ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/12/2023, 00:00

Propao još jedan RU napad ovaj put kod Mariinke (isto predgrađe Donjecka). Rekao sam prošli tjedan da su Rusi osvojili dobar dio toga sela i tako pomakli crtu nakon dugo vremena. Danas su pokušali novi napad, samo ovaj put neuspješno jer očito imaš baš brutalnih snimki uništavanja Ruskog oklopa i pješadije. Sutra ujutro stavim koju snimku kada i provjerim gdje je uništen taj RU oklop tako ćemo točno znati liniju razgraničenja.

AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by YekeYeke 11/12/2023, 00:31

michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

južna koreja je nakon USA drugi najveći dobavljač granata za Ukrajinu. pola milijuna 155mm granata, EU tek 440 000 (od obećanih 1milijun i to najviše iz zaliha). 

Jedina je utjeha da će Reinmetal dignuti za 2024 proizvodnju na čak 700 000 155mm granata, proizvedenih u Njemačkoj, Španjlskoj i JARu. (njihovim tvornicama). Kažu da su procjenjivali 600 000 a da sada očekuju i 700 000. budemo vidjeli. 

Samo to u 2024 te nešto što pošalju ostali, čak i bez USA bi moglo biti dovoljno za Ukrajince - za obranu. 
Međutim USA pomoć je kritična da bi Ukrajina uopće ostala u pat poziciji. Rusi su pokrenuli svoju mega ofanzivu koja je u prvom valu završila katastrofalno sa ogromnim gubicima, međutim Rusi imaju dovoljno resursa i konstatno napadaju. Sada napadaju sa manjim skupinama (kao Ukrajinci na ljeto) kod Bahmuta su pomali crtu u dva-tri pravca za par stotina metara i vratili se u Kliščijevku (ili ispred nje). 
Na Ukrajince bacaju ogromnu količinu FAB bombi i lancet dronova. 
Ukrajinci se za sada OK brane, nanose Rusima veće gubitke prema svim analizama(dostupnoj količini videa) , međutim UA neki blogeri tvrde da su pri kraju sa Američkim resursima koji su im kritično za ratovanje. Jednostavno Europa sama nema dovoljno resursa niti proizvodnje da zaustavi Ruse. 

Evo ponavljam. Što smo mi napravili da pomognemo Ukrajincima. Istina je, poslali smo dosta oružja iz skladišta - međutim što je RH država napravila da osposobi neke pogone ovdje? Dolazi vrijeme ratova - naš poduzetnik Zubak je dobio milijune naših € i ukrao pare. Nikome ništa. Šta da sutra izbije ovdje neki rat ? nemamo proizvodnju ničega ,u domovinskom ratu se proizvodilo dosta toga i imali smo iz juge dosta pogona i radnika koji su mogli sklepati oružje. 

Amerika je vidimo nepouzdan partner na njih se ne možemo kurca oslonuti, iako je Njemačka odbijala pomagati Ukrajini u početku, sada im Švabe , Poljaci, Britanci, Skandinavci i Česi i Rumunji su im najpouzdaniji. Njemačka popravlja pogone, diže proizvodnju , i šalje sve što proizvede u UA.
i mi proizvodimo 155 granate
gdje ?
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 658
2019-05-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 11/12/2023, 09:21

Namerno Rusi ostavljaju te mini kotlove neizvojene da bi Ukrajinci ubacivali pojačanja koja ovako lakše unište nego što bi na drugom mestu. Ruska isprobana taktika.

Na stotine dnevno Ukrajinaca pobiju u kotlu Avdijevke, iako bi mogli da zatvore obru, ne rade to, namerno ostavljaju prostor da navuku Ukrajince da ubacuju nova pojačanja tu.

Rusi su mogli, i još uvek mogu da sravne sa zemljom Ukrajinu, ali nisu to želeli! Ukrajina je odavno ogrezla nacizmom, ali ne ceo Ukrajinski narod! Zbog toga vlada Rusije ograničava dejstva, i želi da se situacija započeta pre par decenija smiri, i stabilizuje, i nastavi zajednički život dva bratska naroda, što naravno nije u interesu zapada, koji zbog toga pumpa Ukrajinu naoružanjem, pospešuje međusobnu mržnju, i teži da iz svega izvuče korist!

Ovo je klasicno razoruzavanje zapada od strane Rusije... Svaka cast na inteligenciji i ideji, zalosno je samo sto ljudi ginu i to ljudi koje to uopste ne zanima.. Ali tako je, vojnici se povinuju i to im je posao na zalost...

 Kada je rat usao u 20 dan. Ovde sam napisao da Rusima uopste nije cilj da se rat zavrsi sto pre. Da im je to onesposobilji bi sve hidroelektrane. Sve pogone za proizvodnju struje. Gadjali strateske polozaje. Sta im je cilj po meni. Cilj im je da iscrpe zapad sto su uradili i sto rade, cilj im je da slome ameriku iznutra sto rade vrlo strpljivo. Cilj im je da Ukrajini vise nikada ne padne na pamet da se suprostavi Rusiji sto vec sada moze da se vidi u javnom mnjenju da su Ukrajinci protiv rata i da hoce smenu Zelenskog. Rat je zavrsen onog trenutka kad su jedinice Azova unistene. Sve ovo sada sto gledamo je sahovska igra Putina. Rusi samo cekaju trenutak kada ce uci sa svim silama i zavrsiti pricu sa Ukrajinom. Verujem da ce se to desiti pre Americkih izbora. Zivi bili pa videli.

Ruski budzet je projektovan za cenu nafte od 40 dolara po barelu. Sve preko toga je cist profit. A trenutna cena je 85 dolara. Rusija je pobedila. The End.

Rusija prvi put ove godine u svojoj istoriji ušla medju deset najvećih svetskih izvoznika čokolade! Samo mali primer šta se dogadja. Pa vi gledajte je li Putin u pravu!

Mali comic relief uz srpske komentare zadnjih par dana lol!


Što tek reći na ove mučenike koji tvrde da svi mediji (uključujući srpske pa i Dejana Berića) lažu i da Rusi iskopavaju metro tunele ispod Avdijevke i postižu senzacionalne uspjehe uz minimalne gubitke:

Piglet
Piglet

Posts : 1438
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 11/12/2023, 10:15

Piglet wrote:
Namerno Rusi ostavljaju te mini kotlove neizvojene da bi Ukrajinci ubacivali pojačanja koja ovako lakše unište nego što bi na drugom mestu. Ruska isprobana taktika.

Na stotine dnevno Ukrajinaca pobiju u kotlu Avdijevke, iako bi mogli da zatvore obru, ne rade to, namerno ostavljaju prostor da navuku Ukrajince da ubacuju nova pojačanja tu.

Rusi su mogli, i još uvek mogu da sravne sa zemljom Ukrajinu, ali nisu to želeli! Ukrajina je odavno ogrezla nacizmom, ali ne ceo Ukrajinski narod! Zbog toga vlada Rusije ograničava dejstva, i želi da se situacija započeta pre par decenija smiri, i stabilizuje, i nastavi zajednički život dva bratska naroda, što naravno nije u interesu zapada, koji zbog toga pumpa Ukrajinu naoružanjem, pospešuje međusobnu mržnju, i teži da iz svega izvuče korist!

Ovo je klasicno razoruzavanje zapada od strane Rusije... Svaka cast na inteligenciji i ideji, zalosno je samo sto ljudi ginu i to ljudi koje to uopste ne zanima.. Ali tako je, vojnici se povinuju i to im je posao na zalost...

 Kada je rat usao u 20 dan. Ovde sam napisao da Rusima uopste nije cilj da se rat zavrsi sto pre. Da im je to onesposobilji bi sve hidroelektrane. Sve pogone za proizvodnju struje. Gadjali strateske polozaje. Sta im je cilj po meni. Cilj im je da iscrpe zapad sto su uradili i sto rade, cilj im je da slome ameriku iznutra sto rade vrlo strpljivo. Cilj im je da Ukrajini vise nikada ne padne na pamet da se suprostavi Rusiji sto vec sada moze da se vidi u javnom mnjenju da su Ukrajinci protiv rata i da hoce smenu Zelenskog. Rat je zavrsen onog trenutka kad su jedinice Azova unistene. Sve ovo sada sto gledamo je sahovska igra Putina. Rusi samo cekaju trenutak kada ce uci sa svim silama i zavrsiti pricu sa Ukrajinom. Verujem da ce se to desiti pre Americkih izbora. Zivi bili pa videli.

Ruski budzet je projektovan za cenu nafte od 40 dolara po barelu. Sve preko toga je cist profit. A trenutna cena je 85 dolara. Rusija je pobedila. The End.

Rusija prvi put ove godine u svojoj istoriji ušla medju deset najvećih svetskih izvoznika čokolade! Samo mali primer šta se dogadja. Pa vi gledajte je li Putin u pravu!

Mali comic relief uz srpske komentare zadnjih par dana lol!


Što tek reći na ove mučenike koji tvrde da svi mediji (uključujući srpske pa i Dejana Berića) lažu i da Rusi iskopavaju metro tunele ispod Avdijevke i postižu senzacionalne uspjehe uz minimalne gubitke:

Iz ovoga svega se može izdvojiti da Rusi nisu porušili mostove na Dnjepru, a mogli su i malo otežati ukrajinsku logistiku...

Također nije bilo korištenja žešćih konvencionalnih bomba kakve su Amerikanci koristili u Afganistanu...
Da Boris Johnson & Co nisu prekinuli pregovore ovo je moglo trajati mjesec, dva... Ukrajina bi bila neutralna zemlje bez Krima, oko kojeg bi kmečala kao Srbija oko Kosova, Dombas bi se mirno reintegrirao. Ovako će izgubiti uz Krim, Dombas s 4 provincije, a možda ako ludi Biden ne uleti još 4...
Kabala je izgubila rat kada globalni jug nije uveo sankcije Rusiji, a ekipa koja je trebala rušiti putina na Crvenom trgu pobjegla je od mobilizacije...
Ovo sve ludi Rusi odrađuju sami uz malu pomoć N Koreje i Irana...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 11/12/2023, 11:09

YekeYeke wrote:
michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

južna koreja je nakon USA drugi najveći dobavljač granata za Ukrajinu. pola milijuna 155mm granata, EU tek 440 000 (od obećanih 1milijun i to najviše iz zaliha). 

Jedina je utjeha da će Reinmetal dignuti za 2024 proizvodnju na čak 700 000 155mm granata, proizvedenih u Njemačkoj, Španjlskoj i JARu. (njihovim tvornicama). Kažu da su procjenjivali 600 000 a da sada očekuju i 700 000. budemo vidjeli. 

Samo to u 2024 te nešto što pošalju ostali, čak i bez USA bi moglo biti dovoljno za Ukrajince - za obranu. 
Međutim USA pomoć je kritična da bi Ukrajina uopće ostala u pat poziciji. Rusi su pokrenuli svoju mega ofanzivu koja je u prvom valu završila katastrofalno sa ogromnim gubicima, međutim Rusi imaju dovoljno resursa i konstatno napadaju. Sada napadaju sa manjim skupinama (kao Ukrajinci na ljeto) kod Bahmuta su pomali crtu u dva-tri pravca za par stotina metara i vratili se u Kliščijevku (ili ispred nje). 
Na Ukrajince bacaju ogromnu količinu FAB bombi i lancet dronova. 
Ukrajinci se za sada OK brane, nanose Rusima veće gubitke prema svim analizama(dostupnoj količini videa) , međutim UA neki blogeri tvrde da su pri kraju sa Američkim resursima koji su im kritično za ratovanje. Jednostavno Europa sama nema dovoljno resursa niti proizvodnje da zaustavi Ruse. 

Evo ponavljam. Što smo mi napravili da pomognemo Ukrajincima. Istina je, poslali smo dosta oružja iz skladišta - međutim što je RH država napravila da osposobi neke pogone ovdje? Dolazi vrijeme ratova - naš poduzetnik Zubak je dobio milijune naših € i ukrao pare. Nikome ništa. Šta da sutra izbije ovdje neki rat ? nemamo proizvodnju ničega ,u domovinskom ratu se proizvodilo dosta toga i imali smo iz juge dosta pogona i radnika koji su mogli sklepati oružje. 

Amerika je vidimo nepouzdan partner na njih se ne možemo kurca oslonuti, iako je Njemačka odbijala pomagati Ukrajini u početku, sada im Švabe , Poljaci, Britanci, Skandinavci i Česi i Rumunji su im najpouzdaniji. Njemačka popravlja pogone, diže proizvodnju , i šalje sve što proizvede u UA.
i mi proizvodimo 155 granate
gdje ?
elmech sintermak

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 11/12/2023, 11:14

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 71
evo to je proizvod te tvrtke

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 11/12/2023, 11:16

michaellcmacha wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 71
evo to je proizvod te tvrtke
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 15
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 6

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/12/2023, 11:52

105,122,155 sve što UA treba. koliko toga se proizvodi? jeli pokrenuta proizvodnja za UA? jel se povećava išta. mislim ako znaš nešto, podijeli.
Čitam sada da Ukrajinci su dobili naredbu da smanjuju količinu granata dok se ne izglasa nova USA pomoć, a proizvodnja iz EU nije dovoljna.
Sa druge strane Rusija je zbog Sj.Koreje i svoje industrije ponovo pojačala količinu streljiva.

edit:
Bosna (gdje je onaj naš Zubak i kupio jednu tvornicu) ima odličnu industriju streljiva i artiljerije. To još iz vremena Yuge su nasljedili i BiH muslimani su to sačuvali u ratu, i održavali posli rata i dobro su im poslovale te tvornice do nazad par godina.

Navodno sama BiH može proizvesti 2milijuna granata svih kalibara, od malih monobacačkih do velikih.. mogu godišnje sigurno par desetaka tisuća 155/152/122mm..
ne znam da li oni šta izvoze za UA, znam da su i oni još prije rata imali unaprijed kapacitete popunjene za bliski istok i afriku.. ne znam može li se i da li se što od toga preusmjerilo za UA.
I dalje svako malo izlaze snimke srpskog streljiva u rukama UA vojske.
kladim se da toga ima i dosta više, samo UA vojnicima je vjerojatno naredba da ne slikavaju Srpsku municiju da ne bi Srbi imali pritisak od strane Rusije..

sve to kada se skupi, Hrvatska, Bosna, Srbija, Rumunjska, Pakistan, Bugarska, Češka, Poljska, Ukrajina, skupi se dosta toga..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 12/12/2023, 06:25

Analiza...

RASPAD "KOLIKO GOD BUDE POTREBNO" POLITIKE MOŽDA VODI U JOŠ VEĆI RAT:


Ukrajini se na Zapadu sprema teška veleizdaja koju Putin čeka sa šampanjcem - Zelenski će morati poderati odvažni dekret, ali što ako Rusija više ne bude voljna pregovarati?




Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 6k5gl1702321867


Predsjednik Ukrajine, Volodimir Zelenski, stigao je danas u Washington. Više puta od početka rata bio je u glavnom gradu SAD-a, no ovo bi mogao biti njegov najvažniji posjet do sada. Ovo je njegovo biti-ili-ne-biti. Sad mora odraditi najveći posao u kontekstu onog što radi od početka ovog rata - mora, nekako, uvjeriti američke zastupnike da se isplati nastaviti podupirati Ukrajinu jer u Kongresu se stvorila vrlo snažna opozicija koja sad blokira novi paket vojne potpore Ukrajini. Jasno, pomalo je teško očekivati da će samo retorika ukrajinskog predsjednika biti ta koja će odblokirati trenutačno stanje, ali svakako neće odmoći, pod uvjetom da Zelenski kaže baš sve što sve skeptičniji američki zastupnici žele čuti.


Ono čime se ne treba previše zamarati je ponavljanje toga da je Ukrajina svjetionik demokracije koji će braniti Europu, odnosno Zapadni svijet, od velikih prijetnji s istoka. Te slike mogle su biti dobra motivacija na samom početku rata, kad se nije znalo što se može očekivati, no sad se od Zelenskog traži da bude konkretniji, stvarniji sa svojim procjenama. Možda da traži pomoć kako bi se spasilo što se spasiti da, odnosno da se spriječi ponovni ruski ulaz u Harkov, preokret u Hersonu, ili pak najveći geopolitički udar - eventualno rusko spajanje s Pridnjestrovljem na istoku Moldavije. Možda da govori o takvim stvarima bi imao više uspjeha u mijenjanju mišljenja republikanske frakcije koja sad drži vojni paket kao taoca unutarnje američke politike. Jer priče o probijanju ruskih linija sve do Azovskog mora, ili pak one o vraćanju kontrole nad Krimom, djeluju nerealno i taj neopravdani optimizam je sad nešto što se Zelenskom sve više zamjera, kako od strane saveznika tako i od strane samih Ukrajinaca.


Dok je Zelenski pak napuštao Kijev na grad je ispaljeno nekoliko balističkih raketa. Vojni izvori navode da su sve rakete srušene. No, ovo je napad kakav se nije viđao već neko vrijeme te sugerira da Rusija možda počinje ponovno sustavno ciljati glavni grad Ukrajine jer napad dolazi svega dva tjedna nakon što je Kijev napadnut s čak 75 dronova, što je bio najveći napad te vrste do sad. Nadalje, prije četiri dana ruske zračne snage izvele su prvi napad na Kijev teškim bombarderima nakon gotovo tri mjeseca. U tim napadima ukrajinska protuzračna obrana bila je navodno vrlo učinkovita, no to je još jedan podsjetnik na iznimno važnu zapadnu vojnu pomoć koju Ukrajina dobiva jer gotovo svi PZO sustavi koji obaraju leteće prijetnje iznad glavnog grada Ukrajine su zapadni i dobiveni tijekom ovog rata. No, da bi Ukrajina opstala dugoročno trebaju joj stalno stizati dodatna pojačanja. U protivnom će Rusija relativno brzo nadjačati postojeće snage, prorijediti ukrajinsku obranu, a Kijev će postati ranjiviji.


Zelenski sad mora uvjeriti američke zastupnike u Kongresu da ipak daju pomoć Ukrajini jer bez te pomoći Ukrajina će se jako brzo naći u velikoj opasnosti. No, u isto vrijeme na Starom kontinentu gomilaju se novi problemi po njega. Ovog tjedna održat će se EU summit na kojem bi se trebalo glasati o davanju čak 50 milijardi eura za Ukrajinu. Ali tu mađarski premijer Viktor Orban prijeti da će njegova zemlja uložiti veto dok u isto vrijeme on aktivno "obrađuje" američke zastupnike nagovarajući ih da odustanu od potpore za Ukrajinu, kao što smo već i izvijestili ranije danas (vidi: Viktor Orban je spreman, može li već ovog tjedna zaustaviti rat u Ukrajini?).


U isto vrijeme tu je i ruski predsjednik Vladimir Putin koji zasigurno na ovakav razvoj situacije gleda vrlo pozitivno. Putin osjeća, kao i svi drugi, da rat ide Rusiji na ruku iako u nekim trenucima nije izgledalo tako, naročito na samom početku koji po Ruse nije bio dobar. Ono gdje je Rusija pak ostala iznimno čvrsta, čemu se mnogi nisu nadali, je njena ekonomija. Otprilike u isto vrijeme dok se počinje prihvaćati spoznaja o ukrajinskom vojnom neuspjehu, odnosno neuspjehu njihove protuofenzive, počinje se prihvaćati i činjenica da je ruska ekonomija daleko izdržljivija nego se mislilo. Zapad to ponajviše može zahvaliti azijskim tržištima koja su odbila slijediti režim sankcija prema Rusiji, možda najviše Indiji - za koju su neki pogrešno mislili da će se prikloniti anti-ruskoj politici - jer Indija je na kraju pokupovala veliku zalihu energenata koja bi inače završila na europskom tržištu. Tu je pak i ruska ratna ekonomija, odnosno Rusija koja se sad znatno intenzivnije fokusirala na proizvodnju oružja te će tako i ostati - što pak znači da je ovo još jedna neželjena posljedica po Europu pošto će podržavanjem Ukrajine dobiti znatno vojno snažniju Rusiju.


Najveća pogreška je bila u podršci koja je data Kijevu prije samog izbijanja rata, odnosno podršci zbog koje rat uvelike i jest izbio. Cijeli Zapad, pod vodstvom SAD-a, odbacio je ruski poziv u jesen 2021. da se svi javno distanciraju od potencijalnog ukrajinskog članstva u NATO-u. Nakon što to nije učinjeno to je kao da je Rusiji dato do znanja da joj je rat preostao kao jedina opcija protiv širenja NATO-a, a to je nešto što je Rusija slutila da će se dogoditi te se na to pripremala zapravo već nekoliko desetljeća.


Sad, skoro dvije godine kasnije, izgleda kao da je Rusija jednostavno upornija. Ona se više oslanja na mantru "koliko god bude potrebno" dok Zapad polako odustaje. Putin je to tijekom vikenda odlučio prokomentirati rekavši da će od sad Ukrajina biti sve slabija, a Rusija sve snažnija.


"Kada nemate vlastite temelje, nemate vlastitu ideologiju, nemate vlastitu industriju, nemate vlastiti novac", rekao je na svečanosti dodjele nagrada u petak u Kremlju, držeći čašu šampanjca u ruci. "Nemaš ništa što je vaše. Onda nemate ni budućnost, ali mi, mi imamo budućnost", poručio je.


Izjava je značajna. Između redaka može se pročitati nešto o čemu svi ovi koji najavljuju poraz Ukrajine još nisu počeli uzimati u obzir - što ako Rusija sad postane ta koja više nije zainteresirana za mirovne pregovore? Što ako Kijev ovih dana shvati da nema novca ni iz Europe ni iz Amerike, Zelenski pokida onaj dekret kojime sam sebi brani pregovaranje s Putinom, i shvati da je Moskva promijenila ton? Jer Rusija je do sad konzistentno tvrdila da je zainteresirana za pregovore, ali da je Kijev taj koji odbija bilo kakav korak po tom pitanju.


Tako je i bilo, dekret Zelenskog živi je primjer tog stava. No, vrijeme kad je Rusija otvoreno isticala svoju spremnost za pregovaranje bilo je dok su dvije strane na fronti bile nekako u sličnoj situaciji. Ukrajina se spremala na veliku ofenzivu, Rusija je kopala rovove i postavljala obranu. Da je tada Ukrajina nekim čudom rekla da želi pregovarati, možda bi se dvije strane našle na sličnim pozicijama i krenulo bi se eventualno prema kompromisnim rješenjima.


Ovo je pak najgora pozicija po Ukrajinu. Svi odjednom pričaju o njenom porazu. U isto vrijeme s obje strane Atlantika im prijeti blokada novca i oružja. I nisu to samo Orban i šačica trumpističkih republikanaca, to je sad već sve veći "trend" koji je teško zaustaviti. Tko kaže da će samo Mađarska blokirati Ukrajinu? Možda to učini i Slovačka, idući put Nizozemska...


Glasnogovornica ruskog ministarstva vanjskih poslova Marija Zaharova rekla je novinskoj agenciji AFP u izvješću objavljenom tijekom vikenda da Kremlj nije promijenio svoje maksimalističke ciljeve - potpunu političku kapitulaciju Kijeva i predaju velikih dijelova ukrajinske zemlje Rusiji.



Rusija se lako može polakomiti ako sluti da joj se otvara prostor za veliki vojni prodor. U tom slučaju veleizdaja Ukrajine koja se sprema na Zapadu neće završiti pregovorima nego još većim ratom i još tragičnijom sudbinom po zemlju kojoj se obećavalo "koliko god bude potrebno".

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 12/12/2023, 06:30

Dakle, rezime je ovaj: Sat po zelenskog otkucava. Imao je priliku tražiti mirovne pregovore, a sad kad se možda i premišlja o tome, više neće imati prilike tražiti ni to. Rusiji apetiti mogu samo dodatno porasti i umjesto da se ograniči da samo zadrži ovo što je dosad osvojila, možda krene i na samu Odessu.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/12/2023, 08:19

Mostobran kod mjesta Krinki. UA marinci sigurno trpe gubitke međutim Rusi su zadnjh tjedan dana u pokušajima da izbace Ukraince izgubili prema snimkama 24 komada tehnike.
Evo jedan gadan gubitak koji je možda koštao 10ak i više života

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/12/2023, 16:16

Izvršni odbor Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) odobrio je isplatu  900 miliona dolara Ukrajini iz kreditnog programa od 15,6 milijardi dolara, nekoliko sati prije nego što se šefica MMF-a Kristalina Georgieva sastala s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim. 

To otvara put za isplatu 900 miliona dolara, čime su ukupna sredstva MMF-a za Ukrajinu ove godine iznosila 4,5 milijardi dolara.

Izvršni odbor MMF-a odobrio 900 miliona dolara za Ukrajinu
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/12/2023, 23:35

ukratko za danas.

Tatiragami_UA kojeg sam više puta citirao, zapravo možda i jedan od najboljih izvora za pratiti rat u UA je napravio strateški presjek bojišta. 


Aj idem ovako iz glave napisati kroz par rečenica.

Unatoč općem Ruskom napadu ove jeseni koji je prijetio probijanjem UA linija gdje su pojedine bile na rubu pucanja, situacija se za sada stabilizirala. 


Ruska ofanziva je prošla vrhunac, i zbog masovnih gubitaka u ljudstvu i tehnici(zašto zaista sam stavljao dosta slika, kada je ovo ljeto UA ofanziva zapela, govorio sam realno koliko su gubici , sada su Ruski dosta veći na ljeto su bili izjednačeni što je puno više odgovaralo Rusima) . Ukratko Rusi su pretrpjeli masovne gubitke, i zbog toga je ofanziva usporila. Međutim UA resursi su također iscrpljeni, najviše artiljerijsko streljivo i pare zbog toga što Ameri zajebavaju i EU proizvodi manje od očekivanja. 
Očekuje se obnavljanje Ruskih resursa i novi napadi a u slučaju da UA ne dobije nove resurse očekuju se veći Ruski uspjesi.

Za sada - Rusi su pomali neke linije kod Bahmuta, i Ukrajinci će se morati povući sa nekih položaja na uzvišena i utvrđena brda koja su branili još dok je Wanger napadao. 
Mariinka je skoro pa u rukama Rusa. To selo u poredgrađu Donjecka nakon više samoubilačkih napada Rusi su ga skoro pa osvojili. Osvajanjem toga sela potencijalno ugrožavaju druge UA utvrde u ovom području kojima mogu prići sada sa boka. 

Avdiivka je završila kao što znamo više manje katastrofalno za Ruse iako su osvojili manji dio teritorija.
Sada Rusi idu na manje napade, a počeli su koristit sve više dronova sa noćnom optikom što onemogućava Ukrajinsku logistiku. 

Da ponovim, autor (a slažem se) očekuje s obzirom analize Ruskih resursa, da Rusi neće nove masovne napade pokretati do kraja proljeća 2024(iskreno ja osobno sam mislio siječanj/veljačju 2023 kada se smrzne tlo).  On to temelji na analizi Ruske industrije, mobilizacije, obuke vojnika itd. Vjerujem da je on sigurno pametniji od mene. 

Kaže što se slažem, da će daljni tijek rata u 2024 ovisi o USA pomoći, jer UA je sada pri kraju sa resursima, idući Ruski napad bez Zapadne pomoći bi mogao biti dosta uspješniji. 

Inače pročitao sam Američki plan za UA u 2024. 
Plan je kao sljedeći, a sa time se slažem - 
UA bi se fokusirala na obranu i utvrđenje. Dakle ništa od ofanziva.  USA bi slala najviše obrambenih resursa. 
Isto tako USA bi pomogla( a vjerujem da to Europa i Zapad masovno rade) da se u UA još više poveća proizvodnja oružja (UA trenutno proizvodi 6 modernih samohodnih haubica Bogdana mjesečno, to je više nego vjerojatno ostatak EU zajedno)  
Kako je to moguće po meni?

Zapadna pomoć i ratna mobilizacija. Zapadne zemlje nisu u ratu pa teško mobiliziraju radnike i resurse za industriju. Moraju kroz civilni pristup postići jaču proizvodnju(kod nas Zubak ukrade pare i nestane, ali dobro radi se na tome da Ukrajinci budu obavješteni o ovome)

Ukratko moja je pretpostavka - kako je SSSR iako je imao manju industriju nego Nazi Njemačka , čak i manje radne snage(jer je izgubio pola države 1941) čak i manje metala(čelika, ugljena, alumunija svega) uspio proizvesti 3-4x više svih oružja od Švaba?

Ameri (zapad) su im instalirali najnovije industrijske pogone i slali resurse za tu industriju. Sovjeti su samo sastavljali. 
Ja vjerujem da se isto događa i Ukrajini, da iz Njemačke i Europe i USA dolaze najnoviji strojevi i da se dižu najsuvremeniji industrijski pogoni koji se kopaju na Zapadu Ukrajine ispod planina i ispod zemlje i čuvaju PZO sustavima. 
Ne mogu drugačije objasniti odakle Ukrajincima dosta oružja domaće proizvodnje a Rusi su im na svako poduzeće u državi baciti krstareću i balističku raketu. 
Izgled da je plan Amera da nastave tim putem. 2025 bi valjda i Rusi skužili da niti oni ne mogu dobiti rat, pa se Ameri nadaju da bi onda mogli pregovori.

Doslovno plan Amera je da Ukrajinci se obrane od Rusa, nanesu im gadne gubitke i onda jedna i druga strana uđu u pregovore.
Putin izgleda da je nezainteresiran za pregovore, točnije Ruska ponuda od prvog dana je kapitulacija. 
Samo Ukrajincima treba proći novi paket pomoći.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 12/12/2023, 23:49

AssadNaPodmornici wrote:Ameri (zapad) su im instalirali najnovije industrijske pogone i slali resurse za tu industriju.

Je, Ameri su im poslali pogone za proizvodnju tenkova T34 i VBRova kaćuša.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by YekeYeke 13/12/2023, 07:08

AssadNaPodmornici wrote:

Ameri (zapad) su im instalirali najnovije industrijske pogone i slali resurse za tu industriju. Sovjeti su samo sastavljali. 
Ja vjerujem da se isto događa i Ukrajini, da iz Njemačke i Europe i USA dolaze najnoviji strojevi i da se dižu najsuvremeniji industrijski pogoni koji se kopaju na Zapadu Ukrajine ispod planina i ispod zemlje i čuvaju PZO sustavima. 
Ne mogu drugačije objasniti odakle Ukrajincima dosta oružja domaće proizvodnje a Rusi su im na svako poduzeće u državi baciti krstareću i balističku raketu. 
Izgled da je plan Amera da nastave tim putem. 2025 bi valjda i Rusi skužili da niti oni ne mogu dobiti rat, pa se Ameri nadaju da bi onda mogli pregovori.

Ne mora to da bude. Dovoljno je da otkovane granate iz Češke, Poljske, Njemačke, Bugarske, Slovačke, Balkana tokarski obrađuju u Ukrajini. Za 155mm trebaju hidraulične prese od preko 1000 tona sa dubokim hodom. Peći za termičku obradu, za kaljenje žarenje popuštanja. Za zagrijavanje komada čelika. Dosta jeben i kompleksan posao. Gdje je onda livenje eksploziva u granatu, pa sušenje 24h. Gdje nedostatak samo jedne stvari blokira kompletnu proizvodnju. Bez ozbiljne čeličane negdje u Njemačkoj od ovoga plana nema ništa.

Na zapadu, EU i SAD se zajebavaju. Kao da je i kod njih deficit inteligentnih ljudi na pozicijama, već dolaze idioti na pozicije putem veza i korupcije.

Mislim da se najteže operacije obavljaju na zapadu da li u EU ili SAD nije bitno, ali također mislim da to u Ukrajini nije moguće zbog Ruskog bombardiranja dronovima i raketama.
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 658
2019-05-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/12/2023, 08:27

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ameri (zapad) su im instalirali najnovije industrijske pogone i slali resurse za tu industriju.

Je, Ameri su im poslali pogone za proizvodnju tenkova T34 i VBRova kaćuša.
Ne samo machine tools, i to najkvalitetnije strojeve na planeti nego znaš da su se kaćuše montirale na Američke kamione i exploziv je bio 60% zapadni. 
T-34 tenkovi aluminij u motorima i drugim dijelovima je bio Američki jer je SSSR gubitkom Ukraine izgubio aluminij. Čelik da ne govorim
Radio stanice u tenkovima da ne govorim. Kamioni koji su pomagali tenkovima u prodorima su bili sastavljeni u Usa. Bez Usa pomoći danas bi se u Kijevu i Moskvi pričao Njemački.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 13/12/2023, 09:15

AssadNaPodmornici wrote:
crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ameri (zapad) su im instalirali najnovije industrijske pogone i slali resurse za tu industriju.

Je, Ameri su im poslali pogone za proizvodnju tenkova T34 i VBRova kaćuša.
Ne samo machine tools, i to najkvalitetnije strojeve na planeti nego znaš da su se kaćuše montirale na Američke kamione i exploziv je bio 60% zapadni. 
T-34 tenkovi aluminij u motorima i drugim dijelovima je bio Američki jer je SSSR gubitkom Ukraine izgubio aluminij. Čelik da ne govorim
Radio stanice u tenkovima da ne govorim. Kamioni koji su pomagali tenkovima u prodorima su bili sastavljeni u Usa. Bez Usa pomoći danas bi se u Kijevu i Moskvi pričao Njemački.

Pravilnije je reći: da nije bilo SSSR-a, Rusi bi bili Ukrajinci, a Ameri Japanci. 
Srbi bi bili Hrvati.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/12/2023, 09:42

YekeYeke wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Ameri (zapad) su im instalirali najnovije industrijske pogone i slali resurse za tu industriju. Sovjeti su samo sastavljali. 
Ja vjerujem da se isto događa i Ukrajini, da iz Njemačke i Europe i USA dolaze najnoviji strojevi i da se dižu najsuvremeniji industrijski pogoni koji se kopaju na Zapadu Ukrajine ispod planina i ispod zemlje i čuvaju PZO sustavima. 
Ne mogu drugačije objasniti odakle Ukrajincima dosta oružja domaće proizvodnje a Rusi su im na svako poduzeće u državi baciti krstareću i balističku raketu. 
Izgled da je plan Amera da nastave tim putem. 2025 bi valjda i Rusi skužili da niti oni ne mogu dobiti rat, pa se Ameri nadaju da bi onda mogli pregovori.

Ne mora to da bude. Dovoljno je da otkovane granate iz Češke, Poljske, Njemačke, Bugarske, Slovačke, Balkana tokarski obrađuju u Ukrajini. Za 155mm trebaju hidraulične prese od preko 1000 tona sa dubokim hodom. Peći za termičku obradu, za kaljenje žarenje popuštanja. Za zagrijavanje komada čelika. Dosta jeben i kompleksan posao. Gdje je onda livenje eksploziva u granatu, pa sušenje 24h. Gdje nedostatak samo jedne stvari blokira kompletnu proizvodnju. Bez ozbiljne čeličane negdje u Njemačkoj od ovoga plana nema ništa.

Na zapadu, EU i SAD se zajebavaju. Kao da je i kod njih deficit inteligentnih ljudi na pozicijama, već dolaze idioti na pozicije putem veza i korupcije.

Mislim da se najteže operacije obavljaju na zapadu da li u EU ili SAD nije bitno, ali također mislim da to u Ukrajini nije moguće zbog Ruskog bombardiranja dronovima i raketama.

slažem se. ne možeš sada gradit čeličanu u Ukrajini pa da je Rusi skrše dok si još na gradilištu. Uništili su Harkivsku tvornicu tenkova, jednu od najvećih na svijetu, ta Harkivska tvornica tenkova je osposobila 700tenkova i 2000 oklopnih vozila 2014-2022 sada je skršena.

ali možeš raditi manja industrijska postrojenja, koja ne zahtjevaju velike dimnjake i tisuće radnika, a gdje će se raditi dobar posao. UA štanca gomilu dronova, raketa, evo i samohodnih haubica, artiljerija, vjerojatno dosta toga se napravi na zapadu pa se sastavi u Ukrajini.

sigurno da se dron koji se zabija u Ruski tenk ili pada po Ruskim gradovima ne radi od početka do kraja u Ukrajini.. djelove zapad nabavlja diljem planete, ili čak u svojim pogonima za ove veće dronove.

američka firma koja je razvila switchblade dronove kamikaze koji su ispali loši u ovom ratu a može ih proizvoditi na tisuće, sigurno nije ugušila proizvodnju nego se na zahtjev UA vojske (a USA plaća) preorijentirala na druge dronove ili djelove dronova, koji se onda sklope u Ukrajini i tako Ukrajinci sa time mogu napadati RU i govoriti da nije Američko oružje.
imaju u skladištima desetke i desetke ako ne i stotinjak brodova kamikaza sa kojim mogu potopiti cijelu Rusku crno morsku flotu ako dođe na otvoreno. sigurno nisu Ukrajinci proizveli te djelove,

6 artiljerijskih samohodnih haubica Bogdana mjesečno proizvode. A proizvod su tek razvili prije rata. Francuska koja je 10x bogatija - 2 proizvodi mjesečno i to su prije 1 mjesečno, sada zbog rata su digli proizvodnju.
A Ukrajinci 6 i kažu da proširuju proizvodnju. Alati i strojevi a i obuka je sigurno došla sa zapad kao i hrpa djelova.
Kada završi rat Ukrajini će proizvoditi možda 10 ovih sustava mjesečno, a to je 120 godišnje. Mogu sa time naoružati pola Europe u roku par godina.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/12/2023, 09:45

Index ide mi totalno na kurac. Okrenuo priču. Od toga da Rusija propada za 2dana do Ukrajine da propada za 2 dana.

Ne bi me čudilo da je M.B primio neke pare od Putina, CPC Kine(tada se index zalagao za najgori lockdown a nigdje Kinu nije kritizirao) itd.. hvalio se da ga Soros plaća

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 13/12/2023, 14:47

U nepune 3 minute leševa barbara kao u priči, brutala koliko rusija troši mesa po m2
https://twitter.com/wartranslated/status/1734862765095883160?t=6ueYaVtlGPopHsTja0Ixeg&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 13/12/2023, 14:59

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 GBOL0D7WEAAYp2A?format=jpg&name=small

Ako se Elon Musk slaže s tim, onda je stvarno gotovo.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum