ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/7/2023, 10:17

Troše skupe rakete na bezvezni cilj koji nema nikakvog vojnog efekta ali OK. Isto je šteta što Ukr pzo sovjetskog tipa potrošena ona je po meni dosta bolje branila Ukr nebo a budimo realni zapadna PZO nije nažalost dorasla zadatku najviše iz razloga što je nema dovoljno tehnološki sovjetski i zapadni sustavi sve je to li la solidno. . Međutim udari po luci u Odesi su im zakurac. Rusija ispali rakete što proizvedu, vojni efekt tih udara je zakurac. 

Uglavnom vidim ekipa spaljena mozga dolazi ovdje spamati, imate cili forum. 
Uglavnom prema video zapisima Ruski gubici su solidni u artiljeriji i municiji ima dosta videa.
Ukrainci gube nešto oklopa u svojim napadima ali gube ga i Rusi u svojim protu napadima. 
Nešto lancet dronovima Rusi unište Ukr artiljerije i radara ali gubici sa te strane su dosta veći na Ruskoj strani. 
Gubici u kopnenoj tehnici su li la. 
Vidim lijepe sekundarne detonacije na krimu Ukri pogodili neku bazu, sa čime nisam puno kopa. 
Neka ray zalijepi koji video svega.

E da one Ukr priče da su Rusi skupili 100k vojnika i 900tenkova na jednom pravcu, po meni ali i nekim drugim analitičarima ne drže vodu da ne ulazim zašto. Jedna i druga strana voli često napuhavati stvari iz razno raznih razloga čak sam primjetio jedna i druga stana će po potrebi napuhati i svoje gubitke ako misle da od toga imaju neki interes.


Opet ponavljam žali Bože rata gine se na veliko na jednoj i drugoj strani ako netko kaže "njih gine 7,8 ili 10x" više od naših taj veze veze nema sa životom. Ja bih rekao da kakvi su bili "leakovi" prije pola godine te razne "procjene" gubitaka da je to otprilike to i da su takvi omjeri ostali do sada.

AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/7/2023, 13:50

AssadNaPodmornici wrote:Troše skupe rakete na bezvezni cilj koji nema nikakvog vojnog efekta ali OK. Isto je šteta što Ukr pzo sovjetskog tipa potrošena ona je po meni dosta bolje branila Ukr nebo a budimo realni zapadna PZO nije nažalost dorasla zadatku najviše iz razloga što je nema dovoljno tehnološki sovjetski i zapadni sustavi sve je to li la solidno. . Međutim udari po luci u Odesi su im zakurac. Rusija ispali rakete što proizvedu, vojni efekt tih udara je zakurac. 
Ne shvačaš baš šta se dešava jel tako ? Sultan je izjavio da će turska mornarica štiti ukrajinsko žito bez obzira šta Putin želi. Ovi im izrokali sad cijelu luku. Nema silosa, dizalica za utovar, dokova = nema ni utovara pa nema ni turskih brodova koji štite konvoje iz Odese. 

Rat Rusije i Turske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/7/2023, 14:09

Izvještava se da su turski dužnosnici nedavno obavijestili ukrajinsku vladu da neće osigurati pratnju i/ili zaštitu za komercijalne brodove koji pokušavaju izvesti žito iz luka na Crnom moru zbog rizika povezanih s eskalacijom s Rusijom.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 19/7/2023, 20:26

"RUSIJA bi se odmah vratila u crnomorski sporazum ako ispunite zahtjeve", rekao je ruski predsjednik Vladimir Putin. Pritom je optužio zapadne zemlje za iskrivljavanje sporazuma.


Moskva je u više navrata prijetila da će napustiti sporazum ako se ne ukinu sankcije i ako se državnu poljoprivrednu banku ponovno ne primi u međunarodni sustav plaćanja SWIFT.











toliko o tome da sankcije ne djeluju i imamo mi svoj bolji SWIFT
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31221
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 19/7/2023, 20:33

debotoijusto wrote:"RUSIJA bi se odmah vratila u crnomorski sporazum ako ispunite zahtjeve", rekao je ruski predsjednik Vladimir Putin. Pritom je optužio zapadne zemlje za iskrivljavanje sporazuma.


Moskva je u više navrata prijetila da će napustiti sporazum ako se ne ukinu sankcije i ako se državnu poljoprivrednu banku ponovno ne primi u međunarodni sustav plaćanja SWIFT.











toliko o tome da sankcije ne djeluju i imamo mi svoj bolji SWIFT
Na što spade drug putler pa da ucjenjuje zapad   s nečim što ga se uopće ne tiče niti dotiče jer on igra šah u 4 dimenzije pa je SWIFT za njega probušeni kurton.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/7/2023, 21:21

debotoijusto wrote:"RUSIJA bi se odmah vratila u crnomorski sporazum ako ispunite zahtjeve", rekao je ruski predsjednik Vladimir Putin. Pritom je optužio zapadne zemlje za iskrivljavanje sporazuma.


Moskva je u više navrata prijetila da će napustiti sporazum ako se ne ukinu sankcije i ako se državnu poljoprivrednu banku ponovno ne primi u međunarodni sustav plaćanja SWIFT.


toliko o tome da sankcije ne djeluju i imamo mi svoj bolji SWIFT
Ništa od toga. Jedan od njegovih uvjeta je i da proradi cijev za amonijak koji ide iz Rusije do Odese a onda bi bila priča kako je amonijak izrazito otrovan pa da se rat mora zaustaviti. Ne dolazi u obzir.

Uostalom od 32 miljona tona žita koliko je Ukrajina izvezla tim morskim putem prošle godine Kina je kupila 8 miljona tona a Španjolci šest a Italija 2 miljona a Amerika nula pa neka im onda ( Ukrajincima ) brat Xi pomogne da deblokiraju to jer Amerika sigurno neće jer ovi prodaju žito njenom najvećem rivalu tj Kini.

Od Rusije Kina prošle godine nije kupila ništa pa eto ako joj fali neka kupe u Putina. Kina ima svoj platni sistem samo šta je u juanima i eto nek trguju bez dolara između sebe. Americi to više paše nego da im se Putin gura s tim žitom na Mediteran i Bliski istok ( ako proda to Kini tu količinu nema za druge ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/7/2023, 21:52

Samo se čeka da Putin padne kroz prozor i rat gotov za tjedan dana

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/7/2023, 22:09

AssadNaPodmornici wrote:Samo se čeka da Putin padne kroz prozor i rat gotov za tjedan dana
Jesi li razmišljao o tome ako izdrži do iduće godine kad su mu izbori i dobije ih ( a još najbolje da neće ako do tada zadrži kakvu takvu pat poziciju tj anglsoasi ne izbiju na Azovsko more i ta priča ) da neće objaviti rat Ukrajini i proglasiti opće vojačenje i poslat kompletnu vojsku na Ukrajinu iz pravca Rusije ?

Ruski predsjednički izbori: 17. mart 2024

https://en.wikipedia.org/wiki/2024_Russian_presidential_election

Ne moraš mi odgovoriti na ovo pitanje koje sam ti postavio. Znam da nisi. Sad mi zahvali na podacima. I gledaj Bahmut i sjeti se šta san ti reka prije par tjedana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/7/2023, 23:32

RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/7/2023, 16:21



Prvo korištenje Ukr kazetne municije.. Navodno je na ovoj snimci eliminiran neki Ruski zapovjednik neke jedinice (RU izvori)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/7/2023, 16:28

Osim toga znamo da su Rusi proglasili da svaki ulazak stranih brodova u Odesu će smatrati vojnom provokacijom i potapati će te brodove, međutim i Ukraina je isto tako proglasila da svaki ulazak stranih brodova u Ruske luke na crnom moru će smatrati pomaganjem Rusiji u ratu te će također potapati te brodove. S obzirom da imaju dronove kamikaze a uskoro i F16ke koji će da krstarecim raketama pokrivati pola crnog mora - veselo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/7/2023, 16:33

Nek manje trče po otvorenim poljima i šumarcima jer su tu doslovno hrana za kazetnu municiju namijenjenu za uništavanje žive sile. Morat će se povuć u ta sela gdje imaju kakvi takvi zaklon od toga al onda je problem tko će štiti to područje ( livade, šumarke, otvorena područja bez zaklona općenito ) od ukrajinskog proboja jer ovi onda preko polja s bokova okruže ta sela i prekinu im dovod municije, hrane i drugog i onda su u okruženju i to selo pada.

I tako idemo sve do Azovskog mora, Krima i na Krim. Polako. Nema nigdje priše.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/7/2023, 23:09

Rusi već počinju kukati da su ih Ukrainci počeli pržiti kazetnim granatama. 
Jbt gledao sam USA ima navodno 5milijuna komada razne kazetne municije od granata do avio bombi itd
Ukraincima će najviše trebati granate sigurno će dobiti stotine tisuća 155mm kazetnih granata. Rusi tvrde da oni svoje još nisu dobili. 
Neki komentiraju da ih i neće dobiti jer su Rusi hrpu kazetnih bombi ispucali još na početku rata i da im nije ostalo puno toga

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/7/2023, 23:18

Samo će granate i dobit jer nemaju dovoljno granata 155 mm pa zato samo to. Al to je dovoljno za lov zečeva u perimetru 30 km tom sačmom na poljima oko Bahmuta.

Koga zanima više o američkoj i ruskoj kazetnoj municiji ima više o tome detaljno ovdje:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t55493-pentagon-pobjeda-rusije-gora-od-civilnih-smrti-od-kazetnih-bombi

Uglavnom svodilo bi se na to da SSSR nije razvija granatu 152 mm toliko jer su imali Pione ( teške topove od 203 mm ) pa onda tako al tih Piona imaju nekakvih 300-njak komada i gube ih na bojištu jer su velike i uočljive mete te sporo pokretne pa ih Ukrajinci relativno lako izbace iz stroja kad ovi to dovuću blizu bojišta ( domet kazetne granate za Pion je 30 km ). Ostala ruska kazetna municija je ono bacanje na široko pa di padne itd pa onda osim ovog Piona baš i nemaju neki odgovor da uzvrate izravno topovskom paljbom na neprijateljski rov kao i Ukrajinci s ovim američkim kazetnim granatama 155 mm. Ima neka granata 152 mm šta je SSSR radio davno al nisu Rusi nešto to razvijali a korištenje takve prastare kazetne municije iz doba SSSR-a i nije baš preporučljivo pa onda to i ne koriste. Uostalom nema ni neki domet i ima malo kazetnog punjenja pa in nije ni s te strane praktično.

Al zato je praktična ova američka kazetna granata 155 mm, ispališ im to u šumarak di su se natrpali da drže položaje oko Bahmuta i idući trenutak ih nema.

KOGA NEMA TAJ NE POSTOJI. GF5
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/7/2023, 23:53

Ruski vojni blogeri zabrinuti su zbog upotrebe kazetnog streljiva od strane oružanih snaga Ukrajine, evo što pišu:

"U ovom trenutku Oružane snage Ukrajine uništavaju naše položaje kazetnim streljivom u smjeru Bakhmuta. Kontrabaterijska borba ne funkcionira. Okolo sve gori. Momci se drže, čekaju avijaciju. Glavni stožer još nije dao našim momcima kasetne bombe i rakete s kazetnim streljivom za odgovor. Ostaje samo vjerovati u naše dečke i naše pilote."

Nema vam tu pomoći nakon šta san ja izda proglas ( datum 30.06 ). Tamo di ti se ja namečim: NEMA NADE.

Proglas 30.06.2023
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 21/7/2023, 12:00

-ukrajinske snage ostvrile manji napredak sjeveroistočno i istočno od Rabotina. Ruske postrojbe BARS-3, BARS-14 "Sarmat" i 45. samostalna gardijska Spetznaz brigada pokrenule protunapad.
-GS OS Ukrajine rasporedio kompletne tri brigade kao podršku snagama na zaporoškoj bojišnici (116.brigada TO, 117.brigada TO i 118.brigada TO). Također kao pojačanje snagama na zaporoškoj bojišnici poslao nekoliko stotina pripadnika Nacionalne garde, Granične službe i MUPa.
-GS OS Ukrajine žurno poslao 41. brigadu u Kupyansk. U oravcu Kupyanska kreće se i 44.brigada. Obje brigade bile.su u strateškoj pričuvi.
-ukrajinske snage na zaporoškoj i kupjanskoj bojišnici započele s korištenjem novopristiglog kazetnog streljiva.
-ruske snage uništile skladišta streljiva 81.zračno-jurišne brigade kod Serebryanke i 110.brigade kod Avdiivke.
-na zaporoškoj bojišnici ruske snage uništile 3 ukrajinska Leopard 2A4 tenka dok su ukrajinske snage sa POVRS TOW uništile dva ruska T-72 tenka.
-postrojbe 110. motostreljačke brigade OS RF napredovale prema mjetsu Nevelske.
-postrojbe 394. motostreljačke pukovnike OS RF potisnule ukrajinske snage sjeverno od mjesta Pryyutne.
-ruskim snagama u Ukrajini stigao novi kontingent od 10 BMP-T Terminator (Objekt 2017). U pitanju je kombinacija kupole i naoružanja s BMPT-72 Terminator 2 vozila za borbenu podršku i podvozja tenka T-90M.
Nekoliko BMP-T Terminator primjećeno je u proteklih mjesec dana na bojišnicama kod Avdiivke.
Pojašnjenja radi prva inačica Terminatora (BMPT Terminator 1) pojavila se 2003.g., sljedeća inačica (BMPT-72 Terminator 2) pojavila se 2013.g. Obje su bile na podvozju tenka T-72. Planirani BMPT Terminator 3 koristio bi podvozje Armata ali prolongiran je za koju godinu zbog potreba ubrzane ratne proizvodnje.
BMP-T Terminator pojavio se 2017.g. i trenutno je jedina inačica u proizvodnji. Zadnje serije BMPT-72 Terminator 2 isporučene su prije tri mjeseca.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/7/2023, 12:58

Uhapsili strelkova haha

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 21/7/2023, 13:01

AssadNaPodmornici wrote:Uhapsili strelkova haha
U petak je uhićen bivši 'ministar obrane DNR' Igor Strelkov, javlja RBC pozivajući se na izvore u agencijama za provođenje zakona i Strelkovljevog odvjetnika.
Strelkovljeva supruga potvrdila je pritvaranje. Prema njezinim riječima, djelatnici Istražnog odbora stigli su oko 11.30 sati i odveli njenog supruga u nepoznatom smjeru.
Prema riječima njegove supruge, Strelkov je optužen prema članku 282. Kaznenog zakona Ruske Federacije (ekstremizam).



jedna ura dva pandura svakom dojde smrtna ura
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31221
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 21/7/2023, 13:39

Sto ti je strah gubitka vlasti.
Nema teze bolesti.
U Gulag s njim, sto taj ima cendrati i kritizirati svaki bozji dan.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/7/2023, 16:28


RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/7/2023, 21:55

Tendar napisao:

Moskovska policija uhitila je Igora "Strelkova" Girkina. To je samo posljednja epizoda svađe između njega i Putinovog režima. Neki kažu da je to bilo samo pitanje vremena, ali nije bilo rijetko da ljudi poput njega iznose kritike bez posljedica, što je on kao svjetski prvak činio.

Dakle, pitanje je što je sada drugačije, a odgovor je jednostavan: Putinova slabost. Još od Wagnerove pobune Putin je pokazao da je šepavi patak. Niti jedan Wagnerov plaćenik nije priveden, a kamoli Prigožin, unatoč žrtvama koje je ruska vojska pretrpjela 24. lipnja. Dapače, svi u Putinovom okruženju i sam Putin pokušavaju to ignorirati i zbrisati, što je jasan dokaz koliko je Kremlj postao nemoćan tijekom razdoblja ovog rata.

Girkin je nemilosrdno napadao Putina zbog njegove slabosti i pozivao na eliminaciju svakog PMC-a (Wagner je samo jedan od njih), posebno nakon pobune.

Njegovo uhićenje označava kritičan obrat događaja. Ljudi poput njega nisu trebali vojsku da bi se nazvali "nedodirljivima", pogotovo s vezama s ruskom obavještajnom službom.

S Putinovim režimom koji se obrušio na njega, situacija unutar Rusije dodatno će se destabilizirati. Dokle će to ići, ostaje za vidjeti, ali svakako dolazi kao čin očaja. Centrifugalne sile unutar Rusije samo će jačati.

-

Prigožin protiv Šojgua
Putin protiv Prigožina
Girkin protiv Putina
Gerasimov protiv vlastitih generala

To je tako jadno (i sjajno) na toliko razina kada se promatraju događaji koji dolaze iz Rusije. Ne možete više pratiti sve unutarnje svađe.

Putin je potpuno nemoćan uzvratiti Prigožinu i Wagneru. Dakle, misli da će to kompenzirati tako što će krenuti na Girkina. Ali Girkin je bio njegov čovjek. Obojica su proizvod ruske obavještajne službe. Girkin je započeo rat u Donbasu po vlastitom priznanju. Putin ga je vezao lancima za kavez kao da je sam sebi potpisao smrtnu presudu.

https://twitter.com/Tendar/status/1682435642532175890
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum