ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 14 Jul - 20:29

Ima dosta video gubitaka ali ovo je brutalan ulov u pozadini, gledam na googlu Ukr dron ih otkrio 20km iza prve crte i naveo gps himars rakete 

AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 15 Jul - 11:40

izašao Oryx update izgubljene RU i UKR tehnike na Zaporoškom pravcu za vrijeme trajanja kontre. 

odnos brojčanih gubitaka tehnike sve skupa je 1:1 ali ima zanimljivih detalja i razlika. 
tko hoće neka analizira

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Sat 15 Jul - 12:35

AssadNaPodmornici wrote:izašao Oryx update izgubljene RU i UKR tehnike na Zaporoškom pravcu za vrijeme trajanja kontre. 

odnos brojčanih gubitaka tehnike sve skupa je 1:1 ali ima zanimljivih detalja i razlika. 
tko hoće neka analizira
Ukri melju pozadinu i omekšavaju je za napadna djelovanja, barem je to iz ovih podataka vidljivo. Krše im PZO i topništvo i logistiku no troše se previše na prednjim linijama.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


michaellcmacha and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 15 Jul - 12:58

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 15 Jul - 15:13

Konačno su se opametili ( nakon šta su prvo dobili teške batine ) i da treba prvo GPS granatama uništavat svu njegovu tehniku duž cijele te bojišnice u Ukrajini u dubini koliko ta GPS granata ima domet ( može do 40 km ).

Ukrajina je promijenila svoju protuofenzivnu taktiku, - NYT.

Publikacija tvrdi da su u prva dva tjedna protuofenzive oružane snage Ukrajine izgubile do 20% vojne tehnike raspoređene na frontu. Već u sljedećim tjednima taj se pokazatelj smanjio na 10% zahvaljujući novoj taktici - istrošiti rusko topništvo i gađati ruske baze dalekometnim projektilima, umjesto dosadašnjih stalnih napada.

Ali ova je taktika uzrokovala usporavanje ofenzive. Čak i ako pogledate posljednju vojnu pomoć o kojoj se pregovara, samo su topničke granate i dalekometni projektili potrebni za potporu nove taktike.

Ovo je važno znati kako bi se razumjela situacija na fronti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


michaellcmacha and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 15 Jul - 16:38

Longi i tree objasnili stvari. U tom smjeru i ja razmišljam i Ukr vodstvo izgleda. Ukr artiljerija već lagano dominira i to Ruski blogeri pišu. Ako se akumuliraju dovoljno gubici po topništvu i logistici može doći i do kolapsa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 15 Jul - 16:54

Moglo bi al postoje neke otežavajuće okolnosti. Za početak to je ipak ravnica a Ukrajinci nemaju PZO i avijaciju. Dakle nemaju zračnu nadmoć a htjeli bi napredovati. Zatim ne baš toliko nevažno koliko mnogi zanemaruju to al i jučer im je pala kiša tamo a tu po toj ravnici za napredovanje teška mehanizacija igra glavnu ulogu u napadu. Zatim minirano je i sad zbog te kiše dobijaju još nešto vremena da dodatno posiju mine i dovuću dodatno ljudstvo i tehniku. Znaju i oni da je danas 15.07 dakle da moraju izdržat nekoliko tjedana do prvih obilnijih jesenskih kiša kad će to blato dodatno usporit napredovanje ove druge strane i stabilizirati tu frontu na neodređeno vrijeme a svakako jesen i zima te proljeće nisu godišnja doba kad se lako može napredovat teškom mehanizacijom po takvom terenu.

Istovremeno imaju i problema sa zalihama granata ( da nije tako ne bi Amerika morala ić na to da im šalje kazetnu municiju jer bi iz političkih razloga to radije izbjegli al ne mogu jer im proizvodnja običnih i GPS granata trenutno nije dovoljna pa šalju ovo da uskoči da ukrajinska strana ne ostane bez topničke municije ) i sad za ovu kazetnu municiju ipak treba nekakva obuka ( zato još ne ispaljuju jer moraju prvo ipak obučiti te šta će to ispaljivat nešto o tome jer nije to obična granata ) i tu opet prođe koji dan li la a vrijeme ide i po svemu sudeći dali su im ovu stariju kazetnu municiju najviše a njen domet je samo 17 km a to na ravnici zbog ruskih Lanceta i drugo nećeš moć baš koristit onako kako bi anglosasija htjela jer se mora previše približit crti bojišta a onda je ta haubica ranjivija dok gore u Bahmutu i Lugansku di su ipak neki šumarci, brežuljci te je razdaljina tj crta razgraničenja između dviju vojski kraća to ipak možeš puno bolje koristit nego na bojištima koji su čista ravnica kao ovo ovdje kod Zaporožja itd.

Također treba imati na umu da Rusija ima hrpetinu tih VBR-ova na skladištu a da kad se pogleda dnevno uništavanje ruske tehnike to nije ništa šta ruska vojna industrija ne bi mogla proizvesti ( iznimka su tenkovi i samohodne haubice te nekakvi radari i tako ta roba koja je složenija za proizvest jer tu treba i puno više vremena i tehnike da sklopiš tako složeni sistem dok VBR koji je u osnovi samo kamion s nekakvim cijevima ipak nije ta priča i mogu ih bez nekih većih problema proizvodit u ovoj mjeri koliko ih sad trenutno gube ) no problem im je vrijeme jer je zaporoško bojište najdalje i najteže za slanje ljudstva i tehnike pa kad im tu uništavaš nemaju šta poslat u Bahmut i drugdje jer moraju hitno slat ovamo da zatvore rupu i spriječe anglosasko probijanje sremskog fronta ( zaporoška bojišnica ).

Al neka rokaju. Samo rokaj. Sve rokaj. I pad Bahmuta vrijedi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 16 Jul - 6:40

Malo o modernizaciji ruske vojske:

-zracno-svemirskim snagama RF isporučen novi kontingent od 4 Su-35S. Ovo je drugi kontingent isporučen tijekom ove godine (prvi je bio 23. lipnja kad je isporučeno 6 zrakoplova). Standardna godišnja proizvodnja Su-35S je 14 primjeraka. Tijekom prošle godine ostvareni su preduvjeti za povećanje godišnje proizvodnje na 16 do 18 primjeraka. U tijeku je proizvodnja još dva kontingenta za isporuku tijekom ove godine (6 do 8 primjeraka). Također 24 Su-35S proizvedena su za Egipat, međutim zbog odustajanja Egipta zbog američkih prijetnji, zrakoplove je odkupio Iran (kroz isporuke kamikaza dronova, raznih drugih dronova, te municije za artiljeriju). Naknadno je Iran naručio još 12 primejraka Su-35S. Nakon završetka proizvodnje Su-35S inačice za ruske potrebe, kreće modernizacija najstarijih primjeraka na SM standard (18 do 24 primjerka godišnje). Trenutno ZSS RF raspolažu sa 118 zrakoplova Su-35S. Planirana je proizvodnja još 30 po zadnjem važećem ugovoru s MO RF.

Također u tijeku je proizvodnja modernizirane inačice Su-34M. Naručeno je 40 primjeraka, do sada isporučeno 18. Od 148 isporučenih Su-34 6 ih je srušeno u Ukrajini, dok ih je 6 izgubljeno u nesrećama tijekom proteklih 8 godina. Temeljem navedenog ZSS RF trenutno raspolažu sa 136 Su-34 i 18-Su-34M. Standardna godišnja proizvodnja Su-35S je 14 primjeraka. Tijekom prošle godine ostvareni su preduvjeti za povećanje godišnje proizvodnje na 16 do 18 primjeraka (ka i u slučaju Su-35S). U tijeku je proizvodnja još 22 primjerka Su-34M. Nakon izvršenja ovog ugovor očekuje se potpisivanje novog ugovora za nabavu 64 novoproizvedena Su-34M i modernizaciju 48 Su-34 na M standard.
Sa Su-34 planiraju se zamijeniti zrakoplovi Su-24M2 i MR.
ZSS RF trenutno raspolažu sa 124 operativna Su-24M2 i 84 operativna Su-24MR (izvidnička inačica), dok zračne snage Ratne mornarice RF raspolažu s 16 Su-24M2 i 6 Su-24MR. Procjena je kako se 70 do 100 primjeraka Su-24M2 i MR nalazi u operativnoj pričuvi. U gore navedene brojke nije uračunato 12 Su-24 srušenih iznad Ukrajine i uništenih u napadu na zračnu bazu na Krimu. Prije nekoliko godina Rusija je poklonila 18 Su-24M2 Siriji. Također prema nekim izvorima naknadno je Siriji poklonjeno jos 6 Su-24M2 koji su se nalazili u bazi Khmeimm.

-u proteklih nekoliko dana ruskim snagama u Ukrajini dostavljeno 12 tenkova T-72B3M Obr. 2022, 8 tenkova T-80BVM, 24 tenka T-62MV Obr. 2022, 18 BVP BMP-2M Berezhok, 8 BTR-D oklopnih vozila sa snage VDVa, 8 BTR-MDM oklopnih vozila za snage VDVa, 8 BMD-4M oklopnih vozila za snage VDVa, 8 BTR-MD "Rakushka" oklopniv vozila za snage VDVa i 12 MRAP vozila Tigr za snage VDVa.
-ruska ratna mornarica rasporedila 3 raketne korvete klase Buyan-M iz sastava Crnomorske flote na borbene položaje, nakon što su iste preuzele nove projektile, streljivo i zalihe u baz. Korvete, između ostalog, u svom arsenalu imaju i krstareće projektile Kalibr (svaka po 8 projektila). U tijeku je razvoj krstarećeg projektila Kalib-M dometa do 4.500 kilometara.
-sve je veći broj ruskih modifikacija/improvizacija na oklopnom gusjeničnom vozilu MT-LB. Rusija raspolaže sa nekoliko tisuća ovih vozila, što u operativnoj uporabi što u pričuvi. Na bojišnicama u Ukrajini primjećena su ruska MT-LB oklopna vozila na koja je postavljen PT top MT-12 "Rapira" kalibra 100 mm. Također primjećena ja i ruska improvizacija koja kombinira oklopno vozilo MT-LB i dvocijevnu PZ tešku strojnicu ZSU-2 kalibra 14,5 mm.
-Rusija je drastično povećala proizvodne kapacitete za dronove Orlan-10 i Orlan-30.
Svaka nova serija ima određeni broj modifikacija i nadogradnji u odnosu na prethodnu (postoji minimalo 14 različitih podinačica Orlana-10).

O donacijama za Ukrajinu:

-Australija najavila donaciju još 30 kolopnih vozila Bushmaster za Ukrajinu (vrijednost donacije s pripadajućom opremom,dijelovima i szreljivom je 100 miliona $). S novom donacijom broj ovih vozila koje je Australija isporučila ili će uskoro isporučiti Ukrajini porastao je na 120.
Ukrajinski vojnici su dali vrlo pozitivne ocjene ovom vozilu, temeljem iskustava s korištenjem Bushmastera u borbama. Bushmaster osim vozača prevozi 9 vojnika. Postoje inačice oklopni transporter, zapovjedno vozilo, MedEvac vozilo, vozilo za IEN timove i vozilo općr namjene. Bushmaster može preći 800 kilometara s jednim spremnikom goriva, maksimalna brzina je 100km/h. Do sada je proizvedeno 1.195 ovih vozila.
-Poljska tijekom proslog tjedna Ukrajini isporučila 10 Mi-24 Hind borbenih helikoptera. Poljska raspolaže sa 30 Mi-24 (inačice B i D). Uskoro će ih u sastavu OS Poljske zamijeniti borbeni helikopteri AH-64E i helikopteri za vatrenu podršku AW-149.
Poljski Hindovi isporučeni su na kamionima.
-Češka je najavila skoro isporuku Ukrjaini neodređenog broja borbenih helikoptera Mi-35P (vjerovatno svih 10 kojim raspolažu). Češka je prije nekoliko mjeseci Ukrajini isporučila 7 Mi-24D koji su bili u pričuvi.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik Sun 16 Jul - 8:13

Ukrajinci pobjeđuju. Ako nigdje drugde, a ono na youtubeu, facebooku, twittteru, telegramu (proukrajinskim kanalima samo), BBC-u, CNN-u, HTV-u, po genijalnim hrvatskim vojnim analitičarima itede. Prizori uništenih MRAP-ova, Bradleya i Leoparda na poljima su očaravajući. Ta superiorna zapadna tehnologija koja je ključni faktor (po ne znam koji put) i potpuna ruska tehnička inferiornost je više nego očita. ''Jedva'' čekam i prve isporuke F-16 Ukropima.

U međuvremenu od 400 predviđenih i potrebnih ročnika u Hrvatskoj prisegu položilo njih 56.

I mi smo taj isti elitni klub. To uvijek naglasiti.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2912
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 16 Jul - 10:29

Borbe su za selo Staromaiorske (južno od Makarivke).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sun 16 Jul - 19:55

AlfaOmega wrote:Malo o modernizaciji ruske vojske:

-zracno-svemirskim snagama RF isporučen novi kontingent od 4 Su-35S. Ovo je drugi kontingent isporučen tijekom ove godine (prvi je bio 23. lipnja kad je isporučeno 6 zrakoplova). Standardna godišnja proizvodnja Su-35S je 14 primjeraka. Tijekom prošle godine ostvareni su preduvjeti za povećanje godišnje proizvodnje na 16 do 18 primjeraka. U tijeku je proizvodnja još dva kontingenta za isporuku tijekom ove godine (6 do 8 primjeraka). Također 24 Su-35S proizvedena su za Egipat, međutim zbog odustajanja Egipta zbog američkih prijetnji, zrakoplove je odkupio Iran (kroz isporuke kamikaza dronova, raznih drugih dronova, te municije za artiljeriju). Naknadno je Iran naručio još 12 primejraka Su-35S. Nakon završetka proizvodnje Su-35S inačice za ruske potrebe, kreće modernizacija najstarijih primjeraka na SM standard (18 do 24 primjerka godišnje). Trenutno ZSS RF raspolažu sa 118 zrakoplova Su-35S. Planirana je proizvodnja još 30 po zadnjem važećem ugovoru s MO RF.

Također u tijeku je proizvodnja modernizirane inačice Su-34M. Naručeno je 40 primjeraka, do sada isporučeno 18. Od 148 isporučenih Su-34 6 ih je srušeno u Ukrajini, dok ih je 6 izgubljeno u nesrećama tijekom proteklih 8 godina. Temeljem navedenog ZSS RF trenutno raspolažu sa 136 Su-34 i 18-Su-34M. Standardna godišnja proizvodnja Su-35S je 14 primjeraka. Tijekom prošle godine ostvareni su preduvjeti za povećanje godišnje proizvodnje na 16 do 18 primjeraka (ka i u slučaju Su-35S). U tijeku je proizvodnja još 22 primjerka Su-34M. Nakon izvršenja ovog ugovor očekuje se potpisivanje novog ugovora za nabavu 64 novoproizvedena Su-34M i modernizaciju 48 Su-34 na M standard.
Sa Su-34 planiraju se zamijeniti zrakoplovi Su-24M2 i MR.
ZSS RF trenutno raspolažu sa 124 operativna Su-24M2 i 84 operativna Su-24MR (izvidnička inačica), dok zračne snage Ratne mornarice RF raspolažu s 16 Su-24M2 i 6 Su-24MR. Procjena je kako se 70 do 100 primjeraka Su-24M2 i MR nalazi u operativnoj pričuvi. U gore navedene brojke nije uračunato 12 Su-24 srušenih iznad Ukrajine i uništenih u napadu na zračnu bazu na Krimu. Prije nekoliko godina Rusija je poklonila 18 Su-24M2 Siriji. Također prema nekim izvorima naknadno je Siriji poklonjeno jos 6 Su-24M2 koji su se nalazili u bazi Khmeimm.

-u proteklih nekoliko dana ruskim snagama u Ukrajini dostavljeno 12 tenkova T-72B3M Obr. 2022, 8 tenkova T-80BVM, 24 tenka T-62MV Obr. 2022, 18 BVP BMP-2M Berezhok, 8 BTR-D oklopnih vozila sa snage VDVa, 8 BTR-MDM oklopnih vozila za snage VDVa, 8 BMD-4M oklopnih vozila za snage VDVa, 8 BTR-MD "Rakushka" oklopniv vozila za snage VDVa i 12 MRAP vozila Tigr za snage VDVa.
-ruska ratna mornarica rasporedila 3 raketne korvete klase Buyan-M iz sastava Crnomorske flote na borbene položaje, nakon što su iste preuzele nove projektile, streljivo i zalihe u baz. Korvete, između ostalog, u svom arsenalu imaju i krstareće projektile Kalibr (svaka po 8 projektila). U tijeku je razvoj krstarećeg projektila Kalib-M dometa do 4.500 kilometara.
-sve je veći broj ruskih modifikacija/improvizacija na oklopnom gusjeničnom vozilu MT-LB. Rusija raspolaže sa nekoliko tisuća ovih vozila, što u operativnoj uporabi što u pričuvi. Na bojišnicama u Ukrajini primjećena su ruska MT-LB oklopna vozila na koja je postavljen PT top MT-12 "Rapira" kalibra 100 mm. Također primjećena ja i ruska improvizacija koja kombinira oklopno vozilo MT-LB i dvocijevnu PZ tešku strojnicu ZSU-2 kalibra 14,5 mm.
-Rusija je drastično povećala proizvodne kapacitete za dronove Orlan-10 i Orlan-30.
Svaka nova serija ima određeni broj modifikacija i nadogradnji u odnosu na prethodnu (postoji minimalo 14 različitih podinačica Orlana-10).

O donacijama za Ukrajinu:

-Australija najavila donaciju još 30 kolopnih vozila Bushmaster za Ukrajinu (vrijednost donacije s pripadajućom opremom,dijelovima i szreljivom je 100 miliona $). S novom donacijom broj ovih vozila koje je Australija isporučila ili će uskoro isporučiti Ukrajini porastao je na 120.
Ukrajinski vojnici su dali vrlo pozitivne ocjene ovom vozilu, temeljem iskustava s korištenjem Bushmastera u borbama. Bushmaster osim vozača prevozi 9 vojnika. Postoje inačice oklopni transporter, zapovjedno vozilo, MedEvac vozilo, vozilo za IEN timove i vozilo općr namjene. Bushmaster može preći 800 kilometara s jednim spremnikom goriva, maksimalna brzina je 100km/h. Do sada je proizvedeno 1.195 ovih vozila.
-Poljska tijekom proslog tjedna Ukrajini isporučila 10 Mi-24 Hind borbenih helikoptera. Poljska raspolaže sa 30 Mi-24 (inačice B i D). Uskoro će ih u sastavu OS Poljske zamijeniti borbeni helikopteri AH-64E i helikopteri za vatrenu podršku AW-149.
Poljski Hindovi isporučeni su na kamionima.
-Češka je najavila skoro isporuku Ukrjaini neodređenog broja borbenih helikoptera Mi-35P (vjerovatno svih 10 kojim raspolažu). Češka je prije nekoliko mjeseci Ukrajini isporučila 7 Mi-24D koji su bili u pričuvi.
A jesu li što nuklearnog arsenala modernizirali i stavili u aktivnu pasivu... Uskoro će im biti važnije to od tenkova i haubica...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 17 Jul - 7:26

Aj ispratiti mi Krim, ja navigavam često neman niti signala kada se uvučen negdje u neku uvalu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 17 Jul - 9:10

Ništa posebno. Ukrajinci zabili pomorske dronove kamikaze i dosta oštetili most. Inače most je strateški bitan za Rusiju jer preko njega snabdijevaju vojsku koja ubija po južnoj Ukraini.
Da Ukraina ispali 10 stormshadow raketa sa mamcima most bi bio totalno sjeban ali zapad koji je poslao te rakete ne da, pa se Ukrainci moraju snalaziti

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 17 Jul - 10:10

Fino su mu anglosasi sinoć digli most na Krimu u vazduh jer je izašao iz sporazuma o žitu.

https://www.geopolitika.news/vijesti/sullivan-zaprijetio-moskvi-ogromnim-posljedicama-ako-ne-produzi-ugovor-o-zitu-koji-istice-veceras/

Dakle napa Ukrajinu i zauzeo joj dijelove zemlje i onda prijeti zaustavljanjem izvoza žita iz Ukrajine itd i ovi mu fino sinoć digli u zrak taj most pa se ti jebi.

Glasnogovornica ruskog ministarstva vanjskih poslova Marija Zaharova optužila je Ukrajinu da je izvela napad na most uz učešće Velike Britanije i SAD-a. “Današnji napad na Krimski most izveo je kijevski režim. Ovaj režim je teroristički i ima sva obilježja međunarodne organizirane kriminalne grupe”, rekla je. “Odluke donose ukrajinski dužnosnici i vojska uz direktno učešće američkih i britanskih obavještajnih agencija i političara. SAD i Britanija su na čelu terorističke državne strukture.” Zakarova nije pružila dokaze za ove tvrdnje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Mon 17 Jul - 18:50

Jedan SU 25 manje
https://t.me/slavaukrini/6697

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 17 Jul - 20:42



Dva Ruska tulipana fasovala. Ovaj je uništio dron kamikaza posada je utekla na vrijeme. Ima drugs snimka nije toliko spetskularna ali to je to. Jedan su 25 i pilot manje. Osim toga možemo reći da je Ukr kontra gotova ne možeš je nazvati katastrofom nit uspjehom jer nije niti jedno niti drugo. Obje armije su za sada poprilično ujednačene, Ukrainci imaju realno bolju vojsku u smislu vojnika, obuke i komande ali Rusi imaju suvremenu avijaciju što Ukrainci nemaju. U artiljeriji Ukrainci su stekli prednost po količini gubitaka međutim trebaju se izjednačiti u ostalim segmentima i na ovome povećati razliku - da bi se to razvilo u neki uspjeh

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Mon 17 Jul - 21:35

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 F1OrnREXsAAN21m?format=jpg&name=900x900
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik Tue 18 Jul - 7:18

Raz, dva, tri, soldatiiiiiiii!

Plamene zore bude me iz sna
Ratna jutra, dim iz pušaka
Pjesma se ori, mladi ratnici
Čelična jutra, hitam haubici.

Drugovi moji, hrabri, veseli
Tenkove voze, ponositi svi
Drugovi moji, hrabri, veseli
Pobjede nove nosit ćemo mi.

Sunce već grije, gori Leopard (la-la-la-la)
Jutarnja rosa (la-la-la-la), zemlja mirisna (la-la-la-la)
Sunce već grije (la-la-la-la), a-a-a-a-a (la-la-la-la-la-la-la-la)
Gori Bradley (La-la-la-la), radujem se ja.


В отпуске, на которой я иду
Там уже будет моя девушка, девушка блондинка
Которую я люблю

Мы вместе будем ездить на кораблю, на Неве!

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2912
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 18 Jul - 7:21

Koji je ovo kurac lol. 
Imaš drugu temu za spamanje
Ali fora je kako jadnim Rusima se pokušava prodati neke priče o moralu lol a ekipa kuka da im fali svega i vojska je na rubu pobune kao u WW1, nije ovo WW2 da ih hrani američke konzerve i slanina i da imaju 3-4 x više čelika i vojnika od protivnika sa druge strane.. Količina gvožđa i granata pada svaki dan a kod protivnika će povećava...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik Tue 18 Jul - 7:27

AssadNaPodmornici wrote:Koji je ovo kurac lol. 
Imaš drugu temu za spamanje
Ali fora je kako jadnim Rusima se pokušava prodati neke priče o moralu lol a ekipa kuka da im fali svega i vojska je na rubu pobune kao u WW1, nije ovo WW2 da ih hrani američke konzerve i slanina i da imaju 3-4 x više čelika i vojnika od protivnika sa druge strane.. Količina gvožđa i granata pada svaki dan a kod protivnika će povećava...

Psssssssst, Putinjenapodmornici ispod Sjevernog pola.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2912
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 18 Jul - 7:33

Uteka je ko pičkica iz Moskve čim je Prigozin došao na 500km zračne linije do njega
Ruski narod i državu je uveo u brutalni rat donio je patnju za 200milijuna ljudi a nema muda se suočiti sa posljedicama

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum