ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/10/2023, 15:28

https://t.me/c/1534945236/17927

Ruski video of sinoć kako im gori zračna baza kod Berdijanska. 
Izgleda lako da su ATACMS stigli i totalno iznenadili Ruse. 
Inače baza je u dometu krstarećih raketa međutim totalno je puno efikasnije ovakve mekane mete gađati kazetnim oružjem velikog dometa jer oni pokriju puno veći teren.
Idem malo na Ruske telegram kanale i Srpske forume da upijem njihovu depresiju za lijep nastavak dana

Ruski telegram kanal Rybar piše da je korištena kombinacija ATACMS i GLSDB raketa o njima sam pričao još početkom ove godine. Trebale su doći do 11 mjeseca a to je blizu.

AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/10/2023, 16:33

AssadNaPodmornici wrote:https://t.me/c/1534945236/17927

Ruski video of sinoć kako im gori zračna baza kod Berdijanska. 
Izgleda lako da su ATACMS stigli i totalno iznenadili Ruse. 
Inače baza je u dometu krstarećih raketa međutim totalno je puno efikasnije ovakve mekane mete gađati kazetnim oružjem velikog dometa jer oni pokriju puno veći teren.
Idem malo na Ruske telegram kanale i Srpske forume da upijem njihovu depresiju za lijep nastavak dana

Ruski telegram kanal Rybar piše da je korištena kombinacija ATACMS i GLSDB raketa o njima sam pričao još početkom ove godine. Trebale su doći do 11 mjeseca a to je blizu.
Koliko sam upratio ukri su nacistima izrokali 2 aerodroma i skršili do 9 helića i jedno skladište. Već su ranije potjerali rusku mornaricu a sad će protjerati i zračne snage. Demilitarizacija krima se nastavlja press

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 17/10/2023, 17:22

Ozbiljna tema.

Od početka te oVenzive u lipnju Ukropi osvojili 150 km2, izgubili 300 km2.
Kad čovjek gleda gibanje fronte od ''OSLOBAĐANJA'' Artjomovska, to je pozicijski rat gdje Ukrosi rade kao napad, a Ruje kombinaciju obrane po dubini ili aktivnu obranu. A ono brdo kod Avdejeveke oko kojeg su se ganjali nije brdo nego odlagalište smeća visoko tricetpet metara. Dogodine na Krimu i u Moskvi.

Ozbiljna tema.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2910
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/10/2023, 17:48

Sa telegrama još analiza da se radi od ATACMS američkim raketama
https://t.me/c/1534945236/17932

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/10/2023, 18:25

AssadNaPodmornici wrote:Sa telegrama još analiza da se radi od ATACMS američkim raketama
https://t.me/c/1534945236/17932
Mogli su to davno dati i ukri bi bili puno bliže azovskom moru

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 17/10/2023, 18:31

Nevjerojatno mi je da ne sklonu ili raštrkaju te zrakoplove.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 17/10/2023, 19:35

Bili bi bliže pički materini, a ne Azovskom moru.

Nego, djelatni pripadnik OSRH  Tomislav Tkalac poginuo kod Klišejevke. To je na Telegram  kanalu objavljeno ima par dana, a sada je potvrđeno od Andreja Plenkovića u dnevniku Nove TV (bez imena i prezimena poginulog).

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Img_2015

Je li bi tamo svojevoljno? Ako jest, dezertirao je iz OSRH i otišao u Ukrajinu. Koliko dugo je izbivao iz postrojbe? Mačka pojela jezik malom Banetu?

Ako nije svojevoljno nego "službeno", kad je to Hrvatski sabor odobrio slanje vojnika u Ukrajinu?

Majku vam jebem, ustavom i zakonima RH brišete  guzicu i zato nam je država postala banana država.

Tko ne uči iz povijesti, osuđen ju je ponavljati.

Slava Ukrajini jebem joj mater.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2910
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 17/10/2023, 19:50

Koba wrote:Bili bi bliže pički materini, a ne Azovskom moru.

Nego, djelatni pripadnik OSRH  Tomislav Tkalac poginuo kod Klišejevke. To je na Telegram  kanalu objavljeno ima par dana, a sada je potvrđeno od Andreja Plenkovića u dnevniku Nove TV (bez imena i prezimena poginulog).

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Img_2015

Je li bi tamo svojevoljno? Ako jest, dezertirao je iz OSRH i otišao u Ukrajinu. Koliko dugo je izbivao iz postrojbe? Mačka pojela jezik malom Banetu?

Ako nije svojevoljno nego "službeno", kad je to Hrvatski sabor odobrio slanje vojnika u Ukrajinu?

Majku vam jebem, ustavom i zakonima RH brišete  guzicu i zato nam je država postala banana država.

Tko ne uči iz povijesti, osuđen ju je ponavljati.

Slava Ukrajini jebem joj mater.
Hoće li obitelj dobiti 400k od Ukrajine ili će na teret morha... Ima dosta pitanja...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 17/10/2023, 20:05

obitelj će dobiti kitu, od jednih i od drugih...
fino im je pripremio kašu...
trebaju ga prvo naći, barem ostatke...
a ako je u blizini rabotao tos1a, teško će biti ičega...
to je isparilo u atmosferu...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 60810
T.
T.

Posts : 17407
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 17/10/2023, 20:22

T. wrote:obitelj će dobiti kitu, od jednih i od drugih...
fino im je pripremio kašu...
trebaju ga prvo naći, barem ostatke...
a ako je u blizini rabotao tos1a, teško će biti ičega...
to je isparilo u atmosferu...
Vratit će se sa sibirskom ciklonom

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 17/10/2023, 20:47

Das ist das, was wir jetzt gerade sehen: Plötzlich bestimmt Russland durch seine Angriffe, wo die Ukraine ihre Kräfte einsetzen muss. Die Ukrainer sind gezwungen zu reagieren. Es sollte aber genau andersherum sein. Die Ukraine sollte bestimmen können, wo die Russen reagieren müssen. Um dieses Ruder wieder herumzudrehen, sind weitere westliche Waffen unverzichtbar.

https://www.n-tv.de/politik/Russland-bestimmt-wo-Ukraine-Kraefte-einsetzen-muss-article24468451.html
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 17/10/2023, 22:05

Oholo Mudovski wrote:
Koba wrote:Bili bi bliže pički materini, a ne Azovskom moru.

Nego, djelatni pripadnik OSRH  Tomislav Tkalac poginuo kod Klišejevke. To je na Telegram  kanalu objavljeno ima par dana, a sada je potvrđeno od Andreja Plenkovića u dnevniku Nove TV (bez imena i prezimena poginulog).

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Img_2015

Je li bi tamo svojevoljno? Ako jest, dezertirao je iz OSRH i otišao u Ukrajinu. Koliko dugo je izbivao iz postrojbe? Mačka pojela jezik malom Banetu?

Ako nije svojevoljno nego "službeno", kad je to Hrvatski sabor odobrio slanje vojnika u Ukrajinu?

Majku vam jebem, ustavom i zakonima RH brišete  guzicu i zato nam je država postala banana država.

Tko ne uči iz povijesti, osuđen ju je ponavljati.

Slava Ukrajini jebem joj mater.
Hoće li obitelj dobiti 400k od Ukrajine ili će na teret morha... Ima dosta pitanja...

Kaže familija kme, kme, otišao u Dojčland
raditi, ništa nismo znali. 

Bauštela?


Ma ja, samo nije stigao profil "ažurirati".
Tko ga poslao tamo u crno mu se pokoljenja zavila.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Img_2016

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2910
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/10/2023, 22:20



postoji video lansiranja 5 raketa. vjerojatno je točan info sa Ruskih telegram kanala da su oborili koju.. međutim ono što je popadalo ..svaka ima stotine kazetnih bombi.. ćao đaci

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/10/2023, 12:09

kakav brutalan ulov. Grad ispalio punjenje na UKR položaje i snimli ga UKR dronovi.
Pratili ga do logističke lokacije. Rusi uredno parkirali jedan pokraj drugoga, i krenuli puniti oba sustava. 
A onda je doletila HIMARS GPS raketa sa 180 000 kuglica . Posada je uništena, skladište streljiva zapaljeno , a gradovi su izbušeni kao švicarski sir. 

Raketa od 185 000$ koju Ameri proizvode navodno sada zbog rata u UKR -9000 komada godišnje, je uništila dva MRLSa GRAD(RH takvih u arsenalu ima par destaka ), skladište streljiva , i nekoliko ljudi. 



naravno bitan je dron koji je locirao metu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/10/2023, 18:05



Ulovljena još jedna Ruska posada koja upravlja izvidačkim dronom. Posjetila ih je himars raketa sa 180 000 gelera. Dron je isto probušen ko švicarski sir. 
Nema nekih promjena na fronti, osim što Ukrainci ponovo preko rijeke Dnjepar rade desant. Najviše snimaka gubitaka sa jedne i druge strane ima od FPV dronova i dronova koji bacaju bombe. Hrpu videa i Rusi imaju gdje koriste to oružje i nanose gubitke Ukraincima.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/10/2023, 09:36

Rusi izgleda nisu odustali od Advijevke. 
Navodno nova snimka jednog propalog RU napada, 
naravno kasnije pogledam u komentarima da ovo nije reciklirana stara snimka jer to jedni i drugi često rade, (rusi su to radili pogotovo kada su bili uništeni Američki BRadley i oštećeni Njemački Leo2 snimali su iste gubitke iz više kuteva da ih povećavaju ali takve snimke se lako skuže od ekipe koja prati rat).

pogledati cu kasnije po komentarima 
za ssada pretpostavimo da je snimka nova. tko šalje ove jadne Ruse u ovakve napade gdje je protivnik ukopan u betonskim utvrdama 5metara ispod zemlje, povezan tunelima gdje mogu izaći na površinu, ispaliti javelin, dronovi sve promatraju i navode artiljeriju, kazetne granate, a sve puno mina. jedna i druga strana(Rusi i Ukrajinci sa zapadnim sustavima) imaju mogućnost jedni i drugi da mine doslovno dostavljaju iz zraka.. 



što se tiče RU gubitaka kod udara ATACAMS raketama sa kazetnim punjenjem, Oryx je updateao gubitke, na temelju satelitskih snimki, uništeno/teško oštećeno 5 transportnih helikoptera i 4 napadačka helikoptera K52. To je šteta nekih 150milijuna $( i streljivo je pogođeno , navodno i jedan PZO sustav i ima ljudskih žrtava) a Ukrajinci su ispalili prema snimkama i Ruskim izvorima 6 američkih ATACAMS raketa sa kazetnim punjenjem, Rusi su skinuli 3 , a 3 su prošle PZO obranu(Ruske informacije).. dakle ispalili 12millijuna $ rakete koje su Ameri planirali rashodovati, a uništili minimalno 150milijuna $ Ruske tehnike koju Rusi teško proizvode

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/10/2023, 12:54

Još malo Ruskog juriša na adivjevku ovo jutro.. 
horor. meni nije jasno kako naši mediji ne pišu o ovome.. samo za Advijevku ima materijala da debili sa indexa se potrude pola sata, mogu doći ovdje pokupiti sve linkove, stavlja sam i ruske telegram kanale i ukrajinske twiter/telegram, možeš cijelu bitku sažeti kroz kvalitetnu kolumnu bila bi najčitanija stvar


oni samo napišu "teške borbe Rusi pokušavaju probiti obranu".. mislim borbe su brutalne a još brutalniji Ruski gubici.

Ukrajincima u Advijevci nije lako naravno, jer Rusi ih zasipaju sa desecima FAB aviobombi dnevno kao vjerojatno sa stotinama ili tisućama granata. I sve jedno Ruski oklop kada krene , završi ovako brutalno uništavan.
Naravno u par situacija ima događaj gdje Ruski oklop se probije do prvih UKR položaja i nastane borba prsa u prsa te Ukrajinci isto tako imaju gubitke na adijevci vidio sam neke Ruske snimke, nešto i Ruski dronovi otkriju pa pošalju Lancet ili Krasnopol,  vjerojatno hrpu toga uništi i avijacija(iako nema snimki samo UKR izvještaji) ali sigruno niti približno koliko je Rusa izginulo a pogotovo koliko im je tehnike spaljeno.

Jedna "dobra stvar" za Ruse je ovdje, da očito im vojna industrija radi dobro čim mogu spaljivati tolike količine skupog oklopa za osvojiti par minskih polja, i dobra stvar je da se Ruska vojska i populacija ne buni na takve gubitke - da kukaju kako ginu ko muhe i da im treba doktora za amputacije i donacija crnih vreći za mrtve i da su im bolnice pretrpane , ali nitko ne govori "alo koji k se događa u stranoj smo zemlji ginemo u jurišu na utvrđene bunkere".. mogu misliti koji je pakao Advijevka sada za obje strane. i to pazi od prvog dana rata

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 19/10/2023, 23:35

T. wrote:obitelj će dobiti kitu, od jednih i od drugih...
fino im je pripremio kašu...
trebaju ga prvo naći, barem ostatke...
a ako je u blizini rabotao tos1a, teško će biti ičega...
to je isparilo u atmosferu...
zanimljiv si ti tip.
od nacija do nacija.

samo za krive zavijaš.
još pride rat na BI.

kada krene...
...ići će ovi alahu, a vi ne bute imali taktorijadu II
zaboravi.

(zgodno je kaj AfD radi, malo kuri vatricu, doduše gorivo im je crnomaljasto pa valjda ne kuže razliku ugljena)

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/10/2023, 23:48

U prilog ovim informacijama ide i statistika internetske stranice Oryx, koja analizira i objavljuje popis iz otvorenih izvora provjereno izgubljene ruske, ali i ukrajinske vojne opreme na bojišnicama u Ukrajini, a koja je izvijestila o uništenju četiri transportna helikoptera Mi-8 i pet jurišnih helikoptera Ka-52 Aligator. Neki drugi izvori, pak, govore i o još četiri oštećena Mi-8.

Projektili ATACMS koji su isporučeni Ukrajini primjerci su bazične varijante, poznate kao MGM-140A, M39 i Block I. Ove rakete nose 950 komada relativno malog kazetnog podstreljiva M74.

Satelitske snimke potvrdile: Ukrajinci su moćnim ATACMS-om izveli možda i najrazorniji napad na Ruse od početka rata
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/10/2023, 11:39

Bio je masivniji i razorniji napad na onaj aerodrom kraj Hersona, tamo početkom rata, mislim da je bio april 2022.. i ovdje na forumu su bile tone snimki i rasprava. 
Tada su Ukrajinci dobili intel da su Rusi nakrcali tonu helikoptera i opreme na tu zračnu lokaciju. Ukrajinci su ih sastavili sa svojom (sovjetskom) opremom.. uništeno mislim da je bilo preko 12 helikoptera, hrpa kamiona itd. .

usput. 
pogledajte ovaj brutalni video.. jedan od mnogih propalih RU napada na Advijevku. pogledajte šta im kazetno streljivo čini. pogledajte i 3.00 kada je jedna kazetna granata raspršila bombice među ovo pješadiju hrpa ovih jadnih rusa ostala je ležati zauvijek.. 

https://www.reddit.com/r/CombatFootage/comments/17c3rwh/russian_attack_near_avdiivka_suffers_massive/

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 20/10/2023, 12:09

Jedna granata dva oklopa  cheers

https://twitter.com/JayinKyiv/status/1715304307757658192?t=jUp8d8IvD2Wvl81O2ZYzXQ&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum