ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 37 of 54 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 45 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 25 Mar - 14:40

Inače čisto da se zna.
i Ukrajinske rafinerije, elektrane, industrijska poduzeća, trpe udare, razaranja, na još većoj razini nego Rusi.
Ukrajincima je uništena teška masovna industrija oružja. Proizvode oni i dalje neka teška oružja, ali proizvodnja je decentralizirana i razbijena u manje fire. To sve smanjuje output naravno.

Međutim iza Ukrajine ima donekle stoji zapad. .. jest da je to samo 0.25% zapadnog BDPa (a SSSR je primao 5-5.5% kroz 4godine 41-45) ali to pomaže Ukrajincima.

Ako im Rusi skrše tvornicu tenkova u Harkivu, poslat će Poljaci, Švabe, Španjolci, Ameri, haubice, tenkove , granate. itd.

Ako im pogode rafineriju ili elektranu , poslat ćemo im mi i struju i gorivo, dok ovi ne poprave. a mi ćemo im poslati i djelove za popravak.

Međutim kada Rusima skršiš rafineriju, neće im Kinezi džabe slati gorivo, jer Kinezi kupuju od Rusa. Nema izvoza goriva/obrađene nafte, nema stotina i stotina milijardi $ sa kojima se financira prvo rat a onda mir u čečeniji, dagenestanu, tataristanu,a onda se sa plaćama od 2500€mjesečno (a u rusiji je 300-400€ u tim regijama) mobilizira sirotinja privučena velikim plaćama ,a familija dobije benefite ako pogine "tata,sin,brat" od Ukrajinske kazetne bombe ili drona kamikaze..

međutim kada čečenci , dagenestanci i ostali ne dobiju svoju socijalu, kada padnu plaće u vojsci jer nema petrodolara, pa onda sirotinja bude manje zainteresirana da gine, pa onda Putin bude morao mobilizirati sinove jedince iz srednje klase Moskve, Petersburga a zbog nedostatka petrodolara budu dobili još manje obuke i resursa nego što dobijaju danas.. onda će se druga priča pjevati.

U isto vrijeme u Rusi će osim lokalnih Ruskih "inžinjera/doktora" ostati milijuni inžinjera i doktora uveženih(longi dobro opisuje Ruski liberalni oligarski kapitalizam) koji će gubiti poslove, ili imati još manje plaće, a nakon toga ih samo par klikova dijeli dok neke ISLovske grupe na telegramu..

sranja bi mogla biti velika u Rusiji. Na ovo po svemu sudeći igraju i Ukrajinci.

Zato i ponavljam, ovaj brutalni rat je i dalje u pat poziciji. Rusi i Ukrajinci igraju na dugoročnu igru.
Rusi igraju na šemu da će se zapad umoriti od pomaganja Ukrajini, i da će se dogoditi sve više situacija gdje će im svako malo neka zemlja otkazati pomoć(zanimljivo to je jedino USA za sada, recimo Slovaci i dalje šalju), i da će to prisiliti Ukrajince na nepovoljne pregovore ako već ne mogu kapitulaciju.

Ukrajinci igraju na gore opisano, računaju da će zapadna pomoć se povećavati, da će zapad unatoč sporoj industrijskoj mobilizaciji, ipak uskoro početi u hrpi sustava premašivati Rusiju, plus Ukrajinska industrija robotike i dronova već sada dosta je ispred Ruske, i da uz uništavanje Ruske ekonomije kroz sjebavanje rafinerija, da će to dovesti do značajne degradacije Ruske vojske da ću nekom scenariju Rusi biti prisiljeni na nepovoljne pregovore a u najboljem scenariju, dolazi do kolapsa Rusije kao 1917 i nereda u Rusiji, a tada Ukrajinci ne samo da ulaze na Jug Ukrajine, nego ulaze i na Krim pa čak i dalje u teritorij Ruske Federacije i pomažu "stabilizaciji stanja u Rusiji", kao što su Švabe 1917 ulazili duboko u Rusiju da "stabiliziraju stanje"(pa se povukli jer su imali pola godina kasnije svoju revoluciju ali su tada ostavili par država, tipa Ukrajinu, Bjelorusiju, Poljsku itd)..

nije niti ovaj scenarij nerealan. Sjetite se , Wangera prije pola godine Putin je bježao iz Moskve.
Da je kojim slučajem Prigožin išao do kraja i pokrenuo rat, svašta je bilo moguće.

Ruska država je kao imperija ali ona klasična imperija.
Kako su klasične imperije funkcionirale. Imali su vazale. Recimo Otomani su imali Srspke vazale, Mongoli stotine drugih naroda i vladara. I onda glavni Khan naredi da se ide rat i svi se skupljaju, idu u borbu dijele plijen.
Međutim nema tu neke velike lojalnosti. To što su Srbi ginuli za Turke protiv Europljana ili Timura , ne znači da su voljeli Turke. To što su Gruzijci, Armenci, Turci, Rusi, ginuli za Mongole ne znači da su volili Mongole.
To što su se u WW1 za Rusko Carstvo mlatili Finci i drugi ne znači da su bili fanovi carstva.

To što danas gnjoje Čečeni, a kurac Čečeni gnjoje. Stoje iza na drugoj crti skupljaju oružje, kao provode mobilizaciju a obučavaju čečence kako da se ratuju protiv Ruske vojske.

Kadirov je krenuo na Wanger kada je bilo gotovo.
Kadriov kaže da je uhapsio teroriste, a ovi su već bili na 40km od BjeloRuske granice i Bjeloruske službe su pomogle Rusima.
Međutim ako sutra krene raspad Rusije, Kadriov će u Čečeniji imati vojsku od 200 000 specijalaca , krcatu teškim oružjem. a Ruska regularna vojska rastegnuta u Ukrajini . Ruski desničari partizani im upadaju svako malo.
A tek kada se dignu i ostali..
A ne treba zaboraviti da Kinezi vrebaju. odete na Kineske vijesti, oni Vladivostok na svojim mapama nazivaju namjerno prema Kineskom imenu.

Po kineskim društvenim mrežama kruže rasprave (a kineska partija to dozvoljava) gdje Kinezi raspravljaju da je Sibir drevno Kinesko sveto tlo..

AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


IL Risorto and Piglet like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Mon 25 Mar - 14:40

RayMabus wrote:Ukrajinci napali veliku termoelektranu u Rusiji. Pogledajte video buktinje kod Rostova

Požar u jednoj od najvećih termoelektrana u jugozapadnoj Rusiji stavio je u ponedjeljak izvan pogona dva postrojenja, čime je nakratko prekinuta isporuka energije potrošačima, rekao je regionalni guverner.
Pravi rat iscrpljivanja. 

Dok su prošle godine samo Rusi tukli, ove godine Ukrajinci ne ostaju dužni i udaraju žestoko. 

Razlog zašto je Rusima tako teško obraniti se je što su Ukrajinci razvili čak 15 različitih vrsta dalekometnih dronova i mogu birati ovisno o PZO i vrsti mete koje će slati. I što je najvažnije, svi su domaće izrade i ne ovise o vanjskoj pomoći.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 GIx9d-2WoAA1FzG?format=jpg&name=large



Ukrajinci imaju mladog potpredsjednika vlade i ministra digitalnih tehnologija Mihajla Fedorova (33 godine, na slici dolje) koji vodi programe razvoja dronova i pod njegovim vodstvom su stigli do godišnje proizvodnje od milijun dronova. Ako Amerikanci odobre pomoć, kažu da imaju kapaciteta da udvostruče proizvodnju jer na svaki natječaj u njegovom ministarstvu se javi više zainteresiranih firmi nego što imaju para za podijeliti.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 F_26526239_1280
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Mon 25 Mar - 14:53

Ukraine could make 2m drones a year – double the existing rate of production – with extra financial support from the US, other western governments and private citizens, the country’s minister for digital transformation has claimed.
Mykhailo Fedorov said in an interview that Ukraine’s government was “contracting much less than our manufacturers are capable of” because it did not have enough funds on hand. He pressed for further donations to help the war effort.
The 33-year-old digital minister, who is responsible for drone production, said Ukraine was on track to produce “more than a million” drones in 2024, which would exceed a 1m target for manufacture set by the president, Volodymyr Zelenskiy, late last year, but could make even more.

“We’ve been able to scale the market so much that we can manufacture more than one or even two million drones,” he said, arguing that there was potential to increase production of all types of drones further.
Ukraine has come under increasing pressure on the frontline in the two-year war as the US Congress refuses to give the green light to a $60bn (£47bn) military aid package, and has turned heavily to largely homegrown drone technology in response.
The minister said there were more than 200 Ukrainian companies operating in the drone space, making a wide variety of uncrewed aerial systems. Of the systems used on the battlefield, he said, “over 90% of these drones are manufactured in Ukraine”.

Opširnije ovdje - link

Pročitajte malo o njemu, zanimljiv tip koji redovito surađuje s Muskom i velikim zapadnim firmama i bolje poznaje tematiku od ruskih dinosaura na sovjetskim doktrinama ratovanja.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 25 Mar - 14:56

Te termoelektrane i bilo šta šta proizvodi struju u Rusiji a u tom europskom dijelu Rusije a koji Ukrajinci lako mogu dovatiti dronovima im treba sve uništiti.

Zašto ?

Zato šta će onda morat koristit druge izvore energije a jedan od njih su agregati na dizel ( uglavnom, dizel, lož ulje itd jer se benzin rijeđe koristi a posebno kod velikih agregata koji puno troše pa se koristi loža i dizel za pokretanje tih agregata tj dobivanja struje iz istih ) a to u kombinaciji s uništavanjem rafinerija za preradu nafte dodatno otežava opskrbu za ovaj evropski dio Rusije koji je najmnogoljudniji i najrazvijeniji i onda te nafte odnosno njenih prerađevina još više fali pa đeneral Šojgu ima još manje goriva za onaj tenk šta mu troši 642 litre na sto kilometara.

Nema tenkova = nema napada / nema goriva za tenkove = nema napada
RayMabus
RayMabus

Posts : 176185
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Mon 25 Mar - 21:02

RayMabus wrote:Rusija je navodno odgodila isporuku dva sustava protuzračne obrane S-400 Indiji, navodeći potrebu da ih koristi za zaštitu vlastitih gradova i strateških dobara od potencijalnih napada ukrajinskih bespilotnih letjelica. Ovo kašnjenje znači da će od pet sustava S-400 koje je Indija očekivala do kraja godine, samo dva biti isporučena do kolovoza 2026.

https://twitter.com/NOELreports/status/1771840284956950698

Nemaju dovoljno PZO sistema da zaštite rafinerije i drugo u ovom evropskom dijelu Rusije pa odgađaju isporuke oružja konkretno ovdje sad PZO sistema trećim državama.
Sad je službeno, indijska vojska je potvrdila da Rusi ne mogu ispoštovati rokove isporuke oko S-400.

Ovo je značajno jer Indija je najveći svjetski uvoznik oružja (skoro 10% svjetskog uvoza oružja je indijsko) i zadnjih 20 godina je kupovala gotovo ekskluzivno rusko, a sad u samo dvije godine rata se sve promijenilo - kupuju francuske avione, njemačke podmornice, izraelske dronove i američke motore.

Zbog neprekidnih napetosti u odnosima s Pakistanom i Kinom, Indija ne može čekati na Rusiju. Od dominantnih 76% indijskog uvoza, ruski udio je u zadnjih 5 godina pao na samo 36% što znači da im zadnje dvije godine više ništa ne šalju. 

Indija je (kao i Armenija, Egipat, Vijetnam i Alžir) najavila da će diverzificirati svoju vojnu opskrbu jer im fali rezervnih dijelova za postojeću rusku opremu i tako smanjiti ovisnost o samo jednom proizvođaču.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 25 Mar - 23:11

Rat dronova: Iznad rijeke Dnjepar, ukrajinsko FPV streljivo presreće ruski dron s fiksnim krilima.

https://twitter.com/Osinttechnical/status/1772375150291193862
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 GJi9z4hXQAAJmLG?format=jpg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176185
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Tue 26 Mar - 11:04

Odlične vijesti. Nestaje Ukra i uskoro će Ukrajinski svjedoci i transukrajinci napokon dobiti priliku za ići gnjojiti
plodna Ukrajinska polja.
Slava 🇺🇦
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Img_2223
https://www.geopolitika.news/vijesti/depresija-i-paranoja-ukrajinci-bjeze-od-regrutacije-ne-zele-kartu-s-jednim-smjerom/

Ukrajina ima akutni problem s regrutacijom, koji bi, ako se ubrzo nešto ne promijeni u psihološkom smislu – mogao postati i kronični. Jer koliko god imali oružja, ako nema vojnika koji će ga nositi ili njime upravljati, sve je uzalud.

Za ovaj ukrajinski problem, naravno, dobro znaju i Rusi, koji igraju svoju igru iscrpljivanja kroz tzv. aktivnu obranu u kojoj „melju“ protivnika i zapadnu tehniku snažnim topničkim i zračnim napadima, bez prevelikog korištenja pješačkih snaga čije resurse maksimalno štede nakon velikih gubitaka koje su pretrpjeli u prvoj – neuspješnoj fazi svoje invazije na ukrajinsku zemlju.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4162
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Tue 26 Mar - 11:34

ima na forumu kandidata, barem za jednu diverzantsku skupinu... :^0

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Mar - 11:53

Nitko normalan ne želi rat. A morat će. Rusija se neće poraziti bjegom.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 26 Mar - 12:06

Rusiju treba poraziti na druge načine: ekonomskim i političkim sankcijama i ograničavanjem pristupa financijskim tržištima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28782
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Tue 26 Mar - 12:34

AssadNaPodmornici wrote:Nitko normalan ne želi rat. A morat će. Rusija se neće poraziti bjegom.
Šta moš danas ne ostavljaj za sutra. Stara poslovica.
Ja ću na forumu pisati o municiji koju nabavljamo i šaljemo ti dok nam braniš civilizaciju od nadirućih Rusa, dok se iza tvojih leđa u međuvremenu odvija proces zamjene stanovništva u hrvatskoj s nepalcima i sl.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4162
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Tue 26 Mar - 12:58

https://www.geopolitika.news/vijesti/njemacki-strucnjak-upozorava-na-najvecu-krizu-u-gotovo-sto-godina-evo-o-cemu-je-rijec/ u
Od propade Rusija došli smo do
U kategoriju katastrofa ,
mogli svrstati i mišljenje njemačkog stručnjaka Geralda Knausa iz Inicijative za europsku stabilnost
. On je, naime, u intervjuu za tamošnji medij RND izjavio kako oni u Europi, koji oklijevaju više podržati Ukrajinu, još uvijek zapravo ne razumiju što je u pitanju.

A u pitanju je, kako smatra, da ćemo, ako Ukrajina izgubi rat doživjeti najveći pokret izbjeglica u svijetu od 1940-ih. Tada će biti mnogo više milijuna ljudi nego sada, upozorava Nijemac. O tome u utorak piše poljski medij Gazeta...

Možda se netko sjeća prije 20 godina je Kradimir Čačić pričao o pola miliona Ukrajinaca koje bi mogli zbog demografskih razloga naseliti u HR, što je svakako domoljubnije od ovoga što Kenwood Kenon radi s čađavim...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4162
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Tue 26 Mar - 13:02

rusija se može poraziti jedino na način da svi zajedno izgorimo skupa s rusima...
ako je ulazak ukrajine u nato i održanje kijevskog režima na vlasti vrijedno nuklearnog uništenja života na zemlji, smatram da se radi o 'malkice' previsokoj cijeni...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Mar - 13:06

Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Nitko normalan ne želi rat. A morat će. Rusija se neće poraziti bjegom.
Šta moš danas ne ostavljaj za sutra. Stara poslovica.
Ja ću na forumu pisati o municiji koju nabavljamo i šaljemo ti dok nam braniš civilizaciju od nadirućih Rusa, dok se iza tvojih leđa u međuvremenu odvija proces zamjene stanovništva u hrvatskoj s nepalcima i sl.
Skupa ja i ti i crveni i toten financiramo UA municiju a posao će odraditi Ukrainci. 
Ne moraš se sekirati. Tvoje je da radiš i plaćaš porez koji se preusmjerava na naoružanje Ukraincima.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Tue 26 Mar - 13:14

AssadNaPodmornici wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Nitko normalan ne želi rat. A morat će. Rusija se neće poraziti bjegom.
Šta moš danas ne ostavljaj za sutra. Stara poslovica.
Ja ću na forumu pisati o municiji koju nabavljamo i šaljemo ti dok nam braniš civilizaciju od nadirućih Rusa, dok se iza tvojih leđa u međuvremenu odvija proces zamjene stanovništva u hrvatskoj s nepalcima i sl.
Skupa ja i ti i crveni i toten financiramo UA municiju a posao će odraditi Ukrainci. 
Ne moraš se sekirati. Tvoje je da radiš i plaćaš porez koji se preusmjerava na naoružanje Ukraincima.
Finaciramo i gej parade i trpačinu. Jebi ga život je sranje...

A vidi što kaže jedan od američkih ratnih heroja, zapovjednik zadnje velike tenkovske bitke i planer osvajanja Bagdada
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4162
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Mar - 13:37

još da mogu otvorit link.. gle o ratu ne odlučjemo niti ti niti toten niti crveni.

o tome ratu najviše odlučuje Putin, on može sutra zaustaviti rat i rat staje. Cijeli svijet mu govori da zaustavi rat, ali on ne želi.

nakon Putina , naravno Zelenski koji može zaustaviti rat samo ako ga Putin zaustavi i nikako drugačije . a onda svi ostali od Kine, Amerike , Europe, mene, tebe.

tako da se ne nerviraj za Ukrajince, čekaju par milijardi $ moje i tvoje love, nova mobilizacija od 500 000 muškarac ide, ona košta 11milijardi € godišnje..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Mar - 14:02

U ostalom imaš trpačinu i u Rusiji, vidiš da su im ovi "inžinjeri i doktori" rezali vratove... Kao što si imao paničara Putina koji je za vrijeme pandemije novinarske gripe koja je utekla kinezima iz laba bio zaključan kao forumaš dvi godine u podrumu i terorizirao Ruse sa cijepivom i mjerama... I usput imaš i rat

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 27 Mar - 11:07

Fronta?
U zadnji par dana Rusi su uzeli ona 3 sela zapadno od Avdiivke, koja je branila 47 brigada gdje je dokumentirano izgubljeno 5 ili 6 Abrams tenkova i nekoliko Bradlija (naravno Ruske gubitke , uništene kolone vozila smo se nagledali).

Ta 3 sela su gotovo u rukama Rusa, Ukrajinci su tu ubacili 47 brigadu koja je trebala kupiti vrijeme Ukrajincima iza rijeke i tamo nekog brda da se ukopaju. Nakon toga naprijed su ostale manje jedinice ljudi i tehnike koje su navodile UA artiljeriju i dronove na RU vojsku koja je napadala (a pri tome trpili Ruske aviobombe, dronove i artiljeriju). Te naravno bilo je tu borbi prsa u prsa, gdje smo vidjeli oneposoboljene Abramse, te kako Bradliji komadaju i uništavaju cijele skupine RU vojnika. Tragedija od rata.

Mislim da su još negdje uzeli po par stotina metara, da kod Časiv Jara su isto tako napredovali par stotina metara u smjeru grada..

Ukratko spori pomaci, ali to ne znači da nema uništavanja. Ovo je rat iscrpljivanja i gubici su na jednoj i drugoj strani bez obzira što se linija fronte miče slabo.

Sada malo "iza scene" što je bitnije nego što na samoj fronti.

Ruski bloger Meduza ili je to portal? , uglavnom objavio negdje da imaju "info" kako Putin planira završiti rat.
Jedna od teorija da im je idući glavni cilj uzeti Harkiv i tu proglasiti "kraj specijalne vojne operacije". Vjerojatno bi se onda "utvrdili" na osvojenom i to je to.
Ali svašta dolazi iz Ruskih usta, od Medvjedeva koji zagovara kapitulaciju Ukrajine i ukidanje države i naroda, do ovoga -onoga.


Eh sada se vraćamo na USA i njihovu pomoć.
Sada prema zadnjim izjavama Mike Johnson je naglo zainteresiran za pomoći Ukrajini. Radi se o tome da u njegovoj državi Luisiani - USA federalna država će izgraditi ogroman naftni terminal, i njemu je to super, radi radnih mjesta i ekonomije , plus republikanci vole naftu. Pa je lik odjedanput počeo pričati da treba Ukrajincima pomoći što prije, međutim postoji šaka republikanaca koja odbija suradnju sa Demokratima.

Naime da bi prošla USA pomoć Ukrajini, mora se izglasati USA proračun. A to trebaju zajedno Republikanci i Demokrati.

Fora je da hrpi Republikanaca odgovara "kaos" sa USA proračunom radi izbora za pola godine. Što gore-to bolje, je njihova logika, što je tipični problem demokracija.

Sa druge strane, 2/3 ove pomoći bi išlo u Američku vojnu industriju a hrpa te industrije je smještena u državama gdje su Republikanci na vlasti, pa logično, to je ono što gura USA pomoć, Ukrajini - investiranje u USA industriju.

Republikanci su puni priča o proizvodnji, industriji, nafti,

----------
Mike Johnson je rekao "uskoro ćemo izglasati", ali ono, Ukrajinci se bore već mjesecima bez značajne USA pomoći, USA pomoć bi im doslovno omogućila da lagano prežive 2024 godinu.. koja nova stotina Bradleija, Abramsa, raketa za PZO sustave, dronove, Exalibur gps granate, rakete za HIMARS, rezervni djelovi.. e da USA već je digla proizvodnju granata, imaju na zalihama navodno još milijune komada kazetne municije.. djelovi za avione itd.

Bez ovoga se može ali teško. Sa ovim će biti pun kurac lakše.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 27 Mar - 22:24

RayMabus wrote:

AFU je pogodio gotovo sve ruske rafinerije u europskom dijelu Rusije i privremeno okupiranom dijelu Ukrajine.

PS: Obratite pažnju na ove dvije rafinerije u Bjelorusiji. To ne treba dirati jer Bjelorusija ionako nema nafte nego ista dolazi naftovodom do tamo pa kad prekineš dotok nema ni nafte za te rafinerije koju će iste prerađivat. No bolje ih je ne dirat jer će mu sad te rafinerije bit vrijedne a onda znači da mu je još bitnije da ne uvlači Bjelorusiju u rat.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 GJgCsIKWkAAorsV?format=jpg

Bilo je potrebno samo nekoliko tjedana, ali teška šteta nanesena rafinerijskoj industriji već je pretvorila Rusiju iz neto izvoznika naftnih proizvoda u uvoznika.

To će povećati cijene energije u Rusiji i na kraju svih proizvoda. Ruski ionako skupi rat upravo je postao još skuplji i ovaj će se čak osjetiti u Moskvi i Sankt Peterburgu, s nepredvidivim posljedicama.

https://twitter.com/Tendar/status/1773072118739091474

Uvozi iz Bjelorusije al to ne treba dirati a objasnio sam i zašto:


PS: Obratite pažnju na ove dvije rafinerije u Bjelorusiji. To ne treba dirati jer Bjelorusija ionako nema nafte nego ista dolazi naftovodom do tamo pa kad prekineš dotok nema ni nafte za te rafinerije koju će iste prerađivat. No bolje ih je ne dirat jer će mu sad te rafinerije bit vrijedne a onda znači da mu je još bitnije da ne uvlači Bjelorusiju u rat.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 GJs1wZiXsAAnfu6?format=jpg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176185
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Wed 27 Mar - 22:31

Zar su bili toliko sigurni u sebe da igraju na "pobjednik uzima sve"?

Zašto nisu ostavili prostor za plan B, ako im ne uspije poraziti Rusiju?

Kao da su djeca ili idioti vodili svjetsku politiku.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 GJqfITrWUAA4K2W?format=jpg&name=small
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28782
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 27 Mar - 22:39

crvenkasti wrote:Zar su bili toliko sigurni u sebe da igraju na "pobjednik uzima sve"? Zašto nisu ostavili prostor za plan B, ako im ne uspije poraziti Rusiju? Kao da su djeca ili idioti vodili svjetsku politiku.
Zato šta su se polakomili kad su vidjeli da je Putinu propalo osvajanje Kijeva u par dana a mislili su i sami da će past i onda im je guzica zinila jer su već vidjeli Rusiju na koljenima itd i sad im je propala ona ofenziva kad su mislili da će ga slomiti i konačno i sad jbga.

Zato šta ljudi imaju ego i onda se mali demončići lako igraju s njima i manipuliraju njihovim misaonim procesima.

I sad uživamo jer su svi u glibu a vrijeme ide a izbori u demokraciji su svako četiri godine a gdje češ sad kad si mu već udario Hašku optužnicu ( BiBiju koji je pobio gomilu djece cionistički Zapad ni ne spominje tako šta ni u tragovima jer taj Haški sud je njihov pa će oni birat tko je krvnik a tko ne tj po njihovom ukusu kako njima paše ) doć s pričom: Tko nas bre zavadi ? :coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 176185
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 54 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 45 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum