ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 20 of 54 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 37 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 16:14

Nemaju granata a to uključuje i tenkovske granate a svi tenkovi sovjetskog tipa uključujući i ove šta su im Poljaci dali koriste 125 mm tenkovsku granatu dok ovi američki Abramsi 1A1 koriste 120 mm i onda očito Amerikanci su iz svojih starih zaliha osigurali granate jer i onako ove granate sovjetskog kalibra Amerikanci a niti države NATO-a baš ni nemaju i onda Ukrajinci pošto ih Trump zajebava (  :^0 :D ) koriste ono šta mogu i imaju a to su ovi američki tenkovi jer za njih ima tenkovskih granata ali naravno onda u tom slučaju oni su ti koji bivaju bačeni u borbu a te borbe su jake i bliske i zato imamo tolike gubitke Abrams tenkova posljednjih par dana.

Tenkovi ukrajinske vojske

M1 Abrams, glavno naoružanje: M1A1: top 120 mm
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 1280px-M1A1_Abrams_arrives_in_Germany_for_Ukraine-1
M1A1 namijenjeni Ukrajini stižu u Njemačku u svibnju 2023

M1 Abrams

RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 5/3/2024, 16:28

Užas: Victoria Nuland dobila otkaz



Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 GH6jMb3WoAA3OMR?format=jpg&name=small

"Victorijino vodstvo u Ukrajini je ono što će diplomati i stručnjaci za vanjsku politiku proučavati godinama koje dolaze. Njezini napori bili su neophodni u otporu Putinovoj punoj invaziji na Ukrajinu, u stvaranju globalne koalicije kako bi se osigurao njegov strateški neuspjeh i u pomaganju Ukrajini da dosegne dan kada može ponovno stati na noge - demokratski, ekonomski i vojno",


Ostavka Nuland prvenstveno je posljedica nadolazeće istrage FBI-a i Ureda za specijalne operacije. istrage američkog ministarstva pravosuđa koja će istražiti gdje je na Majdan u Ukrajini potrošeno 10,5 milijardi dolara (javnosti je rečeno oko 5 milijardi), kao i gdje je 120 milijardi dolara potrošeno na otvorene stavke i gotovo isto toliko na tajne stavke proračun CIA-e i Pentagona s 2018.
Četvrta zapovjedna inspekcija iz Sjedinjenih Država u šest mjeseci u Kijevu još uvijek radi. Rezultati rada i izvješćivanja su strogo tajni.
Odmah su prebačeni državnom tajniku pod nadzorom FBI-a.
Zabava tek počinje.

------------------------------------------

Tko će se sad brinuti za jadne ukrajince?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28782
2014-04-17


RayMabus and Hoholo Mudovski like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 16:40

Imaju gomilu tenkova sovjetskog tipa a nemaju granata za isti ( 125 mm kalibar ) a kako je tenk napadačko oružje onda ništa ... pat pozicija ... dok im anglosasi od nekud ne pribave dovoljno tenkovskih granata da mogu krenit u napad jer očito nema smisla slat neke svoje NATO tenkove pored toliko tenkova sovjetskog tipa, u napad samo zato jer nema granata za te tenkove sovjetskog tipa.

Tenkovi ukrajinske vojske

A ništa, do godine možda bude neki novi anglosasi napad na Azovsko more, prema Krimu i na Krim jer ove neće. Ovo godine je kafica i pat pozicija.  pirat Basketball  :coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 5/3/2024, 16:57

veber wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
veber wrote:A budimo realni, tko je spreman za pregovore?

Uvjek gubitnici.

Putin bi pregovarao.

Nema pregovora, zgazit ga kao i Njemačku.
Skurit, bacit atomske.

Smrad tatarski bi pregovarao.

stoka

Tko zna zašto u Ukrajini nema demokratskih izbora? Uskoro postaju i službeno Sjeverna Koreja
jesam li ja natipkao "ukrajina"

patuljko bi pregovarao

nema pregovora dok ne crknu

pregovore traže gubitnici.

rokat po njima kao i po berlinu.

dok svi ne kihnu, jebo im ja mater tatarsku.
Natipkao sam umjesto tebe, jer je sezona lova na topovsko meso u Ukrajini non stop otvorena, dok s druge strane Rusi nemaju tih problema. Sad se vraćam na početak, u Ukrajini nema demokratskih izbora jer bi vojna hunta popušila...
Slava 🇺🇦
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4168
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 5/3/2024, 17:13

RayMabus wrote:

---

E sad se fino pravi blesav jer pošto su u pat poziciji i vrijeme se odužuje onda će sve više postajati jasnije kako njima kad je u interesu onda se izbori MORAJU održati a kad nije onda se NE MORAJU.
Nema pat pozicije...
Putler je rekao kod Tuckera da su sami zakuvali kašu pa neka se sad misle kako će se izvući.
Spinovi ne pomažu kada umjesto 200K ruskih vojnika na istočnoj grranici danas imamo najmanje milion, a sukob je nariktan na postavke da ako Ukrajina gubi, gubi NATO... Mislim da im je Putin ostavio dovoljno vremena i da ako smjena Nulandove koja je birala sve Ukrajinske predsjednike do sada, kao i kabinet nije korak u tom smjeru deeskalacije onda ćemo vidjeti ruse u Odesi i Karhivu...[/quote]
[/quote]
[/quote]
[/quote]
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4168
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 17:18

Može Putin pokušavat šta god hoće al ovo je pat pozicija jer se on lomi da osvoji nešto a kad osvoji ima strašne gubitke itd a istovremeno vojna industrija u Europi jača itd i on može srat koliko god hoće al on nema potencijala za išta više od toga da se tamo lomi za neke kote po toj istočnoj Ukrajini i to uz velike gubitke.

Pusti ti njega šta on govori. Nije on nego ja general galaksije pa onda da skužiš koliko je on nebitan u odnosu na moje i šta ja kažem izvoli pročitati ponvo moj upis od 23.01.2022 godine.

Evo ti ga ovdje ( 23.01.2022 godina ):

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50132p60-premijer-bavarske-rusija-nije-neprijatelj-europi

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50132p80-premijer-bavarske-rusija-nije-neprijatelj-europi
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 5/3/2024, 17:22

RayMabus wrote:Može Putin pokušavat šta god hoće al ovo je pat pozicija jer se on lomi da osvoji nešto a kad osvoji ima strašne gubitke itd a istovremeno vojna industrija u Europi jača itd i on može srat koliko god hoće al on nema potencijala za išta više od toga da se tamo lomi za neke kote po toj istočnoj Ukrajini i to uz velike gubitke.

Pusti ti njega šta on govori. Nije on nego ja general galaksije pa onda da skužiš koliko je on nebitan u odnosu na moje i šta ja kažem izvoli pročitati ponvo moj upis od 23.01.2022 godine.

Evo ti ga ovdje ( 23.01.2022 godina ):

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50132p60-premijer-bavarske-rusija-nije-neprijatelj-europi

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50132p80-premijer-bavarske-rusija-nije-neprijatelj-europi
Ukrajina će uskoro biti u situaciji da će morati ući Poljaci ...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4168
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 17:24

Pa brige me. Nek uđu. Šta to mene brige ?

Pričaš mi o tome kako on nešto govori ( kako neće bit pat pozicije jer on kao neće to dat nego će krenit u napad a za napad treba tri puta više vojske plus sve mu je minirano itd plus Europa će dignit vojnu industriju plus Europa se postepeno riješava i nafte a to mu puni proračun ) a ja san ti odgovorija šta san mu ja reka mjesec dana prije tog njegovog napada i dobije je tolike batine da ne zna niti di je i isključivo jer meni treba nešto drugo uspija se održat.

On može samo tamo lajat i to je sve.

Jel ti misliš da je on toliko pametan i močan da dovede ekstremnu desnicu na vlast u Izraelu koja neće sad pustit nego oće razbuktavanje rata ?

Jel misliš stvarno da je on toliko močan pa da i to može izvest ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 17:47

On ni ovo sa Trumpom ne bi moga izvest da Republikanci nsiu osvojili većinu u jednom od domova Kongresa.

Ovdje su se mnogi čudili zašto ja to slavim itd. Pa zato šta je to kaos i onda vidiš sad kako ih zaustavlja i ne da municiju i ovi malo podeblja teren i bolje se učvrsti a anglosasi moraju sad jačat obranu itd i pat pozicija i vrijeme ide a izbori u demokraciji su svako četiri godine i vi upravo gledate : Božansku komediju.

Svi svakoga jebu a nitko ne zna tko koga guzi.

Haos bre.

Kaos je red koji ljudi ne razumiju.

Napomena: Anđeli ne spadaju u tu kategoriju ljudi dakle rečenica poviše za njih ne vrijedi.

Kad se susretnu red i haos, haos će uvijek pobijediti.

Vi živite u sistemu koji treba red kako bi ovi na vrhu mogli vladati. Dana vam je prividna sloboda al ste robovi novca i drugih mehanizama koje je ta elita na vrhu nametnula a ista želi vladati cijelom planetom i sad se sukobila s društvenim poretkom kojem je za pobjedu dovoljan i haos i srušila je taj prvi poredak nepovratno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 18:05

Uostalom taj Biden ima pet dana rok da da zahtjev Kongresu da Amerika pokrene rat protiv Hutija jer mu je onih dva mjeseca fore po američkom zakonu isteklo.


12 Jan - 2023 godine

Član 1 Ustava SAD-a zahtijeva da rat odobri Kongres. Uoči ovosedmičnih udara na Jemen, Biden je obavijestio Kongres o napadima, ali nije tražio odobrenje. Dugo se smatralo da je ovaj član mehanizam za provjeru i regulisanje predsjednikove ovlasti za vođenje rata.

Odjeljak 8 Člana 1. o kojem se žestoko raspravlja daje Kongresu ovlasti za objavu rata, navodeći da “Kongres ima ovlasti … objaviti rat.”
Rezoluciju o ratnim ovlastima, poznatiju kao Zakon o ratnim ovlastima, usvojio je američki Kongres u novembru 1973.

Zakon zahtijeva od predsjednika da obavijesti Kongres u roku od 48 sati od vojne akcije i zahtijeva prekid vojne akcije u roku od 60 dana od njenog početka ako Kongres nije zvanično objavio rat ili odobrio vojnu akciju.

Da li je Biden prekršio američki Ustav bombardovanjem Jemena?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/3/2024, 18:16

Uništen i prvi Himars. Vizualno potvrđeno da je uništen. 


Uništena još jedna cijela S300 baterija od Ukrajinaca ima isto snimka na istom gore profilu.

Valjda je svima jasno zašto je potrebna Usa pomoć. Ukrajinci tope USA oružje i rezervne djelove i streljivo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 18:20

Ukrajina se sve više oslanja na sebe

Ukrajina je na raskrsnici. Slabljenje pomoći izvana sada je stvarnost koja prijeti njenoj budućnosti.

Mjesecima već, predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Joe Biden ne uspijeva proći Kongres koji ne želi odobriti paket pomoći za Ukrajinu zbog protivljenja u Republikanskoj stranci. Evropa se, u međuvremenu, bori sa vlastitim ograničenjima.

Ali, sve i kada bi evropska pomoć ostala na maksimalnom potencijalu, što je malo vjerovatno, ona je i dalje nažalost neadekvatna kada se uporedi sa ruskom vatrenom moći i resursima. Naprimjer, nedavni plan Francuske da obezbijedi 3.000 granata kalibra 155 mm mjesečno blijedi u poređenju sa Rusijom koja dnevno ispaljuje do 20.000 granata.

Sada kada je podrška ukrajinskoj vojsci i saveznicima opala, ruska ratna mašina – vješta u zaobilaženju sankcija i osnažena neregulisanom prodajom nafte – intenzivirala je ofanzivu. Ukrajina, koja se sada suočava sa ozbiljnom nestašicom ključnih vojnih zaliha, kao što su artiljerijske granate i municija za protuzračnu odbranu, uključujući rakete Stingers, pa čak i Patriot, prisiljena je zauzeti defanzivni položaj.

Slabljenje efikasnosti ukrajinske protuzračne odbrane dovelo je do njene veće ranjivosti na zračne napade i povećalo broj civilnih žrtava.
Fokus Ukrajine na samodovoljnost obuhvata i proizvodnju teškog naoružanja, od kojih je samohodna artiljerijska jedinica 2S22 Bohdana savršen primjer. Najmanje 30 Bohdana proizvedeno je za vrijeme rata. Navodno, do sada još nije izgubljena još nijedna, a samo je nekoliko jedinica oštećeno i na popravku je.

U proizvodnju Bohdana uključeno je 25 firmi i blizu 400 stručnjaka. Proizvodnja je decentralizirana kako bi se zaštitila od neprijateljskih napada. Ključno je da se pojača proizvodnja ove haubice jer saveznici Ukrajine nisu uspjeli osigurati dovoljno artiljerijskih sistema kalibra 155 mm da bi zadovoljili njene potrebe. Nacionalna proizvodnja isto tako značajno snižava cijenu jedne jedinice, koja trenutno košta blizu 2,5 miliona dolara.

Ukrajina isto tako pokušava uspostaviti različite saradnje na polju odbrane sa saveznicima. Jedan primjer je saradnja sa njemčkim Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaftom, koji će uspostaviti centar za popravke na zapadu Ukrajine, čime će se značajno povećati efikasnost održavanja opreme poput tenkova Leopard, pružajući obuku za ukrajinske mehaničare na licu mjesta.

Još jedan njemački proizvođač oružja, Rheinmetall, već je postavio radionicu za popravak tenkova u Ukrajini i nedavno je najavio planove za uspostavu tvornice za proizvodnju municije kalibra 155 mm, u zajedničkom poduhvatu s ukrajinskim partnerom.

Ukrajina je isto tako sklopila sporazum sa češkom vladinom Agencijom za odbrambenu saradnju o uspostavi grupacije za proizvodnju oružja i sa švedskim BAE Systems za zajedničku proizvodnju borbenog pješadijskog vozila CV-90.

Ova težnja ka samoodrživosti nije samo ratni odgovor nego i strateška vizija. Cilj Ukrajine je izgraditi snažnu odbrambenu industriju koja može smanjiti njenu ovisnost o podršci izvana, pomoći da dobije ovaj rat i razviti snažan vojni faktor odvraćanja protiv budućih prijetnji. Ukrajina isto tako želi postati značajan izvoznik oružja, koristeći svoj odbrambeni sektor za ekonomske i geopolitičke dobitke.

Ukrajina se sve više oslanja na sebe

Morat će proizvodit i ove tenkovske granate sovjetskog kalibra od 125 mm jer to na Zapadu baš i ne proizvode ( nešto vamo ovaj istok Europe koji je bio dio tog tzv istočnog bloka pa to koristija ili još uvijek korisit i ima al van toga u Europpi nitko jer oni su NATO standard a ne taj ) a imaju hrpu tih tenkova sovjetskog tipa a nemaju tenkovske granate za njih a onda ti to dođe isto ko da ni nemaš taj tenk kad nemaš granate za isti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 18:53

AssadNaPodmornici wrote:
Uništen i prvi Himars. Vizualno potvrđeno da je uništen. 

Valjda je svima jasno zašto je potrebna Usa pomoć. Ukrajinci tope USA oružje i rezervne djelove i streljivo
A čuj, ne možeš očekivat da baš nikada niti jedan neće negdje biti uočen i uništen od ove druge strane s obzirom na jakost rata i koliko se već vremenski ratuje.

Poslat će im sad mali Švabo nove jer su im obećali rakete dužeg dometa a pošto ne daju Tauruse jedina raketa dužeg dometa su baš te za ove lansere tj taj HIMARS.

---

Drugi (vladin) prijedlog koji poziva na isporuku dalekosežnih oružanih sustava i dodatnog streljiva je usvojen.

Sada je to neobvezujući zahtjev. Na njemačkoj je vladi da odluči hoće li ovaj zahtjev ispuniti djelomično, u potpunosti ili će ga samo ignorirati.

Znači li to da će biti poslane rakete Taurus? Ne. Dalekosežno oružje također može značiti više GMLRS/MARS II projektila.

U Bundestagu je održano glasovanje o drugom prijedlogu, prijedlogu vladajućih stranaka. Prijedlog, koji također uključuje isporuku dodatnih dalekosežnih sustava oružja i streljiva Ukrajini, odobren je (382 glasa za / 284 glasa protiv / 2 suzdržana).



  • MARS II / LRU / MLRS-I je europska varijanta M270A1 koja uključuje Njemačku, Francusku i Italiju. Mittleres Artillerieraketensystem (MARS II)  Lanseri su opremljeni Europskim sustavom za kontrolu vatre (EFCS) koji je dizajnirao Airbus Defence and Space. EFCS onemogućuje ispaljivanje raketa koje nose podstreljivo kako bi se osigurala potpuna usklađenost s Konvencijom o kazetnom streljivu.


I Lockheed Martin i američka vojska izvješćuju da GMLRS ima najveći domet od 70+ km.

Njemačka : Njemačka vojska (114 M270 pohranjeno, 40 MARS II), europska M270A1 varijanta nazvana Mittleres Artillerieraketensystem (MARS II) 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 220px-MARS_%28MLRS%29_Bundeswehr

Uz poboljšanje proizvoda MARS II (PV) uz zadržavanje prethodnog lansirnog sustava i nabavu M31 vođenog višelansirnog raketnog sustava (GMLRS)  s brzinom od 3,4 Macha, mogućnost udaljenosti od oko 84 km i preciznost će ostvariti po prvi put ostvareno, što značajno doprinosi smanjenju kolateralne štete. Uz domet od 84 km, mogla se postići točnost pogotka (CEP) od 7 metara. 

Odbor za proračun Bundestaga odlučio je u studenom 2018. da, uz 22 postojeća MARS-a II, dodatnih 18 pohranjenih MARS-ova treba dovesti do statusa MARS II između 2020. i 2022. godine. To je prvenstveno uključivalo europski protupožarni sustav ECFS, električne umjesto hidrauličkih usmjerenih pogona i sustave za gašenje požara dušikom. Modernizacija bi trebala stajati oko 42 milijuna eura. 

Tri višecevna bacača raketa Mars II iz zaliha Bundeswehra isporučena su ukrajinskim oružanim snagama u srpnju 2022. za upotrebu u ratu u Ukrajini. U rujnu je njemačko Ministarstvo obrane najavilo isporuku dva dodatna višecevna bacača raketa Mars II iz zaliha Bundeswehra.

Navođeni MLRS (Multiple Launch Rocket System) ( GMLRS , M30 , M31 ) je obitelj precizno vođenih projektila zemlja-zemlja za višecevne bacače raketa MLRS i HIMARS s dometom od 70 do 150 km.

https://de.wikipedia.org/wiki/Guided_MLRS


Last edited by RayMabus on 5/3/2024, 19:06; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 5/3/2024, 19:04

Europa ceka USA, ako oni nastave s dostavom u znatnijem iznosu onda ce se ukljuciti.
Kalkulanti. Rusi imaju  sansu do USA izbora napraviti nesto vise.
Samo, ne ide to nesto, kao ni ukrajincima sto nije islo.
Valja pojacati, valja ginuti, za gotovo nista.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 19:08

dijagram wrote:Europa ceka USA, ako oni nastave s dostavom u znatnijem iznosu onda ce se ukljuciti.
Kalkulanti. Rusi imaju  sansu do USA izbora napraviti nesto vise.
Samo, ne ide to nesto, kao ni ukrajincima sto nije islo.
Valja pojacati, valja ginuti, za gotovo nista.
Mogu oni kalkulirat koliko hoće, ovi se ne namjerava zaustaviti.

Nek oni i dalje kalkuliraju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/3/2024, 19:48

Ima ta Amerika dugoročno gledano pametnijeg posla od toga da financira obranu Berlina i zaustavlja Putina koji na ruskom međedu jaše prema Berlinu s ciljem da u njega uđe te ga vojno osvoji i pripoji majčici Rusiji.

Kina povećava vojni proračun za 7,2 posto

Sad kako im je demografija propala a s njom i nekretninski biznis i još puno toga šta ide uza to brat Xi da bi digao BDP mora radit štancanje oružja ko nekoć SSSSR.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 6/3/2024, 08:12

Hoholo Mudovski wrote:
veber wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
veber wrote:A budimo realni, tko je spreman za pregovore?

Uvjek gubitnici.

Putin bi pregovarao.

Nema pregovora, zgazit ga kao i Njemačku.
Skurit, bacit atomske.

Smrad tatarski bi pregovarao.

stoka

Tko zna zašto u Ukrajini nema demokratskih izbora? Uskoro postaju i službeno Sjeverna Koreja
jesam li ja natipkao "ukrajina"

patuljko bi pregovarao

nema pregovora dok ne crknu

pregovore traže gubitnici.

rokat po njima kao i po berlinu.

dok svi ne kihnu, jebo im ja mater tatarsku.
Natipkao sam umjesto tebe, jer je sezona lova na topovsko meso u Ukrajini non stop otvorena, dok s druge strane Rusi nemaju tih problema. Sad se vraćam na početak, u Ukrajini nema demokratskih izbora jer bi vojna hunta popušila...
Slava 🇺🇦
nemaš ti kaj tipkat "umjesto" mene

ja bum natipkal

činjenica je da uvijek tko gubi traži primirje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 6/3/2024, 08:17

veber wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
veber wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
veber wrote:A budimo realni, tko je spreman za pregovore?

Uvjek gubitnici.

Putin bi pregovarao.

Nema pregovora, zgazit ga kao i Njemačku.
Skurit, bacit atomske.

Smrad tatarski bi pregovarao.

stoka

Tko zna zašto u Ukrajini nema demokratskih izbora? Uskoro postaju i službeno Sjeverna Koreja
jesam li ja natipkao "ukrajina"

patuljko bi pregovarao

nema pregovora dok ne crknu

pregovore traže gubitnici.

rokat po njima kao i po berlinu.

dok svi ne kihnu, jebo im ja mater tatarsku.
Natipkao sam umjesto tebe, jer je sezona lova na topovsko meso u Ukrajini non stop otvorena, dok s druge strane Rusi nemaju tih problema. Sad se vraćam na početak, u Ukrajini nema demokratskih izbora jer bi vojna hunta popušila...
Slava 🇺🇦
nemaš ti kaj tipkat "umjesto" mene

ja bum natipkal

činjenica je da uvijek tko gubi traži primirje.
Primirje ne traži ni jedna strana. Rusi bi bili glupi da traže primirje dok je Ukrajina u rekverc i gas do daske fazi ofenzive.
Kada Ukrajina pristane biti neutralna država, Rusi će prestati s agresijom te vjerojatno zadržati teritorijalne dobitke.
Tako da što duže traje više će boljeti Ukrajinu.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4168
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/3/2024, 16:16

Stanje na fronti. 
Vrlo malo promjena na terenu. 
Rusi ušli u pola jednog sela kod Donjecka. 
Ukrajinci vratili pola jednog sela kod Avdvejevke. 

Međutim ima gomila uništenog Ruskog oklopa ali baš gomila toga diljem fronte. Ukrainske gubitke koji su značajni sam naveo a da ponovim. 
Dvije S300 baterije, jedan Buk, jedan NASAMS lanser, jedan himars, 3 Abrams, koji Bradley i nešto sitno ostalog oklopa. 

Rusi iz nekog razloga napadaju kao da ne postoji sutra pri tome trpe baš gadne gubitke, a fronta se slabo miče.

Ukrajinci kukaju da ih Rusi zasipaju da svime i svačim, na prednjim položajima drže manje grupe da smanje gubitke i non stop se kreću i mijenjaju položaje. 
Tvrde da je loša priprema kriva za hrpu nepotrebnih gubitaka, jer da su imali prije toga iskopane utvrde da bi lakše izdržali granate i aviobombe. 

Međutim više mi je fenomen Rusko jurišanje i veliki višestruki gubici u odnosu na Ukraince. 

Zašto je to tako?
Vidim da je hrpa ljudi online a čak i zapadni mediji uvjereni da je "kolaps UA vojske iza ćoška". Ako ovdje pola foruma tvrdi tako, pa na ytubu iskaču razni analitičari koji tvrde tako, i onda zapadna štampa tvrdi tako, moguće da Rusko vojno političko rukovodstvo upija te informacije pa jurišaju sada, trpe gadne gubitke jer očekuju uskoro kolaps UA pa se "isplati".

Drugi razlog je što Rusi žure do ne dođe nova zapadna Eu i Usa pomoć. 

Treći razlog su izbori jel da. 

Zaključite sami. 
Time will tell

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 6/3/2024, 18:18

RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 6/3/2024, 19:42

AssadNaPodmornici wrote:

Zašto je to tako?
Vidim da je hrpa ljudi online a čak i zapadni mediji uvjereni da je "kolaps UA vojske iza ćoška". Ako ovdje pola foruma tvrdi tako, pa na ytubu iskaču razni analitičari koji tvrde tako, i onda zapadna štampa tvrdi tako, moguće da Rusko vojno političko rukovodstvo upija te informacije pa jurišaju sada, trpe gadne gubitke jer očekuju uskoro kolaps UA pa se "isplati".


Svi ratovi su bili asimetrični do sad. Ljudi su zaboravili kako izgleda pravo klanje. Osobito generacija koja je odrasla na crtićima Diznija.
Ukrajina će izgubiti zato što je višestruko slabija i ovisi o tuđoj pomoći onih koji mogu priuštiti izgubiti ... Jer sada su na raskrižju prebaciti se na ratnu industriju i militarizirati društvo te se posrati na postignuća u borbi kontra klimatskih promjena, LGBTa, woke, United Colors of Benetton stanovnika EU, itd
Neće moći stisnuti i prnuti.
Amerika ih je već odjebala...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4168
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 54 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 37 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum