ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 13/12/2023, 14:59

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 GBOL0D7WEAAYp2A?format=jpg&name=small

Ako se Elon Musk slaže s tim, onda je stvarno gotovo.

crvenkasti

Posts : 29498
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 13/12/2023, 15:06

AssadNaPodmornici wrote:Index ide mi totalno na kurac. Okrenuo priču. Od toga da Rusija propada za 2dana do Ukrajine da propada za 2 dana.

Ne bi me čudilo da je M.B primio neke pare od Putina, CPC Kine(tada se index zalagao za najgori lockdown a nigdje Kinu nije kritizirao) itd.. hvalio se da ga Soros plaća
pa to i ptice na grani znaju...
svi osim vas par budalaša, što ste umislili da ste ukrajinci valjda, ili šta već...
i da ukrajina ne može izgubit od rusije jer tako piše girkin na x-u ili što ima snimak s izgorenim ruskim tenkom...
a situcija je obrnuta od samog početka...
ukrajina je izgubila čim je počelo...
sada se samo provodi kraju...
uz velike gubitke u ljudstvu i tehnici s obje strane...
kao što su najveće gubitke saveznici imali u travnju 1945., iako je rat već odavno bio odlučen...
samo što ih rusija može podnijeti i oporaviti se, a ukrajina ne može...

a index spašava ono malo kredibiliteta što mu je ostalo...
valjat će raditi i od nečega živjeti kada se taj sukob i službeno završi...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 60810
T.
T.

Posts : 17407
2014-04-14

Age : 83

Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/12/2023, 15:45

Primarni cilj ovih dodatnih krovova u rovovima više je strateške prirode. Oni služe kao vizualni štit protiv ukrajinskih operatera dronovima, učinkovito skrivajući kretanje ruskih trupa unutar rovova. Čineći to, oni žele omesti ciljane napade dronovima, nudeći sloj taktičke zaštite.
Snimka ukazuje da su na snimljenom dijelu rovova postavljeni okviri, a da se sami pokrov još postavlja. Na nekim dijelovima su to cerade, a na nekim dijelovima, zanimljivo, solarni paneli, koji vjerojatno služe kao izvor energije.

Čini se da krovne konstrukcije uključuju metalne profile za brzu montažu i čvrst okvir. S obzirom na dosljedan izgled struktura u raznim rovovima diljem Ukrajine, čini se da koriste montažni dizajni, vjerojatno kombinacija aluminijskih okvira i cerada.


Ruska vojska postavlja stopove u rovove kako bi sakrila kretanje trupa
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/12/2023, 16:00

AssadNaPodmornici wrote:
Sada da Rusi na Jugu nisu pod Surivikon i FSBom osvojili dobar dio južne Ukrajine na prepad, tamo je FSB napravio dobar posao, a taj prolaz od Krima je bilo lagano za branit, bila su minska polja i samo ih se pustilo, Ruska avantura u Ukrajini bi bila totalna katastrofa.
Ne. Surovkin je došao u desetom mjescu prošle godine nakon izbora u BiH da ojača obranu i meni napravi pat poziciju tamo.

Dvornikov je taj koji je na jugu napravio taj prodor.

U travnju 2022. Dvornikov je postavljen na čelo vojnih operacija tijekom ruske invazije na Ukrajinu 2022. , sve dok ga kasno u svibnju 2022. nije zamijenio general-pukovnik Gennady Zhidko.

Aleksandar Vladimirovič Dvornikov (rođen 22. kolovoza 1961. , Usurijsk , SSSR ) ruski je vojskovođa , zapovjednik Južnog vojnog okruga od 20. rujna 2016. do 23. siječnja 2023.

Kako prenosi BBC, Dvornikov je 8. travnja 2022. imenovan zapovjednikom snaga koje izvode borbena djelovanja u Ukrajini.

Prema zapadnim obavještajnim službama, prije imenovanja Dvornikova nije postojao jedinstveni zapovjednik svih ruskih snaga; trupe koje su napredovale sa sjevera, istoka i juga Ukrajine djelovale su odvojeno.

Dvornikov, Aleksandar Vladimirovič
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/12/2023, 17:37

T. wrote:

 vas par budalaša, 
Idi lipo sa safetom, ringom i mentalnim njima izgorio mozak tebi isto, taman imate milijun safetovih tema za spamanje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/12/2023, 08:38


3 Ruska oklopna vozila pod napadom američkog Bradley. Ekipa u komentarima tvrdi da je ovo indirektna paljba 25mm i da je prvi naletio na minu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/12/2023, 15:20

Ruska vojska je 2023. dobila 210 novih tenkova T-90M, u usporedbi sa samo 30 jedinica 2020.


Rusija višestruko povećala broj proizvedenih tenkova u 2023. unatoč sankcijama
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/12/2023, 16:19

Inače Putin je izjavio da su Ukraincima uništili 770 tenkova.
Zanimljivo Oryx gubici su na 700 tenkova za Ukrainu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 14/12/2023, 16:33

T. wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Index ide mi totalno na kurac. Okrenuo priču. Od toga da Rusija propada za 2dana do Ukrajine da propada za 2 dana.

Ne bi me čudilo da je M.B primio neke pare od Putina, CPC Kine(tada se index zalagao za najgori lockdown a nigdje Kinu nije kritizirao) itd.. hvalio se da ga Soros plaća
pa to i ptice na grani znaju...
svi osim vas par budalaša, što ste umislili da ste ukrajinci valjda, ili šta već...
i da ukrajina ne može izgubit od rusije jer tako piše girkin na x-u ili što ima snimak s izgorenim ruskim tenkom...
a situcija je obrnuta od samog početka...
ukrajina je izgubila čim je počelo...
sada se samo provodi kraju...
uz velike gubitke u ljudstvu i tehnici s obje strane...
kao što su najveće gubitke saveznici imali u travnju 1945., iako je rat već odavno bio odlučen...
samo što ih rusija može podnijeti i oporaviti se, a ukrajina ne može...

a index spašava ono malo kredibiliteta što mu je ostalo...
valjat će raditi i od nečega živjeti kada se taj sukob i službeno završi...
ne diraj u Asu 
ne zovi prave ljude badalashima
ne znas da je velik broj Hrvata u Ukrajini samo im se skrivaju kao i nashi neprijatelji nama

ako si protiv ukrajinske namjere da se pridruze zapadu
zasto nisi tu kod nas odradio sve potrebno da ne odemo pod zapadni sistem
na kraju krajeva ni ruse nije zaobisla korona

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/12/2023, 19:44

https://t.me/zoka200/18959

Onoga ti Boga

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 15/12/2023, 21:38

AssadNaPodmornici wrote:https://t.me/zoka200/18959

Onoga ti Boga
Što sad sere, ne da mi ga se ni slušati ni čitati

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/12/2023, 08:39

Putin se ispričao građanima zbog eksplozije cijena jaja lol!



During Putin's end-of-year question and answer session with the media and with members of the public calling in from across Russia, pensioner Irina Akopova was shown seated at her kitchen table and addressing the president by video link.
She complained that prices for eggs, chicken breasts and wings had all skyrocketed.

"Vladimir Vladimirovich, take pity on pensioners! We don't get millions in our pensions. Sort this out - we have no one to turn to," she said. "I'm very grateful to you, I'm counting on you to help."
The question reflected real concern among Russians at the cost of living, and came after Putin had already acknowledged that inflation may approach 8% this year.
"I apologise for this, but this is a failure of the government's work... I promise that the situation will be corrected in the near future," Putin said.
https://www.reuters.com/world/europe/putin-rare-apology-over-price-eggs-2023-12-14/
Piglet
Piglet

Posts : 1441
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 16/12/2023, 11:21


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo 16/12/2023, 13:44

AssadNaPodmornici wrote:
T. wrote:

 vas par budalaša, 
Idi lipo sa safetom, ringom i mentalnim njima izgorio mozak tebi isto, taman imate milijun safetovih tema za spamanje
Ti si taj koji je sjebao ovaj forum da sad izgleda kao kokošinjac.
Eroo
Eroo

Posts : 78039
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/12/2023, 16:17

:mog

Ne dao Bog da se yodi nešto dogodi, ova tema bi se u trenu pretvorila u takav shit show...
Piglet
Piglet

Posts : 1441
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 16/12/2023, 17:01

Die Ukraine hat eine neue Priorität: Töten, töten, töten.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 GBaqb0iWwAAchpL?format=jpg&name=small

https://www.bild.de/bild-plus/politik/ausland/politik-ausland/ukraine-soldat-verraet-den-neuen-kriegsplan-und-enthuellt-neue-toetungs-taktik-86441606.bild.html
------------------------

Mit welchen Waffen und vor allem Munition? Richtig, und Soldaten? So etwas kann man nur schreiben, wenn man an die Gagazahlen bzgl. der russischen KIA glaubt - oder Ihre 1:20 - und ukrainische ignoriert.
P..S.: Diese „Strategie“ klingt wie eine Satire auf McNamaras Body Count
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29498
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 16/12/2023, 17:17

Die ukrainische Gegenoffensive ist klar zum Stillstand gekommen und der Westen zögert mit seiner Unterstützung. Doch ist die Lage an der Front wirklich so hoffnungslos? Nicht unbedingt. Es deutet sich an, dass Kiew einen Plan vorbereitet. Einen, der viel mit Kampfjets zu tun hat.

https://www.welt.de/politik/ausland/plus249056460/Ukraine-Krieg-95-Prozent-unbenutzte-Waffen-kann-Kiew-den-Krieg-noch-gewinnen.html?icid=search.product.onsitesearch

--------------------------------------------
Ukrajina planira novu protuofenzivu 2024. godine. Kampfjet - to je borbeni avion.

Nema predaje!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29498
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/12/2023, 19:15

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:https://t.me/zoka200/18959

Onoga ti Boga
Što sad sere, ne da mi ga se ni slušati ni čitati
Ma ima i video i po UA telegram kanalima. 
Ušao Ukrajinac u prostoriju i bacio tri ručne bombe. Jedna mrtva osoba, 6tesko ranjenih i ostali ranjeni

Bila vijest i na indexu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


AlfaOmega likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/12/2023, 19:50

https://t.me/DeepStateUA/18342
Ukrajinski Deep State govori da su Rusi pokušali još jedan masovni napad iz smjera onoga brda u Avdiivki na ovom linku ima krakat video. Kažu da je pola Ruskih oklopa uništeno a da rade na uništavanju Ruske pješadije koja je izašla iz tih oklopmjaka. Da će hrpa novih video snimki uskoro. 


https://t.me/c/1534945236/19525
Jedan horor pogodak dronom kamikazom 

https://t.me/c/1534945236/19504
Jedan okršaj Bradley vs BMp kod Avdvejevke. Zna se tko je izgubio duel. 
Inače ima dosta Bradley snimki kod Avdvejevke. Zapadna tehnika kada se razvijala, razvijala se krajem 80tih da bude obrambena kontra masovnih sovjetskih napada. 
I Bradley koji je jako mobilan, sa solidnim oklopnom i brutalnim topom od 25mm izvodi čudesa. Ima i dobru optiku i noćne i toplinske kamere koja hrpa ovih starijih Ruskih oklopnih vozila nemaju. 
Zato je bitna Američka nova pomoć onda će Ukrainci moći dobiti stotine ovakvih oklopnih vozila, možda nisu dovoljni da dođu sa time do Crnog Mora ali više nego dovoljni za obranu. 

Inače gledao sam video binkova na youtubu. Skoro 40% Ruske tehnike je zadnje vrijeme uništeno dronovima kamikazama. 
Naravno i Rusi ih upotrebljavaju. 
Da ti dronovi kamikaze su horor za svaki napad jer ako ti napad otkriju UA izvidnički dronovi onda dolaze dronovi kamikaze koji čiste sve. 
Da su najgori neprijatelj svake ofenzive ali i Rusi ih imaju sve više. Da kontra mjere djeluju ali ne toliko. 
 

UA izvela kontra napad kod Mariinke koji je propao. 
Ima snimka nešto uništene tehnike i par poginulih vojnika. To je snimljeno. Realni gubici su sigurno veći. 


Rusi prije dva tri dana napravili napad kod Kupyanska koji je propao 

Rusi tuku Ukraince koji još drže mostobran sa ogromnim aviobombama ali kada pokušaju neki napad završe uništeni 

Na par mjesta Rusi su napredovali kroz par polja u općom jesenskoj ofenzivi. Tamo gdje nema snimki uništene RU tehnike, to znači da je bilo napretka. Mislim da se radi od 3-4 lokacije sa par stotina metara prodora na istočnoj Ukrajini. 

Uglavnom dinamika je ista cijelu jesen. 
Rusi ponovo imaju nadmoć u količini granata plus aviobombe, gađaju UA položaje međutim kada krenu u frontalni napad uglavnom popuše. 
Ukrainci kukaju da se za sada OK brane ali da im hitno trebaju novi paketi pomoći inače ostati će bez oružja. 
Tako da dinamiku rata u 2024 će odrediti Američki kongres. 
Jednostavno republikanci uvjetuju pomoć Ukraini /Izrael /Tajvanu da zaštitom UsA granica. Govore da USA mora čuvati svoje granice kao što UA ili Izrael čuvaju svoje. 
Slušam young Turks, Cenik govori da Biden glumi da se opire ali da i njemu odgovara zatvaranje granica i da će pristati na to ali glumi da se opire samo radi radikalnog lijevog woke krila koje želi "otvorene granice" (bolesno) 
Republikanci zapravo uvjetuju pomoć Ukrajini tako da Biden nastavi graditi Trumpov zid haha. 
Ako to prođe, uz ipak rast Eu vojne industrije to će osigurati Ukraincima da se obrane od Rusa 2024, međutim ta pomoć koja još nije izglasana te ono što Eu može poslati Ukraini nije dovoljno za ikakve kontra napade nego da Rusi trpe višestruke gubitke dok ne pristanu na pregovore.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


RayMabus, Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/12/2023, 19:55

Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
T. wrote:

 vas par budalaša, 
Idi lipo sa safetom, ringom i mentalnim njima izgorio mozak tebi isto, taman imate milijun safetovih tema za spamanje
Ti si taj koji je sjebao ovaj forum da sad izgleda kao kokošinjac.
Ja ne diram ništa na forumu. 
Imate vas par koje sam nabroja cijeli forum za svađe i podjebavanja. Sve vam je slobodno i nitko ništa ne dira.
Ovdje ljude informiramo o stanju na fronti nije niti imam vremena spamati 49videa u komadu pa ista videa spamati svakih pola sata što ti radiš ili pisati pizdarije što ekipa sa izgorenim glavama poput ovih gore nabrojanih piše. Imate cijeli forum za to.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 16/12/2023, 22:53

Ruske ambicije do kraja 2026. izgledaju ovako:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 GBfqiu_WgAA7FLp?format=jpg&name=small

Ovo bi čak i moglo uspit sad kad je ruska ratna ekonomija uhvatila zamah a zapadna finansijska pomoć za Ukre pak presušuje.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum