ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/7/2023, 21:55

Tendar napisao:

Moskovska policija uhitila je Igora "Strelkova" Girkina. To je samo posljednja epizoda svađe između njega i Putinovog režima. Neki kažu da je to bilo samo pitanje vremena, ali nije bilo rijetko da ljudi poput njega iznose kritike bez posljedica, što je on kao svjetski prvak činio.

Dakle, pitanje je što je sada drugačije, a odgovor je jednostavan: Putinova slabost. Još od Wagnerove pobune Putin je pokazao da je šepavi patak. Niti jedan Wagnerov plaćenik nije priveden, a kamoli Prigožin, unatoč žrtvama koje je ruska vojska pretrpjela 24. lipnja. Dapače, svi u Putinovom okruženju i sam Putin pokušavaju to ignorirati i zbrisati, što je jasan dokaz koliko je Kremlj postao nemoćan tijekom razdoblja ovog rata.

Girkin je nemilosrdno napadao Putina zbog njegove slabosti i pozivao na eliminaciju svakog PMC-a (Wagner je samo jedan od njih), posebno nakon pobune.

Njegovo uhićenje označava kritičan obrat događaja. Ljudi poput njega nisu trebali vojsku da bi se nazvali "nedodirljivima", pogotovo s vezama s ruskom obavještajnom službom.

S Putinovim režimom koji se obrušio na njega, situacija unutar Rusije dodatno će se destabilizirati. Dokle će to ići, ostaje za vidjeti, ali svakako dolazi kao čin očaja. Centrifugalne sile unutar Rusije samo će jačati.

-

Prigožin protiv Šojgua
Putin protiv Prigožina
Girkin protiv Putina
Gerasimov protiv vlastitih generala

To je tako jadno (i sjajno) na toliko razina kada se promatraju događaji koji dolaze iz Rusije. Ne možete više pratiti sve unutarnje svađe.

Putin je potpuno nemoćan uzvratiti Prigožinu i Wagneru. Dakle, misli da će to kompenzirati tako što će krenuti na Girkina. Ali Girkin je bio njegov čovjek. Obojica su proizvod ruske obavještajne službe. Girkin je započeo rat u Donbasu po vlastitom priznanju. Putin ga je vezao lancima za kavez kao da je sam sebi potpisao smrtnu presudu.

https://twitter.com/Tendar/status/1682435642532175890

RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/7/2023, 08:34



novi vizualno potvrđeni gubici za vrijeme kontre..
rusi konačno imaju malo veće gubitke od Ukrajinca. iako je omjer i dalje 1:1 , rusi počinju voditi.
omjeri gubitaka ostaju onako isti kao i prije. ukrajinci dosta gube teške vojne džipove ima tona snimki gdje ih uništavaju mine i ruski K52 helikpteri. 
gubici u oklopu(tenkovi i IFV oklopna vozila tipa Bradely/BMP) su li-la . 

rusi "pojačavaju vodstvo" u gubitku artiljerije i PZO sustava. 
Rusi vode u kamiona(one snimke što ih nalaze i HIMARsi uništavaju ima ih tona) ali Ukrajinci logično vode u izgubljenim inžinjerskim vozilima(ona koja idu preko minskih polja). 

jedna i druga strana na ovom prvcu su izgubili tehnike koja opet nije kritična da će ikoga oneposobiti. 
zato kako neki očekuju "uskoro UKR izlaze na obale crnog mora" ili "sada će Rusi pokrenuti kontru i uzeti Odesu", ništa od toga.

pozicijsko ratovanje, granate, a zapadna i ruska tehnika će biti uništavana podjednako.. one priče gdje se Ameri hvale kako njihov Bradley uništava hrpu Sovjetskih tenkova, i kako Apache uništava Ruski oklop, e jebiga , jedno se ratovati protiv drljavih korumpiranih arapa, drugo je teško pozicijsko ratovanje. 

čak čitam da NATO analitičari totalno mijenjaju strategiju ratovanja, te NATO taktike sa blitzkriegom /combined arms/veliki manervi teško prolaze protiv protivnika poput Rusije ili sutra Kine, koji bi posijati milijune mine, staviti tisuće artiljerijskih cijevi, a njihovi PZO sustavi, protu tenkovske rakete, i helikopteri i dronovi jednako uništavaju zapadni oklop kao što zapadni sustavi uništava istočni. 

tako i UKR će izgleda jedino moći dobiti ovaj rat na račun zapadne ekonomske i industrijske nadmoći pod uvjetom da zapad nastavi pojačavati proizvodnju i opskrbu i brže raditi prilagodbu za ukrajince.. inače mogu se desiti godine rata a situacija da se ne promjeni

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/7/2023, 08:41

dakle primjetite kako je većina pomoći što Ukrajinci dobijaju zadnje vrijeme sljedeća

municija za artiljeriju, himarse, i PZO sustave. dronovi . te novi artiljerijski sustavi i PZO sustavi. 
ukrajinci ne žicaju velike količine zapadnog oklopa , cijelo vrijeme govorim a to je istina da u prosjeku RU tenkovi nisu ništa lošiji od Zapadnih.. 
Recimo T-90M nema ništa lošiji niti top niti optiku od Leo2A6.. ok Leo2A6 je malo sigurniji ,  i možda malo jače oklopljen, ali T-90M ima 3 člana posade, autopunjač i manju siluetu i lakši je. Razorna moć jednog i drugog topa i drugih sustava su li-la.

Ukrajinci više ne žicaju toliko tenkove i oklop, koliko žicaju artiljeriju, municiju, dronove, i sustave za borbu protiv dronova.. eto to vam govori što će odlučiti rat

inače zanimljivost.
iako je sovjetska doktrina ratovanja(a i ruska) bila fokusirana na artiljeriju, tu je ono gdje je zapad malo jači .

zapadna artiljerija je jednostavno preciznija i ima veći domet i proizvode puno više high tech granata i raketa. logistički je jednostavnija. kada to dodamo sa činjenicom da je još prije rata UKR artiljerija bila u samom vrhu(iako naoružana sovjetskim cijevima) dobijemo ubojitu kombinaciju.  ruska artiljerija je kraćeg dometa, logistički kompleksnija, jedino što izgleda da je ru artiljerija izdržljivija, međutim i tu se situacija mijenja.. zapadne haubice su napravljene da taj dan ispale par granata na neke turbaše i odu na kavu.. sada njemci već rade cijevi za artiljeriju koje mogu izdržati već pun k više granata, i kada panzerhaubica treba zamijeniti top, dobije tu kvalitetniju cijev.

rusi sa druge strane isto "uče", ubrzali su proces od pronalaska mete do ispaljivanja.. 
znam kada sam čitao neku analizu(i to rusku) da je još u početku rata, tipa amerima za tako nešto trebalo 5minuta, rusima 20minuta, a ukrajincima svega 3minute. 
rusi su se tu ubrzali dosta

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/7/2023, 16:36

Pribavljanje streljiva za topnička oružja, uključujući i raketne projektile za višecijevne bacače raketa koje koriste obje strane na ukrajinskom ratištu, ogromna je logistička zadaća.

Rusija navodno ispaljuje oko 20 tisuća topničkih granata dnevno, a Ukrajina između četiri i sedam tisuća. To je znatno opteretilo zalihe američkih i europskih saveznika koji Ukrajinu opskrbljuju streljivom, no Rusija se također suočava s problemom nabavke streljiva zbog sankcija koje joj je nametnuo Zapad.

Ukrajinski saveznici uz to moraju dostavljati više vrsta streljiva. Istodobno moraju pribavljati i na ratište Ukrajincima dopremati streljivo za oružja iz sovjetskoga doba koje Ukrajinci masovno koriste, kako ono za pješačko oružje tako i topnička u kalibrima 122 i 152 milimetra. Istodobno moraju dostavljati i streljivo za topnička oružja koja su im isporučili SAD i europski saveznici u kalibru 155 milimetara. Sjedinjene Države su od početka ruske invazije u veljači 2022. godine Ukrajini isporučile više od dva milijuna topničkih projektila od 155 milimetara. Sve je to spaljeno u vihoru rata.

Rat se dobiva ogromnom masom glupog streljiva, a ne čudotvornim oružjem
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/7/2023, 18:03



Ubili Ukrainci još jednog Ruskog novinara protu artiljerijom. Ukratko lik je bio kod MRLS sustava i onda su ih Ukrainci locirali dronom i navodno zasuli kazetnim oružjem. 
Iskreno i ne mora biti kazetno, možda je bio himars napunjen gelerima prije to, jer Ruski mrls je sigurno dosta daleko van prve crte

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 22/7/2023, 20:35

AssadNaPodmornici wrote:

Ubili Ukrainci još jednog Ruskog novinara protu artiljerijom. Ukratko lik je bio kod MRLS sustava i onda su ih Ukrainci locirali dronom i navodno zasuli kazetnim oružjem. 
Iskreno i ne mora biti kazetno, možda je bio himars napunjen gelerima prije to, jer Ruski mrls je sigurno dosta daleko van prve crte
Jedan ološ manje :tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 23/7/2023, 07:38

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Img_2028

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 23/7/2023, 07:40

Četni ovaj rusi sravnili katedralu u odesi, vidi se da gađaju samo vojne ciljeve kao i srbi u ratovima devedesetih

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 23/7/2023, 09:34

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Ubili Ukrainci još jednog Ruskog novinara protu artiljerijom. Ukratko lik je bio kod MRLS sustava i onda su ih Ukrainci locirali dronom i navodno zasuli kazetnim oružjem. 
Iskreno i ne mora biti kazetno, možda je bio himars napunjen gelerima prije to, jer Ruski mrls je sigurno dosta daleko van prve crte
Jedan ološ manje :tu
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 630_360_1689986059-559

Još jedan novinar koji je postao vojnik gine na ukrajinskom ratištu

22.07.2023 06:50


Ruski rat ubio je još jednog novinara, Dmytra Rybakova, koji je uzeo oružje u obranu svoje domovine.
O tome je obaviješten njegov suborac Oleh Sentsov , priznati filmski redatelj i bivši zatvorenik Kremlja.
Dmytro Rybakov, pozivni Reporter, bio je dio 47. zasebne mehanizirane brigade. Prije velike invazije radio je kao urednik i medijski savjetnik za časopise Chas.News, Forbes Ukraine, LB i ukrajinsku Pravdu.



"Dima Reporter bi svakoga iznenadio, prvo svojom pronicljivošću i znanjem, a onda hrabrošću i hrabrošću. Nikad se ne zna kako će se netko ponašati u borbi: netko se pokisi, a netko se bori kao lav. Borio se kao lav i umro kao heroj. Počivaj u miru, prijatelju! Nastavit ćemo se boriti, sada bez tebe", napisao je Sentsov na društvenim mrežama.
U Ukrajini je ubijeno ukupno 63 novinara koji su sudjelovali u vojnim operacijama ili kao rezultat ruskog granatiranja ili mučenja.

"Četrnaest ih je ubijeno dok su obavljali novinarske dužnosti, još devet novinara je među civilnim žrtvama", rekao je Taras Ševčenko, zamjenik ministra kulture i informiranja Ukrajine za europske integracije, tijekom sastanka Odbora za ljudsku dimenziju Stalnog vijeća OESS-a.

_______________________________________________________________________________



ovo je ista osoba a navedena su različita imena i narodnost

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 23/7/2023, 10:46

immortal wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Ubili Ukrainci još jednog Ruskog novinara protu artiljerijom. Ukratko lik je bio kod MRLS sustava i onda su ih Ukrainci locirali dronom i navodno zasuli kazetnim oružjem. 
Iskreno i ne mora biti kazetno, možda je bio himars napunjen gelerima prije to, jer Ruski mrls je sigurno dosta daleko van prve crte
Jedan ološ manje :tu
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 630_360_1689986059-559

Još jedan novinar koji je postao vojnik gine na ukrajinskom ratištu

22.07.2023 06:50


Ruski rat ubio je još jednog novinara, Dmytra Rybakova, koji je uzeo oružje u obranu svoje domovine.
O tome je obaviješten njegov suborac Oleh Sentsov , priznati filmski redatelj i bivši zatvorenik Kremlja.
Dmytro Rybakov, pozivni Reporter, bio je dio 47. zasebne mehanizirane brigade. Prije velike invazije radio je kao urednik i medijski savjetnik za časopise Chas.News, Forbes Ukraine, LB i ukrajinsku Pravdu.



"Dima Reporter bi svakoga iznenadio, prvo svojom pronicljivošću i znanjem, a onda hrabrošću i hrabrošću. Nikad se ne zna kako će se netko ponašati u borbi: netko se pokisi, a netko se bori kao lav. Borio se kao lav i umro kao heroj. Počivaj u miru, prijatelju! Nastavit ćemo se boriti, sada bez tebe", napisao je Sentsov na društvenim mrežama.
U Ukrajini je ubijeno ukupno 63 novinara koji su sudjelovali u vojnim operacijama ili kao rezultat ruskog granatiranja ili mučenja.

"Četrnaest ih je ubijeno dok su obavljali novinarske dužnosti, još devet novinara je među civilnim žrtvama", rekao je Taras Ševčenko, zamjenik ministra kulture i informiranja Ukrajine za europske integracije, tijekom sastanka Odbora za ljudsku dimenziju Stalnog vijeća OESS-a.

_______________________________________________________________________________



ovo je ista osoba a navedena su različita imena i narodnost
Kod ovog gore piše RIA, ruska informativna agencija

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 23/7/2023, 12:12

AssadNaPodmornici wrote:

novi vizualno potvrđeni gubici za vrijeme kontre..
rusi konačno imaju malo veće gubitke od Ukrajinca. iako je omjer i dalje 1:1 , rusi počinju voditi.
omjeri gubitaka ostaju onako isti kao i prije. ukrajinci dosta gube teške vojne džipove ima tona snimki gdje ih uništavaju mine i ruski K52 helikpteri. 
gubici u oklopu(tenkovi i IFV oklopna vozila tipa Bradely/BMP) su li-la . 

rusi "pojačavaju vodstvo" u gubitku artiljerije i PZO sustava. 
Rusi vode u kamiona(one snimke što ih nalaze i HIMARsi uništavaju ima ih tona) ali Ukrajinci logično vode u izgubljenim inžinjerskim vozilima(ona koja idu preko minskih polja). 

jedna i druga strana na ovom prvcu su izgubili tehnike koja opet nije kritična da će ikoga oneposobiti. 
zato kako neki očekuju "uskoro UKR izlaze na obale crnog mora" ili "sada će Rusi pokrenuti kontru i uzeti Odesu", ništa od toga.

pozicijsko ratovanje, granate, a zapadna i ruska tehnika će biti uništavana podjednako.. one priče gdje se Ameri hvale kako njihov Bradley uništava hrpu Sovjetskih tenkova, i kako Apache uništava Ruski oklop, e jebiga , jedno se ratovati protiv drljavih korumpiranih arapa, drugo je teško pozicijsko ratovanje. 

čak čitam da NATO analitičari totalno mijenjaju strategiju ratovanja, te NATO taktike sa blitzkriegom /combined arms/veliki manervi teško prolaze protiv protivnika poput Rusije ili sutra Kine, koji bi posijati milijune mine, staviti tisuće artiljerijskih cijevi, a njihovi PZO sustavi, protu tenkovske rakete, i helikopteri i dronovi jednako uništavaju zapadni oklop kao što zapadni sustavi uništava istočni. 

tako i UKR će izgleda jedino moći dobiti ovaj rat na račun zapadne ekonomske i industrijske nadmoći pod uvjetom da zapad nastavi pojačavati proizvodnju i opskrbu i brže raditi prilagodbu za ukrajince.. inače mogu se desiti godine rata a situacija da se ne promjeni
Ne možeš stavljati paralelu između zračno i raketno inferiorne ukrajine sa tapadnom alijansom koja ima sposobnosti zbog neusporedive zračne nadmoći nad rusijom doslovno pocijepati rusku obranu putem zračnih i raketnih udara... Probaj samo zamisliti kakav bi u rusiji bio raspašoj kad bi zapad dao, ali i dopustio ukrajini da vrši udare po dubini ruskig teritorija... A tek da zapad udari po desecima velikih gradova gdje je već u ove dvije godine uočio sve obrambene slabosti rusa... Tog su svjesni i rusi i zato svako malo prijete sa nuklearnom odmazdom, ali mislim da im je to žali bože, jer samo treba čitati i pratiti između redova, a engleski ministar obrane je na odlasku lijepo rekao "vidimo se u ratu"... Po meni ovo sve ide samo u jednom smjeru i to je u konačnici uništenje rusije i kao države i kao svjetskog subjekta i konačno i kao izravnu opasnost po europu... Koliko će to koštati... To nije bitno, krvi i ljudskih života je uvijek bilo za tu namjenu, pa će biti i u ovom slučaju...


Last edited by michaellcmacha on 23/7/2023, 12:23; edited 1 time in total

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 23/7/2023, 12:14

Šandor Winnetou wrote:
immortal wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Ubili Ukrainci još jednog Ruskog novinara protu artiljerijom. Ukratko lik je bio kod MRLS sustava i onda su ih Ukrainci locirali dronom i navodno zasuli kazetnim oružjem. 
Iskreno i ne mora biti kazetno, možda je bio himars napunjen gelerima prije to, jer Ruski mrls je sigurno dosta daleko van prve crte
Jedan ološ manje :tu
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 630_360_1689986059-559

Još jedan novinar koji je postao vojnik gine na ukrajinskom ratištu

22.07.2023 06:50


Ruski rat ubio je još jednog novinara, Dmytra Rybakova, koji je uzeo oružje u obranu svoje domovine.
O tome je obaviješten njegov suborac Oleh Sentsov , priznati filmski redatelj i bivši zatvorenik Kremlja.
Dmytro Rybakov, pozivni Reporter, bio je dio 47. zasebne mehanizirane brigade. Prije velike invazije radio je kao urednik i medijski savjetnik za časopise Chas.News, Forbes Ukraine, LB i ukrajinsku Pravdu.



"Dima Reporter bi svakoga iznenadio, prvo svojom pronicljivošću i znanjem, a onda hrabrošću i hrabrošću. Nikad se ne zna kako će se netko ponašati u borbi: netko se pokisi, a netko se bori kao lav. Borio se kao lav i umro kao heroj. Počivaj u miru, prijatelju! Nastavit ćemo se boriti, sada bez tebe", napisao je Sentsov na društvenim mrežama.
U Ukrajini je ubijeno ukupno 63 novinara koji su sudjelovali u vojnim operacijama ili kao rezultat ruskog granatiranja ili mučenja.

"Četrnaest ih je ubijeno dok su obavljali novinarske dužnosti, još devet novinara je među civilnim žrtvama", rekao je Taras Ševčenko, zamjenik ministra kulture i informiranja Ukrajine za europske integracije, tijekom sastanka Odbora za ljudsku dimenziju Stalnog vijeća OESS-a.

_______________________________________________________________________________



ovo je ista osoba a navedena su različita imena i narodnost
Kod ovog gore piše RIA, ruska informativna agencija
objavljeno isti dan/ 22.7.




fejs Rybakova - https://www.facebook.com/dmytro.rybakov

objava njegovog poznanika- https://www.facebook.com/oleg.sentsov/posts/pfbid0XY2n3idap4aZDvP94djv8v1KNhckePCoMn6BTwaTPSi5Br7LuUZqZrJ18NWJ2Mmrl

                                           - https://www.facebook.com/oleg.sentsov

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/7/2023, 12:56

michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

novi vizualno potvrđeni gubici za vrijeme kontre..
rusi konačno imaju malo veće gubitke od Ukrajinca. iako je omjer i dalje 1:1 , rusi počinju voditi.
omjeri gubitaka ostaju onako isti kao i prije. ukrajinci dosta gube teške vojne džipove ima tona snimki gdje ih uništavaju mine i ruski K52 helikpteri. 
gubici u oklopu(tenkovi i IFV oklopna vozila tipa Bradely/BMP) su li-la . 

rusi "pojačavaju vodstvo" u gubitku artiljerije i PZO sustava. 
Rusi vode u kamiona(one snimke što ih nalaze i HIMARsi uništavaju ima ih tona) ali Ukrajinci logično vode u izgubljenim inžinjerskim vozilima(ona koja idu preko minskih polja). 

jedna i druga strana na ovom prvcu su izgubili tehnike koja opet nije kritična da će ikoga oneposobiti. 
zato kako neki očekuju "uskoro UKR izlaze na obale crnog mora" ili "sada će Rusi pokrenuti kontru i uzeti Odesu", ništa od toga.

pozicijsko ratovanje, granate, a zapadna i ruska tehnika će biti uništavana podjednako.. one priče gdje se Ameri hvale kako njihov Bradley uništava hrpu Sovjetskih tenkova, i kako Apache uništava Ruski oklop, e jebiga , jedno se ratovati protiv drljavih korumpiranih arapa, drugo je teško pozicijsko ratovanje. 

čak čitam da NATO analitičari totalno mijenjaju strategiju ratovanja, te NATO taktike sa blitzkriegom /combined arms/veliki manervi teško prolaze protiv protivnika poput Rusije ili sutra Kine, koji bi posijati milijune mine, staviti tisuće artiljerijskih cijevi, a njihovi PZO sustavi, protu tenkovske rakete, i helikopteri i dronovi jednako uništavaju zapadni oklop kao što zapadni sustavi uništava istočni. 

tako i UKR će izgleda jedino moći dobiti ovaj rat na račun zapadne ekonomske i industrijske nadmoći pod uvjetom da zapad nastavi pojačavati proizvodnju i opskrbu i brže raditi prilagodbu za ukrajince.. inače mogu se desiti godine rata a situacija da se ne promjeni
Ne možeš stavljati paralelu između zračno i raketno inferiorne ukrajine sa tapadnom alijansom koja ima sposobnosti zbog neusporedive zračne nadmoći nad rusijom doslovno pocijepati rusku obranu putem zračnih i raketnih udara... Probaj samo zamisliti kakav bi u rusiji bio raspašoj kad bi zapad dao, ali i dopustio ukrajini da vrši udare po dubini ruskig teritorija... A tek da zapad udari po desecima velikih gradova gdje je već u ove dvije godine uočio sve obrambene slabosti rusa... Tog su svjesni i rusi i zato svako malo prijete sa nuklearnom odmazdom, ali mislim da im je to žali bože, jer samo treba čitati i pratiti između redova, a engleski ministar obrane je na odlasku lijepo rekao "vidimo se u ratu"... Po meni ovo sve ide samo u jednom smjeru i to je u konačnici uništenje rusije i kao države i kao svjetskog subjekta i konačno i kao izravnu opasnost po europu... Koliko će to koštati... To nije bitno, krvi i ljudskih života je uvijek bilo za tu namjenu, pa će biti i u ovom slučaju...
Slažem se pogotovo sada kada je RU pzo zbog ogromne količine gubitaka i činjenica da su na Ukrainu ispalili 5000 krstarećih, balističkih projektila plus dronova, sada imaju puno manji arsenal. 
Međutim da je RU vojska sada ovako kako je ukopana protiv Ukrajine da joj je ostao arsenal sa početka rata i da se tako ukopa duž RU - Nato granice sa milijunima mina, dronovima, plus ima sve ove pzo sustave koje ima i sada plus one koje joj je uništila Ukrajina i sve one Iskandere i Kalibre, i takvom hipoteksom scenariju i Nato bi se mučio da probije uz ogromne gubitke. Jer ne treba zaboraviti da niti Nato nema velik broj raketa.. Recimo Francuska i Britanija i Njemačka imaju zajedno max 2000 raketa.. Zajedno nemaju veliku PZO tako da bi tisuće ruskih raketa padalo po zapadnim bazama. I u obrani su mine, avijacija itd. Naravno da bi tada NATO prevlada ali trebalo bi nekoliko mjeseci da se Rusija skrši. Govorim o Rusiji koja je ukopana kao sada a ima cijelu tehniku koju je izgubila u ovom ratu.. 
Sada je druga stvar RU je poprilično potrošena.. Iako čitam neke analize, recimo zapad je bio izgasio proizvodnju haubica m777, proizvodnja krstarećih raketa na zapadu je isto bila 80% izgašena, Nijemci tek sada uspijevaju pokrenuti proizvodnju za hladno ratovske geparde... Plus recimo Njemački ministar obrane kao i onaj naš debil Bažionović uopće nemaju pojma koliko imaju operativnih tenkova. Evo ovog našeg debila sa kupljenom diplomom nema ga netko pita koliko RH ovo jutro ima tenkova u operativnom stanju stavio bi glavu na panj da lik ne zna.. A to bi mu trebao biti prioritet. Da dovuče zapovjednike i da mu točno daju izvješće za svaki komad tehnike i kakvom je stanju. . Ovaj rat je zatekao svakoga..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 23/7/2023, 13:13

immortal wrote:
Šandor Winnetou wrote:
immortal wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Ubili Ukrainci još jednog Ruskog novinara protu artiljerijom. Ukratko lik je bio kod MRLS sustava i onda su ih Ukrainci locirali dronom i navodno zasuli kazetnim oružjem. 
Iskreno i ne mora biti kazetno, možda je bio himars napunjen gelerima prije to, jer Ruski mrls je sigurno dosta daleko van prve crte
Jedan ološ manje :tu
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 630_360_1689986059-559

Još jedan novinar koji je postao vojnik gine na ukrajinskom ratištu

22.07.2023 06:50


Ruski rat ubio je još jednog novinara, Dmytra Rybakova, koji je uzeo oružje u obranu svoje domovine.
O tome je obaviješten njegov suborac Oleh Sentsov , priznati filmski redatelj i bivši zatvorenik Kremlja.
Dmytro Rybakov, pozivni Reporter, bio je dio 47. zasebne mehanizirane brigade. Prije velike invazije radio je kao urednik i medijski savjetnik za časopise Chas.News, Forbes Ukraine, LB i ukrajinsku Pravdu.



"Dima Reporter bi svakoga iznenadio, prvo svojom pronicljivošću i znanjem, a onda hrabrošću i hrabrošću. Nikad se ne zna kako će se netko ponašati u borbi: netko se pokisi, a netko se bori kao lav. Borio se kao lav i umro kao heroj. Počivaj u miru, prijatelju! Nastavit ćemo se boriti, sada bez tebe", napisao je Sentsov na društvenim mrežama.
U Ukrajini je ubijeno ukupno 63 novinara koji su sudjelovali u vojnim operacijama ili kao rezultat ruskog granatiranja ili mučenja.

"Četrnaest ih je ubijeno dok su obavljali novinarske dužnosti, još devet novinara je među civilnim žrtvama", rekao je Taras Ševčenko, zamjenik ministra kulture i informiranja Ukrajine za europske integracije, tijekom sastanka Odbora za ljudsku dimenziju Stalnog vijeća OESS-a.

_______________________________________________________________________________



ovo je ista osoba a navedena su različita imena i narodnost
Kod ovog gore piše RIA, ruska informativna agencija
objavljeno isti dan/ 22.7.




fejs Rybakova - https://www.facebook.com/dmytro.rybakov

objava njegovog poznanika- https://www.facebook.com/oleg.sentsov/posts/pfbid0XY2n3idap4aZDvP94djv8v1KNhckePCoMn6BTwaTPSi5Br7LuUZqZrJ18NWJ2Mmrl

                                           - https://www.facebook.com/oleg.sentsov

još malo o njemu iz Rusije s drugim imenom i prezimenom ( ili su zaista dvije osobe u pitanju )

https://www.indiablooms.com/world-details/F/39694/un-condoles-death-of-ria-novosti-war-correspondent.html

https://www.themoscowtimes.com/2023/07/22/ukraine-drone-attack-on-crimea-caused-detonation-of-ammo-depot-authorities-a81931

https://gazette.com/news/us-world/war-reporters-death-prompts-russian-outrage-over-ukraines-alleged-use-of-cluster-bombs/article_ffe89c30-064f-53b4-9770-5c277c771867.html

https://www.facebook.com/nazbol - njegov fejs

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/7/2023, 14:52

ode još jedan Ruski Pion, najveći SPG na svijetu. i Ukrajinci ga koriste. Po meni je ovo gps raketa iz hIMARsa sa 180k tungsten gelera


juriš ukrajianca.. ne znam detalje kako je ovo prošlo i kada se dogodilo.. 


Leo2 oštećen minom.. bitno je da se tenk može izvuć i poslati na popravak u Poljsku/Njemačku

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/7/2023, 20:20


Američki Bradley uništen Ruskim modificiranim dronom kamikazam


Ovaj Bradley je zadnji tren izmakao se pa je dobio od lanceta pogodak straga. Vozilo je u voznom stanju ali ne znamo jel bilo posade iza i jel došlo do penetracije 
 
Ruski Krasnopol pogodio neki  oklop ne vidi se dobro, ali šteta je totalna. Kako rekoh Krasnopol nije sve skupa ništa lošiji od Excalibura 


Zapadni Pzo sustav nasams ili aspide pogođen lancetom 


Poljski Krab uništen (poboljšana verzija britanskog as90) 

Ima još Ukr gubitaka

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/7/2023, 20:39

AssadNaPodmornici wrote:
Zapadni Pzo sustav nasams ili aspide pogođen lancetom 
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/7/2023, 21:06

AssadNaPodmornici wrote:ode još jedan Ruski Pion, najveći SPG na svijetu. i Ukrajinci ga koriste. Po meni je ovo gps raketa iz hIMARsa sa 180k tungsten gelera

Možda i dva danas jer mi ne izgleda da je ovo isti položaj ( šuma, putevi, okolni teren ):
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 23/7/2023, 22:10

Rat će stati ... kad se Zelenski zanjiše na "Banderi". A hoće boga mi.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2905
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 24/7/2023, 12:25

Anton Andrejevič Čerepenikov, 40-godišnji ruski poduzetnik i milijarder, pronađen je mrtav tijekom vikenda. Navodno se predozirao “medicinskim plinom”, piše Times.
Čerepenikov je bio pod američkim sankcijama, a radio je s ruskim vlastima na masovnom nadzoru.

On je drugi poznati biznismen koji je umro taj dan, uz oligarha Igora Kudrjakova (63), koji je pronađen mrtav u svom stanu u Moskvi u petak.




slu-caj-no na-vo-dno  :popcorn
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31221
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 24/7/2023, 12:32

debotoijusto wrote:Anton Andrejevič Čerepenikov, 40-godišnji ruski poduzetnik i milijarder, pronađen je mrtav tijekom vikenda. Navodno se predozirao “medicinskim plinom”, piše Times.
Čerepenikov je bio pod američkim sankcijama, a radio je s ruskim vlastima na masovnom nadzoru.

On je drugi poznati biznismen koji je umro taj dan, uz oligarha Igora Kudrjakova (63), koji je pronađen mrtav u svom stanu u Moskvi u petak.




slu-caj-no na-vo-dno  :popcorn
Nego šta nego slučajno, samo su prije svi padali slučajno sa 10-15 kata bolnica, poslovnih zgrada, stanova.. a sada se slučajno predoziraju.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum