ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 29 Dec - 9:20



Napuštena dva Leo2 i jedan BergePanzer negdje kod Avdiivke. Oštećeni i posada utekla. Vjerojatno negdje propali kontra napad. Ne znam jel jedan od ova dva Leo2 onaj tamo ima dva mjeseca.
Sada kada bi UA "osvojila" taj teritorij mogli bi izvući ove Leo2 i na popravak. Tako su izvukli veliku većinu njih od ovo ljeto. Iako sumnjam da će ove izvući.


AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 29 Dec - 13:45

Još malo o RU pogocima(iako je ovo near miss, ili vrlo blizu promašaj)



Rusi izgleda otkrili djelove Njemačke IRIS-T baterije. Radar i 2 lansera.
Na ovom tweetu imate cijelu analizu Ruskog napada.
Geolocirano 35km iza Dnjepra Hersonska oblast, dakle 35km iza prve crte.

Zeleno je lokacija radara, crveno je lokacija pogotka, a žuto su lanseri - oni nisu bili ugroženi(prema Ruskoj snimci).
Prvo ekipa raspravlja jel balistička raketa Iskander ili Glidebomba.

Ovako izgleda da je raketa/bomba falila metu za 30-40 metara, nisam siguran pogledajte sami.
Dakle Ukrajinci više sreće nego pameti. Jel bilo ljudskih života ugroženih - ne znamo.
Prema dostupnim snimkama, pošto je to ipak solidan promašaj, i dalje postoji šansa da je radar nešto oštećen od gelera (a možda i nije).

Kako rekoh više sreće nego pameti.

Sve vam je analizirano u komentarima, zaključili su da nije mamac, točno su geolocirali lokaciju, vidi se gdje je pala raketa/bomba od baterije.

Ako je avio bomba, Rusi su onda morali biti još 20km od prve crte što su teoretski trebali biti u dometu patriota, zato neka ekipa špekulira da je ipak iskander..
ja bih se osobno kladio da je Iskander. Inače za ovakve napade je idealan ATACAMS sa kazetnim punjenjem.. zašto?
Vidite zašto. Tu je u krugu bila i dva lansera i radar, moguće da i drugi djelovi baterije nisu predaleko. I poslali su jedan iskander koji je zveknuo zemlju , iskopao krater vjerojatno od 5 metara, ... i to je to. ako netko nije bio (od ljudi ili onih auta) u blizini - preživjeli su. radar je bio dovoljno udaljen da je vjerojatno neokrznut, teoretski možda koja krhotnika je možda nešto oštetila..

međutim da su Rusi imali Iskandere koji imaju kazetne bombice kao oni Američki atacamsi.. ispališ 3-4 takve rakete sa kazetnim punjenjem, i one pokriju ogroman teritorij sa gelerima.. sigurno bi nešto poskidali.. ili da je barem jedna sa kojom ciljaš ovaj radar, i da si je detonira 30-40metara iznad mete, kazetne bombice mislim da pokriju velik dio čak i sa jednom raketom

ili onaj HIMARS sa 180 000 kuglica, i on može pogriješiti par desetaka metara, ali 180 000 kuglica su bogom dane za oštetiti baš ovakav tip tehnike koji je skup i lako oklopljen


i Ukrajinci koriste FPV dronove sa termalnim /noćnim kamerama.. za napade noći očito..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 29 Dec - 16:34



Rezultati UA raketnog napada i RU raketnog napada. 
Ove brojke poginulih su što su jedna i druga država priznale. 
Rusi su izgubili 77 članova ratne mornarice i vojni brod i oružje koje je prevozio i još malo štete na 4 rakete
Rusija je ispalila 120 raketa na UA dosta njih je padalo po civilnim metama i poginulo je 30 civila tako kažu Ukrainci. 
Ako tko ima nekih drugih saznanja neka slobodno javi jer i Ukrainci i Rusi često lažu. 

Od vojnih meta jedino što sam za sada čuo jest da su Rusi gađali jednu tvornicu u Livlu koja je navodno popravljala tenkove. Gađali su neke vrtiće i škole za koje Rusi kažu da je UA koristila za skladištenje oružja ili obuku ljudi. 
Meni je osobno čudno da čekaju takve mete. Ako znaš da je UA u Livlu osposobila negdje pogon onda ga gađaš odmah ne čekaš dva mjeseca ili pola godine. 
Inače Amerika kada je bombardirala Srbe često su gađali iste uništene mete jer nisu znali što da gađaju. Ili su špekulirali. 
Ne bi me čudilo da je to i sa Rusima, imaju gomilu raketa a realno nemaju meta jer ne znaju sada gdje su UA koncentracije. 
I onda im UA sa 4 rakete napravi ogromnu štetu i onda Putin da naredbu za "osvetu" a onda ovi ispod moraju izmišljati što da gađaju. 
Tako da je ovo rasipanje projektila koje je koštalo 1 milijardu $. 
Naravno Srbi i Rusi pričaju da je onu štetu po gradovima napravila Pzo. 

Ponavljam po 100x put, Pzo rakete nemaju takvu razornu moć one imaju po nekoliko kg do max par desetaka kg tnt i gelera. 
Rakete koje Rusi ispaljuju imaju pola tone TNTa. 

Iako je moguće da ako UA pzo pogodi neku raketu onda skrene sa putanje i padne na grad /zgradu, mislim da je to uzrok većine tih civilnih pogodaka. 
Usput Rusi su ispaljivali neke krstareće rakete koje su namijenjene za gađanje brodova i one imaju senzore gdje po moru lako razlikuju brod od mora. Međutim takve rakete na kopnu su jako neprecizne i falivaju po stotine metara. 

Ukratko na mjestu UA komande bi bih zadovoljan. Rusi su ispalili arsenal raketa kakav većina država svijeta nema i efekt tih raketa na UA vojsku je vjerojatno nikakav, lako moguće da niti jedan vojnik nije ozljeđen a moguće je da ima nešto štete na vojnoj infrastrukturi, govorim možda. Jedino što vidim snimke štete po civilnoj infrastrukturi. 

Ako tko ima saznanja o vojnoj šteti, ja sam obišao malo Ruske telegram kanale nisam u detalje, nisam gotovo ništa naša, slobodno stavite. Kasnije prođem opet.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


kic, RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 29 Dec - 16:45

Sinoćnji ruski teroristički napad bio je najveći do sada u ovom ratu. Koliko ja vidim, čini se da je Rusija pokušala nadjačati ukrajinsku protuzračnu obranu i djelomično je uspjela. Neutralizirano je 114 od 153 projektila/dronova. Detaljan pregled uništenih objekata onoga što znamo:
 
- 87 od 90 krstarećih projektila Kh-101/Kh-555/Kh-55
- 27 od 36 bespilotnih letjelica Shahed-136/131
- 0 od 14 balističkih projektila (S-300, S-400, Iskander-M)
- 0 od 5 Kh-47M2 Kinzhal
- 0 od 8 Kh-22

Vjerujem da su Kh-101/Kh-555/Kh-55 kao i Shahedi imali za cilj zasititi protuzračnu obranu kako bi Kinzhal, Kh-22 i Iskander-M imali šanse pogoditi svoje ciljeve. Barem ja tako zaključujem iz tih brojki.


https://twitter.com/Tendar/status/1740675607699112221
RayMabus
RayMabus

Posts : 181787
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 29 Dec - 16:51

Osim toga to su brojke UA države, pitanje je koliko su točne, ali za razliku prije kada su pisali pizdarije da obaraju 99% projektila a ono cijela država ostane bez struje, i po telegramu tona snimki pogodaka, sada daju neke realnije brojke. ovo je razina obaranja projektila 3/4 što bi po meni moglo biti napuhano..ako si skinuli 50%, to bi bilo nešto realnije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 29 Dec - 17:04

Vjerovatno će opet nočas napast ili prekosutra dok stave nove bombe itd zavisno već koliko im treba i kako to u komandi njihovoj vide te napade i organiziraju ih.

Je neka brojka raketa al mi isto izgleda da je ovo samo početni napad tj prvi dakle tribalo bi ih bit još, bar ih ja očekujem. Nekako su previše ispucali ovih sporijih raketa i dronova ko da im oće prvo iscrpit PZO obranu ... tako da ja nekako očekujem ipak najmanje još jedan napad sada nakon ovoga šta je sad bio.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181787
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 29 Dec - 17:17

moraš znati i mete koje gađaš.
imaju i Ukrajinci raketa, pa ne ispaljuju ih na sve.. nego tipa za ovaj brod su čekali potvrdu, vrebalo se itd..
kao kada su Rusi Iskanderom pogodili ono gdje se UA vojnici skupljali i ubili +20
ili onaj moj prethodni post gdje su Iskanderom pokušali uništiti IRIS_T pa su falili. Normalno da su falili jer su ispucali bzvz projektile.

da su bili pametni na onaj njemački PZO sustav, trebali su ispaliti nekoliko projektila na radar 2 , pa nešto bi i pogodilo..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 29 Dec - 17:34

Ujutro 29. prosinca Rusija je izvela još jedan masovni napad na Ukrajinu, za koji je potrošila najmanje 1,273 milijarde dolara. 

Konkretno, jedna od raketa, hipersonična Kh-47 "Kinjal" može koštati od 10 milijuna dolara i više, ukupna cijena 5 lansiranja je 50 milijuna dolara.

"Iranske jurišne bespilotne letjelice Shahed-136/131, prema informacijama u otvorenim izvorima, koštaju od 20.000 do 50.000 dolara po jedinici. Odnosno, najmanje 36 takvih bespilotnih letjelica koštaju 720.000 dolara", navodi se u izvješću.

U međuvremenu, cijena projektila Kh-101 je 13 milijuna dolara, odnosno ukupna cijena lansiranih projektila je 1,17 milijardi dolara. Cijena projektila Kh-22 procjenjuje se na milijun dolara, odnosno ukupni iznos za lansirane projektile je 8 milijuna dolara.

Balistička raketa Iskander-M može koštati 3 milijuna dolara, ukupna cijena svih lansiranih projektila ovog tipa je 42 milijuna dolara.

https://tsn.ua/zbroya/stalo-vidomo-skilki-koshtuvala-rosiya-masovana-ataka-po-ukrayini-2482027.html

Znači ipak su miljardu skeširali u ovo. Ode miljarda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181787
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 29 Dec - 17:48

87 od 90 krstarećih projektila Kh-101/Kh-555/Kh-55

Cijena projektila Kh-101 je 13 milijuna dolara, odnosno ukupna cijena lansiranih projektila je 1,17 milijardi dolara. Cijena projektila Kh-22 procjenjuje se na milijun dolara, odnosno ukupni iznos za lansirane projektile je 8 milijuna dolara.

Al nisu svi ovdje Kh-101 nego ima i ovih jeftinijih.

Ne znam zašto onda ne rade ove Kh-22 kad koštaju miljon dolara a lete četiri puta brže od ovih Kh-101 koje koštaju 13 miljona dolara. Ove Kh-22 im nisu nit jednu oborili jer je prebrza.

Nije ih koštala baš miljarda i nešto jer među ovih 90 sporih krstarečih raketa nisu sve ove od 13 miljona dolara nego ove obične ( nemaju slabiji odraz itd ) a to dođe miljon dolara otprilike onda. Uglavnom manje od miljarde. Možda nekakvih 600 do 700 tisuća dolara ova količina ispaljenih projektila dođe. S tim da ih oni rade pa onda ne kupuju u drugoga nego pokreću svoju industriju pa i to triba gledat pa ih onda dođe i jeftinije plus ove neke starije rakete su iz zaliha ( sve su više manje iz zaliha al ove starije su iz nekih starijih zaliha pa onda to nije trošak jer ionako bi morali s vremenom napravit nove a stare na otpis ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181787
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 29 Dec - 18:21

Razmišljam zašto oni malo ovih Kh-22 ispaljuju a s obzirom da je cijena samo miljon dolara. To je za mornaricu pa toga nisu imali puno dok ovih drugih jesu i radili su to i u Rusiji kasnije dakle i nakon SSSR-a itd. Znači tih imaju a ovo je za mornaricu pa toga imaju manje.

E sad ima tu još jedna priča jer je raketa cijena miljon dolara al leti četiri puta brže a onda i taj motor je nadzvučni a vjerovatno onda i vremenski teža za sastavit pa treba šta ja znam četiri puta više vremena dok napraviš motor, to sve sastaviš jer ipak to probija zvučni zid itd pa ispitivanje rakete jel sve dobro posloženo itd itd i onda to sve uzme i četiri puta više vremena pa na kraju kad to zbrojiš jest sama raketa jeftinija puno al isto tako i puno više vremena traži u tvornici da motor napraviš i to sve spojiš u jednu cjelinu i ispitaš itd i onda ih je u osnovi manje kad se gleda količina proizvedenih u jedinici vremena.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181787
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Sat 30 Dec - 0:54

Neprovjerena informacija, srušen ruski bombarder, nestao s radara. Narednih dana će se vidjeti jel istina ili patka.
https://twitter.com/ChuckPfarrer/status/1740860898359824862?t=f7I7B8zcaOkRvcXD3fqItg&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 30 Dec - 15:53

ukrajinci su izveli doslovno osvetničke napade na Ruse, i pobili određen broj civila i ozljedili.

određen dio pro ukrajinskih zapadnih blogera kaže da ne odobrava tako nešto, jer ih to čini isto što i rusima. barbarima.

drugo, čim rusi izvedu neki napad, pa ima civilnih žrtava, srbi po indexu i drugim RH portalima u komentarima masovno pišu "tu su sve napravile UA pzo rakete".. (možeš misliti kako PZO raketa sa par kg ekploziva može srušiti nekoliko nosivih zidova na višekatnici).

sada na indexu komentari sa naše strane "to je sve Ruska PZO obrana pobila"..

crni humor sa strane, ovo nije lijepo od strane Ukrajine. Rusi na svojim isto telegram kanalima likuju jučer da su gađali isključivo vojne ciljeve, a da su sve civilne žrtve djelo UA protuzračne obrane, baš me zanima jel tako isto komentiraju kada su dronovi kamikaze padala po božićnom gradu u Bjelogradu

ponavljam ne podržavam takve barbarske akcije od strane ukrajine

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath Sat 30 Dec - 16:40

Do jučer su u indexu i jutarnjem ukri tukli samo po vojnim ciljevima a zli rusi samo po bolnicama i rodilištima.
Danase onako samo suhoparno prenose vijesti, bez komentara.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12433
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 30 Dec - 16:46

pa pratim ovaj rat, Ukrajinci su i tukli do sada uglavnom po vojnim ciljevima, ne iz razloga što su "humaniji" od Rusa, nego iz razloga što imaju previše vojnih ciljeva a premalo dronova/raketa/granata da gađaju civilne ciljeve. Kod Rusa je obrnuto, oni se mogu rasipati, a imaju puno lošiji intel od UA(NATO) pa onda ne znaju uvijek što je vojni cilj a što civilni pa ispale da ispale.

Danas su Ukrajinci napravili isto. Nema smisla da dronovi kamikaze padaju po centru grada i Božinćnom trgu . Očito UA nije imala vojne ciljeve u Rusiji (najteže je pronaći metu najlakše je ispalit) pa su ispalili, čisto da se osvete Rusima.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Sat 30 Dec - 17:21

Mile Martić potez pobjedničke vojske

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 30 Dec - 19:10

I jučerašnji Ruski napad je bio Mile Martić napad, a dobili su Milu Martića od Ukrajinaca danas. 
Nije ovo 12 mjesec 2022.. sada UA ima hrpu PZO sustava, te proizvodi stotine dronova kamikaza "šehid" mjesečno. Svaki put kada Rusi naprave Mile Martić napad kao jučer - dobit će Milu Martića nazad. 

Osobno iako totalno razumijem Ukrajince, ne podržavam da takve stvari izvode. 
Ali gušt je bio čitati komentare "aa svi ubijeni Ukrajinci civili, to su zalutale rakete njihove PZO obrane" sada im ovi istu priču pišu "aa poginuli Ruski civili, sve su to zalutale rakete Ruske PZO obrane"-. 
Sve jedno Rusko dijete od 9godina nije zaslužilo smrt. Postoji dobra šansa da i roditelji nisu podržavali rat ali eto. 

Inače da je zapad normalan, poslao bi Ukrajincima 5000 balističkih/krstarećih raketa(jer i imaju toliko a ono što im pošalju malo, tipa 20ak atacamsa ili nešto ovih stormshadow zabranjuju da napadaju Rusiju ili Krimski most) i par desetaka tisuća avio raketa dometa 100-200km, i Ukrajinci bi mogli skršiti svaku Rusku elektranu i tvornicu do Sibira.. ali su pičkice

rat bi bio brže gotovo i bilo bi manje civilnih žrtava.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 30 Dec - 22:16



Rusi i dalje pokušavaju napadati kod Avdijevke, klasično kod željezničke pruge u smjeru Stepove. Inače jedno vrijeme su i bili u selu Stepove ali su prije koji mjesec UA kontra napadom odbačeni iz toga sela. Od tada se borbe vode oko željezničke pruge koja je na neki način postala granica između Rusije i Ukrajine. 

Uglavnom gotovo svaki dan Rusi napadaju, a UA im odbija napade. 
Ovdje na snimci se vide neke stravične snimke. Meni nije jasno kako je hrpa mrtvih Rusa naslagana na jedno oklopno vozilo, što svi rade na njemu. 
Anyway, ekipa je geolocirala ove snimke i nova uništena vozila. Imaju i stara i nova.Stara su naravno koja su prije Rusi izgubili pa su stavljena u "excel tablicu" a ovdje je nekoliko novih. 

Inače na twiter profilu specijal kherson cat ima gomila novih videa o uništenoj RU artiljeriji. Vidio sam snimke za PION, Akatsiju(ili nešto slično), jednu haubicu, Uragan. i jednu osu. sve u par sati. 

Obiša sam RU telegram/twiter kanale, zanimljivo nisam vidio nešto video snimki UA gubitaka, moguće da ih i nije bilo, jer po pravilu Rusi i gube dosta više tehnike, ali oni su ionako fokusirani po video snimkama na zračne udare. 
Na colonel_cassad telegram profilu, a njegov blog sam zna čitati još od 2014 kada je počeo rat , razvili su veliku raspravu kako su jučer uništili njemačku IRIS_T bateriju, a prvo nisu uništili bateriju, nego su locirali radar i lanser. a onda su gađali samo radar. i falili ga za 40 metara, maksimalno minimalna šteta ako i to.
imate par postova poviše (ili ne prethodnoj stranici) detaljnu analizu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal Sun 31 Dec - 11:43

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 630_360_1704003235-548

Ukrajinski dronovi pogodili su većinu ciljeva u Rusiji tijekom noći na 30. prosinca - ISW

31.12.2023 10:08



Većina ukrajinskih dronova koje je Ukrajina lansirala iznad Rusije u noći s 29. na 30. prosinca pogodila je svoje mete.
Institut za proučavanje rata sa sjedištem u Washingtonu objavio je to u svojoj procjeni ruske ofenzivne kampanje.
"Nepodudarnost između ovih ruskih i ukrajinskih brojki može sugerirati da su ukrajinske snage pogodile mnoge od svojih cilja, kao što su ukrajinski sigurnosni izvori sugerirali zapadnim i ukrajinskim medijima", rekli su analitičari ISW-a.




Ukrajinski sigurnosni izvori rekli su zapadnim i ukrajinskim medijima da su ukrajinske snage lansirale više od 70 bespilotnih letjelica u noći s 29. na 30. prosinca na objekte ruske vojne infrastrukture i obrambene industrije u blizini gradova Moskve, Belgoroda, Tule, Tvera i Brjanska. Rusko ministarstvo obrane tvrdi da su ruske snage presrele 32 ukrajinske bespilotne letjelice u regijama Bryansk, Orel, Kursk i Moskvi.
Ruski propagandni mediji ranije su tvrdili da su navodno zabilježene žrtve u Belgorodu u subotu, 30. prosinca, kao rezultat "masovnog napada". U tom smislu Rusija je sazvala sastanak Vijeća sigurnosti UN-a.
:rasta

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23270
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sun 31 Dec - 11:53

klasika... ruske pizde cvile čim ih se opauči njihovom metodom... 
pitanje je samo koja je gamad od koje učila cviliti

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Sun 31 Dec - 13:11

AssadNaPodmornici wrote:I jučerašnji Ruski napad je bio Mile Martić napad, a dobili su Milu Martića od Ukrajinaca danas. 
.

Kazetno streljivo po gradu samo Mile Martić i Ukri...
Mislim da bi najbolja donacija ukrima bila pošiljka traktora...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Sun 31 Dec - 13:19

Oholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:I jučerašnji Ruski napad je bio Mile Martić napad, a dobili su Milu Martića od Ukrajinaca danas. 
.

Kazetno streljivo po gradu samo Mile Martić i Ukri...
Mislim da bi najbolja donacija ukrima bila pošiljka traktora...
Uvijek me iznenadi u kojem svemiru ti živiš kad ne znaš da Rusi koriste kazetno od početka rata, stavljali smo već tablicu s cijelim popisom, potvrđeno vizualno, a i od strane UN-a. I to po gradovima.
Piglet
Piglet

Posts : 1438
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum