ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 3/1/2023, 16:54

A nisu baš svi pogriješili.

Ja sam vam stavio puni mjesec dana prije tijek toga ako on krene na cijelu Ukrajinu.

No dobro, zanemarimo mene no svi su pogriješili : od Putina koji je mislio da će to past u tri dana do CIA koja je to isto mislila pa onda kad su vidili da nije odma skočili misleći da če odma ekonomski Rusiju bacit na koljena i gotovo i oni pobijedili itd. I sad se fino igraju dok padaju vlade. Zagrizli i jedni i drugi udicu i sad ne smiju pustit. Kokice.

Sad ćemo oborit ove Španjolce.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t53541-ljeva-spanjolska-vlada-je-u-dubokom-bijegu

Skida ih se sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 3/1/2023, 17:01

dijagram wrote:https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/putin-je-u-prvim-tjednima-invazije-zapravo-bio-blizu-pobjedi-znam-sto-je-bila-kljucna-pogreska-15292156

Danski obavjestajac. :redface1

Ajde sto su u startu svi pogrijesili i navodili potpuno suprotno od onoga sto se dogadjalo, ali danas...

Tip i danas trola o zamalom uspjehu:)

Nevjerojatno. Obicna tastina i pokusaj pranja osobne nekompetentnosti.

Nije jedini, i po HR ih ima vecina koji se ne mogu pomiriti sa potpuno promasenim prognozama.

Govorim naravno o "strucnjacima".

I USA se proslavila sa svojim obavjestajcima, bolje reci analiticarima jer obavjestajci su najavili rat i to su

pogodili, ali ne znam kakvi sve dripci rade u tim dobro placenim sluzbama kad su promasili sve glede

eventualnog ruskog uspjeha na bojistu.

Kao da ih drilaju porckovi wokisti ili netko slican.

Strava!
pisao sam još 2021e da će rusi napast.

ovdje je ekipa bulaznila o nekom mirovnom procesu.

putler je egocentrik, lik je mentalno šiknuo jer ga je zajebala štasijeva baba.

svi koji misle da smrću patuljka prestaje sve, varaju se.
i to jebeno.
patuljko je kao i trump u us.
lutka.
ovo je novi oblik ratovanja.

svi četnici mogu zaboraviti ruske pobjede.

treba merkel i shroeder malo prignječiti kao za dan srpse republike.
kao što pisah u dobu sukoba u siriji.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 3/1/2023, 20:59

NEOSVOJIVA TVRĐAVA
23

Šef Wagnera se žali na situaciju u Bahmutu: Postoji 500 linija odbrane

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema B_230110

"Zauzimanje kuća ne dovodi do proboja ukrajinske odbrane. U gradu postoji stotine takvih linija. Ako kažemo 500 vjerovatno nećemo pogriješiti. Svakih 10 metara je nova linija odbrane", rekao je Prigožin.


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/sef-wagnera-se-zali-na-situaciju-u-bahmutu-postoji-500-linija-odbrane/230103114

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/1/2023, 21:30

FRANK wrote:Sad se psihicko poremeceni safet gleda rasteretiti grijeha proslosti pa se svrstava na stranu glupe kurve zvane ukrajina bas kao i genereal.
Naime niti uopce malo simpatija naspram ukrajine nemam 
Za mene su isti ka i rusi.
Pravoslavlje se zrusava to je jedino bitno
imate drugu temu za vrijeđanje i spam

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20965
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/1/2023, 21:34

Charles III wrote:NEOSVOJIVA TVRĐAVA
23

Šef Wagnera se žali na situaciju u Bahmutu: Postoji 500 linija odbrane

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema B_230110

"Zauzimanje kuća ne dovodi do proboja ukrajinske odbrane. U gradu postoji stotine takvih linija. Ako kažemo 500 vjerovatno nećemo pogriješiti. Svakih 10 metara je nova linija odbrane", rekao je Prigožin.


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/sef-wagnera-se-zali-na-situaciju-u-bahmutu-postoji-500-linija-odbrane/230103114
dijagram ti je odlično upisao bezmislenost wagnerovog napadanja.
ovo je gore od crvene armije koja je u prve dvije godine izvodila ovakve operacije. ali ona je barem radila sa nekom logikom i smislom. ovi luđaci doslovno idu naprijed juriš na utvrđene ukraince kako je dijagram rekao. naravno negdje i uspiu probiti, prije svega gdje artiljeriom i TOS termobaričkim projektilima poprže liniju fronte i tako nanesu gubitke ukraincima. a onda krenu u napad, pa onda i njih ukrainska artiljerija poklapa. horor.

inače čak se i rusi više puta zgrožavaju sa takvom nesofisticiranosti ruske vojske, jer opet ih je strah dok se oni troše, ukrainci pripremaju ofanzivu negdje drugdje. vidit ćemo da li će doći do toga.

inače malo sam razočaran , zapad se hvali kako je dao obuku za 20 000 ukr vojnika. neki su prošli osnovnu obuku, neku specijalističku, nego višu itd. sve jedno nije loše, ali nije nažalost niti kritično. trebalo je biti 100 000 , od čega bi možda 30 000 - 40 000 bilo u brigadama za proboje i onda bi mogli pričati o tome.

ovako nažalost ukrainci dobijaju dovoljno oružja i obuke da rusi ne dobiju rat, ali nije lako niti ukraincima dobiti rat. naravno nema niti zapad neograničeno resursa, ali mogao se više potruditi. doduše mogli se i ništa ne potruditi pa još bi i gore bilo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20965
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 3/1/2023, 22:29

Piše: Domagoj Franić

Zašto se dogodila Makijevka?

Zvaničnih podataka o broju stradalih ruskih mobiliziranih vojnika nema osim od onoga tko ih sa namjerom sakriva - od ruske vojske. Sam događaj je sam po sebi šokantan da bi ga oni "govornici istine" još pojačali sa stvarnim gubitcima.

Nije to bilo niti za očekivati od njih, loše je priopćiti javnosti da si izgubio par stotina ljudi-vojnika koji to i nisu bili . Koji nisu niti primirisali barut, osim na vojnim poligonima. I otišli bez ispaljenog metka.

Vidjeli ste raketiranje u Chulakovki, Khersonska oblast jučer, 500 ranjenih i poginulih.....odakle tolike brojke? 

Obično se gađa skladište streljiva, zapovjedništvo postrojbe, tehnika, transportni pravci i neke zone manjeg smještaja postrojbi. Ovo je nešto drugo, u dva napada blizu tisuću žrtava.

Sjećate se ruske mobilizacije prije koji mjesec od najavljenih 300.000 vojnika, koja je u istinu završila sa preko pola milijuna mobiliziranih.

Dio njih je žurno poslan na prve crte, za potrebe krpanja rupa tamo gdje su rusi bili u defanzivi i povlačenju ili u oblast Donjecka gdje su u pokušajima napada ginuli kao "muhe bez glave"

Cijela količina "topovskog mesa" poslanog tada je iscrpljena, što poginula, što ranjena i nestala a bogme i nestala "sa namjerom" a ne u ratnom vihoru, tj. dezertirala.

I došlo je vrijeme da se drugi dio mobiliziranih dostavi Prigožinu i velikim ruskim "vojskovođama" na pladnju, kao potrošni materijal.

Ukrajinci su jako dobro svjesni i prije svega obavješteni o svemu i uvjeren sam da znaju da su ovi "novi klinci" vjerojatno nešto malo više opasni od prethodnika. Jer su ipak koji mjesec imali nekakvu, nazovimo je "obuku". 

Koja ih je učinila "opasnijima" za 10-20%, ne više, naučili su neke taktike i vrste naoružanja ali na zvuk metka ili granate koji lete prema njima da ih ubiju nisu naviknuti. Na smrt kolege i prijatelja u rovu pogotovo. Što ih čeka u izobilju i uništava moral rapidno.

Rusi su trenutno u dilemi ili bolje rečeno "neobranom grožđu"....slanje toliko velike količine mobiliziranih prema crtama bojišnice je veliki problem, prvenstveno organizacijski i logistički.

Svjesni su činjenice koju je spomenula Julija Latynjina, da disperzija ljudi koji dolaze na bojišnicu u manjim grupama i smještaj na više lokacija stvara sigurnosni problem i priliku za bijeg dijela mobiliziranih. Sa druge strane, "gomilanje" većeg broja mobiliziranih na "hrpu" i smještaj u jedan objekt potencijalno dovodi do "slučaja Makijevka". Jer "HIMARS"-i su pakleni igrači, pogađaju nemilosrdno precizno, ubojito i jako daleko.

Svaka ruska postrojba smještena na bliže od 50-60 km od crte bojišnice izazov je HIMARS-u. Posebno ako je naslagana kao sardine u zgradu sa streljivom i eksplozivom u prizemlju.

Po nalogu bistrih umova koji im zapovjedaju.

Zato se ne treba čuditi da Ukrajinci i "veliki brat" intezivno prikupljaju saznanja i prate transporte mobiliziranih prema bojišnicama diljem Ukrajine. Podatke gerilaca i običnih građana koji se dobijaju ne treba niti spominjati i sigurno će momentalno djelovati po svim objektima rasporeda.

Logika kaže da je lakše ukloniti neprijatelja u fazi njegove pripreme da puca na tebe nego to činiti kasnije, uzajamnim nišanjenjem na bojišnici.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Fb_img58

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/1/2023, 22:32

RUSKE trupe tjednima su pokušavale zauzeti jednu kuću u ključnom gradu Donbasa Bahmutu, rekao je Jevgenij Prigožin, šef ruske plaćeničke skupine Wagner, piše The Guardian.



U videosnimci objavljenoj za Novu godinu vidi se kako Prigožin posjećuje podrum u blizini istočnog fronta, u kojem se nalaze tijela njegovih boraca. Šefu grupe Wagner se u improviziranoj mrtvačnici pokazuju tijela na nosilima i u vrećama. U kutu jedne sobe mogu se vidjeti naslagane vreće s tijelima na hrpu do visine ramena.

"Ugovor im je istekao, idući tjedan idu kući. Ovi se spremaju za slanje. Svi radimo tijekom novogodišnje noći. Ovdje leže Wagnerovi borci koji su poginuli na frontu. Sada ih stavljaju u metalne kovčege i vratit će se kući", čuje se kako govori Prigožin.

-----------------

kakav jebeni respekt prema borcima koje ovaj as ovako ladno šalje u smrt. žao mi je i tih jadnih rusa, asevi su mirne duše prihvatili da gnjoje u ovakvom ratu. sa jedne strane nemaju motivaciju, niti želju, ništa, a sa druge strane ne bune se.

srbi su za njih sasvim normalan narod. srbi su nakon poraza i gubitaka 91 u RH, - išli ovom logikom . imali su na tisuće i tisuće dobro motiviranih dobrovoljaca koji su bili dobri fighteri(jer su dobrovoljci) , a onima kojima nije bilo do rata ti su povlačili vezu da se izvuku iz rata, bježali od regrutacije, prosvjedovali.

ovi rusi zakurac. niti imaju dobrovoljaca a ima ih 20puta više nego srba ,da imaju dobrovoljaca koliko su barem nesretni srbi imali 90tih, davno bi barem bahmut osvojili.
a sa druge strane nitko se ne buni protiv rata, nitko ne prosvjeduje, ništa... a ni srbi se nisu ovako traljavo ratovali.. bili bi u početku, kada bi skužili da ginu, onda bi promjenili taktiku nakon par dana, tjedana. .godina dana rata o ovi luđaci ovako.. nevjerojatno. idu u smrt u najdebilnijem ratu ikada, a ovi na vlasti se rugaju sa njima.. onaj na televiziji govori da je život precijenjen da će ionako oni u raj , a kada ga prozvalo da zašto on nije na fronti, počeo se izvlačiti da je "star".. .a wagnerovac se sprda sa njima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20965
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 3/1/2023, 22:32


Rusi su trenutno u dilemi ili bolje rečeno "neobranom grožđu"....slanje toliko velike količine mobiliziranih prema crtama bojišnice je veliki problem, prvenstveno organizacijski i logistički.

Svjesni su činjenice koju je spomenula Julija Latynjina, da disperzija ljudi koji dolaze na bojišnicu u manjim grupama i smještaj na više lokacija stvara sigurnosni problem i priliku za bijeg dijela mobiliziranih. Sa druge strane, "gomilanje" većeg broja mobiliziranih na "hrpu" i smještaj u jedan objekt potencijalno dovodi do "slučaja Makijevka". Jer "HIMARS"-i su pakleni igrači, pogađaju nemilosrdno precizno, ubojito i jako daleko.

To je to.

Izdvojih najvažniji dio.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 3/1/2023, 22:43

Vrlo primjetan događaj: novo topničko streljivo ukrajinske proizvodnje počelo je pristizati na liniju bojišnice. Ovdje vidimo visokoeksplozivne fragmentacijske granate od 152 mm OF-25T proizvedene 2022. godine. Mogu se ispaljivati ​​iz D-20 / Msta-B vučenih haubica "i samohodnih topova" 2S3 "/" Msta-S ""


Ukrajinska vojna industrija radi "punom parom"...

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Fb_img59

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 3/1/2023, 23:05

Charles III wrote:Vrlo primjetan događaj: novo topničko streljivo ukrajinske proizvodnje počelo je pristizati na liniju bojišnice. Ovdje vidimo visokoeksplozivne fragmentacijske granate od 152 mm OF-25T proizvedene 2022. godine. Mogu se ispaljivati ​​iz D-20 / Msta-B vučenih haubica "i samohodnih topova" 2S3 "/" Msta-S ""


Ukrajinska vojna industrija radi "punom parom"...

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Fb_img59
Radi se o TF  (trenutno fugasna iliti rasprskavajuća granata rađena za živu silu i uništavanje fortifikacijskih objekata) granatama, ogromna količina kinetičke energije plus eksploziv u znatnoj količini ne ostavljaju velike nade za nikoga u blizini gdje padnu a direktan udarac u bilo koji oklop dovodi isti na razinu dugmića.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 3/1/2023, 23:27

nije oftopik, da ovaj nadrkani yoda ne poludi.

gdje je gnječ i njegovo negiranje dronova?
pisao sam o tome na početku rata pa je bulaznio.
(a koliko čitam, vidim da sve manje ekipe bulazni o rusiji i tri dana)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 3/1/2023, 23:28

btw neki dan sam saznao kaj je "šuplja" granata za BST
ja sam bio više sklon raketlinima.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 3/1/2023, 23:38

Ruski predsjednik Vladimir Putin zadužio je ministra obrane Sergeja Šojgua da podnese izvješće o opskrbi oružjem, uniformama i drugom opremom osoblja koje sudjeluje u “specijalnoj vojnoj operaciji”, objavio je Kremlj danas na svojoj internetskoj stranici.

“Ministarstvo obrane Ruske Federacije podnijet će izvješće o opskrbi vojnih jedinica i odreda Oružanih snaga Ruske Federacije koji sudjeluju u specijalnoj vojnoj operaciji oružjem, vojnom i specijalnom opremom, materijalom i sredstvima. Ovo uključuje uniforme i oružje,, pokretna izviđačka sredstva, osobne oklopne zaštite i maskirnu opremu. Također se očekuje izvješće o mjerama za poboljšanje rada ruskog ministarstva obrane u ovom području”, piše u zapovijedi upućenoj Šojguu. Rok za izvješće  je 1. veljače.

https://www.geopolitika.news/vijesti/putin-zadao-rok-ministru-sojguu-da-detaljno-objasni-opskrbu-vojnika-u-ukrajini/


Zanima ga zašto mu vojska gine ko ovce na klanje. Pada mu popularnost razmjerno s povećanjem crnih vreća koje mu Ukri i Zapad šalju natrag u majčicu Rusiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 4/1/2023, 00:03

Na samome kraju 2022. objavljen je i kraj jesenskog novačenja, tijekom kojeg je oko 120 tisuća ljudi bilo pozvano na služenje vojnog roka – dok će svi oni vjerojatno u službi ostati ponešto duže, budući se samo dan kasnije, 1. siječnja, čulo i da je provedeno povećanje redovnog broja vojnog osoblja Oružanih snaga Ruske Federacije na oko 137 tisuća dodatnih ljudi, u skladu s dekretom Vladimira Putina još od 25. kolovoza 2022. godine.





Pregled stanja od Igora Tabaka
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/1/2023, 09:29

Rusima su krenuli stizati mali izviđački dronovi domaće proizvodnje sa termalnim kamerama koji mogu nositi granate 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 9c33cc10

Kineske komponente, navodno sve skupa jeftinije i od DJI dronova.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/1/2023, 10:59



dmitri rogozin koji je jedva preživio artiljerijski napad, i izgleda da se dobro oporavlja, piše francuskom ambasadoru.
prvo se podsjeća da su se njih dva zajedno družili i sve , to a onda optužuje francusku, da je pogođen 155mm granatom ispaljenu iz francuskog SPGa cezar

kaže da njegovo dvoje partitelja nije imalo sreće, i da su poginulo, i ironija da bude veća da ih je francuski ambasador već upoznao prije, i da je francuska nazi država. eto

valjda rogozinu netko treba objasniti da je rat, i da je rusija napravila invaziju druge države

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20965
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 4/1/2023, 11:30

nije to još ni blizu rata...
borbe se vode na ograničenom teritoriju...
izvan toga, ciljevi su tipa prometna i energetska infrastruktura...
postotak civilnih žrtava nije ni približan onima u 'pravom' ratu...
postotak angažirane tehnike i ljudstva sa strane rusije također ne govori u prilog tome da se vodi rat...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Unname11
T.
T.

Posts : 17123
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/1/2023, 14:51

AssadNaPodmornici wrote:

dmitri rogozin koji je jedva preživio artiljerijski napad, i izgleda da se dobro oporavlja, piše francuskom ambasadoru.
prvo se podsjeća da su se njih dva zajedno družili i sve , to a onda optužuje francusku, da je pogođen 155mm granatom ispaljenu iz francuskog SPGa cezar

kaže da njegovo dvoje partitelja nije imalo sreće, i da su poginulo, i ironija da bude veća da ih je francuski ambasador već upoznao prije, i da je francuska nazi država. eto

valjda rogozinu netko treba objasniti da je rat, i da je rusija napravila invaziju druge države

Lekcija, 

Ne slaviti rođendane i novu godinu u dometu artiljerije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 4/1/2023, 15:14

CIJENE plina na referentnoj europskoj burzi, nizozemskom TTF-u, spustile su se u prvim danima nove godine na najnižu razinu od kraja prošlogodišnjeg siječnja zahvaljujući blagoj zimi koja je smanjila potrošnju i punim skladištima. U srijedu nakon podneva plinom se u terminskim ugovorima na TTF-u trgovalo po cijeni od 68.96 eura za megavat-sat.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/1/2023, 15:24

zakurac sada 70e , kada su europljani napunili skladišta po nekoliko puta većoj cijeni,.. ali dobro.. neka uzimaju dok je jeftino, i održavaju skladišta puna.. doći će i dogodine zima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20965
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum