu night vision kameru, i 25mm top,    nego sa BMP1 ..

ali najviše UA fali granata, ali i to će biti uskoro rješeno. 800 000 granata je već kupljeno, sada ide dostava u tranšama, može biti još čak 700 000 granata.

Bugarska, Poljska, Slovačka, Francuska,Britanija, Njemačka, itd itd, sve ove zemlje su značajno podigle proizvodnju granata i šalju za Ukrajinu.

Njemački reinmetal je 2022 u svojih par firmi (njemačka, danska, španjolska) proizvodio 70 000 granata godišnje,   sada je digao na 700 000.

Francuzi su 2022 proizvodili doslovno par tisuća granata godišnje, čisto za vježbe svoje vojske, sada su digli na 100 000, nije puno ali je skok ..

Britanija slično kao Francuska. Bugari doslovno hale iz hladnog rata koje su proizvodili granate, ponovo obnavljaju i proizvode ogromne količine sovjetskog streljiva.

Evo jedna Ukrajinska firma koja je prije rata proizvodila 10 000 čahura za granate, sada u ratnom stanju čitao prebačena iz Melitopola negdje na zapad Ukrajine(lokacija tajna logično), kaže da proizvode 100 000 čahua , koje onda idu na zapad gdje se pune eksplozivom i nazad u Ukrajinu.

Uspustavio se lanac opskrbe barutom, eksplozivom ,dolazi do specijalizacije, što smanjuje cijenu a povećava količinu.

ovo sve bez Američke pomoći.

najgore je Ukrajincima sa PZO sustavima, tu su imali neke gadne gubitke, i dobro bi im došlo još nekoliko baterija zapadnih PZO sustava sa raketama.
Više manje sve zapadne zemlje povećavaju proizvodnju PZO sustava i projektila za njih.

I Rusi su u govnima sa PZO sustavima, imali su također gadne gubitke, a Zapadne krstareće rakete bez problema prolaze i udaraju po Krimu a dronovi padaju po rafinerijama. Ukrajinci tvrde da iako će dostići proizvodnju od 1milijun dronova godišnje, da mogu uz malo zapadne pomoći doći čak na 2 milijuna dronova godišnje.

Gledam snimke , a svaki dan ih ima, jučer gledam uništavanje jednog Ruskog TOSa. Ukrajinci su doslovno poslali nekoliko dronova.
Doslovno(i Rusi to tvrde na telegramu i vidimo snimke), Ukrajinci imaju toliko dronova da ih bacaju na pojedinačne vojnike. Dakle vide jednog vojnika , šalju drona kamikazu na njega.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 28/3/2024, 11:45

Zna se više od godinu dana da će morati ući Poljaci ako misle spriječiti uzimanje odese i kharkiva... Ostalo je index.hr, jutarnji i Tabak&Barić te Erine analize i transukrajinci

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Img_2180
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3925
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/3/2024, 12:42

bogati isusa sa čime će Rusi uzeti Odesu.
Aj uključi mozak.
Sa kojim resursima?
Imaju dvije mogućnosti.
Jedna je desant preko Dnjepra.
Pa znaš li ti, da su Ukrajinci još na istočnoj strani Dnjepra.
Dakle Ukrajinci su ti koji su prešli Dnjepar i Rusi ih ne mogu izbaciti sa druge strane. Kamo li da će Rusi preći Dnjepar na zapadnu stranu, koji je na višoj razini, pa onda moraju osvojiti Herson - grad veličine dva Splita, Nikopolj grad veličine Splita, pa preći još jednu rijeku, pa onda tek mogu doći do Odesse grad veličine Zagreba.

A Adviivka koja im se nalazila u predgrađu Donjecka, veličine Solina,dakle odmah povoljna logistika, nema rijeka, avioni ne lete puno, grad je već u startu bio okružen sa 3 strane, trebalo im je pola godine intezivnih borbi, gdje su im 3-4 brigade totalno izbrisane. A Ukrajinska logistika je bila nepovoljna, jer Ukrajinski veliki gradovi su daleko.

Drugi način je desant na Odesu, to su moožda mogli i planirali prva dva tri tjedna. Sa čime će sada? uništeno im je 40% crnomorske flote, a ostatak flote ne smije izaći na površinu, jer im Ukrainci potope svaki brod koji im isplovi 100 metara van utvrđene luke a i unutra nisu sigurni.

A Ukrajinci imaju i hrpu krstarećih raketa kraćeg dometa koji brane pristup obali. Dakle ne da nema šanse nego nema šanse.

Harkiv, to ne sumnjam da će Rusi pokušati. Nemaju šanse niti za Harkiv osvojit, ali Ukrajinci utvrđuju tu lokaciju, postoje naznake od Ruskih blogera /UA blogera da će ovi zaista krenuti na Harkiv, ali to će im tako neslavno propasti da će to biti spetakl.

Imam osjećaj Putin i Ruska komanda je vjerojatno u oblacima kao ti , i toten. Oni misle u glavi, da Rusi ne umiru, a Ukrajinci evo kako pišu zapadni mediji, će u kolaps svakog trena.. samo treba mobilizirati novih 100 000 sinova jedinaca iz Mosvke i St Petersburga, natrpati ih u T62 i BMP1 , baciti par stotina aviobombi i eto past će Harkiv.. ja kao i ti navijam da Rusi krenu na Harkiv tako.. ja i ti smo tu na istoj razini. I ja i ti smatramo da će takav Ruski napad za koji se nadam (kao i ti) da će se dogoditi - ja i ti isto smatramo da će takav napad dovesti do bržeg kraja rata i kolapsa .. samo se razlikujemo totalno čija će strana nakon takvog rata kolapsirati .

Daj Bože da krenu Rusi na Harkiv(za Odesu nisu toliko glupi a za Harkiv jesu) , i to će biti kraj rata i kolaps jedne vojske.

Zato i služe ovo navlačenje od zapadnih medija, da su Ukrajinci pri kraju, vjerojatno Putin i Rusko vodstvo čita to i pripremaju se za ofanzivu ..

na zmajeve zube, stotine km dubokih rovova sa betonskim i čeličnim fortifikacijama par metara ispod zemlje, tisuće artiljerijskih cijevi sa kazetnim bombama i stotine tisuća dronova.. što prije Rusi krenu na Harkiv prije kraj rata

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/3/2024, 13:38



Rusija počela uvoziti benzin iz Bjelorusije hahahaha. 
A tek je bio jedan val napada. 
Za koji tjedan će i drugi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 28/3/2024, 14:07

AssadNaPodmornici wrote:bogati isusa sa čime će Rusi uzeti Odesu.
Aj uključi mozak.
Sa kojim resursima?
Imaju dvije mogućnosti.
Jedna je desant preko Dnjepra.
Pa znaš li ti, da su Ukrajinci još na istočnoj strani Dnjepra.
Dakle Ukrajinci su ti koji su prešli Dnjepar i Rusi ih ne mogu izbaciti sa druge strane. Kamo li da će Rusi preći Dnjepar na zapadnu stranu, koji je na višoj razini, pa onda moraju osvojiti Herson - grad veličine dva Splita,  Nikopolj grad veličine Splita, pa preći još jednu rijeku, pa onda tek mogu doći do Odesse grad veličine Zagreba.

A Adviivka koja im se nalazila u predgrađu Donjecka, veličine Solina,dakle odmah povoljna logistika, nema rijeka, avioni ne lete puno,  grad je već u startu bio okružen sa 3 strane, trebalo im je pola godine intezivnih borbi, gdje su im 3-4 brigade totalno izbrisane.  A Ukrajinska logistika je bila nepovoljna, jer Ukrajinski veliki gradovi su daleko.

Drugi način je desant na Odesu, to su moožda mogli i planirali prva dva tri tjedna. Sa čime će sada? uništeno im je 40% crnomorske flote, a ostatak flote ne smije izaći na površinu, jer im Ukrainci potope svaki brod koji im isplovi 100 metara van utvrđene luke a i unutra nisu sigurni.

A Ukrajinci imaju i hrpu krstarećih raketa kraćeg dometa koji brane pristup obali. Dakle ne da nema šanse nego nema šanse.

Harkiv, to ne sumnjam da će Rusi pokušati. Nemaju šanse niti za Harkiv osvojit, ali Ukrajinci utvrđuju tu lokaciju, postoje naznake od Ruskih blogera /UA blogera da će ovi zaista krenuti na Harkiv, ali to će im tako neslavno propasti da će to biti spetakl.

Imam osjećaj Putin i Ruska komanda je vjerojatno u oblacima kao ti , i toten. Oni misle u glavi, da Rusi ne umiru, a Ukrajinci evo kako pišu zapadni mediji, će u kolaps svakog trena.. samo treba mobilizirati novih 100 000 sinova jedinaca iz Mosvke i St Petersburga, natrpati ih u T62 i BMP1 , baciti par stotina aviobombi i eto past će Harkiv.. ja kao i ti navijam da Rusi krenu na Harkiv tako.. ja i ti smo tu na istoj razini. I ja  i ti smatramo da će takav Ruski napad za koji se nadam (kao i ti) da će se dogoditi - ja i ti isto smatramo da će takav napad dovesti do bržeg kraja rata i kolapsa .. samo se razlikujemo totalno čija će strana nakon takvog rata kolapsirati .

Daj Bože da krenu Rusi na Harkiv(za Odesu nisu toliko glupi a za Harkiv jesu) , i to će biti kraj rata i kolaps jedne vojske.

Zato i služe ovo navlačenje od zapadnih medija, da su Ukrajinci pri kraju, vjerojatno Putin i Rusko vodstvo čita to i pripremaju se za ofanzivu ..

na zmajeve zube, stotine km dubokih rovova sa betonskim i čeličnim fortifikacijama par metara ispod zemlje, tisuće artiljerijskih cijevi sa kazetnim bombama i stotine tisuća dronova.. što prije Rusi krenu na Harkiv prije kraj rata
Prelazi se preko Dnjepra... Ako vojna hunta u međuvremenu ne kapitulira...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Img_2180
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3925
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 28/3/2024, 14:13

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:

AFU je pogodio gotovo sve ruske rafinerije u europskom dijelu Rusije i privremeno okupiranom dijelu Ukrajine.

PS: Obratite pažnju na ove dvije rafinerije u Bjelorusiji. To ne treba dirati jer Bjelorusija ionako nema nafte nego ista dolazi naftovodom do tamo pa kad prekineš dotok nema ni nafte za te rafinerije koju će iste prerađivat. No bolje ih je ne dirat jer će mu sad te rafinerije bit vrijedne a onda znači da mu je još bitnije da ne uvlači Bjelorusiju u rat.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 GJgCsIKWkAAorsV?format=jpg

Bilo je potrebno samo nekoliko tjedana, ali teška šteta nanesena rafinerijskoj industriji već je pretvorila Rusiju iz neto izvoznika naftnih proizvoda u uvoznika.

To će povećati cijene energije u Rusiji i na kraju svih proizvoda. Ruski ionako skupi rat upravo je postao još skuplji i ovaj će se čak osjetiti u Moskvi i Sankt Peterburgu, s nepredvidivim posljedicama.

https://twitter.com/Tendar/status/1773072118739091474

Uvozi iz Bjelorusije al to ne treba dirati a objasnio sam i zašto:


PS: Obratite pažnju na ove dvije rafinerije u Bjelorusiji. To ne treba dirati jer Bjelorusija ionako nema nafte nego ista dolazi naftovodom do tamo pa kad prekineš dotok nema ni nafte za te rafinerije koju će iste prerađivat. No bolje ih je ne dirat jer će mu sad te rafinerije bit vrijedne a onda znači da mu je još bitnije da ne uvlači Bjelorusiju u rat.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 GJs1wZiXsAAnfu6?format=jpg
Ukrajinci su na pola puta, output ruskih rafinerija je 14% manji zbog napada dronovima. Od 32 veće ruske rafinerije, deset je sigurno pogođeno, za još dvije se još ne znaju razmjeri štete i što je točno pogođeno.

I to sve u samo dva mjeseca.



According to Reuters calculations, around 14% of Russia's refining capacity has been shut down by drone attacks, including Kuibyshev, and the country has this month increased gasoline imports from neighbouring Belarus to address possible fuel shortages.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 28/3/2024, 14:47

Hoholo Mudovski wrote:
crvenkasti wrote:Zar su bili toliko sigurni u sebe da igraju na "pobjednik uzima sve"?

Zašto nisu ostavili prostor za plan B, ako im ne uspije poraziti Rusiju?

Kao da su djeca ili idioti vodili svjetsku politiku.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 GJqfITrWUAA4K2W?format=jpg&name=small

E crveni jado
objasni ti meni kako pobjednik može biti neko kad se ne smije pojaviti ispred obitelji poginulih iz vlastitog naroda kao i ostataka koji su slijedili Navalnog, Prigožina a i svih ostalih koji su bili protiv rata 
Pobjednici a vječno će biti na meti dronova na osvojenom teritoriju u Ukrajini
Šta ti znači pobjeda kad su mu već mnogi zavijeni u crno
i na kraju krajeva- misli li netko da je to kraj

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 28/3/2024, 16:21

RayMabus wrote:Putin razmatra povećanje poreza, uključujući mogućnost uvođenja "progresivnog poreza", jer se Rusija suočava s financijskim poteškoćama zbog rata u Ukrajini. Troškovi takozvane 'vojne operacije', procijenjeni na 300 milijuna dolara dnevno, zajedno s naporima ponovnog naoružavanja i zapadnim sankcijama, crpe Kremljovu riznicu. Dok Putin ističe prošlogodišnji gospodarski rast, on u velikoj mjeri proizlazi iz vojne potrošnje, zanemarujući civilnu ekonomiju opterećenu visokim kamatama i gubitkom mlađih radnika zbog vojne službe, obrambene industrije i emigracije.
Ajde, barem se nešto mora priznati Putinu, najavio je prije izbora da će se ići na povećanje poreza i tu nije muljao. Vjerojatno će se raditi o povećanju poreza na dohodak za one u višim poreznim razredima s 15 na 20% i za sve firme poreza na dobit s 20 na 25%. Putin je slično napravio i nakon prošlih izbora kad je povećao PDV u Rusiji na 20%.

Razlog za povećanje poreza je što su samo u prva dva mjeseca ove godine imali deficit od 1,5 bilijuna rubalja, a za cijelu godinu je planirano da bude na 1,6 bilijuna.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/3/2024, 16:34

Piglet wrote:
RayMabus wrote:Putin razmatra povećanje poreza, uključujući mogućnost uvođenja "progresivnog poreza", jer se Rusija suočava s financijskim poteškoćama zbog rata u Ukrajini. Troškovi takozvane 'vojne operacije', procijenjeni na 300 milijuna dolara dnevno, zajedno s naporima ponovnog naoružavanja i zapadnim sankcijama, crpe Kremljovu riznicu. Dok Putin ističe prošlogodišnji gospodarski rast, on u velikoj mjeri proizlazi iz vojne potrošnje, zanemarujući civilnu ekonomiju opterećenu visokim kamatama i gubitkom mlađih radnika zbog vojne službe, obrambene industrije i emigracije.
Ajde, barem se nešto mora priznati Putinu, najavio je prije izbora da će se ići na povećanje poreza i tu nije muljao. Vjerojatno će se raditi o povećanju poreza na dohodak za one u višim poreznim razredima s 15 na 20% i za sve firme poreza na dobit s 20 na 25%. Putin je slično napravio i nakon prošlih izbora kad je povećao PDV u Rusiji na 20%.

Razlog za povećanje poreza je što su samo u prva dva mjeseca ove godine imali deficit od 1,5 bilijuna rubalja, a za cijelu godinu je planirano da bude na 1,6 bilijuna.

grize ih to pomalo.
još čitam vijesti da su počeli sa uvozom benzina iz Bjelorusije. Dok su još i prije ovih napada bili zabranili izvoz benzina. Nakon ovih napada moraju uvoziti .
Jedva čekam nove udare dronovima, pa uskoro neće niti bjelorusija imati benzina. Jer bjelorusija mora uvesti sirovu naftu iz rusije(a i njezina količina pada) da bi je preradili u svojim pogonima i onda izvezli u Rusiju.

Skoro da mi je žao što Ukrajinci ne diraju Bjelorusiju, jer iz te države je išla invazija kao i brutalni napadi balističkim raketama. Po svim pravilima rata Ukrajinci imaju pravo udariti na teritorij odakle im se napada.
Ne znam da li zadnje vrijeme iz Bjelorusije dolaze napadi, ali samo neka se Lukašenko usudi , gorit će i njegove rafinerije. Em su bliže, em su slabije branjene.

Ameri su ponovo izjavili da se ne slažu sa Ukrajinskim napadima na Rusiju. Ukrajinci popizdili, govore kada USA napadne neku državu da skrše sve redom a njima postavljaju ograničenja.
Naravno Biden se "ne slaže" jer mu je izborna godina ali neće oni sprječavati Ukrajinu. (iako realno i ne mogu pogotovo sada kada im ne šalju ništa skoro).

Zapad je izuzev par zemalja , zabranio korištenje svoga oružja na tlu Rusije. (udari po Krimu su dozvoljeni pošto ga skoro nikoja zemlja nije priznala kao dio RF, čak niti Kina niti Srbija).

Sve jedno jedva čekam drugi masovni val udara po RU rafnerijama. Rusi će nešto do tada popraviti, dovući će nešto PZO sustava, ali sve jedno, nadajmo se da UA produkcija dronova samo raste.. Ukrajini su daleko vodeća zemlja svijeta što se tiče dronova, i daleko najveći proizvođač dronova na svijetu.. (Rusija je vjerojatno druga )

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 28/3/2024, 17:40

Evo ga jedan u slobodnom padu  :x :tss

https://twitter.com/visegrad24/status/1773375460728074380?t=7u1l_V1tlLPsGVs4fa0ilQ&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 28/3/2024, 17:47

Šandor Winnetou wrote:Evo ga jedan u slobodnom padu  :x :tss

https://twitter.com/visegrad24/status/1773375460728074380?t=7u1l_V1tlLPsGVs4fa0ilQ&s=19
Evo bolji snimak, pao je okrenut naopako onako baš ko fosna :rasta
https://twitter.com/Tendar/status/1773389109295231487?t=cWL6jbVeSKI4aWINMlFvdw&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/3/2024, 23:11

Rusija je izgubila Su-27 iznad Krima

Pregled dnevnih događanja u ruskoj invaziji na Ukrajinu. Na okupiranom Krimu Rusija je izgubila Su-27, vjerojatno oboren od strane vlastite protuzračne obrane. Što radi protuzračna obrana? To je ono što radi protuzračna obrana.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 GJyWsF3WsAA697-?format=jpg
RayMabus
RayMabus

Posts : 175439
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/3/2024, 23:22

AssadNaPodmornici wrote:
još čitam vijesti da su počeli sa uvozom benzina iz Bjelorusije. Dok su još i prije ovih napada bili zabranili izvoz benzina. Nakon ovih napada moraju uvoziti. Jedva čekam nove udare dronovima, pa uskoro neće niti bjelorusija imati benzina. Jer bjelorusija mora uvesti sirovu naftu iz rusije(a i njezina količina pada) da bi je preradili u svojim pogonima i onda izvezli u Rusiju.

Skoro da mi je žao što Ukrajinci ne diraju Bjelorusiju, jer iz te države je išla invazija kao i brutalni napadi balističkim raketama. Po svim pravilima rata Ukrajinci imaju pravo udariti na teritorij odakle im se napada. Ne znam da li zadnje vrijeme iz Bjelorusije dolaze napadi, ali samo neka se Lukašenko usudi , gorit će i njegove rafinerije. Em su bliže, em su slabije branjene.

Netočno. Sad kad ruske rafinerije ne prerađuju onda ima viška sirove nafte za poslat rafinerijama u Bjelorusiju.

Bjelorusiju ne treba dirati ( objasnio sam zašto: jer onda su Putinu te rafinerije tamo bitne pa se neće baš željeti usuditi uvlačiti Bjelorusiju u rat ) a isto tako za prekid rada prerade u bjeloruskim rafinerijama uopće ne treba napadati iste dakle ni prostor Bjelorusije nego samo naftovod koji sirovu naftu prenosi do bjeloruskih rafinerija.

Usput rečeno i Kazastan kojemu je ekonomija potpuno ovisna o izvozu nafta prevozi svoju naftu preko tog naftovoda u Europu tako da ta priča da će Putin ostati bez sirove nafte za preradu ne stoji.

Potpisivanje ugovora Kaspijskog naftovodnog konzorcija u prosincu 1996. za izgradnju novog plinovoda od polja Tengiz u zapadnom Kazahstanu kroz Rusiju do Crnog mora povećalo je izglede za znatno veći izvoz nafte sve dok se Putin nije osvrnuo na mlaku podršku koju je iskusio nakon ruske krize 2022. invaziju na Ukrajinu kazahstanskog predsjednika Kassym-Jomarta Tokayeva.

https://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Kazakhstan

Naftovod Družba:
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Scale_1200-1

https://en.wikipedia.org/wiki/Druzhba_pipeline
RayMabus
RayMabus

Posts : 175439
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/3/2024, 23:46

Dva izvora iz industrije, koji su tražili anonimnost jer nisu ovlašteni da govore javno, rekli su da se između vlada i naftnih kompanija vode razgovori o daljem uvozu. Jedan od njih je rekao da su razgovori bili teški jer Bjelorusija daje prioritet izvozu svog goriva na međunarodna tržišta.

Koliko će biti potrebno Rusiji zavisit će od vremena popravke rafinerije, rekao je drugi izvor.

Ruske naftne kompanije mogu povećati isporuke nafte bjeloruskim rafinerijama u zamjenu za dodatne naftne derivate za snabdjevanje Rusije, rekli su izvori iz industrije

Bjelorusija uglavnom izvozi svoje naftne proizvode preko ruskih baltičkih luka na međunarodna tržišta u skladu sa dugoročnim tranzitnim sporazumima između država.

Rusija povećava uvoz benzina iz Bjelorusije

Neće mu plaćati kešom jer ga ni nema nego će mu davati svoju sirovu naftu u zamjenu za dio te iste nafte samo prerađene ( dakle dizel, benzin i drugo ) u bjeloruskim rafinerijama.

Ruske rafinerije u europskom dijelu Rusije nikad neće biti popravljene jer će biti pretvorena u zgarišta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175439
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/3/2024, 00:10

Hvala Longi na ispravkama i pojašnjenjima.
Ali pazi UA napadi su tek počeli, biti će ih još i biti će još žešći. 
Zapravo jedini način gdje Ukrainci možda ali možda mogu pobijediti u ratu i to baš mislim na pobijediti a ne izvući nerješeno ili smrzavanje teritorija, jest ako unište Rusku industriju nafte. Ona pokreće cijelu Rusu vojnu mašinu, vojnu industriju, generira visoke plaće u vojsci, benefite familijama poginulih, kupuje socijalni mir među muslimanima i financira uvoz dijelova za oružje od čipova do strojeva do granata. 

Kada smo već kod granata brutalno dobre vijesti za Ukrainu. 
Česi tvrde da su dogovorili nabavu čak 1 milijun granata velikog kalibra i da prve stižu već u 4 mjesecu.
To znači da će Ukrainci 9 mjeseci (270 dana) imati 1 milijun granata.
To je defacto dodatnih 4000 granata dnevno a sada ispaljuju 2000 a Rusi 10 000.

Sa ovom češkom incijativom Ukrainci se dižu na 6000 granata dnevno.
Ako se Ameri uključe sa još milijun granata to je još 4000 dnevno i de facto ostatak godine (a moguće i do kraja rata) Ukrajinci bi mogli ispaljivati granata kao i Rusi.
Uz to zadržati će ogromnu prednost u dronovima 

Rusi će nažalost imati prednost u aviobombama ali i to se može neutralizirati sa nekoliko novih SAM baterija i F16 avionima možda??



Stvari za UA nisu tako crne, evo danas Index piše a to pišu svi zapadni mediji da kada bude idući RU napad da je kolaps. 
Zato ovdje navijači demetnog korona paničara Putina navijaju za novi Ruski napad. 
Ja isto navijam da RU napadne stranu koja će imati isto granata kao i Rusija i 3-4x više dronova i ukopani u utvrdama.
Jer i ovako ih dobro ide

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 29/3/2024, 06:33

Problem nisu samo granate. Fale i cijevi. One kvalitetnije, mislim. Samohodni Krab, pa i vučni M777 se baš i nisu pokazali ka najbolje platforme za intenzivno rokanje. I PzH2000 sucka u tom smislu. Čini se da zapadna namjenska industrija uopće nije predvidila rat gdi artiljerija mora rokati satima i satima i tak svakog dana. Valjda navikli na koncept ratovanja protiv pustinjskih glodara koji znaju uzvraćati samo sa RPG-ovima.
Caesar je tu još ispa najbolja haubica. I donekle Paladin, hajd.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 54 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 46 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum