ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 16:49

Vidit ćemo jel gdje došlo do drugih linija , navodno jesu barem na jednom mjestu. Negdje sam čitao detaljnu analizu Ruske obrane, 1 linija, druga linija i treća linija.. treća linija su mobilne rezerve. 

ako ovo propadne ukrajincima, onda imaju dva izbora. 
uhvatiti pauzu, ne isplati im se kao rusima ići u samoubilačke napade i potrošiti vojsku. 
od zapada nabavljaju avijacju, precizne rakete, te još više i više dronova. 
jbt zapada ima 6x veću populaciju i 15x veći BDP od Rusije, neka štancaju dronove, PZO rakete, i šalju ovim nesretnim Ukrajincima. 

Kako ovi sa zapada nisu razvili ništa približno kao Rusko Orlan +Lancet rješenje. Još najbolje dronove kamikaze imaju Ukrajnci, ne one civilne, nego one vojne, međutim jadni Ukrajinci njih ne mogu puno proizvesti. Pa pošalji tehničku dokumentaciju u Poljsku, Njemačku, USA i neka štancaju na tisuće mjesečno. Potaracaj im svu tehniku , haubice i sve , PZO sustave, i onda kreni

aj dobro je barem što zapad povećava količinu granata, vjerujem da će u 2024 UKr već imati više granata, ali ono

AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 17:01

Ruski oklop koji je išao kao pojačanje , spaljen  -dva videa.  moguće da su ovo bile tenk vs tenk borbe. 
 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 17:42

Leopard 2A6.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 FyL9pxWWcAA67bH?format=jpg&name=4096x4096

Do sad je sprženo 10% dostavljenih Leoparda i Bradleya...

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 17:55

Ukrajinci ih parkirali jedan do drugoga kao da idu u šoping centar sa njima :D 


hahaha, pazi to je već ona postojeća ista hrpa koju sam stavio , i ovi luđaci na istu lokaciju dovukli još 4-5 Bradleyia ? mislim wtf? Zašto? koja svrha? izgledaju još neoštećeno. napadaju kao Rusi , bez mozga, ajmo naprijed pa valjda će neprijatelj uteći. žali bože mladosti što će zaginiti, lako za oružje, 

gdje su sustavi za čišćenje minskih polja, imaju i zarobljene ruske/sovjetske i američke. očisti jebene mine , napravi koridor, i poklapaj artiljeriom . i ne parkirati jedan kraj drugoga

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/6/2023, 18:11

AssadNaPodmornici wrote:
gdje su sustavi za čišćenje minskih polja, imaju i zarobljene ruske/sovjetske i američke. očisti jebene mine , napravi koridor, i poklapaj artiljeriom . i ne parkirati jedan kraj drugoga
Izgubili su dva nikidan kad su išli probijat šikaru na rusko ukrajinskoj granici da se probiju u Rusiju pa im je to poskidalo s nečim ( navodno RPG-7 ručnim bacačima ). Nemaju oni baš toga previše a duga je bojišnica a neke su poslali i na probijanje šikara na rusko ukrajinskoj granici itd pa im dva takva uništilo a vjerovatno i tamo drže još neke. Nemaju oni baš toga koliko netko misli da imaju a posebno kad usporediš dužinu bojišnice pa sad još dodaj i tu rusko ukrajinsku granicu uz to dodatno.

Pisao sam o tome par stranica prije na datum 1.06.2023:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t54322p1000-rat-u-ukraini-ozbiljnamoja-tema

by RayMabus Thu 1 Jun - 13:39

Navodno su im uništili i dva Bat-2 vozila. To je inžinjersko vozilo a u ovakvim situacijama služi da probije put tenkovima i drugim oklopnim vozilima dakle ima veze s probojem linija.


Među inženjerijskim borbenim vozilima koje su ruske snage lani napustile nalaze se tri grdosije, modeli BAT-2. Ovaj 40-tonski orijaš na sebi nosi ogromnu grtalicu, šiljak za paranje tla i kopanje rovova, te dizalicu od preko dvije tone. U dijelu trupa krije odjeljak za posadu od osam ljudi, a sve to leži na ovjesu sovjetskog tenka T-64. BAT-2 koristi svoju ogromnu oštricu kako bi pred sobom prokrčio put kroz minska polja, razbucao rovove i ‘češke ježeve‘, u prah raznio grudobrane, prepreke od balvana, pa i manje bunkere.

Ovim grdosijama za protuofenzivu Rusi su opskrbili Ukrajince puno prije zapadnih saveznika. Jedno je pitanje ključno

Ključno pitanje je koliko ih imaju jer ako su sad izgubili ova dva onda su ih koliko vidim imali prije nekakvih 40-ak do 50-ak na skladištu a i pitanje u kakvom su stanju jer je to roba još iz doba SSSR-a.

Sovjetski BAT-2 ostali su u oružanim snagama Ukrajine, no s vremenom se njihov broj smanjivao (primjerice, u kolovozu 2008. odlučeno je da se prizna višak imovine i proda deset BAT-2). Međutim, 2016. godine u trupama su ostale 53 jedinice BAT-2 

BAT-2
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 18:16

AssadNaPodmornici wrote:Ukrajinci ih parkirali jedan do drugoga kao da idu u šoping centar sa njima :D 

Navodno ovaj brzinski trening i nije najboje rješenje, posebno za časniki kadar...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 18:56

demon sa forum.hr wrote:Zadnja tri dana ukrajinsko topništvo preorava ruske linije u Zaporizhzhijskoj oblasti, cijelo vrijeme dižu intenzitet kopnenih napada.

Prvo su Ukrajinci javljali da ima masu uspjeha, ali moraju šutiti, sad govore da su taktički uspjesi u pitanju i da napreduju u sivoj zoni uništavajući Ruse po dubini, odnosno pripremajući teren....

Na drugoj stvari Rusi su u euforiji koja je dan za danom sve veća, sad opravdano ili ne, ne znam...

njega kopiram jer jedini tamo ima mozga koji piše i lik prati hrpu telegram/twiter pro-ru pro-ukr izvora, pro-ukr je naravno, ali je objektivna. 

ukratko ono što znamo
1)ukrajinci prže sve artiljeriom(rusi kukaju da nikada veću artiljerijsku vatru nisu primali po glavi)
2)idu masovni napadi na više pravaca
3)jedan pravac je završio katastrofom, to su ove slike koje gledamo
4)jedan pravac kod ugljedara onako onako par stotina metara i stalo. navodno dva AMX francuska laka tenka napuštena(ili nisu tako rusi tvrde)
5)navodno je došlo do nekog proboja negdje drugdje , tamo nema ruskih snimki, samo koji ruski telegram kanal da je borba na drugoj liniji, ima i snimki gdje deseci RU vojnika bježe u panici , ne znam jel to taj front, nisam pratio geolokaciju videa, i uspoređiva sa ruskim telegram kanalima, tko ima volje.. jebiga to bi bio kao posal
6)navodno se očekuje i desant preko dnjepra kroz par dana 
7)kod bahmuta se napreduje dosta bolje, napredak je u stotinama metara, međutim gubici su minimalni.. međutim to je sekundarni front
8)gomile snimki gubitaka ali i sa obje strane ,iako naravno ovaj put su zaista ukrajinski veći
9)međutim ljudski gubici nisu toliko loši koliko materijalni, uglavnom se dogodi da oklop bude onesposobljen pa vojnici uteknu .. međutim nakon toga je bilo poklapanje artiljeriom po pješadiji koja je utekla

izgleda da je ovo drugi TOS uništen u dva dana. 
JUčer-prekjučer je bila samo slika od jednog, ovo je video o drugog. 
ostavljam mogućnost da se radi o jednom te istom, tko hoće neka uspoređuje sliku ceste i drveća, meni se neda tražiti

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 18:59

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
gdje su sustavi za čišćenje minskih polja, imaju i zarobljene ruske/sovjetske i američke. očisti jebene mine , napravi koridor, i poklapaj artiljeriom . i ne parkirati jedan kraj drugoga
Izgubili su dva nikidan kad su išli probijat šikaru na rusko ukrajinskoj granici da se probiju u Rusiju pa im je to poskidalo s nečim ( navodno RPG-7 ručnim bacačima ). Nemaju oni baš toga previše a duga je bojišnica a neke su poslali i na probijanje šikara na rusko ukrajinskoj granici itd pa im dva takva uništilo a vjerovatno i tamo drže još neke. Nemaju oni baš toga koliko netko misli da imaju a posebno kad usporediš dužinu bojišnice pa sad još dodaj i tu rusko ukrajinsku granicu uz to dodatno.

Pisao sam o tome par stranica prije na datum 1.06.2023:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t54322p1000-rat-u-ukraini-ozbiljnamoja-tema

by RayMabus Thu 1 Jun - 13:39

Navodno su im uništili i dva Bat-2 vozila. To je inžinjersko vozilo a u ovakvim situacijama služi da probije put tenkovima i drugim oklopnim vozilima dakle ima veze s probojem linija.


Među inženjerijskim borbenim vozilima koje su ruske snage lani napustile nalaze se tri grdosije, modeli BAT-2. Ovaj 40-tonski orijaš na sebi nosi ogromnu grtalicu, šiljak za paranje tla i kopanje rovova, te dizalicu od preko dvije tone. U dijelu trupa krije odjeljak za posadu od osam ljudi, a sve to leži na ovjesu sovjetskog tenka T-64. BAT-2 koristi svoju ogromnu oštricu kako bi pred sobom prokrčio put kroz minska polja, razbucao rovove i ‘češke ježeve‘, u prah raznio grudobrane, prepreke od balvana, pa i manje bunkere.

Ovim grdosijama za protuofenzivu Rusi su opskrbili Ukrajince puno prije zapadnih saveznika. Jedno je pitanje ključno

Ključno pitanje je koliko ih imaju jer ako su sad izgubili ova dva onda su ih koliko vidim imali prije nekakvih 40-ak do 50-ak na skladištu a i pitanje u kakvom su stanju jer je to roba još iz doba SSSR-a.

Sovjetski BAT-2 ostali su u oružanim snagama Ukrajine, no s vremenom se njihov broj smanjivao (primjerice, u kolovozu 2008. odlučeno je da se prizna višak imovine i proda deset BAT-2). Međutim, 2016. godine u trupama su ostale 53 jedinice BAT-2 

BAT-2
Googlaj UR77 (tako nešto) i googlaj Američku verziju koja čisti mine iz traktora. takve stvari trebaju ići na minska polja.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/6/2023, 19:08

Nemaju ti oni taj UR-77. To su oni zarobili nekakvih 16 komada mada koliko vidim neki od tih su i napušteni il oštećeni i onda su to koristili u Bahmutu i drugdje i potrošili tu municiju tako da nemaju oni toga. To je zarobljeno desetak koamda a municija potrošena ili je ima vrlo malo. Ništa ovo bar ne u smislu masovnog korištenja. Možda će to negdje i najvjerojatnije koristi al nemaju oni toga puno a ni te municije za razminiranje koju moraju sami u tvornici sastavljat pa čekaj dok to naprave itd to je sporo a i nemaju ih puno jer su to zarobili desetak komada od Rusa.

https://en.wikipedia.org/wiki/UR-77_Meteorit
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 19:10

Imaju što imaju. Imaju Američke verzije toga koje rade slično. Prvo su trebali po noći poslati par takvih (i pokriti) ih da idu razminirati prvu crtu. Ne znam..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/6/2023, 19:16

AssadNaPodmornici wrote:Imaju što imaju. Imaju Američke verzije toga koje rade slično. Prvo su trebali po noći poslati par takvih (i pokriti) ih da idu razminirati prvu crtu. Ne znam..
A ne znan jesu li oni to njima poslali uopće. Nisan vidija da se nešto pričalo o tim stvarima. Možda i jesu al ja nisan pratija. Poslali su oni i Nijemci one mostopolagače al to je nešto drugo ( za prelazak jaraka i kanala itd ) a ovo je za krčenje šikare i minskih polja pa probije put širine nekakvih šest metara pa onda mogu tenkovi i drug vozila tu proći nakon šta on to raskrči i očisti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 19:53

Gadan rat, pisao sam već, najsličniji Iransko-Iračkom...

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 19:56

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 FyKHY-xX0AIVnP5?format=png&name=small
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 20:06

brutalno. ako im propadne ova ofenziva, najbolje im je da otpišu to što su popušili od teritorija, jebiga ne ide - ne ide. ne isplati im se da im izgine mladež , iračani i iranci su imali čopor djece pa su mogli priuštiti ovakav brutalan rat, ali niti rusi mogu niti ukrajinci. jedini i drugi su u demografskoj katastrofi a šalju najbolji genetski materijal da gine radi razrušenih gradova.
jebeš sve da i ukrajinci sve osvoje nazad, kada će izginuti, tko će im obnoviti državu onda?

njemačka i SSSR(rusija, bjelorusija i ukrajina) se još nisu od WW2 oporavili

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 20:09

Ima neki ludi Franić na fejsu, lik je isto tako ludi stari spamer da je navodni pukovnik Hrvatske vojske u penziji, lik takve pizdarije piše.. prema njemu Ukrajinci su uništili već na stotine Ruskih tenkova i haubica i napreduju.. kakav luđak. i vidim hrpa ljudi ga prati, citira itd.

konstatno piše brutalne pizdarije, tipa stavlja snimke UKR gubitaka da su Ruski itd.. kako smo mi sa takvim asevima dobili Srbe nije mi jasno.. a zbog Mihe i Dijagrama i Vebera, naravno, ne zbog takvih likova

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 20:15

AssadNaPodmornici wrote:brutalno. ako im propadne ova ofenziva, najbolje im je da otpišu to što su popušili od teritorija, jebiga ne ide - ne ide. ne isplati im se da im izgine mladež , iračani i iranci su imali čopor djece pa su mogli priuštiti ovakav brutalan rat, ali niti rusi mogu niti ukrajinci. jedini i drugi su u demografskoj katastrofi a šalju najbolji genetski materijal da gine radi razrušenih gradova.
jebeš sve da i ukrajinci sve osvoje nazad, kada će izginuti, tko će im obnoviti državu onda?

njemačka i SSSR(rusija, bjelorusija i ukrajina) se još nisu od WW2 oporavili




Nepalci

Ovo je kao rat Perzije protiv Istočnog Rimskog Carstva...  Na kraju uletjeli Arapi.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 9/6/2023, 20:53

AssadNaPodmornici wrote:brutalno. ako im propadne ova ofenziva, najbolje im je da otpišu to što su popušili od teritorija, jebiga ne ide - ne ide. ne isplati im se da im izgine mladež , iračani i iranci su imali čopor djece pa su mogli priuštiti ovakav brutalan rat, ali niti rusi mogu niti ukrajinci. jedini i drugi su u demografskoj katastrofi a šalju najbolji genetski materijal da gine radi razrušenih gradova.
jebeš sve da i ukrajinci sve osvoje nazad, kada će izginuti, tko će im obnoviti državu onda?

njemačka i SSSR(rusija, bjelorusija i ukrajina) se još nisu od WW2 oporavili
Otpisivanje već izgubljenog teritorija bi još bilo i najbolje za Ukrajinu. Ako dožive fijasko, Rusi mogu krenuti i dalje od zacrtanog. Npr. u povrat teritorija koje su držali u Oblasti Kharkiva prije rujna 2022 (sve do rijeke Siverski Doneck). Ekstremni scenarij bi bija da se odvaže i krenu na Odessu i kopneni koridor sa Pridnjestrovljem.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/6/2023, 20:56

Neće se ništa otpisati. Ne bulaznite. 

Triba malo vremena dok se podigne proizvodnja GPS granata u Europi i na Zapadu općenito a istovremeno zelena tranzicija i smanjivanje ovisnosti o nafti općenito i onda mu pada proračun, tako da je on s protokom vrmena sve slabiji i slabiji a ne jači na bojišnicama kako ovima u Ukrajini tako i ovim drugim bojišnicama ( ekonomskim, političkim itd ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 20:58

Ma teško će i Rusi dalje, imaju i oni gomilu gubitaka, sa time da nisu niti Ukrajinci(navodno) još sva videa stavili, a i ovo što su stavili i tu je hrpa uništenog oklopa i artiljerije. U dva dana su dva TOS-1 sustava izgubili naprimjer. 
Sa čime da napadaju Rusi?
Pošalju novu kolonu tenkova na Ugljedar pa ih opet dočeka ono što u veljači ili sada Ukrajince. minsko polje, dronovi te otkriju, a onda te poklapa artiljerija i javelini.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 9/6/2023, 21:11

AssadNaPodmornici wrote:Ima neki ludi Franić na fejsu, lik je isto tako ludi stari spamer da je navodni pukovnik Hrvatske vojske u penziji, lik takve pizdarije piše.. prema njemu Ukrajinci su uništili već na stotine Ruskih tenkova i haubica i napreduju.. kakav luđak. i vidim hrpa ljudi ga prati, citira itd.

konstatno piše brutalne pizdarije, tipa stavlja snimke UKR gubitaka da su Ruski itd.. kako smo mi sa takvim asevima dobili Srbe nije mi jasno.. a zbog Mihe i Dijagrama i Vebera, naravno, ne zbog takvih likova
Je li to onaj sto je na pocetku rata pisao o problemima rusa zbog losih docasnika.

Sjecam se kako sam dao osvrt na nekoliko njegovih komentara koji su bas onako diletantski.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18828
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 9/6/2023, 21:12

Putin evo tvrdi da je ukrajinska kontra-ofenziva već propala. Prilično smjela izjava ak ju je dao tek tako. No sačekajmo.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum