ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 13/11/2023, 23:11




Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/11/2023, 23:16

pročitao sam članak, i ta osoba piše da HIMARS ništa nevalja, da ga Rusi ometaju. 
kako svaki dan gledamo tonu videu snimki gdje HIMARSi pogađaju Ruske mete. aj istina na nekim pogocima fali za 5-10-20metara, ali poprskaju teren sa 180 000 gelera koji unište sve u krugu 100 metara. a prema ovoj osobi, "himars nevalja ništa , Rusi su ga oneposobili". lol. 

istina je rusi i ukrajinci ometaju jedni drugima dronove, i rakete, i ali nije odmah "nevalja to ništa".  evo Perun na youtubu je objavio epizodu i pola epizode opisuje elektronsko ratovanje, zaista jednima i drugima je jako to bitno možda i najbitnije oružje ali ne znači da su sustavi  dronova i raketa "totalno oneposoboljeni".  inače ne bi bilo toliko videa pogodataka da je to istina. 
ometaju ih, smanjuju im efikasnost ali nisu ih oneposobili. 
u ostalom ti sustavi su često žrtve napada i ne pokrivaju svaki komad terena. 

tako kada napiše takve gluposti, sva ostala trkeljanja joj padaju u vodu. 
ukrajinski bloger je objavio odličnu analizu, i prema njemu Sj.Koreja je poslala +500 000 granata.. cca 400 000 152mm , i ostalo minobacačke, 122mm i GRAD rakete. i to je ogromna količina streljiva.
@tatarigami_ua, tako da njemu najviše vjerujem jer je on i ekipa su analizirali satelitske snimke i druge stvari, računali , itd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 13/11/2023, 23:28

Čim je @ua izvor ne može biti vjerodostojan...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/11/2023, 00:01

Zašto ne? radi objektivne analize ne uljepšava stvari. Imaju i Rusi dosta takvih analitičara.
E da on i njegov prijatelj smartCatUA su prvi još prije par mjeseci upozoravali da će pošiljka streljiva iz Sjeverne Koreje biti gadna za Ukrajince dok su se drugi smijali "neš ti sjeverne koreje" - jesu istina gladni i mršavi, ali imaju granata... a rusi imaju para. 

Južna Koreja je poslala pola milijuna 155mm granata Ukrajincima, što je njima omogućilo da ovo ljeto ispaljuju više granata nego Rusi na zaporožje pravcu, sada Sjeverna Koreja pumpa Ruse..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 14/11/2023, 06:51

U nedavnom ukrajinskom TV intervjuu, umirovljeni general Sergej Krivonos naglasio je izgradnju utvrda od strane ukrajinskih snaga u području Mikolajeva i Odese


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/11/2023, 10:25

da prema toj šturoj analizi "Ukrajina propada, zapad ne proizodi ništa, grade se utvrde u pozadini, Rusi će sve da pregaze".
Isti k kao da odeš na temu onoga spamera ili demetnog Pukovnika HVa Franića , koji spamaju pizdarije samo sa obrnute strane, "Rusija propada, nu uništilo im 3 oklopna vozila i 20 vojnika, gotovi su, BDP manji od Italije".

Jedno i drugo su žestoke navijačke pizdarije koje nemaju veze sa realitetom.
Realitet je trenutno stalemate.
Zapad želi da ovaj rat završi, nisu mobilizirali vojne industrije koliko su obećali, iz razloga što im  se ne radi o glavi.
Evo mi smo dobili milijune $ da Ukrajincima pošaljemo 100 000 granata koje bi se pravile u tvornici u Bosni koja je u vlasništvu našeg poduzetnika - i prc, ovaj Zubak navodno ukrao pare, naša država ne reagira, nikoga nije briga, Plenkiju je bitnije kako će spasiti dupe Banožiću nego tko će isporučiti municiju Ukrajini iako da je normalna država, isporučila bi 100 000 granata Ukrajini za koje je dobila pare, naručila još narodužbi koje bi pola slala u Ukrajinu a pola punila RH skladišta. Tako bi normalna država razmišljala.

Naravno nije da "ništa nije pokrenuto", pokrenuto je pun kurac toga, ali nedovoljno da UA izbaci RU iz rata.
Dosta zapadnih zemalja panično (iako sporije od očekivanja) obnavljaju proizvodnju streljiva, više manje sve države su pokrenule i povećale proizvodnju svega, a u nekim segmentima , Rusija se ne može mjeriti sa zapadom. Gledaj koliko Rusi mogu godišnje proizvesti recimo modernih aviona i raketa velikog dometa za njih, a koliko Zapad.
koliko USA može godišnje izbaciti preciznih GPS raketa za HIMARS/MRLS a koliko Rusija. Nije sve tako "crno" (na obje strane) nego se stvari uglavnom sive.

Rusija istina izbacuje trenutno više starih oklopnih vozila nego Zapad, ali recimo to su uglavnom BMP1 (stari po 60godina) skladišteni po Sibiru . Sibir nije "neograničen". Imaš ekipu koja broji Sibirska skladišta na temelju satelitskih snimki koje kupuju itd.
Jednom kada ih RU isprazni, biti će drugačija priča. Ali to je tek za +2godine, iako vrlo lako prolete 2godine, kao što su prve dvije već prošle.

UA će nastaviti(pod uvjetom da prođe glasanje u USA kongresu i senatu) primati 0.25% zapadnog BDPa u obliku vojne i ekonomske pomoći, ogromna lova, ali za ovaj rat 0.25% zapadnog BDPa je tek dovoljno za stalemate.

Da bi UA izbacila Rusiju potrebno je po meni 3x više zapadnih resursa, 0.75% zapadnog BDPa i micanje svih ograničeja. A to bi značilo, "evo vam par stotina F16 i F35, i sa njima u paketu dolazi par tisuća krstarećih raketa dometa 3000 km, slobodno gađajte Rusku tvornicu oružja iza Urala i sve Ruske elektrane od StPetersburga do Novosibirska . Onda bi to bila druga priča, a onda bi Rusi počeli detonirati nuklearne pokuse u crnom i baltičkom moru, a jbg to je jedini način za dobiti rat.

Pošto na to zapad nije spreman , onda ništa , 0.25% zapadnog BDPa, će biti dovoljno da se UA utvrdi , i da se ovi Rusi kao na pustim ovim videima u 10mjesecu zabijaju na samoubilačkim napadima od Avdijevke do Kupjanska i Ugljedara gdje će im goriti stotine vozila, i eventualno nakon x samoubilačkih napada, osvojit će negdje selo.

Btw SSSR je dobijao 5.5% Američkog BDPa u obliku vojne pomoći (a USA je tada bila ono što je danas USA+EU+Kanada+AUS zajedno). A UA dobija 0.25% (pod uvjetom da prođe glasanje u USA mi iz EU ćemo poslati naš dio) a za poraziti RU bi trebalo 0.75% i micanje ograničenja gađanja RU teritorija.

Ako USA pa onda EU prestanu financirati Ukrajinu, onda očekuj te "crne scenarije".
Ako USA i EU povećaju pomoć za UA za 3x onda očekuj "crne Ruske scenarije".
Međutim najvjerojatnije je stalemate i Ruski samoubilački napadi diljem istočne fronte. Gubici za 10 mjesec su im stravični.
Za 11 mjesec postoje naznake da su bacili dosta manje avio bombi nego u 10mjesecu. Moram to provjeriti. Dosta avio bombi koje su bacali su bili sovjetske popravljene bombe.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 14/11/2023, 11:29

Tako Ameri rade. Kad procijene da im se nešto više ne isplati, samo odu. Boli ih kurac.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29498
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 14/11/2023, 11:33

AssadNaPodmornici wrote:.

Btw SSSR je dobijao 5.5% Američkog BDPa u obliku vojne pomoći (a USA je tada bila ono što je danas USA+EU+Kanada+AUS zajedno). A UA dobija 0.25% (pod uvjetom da prođe glasanje u USA mi iz EU ćemo poslati naš dio) a za poraziti RU bi trebalo 0.75% i micanje ograničenja gađanja RU teritorija.


Američko gospodarstvo je raslo i 5.5 vojne pomoći onda i 5.5 danas nije ista količina...

Problem za Ukrajinu je što je defakto izgubila rat i ljudi koji ratuju primaju plaće, oružje, hranu, uniforme, municiju zahvaljujući političkim kalkulacijama u Americi te moraju moliti boga da Biden opet ukrade izbore.
Drugi problem je, a na to upozorava ekipa iz Amerike iz vojnog i ex cia analitičari da se u jednom trenu neće imati što poslati, u prilog tome ide i zamuckivanje ministra obrane SAD-a na senatorsko pitanje.
Treći problem je što je Zapad (sad ) uništio svoju industriju i reketario je po svijetu na račun softpower & pametnih bomba, a ovdje se vodi rat iscrpljivanja glupim bombama i topovskim mesom kojeg u Ukrajini ponestaje.
Četvrti problem je što Ukrajina sada iscrpljuje rezerve, a Rusi svoje nisu ni takli te s novim pošiljkama iz N Koreje imaju oružje dužeg dometa s kojim su do sada bili u deficitu. 
Peti problem amerika nije sila kao 1991 kada su razvalili Irak, a Rusija je uložila u vojsku, vojnu industriju i povećala broj vojnika (  što će poremetiti i naše luđake u Briselu ( to gledam kao pozitivnu stvar jer će se morati eu militarizirati kao odgovor na milion ruskih vojnika na istoku Evrope) koji će morati umjesto gey parada ulagati u vojne parade.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/11/2023, 12:08

Slušam te priče kako je UA poražena još prošle godine , kako Rusi ispaljuju 60 000 granata (jedno kratko vrijeme kada su napadali Sj.Donjec i Lisičnjask) kako UA samo 3000 granata, kako je rat brzo gotov ovo ono.

Pa onda priče nakon uspješne Harkiv kontre - RU je gotova, ekonomija zakurac, sankcije ovo, ono, imaju raketa za još 2 mjeseca, HIMARS im je uništio milijune granata, sada nemaju više granata, 100 000 vojnika će se smrznuti preko zime jer su pokrali uniforme(što je istina ali su nabavili nove).

Realnost?
Niti su Ukrajinci se pomali par km bliže Krimu , iako je ekipa svašta pričala a sa druge strane Rusi u ovom listopadu/oktobru mjesecu unatoč tim pričama koje pričaš , doslovno se samoubili na cijelom ratištu istočne Ukrajine, zaista skupili su gomilu oružja tjekom ljeta(jer su imali prihvatljive gubitke),  i onda pokrenuli opće masovne napade, koji su završili katastrofalno. Najviše što su napredovali u Avdiivki jest da su osvojili 1km minskih polja sa gomilom uništenog mesa i željeza i dočepali se prvih kuća u Stepove selu, gdje sada šalju manje grupe vojnika da se inflitriraju po ruševinama i drže položaj , jer potrošili su oklop i ljude za masovni napad.
plus propali im drugi napadi diljem fronte , kod Kupjanska, Ugljedara i drugih predgrađa Donjecka.

Zato i govorim cijelo vrijeme stalemate.
Koliko je zapad slabiji 2023 nego 1989,  i Rusija je frakcija  SSSRa.  RU je praktički egzistirala i još egzistira na zalihama oružja iz Sovjetskog saveza. Koji se prazne. Gubici su im veliki, dok napadaju za razliku kada se RU brani(kao ovo ljeto) gubici su im bili više nego prihvatljivi. Vizualno isti kao Ukrajincima ali prihvatljivi jer imaju veće rezerve. Međutim kada napadaju gubici su im ogromni.

Da su Rusi naučili napadati u odnosu na Ugljedar siječanj/veljača ili prošle Istočnu Ukrajinu godine, onda bih još nešto i rekao, a ovako prednost u teškom oružju(a i nije toliko velika prednost kao prošle godine, u nekim segmentima su i slabiji ili je prednost nedovoljno velika) nije očito dovoljna da iti jedna ili druga strana se pomaknu sa prve crte.

naravno , sve ovisi šta će USA izglasati. Ako prođe glasanje pomoći za UA , onda će UA imati prilike za "disati" još godinu dana bez problema.
Njemačka je obećala za 2024  duplo veću vojnu pomoć Ukrajini sa 4 milijarde na 8milijardi € .

Zapad ovaj rat ne košta kurca, kako rekoh 0.25% BDPa ulaže, nije bitno imaju li rast ili nemaju, košta 0.25% BDPa, a SSSR je primao 5.5% BDPa Amerike.

Mislim da smo i mi poslali u RH nešto tipa 0.13% BDPa , tko će to osjetiti..

Ameri zaista seru kvakve, 65milijardi $ Ukrajini je razlika između života i smrti, a Američki državni proračun koji košta nekoliko tisuća milijardi$ ovo je stvarno fus nota.
USA vojni proračun je +800 milijardi $, a 65 milijardi je koliko? 8% USA vojnog proračuna.. a demilitarizira im Rusiju. U suštini debili šalju stare granate i sustave , (uglavnom) a novo što proizvedu stavljaju u svoj skladišta.
Poslali su par desetaka atacams raketa , praktički prve verzije koje nemaju GPS mrvicu manje su precizne ali ne mogu se ometati - ionako su ih planirali rashodovati.
poslali su stotine tisuća/milijuna(ne znamo točni broj) kazetnih granata, koje su planirali uništiti i počeli su ih uništavati. ovako ih Ukrajinci ispaljuju na Ruse

30-40godina stare F16ke je većina zapadnih zemalja planirala zamjeniti sa F35icama, Ukrajincima će odlično doći za lansiranje tone različitih sustava na Ruse

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 14/11/2023, 12:16

Nema tko ratovati, mislim ono vojska s +40 neće moći ni bježati... Rat je izgubljen samo treba to netko objaviti prije nego što im Rusi unište i te mlade koji su budućnost zemlje...
Kad gledaš kabala koja podržava Ukrajinu misli da ima višak ljudi na planetu, njima to i nije neki problem... Više je stalo Rusima do Ukrajinaca, nego kliki koja Bidenu piše govore.

Razni ukrajinski mediji (na ruskom) izvještavaju o planovima za otpuštanje ovog ili onog generala. Andrej Yermak, šef ureda Zelenskog i stvarna moć iza njega, trenutno je u SAD-u, navodno kako bi dobio odobrenje za otpuštanje glavnog zapovjednika ukrajinske vojske generala Zalužnog. Drugi ukrajinski mediji prozivaju da Zalužny postane novi predsjednik. Očekuje se da će sutra direktor CIA-e Burns biti u Kijevu kako bi rekao Zelenskom da je njegovo vrijeme isteklo i da on, Zelenski, mora otići.



[size=42]Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Ukrdem-s
veći[/size]

Kada se Sovjetski Savez raspao u kasnim 1980-ima, ekonomija Ukrajine zapala je u vrtoglavicu. Ljudi su odjednom postali vrlo siromašni, bez posla za njih. Stoga su se suzdržali od rađanja djece.

Dok trenutno ima nekih tri stotine tisuća Ukrajinaca u dobi od 40 godina, manje je od sto tisuća muškaraca u dobi od 25 godina.

Kako ima tako malo muškaraca i žena te reproduktivne dobi, tako je i samo nekoliko novih beba. Osamostaljenje Ukrajine bila je socijalno-demografska katastrofa za Ukrajinu koja će je progoniti sljedećih sto godina.

Ukrajinska vojska ne može novačiti mlađe vojnike jer mladih jednostavno nema. Nekoliko tisuća koji se još uvijek druže u Kijevu zapravo su studenti čije će znanje i usluge biti potrebni tijekom sljedećih desetljeća. Njihovo sastavljanje ubilo bi sve pozitivne perspektive koje Ukrajina još ima.

Nakon što ukrajinska vlada, po nalogu SAD-a, nije uspjela sklopiti mir s Rusijom , ruski predsjednik Vladimir Putin naredio je svojim trupama da 'demilitariziraju i denacificiraju' Ukrajinu. Tada je bilo očito da je iscrpljivanje ukrajinske vojske, a ne zauzimanje njene zemlje, glavni ruski plan.

Ukrajinsko političko i vojno zapovjedništvo to nije uspjelo ispravno usvojiti. Umjesto da pređe u način obrane iza linija koje se mogu držati, naredio je svojim trupama da uvijek iznova napadaju ruske obrambene linije. Zbog toga su ruski gubici bili minimalni, dok su ukrajinski gubici premašili sva očekivanja.

Da će ovo loše završiti bilo je prilično predvidljivo .

Gotovo je. Ukrajina i sile koje stoje iza nje izgubile su rat.

Ruske snage sada izvode probne napade duž cijele bojišnice. Kad god lokalna ukrajinska lokalna obrambena linija zakaže, što je samo pitanje vremena, oni će se probiti i pokriti nove terene. Te kapi koje procure postat će potok, zatim rijeka i poplava koja će gurnuti ukrajinsku vojsku u potpuno povlačenje.

Vlada Ukrajine i njezini podupiratelji to još mogu spriječiti.

Ali to zahtijeva priznavanje činjenica na terenu.

Pozivanje na mobilizaciju više mlađih Ukrajinaca da umru je suprotno od toga.



https://www.moonofalabama.org/2023/11/ukraines-demographics-dictate-to-end-the-fight.html

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 14/11/2023, 13:03

[size=48].[/size]
[size=48]Prevedeno s jezika engleski pomoću servisa
Drugi aspekt prognoze je hoće li Rusija prihvatiti prekid vatre u ovoj fazi rata. Svjestan sam da Ukrajinci još uvijek skrivaju dio svoje rezervne opreme za obranu većih gradova.

Međutim, s obzirom na trenutne okolnosti, samo je pitanje vremena kada će Rusi proširiti svoju okupaciju. U ratu iscrpljivanja, ono što izgubite samo odgađa vaše rezultate ako imate stalnu proizvodnu liniju, dok vaš neprijatelj ne dobiva ništa mjesecima.

Zašto bi Rusi sada pristali na prekid vatre, pogotovo nakon što su postigli dogovor sa Sjevernom Korejom i postupno obnovili svoju industriju? Što Zapad može ponuditi Rusima osim ukrajinske zemlje, što bi samo dovelo do dugotrajnog gerilskog sukoba? Hoće li ponovno otvoriti svoje tržište za ruske energente?

Brojne su opcije na stolu, a neke bi mogle biti privlačne Rusima. Međutim, ne vidim da će Putin prihvatiti bilo koju od njih prije nego što postigne veliki napredak.

* u prvom dijelu gdje piše Balkan, mislio sam na Baltik.
[/size]


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/11/2023, 13:05

Greška u članku govori se da je manje od 100 000 muškaraca mladih od 25 godina. Manje je takvih po godištu. Ovih od 25-40 prema tome ima po 300 000 po godini.
Dakle to je i dalje bazen od 6-7 milijuna ljudi.
Gubici UA prema USA su 70 000 mrtvih i možda još toliko teško ranjenih koji nisu za rat.
To je tek nekoliko % od ukupne muške populacije.

Da je i pola milijuna mrtvih kako Rusi tvrde (a Ukrainci tvrde isto za Ruse), to je manje od 10%.

Jbt Rusi ne mogu odbaciti Ukrajince iz predgrađa Donjecka nakon skoro dvi godine rata a priče "gotovi su".

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 14/11/2023, 13:06

AssadNaPodmornici wrote:Greška u članku govori se da je manje od 100 000 muškaraca mladih od 25 godina. Manje je takvih po godištu. Ovih od 25-40 prema tome ima po 300 000 po godini.
Dakle to je i dalje bazen od 6-7 milijuna ljudi.
Gubici UA prema USA su 70 000 mrtvih i možda još toliko teško ranjenih koji nisu za rat.
To je tek nekoliko % od ukupne muške populacije.

Da je i pola milijuna mrtvih kako Rusi tvrde (a Ukrainci tvrde isto za Ruse), to je manje od 10%.

Jbt Rusi ne mogu odbaciti Ukrajince iz predgrađa Donjecka nakon skoro dvi godine rata a priče "gotovi su".
Ursula VanderPfizer je prije godinu dana rekla 100000 mrtvih...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/11/2023, 13:43

Oholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Greška u članku govori se da je manje od 100 000 muškaraca mladih od 25 godina. Manje je takvih po godištu. Ovih od 25-40 prema tome ima po 300 000 po godini.
Dakle to je i dalje bazen od 6-7 milijuna ljudi.
Gubici UA prema USA su 70 000 mrtvih i možda još toliko teško ranjenih koji nisu za rat.
To je tek nekoliko % od ukupne muške populacije.

Da je i pola milijuna mrtvih kako Rusi tvrde (a Ukrainci tvrde isto za Ruse), to je manje od 10%.

Jbt Rusi ne mogu odbaciti Ukrajince iz predgrađa Donjecka nakon skoro dvi godine rata a priče "gotovi su".
Ursula VanderPfizer je prije godinu dana rekla 100000 mrtvih...

da ursula ti je rekla i da uzmeš 5x bostera pa je jedino ludi safet posluša i sve jedno dobio koronu plus je još as otrova svoje prinčeve i princeze možda im je sjeba život. nitko normalan je nije slušao.
ta njezina izjava je u kontekstu ukupnih gubitaka, što se poklapalo tada sa procjenama da je UA imala tipa 30 000 mrtvih i 70 000 ranjenih(=100k gubitaka).

ako UA je imala tada 100 000 mrtvih, a Rusi su cijelu 2022 ginuli prema snimkama puno debilnije nego Ukrajinci, onda je i Rusija imala tada 200 000 mrtvih.. što bi značilo da i Ruska demografska piramida je sjebana da ako i pobjede UA da će samoubiti sebe.

u realnosti gubici su grozni na jednoj i drugoj strani, Rusija ima nešto veće ljudske gubitke (1.5-2x)  ali ima 5x više stanovnika pa su generalno u nešto boljem stanju.
sve jedno realni UA gubici su takvi da iako su grozni u brojevima, daleko su od katastrofalnih. isto vrijedi i za ruse. oni iako imaju više mrtvih, imaju još više stanovnika pa im je još manji problem.

u ostalom prije rata sam imao nekoliko UA virutalnih fredova ili sam followao neke gejmere, bandove itd. zanimljivo i dalje nitko od njih ne da nije poginuo nego nije niti mobiliziran u rat.
jedino tko je poginuo jest programer dobrovoljac, kreator one igrice Stalker  

i sami Ukrajinci to komentiraju, govore da oni koji su na ratištu su preumorni, da imaju vrlo malo rotacija, i onda se napokon vrate doma u svoje gradove i onda po kafićima, šoping centrima, sve puno muških koji nisu puške držali niti dobili poziv za mobilizaciju dok oni na fronti uvjereni da je sve u totalnom ratu.

isto je i sa ruskom vojskom, putin ispod stola vodi "tihu mobilizaciju" , ali ta tiha nije dovoljna za rat i gubitke.. Rusi izbjegavaju totalnu mobilizaciju radi efekta za ekonomiju, UA ekonomija se hrani od strane Amerike i Njemačke, a bogami Ruse nitko neće hraniti.. ako im utekne još 1milijun ljudi koliko im je uteklo u prošlom valu mobilizacije , to će im značajno utjecati na sve.

zato ti i govorim, ti sa jedne strane neki sa druge strane, gledate sve crno-bijelo. ovi sa druge strane vide "kolaps rusije svakog časa" ti vidiš "kolaps UA svakog časa". u realnosti jedna i druga strana ne planiraju ozbiljne pregovore, točnije zapad želi pregovore , UA ne želi, a Rusija još manje i pripremaju se za višegodišnji rat.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/11/2023, 18:38

AssadNaPodmornici wrote:
Rusija istina izbacuje trenutno više starih oklopnih vozila nego Zapad, ali recimo to su uglavnom BMP1 (stari po 60godina) skladišteni po Sibiru . Sibir nije "neograničen". Imaš ekipu koja broji Sibirska skladišta na temelju satelitskih snimki koje kupuju itd.
Jednom kada ih RU isprazni, biti će drugačija priča. Ali to je tek za +2godine, iako vrlo lako prolete 2godine, kao što su prve dvije već prošle.

Neće. To je zato jer Putin sad napada jer su mu izbori uskoro pa ako šta osvoji ok a ako ne nikom ništa i u međuvremenu se još bolje utvrđuju i kad dobije izbore dakle vlast ponovo onda će fino igrat bunker a anglosasi nek napadaju i iz tog razloga mu neće trebati toliko tenkova i oklopnih vozila tj sredstava za napad.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/11/2023, 19:04

Oklopni bataljon, pod komandom potpukovnika Ereza Saadona, sastoji se od rezervnih vojnika, oficira i komandanata koji su ranije služili u oklopnim brigadama i imaju iskustvo u komandovanju i upravljanju tenkovima Merkava 3, koji su bili pripremljeni za prodaju u drugim zemljama. Donesena je odluka da se ta prodaja zamrzne kako bi se priključili borbama u Gazi.

Izraelska vojska trpi velike gubitke u tenkovima i vojnim vozilima zbog protivoklopnih raketa, što snage palestinskog otpora dokumentiraju kroz videosnimke koje svakodnevno objavljuju.

Osvrćući se na gubitke koje su Izraelu nanijele rakete palestinskog otpora, gađajući oklopna vozila i moderne tenkove u kopnenim borbama u Gazi, novinar je podsjetio na to da je protivoklopna granata probila oklopni transporter Nemer, što je dovelo do pogibije 11 vojnika iz brigade Givati.

Zbog toga je donesena odluka da se koriste stari tenkovi, jer se smatraju jeftinijim.

U oktobru prošle godine trebalo je biti isporučeno 200 tenkova starog tipa Ukrajini i Poljskoj, ali je rat u Gazi je to spriječio.

Vojni dopisnik procjenjuje da će se jeftiniji stari tenkovi Merkava koristiti u kopnenim bitkama u Gazi, gdje se borbe zaoštravaju.

Zašto Izrael formira novi oklopni bataljon i koristi stare tenkove?

Ovo je 200 tenkova koje sad anglosasi nemaju za proljetnu ofenzivu prema majčici Rusiji a računali su na njih. Sad su malo u manjku jer je tenk napadačko oružje a ovdje je riječ o 200 tenkova koje je netko morao dobiti pa bi opet nekakvih 200 tenkova od tog išlo Ukrajini kad snijeg otkopni. I sad ništa. Opet pušionaaaaaaa
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/11/2023, 19:23

https://t.me/c/1534945236/18655

Naslagani Rusi ko sardine u još jednom propalom napadu na Kupyansk pravcu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/11/2023, 19:41

To su zatvorenici Yoda. Ja ih zovem štrumpfovi. Planet se čisti ološa.

Putina i Šojgua ne koštaju ništa, oslobađa mjesto u zatvoru za političke neistomišljenike i usput ne mora hranit i uzdržavat ove u zatvoru nego ih koristi ko topovsko meso da anglosasi na njih troše municiji i da ih ometaju.

Pratite krive stvari. To su zatvorenici. Štrumpfovi. Planet se rješava ološa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 14/11/2023, 19:50

VODEĆI novinar kojeg se dugo smatralo jednim od najboljih njemačkih neovisnih stručnjaka za Rusiju primio je najmanje 600.000 eura u neobjavljenim offshore isplatama od kompanija povezanih s oligarhom bliskim Vladimiru Putinu, otkrivaju dokumenti koji su procurili.
Hubertu Seipelu, nagrađivanom redatelju i piscu, novac je isplaćivan u ratama, kao potpora njegovom radu na dvjema knjigama koje je napisao, a koje prikazuju Putinov uspon na vlast. Mnogi smatraju da knjiga vrvi simpatijama prema ruskom predsjedniku, piše The Guardian.


Otkriće će vjerojatno odjeknuti diljem Njemačke, gdje se od prošlogodišnje invazije na Ukrajinu vodi rasprava o ulozi koju su pojedini pripadnici političke i poslovne elite imali u pomaganju da se Putin održi na vlasti, ne samo zbog dugoročne ovisnosti najvećeg europskog gospodarstva o ruskoj nafti i plinu.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/mocni-njemacki-novinar-hvalio-putina-sad-mu-otkrili-goleme-uplate-od-ruskog-oligarha/2512597.aspx?index_tid=425599




kupilo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31221
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 14/11/2023, 23:38

"Važno je napomenuti da zauzimanje Avdiivke nema nikakvog vojnog smisla, jer grad nema strateški značaj. No, vjerojatno je da Rusija pokušava umjetno stvoriti "pobjedu" jer ovaj grad pokušava "zauzeti" već 9 godina."

https://visitukraine.today/blog/2877/whats-happening-in-the-zaporizhzhia-sector-in-avdiivka-and-on-the-left-bank-of-the-dnipro
--------------------------------

Opa, stižemo do onoga "to ionako nije strateški važno" brže nego što smo očekivali.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29498
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/11/2023, 00:04

Toliko su Ukrainci postali bahati sa ovim dronovima da ih koriste u napadima doslovno na pojedinačne vojnike. 
Ovdje su dva frenda najebali 
Stravično. 
Inače u dane kada Rusi ne rade samoubilačke napade kada je fronta mirna, čini mi se da im ovi FPV dronovi nanose najviše gubitaka. Uništavaju od tenkova do pzo sustava. Zadnjih tjedan dana dva Tora su uništili. Jedan Tor mislim da košta 20 milijuna dolara i služi za obaranje od krstarećih raketa do helikoptera i aviona.. 
https://t.me/c/1647775391/11119
Ima i Ruskih snimki iako nešto manje i sami Ukrainci na terenu pričaju o Ruskim dronovima. Onda možeš misliti kako je na drugoj strani 

Vidio sam dvi snimke Ruskog drona lancet kako gađa jednu UA artiljeriju i jedan radar. 

https://t.me/boris_rozhin/103817
Sa druge strane Rusi avio bombama prže Avdiivku iz daljine. Ukrainci ih ne mogu zaustaviti. Aviobombe lansiraju sa par desetaka km udaljenosti van dometa PZO sustava a UA nema zapadne avione da ih pokuša oboriti raketama velikog dometa

Ruski snimak američkog Bradleya kako puca po njima. Na kraju snimka pogotka Bradleya i rez snimke (to obično znači oštećeno vozilo). Prikazano nakon toga nekoliko UA oštećenih /napuštenih i uništenih komada oklopa na sjevernom dijelu Avdvejevke. Naravno oni koji prate gubitke mogu utvrditi na temelju snimke da li su to stari gubici, oni koji su registrirani ili novi koji prije nisu bili poznati 
https://t.me/zoka200/18146

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum