ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/1/2024, 15:08

Mislio sam da je treći napad, da izgleda samo iz drugog kuta. pogledati ću ponovo u detalje

AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 4/1/2024, 15:45

Piglet wrote:Kao što ne znaš pronaći snimke ruske kazetne municije, tako ne znaš proguglati o ukrajinskom budžetu. S čim te hrane tamo na twitteru?



Ukraine prepares a Plan B in case international funding dries up

Ukraine’s government is preparing a Plan B to fund its operations in case international funding dries up in 2024, UBN reported on December 1.
Ukrainian President Volodymyr Zelenskiy signed Ukraine’s 2024 budget into law at the end of November that includes a $43bn deficit and 20% of GDP spending on security.
Ukraine is also expecting to receive money from a four-year €50bn assistance package from the EU, but that too is being held up by objections from Hungary and is also not certain to be approved in full when it is debated at an upcoming EU summit in mid-December.

In response the government is actively working on a contingency plan to cope with reduced assistance.
The first stage of this contingency plan would allow the government to survive through at least the first quarter, and probably the first half, of 2024 without resorting to drastic measures like sequestration.

However, if the issue of financing remains unresolved, Ukraine will proceed to the second stage of its plan B that involves cutting certain programs and reallocating tax revenues to address budget shortfalls.

The last resort, considered the third stage, would involve resorting to turning the printing presses on. This would entail increasing the money supply through methods such as central bank interventions. While this approach can inject funds into the economy, it would result in a reversal of the falling rates of inflation and a less stable exchange rate. It is worth noting that officials and economists view this option as highly unlikely and a measure of last resort.
https://www.intellinews.com/ukraine-prepares-a-plan-b-in-case-international-funding-dries-up-303853
Pa hrani me Gospodin Kuleba. On kaže da nema plana B za vojnu pomoć, što bi značilo da je ova vojna pomoć računana u tvom planu A i B za proračun, što znači da treba plan C...
Pomalo...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 4/1/2024, 17:30

Rusija tokom ove godine planira da usmjeri dodatnih 45 milijardi dolara u vojsku i bezbjednosne snage. Tvrde da je to potrebno jer se zemlja suočava s, kako navode, “hibridnim ratom” koji vodi Zapad, kao i zbog vojnih operacija u Ukrajini.

Rusija u 2024. najviše izdvaja za vojsku
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 4/1/2024, 18:30

AssadNaPodmornici wrote:A to je da graf- uploada FPV /lancet dronova sa jedne i druge strane. Nema veze sa raketnim napadima.

Jedna i druga sve "uploada" online, i Rusi i Ukrajinci svaki uspješni napad tako da je to po meni relevatna informacija pod uvjetom da je izvor prebrao svaku Rusku i UA snimku jednako.
I sam tvrdim da UA snimki napada dronovima ima nekoliko puta više u pravilu , što se i vidi iz ovoga.
Ovdje nisu uračunati napadi po civilnim ciljevima, isključivo vojne mete s jedne ili druge strane.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/1/2024, 21:27

AssadNaPodmornici wrote:Dijagram je napisao dobro, i ja sam osobno bio skeptičan prema  UA kontri, jer već u veljači su se nadzirale neke promjene kako bi mogla izgledati ljetna kontra što sam tada i pisao.
Primjetio sam da Rusi imaju sve više udara FAB bombama od veljače prošle godine, što odmah znači da mogu stvarati probleme svakoj grupaciji tehnike i oružja i ljudi koje primjete sa sigurne udaljenosti i precizno.

drugo tada se dalo primjetiti da su Rusi iskopali gomile i gomile obrambenih linija. Ne samo to, nego su Ruski novinari ih obilazili i ovaj put iskopane Ruske linije i rovovi su izgledali dobro. Drvena podloga na podu tako da vojnici ne gaze po blatu kada padne kiša, iskopane točke metrima ispod zemlje da mogu preživjeti granate, protu tenkovski rovovi itd. Minska polja. sve je to govorilo o tome da će biti jebeno probiti.

Osim toga, tada su već bila saznanja da se RU vojna industrija mobilizirala, iako UA propaganda govori da uništavaju tisuće tenkova mjesečno(pa ludi safet tamo spama svaki dan) mi koji pratimo Oryx gubitke, vidimo realne gubitke, vidili smo da usporava količina RU gubitaka , a znala se već procjena RU industrije, i onda se na temelju toga moglo procijeniti da će ruske rezerve dole biti goleme. Na kraju ih RU nije trebala niti koristiti u velikoj mjeri.

Inače , da obranim Ukrajince, kada su vidjeli da početni masovni napadi zapadnim oklopom ne vode nigdje, vrlo brzo su promijenili taktiku, zato im gubici i nisu bili toliko katastrofalni (tehnički izjednačeni kao Ruski) i napadali su sa manjim jedinicama i fokusirali se na nasilno izviđanje i masovnu uporabu južno korejske 155mm municije koja je čak dominirala bojištem ali ne dovoljno za neki pomak.

Ali da se vratimo na današnji sukob. Gle ovo.

Rusi su ovdje popušili dva glupa napada. Stavio sam snimke. I šta luđaci rade? Na istom jebenom pravcu kreću u treći napad. Nevjerojatno tko zapovjeda.
Ne moram govoriti da je i treći napad zaustavljen gotovo isto gdje i  prethodna dva, sa istim rezultatom. Uništenim Ruskim oklopom i mrtvima i preživjelima koji panično bježe da spase živu glavu.

Pazite ovo je treći napad na istom pravcu. Nevjerojatno. Eto zašto Rusima ne ide baš
Nije nimalo jednostavno probiti dobro postavljenu obranu, minskim poljima zaprijecen teren, a prije samog pjesastva u rovovima obranu vrse 
topnistvo, mehanizirane snage, po potrebi dalekometno topnistvo i dronovi . 
Uglavnom sredstva velike paljbene moci.
Ovo na klipu su pokusaji, ako slucajno prodje ,prodje, mozda ih ulovimo na spavanju, mozda bas ovdje nije minirano, 
mozda nema znacajnijeg oklopa iza crta kao i topnistva.
Previse je tih mozda i redovito bude drukcije od zeljenog. 
Otud ovakav rezultat.
Periodicni mali pomaci jedne ili druge strane uspijevaju samo zbog posebno nadarenih napadaca, posebne odvaznosti i barem male doze srece.
Ovakva obrana moze se probiti samo masovnim napadom s velikim brojem ljudstva od kojih se dobar dio mora zrtvovati i sigurno nastradati
a opet prolaz ni tada nije nicim zajamcen.
Zato se jos nije niti pokusao zadnju godinu rata , a i zbog promjene u nacinu ratovanja u odnosu na nasu blisku proslost tesko ce se i izvoditi
jer okupiti vise vecih postrojbi i pripremiti ih za napad vec je silan problem jer tako gusto grupirani izlozeni su danasnjim ubojnim sredstvima 
i realno bi bilo ocekivati njihovo desetkovanje vec prije samog napada , u vrijeme podilazenja i pripreme za napad.
Pomisljao sam da bi ukrajinci mogli pokusati nesto takvo nakon uocenog loseg napretka ljetosnje ofenzive.
No nisu se odlucili, procjena je ipak bila, NE. Vidjet cemo hoce li rusi pokusati, jer vec osjecaju da ovakvim pristupom nece poluciti nista bitno 
osim gotovo uzaludnih zrtava.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/1/2024, 22:13

Rusi ti napadaju cijelu jesen na ovakav način sjećam se nekih Ukrainca (koji očito imaju veze u vojsci) koji su još krajem 8 mjeseca upozoravali da očekuju masovni Ruski napad na jesen. On se i dogodio ali zaista neuspješno. Aj na par mjesta nije bilo ovakvih snimki tipa Bahmut tu su napredovali vjerojatno uz manje gubitke. Ostalo je uglavnom ovako

Trpe i UA gubitke ali ovaj put omjeri su dosta povoljniji. 
Inače još malo loših vijesti. 
Rusija je potvrđeno koristila sjeverno Korejske balističke rakete, nađeni ostaci na Harkivu. 

Rusi jučer uništili jedan Ukrainski Buk možda kasnije zalijepim snimku. 
Rusi jučer pogodili lažne Njemačke IRIS pzo sustave. 

I evo uništen jedan Tulipan. 
Pogledajte iako je raketa falila 10-15metara krhotine su zapalile sustav i šteta je totalna. Članovi posade su najebali. 




Pogođen još jedan Buk ali ekipa raspravlja jeli decoy. 

Uništen UA Pion. 
Sve ovo je djelo Lancet dronova 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 4/1/2024, 22:37

Sada je potvrđeno da je Rusija koristila sjevernokorejske balističke rakete dometa 900 km (500 milja) protiv Ukrajine. Bilo je više lansiranja od kojih je prvo završilo na otvorenom polju u Zaporožju. Niska sjevernokorejska kvaliteta još uvijek je plus, ali situacija je alarmantna.

U isto vrijeme Rusija također pregovara da dobije rakete od Irana i ne sumnjam da će i one doći. Ali činjenica da Rusija moli inozemstvo za streljivo govori u kakvom je stanju zapravo ruska ratna mašinerija.

Ipak, dok osovine diktatura blisko surađuju jedna s drugom, Zapad “kontemplira” i odgađa. Posebno gledam na Američko-republikanski kongres i njemačkog kancelara. Njihovo nelogično oklijevanje samo ohrabruje neprijatelje Zapada i to je objektivna činjenica.


Kim Jong napada Ukrajinu
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/1/2024, 15:34

Raketa Kh-59 je krstareća raketa koja se lansira iz zraka i namijenjena je za taktičko zrakoplovstvo. Može se koristiti na zrakoplovima kao što su Su-24M, Su-30, Su-34, Su-35 i Su-57. Domet lansiranja ovih modifikacija varira od 45 kilometara do 285 kilometaraRuske snage vjerojatno koriste varijantu Kh-59MK2 za svoje udare u Ukrajini. Ova se pretpostavka ne temelji samo na njegovom proširenom dometu lansiranja, već i na njegovu sustavu navođenja, koji vjerojatno nadilazi mane prijašnjih varijanti Kh-59 i Kh-59M, poznatih po lošijem navođenju po magli i kiši. Čini se da zadnjih tjedana projektili uspješno pogađaju mete i po lošem vremenu. Također, verzija Kh-59MK ima veću sposobnost probijanja obrambenih zidova.

Što se tiče specifičnih karakteristika krstareće rakete Kh-59MK2, ona ima trup duljine svega 4,2 metra, raspon krila 2,45 metara, lansirnu masu 770 kg, a bojna glava može biti probojna ili kazetna, težine 310 kg. Zanimljivo je da je raketa Kh-59MK2 opremljena motorom TRDD-50B, varijantom motora TRDD-50 koji se također koristi u ruskim krstarećim projektilima dugog dometa poput Kh-101 i 3M-14 Kalibr. Kh-59Mk2 može pogoditi samo stacionarne zemaljske ciljeve s preciznim koordinatama – ima ograničenu sposobnost manevriranja jednom kada se lansira. Kh-59MKM je dizajniran da pogodi statične mete na zemlji i površini. Opremljen je navigacijsko-automatskim sustavom upravljanja “SNAU-59MK-02” sa satelitskom korekcijom. Projektil Kh-59 je zračni cilj malih dimenzija, čak i uži po duljini trupa manji od projektila Kh-101 (4,2 metra u usporedbi sa 7,45 metara za Kh-101). Ovo značajno komplicira zadatak presretanja krstarećih projektila tipa Kh-59, čineći svako uspješno presretanje takve zračne mete izvanrednim postignućem za ukrajinske snage protuzračne obrane. Također, projektil može letjeti prilično nisko.


Izazov za ukrajinsku protuzračnu obranu: Moderna verzija ruskog krstarećeg projektila
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/1/2024, 15:43

Po čemu je razlika između ove KH familije krstarećih raketa i kalibra? Kalibar je isto dobra krstareća raketa , slična tomahawku ?



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/1/2024, 15:58

snimka navodno napada Sj.Korejske balističke rakete na Ukrajinsko otvoreno skladište. Tu je bilo par kamiona i vjerojatno manje skladište opreme
Edit: vidim da je 10ak kamiona, a to je neloša šeteta, svaki kamion je par desetaka tisuća €sigurno.. još ako je tu bilo skladište neke opreme i streljiva.. da li je netko poginuo? ne znamo, vjerojatno UA čim se pojavi alarm ljudi bježe iz vojnih meta


zanimljivo ekipa po internetu komentira da je raketa veoma precizna, velikog dometa i dobre razorne moći

Uništen Ruski najnoviji Bukm3 koji košta 40milijuna $ i još jedna osa.
Rusi su zadnjih tjedan dana izgubili dosta PZO sustava.

Ukrajina je izgubila jedan stariji BUK  potvrđeno, a pogođen je jedan IRIS ali ekipa tvrdi da je bio mamac

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/1/2024, 16:09

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Capture-3-848x478

Što se tiče specifičnih karakteristika krstareće rakete Kh-59MK2, ona ima trup duljine svega 4,2 metra, raspon krila 2,45 metara, lansirnu masu 770 kg, a bojna glava može biti probojna ili kazetna, težine 310 kg. Zanimljivo je da je raketa Kh-59MK2 opremljena motorom TRDD-50B, varijantom motora TRDD-50 koji se također koristi u ruskim krstarećim projektilima dugog dometa poput Kh-101 i 3M-14 Kalibr.

Od 2019. raketni sustav Kalibr je u službi ruske mornarice. 5. veljače 2019. ruski ministar obrane Sergej Šojgu najavio je potrebu za razvojem kopnene verzije kompleksa Kalibar tijekom 2019.-2020. U lipnju 2022. stopa proizvodnje projektila Kalibar procijenjena je na 100-120 jedinica godišnje. U razdoblju od veljače 2022. do svibnja 2023. proizvedeno je prosječno 15 projektila mjesečno. 


3M-14 Kalibr

Dužina: 6,2 metra
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 1280px-3M-14E
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/1/2024, 16:17

AssadNaPodmornici wrote:Po čemu je razlika između ove KH familije krstarećih raketa i kalibra? Kalibar je isto dobra krstareća raketa , slična tomahawku ?


Navodno ima neka za avion međutim izgleda da nema nego ima za podmornice, brodove i ispaljivanje s kopna. Ova šta ima isti motor je duga 6,2 metara dok ova ima samo 4,2 metra i po onoj slici za razliku od Kalibra ima smanjeni radarski odraz.

Izgleda da ta Kalibar raketa nema kraća od 6,2 metara, tek je od 2019 godine i koristi je samo mornarica i može s kopna isto al nema te neke za ispaljivanje iz zraka pa valjda je ovo neka šema kraća 2 metra od najmanjeg Kalibra rakete koja postoji a to je ova s kojom dijeli zajednički motor.

Prvi put je uveden u službu 1994. Postoje inačice projektila koje se lansiraju s broda, podmornice i iz zraka te varijante za protubrodsku , protupodmorničku i kopnenu upotrebu. 

Kalibr (obitelj projektila)


Last edited by RayMabus on 5/1/2024, 16:28; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/1/2024, 16:25

Raketa Kh-59 je krstareća raketa koja se lansira iz zraka i namijenjena je za taktičko zrakoplovstvo. Može se koristiti na zrakoplovima kao što su Su-24M, Su-30, Su-34, Su-35 i Su-57. Domet lansiranja ovih modifikacija varira od 45 kilometara do 285 kilometara.


Te Kalibar su duže i veće ( ova šta ima isti motor ko i ova raketa je duža za cijela dva metra ) i to je neka priča da će se Kalibar raketa stavljat na bombardere a to valjda jer Kalibar ima veći domet itd al jedini avion koji se spominje je bombarder a ovo gore šta nosi ova Kh-59 raketa su lovački avioni ili lovci bombarderi.


Neki analitičari vjeruju da će se razviti varijanta Kalibra koja se lansira iz zraka za naoružanje Tu-142 koji su trenutno u službi ruske mornarice.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 300px-Tupolev_Tu-95_%286906568850%29
Tu-142 ruske mornarice .
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/1/2024, 18:31

RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/1/2024, 18:52

jbt jesu li ovi Ukrajinci išta oborili od Ruskih projektila. Tvrde 10/10 kinžala i drugih sustava a ima gomila raketa kako prolazi i udara u mete.. hrpa meta su "zakurac" a bogami ima i korisnih meta..

inače i UA je izvela masovni napad dronovima na sevastapolj jučer, i krstarećim raketama su napali jedan navodno zapovjedni centar. čisto da ne ispadne da i Ukrajinci nemaju sa čime da gađaju. 

valjda će zapad se potruditi poslati više projektila pošto Iran je poslao Šahed dronove a Sj.Koreja i balističke rakete

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 6/1/2024, 11:50

ČEČENSKI vođa Ramzan Kadirov zatražio je ukidanje međunarodnih sankcija uvedenih njegovoj obitelji u zamjenu za oslobađanje 20 ukrajinskih ratnih zarobljenika.
Kadirov je jučer rekao kako su čečenski vojnici zarobili Ukrajince tijekom borbi u regijama Donjeck i Luhansk, prenose ruski mediji.
U Groznome je pokazao video u kojem se i ti Ukrajinci zalažu za razmjenu pod uvjetima koje je on naveo.
Čečenski vođa kazao je da sankcije nametnute njegovoj majci, kćerima i njegovim konjima trebaju biti ukinute.
„Čak i ako se uvedu meni još neke sankcije, mi ćemo te ljude svejedno pustiti”, rekao je Kadirov.


vijest iz rubrike sankcije ne djeluju
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31221
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 6/1/2024, 12:49

debotoijusto wrote:ČEČENSKI vođa Ramzan Kadirov zatražio je ukidanje međunarodnih sankcija uvedenih njegovoj obitelji u zamjenu za oslobađanje 20 ukrajinskih ratnih zarobljenika.
Kadirov je jučer rekao kako su čečenski vojnici zarobili Ukrajince tijekom borbi u regijama Donjeck i Luhansk, prenose ruski mediji.
U Groznome je pokazao video u kojem se i ti Ukrajinci zalažu za razmjenu pod uvjetima koje je on naveo.
Čečenski vođa kazao je da sankcije nametnute njegovoj majci, kćerima i njegovim konjima trebaju biti ukinute.
„Čak i ako se uvedu meni još neke sankcije, mi ćemo te ljude svejedno pustiti”, rekao je Kadirov.


vijest iz rubrike sankcije ne djeluju

Ursula VanderPfizer prska rafalno
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 6/1/2024, 12:52

Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:ČEČENSKI vođa Ramzan Kadirov zatražio je ukidanje međunarodnih sankcija uvedenih njegovoj obitelji u zamjenu za oslobađanje 20 ukrajinskih ratnih zarobljenika.
Kadirov je jučer rekao kako su čečenski vojnici zarobili Ukrajince tijekom borbi u regijama Donjeck i Luhansk, prenose ruski mediji.
U Groznome je pokazao video u kojem se i ti Ukrajinci zalažu za razmjenu pod uvjetima koje je on naveo.
Čečenski vođa kazao je da sankcije nametnute njegovoj majci, kćerima i njegovim konjima trebaju biti ukinute.
„Čak i ako se uvedu meni još neke sankcije, mi ćemo te ljude svejedno pustiti”, rekao je Kadirov.


vijest iz rubrike sankcije ne djeluju

Ursula VanderPfizer prska rafalno

koze mu vise nisu svetinje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31221
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 6/1/2024, 13:04

debotoijusto wrote:
Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:ČEČENSKI vođa Ramzan Kadirov zatražio je ukidanje međunarodnih sankcija uvedenih njegovoj obitelji u zamjenu za oslobađanje 20 ukrajinskih ratnih zarobljenika.
Kadirov je jučer rekao kako su čečenski vojnici zarobili Ukrajince tijekom borbi u regijama Donjeck i Luhansk, prenose ruski mediji.
U Groznome je pokazao video u kojem se i ti Ukrajinci zalažu za razmjenu pod uvjetima koje je on naveo.
Čečenski vođa kazao je da sankcije nametnute njegovoj majci, kćerima i njegovim konjima trebaju biti ukinute.
„Čak i ako se uvedu meni još neke sankcije, mi ćemo te ljude svejedno pustiti”, rekao je Kadirov.


vijest iz rubrike sankcije ne djeluju

Ursula VanderPfizer prska rafalno

koze mu vise nisu svetinje
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Gdgk2f10

Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 6/1/2024, 13:16

Što ako SAD i EU prestanu davati potporu Kijevu? Ukrajinski MVP: "U tom slučaju nemamo plan B"


[size=30]Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Kst9g1704541015
[/size]



Ukrajinski ministar vanjskih poslova Dmitro Kuleba rekao je da Kijev "nema plan B" u slučaju izostanka vojne pomoći sa Zapada.


"Nemamo plan 'B'. Uvjereni smo u plan 'A'", rekao je Kuleba u intervjuu za CNN na pitanje kakav je plan "B" Kijeva u slučaju da pomoć sa Zapada prestane stizati.


Kuleba je dodao da Zapad ima "dovoljno resursa" da nastavi pružati Ukrajini vojnu pomoć te je izrazio uvjerenje da se potpora Ukrajini kao takva ne dovodi u pitanje ni u Sjedinjenim Državama ni u Europskoj uniji.


No, koordinator Bijele kuće za strateške komunikacije, John Kirby, rekao je ranije ovog tjedna da bi američke isporuke oružja Ukrajini bile zaustavljene u slučaju da Kongres ne uspije postići dogovor o daljnjoj vojnoj pomoći Kijevu.






Izvor: thesun.my

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 6/1/2024, 13:20

Plan B postoji, ovisi šta Zelen$ki ustvari želi. Ako želi povratiti teritorijalni integritet Ukrajine (bez Krima), to može na način da se vrati politici legitimno izabrane vlade Janukovića. 

Ako pak insistira na EU i NATO integracijama, i to može, ali onda se mora oprostiti od teritorija koje ne kontrolira. Možda on lično s tim nema problema, ali da li tako razmišljaju i sami Ukrajinci?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum