ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/11/2023, 00:04

Toliko su Ukrainci postali bahati sa ovim dronovima da ih koriste u napadima doslovno na pojedinačne vojnike. 
Ovdje su dva frenda najebali 
Stravično. 
Inače u dane kada Rusi ne rade samoubilačke napade kada je fronta mirna, čini mi se da im ovi FPV dronovi nanose najviše gubitaka. Uništavaju od tenkova do pzo sustava. Zadnjih tjedan dana dva Tora su uništili. Jedan Tor mislim da košta 20 milijuna dolara i služi za obaranje od krstarećih raketa do helikoptera i aviona.. 
https://t.me/c/1647775391/11119
Ima i Ruskih snimki iako nešto manje i sami Ukrainci na terenu pričaju o Ruskim dronovima. Onda možeš misliti kako je na drugoj strani 

Vidio sam dvi snimke Ruskog drona lancet kako gađa jednu UA artiljeriju i jedan radar. 

https://t.me/boris_rozhin/103817
Sa druge strane Rusi avio bombama prže Avdiivku iz daljine. Ukrainci ih ne mogu zaustaviti. Aviobombe lansiraju sa par desetaka km udaljenosti van dometa PZO sustava a UA nema zapadne avione da ih pokuša oboriti raketama velikog dometa

Ruski snimak američkog Bradleya kako puca po njima. Na kraju snimka pogotka Bradleya i rez snimke (to obično znači oštećeno vozilo). Prikazano nakon toga nekoliko UA oštećenih /napuštenih i uništenih komada oklopa na sjevernom dijelu Avdvejevke. Naravno oni koji prate gubitke mogu utvrditi na temelju snimke da li su to stari gubici, oni koji su registrirani ili novi koji prije nisu bili poznati 
https://t.me/zoka200/18146

AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 15/11/2023, 01:02

AssadNaPodmornici wrote:https://t.me/c/1534945236/18655

Naslagani Rusi ko sardine u još jednom propalom napadu na Kupyansk pravcu
Ne može se vidjeti objava ako niste član, kako se zove ta grupa ili skrinaj pa stavi objavu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/11/2023, 08:50

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Screen12

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/11/2023, 00:03

nema nekih pomaka na fronti.
rusi su pokušali manjim kontra napadom izbaciti ukrajince sa druge strane dnjepra nije im uspjelo.
pokušali su manje napadne kod avdijevke, ima snimke gubitaka , neman vijesti o promjeni crte razgraničenja.

ukrajinci kukaju da rusi imaju totanu nadmoć u broju ljudi i granata i tehnike kod avdijevke, da su umorni od odbijanja ruskih napada i da ih je strah da će mjesto pasti.

rusi kukaju da su istrpili velike gubitke i da ih ukrajinci uništavaju kazetnim streljivom .

jedni i drugi kukaju. rusi su kroz 10mjesec pokušali opću ofanzivu u istočnoj Ukrajini, izgleda da je prošla puno gore nego Ukrajinska ofanziva na ljeto. imali su čak i veće gubitke(vizualne) u mjesec dana na istoku ukrajine nego Ukrajinci kroz cijelo ljeto.  znam da su u 9mjesecu neki UA profili upozoravali da Rusi pripremaju opći napad na istočnoj Ukrajini, da su skupili dosta ljudi i tehnike, ako si tu UA telegram blogeri o tome pisali, znači da je i UA komanda znala za to.. (kao što je RU komanda znala za UA napad na jugu jer su ga Ukrajinci najavljivali ali i ne trebaš ga u doba satelita i dronova najavljivati).
---------
Ako se izglasa USA vojna pomoć od 65milijardi $, uz EU pomoć, to će biti Ukrajincima dovoljno da više manje zadrže sadašnje granice.. možda izgube koje selo ili predgrađe ali to je sve.
.----------
Tako stanje stoji.
Nisam vidio previše snimaka gubitaka koliko je znalo biti na dane, čak mi pari i izjednačen(mali) broj sa obje strane. Fronta se vjerojatno smirila, eventualno možemo očekivati nove Ruske napade tamo u siječnju i veljači. Avdiivku Rusi neće pustit, morat će pritiskati cijelu zimu sa artiljieriom i manjim napadima samoubojica , da Ukrajince drže okupiranim bez da im daju odmora i da se ukopaju, tako da mogu kada se smrzne tlo pripremiti još jedan masovni napad .. koji možda (nadajmo se ne) i prođe.. takav obrazac ponašanja možemo oečkivati od Rusije.

Cilj općih RU napada, prema UA/RU blogerima jest bio zbog Putinove naredbe da se oslobodi cijeli Donbas do njegova izbora u proljeće 2023.. izgleda da ništa od toga.
Iako bi Rusko eventualno osvajanje Avdiivke otvorilo put k tome.

Ja očekujem ja osobno, da će Rusi nastaviti ovako pritiskati malo, da drže UA okupiranim, i onda kreće masovni napad ponovo u siječnu i veljači. UA mora se do tada pripremiti.. najviše Ukrajincima treba artiljerijskih cijevi i granata. dronova nikada dovoljno, iako ih UA ima više od Rusije, ali treba održavati tu prednost po mogućnosti je i povećati. ako imaš recimo više izviđačkih dronova, automatski imaš i bolju artiljeriju, to su brutalni multiplikatori artiljerije.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 16/11/2023, 11:52

[size=42]Ali Ivan odmahuje glavom u znak neodobravanja: osim uvježbanosti svojih trupa, kaže on, Rusi su nadmoćniji u svakom pogledu i imaju resursa na pretek. “Ako zauzmu željezničku prugu, ponovno će poslati oklopnu opremu, a ako 10 vozila izađe iz njihove druge linije, naša će ih artiljerija pogoditi, da, ali četiri će proći i stići na odredište.”[/size]
[size=42]Ivan ističe glavnu razliku između ukrajinske i ruske vojske u Zaporožju: njegova je eskadrila opkolila ruski položaj koji su branili profesionalni vojnici iz zračno-desantne divizije. Protivničkim snagama na kraju je ponestalo streljiva i više puta su ih pozivali da se predaju, prema njegovom iskazu. Neprijatelj se umjesto toga raznio granatama: “Ne poznajem Ukrajince koji su to učinili. Oni imaju drugačiju koncepciju života: Rusi su spremniji na rat i smrt.” Njegove se riječi podudaraju s izjavama koje je za [size=42]The Economist dao Valerii Zaluzhnyi[/size], vrhovni zapovjednik ukrajinskih oružanih snaga. Njegova najveća pogreška, priznao je Zalužni, bila je što je vjerovao da će 150.000 ruskih vojnika poginulih u Ukrajini, prema njegovom broju, biti dovoljno da Kremlj zaustavi rat.[/size]

https://www.geopolitika.news/vijesti/medij-pod-opsadom-avdiivke-rusi-su-spremniji-za-rat-i-smrt/

[size=42]Meni je iznenađenje UrsulaVonPfizer kada je rekla da Rusi rastavljaju veš mašine i da će propasti... Rusi propadaju samo od alkohola, a u ratu teško, tako da 100k mrtvih uspoređeno sa 27 miliona u ww2 od kojih su većina bili ettnički Rusi je kurac od Ovce... [/size]
[size=42]To bi na uljuđenom Zapadu rat bio izgubljen kada bi vojnicima ukinilo Wi-Fi ili smanjlilo porcije, a Tatari jebiga pasu travu...[/size]
[size=42]S obzirom na činjenicu tko upravlja Zapadom, ekstra naivan pokušaj ili uništavanje Ukrajine ( onih koji su postavili naivce na vlast) s predumišljajem za više ciljeve u unaprijed izgubljenom ratu, kako god tko hoće...[/size]

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 16/11/2023, 12:00

Srpski pukovnik u TV emisiji AKTUELNOSTI koji je izgleda dobro upućen kaže da se sa gubicima malo pretjeruje. Kaže da Ukri jesu izgubili oko 500 000 vojnika ali da je poginulo oko 150 do 200 tisuća a ostalo su ranjeni i osakaćeni kao i zarobljeni 
Rusi po njemu imaju između 80 i 100 tisuća gubitaka od toga poginuli između 30 i 40 tisuća
Ukri su na vrhuncu imali oko 1.2 milijuna vojnika a sada oko 700 000. Rusi imaju između 400 i 500 tisuća. Dakle Ukri su još uvijek brojniji
Tako kaže...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 16/11/2023, 12:11

Ringo10 wrote:Srpski pukovnik u TV emisiji AKTUELNOSTI koji je izgleda dobro upućen kaže da se sa gubicima malo pretjeruje. Kaže da Ukri jesu izgubili oko 500 000 vojnika ali da je poginulo oko 150 do 200 tisuća a ostalo su ranjeni i osakaćeni kao i zarobljeni 
Rusi po njemu imaju između 80 i 100 tisuća gubitaka od toga poginuli između 30 i 40 tisuća
Ukri su na vrhuncu imali oko 1.2 milijuna vojnika a sada oko 700 000. Rusi imaju između 400 i 500 tisuća. Dakle Ukri su još uvijek brojniji
Tako kaže...
Doaglas MacGregor,.čovjek ima veze na brdu jer je tamo radio kaže da su Rusi došli do milion, a već godinu dana govori da će ići do 1,2 miliona... te da drže veliki dio u rezervi...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/11/2023, 12:43

Ukrajinaca poginulo 200 000 ,a Rusa 30 000.
A gledaš Avdijevku kolone i kolone Ruske tehnike uništena prije nego su uopće dođu do prvih rovova, tek tada ginu i Ukrajinci.
Kod Ugljedara Rusi su izgubili cijele brigrade ljudi i tehnike i oklopa bez da su vidjeli UA položaje doslovno ih uništilo na daljini.

I isto tako je na drugim linijama fronte, obilazim sve RU/UA telegram/twiter profile, video gubitaka sa Ruske strane kroz 10 mjesec ima baš pun kurac više.  kada je "mirna" fronta, onda je količina video gubitaka li-la i to naglasim, kada Rusi napadaju, a većinom RU napada, gubici su im baš višestruko veći - prema video snimkama, a sve se danas snima u ratu, svaki vojnik ima snimku, nebo je puno dronova.

ali eto neki Srbin pukne da je Ukrajinaca poginulo 7x više i onda se to prenosi.
Odeš kod demetnog Pukovnika Franića HVa na njegov facebook profil , on piše da za vrijeme Ukrajinske kontra ofanzive , da je Rusa ginulo 6x više, a kada nije kontra onda Rusa gine 10x.  Isti debil samo sa naše strane, i oni debili koji mu to lajkaju. Gledaš video od ljeta , ekipa je svaki gubitak bilježila, doslovno je odnos video gubitaka bio 1vs1.  UA je tada pucala i više artiljerijskih granata, Rusi više aviobomba, pa su i ljudski gubici sigurno približno bili 1:1.

Ali eto naš debil tvrdi da je Rusa ipak poginulo 6x više, a Srpski debil tvrdi da je UA poginulo 7x više.
Znate kolika je razlika između ta dva debila? 6*7 =42. Dakle 42x odstupaju jedan od drugoga, toliko su debilne te njihove analize.

Ako su ovo ljeto vizualni gubici bili izjednačeni Ukrajinaca i Rusa, ne može meni nikakav demetni oficir(toliko o činovima) tvrditi da je Rusa ginulo 6x više na zaporožju. Možda ih je ginulo 2x manje. Možda 2x više. Navjerojatnije isto. Ali nikako 6x.

Isto tako, nakon toliko videa Ruske spaljene tehnike , doslovno svaki dan snimke Ruskih leševa kako leže po poljima istočne Ukrajine(dok sada napadaju), većinu toga nestavljam, puno manje je kroz jesen takvih videa gdje UA leševi leže, jer se brane, pa se brane sa manje jedinica i nanose veće gubitke protivniku, i onda nakon stotina takvih snimki , neki debil će reći Ukrajinaca je poginulo 200 000, a Rusa 30 000 - 40 000.

Osobno mislim da su one Američke procjene najtočnije. 70 000 Ukrajinaca i 120 000 -150 000 Rusa.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 16/11/2023, 12:45

Oholo Mudovski wrote:
Ringo10 wrote:Srpski pukovnik u TV emisiji AKTUELNOSTI koji je izgleda dobro upućen kaže da se sa gubicima malo pretjeruje. Kaže da Ukri jesu izgubili oko 500 000 vojnika ali da je poginulo oko 150 do 200 tisuća a ostalo su ranjeni i osakaćeni kao i zarobljeni 
Rusi po njemu imaju između 80 i 100 tisuća gubitaka od toga poginuli između 30 i 40 tisuća
Ukri su na vrhuncu imali oko 1.2 milijuna vojnika a sada oko 700 000. Rusi imaju između 400 i 500 tisuća. Dakle Ukri su još uvijek brojniji
Tako kaže...
Doaglas MacGregor,.čovjek ima veze na brdu jer je tamo radio kaže da su Rusi došli do milion, a već godinu dana govori da će ići do 1,2 miliona... te da drže veliki dio u rezervi...
Treba očekivati veliku rusku ofenzivu
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 16/11/2023, 13:02

AssadNaPodmornici wrote:Ukrajinaca poginulo 200 000 ,a Rusa 30 000.
A gledaš Avdijevku kolone i kolone Ruske tehnike uništena prije nego su uopće dođu do prvih rovova, tek tada ginu i Ukrajinci.
Kod Ugljedara Rusi su izgubili cijele brigrade ljudi i tehnike i oklopa bez da su vidjeli UA položaje doslovno ih uništilo na daljini.

I isto tako je na drugim linijama fronte, obilazim sve RU/UA telegram/twiter profile, video gubitaka sa Ruske strane kroz 10 mjesec ima baš pun kurac više.  kada je "mirna" fronta, onda je količina video gubitaka li-la i to naglasim, kada Rusi napadaju, a većinom RU napada, gubici su im baš višestruko veći - prema video snimkama, a sve se danas snima u ratu, svaki vojnik ima snimku, nebo je puno dronova.

ali eto neki Srbin pukne da je Ukrajinaca poginulo 7x više i onda se to prenosi.
Odeš kod demetnog Pukovnika Franića HVa na njegov facebook profil , on piše da za vrijeme Ukrajinske kontra ofanzive , da je Rusa ginulo 6x više, a kada nije kontra onda Rusa gine 10x.  Isti debil samo sa naše strane, i oni debili koji mu to lajkaju. Gledaš video od ljeta , ekipa je svaki gubitak bilježila, doslovno je odnos video gubitaka bio 1vs1.  UA je tada pucala i više artiljerijskih granata, Rusi više aviobomba, pa su i ljudski gubici sigurno približno bili 1:1.

Ali eto naš debil tvrdi da je Rusa ipak poginulo 6x više, a Srpski debil tvrdi da je UA poginulo 7x više.
Znate kolika je razlika između ta dva debila? 6*7 =42. Dakle 42x odstupaju jedan od drugoga, toliko su debilne te njihove analize.

Ako su ovo ljeto vizualni gubici bili izjednačeni Ukrajinaca i Rusa, ne može meni nikakav demetni oficir(toliko o činovima) tvrditi da je Rusa ginulo 6x više na zaporožju. Možda ih je ginulo 2x manje. Možda 2x više. Navjerojatnije isto. Ali nikako 6x.

Isto tako, nakon toliko videa Ruske spaljene tehnike , doslovno svaki dan snimke Ruskih leševa kako leže po poljima istočne Ukrajine(dok sada napadaju), većinu toga nestavljam, puno manje je kroz jesen takvih videa gdje UA leševi leže, jer se brane, pa se brane sa manje jedinica i nanose veće gubitke protivniku, i onda nakon stotina takvih snimki , neki debil će reći Ukrajinaca je poginulo 200 000, a Rusa 30 000 - 40 000.

Osobno mislim da su one Američke procjene najtočnije. 70 000 Ukrajinaca i 120 000 -150 000 Rusa.
Ne vjerujem ničijim procjenama... 
Bitna stvar je profesionalnost vojske, od antike do danas. Te da li se napada ili brani. 
Smatram da danas Rusi imaju bolje obučeniju vojsku, a Ukrajincima su imali motiviraniju.
Ukrajinska ofenziva u Zaporožju na čistini kroz minska polja, bez zaštite iz zraka nije mogla nikako imati racio 1:1, jednako kao rusko jurišanje na bunker Avdijevku... To se ukalkulira i ide svjesno da će izginuti toliko i toliko ljudi te izgubiti oklopa.
Rusi sada duž cijelog bojišta izvode shaping operation i čekaju s ogromnim rezervama za odlučujući udarac. 
Ukrajina nakon katastrofe u Zaporožju ne stigne se popuniti, niti rotirati. Situacija nije dobra za njih ni za Američku investiciju u rat.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/11/2023, 13:48

Ringo10 wrote:Srpski pukovnik u TV emisiji AKTUELNOSTI koji je izgleda dobro upućen kaže da se sa gubicima malo pretjeruje. Kaže da Ukri jesu izgubili oko 500 000 vojnika ali da je poginulo oko 150 do 200 tisuća a ostalo su ranjeni i osakaćeni kao i zarobljeni 
Rusi po njemu imaju između 80 i 100 tisuća gubitaka od toga poginuli između 30 i 40 tisuća
Ukri su na vrhuncu imali oko 1.2 milijuna vojnika a sada oko 700 000. Rusi imaju između 400 i 500 tisuća. Dakle Ukri su još uvijek brojniji
Tako kaže...
lol! :D :cry :facepalm

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/11/2023, 13:50

Nastavlja se denacifikacija ruskih barbara
https://t.me/slavaukrini/8236

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/11/2023, 14:55

Oholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ukrajinaca poginulo 200 000 ,a Rusa 30 000.
A gledaš Avdijevku kolone i kolone Ruske tehnike uništena prije nego su uopće dođu do prvih rovova, tek tada ginu i Ukrajinci.
Kod Ugljedara Rusi su izgubili cijele brigrade ljudi i tehnike i oklopa bez da su vidjeli UA položaje doslovno ih uništilo na daljini.

I isto tako je na drugim linijama fronte, obilazim sve RU/UA telegram/twiter profile, video gubitaka sa Ruske strane kroz 10 mjesec ima baš pun kurac više.  kada je "mirna" fronta, onda je količina video gubitaka li-la i to naglasim, kada Rusi napadaju, a većinom RU napada, gubici su im baš višestruko veći - prema video snimkama, a sve se danas snima u ratu, svaki vojnik ima snimku, nebo je puno dronova.

ali eto neki Srbin pukne da je Ukrajinaca poginulo 7x više i onda se to prenosi.
Odeš kod demetnog Pukovnika Franića HVa na njegov facebook profil , on piše da za vrijeme Ukrajinske kontra ofanzive , da je Rusa ginulo 6x više, a kada nije kontra onda Rusa gine 10x.  Isti debil samo sa naše strane, i oni debili koji mu to lajkaju. Gledaš video od ljeta , ekipa je svaki gubitak bilježila, doslovno je odnos video gubitaka bio 1vs1.  UA je tada pucala i više artiljerijskih granata, Rusi više aviobomba, pa su i ljudski gubici sigurno približno bili 1:1.

Ali eto naš debil tvrdi da je Rusa ipak poginulo 6x više, a Srpski debil tvrdi da je UA poginulo 7x više.
Znate kolika je razlika između ta dva debila? 6*7 =42. Dakle 42x odstupaju jedan od drugoga, toliko su debilne te njihove analize.

Ako su ovo ljeto vizualni gubici bili izjednačeni Ukrajinaca i Rusa, ne može meni nikakav demetni oficir(toliko o činovima) tvrditi da je Rusa ginulo 6x više na zaporožju. Možda ih je ginulo 2x manje. Možda 2x više. Navjerojatnije isto. Ali nikako 6x.

Isto tako, nakon toliko videa Ruske spaljene tehnike , doslovno svaki dan snimke Ruskih leševa kako leže po poljima istočne Ukrajine(dok sada napadaju), većinu toga nestavljam, puno manje je kroz jesen takvih videa gdje UA leševi leže, jer se brane, pa se brane sa manje jedinica i nanose veće gubitke protivniku, i onda nakon stotina takvih snimki , neki debil će reći Ukrajinaca je poginulo 200 000, a Rusa 30 000 - 40 000.

Osobno mislim da su one Američke procjene najtočnije. 70 000 Ukrajinaca i 120 000 -150 000 Rusa.
Ne vjerujem ničijim procjenama... 
Bitna stvar je profesionalnost vojske, od antike do danas. Te da li se napada ili brani. 
Smatram da danas Rusi imaju bolje obučeniju vojsku, a Ukrajincima su imali motiviraniju.
Ukrajinska ofenziva u Zaporožju na čistini kroz minska polja, bez zaštite iz zraka nije mogla nikako imati racio 1:1, jednako kao rusko jurišanje na bunker Avdijevku... To se ukalkulira i ide svjesno da će izginuti toliko i toliko ljudi te izgubiti oklopa.
Rusi sada duž cijelog bojišta izvode shaping operation i čekaju s ogromnim rezervama za odlučujući udarac. 
Ukrajina nakon katastrofe u Zaporožju ne stigne se popuniti, niti rotirati. Situacija nije dobra za njih ni za Američku investiciju u rat.

imaš dinamiku gubitaka (tvrdim vizualnih, što je ekipa skupljala snimke UA I RU telegram kanala) i stavljala u excel tablice za zaporožje pravcu.
U početku su Ukrajinci imali puno više gubitaka, čak 3:1 i 2:1 za prvih par tjedana rata , tako su išle vizualne snimke. E da nisu Ukrajinci išli na mine toliko glupo. Problem i Rusije i UA(Zapada) je što se nije razvila tehnologija razminiranja terena. Ukrajinci su pokušavali razminiravati teren sa raznim sustavima, zarobljenim Ruskim i Zapadnim. Rusi sada u zadnjim napadima koriste pun kurac manje tih sustava za čistit mine, tipa poznat je sovjetski UR77 , ispali ogromno punjenje koje očisti minsku trasu 100-200 metara.. međutim primjetio sam kod Avdijevke 1-2 takva sustava i bili su brzo uništeni. Kladim se da Rusi zbog gubitaka ih i nemaju.

Međutim i Ukrajincima je loše išlo na mine(opet manje loše nego Rusima) ali kada bi prošli, onda bi ih čekali drugi Ruski problem - K52 helikopteri su , prema Ruskim video zapisima uništili preko 100 komada tehnike Ukrajincima, dakle 20% svih gubitaka. Većinom su uništavali one džipove , a često i tehniku koja je bila oštećena u minama i napuštena, helikopteri bi je dovršavali. Tek sada su onim ATACAMSima ih praktički otjerali iz Ukrajine nakon što ih je 14-22 uništeno/oštećeno u jednom napadu na 3 baze po noći. Da su te rakete došle prije pola godine, UA kontra bi puno više napredovala. Tu je Amerika usrala motku jednostavno.
Međutim vizualno potvrđeno i Rusi su trpili gubitke. UA dronovi kojih ima pun k više nego RU dronova, su putovali frontom, i onda bi otkrili Ruski oklop, artiljeriju, sam sustave, i 15minuta kasnije dođe HIMARS raketa. (Rusi jednostavno nemaju adekvatnu proizvodnju takvih raketa za njihove smerč-tornado sustave kao Ameri, Američka industrija tu radi tuta-forca još prije rata).

Onda je dinamika UA gubitaka pala nakon prva 3-4 tjedna , počeli su napadati sa manjim skupinama a time automatski manje i osvajaš a pokušavali su artiljeriom i HIMARSima smekšavati Ruske položaje. Rezultat? otprilike(vizualno) izjednačeni gubici , ja vjerujem i ljudski gubici da su tu negdje bili. Sve skupa iako izjednačeni gubici, više su odgovarali Rusima, koji su bolje mobilizirali sovjetska skladišta oklopa i artiljerije po sibiru - zapad jebiga poslao toliko toga.

Sada 10 mjesec, Rusi napadaju UA se brani, isto tako RU napredovanja idu preko minskih polja, još manje razminiraju mine sustavima, a puno više ljudima i oklopom. Po njima padaju kazetne granate, FPV dronovi, ako netko dođe malo bliže leti Javelin, Nlaw. Ako i to preživi, onda uđu u borbu prsa u prsa gdje tada i Ukrajinci trpe gubitke.

Prije toga Rusi pripremaju teren masovnim bacanjem FAB bombi i artiljeriom, sigurno tu nanesu neke gubitke Ukrajincima, više u ljudima nego u tehnici, ali niti približno dovoljno , jer svaki metar osvojenog teritorija plaćaju ljudskim životima.

sada su i Rusi prešli na UA taktiku iz ljeta. Nakon što su potrošili brigade i višemjesečnu proizvodnju oklopa, konstatno šalju manje grupe ljudi da se inflitriraju i podržavaju ih artiljeriom i avijacijom. to ide sporo (mapa se ne mjenja od 1.11 ništa) ali uz puno manje RU gubitke te prisiljavaju UA da se ne stigne odmorit i popuniti. (tako je UA napadala ovo ljeto). I gubici su vjerojatno tada dosta povoljniji ali ti vojnici koji odu u te samoubilačke napade vjerojatno se ne vraćaju..

ne slažem se sa tobom da je RU vojska bolje obučena, nema šanse, UA vojska je bila bolje obučena i prije rata, a i sada je , jer većina UA vojske se obučava na zapadu. Naravno i ta zapadna obuka nije savršena ali je obuka. sa druge strane mislim da se smanjila razlika u motivaciji. vjerujem da je UA vojnicima pala motivacija, a rusima je donekle i narasla, jer u početku im je bila katastrofa - priče o "de nacifikaciji, specijalnoj operaciji od 3 dana" su glupost, a nisu imali opreme, niti obuke, niti plaće. to sve je utjecalo na loš moral.

sada se obuka popravila, oprema se popravila, plaće su brutalne(za ru standarde) , a prodaje se priča da zapad preko Ukrajine želi uništiti cijelu Rusiju, stoga je motivacija RU vojnika se digla, ali sve skupa UA vojska je po meni i dalje više motivirana(iako nije tolika razlika) i bolje obučena(ali nije tolika razlika).

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 16/11/2023, 15:10

Vizualna potvrda gubitaka na osnovu uploada na.telegram nije kriterij. To je jedini rat kojeg će Rusi izgubiti ( medijski ).

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/11/2023, 15:26

pa ne dobija se rat tako što netko ima veće gubitke sa time se slažem.

rusi dobijaju medijski rat u srbiji i rusiji. a gube ostalo(iako ne gube niti na zapadu, jer zapad sada priča da UA ne može pobjediti i guraju UA u pregovore jer je zapadnoj eliti dopizdio rat, a Ukrajincima se još mlati)

SSSR(ne Rusi nego cijeli SSSR) je prema Sovjetima(vjerojatno su napuhali 10ak milijuna) imao 26milijuna poginulih pa su oni ušli u Berlin(Rusi, Ukrajinci, Kazahstanci, Bjelorusi, Čečeni, Poljaci, sva gamad istočne Europe :D ) e da uz Američku pomoć - bez obzira na gubitke.
Tako da i Rusi i Ukrajinci mogu imati veće ili manje gubitke i dobiti rat/izgubiti rat.  (ili će ostati stalemate kako ja predviđan)

Gubici su relevatni isto nama ostalima, jer ekipa danas uz pomoć svega toga može otprilike procijeniti koliko tko ima oružja gdje. Tu i tamo neki vojnik bloger koji ima insider informacije nešto napiše, pa zbrojiš gubitke, ovo ono - i praktički imaš mappere koji crtaju gdje se koja brigada nalazi. Zato mi možemo precizno pričati o tome.

A ovi demetni stari prdonje "pukovnici, časnici, oficiri" Hrvatske vojske, Bosnske vojske, Srpske vojske pa čak i Američke vojske, koji ne znaju upaliti telegram, twiter, otić na koji forum - nego se napajaju iz službene propagadne Ruskih/Zapadnih medija veze sa životom nemaju. Ja sam uvjeren da puno više o ovom sukobu znam nego 90% tih oficira koji imaju i vojne titule. A dijagram je za njih Bog-Allah recimo .

Inače evo ovaj Srbin, ima i dobar telegram kanal, malo jest pro-RU ali as ima detaljne analize. Sve ove snimke koje sam ja stavio, sa RU i UA strane, as analizira i točno geolocira gdje se što dogodilo i crta linije razgraničenja za Avdijevku. Svaka čast čoviku
Evo mu zadnji video sa Avdiivke , točno je objasnio stanje , po meni objektivno. Tko želi znati što se događa , i to potpomognuto doslovno video snimkama, lik ti doslovno prikaže gdje ide Ruski tenk i crta ti to na google mapi, točno znaš gdje se tko nalazi.


I sada tko je pametniji što se tiče ovoga - taj Srbin koji guta informacije sa interneta, telegrama, wikipedije, ima odličan kanal, objašnjava Ruska i zapadna oružja itd, ili neki demetni Pukovnik HVa Franić, Srpski general kojeg citira Ringo ili neki AMerički demetni oficir koji je izgubio ratove u Afganistanu i Iraku protiv islamističkih pobunjenika?
Pa vjerujem ovom Srbinu (čak iako blago navija za Ruse ali je objektivan) više nego ikakvim ovim "oficirima"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 16/11/2023, 15:37

Koliko sam primjetio, objektivni govore samo ono što im ide u prilog ( svjesno ili nesvjesno podržavaju jednu stranu ), a ono što ne ide preskoče i ne spominju. 
Teško je netkome koga sukobi zanimaju biti nepristan.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 16/11/2023, 17:17

BIVŠI zapovjednik ruske protuzračne obrane pronađen je mrtav zajedno sa svojom suprugom pod misterioznim okolnostima. Visoko odlikovani general potpukovnik Vladimir Sviridov i njegova supruga Tatjana bili su mrtvi otprilike sedam dana kada su njihova tijela pronađena, priopćeno je.
Umirovljeni pilot jednom je kritizirao Vladimira Putina zbog vođenja "trećerazrednog" ratnog zrakoplovstva, upozoravajući da visoki časnici napuštaju oružane snage zbog loših plaća i uvjeta. Ruske vlasti nisu uspjele utvrditi uzrok smrti, izvještavaju lokalni mediji. General i njegova supruga pronađeni su mrtvi u kući u selu Adžijevski u Stavropolskom kraju, piše Daily Mail. 
"Radnici plinskog servisa već su obavili mjerenja i nisu otkrili prekoračenje dopuštene koncentracije štetnih tvari", stoji u prvom izvješću o njihovoj smrti. "Što je uzrokovalo smrt Vladimira i Tatjane Sviridov još uvijek nije poznato", dodano je.



oplinilo biljezim
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/11/2023, 18:20

Oholo Mudovski wrote:Koliko sam primjetio, objektivni govore samo ono što im ide u prilog ( svjesno ili nesvjesno podržavaju jednu stranu ), a ono što ne ide preskoče i ne spominju. 
Teško je netkome koga sukobi zanimaju biti nepristan.
pa što je krivo rekao na ovom videu baš me zanima. opisuje stanje, razgraničenja, gdje se UA brani, Rusi napadaju, stavlja snimke, pregled situacije, crta mape bazirane na tim snimkama. Radi odličan posao. Pogotovo što se njegov posao poklapa sa drugim analizama. Ovdje se vidi da je RU napredovanje oko Avdijevke skoro pa stalo ali pomalo grizu sa manjim snagama, pokušavaju okinuti parcelu po parcelu, kuću po kuću.

Naravno gledam i druge snimke RU na telegramu svaki dan objavljuju kako bacaju tonu FAB bombi po toj fronti. Ukrajinci kukaju kako cijeli dan po njima radi RU artiljerija. Iz toga možemo zaključiti, s ozbirom na početne Ruske katastrofalne gubitke, ali poznavajući već njihov obrazac ponašanja ono što sam napisao jučer. Ekipa će održavati ovaj front živim, kao UA prošlo ljeto na jugu, ako ne ide velikim napadima, onda će pokušati manjim upadima i artiljieriom i avijacijom umarati Ukrajince.
Do kraja siječnja i veljače će vjerojatno nagomilati nove ogromne rezerve i pokušat će još jedan napad da presjeku koridor ili barem uđu u duboko u industrijsku zonu što bi natjeralo UA na panično povlačenje. Ne mislim da će Rusi sada tek tako odustati od Avdiivke unatoč gubicima, samo čekaj smrzavanje terena krajem siječnja i nove Ruske kolone oklopa kako idu poljima.
Da li će uspjeti ovaj put , vidit ćemo. Sada je pala kiša nema tu prostora za masovne pokrete tenkovima i oklop preko polja, mogu poslati 1-2 tenka da idu putem i pucaju i povuku se (ako prežive) ili iskrcati iz par oklopnih vozila, šaku nesretnika i dati im naredbu da zauzmu par kuća u Stepove i ugnjezde se kako znaju... iskreno ako sam Ruski general koji je dobio naredbu da osvojiš Donbas, a Avdiivka je ključ za to, ja bih se tako ponašao. koristit će ovu gomilu Sj.Korejskog streljiva i terorizirati sve ove mjesece Ukrajince tu. Ovi su možda ukopani ispod zemlje ali pored takve artiljerije to je psihološki teror plus otežana je logistika. Plus moraju se UA vojnici braniti protiv ovih manjih samoubilačkih napada.

Na mjestu UA vojske, bih napravio neke pripreme . Izvodio bih rotacije što brže, tako da se vojnici odmaraju. Dovukao bi zapadnu artiljeriju iza linije i dio bi zakopa. treba pripremiti mehanizirane rezerve, zapadne tenkove i oklop kada Rusi krenu. Ispod zemlje iza linije fronte iskopati skladišta koja su sigurna od RU zračnih udara i pohraniti u svako skladište par tisuća komada granata 155mm i kazetne municije. ne treba ti previše takve municije za taj dio fronta. kada RU krene masovno, otkriju dronovi konvoj oklopa i onda udaraj iz svih cijevi kao u ovim prvim napadima. Ispalio bih čak i koji ovaj ATACAMS koji ima par stotina kazetnih bombi na otvorene formacije.
Pripremio bi bliže fronti, tonu FPV dronova isto tako ispod zemlje sigurne od artiljerije i avio bombi.
Bilo bi super kada bi do tada došlo barem jedna eskadrila F16 aviona sa JDAM bombama, i zrak-zrak raketama. Koji PZO sustav većeg dometa bi dovukao. Treba skidati i Ruske dronove na tom polju.
Što se tiče dronova, pogledajte kako jedni drugima uništavaju artiljeriju.

Ruski vojni dron lancet(vjerojatno najbolji na svijetu takve kategorije) uništava Američku samohodnu haubicu


nisu niti Ukrajinci sa modifciranim FPV dronovima ostali dužni.
Jedna akacija oštećena sa dva FPV drona
kamion koji je šlepao haubicu uništen
najveći mobilni minobacač na svijetu - tulipan. uništen



evo već je ekipa vidjela snimku i geolocirala(upisali su kordinate koje možete provjeriti) lokaciju uništene tehnike. jugoistočno od Bahmuta

https://twitter.com/klinger66/status/1725190839419187345


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 16/11/2023, 19:00

Opet procjene gubitaka. 
S procjenama se sa velikom sigurnoscu zna samo jedno, procjene su netocne.
Koliko  je koja procjena blize ili dalje stvarnom stanju stvari takodjer se moze samo procjenjivati.
Koliko sam stigao pratiti ovaj rat , nacin ratovanja, intenzitet, eliminirajuci propagandu obje strane
zakljucujem ovako, obje strane izgubile su priblizan broj vojnika, mislim na poginule.
Moguce je da neka strana ima i vise poginulih, ali najvise za 50%.
Omjeri poginulih od 1-3  ili 1-5 ili jos veca razlika nisu nimalo realni.
Tek puste zelje zagrizenih navijaca:)
Kolike su konkretne brojke to je doista tesko reci.
Mislim da nijedna strana nije dosegnula brojku od 100 000 poginulih.
No sve i da je po katastroficarima ta brojka i 300 000ili vise , obje strane imaju dovoljno ljudstva za nastavak rata jos nekoliko godina , uz ovakav intenzitet naravno.

Sjetimo se od prije godinu dana prognoza i procjena da ce rusima nestati streljiva, da ce ukrajincima nestati streljiva i ljudstva.
Rekao sam tada da se to nece dogoditi.
Nijedna strana dok ratuje nece biti bez streljiva, ono ce stici na jedan , drugi ili deseti nacin.
Nijedna strana nece ostati bez ljudstva za rat.
Uobicajene su poteskoce zbog oba navedena problema ali to nece odluciti rat.

Ako se ostavimo procjenjivanja i fokusiramo na konkretno stanje na ratistu moze se reci ovo.
Nijedna strana ne moze biti zadovoljna.
Obje strane danas shvacaju puno bolje kakvi su im moguci dometi.
Zbog tih spoznaja obje strane su prilicno frustrirane.
Kako vodstva tako i vojske na terenu.
Dobro, frustrirani su i navijaci:) pogotovo oni krajnje nerealni.
Evo nas u Odesi, samo sto nismo ili evo nas na granici, Krim je opet nas.
I navijaci postaju svjesni svojih potpuno pogresnih procjena, odnosno pukih zelja 
lisenih realnosti.

Za neki ozbiljniji pomak na bojistu mora se promijeniti nacin djelovanja, mora se angazirati vise ljudstva
puno vise sredstava, oruzja, municije, a najvise volje da se nesto takvo odradi.
Nuzne su velike zrtve, veliki rizik ali samo tako se moze napraviti nesto, samo nesto, dobiti koju vecu bitku, jos uvijek ne rat.
Rekao bih da nijedna strana nema snaga za nesto takvo, a pitanje i koliko volje sve da se sredstva i pronadju.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 16/11/2023, 22:14

jeli se marc kaj oglasil?
da ga nije cjepivo....

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/11/2023, 00:05

dijagram wrote:Opet procjene gubitaka. 
S procjenama se sa velikom sigurnoscu zna samo jedno, procjene su netocne.
Koliko  je koja procjena blize ili dalje stvarnom stanju stvari takodjer se moze samo procjenjivati.
Koliko sam stigao pratiti ovaj rat , nacin ratovanja, intenzitet, eliminirajuci propagandu obje strane
zakljucujem ovako, obje strane izgubile su priblizan broj vojnika, mislim na poginule.
Moguce je da neka strana ima i vise poginulih, ali najvise za 50%.
Omjeri poginulih od 1-3  ili 1-5 ili jos veca razlika nisu nimalo realni.
Tek puste zelje zagrizenih navijaca:)
Kolike su konkretne brojke to je doista tesko reci.
Mislim da nijedna strana nije dosegnula brojku od 100 000 poginulih.
No sve i da je po katastroficarima ta brojka i 300 000ili vise , obje strane imaju dovoljno ljudstva za nastavak rata jos nekoliko godina , uz ovakav intenzitet naravno.

Sjetimo se od prije godinu dana prognoza i procjena da ce rusima nestati streljiva, da ce ukrajincima nestati streljiva i ljudstva.
Rekao sam tada da se to nece dogoditi.
Nijedna strana dok ratuje nece biti bez streljiva, ono ce stici na jedan , drugi ili deseti nacin.
Nijedna strana nece ostati bez ljudstva za rat.
Uobicajene su poteskoce zbog oba navedena problema ali to nece odluciti rat.

Ako se ostavimo procjenjivanja i fokusiramo na konkretno stanje na ratistu moze se reci ovo.
Nijedna strana ne moze biti zadovoljna.
Obje strane danas shvacaju puno bolje kakvi su im moguci dometi.
Zbog tih spoznaja obje strane su prilicno frustrirane.
Kako vodstva tako i vojske na terenu.
Dobro, frustrirani su i navijaci:) pogotovo oni krajnje nerealni.
Evo nas u Odesi, samo sto nismo ili evo nas na granici, Krim je opet nas.
I navijaci postaju svjesni svojih potpuno pogresnih procjena, odnosno pukih zelja 
lisenih realnosti.

Za neki ozbiljniji pomak na bojistu mora se promijeniti nacin djelovanja, mora se angazirati vise ljudstva
puno vise sredstava, oruzja, municije, a najvise volje da se nesto takvo odradi.
Nuzne su velike zrtve, veliki rizik ali samo tako se moze napraviti nesto, samo nesto, dobiti koju vecu bitku, jos uvijek ne rat.
Rekao bih da nijedna strana nema snaga za nesto takvo, a pitanje i koliko volje sve da se sredstva i pronadju.
Upravo čitam jednu analizu koju prenose pro UA blogeri i oni daju brojke na 98k poginulih Rusa što se poklapa sa tvojom cifrom da niti jedna niti druga strana nije prešla 100k poginulih. Mislim da si u pravu na sam dizao broj poginulih Rusa na +120k ali vjerojatno si ti u pravu. Prema njima baš čitam ta UsA procjena poginulih Rusa i Ukrainca je malo napuhana za obje strane.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum