ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 7 Jun - 23:23

Ako se ovo potvrdi ovo će biti prvo uništavanje Iris-T sistema, bar koliko ja znam jer je relativno novi komplet PZO sistema i do sada nije ni bio nešto operativno korišten. Pričekat ćemo malo sa zaključcima al nešto tu je pogođeno i dimi naokolo al ne mogu iz ovoga baš izvuč čisti zaključak.

RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 8 Jun - 0:12

I to je pogođen radar ili komadna stanica od Iris T-a. 
Jedina utjeha je što Ukrajinci bježe okolo, tako da vjerojatno nije došlo do pogibije posade a vidim da ne gori ništa. 
Ukratko ako unistiš lanser - baterija i dalje radi. 
Ako unistiš radar/komadnu jednicu, baterija ne funkcionira. 
Ovo izgleda gadno oštećeno, ali nije smak svijeta. Isključiti bateriju, ovo ukrcati na vagon i na popravak u Njemaču. 
Uz malo sreće za misec dana je nazad.. ali ovi Ruski dronovi Lancet stvarno čudesa izvode, bez njih bi vjerojatno popušili rat već do sada..

Usput nije mi jasno po internetu i ovdje forumu ekipa se sprda sa Ruskom tehnikom. 
Opet ono što tvrdim od početka, Ruska vojna tehnologija nije ništa lošija od zapadne u prosjeku. U nekim segmentima malo lošiji, negdje malo bolji to je li-la. 

Vidi se koliko je EU bila razoružana, doslovno nemaju Ukrajinci poslati nikakve PZO sustave kratkog dometa da se obračunavaju sa ovim dronovima, kada svaka država ima vrlo malo tih sustava, jer su računali "avijacija čuva nebo":

Isti bi kurac bio i Francuskoj da su ih Rusi napali. Francuska moćna avijacija ne bi mogla puno vs Ruskih PZO sustava i Ruske avijacije, onih 1000 preciznih raketa bi brzo potrošili, imaju manju proizvodnju granata nego Bosna(da istina je), a onda bi ih Ruski dronovi Lancet lomili. slično bi se provela i Njemačka i Britanija u takvom sukobu.

Jedino Ruska korupcija je najviše sjebala Rusiju. Da nisu toliko lopovski nabrijani i da nisu 20godina popljačkali stotine milijardi  $ vojnih ulaganja i svi su im oficiri tipa Banožić/Luka Bačić, mogli su davno pregaziti Ukrajinu i doslovno doći do Berlina za dva tjedna. 

ovako su se demilitarizirali u Donbasu dok nisu uzgojili malo mozga i primjenili nove sustave...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 8 Jun - 0:24

Općenito stanje za UKR vojsku ne izgleda obećavajuće za kontra ofanzivu.
Ono što su Rusi spržili par traktora, jesu, međutim gledao sam snimke sa helikopterima su pogodili i koje borbeno vozilo. 
Ukrajinci ne mogu zaustaviti te helikoptere, jer vidiš čim približe PZO sustav bliže fronti, (i to zapadni), Ruski dronovi Orlan ga otkrije a Lancent uništava. 

Znate ona videa što svi šeramu kako Ruski kukaju da su zaginuli. Evo sada i Ukrajini koji su sudjelovali u onom napadu , također objavili video gdje su ih zapovjednii poslali u samoubilačku misiju i gdje su imali gadne gubitke. 10ak džipova, 1 tenk i koje oklopno vozilo uništeno, posada koja je preživjela u ovim vozilima morala bježati po šumama gdje su Ruski dronovi navodili artiljeriju na njih.

Ukratko napali su na isti način kao i Rusi. 

Zaključak , jedna i druga strana ne mogu voditi ofenzivne operacije. Tko je jamio jamio je. 
Ne znam kako Ukrajinci mogu izvesti neku masovnu kontra ofanzivu, cijelo vrijeme tvrdim, Rusi imaju dronove, minska polja, ukopane haubice. Koliko god ih Ukrajinci uništili svaki dan, imaju ih pun kurac. 
A ako sve ovo preživiš imaju avijaciju i helikoptere a ne smiš približiti PZO sustave bliže fronti radi razloga opisanog, a zapadni avioni i to tek 4 generacija stari 30godina će doći - za pola godine. 

Nema razloga da Zapad ne pošalje jednu eskadrilu F-35 aviona? Zašto ne. Koji će kurac najmoderniji avioni kada ih ne mogu upotrebiti nigdje, jedno se iživljavati nad kozojebima koji imaju sovjetski tenk i onda tvrditi "nu naši Bradley uništava Ruske tenkove ili naš avion uništio sve sovjetske bez gubitaka". Da, pošalji ti taj Bradley na vojsku koja ima 2grama mozga i tehniku, izgori on kao i svaki drugi komad željeza. pošalji avion na vojsku koja ima kompletnu PZO neće se dobro provesti. 

jedno se iživljavati nad srbima, turbašima, i kozojebima haha

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 8 Jun - 0:31

da evo i po twiteru govore da je pogođen radar

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Thu 8 Jun - 0:44

Ako je samo radar onda nije tolika šteta ( u vojnom smislu trenutno s obzirom na situaciju ) jer je njemačke proizvodnje i ima ih a oni će toga lako naštancat. Uostalom ima tih radara i američke i druge prozvodnje pa možeš i to ubaciti pa koristi. To će se lako riješiti. Bitno je da nisu rakete. Nema raketa. Ovi gađaju Kijev itd i iscrpljuju ih a Zapad je nakon završetka Hladnog rata tu svu proizvodnju razno raznih oružanih sistema srezao na minimum tako da ne može sad odjednom s obzirom koliko se to troši baš tako lako nadomještat PZO rakete srednjeg i dugog dometa itd.

Radar kratkog dometa (NBR) TRML-2D, TRML-3D ili TRML-4D je autonomni, mobilni zapovjedni i kontrolni sustav njemačkih oružanih snaga s integriranim radarom za traženje. Koristi se za zračni nadzor i operativno upravljanje protuzračnim oružjem .

https://en.wikipedia.org/wiki/TRML
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Thu 8 Jun - 14:48

Izgleda da počinje…

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Thu 8 Jun - 15:17

Ukrajinska protuofenziva je započela, izvijestili su Washington Post i ABC pozivajući se na vojno osoblje i ukrajinske dužnosnike, uključujući one bliske predsjedniku Volodimiru Zelenskom.

Ukrajinske trupe, uključujući udarne jedinice naoružane zapadnim oružjem i obučene u NATO taktici, intenzivirale su svoje napade na prednje položaje na jugoistoku zemlje, piše WP. Aktivna faza protuofenzive je u tijeku, rekli su izvori ABC-a.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Thu 8 Jun - 15:19

Ruski ministar obrane Sergej Šojgu o ofenzivi oružanih snaga Ukrajine u smjeru Zaporožja.

Noću su Oružane snage Ukrajine pokušale probiti obranu Oružanih snaga RF u smjeru Zaporožja sa snagama do 1500 ljudi i 150 oklopnih vozila.

Neprijatelj je pravodobno otkriven, preventivno je udareno topništvom, zrakoplovstvom i protuoklopnim oružjem.

Neprijatelj je zaustavljen na sva četiri pravca i povukao se uz velike gubitke.

Kao rezultat dvosatne borbe, neprijatelj je izgubio 30 tenkova, 11 borbenih vozila pješaštva i do 350 ljudi.

Ukrajinske pričuvne snage, posebno obučene za provedbu proboja, nisu ispunile svoju zadaću.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Thu 8 Jun - 18:01


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Thu 8 Jun - 18:09

Rusi su se ovdi ukopavali mjesecima. Teško je na takvom terenu gdi se svaka ozbiljnija koncentracija mehanizacije lako da uočiti iz zraka očekivati značajniji uspjeh bez teških gubitaka. Pitanje je samo koliko si to Ukri mogu priuštiti. Ako se ustanovi da je bar 40% onoga što rusko Ministarstvo odbrane tvrdi točno (kad je riječ o ukrajinskim gubicima u zadnjih pet dana), to će stvoriti ozbiljne polemike i na samom zapadu oko isplativosti daljnjeg pomaganja.

Rusima se pak jebe, teritorijalno su manje-više ostvarili što su htili, sad pozivaju Ukre na obnovu frozen conflicta koji smo gledali od 2015. pa do 2022. Ako Ukri spuše ovu kontru, i neće imati drugog izbora neg prihvatiti upravo to. To bi bila prećutna kapitulacija.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 8 Jun - 18:58

Kakve su ovo šeme napada? Idu u koloni, oklop do oklopa kao Rusi. I onda se čude što napad propadne. Bogte napad propada i na prvoj liniji napada. Loše. 

Ako su Rusi samo-ubili vojsku na frontalnim udarima gdje su išli u kolonama na minsko polje i dronove, čemu Ukrainci rade isto? Jesu li dobili kakavu obuku od Natoa?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Thu 8 Jun - 19:05

AssadNaPodmornici wrote:Kakve su ovo šeme napada? Idu u koloni, oklop do oklopa kao Rusi. I onda se čude što napad propadne. Bogte napad propada i na prvoj liniji napada. Loše. 

Ako su Rusi samo-ubili vojsku na frontalnim udarima gdje su išli u kolonama na minsko polje i dronove, čemu Ukrainci rade isto? Jesu li dobili kakavu obuku od Natoa?
Pala je kiša tamo prije dva tjedna.

Sve ti piše ovdje:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t55065-moj-tata-ima-veci-kurac-od-tvog-tate

by RayMabus Tue 23 May 

Vid prolom oblaka a oni su na asfaltiranom a vi morate po blatnjavom naokolo.

Meni triba pat pozicija za one koji nisu pratili ili ne shvaćaju moja razmišljanja.

Vidi kako fino natopilo cijelu liniju bojišta a tek ovo ispred Zaporožja di ovi planiraju udar.
A sad će opet morat čekat da se tlo osuši. Najbolje do jeseni da pauzirate. Do jesenjih kiša. Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Icon_pirat Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 204824722 Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Lol

Odmorite malo. Pa neće posal nigdi uteć. Može se i dogodine u tu protuofenzivu. Kad stigne više oružja a njemu proračun bude još tanji. Di ćeš sad po blatu ić u juriš. Propadaju noge, teško se krećeš a još napadaš pa te ona druga strana samo izrešeta. A ovi s teškim vozilima i to da i ne pričam. Samo propadne u zemlju.

A jes fino natopilo. Sad san opet pogleda vrijeme iznad bojišnoice. Totalni prolom oblaka duž bojišnice a ovo oko Zaporožja di Ukri misle radit proboj bojišnice prolom prolom.

Nema ništa od proboja linija.

by RayMabus Sun 28 May 

Vremenska prognoza u Ukrajini za 28. svibnja

Djelomična naoblaka.

U južnom dijelu, istočnim, Dnjepropetrovskoj i Kirovogradskoj oblasti, kratkotrajna kiša, mjestimice grmljavina; u ostalom dijelu bez oborina
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 8 Jun - 19:16

Da i meni je palo to napamet. 
Jbt situacija se izmijenila. Sada Ukrajinci prže artiljerijom po Rusima, Rusi kukaju da ih zasipaju neograničenom količinom granata sa kojom očito ne rade dovoljno štete, jer krenu u koloni i ćao đaci. Najmanje jedan Leo2 je sjeban a da nije metka ispalio.
Pazi a još nisu niti došli do prvih rovova. Neće se tako rat dobiti. 
U tom slučaju bolje im je da ne šalju mladost u smrt i otpišu ovo što su Rusi uzeli i adio.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Thu 8 Jun - 19:19

Trebali su pričekat još tjedan dva možda tri da se zemlja prosuši i stvrdne.

Pala im je tamo kiša i prije tri tjedna i prije dva tjedna i natopilo te livade i zato ti tenkovi idu jedan iza drugoga po tim blatnjavim utabanim stazama jer ako skrenu na te livade sa strane tih utabanih zemljanih puteva, koje su mokre, rahle i propusne kad nekoliko desetaka tona kroči na iste, tu će i zaglavit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 8 Jun - 21:07

Inače ima i gomila snimki Ruskih gubitaka čak i dosta više unatoč ovim lošim UKR napadima, ali jebiga na takav način se ne dobija rat, osim ako ne žele da im izgine cijela muška populacija i njima i Rusima. 
Aj sačekat ćemo , možda dođe negdje do proboja, ali ono Ukrajinci sada idu kao i Rusi .

Zasuli su Ruske prednje položaje gomilom granata, zatim su tu bili precizni udari u dubinu, i to je super za "smekšat".. ali ti kreneš naprijed, snimaju te Ruski dronovi, i navode artiljeriju na tebe, a usput i helikopteri te prže. ne smiš približiti PZO sustave jer ih Rusi skinu dronovima kamikazama. Ukrajincima fali Geparda, Avengera, i takvih sustava , jebeš to "ameri poslali 13 avenegera" , na svaki bataljun teške tehnike mora biti jedan raspoređen ,a ne 13 ih rasporede na fronti od 1500km ,. a imaju ih na stotine i stotine  u skladištima. a još nema rješenja za dronve.. i jedni i drugima dronovi rade strašne stvari. pronađu ti tehniku, pošalješ kordinate artiljerijskoj bateriji i prži

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 9 Jun - 15:08

Slika sama govori dosta
 

Btw Julian Roepcke je pro-Ukrajinski novinar, bio je nedavno i u Ukrajini. 

Ukrajinci i Rusi imaju gadne gubitke, kao što vidimo ovdje su Američka oklopna vozila Bradley i Leo2. Dakle ekipa naivno , a pun je internet bio , da čim dođe zapadno oružje da je gotov rat, ne možeš njima objasniti da ne postoji  oružje koje je "wunderwaffe" , Bradley je odlično oklopno vozilo, ima solidan top, dobru optiku, ali u razini BMP3 .. Leo2 isto tako odličan tenk, ali LeoA4 nije po meni ništa bolji od T90M, .. a svi oni se lako unište.

No, imaju i Rusi ogromnih gubitaka, baš previše videa uništene tehnike, pješadije, znači baš je brutalno na obje strane koje trpe velike gubitke. 
Navodno je u nekim djelovima fronte došlo do proboja prve linije ali sačekat ćemo. 

ja sam očekivao , to jest nadao sam se da će uoči ove ofenzive Switchblade 600 dronovi letiti na sve strane, a kurac nigdje ih nema. Ameri govore da su ukrajincima poslali na tisuće tih dronova, nema par desetaka snimki i to o switchblade 300.. 

sa druge strane Ruski dronovi lancet su napravili ogromna sranja

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 9 Jun - 15:55


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Fri 9 Jun - 16:15

AssadNaPodmornici wrote:Kakve su ovo šeme napada? Idu u koloni, oklop do oklopa kao Rusi. I onda se čude što napad propadne. Bogte napad propada i na prvoj liniji napada. Loše. 

Ako su Rusi samo-ubili vojsku na frontalnim udarima gdje su išli u kolonama na minsko polje i dronove, čemu Ukrainci rade isto? Jesu li dobili kakavu obuku od Natoa?

Fucking Slavs. Frontalni napadi u koloni, jbt,…

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Img_0010
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Fri 9 Jun - 16:19

AssadNaPodmornici wrote:Da i meni je palo to napamet. 
Jbt situacija se izmijenila. Sada Ukrajinci prže artiljerijom po Rusima, Rusi kukaju da ih zasipaju neograničenom količinom granata sa kojom očito ne rade dovoljno štete, jer krenu u koloni i ćao đaci. Najmanje jedan Leo2 je sjeban a da nije metka ispalio.
Pazi a još nisu niti došli do prvih rovova. Neće se tako rat dobiti. 
U tom slučaju bolje im je da ne šalju mladost u smrt i otpišu ovo što su Rusi uzeli i adio.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Img_0011



Rusi ipak nisu Srbi, očekivala se bježanija sa prvim pravim napadima.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 9 Jun - 16:42

aj na nekim djelovima je i bilo bježanije Rusa. Gubici nisu toliko katastrofalni, kao što je izgledalo na prvi pogled, jer je to jedna kolona koja je spižđena , kasnije sam vidio da Rusi vrte iste snimke sa više kuteva.. 

vidit ćemo dalje negdje su došli do druge linije. 
Rusi čitam neke analize prebacuju pojačanja u tu regiju. 
Da će navodno Ukrajinci ići na desant preko Dnjepra kroz par dana. 

imaju i Rusi gadne pa čak iste gubitke prema količini video snimki. 

meni je bilo fora što godinu dana slušam ruganje sa Ruskom tehnikom, ono čim dođe leo2 , bradley, patriot gotovo rat.. kako da ne. ja ljudima pokušavam objasniti da su to sve li-la sustavi u usporedbi sa ruskim rješenjima, negdje malo lošiji, negdje malo bolji , ali džabe.. svi u svojim filmovima. 
glavno da otvorim youtube, pun kurac preporuka videa "vidi kako je Bradley2 u iračkom ratu uništavao tenkove, tako će i Ukrajinci Ruse".. kako da ne..  Bradley2 ovi što su uništeni nisu niti vidjeli Rusa.. naletili na mine, na artiljerijsku vatru, i onda ih Rusi sa K52 skidali sa 7-8km udaljenosti .. isto što su Ameri radili sa Iračkom oklopom. 

ali ovi američki switchblade dronovi su teško razočaranje.. već godinu dana ide u paketima "ukrajinci dobili 1000 dronova" pa opet 1000 dronova.. switchblade 300, 600 i phonexghost(koji je nešto kao slično). 
i ono, osim 10-20 videa SW300,   sve ostalo 0 bodova.. 

umjesto da tih 2000-3000 dronova ide po drugoj liniji i traže Rusku artiljeriju koja prži UKR vojsku i zabija se u nju, kao što se Ruski dronovi Lancet zabijaju u zapadne haubice i PZO sustave...

Rusija je i dalje tehnološka sila bez obzira koliko se ljudi sprdali. Možda ne mogu više ništa osvojiti, ali brate mili kada iskopaš rovove, sakriješ tisuće topova i minobacača i VBRova, a na fronti imaš stotine dronova, i tonu high tech PZO sustava,  ne možeš to probiti bez velikih gubitaka.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 9 Jun - 16:49

Vidit ćemo jel gdje došlo do drugih linija , navodno jesu barem na jednom mjestu. Negdje sam čitao detaljnu analizu Ruske obrane, 1 linija, druga linija i treća linija.. treća linija su mobilne rezerve. 

ako ovo propadne ukrajincima, onda imaju dva izbora. 
uhvatiti pauzu, ne isplati im se kao rusima ići u samoubilačke napade i potrošiti vojsku. 
od zapada nabavljaju avijacju, precizne rakete, te još više i više dronova. 
jbt zapada ima 6x veću populaciju i 15x veći BDP od Rusije, neka štancaju dronove, PZO rakete, i šalju ovim nesretnim Ukrajincima. 

Kako ovi sa zapada nisu razvili ništa približno kao Rusko Orlan +Lancet rješenje. Još najbolje dronove kamikaze imaju Ukrajnci, ne one civilne, nego one vojne, međutim jadni Ukrajinci njih ne mogu puno proizvesti. Pa pošalji tehničku dokumentaciju u Poljsku, Njemačku, USA i neka štancaju na tisuće mjesečno. Potaracaj im svu tehniku , haubice i sve , PZO sustave, i onda kreni

aj dobro je barem što zapad povećava količinu granata, vjerujem da će u 2024 UKr već imati više granata, ali ono

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum