ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 5 Jun - 23:39

inače izgleda da puno efikasnije onim Ruskim ustašama u Bjelogradskoj regiji. Likvidirali su nekog pukovnika, napravili mu zasjedu i slikali dokumente. 
izbacili su dosta snimki uništene Ruske tehnike. I dalje su u Rusiji. 
Ne bi bilo loše Ukrajincima poslati još tamo pojačanja

AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Tue 6 Jun - 6:24

Zbog uništenja brane na Dnipru kod Khakhovke, Ukri će najvjerovatnije morati odustati od prelaska rijeke kod Khersona, ak je takvo nešto uopće i bilo u planu. Vodostaj raste.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Tue 6 Jun - 6:31

Kreće masovna evakuacija stanovništva sa područja nizvodno.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Jun - 9:34

lako moguće da je navjerojatniji uzrok neodržavanje brane koja je pretrpila dosta štete, i to zanimljivo gađanjem od strane Ukrajine za vrijeme Hersonske ofanzive. 
od tada brana je točno na liniji razgraničenja , nije se održavala i pukla je i napravila sada gadnu štetu. 

nisam stručnjak u brane ali pretpostavljam da će se vodostaj smanjit još će doći ljeto

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Jun - 11:16

update;
o UKR ofenzivi nisam pročitao ništa nova još jutros. malo sam letimično pogledao UKR i RU profile. možda je sada sve u sjeni brane.

drugo, što se tiče brane, UKR -RU optužuju jedni druge, naravno na SR/RU medijima to su napravili Ukrajinci, na RH/UKR medijima to su napravili Rusi... moguće niti jedni niti drugi nego da je brana sama pukla zbog rekordnog vodostaja i oštećenja.. 

eh sada čitao sam jednu raspravu, izgleda da puknuta brana će puno više odgovarati Ukrajincima.. zato jer velika većina preljevanja će se dogoditi na istočnoj strani Dnjepra koji su Ruski položaji. poplavit će im rovove koje će morati napustiti, minska polja, možda i potopiti nešto oružja.. kada se voda povuče ostaje "čist teren" za forsiranje prijelaza. 

Drugo Krim će biti zakinut za dotok vode. 
Treće nuklearna elektrana ona koja je pod kontrolom Rusije bi mogla ostati bez vode, a onda bi se morala isključiti a ona snadbjedva okupirani dio Ukrajine..

Šteta za Ukrajince jest jedino što sada "kratkoročno" je teško forsirati Dnjepar. međutim ako su ono jučer bili probni napadi pa sada ide ide pauza, taman sačekaju da voda obavi svoje i onda kreće nova tarapana za par tjedana.. 

tako da ako se mene pita nakon toga, kladio bih se čak da su je i Ukrajinci digli u zrak  , jer njima puno više odgovara nego Rusima. druga najvjerojatnija opcija jest da je brana sama pukla zbog oštećenja itd. 

i imajte na umu da će Ukrajina ovo dobro medijski iskoristiti za dostavu novog oružja u šemi "vidite šta Rusi rade"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 Tue 6 Jun - 13:13

AlfaOmega wrote:Kreće masovna evakuacija stanovništva sa područja nizvodno.
Brana u Kahovki je dignuta u zrak a ko je to uradio ne zna se. Vojske se hitno evakuiraju. Uglavnom kako reče onaj iz Hersonske administracije popravka će koštati kao gradnja nove hidrocentrale
Navodno će ovo poremetiti vodoopskrbu Krima ... a kakve veze to ima sa ovom branom ne znam
Ringo10
Ringo10

Posts : 21653
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 6 Jun - 16:51

Piloti ruskog jurišnog helikoptera Ka-52 uništili su žetelicu. Ministarstvo obrane Ruske Federacije navelo je da se radi o tenku Leopard 2.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Jun - 17:12

skuplja je ta raketa od traktora haha

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 6 Jun - 17:18

RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Tue 6 Jun - 17:22

RayMabus wrote:Piloti ruskog jurišnog helikoptera Ka-52 uništili su žetelicu. Ministarstvo obrane Ruske Federacije navelo je da se radi o tenku Leopard 2.

Glupi rusi, srbi odma znali da je to visokovrijedna roba za ukrasti, ko recimo 5-6 traktora na jednom mjestu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 6 Jun - 21:17

Mariupolj je udaljen manje od sto kilometara od linije bojišta. Time bi se presjekla ili bila u dometu artiljerije trenutačno najvažnija komunikacijska cesta za Ruse: Taganrog - Mariupolj - Berdjansk.


Ukrajinski udar na čak pet pravaca, ruski obavještajci: ‘Zaboravite Bahmut, žele nas zavarati!‘

Nek osvoje prvo prvih 20 km pa ćemo lako jer onda je ovih ostalih 80 km u dometu HIMARS-a pa ćemo opet čevape i pljeskavice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 7 Jun - 11:58

Julian Roepcke se legit pita , čemu "pokusni napadi"  tamo prije dva tri dana u zaporožje pravcu , koji su rezultati upadom Ukrajinaca u minsko polje , velikim gubicima bez ikakvog efekta



ukratko, legit pitanje, razlika između Rusa i Ukrajinaca jest što bi Rusi opet sutra ponovili takav napad pa prekosutra dok ne bi potrošili resurse na tom području.

Međutim , sve skupa mislim da ništa od ofenzive Ukrajine . 
Ruska obrana je jaka, Ukrajinci nemaju dominaciju u nekoliko polja da bi mogli izvesti uspješne prodore. 
ne isplati im se da ginu kao Rusi ove zime. 
e da Rusi su se potrošili u ovakvim debilnim samoubilačkim napadima, ne znam kako će Ukrajinci, dobili su poštene batine u ovom napadu u Zaporožje pravcu. 

Kod Ugljedara je bilo malo bolje, tamo nema snimki gubitaka , samo snimki Leo/AMX tenkova ali napredovanje par stotina metara ne znači ništa .


Međutim zbog prirode rata, Ukrajinci će trebati pokretati tu i tamo ovakve "samoubilačke napade" čisto da rat bude u pozornosti zapada, da se političari ne umore od slanja oružja i streljiva.  neće to biti masovni napadi, po par upada na par linija fronte, i onda malo medijske propagande da rat bude u fokusu. 

nažalost ulazimo u 2024 godinu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 7 Jun - 12:06

Njemačka će poslati još 20 MARDER oklopnih vozila i otkupa je 15 GEPARD PZO sustava iz neke arapske zemlje. 

Strelkov tvrdi da je i Ukrajince i Ruse zatekla poplava, dakle sasvim je realno da je brana sama pukla, jer kako rekoh ona je od prije teško oštećena i sada su bile rekordne količine vode.

po meni puno više koristi Ukrajincima ali ok.

p.s ako netko ovdje napiše da su je u vazduh digli židovi ili anglo-sasi, dobija ban :)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 7 Jun - 14:30

ima dosta videa gubitaka, i na obje strane, 
ali ovo je zanimljivo

kompilacija zabijanja poljskih dronova u .. zemlju. kao snimka je trebala dokazati kako su se zabili u ruske radare i sredstva za elektronsko ratovanje a ovi asevi po snimci koju sam pogleda 3 puta a i drugi pišu u komentarima - izudarali zemlju..




ili operater dronova ne zna upravljati sa njima ili je software umjetne inteligencije jako loš u navođenju drona na metu.. vidim da je meta često dobro obilježena u žutom, a onda dron leti sasvim negdje drugdje. 

šteta

čak i ovaj pro-ukr profil kaže "da nismo vidjeli posljedice napada, obično ih vidimo sa druge snimke" - normalno da nismo vidjeli kada su se zabijali u zemlju. Ukrajincima bi bilo bolje da ovo nisu stavljali u javnost, nego poslali snimke poljacima da poprave sustav


za sada ispada onaj Ruski dron Lancet daleko daleko ispred svega ostaloga, i američkog, i poljskoj, i ukr oružja.. za sada

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 7 Jun - 15:07

UralVagonZavod, proizvođač tenkova za rusku vojsku, uvezao je vojne proizvode iz mianmarske vojske u vrijednosti od 24 milijuna dolara 9. prosinca 2022. Te su komponente registrirane kao proizvodi tvrtke UralVagonZavod. Uvezena roba, kao što je naznačeno njihovim harmoniziranim sustavom (HS) kodova, sugerira da je UralVagonZavod otkupio 6775 nišanskih teleskopa i 200 kamera za ugradnju u tenkove.

Rusija ima inventar od približno 5000 tenkova. Oleg Ignatov, analitičar za Rusiju pri Međunarodnoj kriznoj skupini, izjavio je da Rusija posjeduje mnogo starih tenkova T-72 u skladištu koji zahtijevaju modernizaciju i potencijalno bi mogli biti raspoređeni na prvim crtama bojišnice. Dodao je da optika predstavlja značajan izazov za ruski vojno-industrijski kompleks. Prethodni podaci o trgovini pokazuju da se Rusija prije oslanjala na zapadnu tehnologiju za proizvodnju optičke opreme. Međutim, zbog trgovinskih sankcija, čini se da se Rusija bori s nabavom potrebnih komponenti, stoga pribjegava ovim otkupima.

Nadalje, ruski NPK KBM, Zavod za konstrukciju strojeva odgovoran za proizvodnju projektila, kupio je šest komponenti za noćne nišane za projektile zemlja-zrak od indijskog Ministarstva obrane za 150 000 dolara u kolovozu i studenom 2022. Ovi dijelovi, koje proizvodi KBM, ključni su za rad projektila noću i pri slabom osvjetljenju. KBM je istu vrstu dijelova prethodno izvozio u Indiju u veljači 2013. Iako je moguće da je Rusija ponovno uvezla te dijelove na popravak, nije bilo podataka koji bi ukazivali da su predmeti vraćeni u Indiju do kraja travnja.

Rusija otkupljuje natrag vojnu opremu koju je već poslala Indiji i Mjanmaru
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 7 Jun - 15:42

Za ove dronove i Oryx ekipa je rekla da ih neće bilježiti u Ruske gubitke, em nema potpratnih video dokaza da je nešto uništeno, em izgleda kao da ih je dosta isfalivalo. 
Eto zašto je Oryx ekipa vrhunska stvar i jedino se na njih možemo pouzdati kod bilježenja gubitaka.

One pizdarije što objavljuju Ukrajinska i Ruska ministarstva to je za Low iq debile

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Wed 7 Jun - 15:50

jebote jel itko bio na toj njihovoj stranici i pogledao koji su to brojevi....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Wed 7 Jun - 20:14

AssadNaPodmornici wrote:Njemačka će poslati još 20 MARDER oklopnih vozila i otkupa je 15 GEPARD PZO sustava iz neke arapske zemlje. 

Strelkov tvrdi da je i Ukrajince i Ruse zatekla poplava, dakle sasvim je realno da je brana sama pukla, jer kako rekoh ona je od prije teško oštećena i sada su bile rekordne količine vode.

po meni puno više koristi Ukrajincima ali ok.

p.s ako netko ovdje napiše da su je u vazduh digli židovi ili anglo-sasi, dobija ban :)
Mala je vjerojatnost kolapsa brane, pogotovo bas za vrijeme ukrajinskog napada.
Mala je vjerojatnost da su je srusili ukrajinci, cisto tehnicki im je to bilo tesko izvesti.
Mislim da su je srusili rusi.
Dvije mogucnosti, prva putinova ili naredba iz samog vrha bez upozorenja nizih lokalnih postrojbi.
Druga, po meni najvjerojatnija, srusili su je lokalni zapovjednici iz straha od moguceg napada preko Dnjepra.
Uradili su to bez zapovijedi, na svoju ruku.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18831
2015-08-09


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Wed 7 Jun - 22:15

Ovdi moram dati komentar u stilu jednog kolege (da ga ne imenujem, jel): "Ako Ukri sad i odustanu od kontre, boli ih kurac. Uvijek mogu reći da su ih Rusi zajebali rušenjem brane."

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Wed 7 Jun - 22:30

S tim što su digli branu u zrak Rusi su:
1.poplavili vlastite obrambene položaje
2.raširili tok Dnjepra tako da je sad omogućen i ukrajinski amfibijski napad
3.prekinuli sebi dovod pitke vode na Krim

Budaletine na kvadrat.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 7 Jun - 23:23

Ako se ovo potvrdi ovo će biti prvo uništavanje Iris-T sistema, bar koliko ja znam jer je relativno novi komplet PZO sistema i do sada nije ni bio nešto operativno korišten. Pričekat ćemo malo sa zaključcima al nešto tu je pogođeno i dimi naokolo al ne mogu iz ovoga baš izvuč čisti zaključak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum