ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/7/2023, 20:14

nastavlja se likvidacija RU tehnike. Međutim na video snimkama ima i nekoliko promašaja. Što ne znači da ti sustavi na kraju nisu uništeni. Ovo je bogom dano za uništavanje HIMARSima sa GPS streljivom i 180 000 tungsten kuglica. Snimka ne traje do kraja iz nekog razloga, moguće da je dron uništen ili šta ja znam.. svakako jednom kada su zabilježene kordinate, mogu uništiti ove sustave tako da ispale još par granata.

edit: video


Last edited by AssadNaPodmornici on 11/7/2023, 21:15; edited 1 time in total

AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/7/2023, 20:52

Rusi su izgubili čak 38 Kamova Ka-52, ali mislim da to nije dokaz da to nisu dobri helikopteri. Intenzivnije se koriste od ostalih, a ima i nemali broj snimki na kojim se vidi kako njegovi obrambeni sustavi dobro rade. Imajte na umu i da je Ukrajina vjerojatno najgori mogući teritorij za korištenje helikoptera, gdje je gotovo svaki metar fronta načičkan protuzrakoplovnim raketama.


‘Ka-52 iz zone imuniteta skidaju oklopnjake jedan po jedan, Ukrajina nema odgovor...‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/7/2023, 21:31

jedna analiza proizvodnje ovih krstarećih raketa koje koristi Ukrajina. danas su im roknuli jednog debelog generala.

however izgleda da je pola EU zemalja pogasilo proizvodnju ovakvih raketa i da je trebaju pokrenuti. neki na sreću proizvode cijelo vrijeme i vjerojatno proširuju proizvodnju


kakve budale ali OK

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/7/2023, 21:31

Rusi u inicijativi u pravcu Torske-a. Po prvi put od listopada 2022. su dobacili dovde.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 F0xjqfMWcBQRDXs?format=jpg&name=large

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/7/2023, 22:35

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Eroo likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/7/2023, 08:58

navodno propali RU samoubilački napad. navodno nove snimke. čekam da u komentarima se raspiše ekipa ako su stare snimke onda netko napiše, i da usput naprave geolokaciju videa da znamo gdje se dogodilo.  



ovdje ne treba objašnjenje, osim što bih dodao da je ruski bmp guzicom išao na minu.. da je možda udrio sprijeda, motor bi apsorbirao ekploziju i posada često iskoči živa.. ovako tko je bio unutra umro je brzo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/7/2023, 13:26

Na Luganskoj fronti, ruske snage su napredovale zapadno od Kreminne i ušle u predgrađe Torske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/7/2023, 22:47



kada budete imali "viška" dva sata vremena poslušajte ovo.. tipa dok spremate nešto, radite, ili vozite bicikl, auto, itd.. 
jebneo se isplati. jadan Srbin navučen na RU propagandu završio u RU vojsci kao topnik , nije prošao niti 3 dana obuke i poslan na Bahmutski front.  U par navrata jedva živ ostao. U međuvremenu mu ukrali Rusi pare, opremu, i utekao iz Rusije.  To je ukratko to, naravno on je to pričao "lijepo , zamotano u celofan" ali u suštini je ovo gore :)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/7/2023, 23:36

AssadNaPodmornici wrote:

kada budete imali "viška" dva sata vremena poslušajte ovo.. tipa dok spremate nešto, radite, ili vozite bicikl, auto, itd.. 
jebneo se isplati. jadan Srbin navučen na RU propagandu završio u RU vojsci kao topnik , nije prošao niti 3 dana obuke i poslan na Bahmutski front.  U par navrata jedva živ ostao. U međuvremenu mu ukrali Rusi pare, opremu, i utekao iz Rusije.  To je ukratko to, naravno on je to pričao "lijepo , zamotano u celofan" ali u suštini je ovo gore :)
S kim si takav si, kod svih ostalih(europa jel)  su takve stvari pljačke i otimačine slučaj, kod srba i rusa je to pravilo.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Eroo likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2023, 10:41



smjenilo Ruskog generala. Lik je bio poznat što se žalio na korupciju, lošu logistiku i neposobnost Ruskog vojnog rukovodstva. Ruski telegram kanali su bjesni naravno . Smjenjuju svakoga tko želi nešto popraviti. odlično, pogotovo kada slušate ovaj podcast ovoga Srbina koji se mlatio gore koji je kaos bio u RU vojsci i krađa i sve ostalo. Naravno ne znači da je baš svaki segment RU vojske takav, i to opet ne znači da će svi RU vojnici uteći .. RU sve skupa i dalje je jedna od jačih armija na svijetu(ja bih rekao 3 i dalje)  velika je to vojska imaju i dalje hrpu profesionalnih vojnika, imaju dosta high tech oružja koje uništava zapadno najnovije iz pizdarije, a ruski vojnici nisu kukavice da će uteći kao hrpa drugih vojnika. sreća da ih jebe korupcija i da se u nekim stvarima uopće ili veoma slabo popravljaju. ja bih ovo poveza sa strelkovom analizom, gdje dolazi do "igri prijestolja" u RU vojnom vrhu, svodi se na to tko će zauzeti što više "pozicija" , veću kontrolu nad FSBom, vojskom, policijom, ekonomijom,  za buduću Rusiju bez Putina. u tom slučaju jedan general koji se žali na korupciju i neposobnost je samo smetnja - njega makneš. odlične vijesti za Ukrajince jel da. 


evo jedan prijevod njegovog kmečanja
Zoka - Srbin iz Mostara je bjesan čitajte komentare 




Ukradeni Ruski moćni 152 mm SPGovi u rukama Ukrajine.  Zanimljivo je da i Ukrajinci imaju dosta i sovjetske municije, tu im pomažu istočne Europske zemlje te koja neutralna zemlja



----------
općenito ima dosta snimki gubitaka na obje strane kasnije prođem ako je nešto zanimljivo..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/7/2023, 14:26

Vezano uz navedenu vijest kazao bih kako se može s pravom pretpostaviti da se ovdje radi o započetim čistkama nepodobnih i(li) nesposobnih kadrova u visokim ruskim vojnim krugovima od strane Ministarstva obrane (čitaj Vladimira Putina kao vrhovnog zapovjednika) nakon provedenih istraga i njihovih prvih rezultata vezano uz pokušaj vojne pobune od strane privatne vojne organizacije Wagner pod vodstvom Evgenija Prigožina 23. i 24. lipnja.


Ali bez obzira tko stajao iza svega toga, ako se pobuna zaustavi u prvom tjednu (a ona je završena zapravo za 24 sata) Putin dobiti otvorene ruske za „čistke“ ne samo s nepoćudnim i nesposobnim generalima, koje je upravo uoči navedene vojne pobune u jednom od svojih javnih nastupa nazvao „parketnim (salonskim) generalima“ koje imaju sve vojske svijeta u uvjetima dugotrajnog odsustva ratnih zbivanja. Pravi profesionalni i sposobni vojni kadrovi profiliraju se tek u realnim ratnim uvjetima, kazao je tada Putin i dodao da se upravo to sada događa i u ruskoj vojsci.

Putin sada može imati otvorene ruke i za nešto drugo. U novonastalim okolnostima i pravnim okvirima koje osigurava atmosfera pokušaja oružane pobune (ili državnog udara) njegove se čistke mogu preliti i na širi društveni prostor, izvan samih vojnih ili sigurnosnih struktura.

Drugim riječima Putin će, nedvojbeno, pokušaj unutarnjeg vojnog meteža pokušati iskoristiti za obračun sa svim preostalim unutarnjim neprijateljima i na političkoj, kulturnoj, medijskoj i svakoj drugoj razini koja ostvaruje određeni utjecaj na kreiranje javnog mišljenja.

Hoće li u tome uspjeti (za sada uspijeva, jer Putinu u prilog ide ne samo stabilno stanje na ukrajinskim bojišnicama usprkos već više od mjesec dana trajanja dugo najavljivane ukrajinske protuofenzive, već još više spoznaja velike većine građana da Rusija ne ratuje samo s Ukrajinom već i čitavim NATO savezom odnosno združenim Zapadom, i to na svim razinama, a što građane, kroz egzistencijalni strah, uvijek automatski homogenizira i veže uz vlast)  – pokazat će samo vrijeme.

Z. Meter: Ruski general Popov potvrdio svoju smjenu s mjesta zapovjednika 58. armije. Što se događa u Rusiji?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2023, 15:30

To je ekipa i očekivala da će propala pobuna biti prilika Putinu da očisti se od "neposobnih generala" i "birokracije" a u biti "neposobni generali i birokracija - aka šojgu i gerasimov" su sačuvali poziciju i čiste konkurenciju za vlast i moć i upravljanje FSBom i tajnim službama.

Surovikina drže u podrumu negdje i gledaju šta će sa njime. 
ostali koji nešto kažu da nevalja lete sa pozicije ako nisu dio njhova klana, bez obzira što su u pravu. nije bitno što bi njihova kritika mogla jako pomoći RU vojsci, bitno je da ne smetaju ovoj dvojici. Putin ne kontrolira državu više

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/7/2023, 15:43

Uče. Prije su izravno a sad su skužili da je to preopasno pa motaj kabel pa ko i Ukrajinci s xy desetaka metara udaljenosti ispaljuju Kornete ko i Ukri Stugne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2023, 16:40

nove vijesti .

u UKR došlo kazetno oružje, neman nekih informacija o veliki promjenama na terenu. UKR kontra ofanziva je stala vidjeli su da su gubici veliki a dobitak nikakav (gubici su prema li-la sa ruskima sa određenim razlikama kako sam rekao, Ukrajinci imaju više video gubitaka oklopnih vozila i đipova, rusi kamiona artiljerije i PZO sustava, a tenkovi su li -la). 

Što se tiče video snimaka gubitaka sljedeće sam vidio ne moram sve stavljati ali ukratko

jedna i druga strana koristi male dronove kamikaze za zabijanje na prvoj crti. 
ukrajinci malo više gube oklopna vozila i đipove u napadima nego Rusi jer više napadaju. . 
izgleda da ima nešto više RU snimki gdje gube tenkove, tu javelini koji imaju veliki domet te precizna UKR artiljerija i fvp dronovi obavljaju dobar posao. . 
ima klasično snimki uništavanja RU artiljerije od strane HIMARSa, kao uništavanje jednog  BUKa jučer, i jedna-dva radara. I prekjučer je bilo takvih snimki. Dosta toga ima. Dakle HIMARSI i izviđački dronovi nanose gadne gubitke Rusima u pozadini, međutim kada Ukrajinci pokušaju proboj negdje, uglavnom završi sa gubicima.
A onda Rusi pokušaju kontra napad pa gledaš i njihov oklop i tenkovi gore.  Nešto Ukrajinci artiljerije i radara gube od strane Lancet dronova. uglavnom bez ljudskih žrtava ali materijalni gubici se osjete kroz 7-8 mjeseci intezivnog droniranja, vjerujem da je već sada većina M777 haubica izbačena iz stroja. Zanimljivo nesjećam se da je iti jedan PanzerHaubitza uništena mislim da nije. Nije niti jedan HIMARS nema nikakve snimke. 
Eto

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2023, 22:29



Kako rekoh uništavanje RU artiljerije je ključ jel da
Dva jadna vojnika ako dobro vidim pri kraju videa su baš fasovali

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/7/2023, 22:36

AssadNaPodmornici wrote:
Kako rekoh uništavanje RU artiljerije je ključ jel da
Zavisi tko im je s druge strane ( tko zapovijeda vojsci na bojištu ) al da to se sve treba samljeti uzduž cijelog tog bojišta od granice s Rusijom do ušća Dnjepra u dubini 40 km koliko je domet GPS granata itd.

Vidi ako ti napravi ovu šemu: po noći dovodi napunjene VBR-ove pa ispali pa utekne iza ove linje 40 km u dubinu ili ti radi nešto slično tome npr kod haubica pa prvo dovede municiju, izračuna na šta će pucat, sve unaprijed pripremi pa tek onda po mraku dođe haubica pa to izroka i odma trč natrag...onda im nećeš baš to moć tako uništavat. Al ovako kako oni rade a to je da dođu tu pa čekaju da ih nešto pogodi odgovor je da.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2023, 22:46

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Kako rekoh uništavanje RU artiljerije je ključ jel da
Zavisi tko im je s druge strane ( tko zapovijeda vojsci na bojištu ) al da to se sve treba samljeti uzduž cijelog tog bojišta od granice s Rusijom do ušća Dnjepra u dubini 40 km koliko je domet GPS granata itd.

Vidi ako ti napravi ovu šemu: po noći dovodi napunjene VBR-ove pa ispali pa utekne iza ove linje 40 km u dubinu ili ti radi nešto slično tome npr kod haubica pa prvo dovede municiju, izračuna na šta će pucat, sve unaprijed pripremi pa tek onda po mraku dođe haubica pa to izroka i odma trč natrag...onda im nećeš baš to moć tako uništavat. Al ovako kako oni rade a to je da dođu tu pa čekaju da ih nešto pogodi odgovor je da.
na takav način kako si opisao rade HIMARSi. zato niti jedan nije uništen(nema nikakv video nikakav dokaz). dođu iz pozadine, ispale projektile i uteknu.
međutim ne mogu ovi Ruski sustavi tako funkcionirati? Zašto? 
GRAD.21(kojeg koriste i Ukrajinci i RH i pola europe) je u suštini solidno oružje, međutim kraćeg je dometa 20-30km i ne ispaljuje navođeno skupo streljivo, nego jeftino kao artiljerija,,, to znači da se mora približiti puno bliže fronti. drugo troši puno municije jer mu je municija kraćeg dometa i jeftinija i manje učinkovita. i zahtjeva dosta ručnog posla. HIMARS je prije svega vrh u svijetu radi načina kako mijenja streljivo. jedna dizalica i možeš mu stavljati pun kurac različite municije od balističkih raketa do ovih gps do kazetnih. kod ovih grad sustava je sve kompliciranije. .. zbog toga ti gubici..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/7/2023, 23:00

A pa šta ću im ja ? Onda neka ih gube dok im ne nestane pa će radit nešto ovako:

https://bulgarianmilitary.com/2022/06/28/ukrainians-build-homemade-122mm-mrl-using-russian-bm-21-grad/

Ne mora to bit tako kako je na tome standdardnome VBR-u. 122 mm nije toliko teška roba pa manje cijevi i na neko vozilo montiraš i to je to. Ne mora čak ni biti ni montirano na neko vozilo ako ga misliš koristit u obrani dakle nepomično u nekoj šumi. Neko postolje mu napraviš i to je sve. Može i kolica tako da ga možeš i micat ručno vamo tamo par metara di ti hoćeš.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Ukrainians-build-homemade-122mm-MLR-using-Russian-BM-21-Grad
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/7/2023, 23:39

Tendar napiao:


Kao što sam spomenuo u svom prethodnom postu, rat iscrpljivanja je dug proces, ali je prilično učinkovit, posebno kada se logistički centri metodički brišu. To je moglo izazvati zanimljiv razvoj događaja. Pogledaj ovo:

Dok su Šojgu i Gerasimov očito još uvijek na dužnosti, drugi ruski generali su manje sretni, naprotiv. Ta dva neuspjeha očito se osvete, odmazde svakom časniku ruske vojske koji se žali na velike propuste ruskog zapovjedništva. Posljednja žrtva je general bojnik Ivan Popov, zapovjednik 58. ruske armije.

Popov je bio zadužen za ruske trupe u ukrajinskoj Zaporožskoj oblasti i njegove su izjave prilično rječite. Žalio se da se ruski logistički centri uništavaju, protubaterije ne rade itd. Ovaj razvoj događaja prouzročio je brojne gubitke među ruskim redovima, koji su premašili razine koje čak nisu ni "normalne" za rusku vojsku.

To je prijavio ruskom glavnom stožeru koji ga je zauzvrat nazvao nerazumno paničarenjem i smjesta ga smijenio. Popov se kasnije oglasio i otkrio to u audio poruci, nazivajući vodstvo "izdajničkim i podlim".

Wagnerov ustanak nije bio slučajan. Naziralo se na horizontu mjesecima prije, a događaji poput Popova samo dokazuju da je riječ o sustavnom problemu, koji ne samo da nije riješen, već kuha sljedeću eksploziju događaja. Na neki način, Ukrajina se može samo nadati da će Šojgu i Gerasimov ostati na čelu što je duže moguće.
-
Situacija oko smijenjenog general-bojnika Popova izmiče kontroli brže nego što se očekivalo, a glavni propagandist Solovjev u tome ima prednju ulogu.

On je potpuno balistički protiv svih koji brane Popova, proziva ih i općenito pokušava braniti rusko zapovjedništvo.

Apsolutno zabavno štivo.

https://www.thedailybeast.com/russian-propagandist-vladimir-solovyov-curses-audience-over-kremlin-war-scandal

Vrhunski Putin Crony psuje publiku i grdi kolegu u eteru: 'Sranje!'

Najpoznatiji moskovski glasnogovornik pribjegao je nazivanju svoje publike "idiotima" i "kretenima" kada je bio osporavan zbog svog stava o najnovijem ratnom skandalu koji je potresao Kremlj.

Oružana pobuna Jevgenija Prigožina razotkrila je neviđene pukotine u režimu Vladimira Putina – a podjela se nastavlja širiti. U četvrtak je odlikovani propagandist Kremlja Vladimir Solovjov pokušao ugušiti najnoviju kontroverzu koja je došla iz Moskve, samo da bi vidio da su se njegovi napori dramatično izjalovili.

U svojoj radio emisiji, The Full Contact, Solovjov je komentirao vijest da je general-bojnik Ivan Popov, koji je zapovijedao ruskim vojnim postrojbama u južnoj Ukrajini, navodno smijenjen sa svog položaja jer je vojno vodstvo informirao o sumornoj stvarnosti ruskih snaga na bojišnici. U audio poruci koju je objavio ruski zakonodavac Andrej Guruljov — koji je uvijek prisutan u Solovjovim emisijama — Popov se požalio na smrt ruskih vojnika i nedostatak ruskih protutopničkih sustava i izviđanja.

Govoreći o skandalu, Solovjov je usporedio Popova s Prigožinom i kritizirao svog prijatelja Guruljova zbog širenja snimke. “Mislim da je objavljivanje njegove izjave hrabar i fenomenalno nekorektan korak. Popov je cijenjeni general koji je imao sve prilike iznijeti svoje stajalište, budući da jako dobro poznaje mnoge ljude u predsjedničkoj administraciji. Mogao je uzeti telefon i prenijeti svoju poruku i svoje stajalište vrhovnom zapovjedniku s kojim se, koliko sam shvatio, sastao.”

Solovjov je nastavio: “Za njega je to što je to javno objavio bio emocionalni korak koji je bio pogrešan, po mom mišljenju. Sada to ukrajinski mediji veselo ponavljaju. Objavljivanje ovoga ne čini nas jačima... Kao borbeni general, nažalost, bio je pretjerano emotivan. Snimio je jaku izjavu, razumijem ga. Ali to nije trebalo biti javno objavljeno.”

Gledatelji su odmah zasuli Solovjova hrpom poruka - i na užas voditelja, većina ih je podržala Popovljev stav.

Jedan je gledatelj napisao: "Možda njegovo vodstvo nije smjelo dopustiti da stvari odu tako daleko i onda ga smijeniti." Solovjov je uzvratio: "Nakon nečega ovakvog, niste mogli izbjeći njegovo uklanjanje!" Dodao je: “Svaki put kada krenete putem ultimatuma, činite kolosalnu grešku. Ne možete to učiniti! Svaki general to jako dobro razumije. Više nije važno tko je u pravu! Ovakvi načini otkrivanja istine su neprihvatljivi u vrijeme rata... Inače, usporedba s Prigožinom je neizbježna!”

Nagovijestio je oštrije mjere protiv onih koji odbijaju zašećeriti probleme, pozivajući se na “Veliku čistku” Josipa Staljina: “Želite li 1937. koja je prethodila 1945.? Odavde sve ide?"

“Za mene je izuzetno tužno što je [Popov] podlegao svojim emocijama i odlučio se ponašati na ovakav način. Njegove upitne metode zasjenjuju njegove ciljeve. To je velika greška! I bila je velika greška što je moj prijatelj, general pukovnik Andrej Guruljov, to objavio... Zemlja je u ratu! Morate znati kontrolirati svoje emocije!”

Očito ne poslušavši vlastiti savjet, Solovjov je bijesno uzvraćao jednom slušatelju za drugim zbog podrške Popovu. “Neki kreten kaže da nikada nismo objavili rat. Neki kreten mi pokušava držati pridiku. Slušaj, ti, kretenu, odlazi odavde! Odgovaram nekom idiotu po imenu Andrej... Uopće me nije briga jesmo li službeno objavili rat”, rekao je.

“Ti si jadan nitko! ”

Druga članica publike, koja se predstavila kao Yulia, požalila se da vojnim zapovjednicima nije dopušteno govoriti istinu. Solovjev je uzvratio: “Kome to nije dopušteno? Kako ne dopustiti borbenom generalu da govori istinu? Zašto trpaš te gluposti? Morate strijeljati ljude na fronti zbog laganja! To je sigurno!" Solovjov se dalje žalio na široku medijsku pokrivenost Popovljeve izjave: “Sada je posvuda! U neprijateljskim medijima i svugdje drugdje svi pišu o tome!”

Druga slušateljica, Irina, napisala je da Popov nije prekršio nikakva pravila snimanjem svoje poruke. Solovjov ju je odmah zatvorio: “Da, jest. Ako ne razumijete o čemu pričate, to je vaš problem!” Zatim se izderao na drugog komentatora, ne precizirajući što je rekao ili upitao: “Andrej, ti si patetični nitko, kreten! Gubi se odavde, ukrajinska svinjo! Ti si jedno bezvrijedno govno!”

Nakon toga, voditelj — ozloglašen po svom neurotičnom ponašanju i čestim emocionalnim ispadima — zahtijevao je: “Pozivam sve da zastanu i razmisle o prije davanja bilo kakvih emotivnih izjava... Sve drugo vodi u anarhiju i smrt!”

Ni rusko ministarstvo obrane ni Kremlj nisu komentirali smjenu general bojnika Ivana Popova.
Solovjov je potom pročitao još jednu poruku: “Netko pod imenom ‘Staljin’ piše: ‘Šojgu im je stvorio ove uvjete.’ Ministar obrane nije odgovoran za ovo! To je pitanje za Glavni stožer. Ne smijete koristiti pseudonim koji se ni na koji način ne odnosi na vas! Ti nisi Staljin! Ti si jedno govno! Staljin ne bi napisao ovo smeće! Ne kaljaj Staljinovo ime, jadan si nitko! Ti si jedno jadno govno, a ne Staljin!”

Voditelj se gorko požalio na Wagnerovce koji “odmaraju”, umjesto da sudjeluju u sukobu uz ruske trupe, unatoč nedavnoj tvrdnji da Prigožinovu plaćeničku vojsku čine “Putinovi vojnici”, spremni izvršiti svaku njegovu zapovijed.

Govoreći o još jednom ruskom generalu koji se nije javno pojavljivao od puča, drugi komentator upitao je voditelja: “Gdje je Surovikin?”

“I ja bih volio znati odgovor na to pitanje”, zlokobno je odgovorio Solovjev. "Kada dođe pravo vrijeme, saznat ćemo."
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/7/2023, 23:57

odlično. kohezija RU vojske je jebeno načeta. samo je pitanje vremena kada će svatko za sebe i kada će vojnici izaći iz rovova i krenuti doma

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/7/2023, 22:29

Ima dosta video gubitaka ali ovo je brutalan ulov u pozadini, gledam na googlu Ukr dron ih otkrio 20km iza prve crte i naveo gps himars rakete 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum