ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 36 of 50 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 43 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 18 Jul - 7:33

Uteka je ko pičkica iz Moskve čim je Prigozin došao na 500km zračne linije do njega
Ruski narod i državu je uveo u brutalni rat donio je patnju za 200milijuna ljudi a nema muda se suočiti sa posljedicama

AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 8:12

General Sirski potvrdio je da su američke kazetne bombe sada stigle u Ukrajinu i bit će spremne za upotrebu za nekoliko dana. Novinari su vidjeli američke haubice M777 koje će ispaljivati kazetne bombe. Postavljene su oko Bahmuta. General kaže da bi ponovno osvajanje grada imalo više od simboličke vrijednosti. Tvrdi da je Bahmut također od strateške važnosti - vrata su drugim ključnim gradovima u regiji. Ali kaže nešto još važnije: "Naši ljudi čekaju pobjede. Trebaju male pobjede."

Ovo je čovjek koji stoji iza nove ukrajinske protuofenzive
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Tue 18 Jul - 8:45

Koba wrote:Raz, dva, tri, soldatiiiiiiii!

Plamene zore bude me iz sna
Ratna jutra, dim iz pušaka
Pjesma se ori, mladi ratnici
Čelična jutra, hitam haubici.

Drugovi moji, hrabri, veseli
Tenkove voze, ponositi svi
Drugovi moji, hrabri, veseli
Pobjede nove nosit ćemo mi.

Sunce već grije, gori Leopard (la-la-la-la)
Jutarnja rosa (la-la-la-la), zemlja mirisna (la-la-la-la)
Sunce već grije (la-la-la-la), a-a-a-a-a (la-la-la-la-la-la-la-la)
Gori Bradley (La-la-la-la), radujem se ja.


В отпуске, на которой я иду
Там уже будет моя девушка, девушка блондинка
Которую я люблю

Мы вместе будем ездить на кораблю, на Неве!
Ti udario po brlji od ranog jutra, valjda je i sora s tobom

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 10:27

Ruski dužnosnik priznao je da je barem jedan dio Krčkog mosta nepopravljivo oštećen nakon jučerašnjih eksplozija. Tijekom sastanka s Vladimirom Putinom zamjenik premijera Marat Husnulin navodno je rekao da most neće biti u potpunosti otvoren za promet do studenog.

Cestovni promet djelomično je obnovljen nakon eksplozija, ali su jučer viđene duge prometne gužve dok su ruski turisti kretali kući vozeći se kroz dijelove okupiranog južnog dijela Ukrajine. Husnulin je rekao da je plan otvoriti jednu stranu mosta za dvosmjerni promet do 15. rujna, a drugu stranu u studenom.

Husnulin je dodao da će jedan dio mosta morati biti demontiran.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 12:41

Ruski izvori izvješćuju da je krstareća raketa 3M54-1 "Kalibr" večeras gađala veliku trgovačku luku u ukrajinskom gradu Odesi, a nakon eksplozije vidio se stup crnog dima kako dolazi s lokacije; luka Odesa bila je primarna luka tijekom crnomorskog dogovora o žitu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 18 Jul - 15:32

Sumnjam da je napravila približno štete koliko vrijedi raketa. Vjerojatno pogodila neki željezni ili betonski dok. Više me zanima sa čime su je ono Ukrainci gađali? Sa Gepardom?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 15:56

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo Tue 18 Jul - 16:13

RayMabus wrote:

Snimci stari godinu dana.
Longi, probaj malo provjeriti autentčnost prije postanja.
Znam da nije jednostavno, ali se isplati probati.
Kad te neki izvor prevari jedanput više mu ne vjeruješ i ne obavljuješ
njegove umotvorine.
U zadnje vrijeme redovito nasjedaš raznim ZOKA-ma i sličnim. :)

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 16:23

Ero aj molim te odjebi i ti i tvoja ukrajinska propaganda.


Last edited by RayMabus on Tue 18 Jul - 16:26; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 16:25


Izrokalo ih sinoć ko male majmune.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 16:40

Sve su oni srušili. Rusi pošalju pet raketa i onda ovi u Kijevu kažu da su srušili 13 al eto dvije su prošle.

I onda mi se nasereš ti kojeg si ispranog mozga i navijač Ukrajine po ovoj vručini kako ja ne bi smija pokazivat slike jer su od onih drugih koje ti ne voliš jer voliš samo kad Ukrajina pobjeđuje.

MA MRŠ U PIČKU MATERINU VIŠE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 16:59

Ima i snimka iz Nikolaja di ih je isto izrokalo al neću stavit zato šta će mi doć Ero i reč da se to nestavlja jer to su ovi drugi i ne smije se prikazivati ono šta je nego samo ono šta Zelenski i anglsasi plasiraju u medije a sve drugo di Rusi pobijeđuju mora se skrivat.

Ima i slike srušenog turskog drona na ušću Dnjepra i predaja ukrajinskih vojnika Rusima u Zaporožju.

E AL DI ĆEŠ TO STAVITI JEL. UKRAJINA POBIJEĐUJE. NE SMIJEŠ TO STAVLJAT. MORAŠ STAVLJAT SAMO ONO ŠTA ZELENSKI I ANGLOSASI OĆE.

MA GONI SE U TRI PIČKE MATERINE I TI I ZELENSKI I ANGLOSASI I VAŠE ISPIRANJE MOZGA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Tue 18 Jul - 17:03

Dakle, citiram: "Rusija je na dijelu bojišta između gradova Liman i Kupjansk koncentrirala više od 100.000 ljudi, više od 900 tenkova, više od 555 topničkih sustava, 370 VLR-ova" rekao je glasnogovornik Istočnog vojnog zapovjedništva Ukrajine Serhij Čerevatji, prenose ukrajinski mediji.

Ova izjava je u cjelosti kontradiktorna MSM objavama i objavama MO Ukrajine po kojima Rusija više nema operativnih tenkova, vojske, topništva i sl.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo Tue 18 Jul - 17:11

AlfaOmega wrote:Dakle, citiram: "Rusija je na dijelu bojišta između gradova Liman i Kupjansk koncentrirala više od 100.000 ljudi, više od 900 tenkova, više od 555 topničkih sustava, 370 VLR-ova" rekao je glasnogovornik Istočnog vojnog zapovjedništva Ukrajine Serhij Čerevatji, prenose ukrajinski mediji.

Ova izjava je u cjelosti kontradiktorna MSM objavama i objavama MO Ukrajine po kojima Rusija više nema operativnih tenkova, vojske, topništva i sl.

U zadnje vrijeme je toliko propagandnih izjava i snimaka, da se ne da više pratiti.
S druge strane, Ukrajinci imaju zabranu objavljivati išta svježije s fronta,
tako da se ne da porediti objavljene podatke.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 17:13

To je rezerva. Evo baš sad čitam nešto o tome. Anglsaska protuofenziva s ciljem izbijanja na Azov i Krim je definitivno propala.


Ruska vojska je, prema tvrdnjama visokih ukrajinskih časnika, na istočnom dijelu bojišta nagomilala 100 tisuća vojnika, 900 tenkova i više od 370 višecijevnih lansera raketa. To je bila rezerva koju je ruski glavni stožer namjeravao upotrijebiti ako ukrajinska ofenziva bude uspješna.

No budući da je bila neuspješna, general Valerij Gerasimov, načelnik glavnog stožera, odlučio je te snage iskoristiti da potpuno zaustavi ukrajinsku ofenzivu. Ruske snage raspoređene su u Luhansku oblast i usmjerene prema gradu Limanu u Harkivskoj oblasti. Taj je grad oslobođen početkom listopada prošle godine, što je bila jedna od najvećih i najvažnijih ukrajinskih pobjeda.

Gerasimov najvjerojatnije ne očekuje da će ponovno osvojiti Liman. On želi natjerati generala Valerija Zalužnog, glavnog zapovjednika ukrajinske vojske, da preusmjeri najbolje snage na istok i tako potpuno uspori ili zaustavi ofenzivu na jugu.

Zalužni baš i nema mnogo izbora jer bi ponovna okupacija Limana jako zakomplicirala situaciju na istočnom dijelu bojišta te bi se Slovjansk opet našao na prvoj crti. Lako bi se moglo dogoditi da ruska ljetna ofenziva bude puno uspješnija nego zimska te da se neodlučnost i kalkuliranje Zalužnog Ukrajini obije o glavu.

Rusi gomilaju vojsku na neočekivanom mjestu. Imaju plan kako nadmudriti Ukrajince


Last edited by RayMabus on Tue 18 Jul - 17:14; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo Tue 18 Jul - 17:13

RayMabus wrote:Sve su oni srušili. Rusi pošalju pet raketa i onda ovi u Kijevu kažu da su srušili 13 al eto dvije su prošle.

I onda mi se nasereš ti kojeg si ispranog mozga i navijač Ukrajine po ovoj vručini kako ja ne bi smija pokazivat slike jer su od onih drugih koje ti ne voliš jer voliš samo kad Ukrajina pobjeđuje.

MA MRŠ U PIČKU MATERINU VIŠE.
Manje pij u ovoj vrućini, pa bude sve OK.
Lijep pozdrav i tebi. :)

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 17:16

Eroo wrote:
RayMabus wrote:Sve su oni srušili. Rusi pošalju pet raketa i onda ovi u Kijevu kažu da su srušili 13 al eto dvije su prošle.

I onda mi se nasereš ti kojeg si ispranog mozga i navijač Ukrajine po ovoj vručini kako ja ne bi smija pokazivat slike jer su od onih drugih koje ti ne voliš jer voliš samo kad Ukrajina pobjeđuje.

MA MRŠ U PIČKU MATERINU VIŠE.
Manje pij u ovoj vrućini, pa bude sve OK.
Lijep pozdrav i tebi. :)
Ne pijen nego ti jeben mater.

Ne bi ti a reka da si iznija tvrdnje da je ona snimka stara godinu dana ako zaista jest nego si mi samo upa da je to neka stara snimka i da ja ne smijem stavljati ono šta ti ne želiš da se stavlja.

Ma goni se u tri pičke materine jel ti jasno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 17:30

Eroo wrote:
RayMabus wrote:
Izrokalo ih sinoć ko male majmune.

Isto sranje od snimka.
Nema takve potvrde s ukrajinske strane.
Jeftine fore ruskih i srpskih dezinformatora.
Od ruskih informatora je jedan od najboljih Rybar,
a sve ostalo, koje sam do sada vidio i čitao, je golo smeće.
Znači ako Zelenski nije potvrdija onda to ne postoji jel ?

Pa normalno da ti neće potvrdit svoje pušione jer vode propagandni rat.

Eto ti se malo kužiš u tehniku pa znaš koliki domet ima ovaj PZO metak iz Geparda pa mi reci bil bila snimka eksplozije iznad grada da je taj metak pogodio u glavu rakete ? Nadalje ako ju je pogodio u trup ona će opet past tu samo će skrenit s kursa al će opet eksplodirat.

Pa ne obaraju se Kalibri mecima iz PZO mitraljeza. Zato im je sve i popadalo po glavama sinoć u Odesi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 17:55

- Smatramo da će obnova koštati od milijardu do 1,3 milijarde rubalja (preko 10 miliona evra). To su preliminarne procene - rekao je Husnulin.

On je dodao da autobusi i kamioni za sada neće saobraćati preko Krimskog mosta jer traka za automobile, koja je trenutno u funkciji, može da izdrži težinu od tri do pet tona.

KOLIKO ĆE KOŠTATI OBNOVA KRIMSKOG MOSTA? Rusi će morati da otvore novčanik za ovu pozamašnu sumu
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Jul - 22:47

Novo. Upravo u tijeku tepih bombardiranje luke Odesa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 19 Jul - 8:17

Troše skupe rakete na bezvezni cilj koji nema nikakvog vojnog efekta ali OK. Isto je šteta što Ukr pzo sovjetskog tipa potrošena ona je po meni dosta bolje branila Ukr nebo a budimo realni zapadna PZO nije nažalost dorasla zadatku najviše iz razloga što je nema dovoljno tehnološki sovjetski i zapadni sustavi sve je to li la solidno. . Međutim udari po luci u Odesi su im zakurac. Rusija ispali rakete što proizvedu, vojni efekt tih udara je zakurac. 

Uglavnom vidim ekipa spaljena mozga dolazi ovdje spamati, imate cili forum. 
Uglavnom prema video zapisima Ruski gubici su solidni u artiljeriji i municiji ima dosta videa.
Ukrainci gube nešto oklopa u svojim napadima ali gube ga i Rusi u svojim protu napadima. 
Nešto lancet dronovima Rusi unište Ukr artiljerije i radara ali gubici sa te strane su dosta veći na Ruskoj strani. 
Gubici u kopnenoj tehnici su li la. 
Vidim lijepe sekundarne detonacije na krimu Ukri pogodili neku bazu, sa čime nisam puno kopa. 
Neka ray zalijepi koji video svega.

E da one Ukr priče da su Rusi skupili 100k vojnika i 900tenkova na jednom pravcu, po meni ali i nekim drugim analitičarima ne drže vodu da ne ulazim zašto. Jedna i druga strana voli često napuhavati stvari iz razno raznih razloga čak sam primjetio jedna i druga stana će po potrebi napuhati i svoje gubitke ako misle da od toga imaju neki interes.


Opet ponavljam žali Bože rata gine se na veliko na jednoj i drugoj strani ako netko kaže "njih gine 7,8 ili 10x" više od naših taj veze veze nema sa životom. Ja bih rekao da kakvi su bili "leakovi" prije pola godine te razne "procjene" gubitaka da je to otprilike to i da su takvi omjeri ostali do sada.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 36 of 50 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 43 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum