ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Sat 25 Feb - 23:14

Uvod u temu edit by -assadnapodmornici

1)uvodim reda bez da se ikome ispričavam. već znate moje kriterije. a to je da spominjanje komšića, galaktičke federacije, astralne projekcije, anđela demona, jebavanje i vrijeđanje na osobnoj razini brišem kada se spojim na pc.
2)postovi gdje autor ima ogromna signature kao skutor, to brišem odmah. ne zanima me o čemu se piše. tko želi sudjelovati na temi, neka smanji signature.. recimo pohvala melkioru što ga je maka a može ga i smanjiti.. 
3)puno filozofiranja i skretanja offtopik ne toleriram. malo skretanja i malo podjebavanja može proći, ali kada se to pretvori u 3-4 stranice smeća, onda sve pobrišem.. pogotovo što neki useri se raspišu o nečemu polu vezanom za rat, aj da napišu jedan komentar.. nego napišu jedan, pa drugi, pa treći , pa tako 6-7 komentara ispod jedan drugoga. prije bih ja to sve spaja u jedan post, ali sada se sami koncetrirajte. inače brišem, ništa osobno. 
4)e da ako stavite link, video, provjerite da nije stavljen već prije.  i usput kada se stavi video ili link, ako link (kao twiter post) nije da objašnjava sam sebe, onda se mora napisati komentar u videu ili linku. jedna rečenica da se zna o čemu se radi. tko u buduće stavi link ili youtube video bez ikakva komentara brisanje. 

to je to. 
cilj ovdje je da ljudi imaju pristup kvalitetnim informacijama, i da se malo komentira. nekada čitam forum.hr , i osim 3-4 usera koji tamo pišu, mislim da mi ovdje puno više znamo , iako je ono najveći forum u RH. tamo deamon piše najbolje komentare, ostale sam slabo i upamtio. 
koji put odem na 1-2 srpska foruma, tamo slična situacija 2-3 se razumiju, 50njih piše fantazije. 
------
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Sat 25 Feb - 23:22

AssadNaPodmornici wrote:evo Indija zadnje vrijeme otkazuje narudžbe iz RU vojne industrije a sa Kinom praktički imaju otvoreni sukob oko granice. Kina im je uzela jednu pokrainu vojno prije 60ak godina i to je to. 

Kinesko-indijski rat 1962. godine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Sat 25 Feb - 23:27

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:evo Indija zadnje vrijeme otkazuje narudžbe iz RU vojne industrije a sa Kinom praktički imaju otvoreni sukob oko granice. Kina im je uzela jednu pokrainu vojno prije 60ak godina i to je to. 

Kinesko-indijski rat 1962. godine.

Oni se mlate samo štapovima na granici.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-pojavila-se-snimka-sukoba-indije-i-kine-vojnici-se-mlate-stapovima-i-ciglama/2420927.aspx

To im dođe kao tantrička masaža koju nisu dobili od žena i ljubavnica.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Sat 25 Feb - 23:28

AssadNaPodmornici wrote:

Jedino i Ukrainci mogu dobiti rat ako dobiju totalno superiornu obuku i izvedu combined arms operaciju, ili ako se Rusi sami potroše na ovakvim debilnim napadima

Ukrajinci će dobiti rat odlučnošću svojeg naroda da ustraje do potpune pobjede, hrabrošću svojih vojnika, pameću svojih generala i supriornom vojnom doktrinom.
Također i uz veliku pomoć ruske gluposti i nesposobnosti te zastarjelom vojnom doktrinom. I uz zapadnu ekonomsku i vojnu pomoć, naravno.
I taj će rat dobiti još ove godine, i na način kako sam već nekoliko puta najavio na ovom forumu (prvo Krim pa onda Donbas).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Sat 25 Feb - 23:31

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Jedino i Ukrainci mogu dobiti rat ako dobiju totalno superiornu obuku i izvedu combined arms operaciju, ili ako se Rusi sami potroše na ovakvim debilnim napadima

Ukrajinci će dobiti rat odlučnošću svojeg naroda da ustraje do potpune pobjede, hrabrošću svojih vojnika, pameću svojih generala i supriornom vojnom doktrinom.
Također i uz veliku pomoć ruske gluposti i nesposobnosti te zastarjelom vojnom doktrinom. I uz zapadnu ekonomsku i vojnu pomoć, naravno.
I taj će rat dobiti još ove godine, i na način kako sam već nekoliko puta najavio na ovom forumu (prvo Krim pa onda Donbas).

Neće ga Ukrajinci dobiti jer na Jakuševcu ima puno veš mašina za rusku vojnu industriju. Sad ćeš vidjet za koji tjedan vijest da hrvatske veš mašine na ruskim jahtama plove za Tursku :cro
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 25 Feb - 23:32

melkior wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Ruska vojna industrija ne može pratit ovolike gubitke plus još stiže hrpa oružja i municije Ukrajini sa Zapada. 

Netko se mora ubacit sa streljivom i oružjem jer će Rusi popušit ovo.

slažem se. Rusija bez pomoći sa strane može ratovati, ali sa dosta manjim tempom. Problem Rusije je što iako ima sve manje tehnike, sve jedno ne postaju sve bolji. I dalje izvode te samoubilačke napade kao da je 1942 a Ameri počeli šalju milijune tona baruta, čelika, oružja, hrane itd. 
Naravno sve jedno po meni niti Ukraina ne dobija puno toga . Jebeš to što Ameri šalju 31 Abramsa koji će tek doći krajem ove godine ili početkom 2024. Mislim wtf. Trebali su 300 poslati, i uzeti par tisuća UKR vojnika. Pa onda novih 300 za 2024. Itd. Jedino i Ukrainci mogu dobiti rat ako dobiju totalno superiornu obuku i izvedu combined arms operaciju, ili ako se Rusi sami potroše na ovakvim debilnim napadima

Ovako ću ti reći, i bez velikih ruskih ofenziva, Rusi mogu dobiti ovaj rat ukoliko sprže veliku većinu Leoparda odnosno ako osujete na bilo koji način ukrajinsku protuofenzivu. Dovoljno je da drže tempo od 20 000 ispaljenih artiljerijskih granata dnevno, i da ne troše previše tenkove i ljude, da se ukopaju u do sada osvojenim područjima te da malo - po malo, nagrizaju, ne toliko u smislu osvajanja teritorija koliko u smislu uništavanja ukrajinske žive sile i zapadne tehnike. Nema Bakhmut stratešku vrijednost za Rusiju u smislu teritorija, koliko u smislu računice da se Rusima još uvijek isplati žrtvovati dva ili tri vlastita vojnika za jednog ukrajinskog.
tako bi i ja napravio na mjestu Rusa.  međutim to neznači da će oni tako raditi. Dapače ide naznake da se opet ponašaju luđački kao na početku 2022. 


Međutim Putin i ekipa oko njega se često ponaša neracionalno. Inače znaš onu priču kada Ukrainci objavljuju da su ubili 140 000 RU vojnika, uništili 4000 RU tenkova oborili 500 aviona, i 98% krstarećih raketa(a onda posli objave vijest da je pola UKR bez struje) - i Rusi objavljuju slične informacije.

I znaš u čemu je problem. Ukrainci znaju da lažu, i nevjeruju u te pizdarije. 
Međutim ludi Rusi , točnije njihova komanda zaista vjeruje u te fantazije. Kada neka RU jedinica objavi da je kod Ugljedara uništila 5000 ukrainaca i 200 tenkova, onda RU komanda kaže "super, to znači tamo nema više Ukrainaca" i naredi novi napad, gdje sada kao nebi trebalo biti otpora. I eto sranja. 
Tu imaš na youtubu kanal Perun(hrvat australac) koji je odlično objasnio kako Ruska korupcija i Ruski HDZ uništava Rusku vojsku od dna do vrha

Svaki video je po uru vremena ali isplati se poslušati , tipa dok nešto radiš ili treniraš ili šetaš ili voziš auto. 



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20966
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Sat 25 Feb - 23:32

melkior wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Jedino i Ukrainci mogu dobiti rat ako dobiju totalno superiornu obuku i izvedu combined arms operaciju, ili ako se Rusi sami potroše na ovakvim debilnim napadima

Ukrajinci će dobiti rat odlučnošću svojeg naroda da ustraje do potpune pobjede, hrabrošću svojih vojnika, pameću svojih generala i supriornom vojnom doktrinom.
Također i uz veliku pomoć ruske gluposti i nesposobnosti te zastarjelom vojnom doktrinom. I uz zapadnu ekonomsku i vojnu pomoć, naravno.
I taj će rat dobiti još ove godine, i na način kako sam već nekoliko puta najavio na ovom forumu (prvo Krim pa onda Donbas).

Neće ga Ukrajinci dobiti jer na Jakuševcu ima puno veš mašina za rusku vojnu industriju. Sad ćeš vidjet za koji tjedan vijest da hrvatske veš mašine na ruskim jahtama plove za Tursku :cro

Čisto sumnjam da lokalni trgovci recikliranih sirovina već nisu poskidali čipove sa tih veš mašina.. Čipovi su tu važni, a ne veš mašine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 25 Feb - 23:34

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:evo Indija zadnje vrijeme otkazuje narudžbe iz RU vojne industrije a sa Kinom praktički imaju otvoreni sukob oko granice. Kina im je uzela jednu pokrainu vojno prije 60ak godina i to je to. 

Kinesko-indijski rat 1962. godine.
Samo helikoptere. Nisu onaj sistem S-400.

Rade sad svoje helikoptere a na ove je Zapad uveja sankciju pa onda kao neka neutralnost pa kao helikoptere a S-400 oće jer im ipak treba radi Kine i Pakistana itd pa SAD progledao kroz prste. 

Rade svoj helikopter pa onda šta će sad izazivat Zapad pa otkazali te ruske transportne i to šta su već imali namjeru kupit.

Malo eto kao geopolitička igra da zadovolje sve pa da ispadne da su kao neutralni i tako to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Sun 26 Feb - 0:50

Pišanje sirotinje







Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 26 Feb - 8:00

Bakhmut pred operativnim okruženjem nakon što su Wagnerovci jučer osvojili Yahidne.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Fp2MkjOXwAMId7F?format=jpg&name=large

Što se tiče ostalih dešavanja:

-jučer su započele pripreme za slanje 14 hrvatskih transportnih helikoptera Mi-8 u Ukrajinu. Sa helikoptera se uklanjaju hrvatske oznake. Obavljaju se pregledi helikoptera. Helikopteri će se isporučiti Ukrajini unutar sljedećih 10 dana. Još uvijek nije poznato hoće li RH dobiti kompenzaciju za iste odnosno ako hoće što je dogovoreno nakon višemjesečnih pregovora.
-ruske snage jučer ujutro pokrenule cjelodnevni topničko-raketni napad na ukrajinske položaje u i oko Ugledara. U napadu korištene haubice kalibra 203 mm i teški minobacači 240 mm, teški plamenobacači TOS-1A, krstareći projektili Kh-59, izvršeno je je nekoliko zračnih udara sa modificiranim bombama FAB-500 (modificirane u glider/jedreću inačicu) i napada borbenim helikopterima.
Crta bojišta je kilometar od Ugledara.
Ruske snage napreduju jugoistočno i istočno od Ugledara. Na ovom dijelu bojišta su snage 36.motostreljačke brigade i 39.motostreljačke brigade OS RF.
Iznad Ugledara jučer je bilo poprilično dima od eksplozija. Gledao sam snimke pogodaka iz TOS-1A.
-MO RF objavilo da su jučer srušili tri ukrajinska borbena zrakoplova.Ruski lovci su iznad Donbasa srušili Su-24 i MiG-29 te iznad Hersona ruska PZO je oborila Su-25.
Za sada je potvrđeno samo rušenje Su-25.
-na bojišnici kod Avdiivke nakon zauzimanja mjesta Novobahmutovka, ruske snage ušle su u mjesto Krasnohorivka probivši crte obrane. Ovim operacijama nastavlja okruživanje Avdiivke. Ruske snage izvode topničko-raketne napade na ukrajinske položaje u mjestima Berdychi i Orlivka koja su im vjerovatni cilj nakon zauzimanja Krasnohorivke. Također ruske snage napadaju izboravca mjesta Vodyane prema Tonenke i Orlivki. U slučaju napredovanja na oba pravca Avdiivka će biti okružena.
Na Avdiivku izvršeno više zračnih udara. Ruske snage koristile 4 Su-25SM3.
Jedna ukrajinska postrojba napadnuta prilikom rasporeda na položaje. Ruske snage koristile sustav za izravno navođenje zračnih udara.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 26 Feb - 17:47

Malo sam bacio pogled na stanje, 
Čak i nema nešto videa gubitaka jedne i druge strane. Što se tiče fronte mislim da danas nema nekih pomaka, jučer su Ukrainci spominjali Ruski napad na Ivanovske predgrađe koji drži Bahmut od okruženja, ali izgleda da ništa od toga, navodno se desio napad sa nekim nebitnim pomacima. 

Nakon gadnih gubitaka gdje smo se nagledali snimki Ugljedar su Rusi odlučili peglati artiljeriom. Naravno imaju i Ukrainci i artiljerije i raketa tako da će se sve svoditi na takve obračune. 

I usput evo neka kompilacija relativno friških videa gdje Ukrainci sa Britanskim Stormer vozilima gađaju Ruske dronove. ne znam su li ovo Iranski šehidi ili izvidnički dronovi. Gledam na wiki nažalost Ukrainci ih imaju svega nekoliko. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20966
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 27 Feb - 3:12

Rusi iz vojnih skladišta vade prastaru sovjetsku opremu i na tenkove postavljaju termalne nišane koji datiraju još iz hladnoratovske ere, piše magazin The War Zone.

Kako tvrde, gotovo antikni ruski tenk T-62M opažen je na ukrajinskom ratištu s termalnim nišanom starim više od nekoliko desetljeća. Gotovo šezdeset i dvije godine otkako je prvi T-62 ušao u aktivnu službu sovjetske armije, ruska vojska, piše The War Zone, modificira taj sada već zastarjeli model tenka.

Svoje tvrdnje osnažuju fotografijom koja je osvanula na Twitter računu "Ukrajinski tragač za oružjem".


Rusija je, kažu, svoje zastarjele tenove T-62 rasporedila u Ukrajini još prošlog proljeća, a u listopadu je objavila plan za modernizaciju čak 800 tih tenkova proizvedenih davnih dana. Osnovni T-62M model datira iz 1983. godine, a obavještajna služba NATO-a prvi je put primijetila nadograđeni model tijekom sovjetskog rata u Afganistanu.


The War zone piše kako T-62 nije jedini ruski tenk koji je na ukrajinskom bojištu opažen sa zastarjelom optikom. U siječnju su, naime, osvanule fotografije veće pošiljke tenkova T-72B s jednostavnim, starim nišanima.


Forbes je također pisao da su Rusi opremili određeni broj tenkova T-80 inferiornim sustavom 1PN96. S obzirom na to da su mnogi tenkovi T-62 morali biti ponovno aktivirani iz skladišta, modifikacija je vjerojatno uzrokovana značajnim ruskim gubicima na bojištu, a posebno sankcijama koje utječu na sposobnost Rusije da proizvodi moderne elektroničke komponente.

Zbog velikih problema koji su nastali u vojnom opskrbnom lancu, bliski Putinov suradnik i bivši predsjednik Rusije Dmitrij Medvedev još je lani prilikom posjete tvornici tenkova dužnosnicima vojne industrije zaprijetio da će biti uhićeni ako ne riješe probleme u opskrbi ruskih trupa u Ukrajini.

Sankcije grizu: Rusima očajno fali moderna oprema, nećete vjerovati čime ‘osuvremenjuju‘ svoje prastare tenkove...
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 27 Feb - 11:02

Prvo: ova trenutna stranica, ovako lijepo napisana sa kvalitetnim komentarima, je onako kako bi ova tema trebala izgledati. Jutros sam pobrisao gomilu spama. Mentalitet nemoj više dolaziti na ovu temu -imaš cijeli forum, samo spamaš i uništavaš raspravu ovdje - imaš cijeli forum na raspolaganju. od sada ti automatski sve brišem. Longiju sam pobrisao sve osim onoga dole super informativnog posta čak i sam i to tija izbrisati jer moje pravilo je kada on spomene komšića brišem mu 10 postova prije i posli , nije bitno šta je napisao, ali eto to sam ostavio jer je super informativno. Ostalima koji su se raspravljali sa mentalitetom sam isto tako sve pobrisao. Sada sve izgleda super, pregledno je, i koga zanima rat, može doći i saznati kvalitetne informacije.
------------

Evo jedna lijepa vizualizacija Oryx gubitaka , Rusija vs Ukraina. 
Vidi se kako Rusija dominira u svemu osim.. u avijaciji i nije tolika razlika, što je puno gore za Ukraince koji ispravnih aviona vjerojatno imaju još na kapaljku.. Rusi ih imaju na stotine pa i tisuće, ali džabe kada ih ne koriste.
Protuzračni sustavi , Rusi imaju malo veće gubitke od Ukrainaca, što bi bilo inače loše za Ukraince, međutim dobili su Ukrainci hrpu zapadnih sustava, tako da su OK.  U APCovima je isto tako malo više za Ruse.. IFV, Tenkovi, AFV tu Rusi brutalno dominiraju.. i u artiljeriji, SPGovima koji inače imaju manje od Ukraine a više ih gube. 
I jedina stavka gdje Ukrainci imaju više gubitaka su IMV - infantry mobility vehicle  - to su vam oni džipovi Humwee  i deseci drugih zapadnih što ih Ukrainci dobijaju na stotine komada, i jako ih intezivno koriste prilikom ofenzivnih operacija.  Rusi su Ukraince sa tim džipovima nazvali "Jihad mobile jednice" , jer taktika napada je podsjećala na ISIS
 



Evo kako izgubiti rat. Ukrainski dron sa bombicama primjetio dva Ruska tenka gdje je posada bila oko njih. (možda su bili manji kvarovi ili su se ovi našli na kavi, ili jednom tenku se nešto pokvarilo drugi došao da mu da rezervni dio nije bitno). Rusi kada su vidjeli Ukrainski dron se razbježali u panici, ostavili otvorene poklopce za ulaz. Ovo se desilo nekoliko km iza linije fronta.
Ukrainci samo ubacili iz drona nekoliko granata , i tako Rusi izgubili dva relativno moderna tenka koji košaju zajedno nekoliko desetaka milijuna kuna zakurac


Stugna ovdje eliminirala 2 RU tenka negdje na istoku. 


.. ima još videa, ali nisam stigao sve provjeravati. Jbt, sigurno u jednom danu neće proizvesti 4 tenka.

Ovdje se vidi kako Ruski BTR82 puca iz 14.5mm strojnicom(vjerojatno) po jadnom Ukraincu u rovu. A još luđe od svega ovaj puca na njih nazad sa puškom.  Navodno se radi o Gruzijskom dobrovoljcu, valjda taj zna da mu predaja neće spasiti život. Nakon što je on poginuo , 3 druga Ukrainca su se predala



Legendarni Strelkov daje strateški pregled situacije nakon godinu dana. Naravno kao i uvijek slažem se sa njime. Bacite pogled

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20966
2018-06-14


kic and RayMabus like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 27 Feb - 11:50

Jedna sočna stvar. 3500 GRAD projektila Srpske proizvodnje završilo u Ukraini. Ovo je gdje su procurile snimke i dokumenti. 


Inače gledao sam dokumente, vidim brojka 3500 raketa, išlo je prvo u Tursku a onda iz Turske u Slovačku pa Ukrainu. Datum isporuke je negdje kraj 10og mjeseca.

Inače ekipa u komentarima dole piše da dosta Srpskog streljiva je primjećeno u Ukrainskim rukama. 
Srbija proizvodi dosta municije sovjetskog kalibra, naravno ne izvozi u Ukrainu, ali često od Srbije naruči neka treća zemlja a onda to završi u Ukraini. 

Inače na sličan način je Srpsko(i naše) streljivo završavalo u vojsci raznih islamističkih pobunjenika po bliskom istoku , iako su Srbi bili žestoko za Assada, sve jedno njihovo oružje je završavalo u rukama islamista..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20966
2018-06-14


kic and RayMabus like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 27 Feb - 16:07

Bjeloruski partizani oštetili ruskog "gospodara neba". Kakav je to avion?
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Screenshot_1-57

Rusko ratno zrakoplovstvo do jučer imalo operativnih samo pet A-50 i četiri A-50U.

Ukrajinski izvori navode da su u bazi Mačulišči, gdje su bjeloruski pobunjenici oštetili avion, do sada bili razmješteni A-50U, koji su redovito letjeli uz bjelorusko-ukrajinsku granicu u pratnji lovačkih aviona MiG-31, što znači da je najvjerojatnije uništeni avion bio A-50U.

Rusko ratno zrakoplovstvo do jučer je imalo samo devet A-50, a sad ima jedan manje.

Prema promatračkoj skupini "Bjeloruski Gayun" , oštećen je zrakoplov AWACS A-50U ruskih zračno-kosmičkih snaga s registracijskim brojem RF-50608, koji je stigao u Bjelorusiju 3. siječnja 2023. godine. Za 54 dana ova je ploča napravila 12 letova. Njegov prethodni dolazak na bjeloruski teritorij zabilježen je 24. veljače 2022. godine.

Prema grupi, ruske zračno-svemirske snage imaju samo 9 takvih zrakoplova, od kojih je 6 naprednih. Cijena takve letjelice procjenjuje se na 330 milijuna dolara.

Što se zna o oštećenom ruskom zrakoplovu?

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 35248_1581755112

A-50UVarijanta modernizacije proizvodnog zrakoplova A-50. Ugrađen je novi radiotehnički kompleks s poboljšanim parametrima za otkrivanje niskoletećih i nisko uočljivih zračnih ciljeva (uključujući nadzvučne i helikoptere, u uvjetima uporabe elektroničkog ratovanja), izgrađen korištenjem Intelove elementne baze, težine oprema smanjena, zbog toga je povećana zaliha goriva. Svi CRT zasloni zamijenjeni su LCD-ima. Opremljeni dnevni boravak i kuhinja. Prvi zrakoplov predan je Zračnim snagama 31. listopada 2011. Dana 7. ožujka 2017. četvrti modernizirani zrakoplov s repnim brojem 41 i vlastitim imenom "Taganrog" predan je Zračno-svemirskim snagama Rusije. 6. prosinca 2018. još jedan modernizirani zrakoplov s repnim brojem 45 "Crveni" predan je Zračno-svemirskim snagama Rusije.
A-50
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Mon 27 Feb - 16:40

https://www.yahoo.com/news/ukraine-says-shot-down-su-122032346.html


Ukrainian forces took out a Russian Su-25 jet on Sunday, capturing its pilot, in what has been called "revenge" for airstrikes on a valuable industrial plant, according to multiple reports.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 28 Feb - 11:26

Mislim da se to nije desilo jučer niti jedan Ukr izvor nije pisao o tome. rado bi se oni pohvalili da su oborili Ru avion i zarobili pilota. imao bi slike pilota 5minuta nakon zarobljavanja po svim medijima(što su i radili na početku rata dosta pilota su tako zarobili)

Ukrainci bombardirali Rusku rafineriju nafte. Udaraju ih tamo gdje boli


Udaljenost 500 km od najbližih UKR položaja. Navodno ih napali onim sovjetskim dronovima koje su Ukrainci "preuredili" u projektile. (kao onaj koji je zaluta na nas). Vjerojatno staviš neke bolje čipove da imaš precizan GPS signal, možda čak i isprogramiraš rutu da zaobilazi Rusku PZO, provjeriš motore i gorivo , i nakrcaš ga eksplozivom. 

Naravno nadgledaju Bjelograd Ukrainci sa dronovima. 



Ovdje na ovom linku imate od jutros nekoliko novih Ruskih gubitaka.. Ugljedar, Marinka stara priča, da nestavljam sva ta videa, evo ma link pa gledajte sami;
https://twitter.com/GloOouD

Koga zanimaju UKR gubici(ljudstvo) evo link. Nisam gledao videa, ali većina gubitaka su oko Bahmuta gdje je za Ukraince sve nepovoljnija situacija

https://twitter.com/mdfzeh

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20966
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 28 Feb - 12:40



Švabe su dale najmodernije PZO point defense sustave Ukraincima. 
Ovo su sustavi koji su namjenjeni obaranju krstarećih raketa i dronova. Ovo je razvijeno prije koju godinu. Imate na youtubu odlična videa. 
Ovo uopće se nije spominjalo igdje da će ovo dobiti Ukrainci, međutim Švabe su im poslali ovo iako je ovo trebalo ići na Berlin. 
ne znam koliko jedna baterija ovoga uključuje topova i drugog .. lijepo. Švabe iako nemaju puno oružja, imaju solidnu tehnološku bazu za neke sustave koje nemaju premca u svijetu, inače sama Njemačka ima jaču industrijsku proizvodnju nego Rusija i Amerika skupa ako bi se zagrijala..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20966
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 12:42

Naftni terminal Tuapse je terminal za uvoz i izvoz nafte koji se nalazi 8 km (5,0 milja) od obale luke Tuapse u Krasnodarskom kraju, Rusija. To je jedan od najvećih naftnih terminala u Crnom moru koji služi kao čvorište za isporuke sirove nafte na crnomorsko tržište. Terminal koji je s radom započeo 2005.  pripada ruskom naftnom divu Rosneftu. Ukupni kapacitet uvozno-izvoznog terminala je približno 71 milijun barela godišnje (~9,7×106 t/a) nafte, ali kapacitet će se povećati na 121 milijun barela godišnje (~1,65×107 t/a) do 2015.  Kapacitet utovara tankera prikladan je za Aframax tankere do 110.000 DWT. Terminal služi kao dobavljač za obližnju rafineriju Tuapse koja je također u vlasništvu Rosnefta.

https://www.google.com/maps/@44.1058001,39.1002122,1574m/data=!3m1!1e3

  • Tuapse Refinery (Rosneft), 207,000 bbl/d (32,900 m3/d)


Usporedbe radi Rijeka vam ima :


  • Rijeka Refinery (INA), 90,000 bbl/d (14,000 m3/d)

  • https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_oil_refineries


Dakle po kapacitetu duplo veća od Rijeke i na obali Crnog mora i bitna za crnomorsko tržište nafte i opskrbu crnomorske ruske mornarice.

Ovo in tribaju dobro izrokat jer opskrbljuje Krim i rusku mornaricu na Crnom moru.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 28 Feb - 13:41

Ruski dron samoubojica

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20966
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum