ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/11/2023, 00:05

dijagram wrote:Opet procjene gubitaka. 
S procjenama se sa velikom sigurnoscu zna samo jedno, procjene su netocne.
Koliko  je koja procjena blize ili dalje stvarnom stanju stvari takodjer se moze samo procjenjivati.
Koliko sam stigao pratiti ovaj rat , nacin ratovanja, intenzitet, eliminirajuci propagandu obje strane
zakljucujem ovako, obje strane izgubile su priblizan broj vojnika, mislim na poginule.
Moguce je da neka strana ima i vise poginulih, ali najvise za 50%.
Omjeri poginulih od 1-3  ili 1-5 ili jos veca razlika nisu nimalo realni.
Tek puste zelje zagrizenih navijaca:)
Kolike su konkretne brojke to je doista tesko reci.
Mislim da nijedna strana nije dosegnula brojku od 100 000 poginulih.
No sve i da je po katastroficarima ta brojka i 300 000ili vise , obje strane imaju dovoljno ljudstva za nastavak rata jos nekoliko godina , uz ovakav intenzitet naravno.

Sjetimo se od prije godinu dana prognoza i procjena da ce rusima nestati streljiva, da ce ukrajincima nestati streljiva i ljudstva.
Rekao sam tada da se to nece dogoditi.
Nijedna strana dok ratuje nece biti bez streljiva, ono ce stici na jedan , drugi ili deseti nacin.
Nijedna strana nece ostati bez ljudstva za rat.
Uobicajene su poteskoce zbog oba navedena problema ali to nece odluciti rat.

Ako se ostavimo procjenjivanja i fokusiramo na konkretno stanje na ratistu moze se reci ovo.
Nijedna strana ne moze biti zadovoljna.
Obje strane danas shvacaju puno bolje kakvi su im moguci dometi.
Zbog tih spoznaja obje strane su prilicno frustrirane.
Kako vodstva tako i vojske na terenu.
Dobro, frustrirani su i navijaci:) pogotovo oni krajnje nerealni.
Evo nas u Odesi, samo sto nismo ili evo nas na granici, Krim je opet nas.
I navijaci postaju svjesni svojih potpuno pogresnih procjena, odnosno pukih zelja 
lisenih realnosti.

Za neki ozbiljniji pomak na bojistu mora se promijeniti nacin djelovanja, mora se angazirati vise ljudstva
puno vise sredstava, oruzja, municije, a najvise volje da se nesto takvo odradi.
Nuzne su velike zrtve, veliki rizik ali samo tako se moze napraviti nesto, samo nesto, dobiti koju vecu bitku, jos uvijek ne rat.
Rekao bih da nijedna strana nema snaga za nesto takvo, a pitanje i koliko volje sve da se sredstva i pronadju.
Upravo čitam jednu analizu koju prenose pro UA blogeri i oni daju brojke na 98k poginulih Rusa što se poklapa sa tvojom cifrom da niti jedna niti druga strana nije prešla 100k poginulih. Mislim da si u pravu na sam dizao broj poginulih Rusa na +120k ali vjerojatno si ti u pravu. Prema njima baš čitam ta UsA procjena poginulih Rusa i Ukrainca je malo napuhana za obje strane.

AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/11/2023, 14:56

UA flota dronova bombardera sa druge strane Dnjepra gdje je UA mostobran locirala i uništila nekoliko komada tehnike. Naravno svima je najzanimljivije uništavanje TOSa. Vjerojatno je to taj TOS koji je svako drugi dan ispaljivao baražu po Ukrajincima i snimke koje su Rusi stavljali po telegramu.
Jedino je po meni problem, iako je totalno uništen, šteta što je bio prazan, inače bi bila ogromna gljiva


ekipa je iz snimke geolocirala točno koja je tehnika uništena i kordinate tako da možete sve vidjeti na google maps
TOS-1A: 46.690871, 33.126905
BTR: 46.684870, 33.036740
Howitzer 1: 46.684229, 33.134432
Howitzer 2: 46.685667, 33.114591
Howitzer 3: 46.655725, 33.178469
@GeoConfirmed

@UAControlMap

recimo TOS je na geolociranoj lokaciji točno udaljeno 6km od kuća u Krinkiju.. toliko mu je i domet

uništena artiljerija je zanimljivo raspoređena u trokutu 7-10km udaljenosti do kuća. BTR me ne zanima.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/11/2023, 12:21



Nema nekih promjena na fronti. Rusi pokušavaju puzajući doći do industrijske zone u Advijevki a UA sa druge strane Dnjepra. 
Većina gubitaka što jedni drugima nanose sada dok je ovakva mirna fronta su dronovi. Ali Ukrainci stvarno imaju gomilu dronova kamikaza. 
Evo i Rusi pišu o UA taktikama. 
Da doslovno imaju po nekoliko dronova koji čekaju tipa Ruse da uđu u oklopno vozilo i onda se zabiju, kako koriste jedan dron koji prenosi signal (kao wifi router) drugim dronovima itd
Ima stvarno bolesnih videa koliko hoćeš 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/11/2023, 14:43

https://t.me/c/1647775391/11136
Rusi iz rova pokazuju posljedice UA artiljerijskog napada. Nije +18 pa možete gledati.

Lancet uništio još jedan Poljski Krab. Ne znam jel bilo posade. Poljaci su ih skoro sve poslali što su imali u aktivnoj službi nadam se da su restart proizvodnju jer gubici su gadni 
https://t.me/rybar/54300

Ruska kompilacija napada dronovima kamikazama 
https://t.me/rybar/54265

Lancet uništava još jednu američku haubicu 
https://t.me/zoka200/18213

Mislim puno više ima gubitaka uništavanja RU artiljerije ali ako zapad ne nadoknađuje gubitake Ukraincima se loše piše.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/11/2023, 18:16



Ruske kazetne avio bombe. Po snimci se vidi da su pun k razornije nego ove što UA na njih ispaljuje iz 155mm artiljerije,jer su bačene iz aviona. Ovakve su Rusi bacali po Siriji ima jedna snimka gdje ovako gađaju urbano područje Alepa. Jedini je plus što očito nemaju puno ovih bombi. Valjda će UA kada dobije F16ke dobiti mogućnost ovakvih JDAM kazetnih bombi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/11/2023, 11:46

Dana 26. travnja, prva zabilježena uporaba JDAM-a, od strane ukrajinskih zračnih snaga, dogodila se u Bakhmutu. Četiri JDAM-a od 500 funti bačena su na visoku zgradu u dijelu grada koji kontrolira Rusija, a čini se da su korišteni zrakoplovi MiG-29. Obje strane uništile su visoke zgrade u Bakhmutu kako bi spriječile njihovo korištenje "kao odlagališta streljiva, borbene položaje i osmatračnice". 

JDAM je trenutno kompatibilan sa:

  • F-16AM/BM/C/D Fighting Falcon



Danska je bila najmanja članica NATO partnerstva, s Kraljevskim danskim zračnim snagama koje su prihvatile 58 zrakoplova F-16A/B prema početnoj narudžbi Danske 28. siječnja 1980.  Mala naknadna narudžba dovela je u Dansku dodatnih dvanaest zrakoplova , a kasnije su poslane još dvije narudžbe za zamjenu, što je rezultiralo s ukupno 62 F-16AM i 16 F-16BM koji su ušli u dansku službu. 

Nizozemska je , kao i Belgija, napravila značajne narudžbe za F-16, a proizvodila je zrakoplove u tvornici Fokker . Isporuke su počele 1979. i završile 1992. Prvobitno su naručena ukupno 102 zrakoplova, nakon čega je uslijedila narudžba daljnjih 111 zrakoplova. Pedeset i dva od njih bili su F-16A/B-15OCU zrakoplovi. Ove su narudžbe dovele ukupnu nizozemsku isporuku F-16A/B do 213. 108 od ovih zrakoplova dobilo je Mid-Life-Update (MLU) .
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/11/2023, 11:59

Nizozemska je , kao i Belgija, napravila značajne narudžbe za F-16, a proizvodila je zrakoplove u tvornici Fokker . Isporuke su počele 1979. i završile 1992. Prvobitno su naručena ukupno 102 zrakoplova, nakon čega je uslijedila narudžba daljnjih 111 zrakoplova. Pedeset i dva od njih bili su F-16A/B-15OCU zrakoplovi. Ove su narudžbe dovele ukupnu nizozemsku isporuku F-16A/B do 213. 108 od ovih zrakoplova dobilo je Mid-Life-Update (MLU) .


Naoružanje F-16 MLU sastoji se od radarski vođenih projektila zrak-zrak Aim-120, infracrveno vođenih projektila zrak-zrak Aim-9, 6-cijevnog topa kalibra 20 mm (510 metaka, 6000 metaka). po minuti), Mk82 (500 funti), Mk84 (2000 funti), GBU-12 (500 funti laserski vođen), GBU-10 (2000 funti laserski vođen), BLU-109 (2000 funti laserski vođen posebno za zgrade), JDAM (Joint Direct Attack Munition, 500 i 2000 pounds GPS voenje), CBU-87 kazetna bomba, BDU-33 (25 pound bomba za obuku) i Mk-106 (25 pound bomba za obuku).

Pitanje je šta uopće dobivaju ovi Ukrajinci od ove Nizozemske jer pola njihovih F-16 uopće nema nadogradnje za bacanje bombi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/11/2023, 16:50

kada smo već kod kazetne municije. UA 155mm kazetna municija, ovo je par udara drito između pješadije..
kada imaš ove dronove sa termalnim kamerama svitliš u mraku..


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/11/2023, 17:38

Navodno Armenija prema Ruskog telegram kanalu Rybar (u Armeniji su još Ruske baze i Armenia je i dalje član Ruskog NAToa) , ali navodno takva Armenija je poslala 200 svojih točka balističkih projektila i dosta sustava i raketa za PZO sustav OSA. (stari sovjetski PZO sustav kratkog dometa ali sasvim solidan za borbu protiv helikoptera, dronova ili projektila i aviona koji nisko lete).

To je sve sa Ruskog telegram kanala. Oni tvrde da Točka U balistička raketa ispaljena na Rusiju prije koji dan je Armenijska
(Zapad zabranjuje Ukrajincima da ispaljuju njihovo oružje na Rusiju)

Iskreno ako je ovo Armenija napravila, morala je dobiti brutalne garancije od zapada, pa čak i Turske i Azerbeđana da ih neće dirati dalje jer ovo je ogroman arsenal oružja.
Inače Armenija i dalje ima ogromne resurse sovjetskog oružja a Azerbeđan je brzo porazio njihove "krajišnike" tako da ga nisu stigli niti koristiti.. a to će oružje brzo zastariti i trebat će ga zamjeniti(sa novim zapadnim).


Inače u Ukrajini je krenula "rasputica".. tko je jamio - jamio je.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/11/2023, 15:46

Sjećate se prije par tjedana kada je bila jedna proslava gdje je neki debilni UA general zvao ekipu na proslavu da će podijeliti neke medalje, i zanimljivo ekipa je tvrdila da su vidili Ruski dron kako leti tu, i sve jedno je proslava održana - (a debilni general zakasnio).

Rusi su javili svojima koji su lansirali iskander - preko 20mrtvih UA vojnika i preko 50 ranjenih. to je bilo prije par tjedana i bila je i ovdje rasprava.

evo izgleda da su Rusi napravili istu debilnu stvar . Isto tako neka proslava, Ukrajinci ih snimli dronom, i sada RU izvor (kojeg prenose Ukrajinci) tvrdi 25 mrtvih i 100 ranjenih.


kasnije ću bolje provjeriti ovo, više Ruskih /UA izvora a ako su ga snimili Birds of Magyar (ptice mađara, poznata jedinica UA operatora dronova koju vodi vojnik pod kodnim imenom Mađar,   - moguće da je i etnički Mađar sa zapada Ukrajine) , snimka će brzo biti tu negdje

Osim toga. Njemačka šalje novi paket pomoći.

4 IRIS -T baterije(ili lansera, ali rekao bi baterije, jer je ogromna razlika) i 20 000 -155mm granata i drugo oružje.
njemačka svako malo šalje nove IRIS_T sustave Ukrajini, krenuli su u izgleda u masovnu proizvodnju. Ukrajinci su zadovoljni sa tim njemačkim PZO sustavima srednjeg dometa, da skidaju sve živo, naručuju još, a usput i ostatak svijeta je zainteresiran.


USA je objavila novi paket pomoći, 100 milijuna $, nije nešto, ali zanimljivo u tom paketu pomoći je jedan HIMARS lanser "iznanađenja".
Šuška se da je to jedan HIMARS lanser modificira da lansira GLSDB rakete - otprilike da ne idem u detalje, modificirane avio bombe koje bi se lansirale iz HIMARSa i trebale bi imati domet 150km.
Dakle uduplati će domet HIMARSa a u isto vrijeme UA neće trebati trošiti ATACAMS ili krstareće rakete za mete dometa 80-150km . GLSDB bi zapad mogao imati na desetke tisuća. Točnije imaju na desetke tisuća SDB aviobombi, koje onda su modificirali tako da ih nakače na raketu iz HIMARSa kojih Ameri imaju od starih HIMARSa na desetke tisuća - na bacanje. Tako rastave stare rakete, i na njih nakače aviobombe, i dobiju novo oružje za UA vojsku. Imaju jednih i drugih sustava na tisuće koje mogu poslati Ukrajincima, i trebali su ionako biti gotovi ti sustavi do jeseni 2023.

Rusi ne mogu zaustaviti Ukrajinski mostobran sa druge strane dnjepra regularnim protunapadima, vojska je loše kordinirana, kada krenu u neki protunapad, UA komandosi ih dočekaju u zasjedi, navode dronove kamikaze na njih, i navode preciznu zapadnu artiljeriju.. Rusi su odustali od toga pa zasipaju područje sa ogromnom količinom aviobombi i granata. Radi se o navodno 250-300 UA komandosa raspršenih na par desetaka km2 teritorija kojeg su osvojili,

navdno dobijaju i dostavu svega uz pomoć Hrvatskih helkoptera koji lete nisko i slete na neku livadu, iskrcaju što treba iskrcati i izvuku ranjene i idu..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 21/11/2023, 19:03

Pomalo cudna situacija s ovim mostobranom preko Dnjepra.
Prvo, Rusi su slabasnom paznjom omogucili prelazak manjih postrojbi i formiranje mostobrana.
Uz nesto veci angazman rusa ukrajinci to ne bi uspjeli.
Drugo, Rusi ih ne pritiscu jako da ih bace u Dnjepar.
Opet uz malo ozbiljniji pristup to ne bi smio biti preveliki problem.
Trece, ukrajinci ne prebacuju vece snage nego tek drze mostobran s relativno malobrojnim ljudstvom.
Ne nazire se pokusaj nekog veceg prodora s jacim snagama.
Taktiziranje jednih i drugih.
Pretpostavljam da su rusi spremni s odredjenim snagama i sredstvima jako udariti ako se pojavi
val ukrajinaca u pokusaju  forsiranja Dnjepra.
Tada bi bili ranjivi i izlozeni topnickoraketnim i pogotovo zracnim udarima.
Ukrajinci oklijevaju, drze mostobran danima ali veliki je rizik krenuti s valovima vojske preko Dnjepra.
Upitno je hoce li to i pokusati.
Ne bi me cudilo da je i to jedan od navodnih sporova izmedju zelenskog i vojnog vrha.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/11/2023, 20:12

Slažem se, ja mislim da je mostobran samo distrakcija i dizanje morala.
Pokušaj zamisliti jedna brigada , koja recimo full popunjena ima 4000-5000 ljudi. I ima 30 tenkova i 120 IFVova, i artiljeriju(koja bi ostala sa druge strane) i ima stotine kamiona i džipova. I pzo sustave.
Zamisli takvu masu ljudi prebacivati na drugu stranu u močvaru. Ako staviš pontonski most, Rusi će ti ga pogoditi Iskanderom ili FAB250-500 bombama, točno - jebiga imaju precizna oružja kao i zapad gađaju u metar točno uglavnom.
ili sačekaš da se skupi "prometni čep" i onda taj prometni čep zaspeš sa aviobombama pobiješ stotine ljudi i pola teške tehnike.

A gdje je tek održavanje jedne brigade, koliko dnevno treba municije, hrane, ranjeni, sve ostalo.  I to protiv protivnika koji ima nadmoć u zraku, i više teškog oružja. A teren je močvarni. Nije samo tu jedna rijeka, tu ima hrpa malih riječica, tipa Rusi mogu napustiti selo i opet dignu neki manji most u zrak.

Mislim da je ovo ekspedicija Ukrajinaca da vežu dio Ruskih snaga, resursa i nanose im gubitke. Ide im čak i dobro, par stotina komandosa na rotaciji, sa FPV dronovima te izvidničkim dronovima koji navode  UA preciznu artiljeriju već izvode velika sranja Rusima i još osvajaju teritorij.
Rusi ih ne mogu zaustaviti konvecionalnom vojskom iz istog razloga iz kojeg je Ukrajinci ne mogu prebaciti. Močvarno i šumsko tlo, nemaš tu gdje micati bataljun tenkova kojeg prati par destaka oklopnih vozila.. par puteva kada su pokušali UA vojnici su im napravili zasjedu jer mogu doći iz vrlo malo pravaca.
Zato se Rusi drže određenih utvrđenja u selima, a na par stotina ukrajinaca(navodno 250 samo) , Rusi non stop zovu masovne artiljerijske i avio napade.

Takva mala grupa elitnijih vojnika, vjerojatno iskusna ekipa koja je još prošla obuku na zapadu, je mobilna, vjerojatno se brzo premještaju, otkriju metu, nanesu gubitke, nestanu.

Navodno RH helikopteri koje smo donirali im dostavljaju municiju i ostalo. Za daljni tijek rata je bitnije Ukrajincima da prvo zadrže Avdiivku, Rusi su tamo skršili gomile i gomile tehnike i ljudi (stavljao sam snimke a to je tek dio njihovih gubitaka ) međutim ne odustaju. Ukrajinci su isto tamo izmoreni, i kažu da su pretrpili gubitke i da im počinje faliti streljiva.
A onda svi čekamo da USA odobri novi proračun za Ukrajinu.
Aj dobra je stvar što često ne bude na naslovnicama Europske zemlje i dalje šalju, izgleda da konačno počinju i EU tvornice raditi .. Njemci svako malo šalju solidne pakete pomoći.. a kada pogledaš kroz par tjedana to su deseci vozila, nekoliko PZO sustava, deseci tenkova, stotine tisuća granata svih vrsta, te hrpu ostaloga, rezervnih djelova i ostalih čudesa.
i druge EU zemlje.

mene i dalje zanima , jedan naš Zubak je primio milijune $ naših para da Ukrajincima u svojim tvornicama u Bosni isporuči 100 000 granata.
I dalje me zanima jel lik isporučio iti jednu granatu ispalo je da je zamračio pare prema zadnjim člancima sa indexa.
Ovo će netko trebati prijaviti Ukrajinskih službi sigurnosti , a u interesu naše države bi bilo da ta budala koja je dobila masne pare za granate isporuči ukrajincima  a onda naša država od njega da naručuje granate da punimo skladišta..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/11/2023, 20:20

Zubak ističe da se zna gdje su nestali novci: “Znamo gdje su ti novci. Vlasnik je skidao novce na suprugu, galeriju, znamo da je skidao novce. Ukrajinskom ministarstvu je jasno da je g. Bahbuh uzeo novac od nas, ali to je zapravo njihov novac.”


https://n1info.hr/vijesti/zvonko-zubak-za-n1-ukrajinske-novce-ukrao-je-ceski-bankar/
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/11/2023, 20:23

AssadNaPodmornici wrote:Sjećate se prije par tjedana kada je bila jedna proslava gdje je neki debilni UA general zvao ekipu na proslavu da će podijeliti neke medalje, i zanimljivo ekipa je tvrdila da su vidili Ruski dron kako leti tu, i sve jedno je proslava održana - (a debilni general zakasnio).

Rusi su javili svojima koji su lansirali iskander - preko 20mrtvih UA vojnika i preko 50 ranjenih. to je bilo prije par tjedana i bila je i ovdje rasprava.

evo izgleda da su Rusi napravili istu debilnu stvar . Isto tako neka proslava, Ukrajinci ih snimli dronom, i sada RU izvor (kojeg prenose Ukrajinci) tvrdi 25 mrtvih i 100 ranjenih.
 

evo jedna snimka toga udara. Navodno je ova jadna pjevačica poginula






i malo terora od strane UA dronova na Avdiivki.
primjetite ako gledate malo snimku koliko sa strane ima zagorenog Ruskog oklopa i koliko ljudi leži po poljima


i onda netko proda priču kao Ringo sluša Srpskog generala "kaže da je Ruska poginulo 30 000 a Ukrajinaca 300 000"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/11/2023, 20:25

RayMabus wrote:Zubak ističe da se zna gdje su nestali novci: “Znamo gdje su ti novci. Vlasnik je skidao novce na suprugu, galeriju, znamo da je skidao novce. Ukrajinskom ministarstvu je jasno da je g. Bahbuh uzeo novac od nas, ali to je zapravo njihov novac.”


https://n1info.hr/vijesti/zvonko-zubak-za-n1-ukrajinske-novce-ukrao-je-ceski-bankar/

uzeo pare češki bankar. koga ovaj mlati mudan zajebava.

pa nije transkacija od par milijuna $ , da ide preko ruku nekih "cigana".

Takve transkacije idu preko neke službene banke, tu je hrpa provjera i papira, a onda ta banka obavi transkaciju ovom debilu na račun da krene sa proizvodnjom. U međuvremenu tu su deseci provjera i potpisa.. zamisli UA uplati u neku banku u Češkoj, u reifeisen banci, i onda ova prosljedi na tvoj račun u RH. između toga hrpa provjera i potpisa. pa nitko ne može te pare dignit i trošit.

nije to da dođeš kao Rojs sa šleperom i krcaš pare u šleper i voziš preko granice i onda "tko je jamio jamio".

kako rekoh, bila bi sasvim šteta da ga netko slučajno prijavi Ukrajinskoj tajnoj službi.. pa neka njima objašnjava.. a Ukrajinci te jedanput upozore a drugi put..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 21/11/2023, 20:39

jel smijem ja napisati jedan post

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/11/2023, 20:41

a piši. ko mala ste dica. . ili otvori neograničen broj tema na forumu ili spamaj na svim drugim lokacijama. ja moderiram 2-3 teme doslovno, cijeli forum je tvoj.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


immortal likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/11/2023, 14:42


Ovo je Ruski izvor. Možete otić na taj Ruski telegram ja sam otišao i komentari su vrh. Rusi u komentarima na toj društvenoj mreži zazivaju streljanje toga novinara. 

Ukratko neki novinar obišao Rusku grupu vojnika, nije zakamuflirao slike i Ukrainci su na temelju njegove objave skužili gdje se Rusi nalaze i počeli paljbu. Prvih par granata je falilo pa je lik govorio uživo doslovno "evo falili su nas za toliko metara" a Ukrainci su to koristili za korekciju vatre. I javno mu zahvalili. 
Prema Ruskim izvorima uskoro su došli Excalibur granate, dronovi kamikaze, i sve ostalo i uništen jedan X broj tehnike, ubijen X broj ljudi, te ranjenici.. To je što Rusi tvrde. 

Kako rekoh odite na twit tamo imate link na RU telegram i čitajte komentare

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 22/11/2023, 23:42

Evo link o političkim i vojnim neuspjesima rusije, samo ispratiti do kraja.

https://twitter.com/Tendar/status/1727218741761470615?t=wUGjvDzsqcA1lForofny2A&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 23/11/2023, 08:04

Šandor Winnetou wrote:Evo link o političkim i vojnim neuspjesima rusije, samo ispratiti do kraja.

https://twitter.com/Tendar/status/1727218741761470615?t=wUGjvDzsqcA1lForofny2A&s=19

[size=44] "[/size][size=44]Pobijedim li još jednom ovako,vratit ću se u Epir bez ijednog vojnika."[/size]
[size=44]Pir[/size]
[size=44]Jedan od prvih ratova iscrpljivanja[/size]

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 23/11/2023, 16:39

Oholo Mudovski wrote:
Šandor Winnetou wrote:Evo link o političkim i vojnim neuspjesima rusije, samo ispratiti do kraja.

https://twitter.com/Tendar/status/1727218741761470615?t=wUGjvDzsqcA1lForofny2A&s=19

[size=44] "[/size][size=44]Pobijedim li još jednom ovako,vratit ću se u Epir bez ijednog vojnika."[/size]
[size=44]Pir[/size]
[size=44]Jedan od prvih ratova iscrpljivanja[/size]
Pa jeste rat iscrpljivanja, ono što je bitno je da putler nije baš niti u jednom segmentu uspio u svom naumu pokretanjem rata u Ukrajini.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum