ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 22/6/2023, 12:00

AssadNaPodmornici wrote:Most je pogođen Stormshadow raketom, naravno trebat će još nekoliko udara da ga totalno unište. To će povećati put Rusije. RUsi kaže da će ga popraviti za par dana. 
prvo jednom kada ti odvale ono željezo ne možeš ti nikada savršeno popraviti. drugi doći će još par projektila.  nadam se da francuzi i britanci proizvode nove stormshadow rakete. imaju ih po skladištu cca 1000 komada jedni i drugi zajedno,   mooožad ukrajincima mogu dati trećinu. 

ukrajinci su ih već ispucali njih pun kurac, nisam broja , ali možda 50-100 komada . ali ako francuzi i britanci mogu proizvesti 5takvih mjesečno, to nije loše. 
   

Inače uništen Ruski Tulipan, najveći minobacač na svijetu. Već su ih dosta njih spržili Ukrjainci. Vidi se da je i posada poginula..
Samo u tweetu piše da je pogođen od HiMARsa, ja iskreno nebih rekao. HIMARS ima puno veću eksploziju. Rekao bih excalibur granatama sa tungsten kuglicama, ili je čak sam ispalio neispravnu granatu i detonirao.. u svakom slučaju  minus tulipan i posada. 

a ovo što je crvenkasti stavio , neke točke vrijede neke ne vrijede, ali priče tipa "nema FVP dronova" su brutalne gluposti, prekjučer su bili deseci RU tehnike uništeni FPV dronovima a ima i snimki od jučer i danas ,
Nije ispalio ništa, nije stigao jer ga je nešto dokačilo, doduše par metara od samog minobacača ali očito dovoljno da popali punjenja za minu na vozilu i totalno ga razjebe.
Dobar posao :tu

Šandor Winnetou

Posts : 19770
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/6/2023, 14:40

Rekao bi onda excalibur sa tungsten kuglicama... od HIMARSa bi bila pun kurac veća eksplozija. Njemačka smart granata ima drugačiji modus udara. 
Zašto excalibur?  zato jer je i Ruse iznenadila prva granata. da je počela normalna 155mm artiljerija pucati, pretpostavljam da nije prevelika šansa da pogodi prva granata, pa bi se Rusi razbježali pa bi onda Ukrajinci nakon par promašaja pogodili vozilo. Međutim ovdje je i Rusku posadu zateklo,  pogledajte kako je brzo UKR artiljerija djelovala, dakle snimilo ih dok su vozili, nisu se niti parkirali, već im je došla granata. 

Gledao sam Ruske udare sa Lancet dronovima, ili Krasnopol granatama(Ruska verzija Excalibura isto moćna granata), obično prođe dosta vremena, Ukrajinci napuste vozilo, tipa parkiraju ga i maknu se od njega(logično jer je vozilo meta) , i onda dođe dron i napravi štetu, ali posade uglavnom nema. 

Zadnjih dana viđam video snimke, gdje baš Ukrajinci dosta pogodaka imaju sa ovim excalibur granatam, po meni njih i treba čuvati za ovakve slučajeve kada je posada u blizini.. Rusi imaju oružja i dalje pun kurac, ali su dosta kraći sa ljudima.. 

a kada nema posade, onda su dobre i obične 155mm granate..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/6/2023, 16:45

 

Lancet pogodio Leopard2 .. uz malo sreće nije napravio neku štetu ako i ikakvu. čim se počeo micati dim od eksplozije Rusi su skratili snimku.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 19:43

- Vrijeme Ukrajincima otežava manevriranje. Oni trpe velike gubitke, ali ne onolike koji se spominju u ruskim medijima i koje spominju ruski dužnosnici - rekao je jedan od spomenutih dužnosnika.

Vojni dužnosnici za CNN: Ovo vam je prava istina o ukrajinskoj ofenzivi. A i oko Rusa su se svi prevarili...

Pa šta idete u napad po blatnjavome ? Zinila gujica da šta prije dođete do Krima i na Krim pa se požurili jer je kratko vrijeme ako krenete dva tri tjedna kasnije tj pričekate da se tlo osuši. I sad mi tu nešto kmečite.

Dobro jutro radni narode Crne Gore.  :coffee cheers
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 19:59

Projektil 9M123, koji se koristi u sustavu Khrizantema, nadzvučni je projektil koji može postići brzinu od približno 400 metara u sekundi, što je ekvivalentno 1,2 Macha. Njegov radni domet varira od 400 metara do čak 6000 metara.

Rusi raspoređuju najmodernije „ubojice ukrajinskih tenkova“ na bojišnice
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 20:07

AssadNaPodmornici wrote:Most je pogođen Stormshadow raketom, naravno trebat će još nekoliko udara da ga totalno unište. To će povećati put Rusije. RUsi kaže da će ga popraviti za par dana. Prvo jednom kada ti odvale ono željezo ne možeš ti nikada savršeno popraviti. drugi doći će još par projektila.  nadam se da francuzi i britanci proizvode nove stormshadow rakete. imaju ih po skladištu cca 1000 komada jedni i drugi zajedno,   mooožad ukrajincima mogu dati trećinu. 
Neće to previše igrat. To su tribali u trenutku napadat roknit tako da otežaju opskrbu a posebno težim vozilima s te strane poput tenkova ili samohodnih haubica te posiju paniku ( izazovu bežaniju i možebitni raspad obrambenih linija itd itd ). 

Nema tamo valova a ima hrpa obale blizu jedna drugoj. To samo neke plutače i pontonske mostove postaviš i tako ta priča. 

Njima je bojišnica puno sjevernije od te točke tako da pošto su i tvornice i skladišta tenkova i samohodnih haubica isto tako na sjeveru a ne tamo dole na jugu Rusije onda to teško oružje i onako u osnovi mogu a i lakše im je jer je kraći put do bojišnice, dovodit iz tog smjera a ne da kruže dole preko Krima itd.

Računaj da bojište ( barem ovo kopneno jer onaj Dnjepar je sad ako nije voda onda je teški glib ) da nakon miniranja one brane u osnovi počima kod Vasiljivke na obali Dnjepra a onda vidiš da im je bliže sa sjevera dovodit tešku tehniku poput tenkova i samohodnih haubica a ne da kruže dole oko Krima pa idu gore itd jer je to puno duži put do bojišnice gdje ta teška oprema triba stić.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 800px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 20:27

RayMabus wrote:
- Vrijeme Ukrajincima otežava manevriranje. Oni trpe velike gubitke, ali ne onolike koji se spominju u ruskim medijima i koje spominju ruski dužnosnici - rekao je jedan od spomenutih dužnosnika.


Vojni dužnosnici za CNN: Ovo vam je prava istina o ukrajinskoj ofenzivi. A i oko Rusa su se svi prevarili...

Pa šta idete u napad po blatnjavome ? Zinila gujica da šta prije dođete do Krima i na Krim pa se požurili jer je kratko vrijeme ako krenete dva tri tjedna kasnije tj pričekate da se tlo osuši. I sad mi tu nešto kmečite.
Dužnosnik američkog ministarstva obrane zajedno s brojnim drugim zapadnim dužnosnicima rekao je CNN-u da tekuća ukrajinska ofenziva "ne ispunjava očekivanja ni na jednoj fronti", pri čemu ruske snage počinju provoditi operacije "kompetentnije" dok koriste dobro utvrđene obrambene linije s velikim minskim poljima zajedno s potporom zračnih snaga i topništva na iznimno učinkovit način uzrokujući zaglavljivanje ukrajinskog oklopa što je rezultiralo značajnim gubicima.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 20:30

RayMabus wrote:
Sve su krivo napravili. Nije uopće bitno u kojem smo stoljeću. Recimo tamo u kamenom dobu. Ovi stoje s toljagama i kopljima a ti napadaš. Pa jel vidiš da je kiša. A dole je teren ravnica i to neka propusna, gnjecava. Pa šta će se drugo desit nego da ove koje si posla u napad zapnu u tom blato i onda ih ovi tamo šta brane izgađaju kopljima. Šta se drugo tu uopće može desit tu ?
:coffee pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 20:41

AssadNaPodmornici wrote:
Zadnjih dana viđam video snimke, gdje baš Ukrajinci dosta pogodaka imaju sa ovim excalibur granatam, po meni njih i treba čuvati za ovakve slučajeve kada je posada u blizini.. Rusi imaju oružja i dalje pun kurac, ali su dosta kraći sa ljudima.. 
Nisu. Ne znam odakle ti taj podataka da su kratki s ljudima obučenima za ove sisteme još iz doba SSSR-a. 

U Rusiji postoji vojni rok ako nisi znao i svaki put netko se obučava i na tim sistemima a kako ih gube onda očito ni nemaju potrebe za nekom dodatnom obukom posade jer imaju manje tih komada tehnike iz SSSR-a a imaju hrpu ljudi koji su u prošlim godinama tokom služenja vojnog roka prošli obuku za upravljanje istima.

I uza sve to mogu dovući plačenike iz drugih zemalja u kojima se koristi sovjetsko oružje pa da im i oni uskoće a ako ponude pristojnu dnevnicu i pošto ovo ipak nije rov nego ipak iza toga tj pozadina ( neću reč da je hladovina jer su ipak na udaru al poanta je da nije rov jel ) uvik će se netko nać i pojavit i javit tko zna s time baratat. Samo mu daj pare i to je to. Tzv vojni instruktori kako se to službeno zove tj takvi likovi.

Uza sve to ako je potrebno nije problem ni radit nove obuke.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 21:11

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Inače uništen Ruski Tulipan, najveći minobacač na svijetu. Već su ih dosta njih spržili Ukrjainci. Vidi se da je i posada poginula..
Samo u tweetu piše da je pogođen od HiMARsa, ja iskreno nebih rekao. HIMARS ima puno veću eksploziju. Rekao bih excalibur granatama sa tungsten kuglicama, ili je čak sam ispalio neispravnu granatu i detonirao.. u svakom slučaju  minus tulipan i posada. 
Nije ispalio ništa, nije stigao jer ga je nešto dokačilo, doduše par metara od samog minobacača ali očito dovoljno da popali punjenja za minu na vozilu i totalno ga razjebe.
Dobar posao :tu
Nešto slično se izgleda i ovdje desilo, barem koliko ja vidim snimku a ovo vozilo ( sijač mina ) vozi nekakvim puteljkom pa do njega par metara u tom žbunju udari očito nekakva granata il tako nešto i odma i on ode u tri lepe pm. :D

Ukrajinska vojska iz 128. zasebne brdsko-jurišne brigade uništila je  ruski inženjerijski sustav daljinskog miniranja "Zemledelie". Ovo je prvo dokumentirano uništenje takvog stroja. Zaporoška fronta.

Šta je najveća baza: ovo su mine unutra a sve se razletilo naokolo tako da sami sebe još posijali. lol! lol! lol! lol!  :^0
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 22/6/2023, 21:27

Ako je info dobar onda su ukri potarcali ruse u rovovima na potezu kremina liman
https://t.me/slavaukrini/6146

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 21:50

Ne znam jel ovo digitalna obrada ili šta a možda i ima kamera koja gleda na most tu, pa evo stavit ću pa gledajte:
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/6/2023, 00:29

Ne virujem da je obrada, Rusi su našli stormshadow rakete(ostatke) oko mosta. Vidio sam ja odmah da je odmah veliki krater na mostu, kada su Ukrajinci tukli HIMARSima onaj most u Hersonu, mislim da je na njega palo desci pa i stotine raketa i nije bila tolika šteta. Ovdje jedna i most je već sjeban. još dvi tri i prepolovit će ga. 

HIMARS GPS raketa ima 130kg eksploziva, ova ima 400kg. Međutim ova ima mod tako da je možeš isprogramirati da probije beton i ekplodira nakon što probije određenu količinu betona, iako se ovdje to ne isplati iz razloga što bi zavrišila u rijeku. Zato je bolje da odmah eksplodira i razdrma ga. 
to su ogromne vibracije koje se prenose na ostatak mosta, nisam stručnjak ali sigurno nije nešto super. uvijek mogu poslati još 2-3 rakete, iako će Rusi sada ovdje nakrcati PZO sustave. Međutim sada je idealno za poslati HAARM rakete prema mostu, možda i jest to cilj Ukrajinaca, imaju neke verzije sa ogromnim dometom. 

Pošalješ HAARM projekti prema mostu, i kada ga RU PZO označi on skrene na nju :) (tako u bi teorijimogao raditi)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/6/2023, 01:29

Olupina drugog ukrajinskog lebdećeg streljiva Switchblade 600 koju je objavio ruski kanal. Prvi je bio 20 travnja.

U usporedbi sa SB300, SB600 može nositi snažniji teret (uključujući protuoklopni) i može pogoditi ciljeve udaljene preko 40 km.

https://twitter.com/RALee85/status/1672022194715779076?cxt=HHwWiIDTyfnUm7QuAAAA
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 23/6/2023, 10:23

Užas

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 23/6/2023, 15:54

Ukrajinci se spremaju dignut svoju nuklearnu elektranu u zrak i za to okrivit Ruse.
Ameri objavili da će napad na nuklearnu elektranu smatrati objavom nuklearnog rata NATO paktu.
----------------

Znači, gotovo je.
Ne vrijedi pisati ni oproštajna pisma ili testamente. Neće biti nikoga da ih pročita.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 23/6/2023, 15:59

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vili40 23/6/2023, 16:58

crvenkasti wrote:Ukrajinci se spremaju dignut svoju nuklearnu elektranu u zrak i za to okrivit Ruse.
Ameri objavili da će napad na nuklearnu elektranu smatrati objavom nuklearnog rata NATO paktu.
----------------

Znači, gotovo je.
Ne vrijedi pisati ni oproštajna pisma ili testamente. Neće biti nikoga da ih pročita.
Šef Wagnera: Ukrajina nas nije mislila napasti. Rat je počeo iz sasvim drugih razloga
ČELNIK plaćeničke skupine Wagner Jevgenij Prigožin je danas doveo u pitanje rusko opravdanje za invaziju na Ukrajinu, pri čemu je opet kritizirao vojni vrh i optužio ga za obmanu ruskog društva. Prigožin je u 30-minutnoj videosnimci objavljenoj na Telegramu negirao tvrdnje Moskve da je Kijev u veljači 2022. planirao pokrenuti ofenzivu na teritorije pod ruskom kontrolom u istočnoj Ukrajini, piše The Guardian.

"Ministarstvo obrane pokušava obmanuti javnost i predsjednika i lansirati priču da je došlo do sulude razine agresije s ukrajinske strane i da su nas htjeli napasti zajedno s cijelim NATO-om. Specijalna vojna operacija je počela iz sasvim drugih razloga", rekao je šef Wagnera i dodao da je rusko vodstvo moglo izbjeći rat putem pregovora s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim. 



Za ruske laži i izmišljotine treba ipak proći neko vrijeme da se otkriju,sad nekima treba manje,nekima više a neki će im vjerovati do groba.
vili40
vili40

Male
Posts : 10988
2015-08-02


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/6/2023, 17:22

Normalno da UKR nije htjela napasti "RUsiju" ili "Donbas". Možeš misliti napadati protivnika koji je nekoliko puta jači od tebe. 
I one priče "Ukrajinci ubili tisuće Donbas civila godišnje" - nije istina, i danas Donjeck kao grad izgleda sasvim normalno i funkcionalno, istina par puta su Ukrajinci neselektivno gađali grad i pobili nešto civila, ali to se desilo par puta, nesjećam se kada zadnji put. E da Ukrajinska vojska je i dalje u predgrađu Donbasa, dakle Ukrajinci mogu da hoće srušiti taj grad kao što su Rusi sorili Bahmut i Mariopol i SjevernoDonjeck i Lisičnjask i svaki drugi grad koji su išli osvajat a ne rade to. 

E da, prosječno je 2015-2022 ginulo 8 civila u Donbasu , i to najviše od mina. 
Naravno bilo je tu i tamo koja razmjena granata između vojnika na prvoj crti razgraničenja, ali je bilo toliko rijetko. 
I sve jedno Rusi su pokrenuli invaziju , mislim priče su gluposti - da Ukrajina planira "Invaziju na Donbas" , "da treba demilitarizirati, denacifirati" a u stvarnosti to je bila invazija radi osvajanja teritorija i populacije. Jer sve što su Rusi osvojili to su proglasili kao djelom Ruske Federacije. 
I sada bi taj nesretni rat mogao trajati neograničeno nažalost. 
Inače taj Prigožin iman osjećaj da se as pokušava ubaciti negdje u post-Putinovoj borbi za vlast i da bi u tom slučaju se rado dočepao vlasti u Rusiji i završio rat, čak smatram da je i spreman se odreći osvojenog teritorija.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/6/2023, 18:10

Uz jučer oboreni most Čongar pojavio se pontonski most.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 FzUE49gWcAE0dZW?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 23/6/2023, 21:38

Na zaporoškoj bojišnici i dalje se vode borbe na području mjesta Pyatihatki, Rabotinu, Makarovka i Novodonetsk. Nastavljaju se prilično intenzivne borbe i na okolnim područjima. GS OS Ukrajine odustao je od upotrebe većih napadajnih skupina oklopnih vozila.
Izgleda da je ukrajinska ofanziva privremeno oslabila zbog regrupiranja i promjene taktike i pravaca napada.
Na kupjanskoj bojišnici ruske postrojbe konsolidiraju svoje položaje nakon proboja u šumskom području zapadno od Sinkivke. Ruske snage prešle su rijeku Oskil i stvorile mostobran s druge strane te su pred predgrađem Kupjanska.

P.S. Pratimo šta se dešava sa Wagnerom.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum