ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/8/2023, 10:40



Uke/zapadna precizna artiljerija uništava Rusku. 3 haubice. Za drugu ne vidim baš iz daljine sliku. 
Primjetite kako je Ruska posada oko treće haubice skužila da ih snima Ukr dron i utekla prije nego je došla granata točno na čelo inače bi bila tona mrtvih. 
Inače i Ruski blogeri govore da im najveće gubitke nanosi Ukr artiljerija i da Ukr artiljerija totalno uništava njihovu. 
Kada sam stavio interview onoga Srbina koji je bio topnik, na interview kod Zarakovića na helm cast podcast i sam on je rekao da su velik dio vremena provodili skrivajući se od Ukr dronova i da su imali poginulih i ranjenih u napadu Ukr artiljerije na njihovu.

AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/8/2023, 10:46

Inače Rusi i dalje imaju gomilu artiljerijskih cijevi koje su kraćeg dometa i nepreciznije nego zapadni sustavi ali opasni su. Rusi ne koriste više artiljeriju za totalno peglanje bojišta, kao prošle godine - kada ste zadnji put vidjeli snimku da je RU artiljerija uništila nešto tipa 10-20km iz prve crte. Nekada nešto Krasnopol ali vrlo rijetko. Takve stvari Rusima obavlja lancet dron. 
Rusi govore čim počnu artiljerijsku pripremu Ukrainci koji imaju hrpu dronova, preciznih granata i dosta anti artiljerijskih radara ih odmah pronalaze i uništavaju. Stoga Rusi artiljeriju više ne koriste kao prošle godine, čekaju da Ukrainci krenu naprijed sa zapadnim oklopnom i onda otvaraju artiljerijsku vatru i nanose gubitke Ukraincima. Ukrainci onda koriste praktički oklop da otkriju RU artiljeriju koju onda pokušavaju uništiti. Tako da Ukrainci će ovaj rat pokušati dobiti kombinacijom dronova, haubica, samohodnih zapadnih haubica, gomile 155mm granata, kazetnim streljivom te preciznim udarima poput ovih što smo vidjeli na ovoj i drugim snimkama. 

Plan Rusa je sve to izdržati dok se zapad ne izmori i prisili Ukr na pregovore jer Ukr odbija pregovarati


Last edited by AssadNaPodmornici on 4/8/2023, 10:48; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 4/8/2023, 10:46

Pa i triba da ih uništava. I to cijelom dužinom bojišnice od ušća Dnjepra pa sve gore do granice s Rusijom. Dan noć. Da im ništa ne ostane a čim đeneral Šojgu nešto pošalje ponovo da ne izdrži nit jedan dan.

Tako i treba da im uništava. Tako se ratovi i dobivaju. A ne ono krenili po napad po blatu i preko minskog polja a ostavili artiljeriju druge strane netaknutu da dere po toj vojsci u napadu kad ovi zapnu u blatu i minskom polju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/8/2023, 11:09

Hahaha. 
O čemu ja pričam. 
Rusi sakrili 3 grad MRLSa u šumu.
Ukrainci pogodili između sva tri sa himars raketom koja ima 180k tungsten kuglica i ovi zapalili sva tri grada.


Nisam niti otvorio oči a već Rusi izgubili gomilu artiljerije od strane HIMARSa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 4/8/2023, 11:29

SLUŽBA sigurnosti Ukrajine (SBU) izvela je specijalnu operaciju u zaljevu Novorosijsk u Rusiji tijekom koje je mornarička bespilotna letjelica oštetila veliki desantni brod Olenegorski Gorniak, potvrdio je izvor iz SBU-a za Ukrajinsku Pravdu. "Video prikazuje površinsku bespilotnu letjelicu SBU-a napunjenu s 450 kilograma TNT-a kako napada neprijateljski brod s oko 100 članova posade", ispričao je.

Izvori iz SBU-a istaknuli su da je specijalna operacija izvedena zajedno s ukrajinskom mornaricom. Kao rezultat napada, ruski brod sada ima veliku rupu u svom trupu i trenutno nije u stanju izvršavati svoje borbene misije. "Stoga su sve izjave Rusa o takozvanom odbijenom napadu lažne", naglasio je izvor.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-je-trenutak-kad-se-dron-zabio-u-ruski-brod-nakrcali-smo-ga-s-450-kg-tnta/2484822.aspx




debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/8/2023, 17:40

Nije me bilo kod PCa ali navodno ima neka snimka gdje Ukrainci kazetnim granatama gađaju Ruse koji vuku ranjenika, neki su na twiteru pričali da je to ratni zločin jel tko vidio to na telegramu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 6/8/2023, 21:37

AssadNaPodmornici wrote:Nije me bilo kod PCa ali navodno ima neka snimka gdje Ukrainci kazetnim granatama gađaju Ruse koji vuku ranjenika, neki su na twiteru pričali da je to ratni zločin jel tko vidio to na telegramu

Nebitno. Uzvratit će Rujoslavi pa će onda Ukropi skvičati k'o svinja kad shvati da ide na kolinje.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2920
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/8/2023, 23:33



Ruski izvor tvrdi da je Ruski zapovjednik obuka Ruse u unfirmu Ukr vojske i htio napraviti diverziju. Međutim primjetio ih RU dron nije znao da su to njihovi i naredio artiljeriju na Ruse. Rezultat 32 mrtva Rusa. I onda su ih Ukrajinci dokrajčili artiljeriom + 19 mrtvih Rusa.

Iako je Ruski izvor, nisam osobno provjerava telegram kanal, nekako zvuči nerealno , jer često i samo Rusi preuveličavaju svoje gubitke i šire katastrofalne priče o Ruskoj vojsci..  po potrebi itd. Primjetio sam da Rusi uopće nisu "hladnokrvni i racionalni" kako ih Srbi vole predstavljati, nego su vrlo često žestoki paničari

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/8/2023, 23:49

Izašao novi Oryx update  gubitaka na fronti od kada je počela kontra ofenziva. mislim da je ovo fokus samo na Zaporožje front, to je od Mariopola do Hersona. Ovo oko Donjecka, Bahmuta, Luganjska, to ne ulazi u ovu statistiku, ali ovo je sada 80% fronte. 

311 UA gubici vs 299 RU gubici. Vizualno potvrđeni gubici, s obzirom na količinu dronova i mobitela, rekao bih da je to sigurno 80-90% svih gubitaka i realnih. Dakle u isto vrijeme su veliki gubici a u isto vrijeme nisu katastrofalni niti za jednu i drugu stranu. Ovo bi mogao prevesti kao 2-3 tisuća mrtvih sa sa svake strane i još puta 2-3x ranjenjih. nije katastrofalno niti za jedne niti za druge. 


pošto su gubici 1:1  idemo ih razbiti.
Rusi 72tenka
83 oklopna vozila  2teška đipa

Ukrajinci  56 tenkova - međutim 120 oklopnih vozila(skoro pola su Američki BradleyM2, što znači da ih je polovica originalnih doniranih uništena/teško oštećena ali poslali su Ameri njih još i uskoro stižu i novi. Tu u oklopnim vozilima Ukrajinski gubici su značajniji , jer su em brojniji em su Bradleiji ipak bolji od svega što Rusi imaju(osim možda BMP3) a Ukrajinci su ih gubili na lopate vidjeli smo puste snimke. 
I pazi sada ovo skoro 90 IMF, to su uglavnom đipovi. Međutim Ukrajicnima će samo kanada poslati 1000 komada takvih ove godine tako da ovo nisu neki kritični gubici, osim ako je izgubljen život u njima . 

----------
 Oklop+đipovi bez tenkova Ukrajinci +200 komada(2/3 svih gubitaka) a Rusi 85oklopa+đipova.
Rusi imaju 15 više uništenih tenkova, ali s obzirom da ih Rusi imaju više , to je li-la. 

Međutim ide drugi dio tablice.
UKR gubici u artiljeriji(i to uglavnom uništena RU dronovima kamikazama) 16komada i dva PZO sustava. 
Ruski gubici u artiljeriji 57 komada - SPGovi, haubice i MRLSovi. i 11 PZO sustava.  uglavnom RU artiljeriju gubi, kako vidimo na snimkama. UKR dronovi je otkriju i navedu HIMARS na nju. 

UKR je izgubila nešto više inžinjerskih vozila, a Rusi dosta više kamiona(udari po logistici). 

---------

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/8/2023, 11:47

kao što smo vidjeli iz ove gore dokumentirane dokumentacije gubici su li-la ovo ljeto Rusi vs Ukrajinci. Ukrajinci napadaju uglavnom iako ima djelova fronta gdje i Rusi napadaju(Luganska) ali minimalni pomaci(kao i Ukrajinci). 

Zadnje vijesti Ukrajinci se iskrcali na istočnu obalu Dnjepra između Nove Kakovke i Hersona. Rusi tvrde da su uzeli neko selo već. 

Rusi jučer izgubili helikopter, nema snimke gubitka, ali Ruski telegram kanal fighter_bomber je potvrdio, a Oryx to sa pravom uzima kao ispravni gubitak.
Ovo je drugi potvrđeni uništeni K52, iako Ukrajinska vlada često piše "pizdarije" (ok propaganda je dio rata)  tipa oni "svaki dan" uništavaju helikopter, ovo je tek drugi izgubljeni od kada je počela kontra  + jedan lakše oštećen. 

Međutim i Ukrajine je izgubila vrlo malo avijacije kao i Rusija ove godine. Obje strane su prilagodile avijaciju u manje riskatne operacije.  to što jedna i druga strana tvrdi da ubijaju stotine tisuća vojnika drugima, i uništavaju stotine aviona i tisuće tenkova, pa često i rusi paničare ili se ljudi čak izgube u prijevodu pa tipa ursula objavi da ukr ima 100 000 gubitaka(siječanj 2023) pa ekipa misli da je to 100 00 mrtvih ,iako su gubici ranjeni +mrtvi -dakle 30k poginulih ili rusi na jednoj emisiji objave da ukrajinci tvrde da su oni ubili 250 000 rusa, pa onda se vrlo mali broj ljudi na internetu zakači da je poginulo 250 000 rusa , iako niti jedan ozbiljan vojni bloger to ne razmatra čak niti ovi pro ukrajinski koje pratim .. da je poginulo 250 000 rusa, imali bi još 1milijun ranjenih, te bi njihovi ukupni gubici bili 1.25milijuna vojnika. što bi značilo da bi fronta bila kod Moskve i Sevastapolja a ne bi se Ukrajinci mučili da uz velike gubitke osvoje pola nekog sela sa par kuća pa ih Rusi uz velike obostrane gubitke u kontra napadu odbace. 

Ima nešto novih snimki uništene RU artiljerije te UKR oklopa, kako rekoh gubici su poprilično izjednačeni po brojevima ovaj put. Ako su 2022 Rusi vizualno (Oryx) imali 2.5-3x veće gubitke, od proljeća je ovo 1vs1 od kada Ukrajinci žešće napadaju.  vjerojatno bi i ljudski gubici ovo ljeto mogli biti izjednačeni, prošle godine je moja procjena ali i procjena drugih bila 1.5poginulih rusa na 1poginulih ukrajinca, sada bi moglo biti bliže 1:1

Rusi odbacuju mirovne pregovore koje nude Kinezi i Arapi(toliko o tome da Rusi žele mir) i kaže da je uvjet mira -"kapitulacija Kijeva" i priznavanje osvojenih teritorija kao djelova Ruske Federacije.  Ukrajina na to ne može pristati pa će rat trajati. Rat će po meni, odlučiti ne zapadni oklop koji gori kao kutija šibica, već ima prema Oryxu(pro zapadni) uništeno čak 50 Američkih bradlija, praktički 40% svih doniranih(iako dolaze novi) za svega par km pomaka fronte, pa su Ukrajinci odustali od masovnih pokušaja proboja zapadnim oklopom gdje ih Rusi buše minama, protu oklopnim raketama, K52 helikopterima  i prešli su na artiljerijsko mljevenje fronta. Ne da postoje naznake, nego je čak činjenica da Ukraijnska artiljerija ovaj put dominira frontom, to tvrde i Rusi i Ukrajinci... pošto ne mogu Ukrajinci naprijed zapadnim oklopom, nadaju se da će zapadnim industrijskim kapacitetima(u zapad se računa i Bugarska i Rumunjska i Poljska i Češka i Slovačka npr) koji bi trebali izbacivati više granata od Rusije i više artiljerijskih cijevi - probiti front.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 8/8/2023, 13:01

Rusi su čini se ponovo preuzeli inicijativu kod Robotynea. Zadnjih 24 uspjeli su potisnuti Ukrajince sa područija koje su bili zauzeli na potezu prema selu Verbove. Borbe još traju, ali čini se da su Ukri ovdi izgubili ono što bi na twitteru "vojni" analitičari rekli - momentum.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/8/2023, 13:07

AlfaOmega wrote:Rusi su čini se ponovo preuzeli inicijativu kod Robotynea. Zadnjih 24 uspjeli su potisnuti Ukrajince sa područija koje su bili zauzeli na potezu prema selu Verbove. Borbe još traju, ali čini se da su Ukri ovdi izgubili ono što bi na twitteru "vojni" analitičari rekli - momentum.
Previše troše energije, tehnike i ljudstva na nekakve obične gluposti. Potrajat će ovo ( ovaj rat ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/8/2023, 09:34

zadnjih par dana osim što su pomaci na liniji nikakvi, jedina zapravo realna akcija je UKR iskrcavanje na drugu obalu Dnjepra. Rusi pričaju da im je poginulo /zarobljeno 25 vojnika i da je ukradena skupa tehnika. 
Rusi klasično optužuju jedini druge. Osim toga količina video snimki gubitaka se značajno smanjila zadnjih par dana , mislim da dolazi do smirivanja fronte, lizanja rana jedne i druge strane . Rat će ostati na artiljerijskim duelima i napadima dronovima kamikazama. 
Rusija je artiljerijska zemlja, iako je potrošila zalihe municije, i dalje ima solidnu proiizvodnju, a iza Ukrajine je stao cijeli zapad koji je digao proizvodnju streljiva tvornice rade od Bugarske, Rumunjske, čak i u RH ima jedan pogon do Pensilvanije u USA i Španjolske , Njemačke tako da će se mlatiti. 

Slikano je pazi ovo - Tursko kazetno streljivo u rukama Ukrajinaca. hahah. Ovi Turci glume "neutralce" pa trpaju Ukrajincima kazetnu municiju da gađaju sa zabranjenim oružjem Ruse.  

Ukrajici tvrde da su srušili helikopter - čekamo snimku ili barem "izraze sućuti" sa Ruskog telegram kanala fighter-bomber. do tada nije se dogodilo.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/8/2023, 10:31

AssadNaPodmornici wrote:
Slikano je pazi ovo - Tursko kazetno streljivo u rukama Ukrajinaca. hahah. Ovi Turci glume "neutralce" pa trpaju Ukrajincima kazetnu municiju da gađaju sa zabranjenim oružjem Ruse.  
https://www.ex-iskon-pleme.com/t55538-tursko-ruski-rat
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/8/2023, 10:52

Zarobljeni Rusi kod Ukr upada na drugu stranu Dnjepra ovaj put sjevernije. Još drže taj mostobran. Ruski izvor govori o 25mrtvih i par zarobljenih 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/8/2023, 12:02

Stanje sa APC-ovima, IFV-ovima i tenkovima koje je NATO donirao Ukrajini:

-Prema dostupnim podacima do sada su ruske snage uništile 32 do 36 BVP M2A2 ODS, dok je šest Bradleya zarobljeno od strane ruskih snaga. 26 je oštećeno i izvučeno s bojišta od strane ukrajinskih snaga te poslana na popravak.
Ukrajini je do sada isporučeno 128 M2A2 ODS Bradley BVP. Uskoro stiže još 58. S novim paketom vojne pomoći broj Bradleya planiranih za slanje OS Ukrajine porastao je na 186.
Prvotno su odobrena dva kontingenta od po 50 vozila. Nakon gubitaka u borbama SAD su odobrile još tri kontingenta od 13,15 i 26 vozila, za zamjenu uništenih i zarobljenih Bradleya. Sada je odobren i 5.kontingent s dodatna 32 vozila. 
Većinu uništenih Bradleya pogodili su borbeni helikopteri Ka-52 Aligator koristeći POVRS Vikhr-1 i postrojbe kopnene vojske koristeći POVRS Kornet-EM.
-Ukrajini je do sada isporučeno 90 Stryker vozila raznih inačica. U pripremi je isporuka još 67. S dodatno odobrenim vozilima broj Stryker vozila planiranih za Ukrajinu porastao je na 157. Do sada su uništena dva Strykera dok su četiri oštećena i izvučena s bojišta na popravak.
-Njemačka, krajem srpnja isporučila Ukrajinj 40 borbenih vozila pješaštva Marder 1A3. Prije nekoliko mjeseci (ožujak.2023.g.) isporučeno je 20 BVP Marder 1A3 tako da je Ukrajina do sada primila ukupno 60 BVP Marder 1A3. Vrlo vjerovatno će Njemačka donijeti odluku o isporuci još 20 do 40 Mardera u doglednoj budućnosti.
-Švedska je prije nekoliko mjeseci isporučila Ukrajini 50 borbenih vozila pješaštva CV-9040 (inačica CV-90 naoružana topom od 40 mm). U dosadašnjim borbama ruske snage uništile su 5 BVP CV-9040 te zarobile jedno neoštećeno i jedno teško oštećeno vozilo. Također 4 CV-9040 su oštećena i izvučena s bojišta od strane ukrajinskih snaga. S obzirom na razvoj događaja oko CV-90 u Ukrajini mala je vjerovatnost kako ce Švedska slati dodatna vozila.
-zbog neočekivano (od strane SAD, NATO i Ukrajine) velikih gubitaka oklopnih snaga OS Ukrajine SAD razmatra žurno slanje 120 do 200 oklopnih transportera M113A3 i 150 do 250 različitih MRAP vozila u Ukrajinu, kao i dodatne inžinjerske opreme. U pitanju su tipovi i inačice oklopnih vozila s kojima već raspolažu OS Ukrajine.

-Što se Leopard tenkova tiče, od početka ofanzive ukrajinske snage su izgubile 10 Leoparda 2A6 (8 uništeno, 2 zarobljena od strane ruskih snaga) te 4 oštećena i izvučena na popravak, uništeno je 17 Leoparda 2A4 dok ih je 7 oštećeno te izvučeno s bojišta od strane ukrajinskih snaga, jedan Leopard 2A4 zarobljen je od strane ruskih snaga.
Po Leopard 2 A4 tenkove kobnim se pokazala kombinacija POVRS Kornet-EM i VLR Tornado-G. 
Inače, očekuje se isporuka (unutar sljedećih nekoliko mjeseci do godinu dana) još 14 Leopard 2A5, 89 njemačkih Leopard 1A5, 80 danskih Leopard 1A5DK, 50 belgijskih Leopard 1A5BE i 31 američkog M1A1 Abramsa.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/8/2023, 12:17

pogledao sam UKR gubitke na Oryxu i tvoje brojke su napuvane nekih 30-50%.. što opet nije loše , Rusko ministarstvo obrane(kao i Ukrajinsko) napuhuju brojke od 300-1000% 

ovo su gubici na Oryxu
https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-ukrainian.html

recimo bradley 49(moguće da još ima nekoliko u backlogu) dok kod tebe je preko 60 komada
strykera izgubljenih je 0 kod tebe je 6 (2 uništena, 4 oštećena). vjerujem da nemaš niti jedan dokaz za tih 6 komada. 

mardera je 0 na Oryxu, ako ima koja slika pošalješ  i oni će staviti na listu bez problema
ti si došao skoro do 40 leoparda i Rusi imaju nekoliko zarobljenih. 

Oryx ima 14 LEO2(uništenih i općteneih).. 

naravno postoji kategorija "nepoznatih uništenih vozila" gdje se ne može vidjeti što je šta, ali sumanjm da je tamo leopard.. možda i jest neki. 

naravno Rusi nisu stavili niti jednu sliku zarobljenih Leo2 , dakle nije se dogodilo.

istina rusi zarobili 1 CV90 i mislim da je još 1 uništeno, ti si ih naveo 9komada

rusi imaju jedan taj zarobljeni CV90 i milijun slika. Nema slika o zarobljenim Leo2, dakle nije se dogodilo. 

Kako rekoh ako tko ima sliku nekog uništavanja nečega , stavite nekome od Oryx twiter profila i ekipa će staviti u svoju bazu. ili stavite ovdje. 
-----
to što govori Rusko ministarstvo obrane, Ukraijinsko(jedni i drugi pričaju žestoke pizdarije radi propagande) ili neki "pro-ovi pro-oni analitičari" koji iz glave pucaju brojke, bez dokaza - jebiga ne vrijedi. ovdje zaista u ovom ratu imamo toliko snimki, pogotovo mislim da je doslovno svaki komad zapadne tehnike dokumentiran.


inače zadnjih par dana vrlo malo snimki uništavanja tehnike u odnosu na prije. fronta se smiruje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/8/2023, 12:31

e da velika većina te zapadne tehnike nije uništena kornetima niti K52 helikopterima, nego minama.. najčešće oneposobljeni, a onda ih Rusi dovršavaju tim sustavima.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/8/2023, 16:11

Treba uzeti u obzir da Oryx dokumentira samo ono što je vizuelno potvrđeno. Mada opet Oryx je u par navrata kritiziran da ne ažurira sve ukrajinske gubitke koje objave pro-ruski accounti (iako su isti potvrđeni videima), dok sa druge strane objavljuje apsolutno sve što objave pro-ukrajinski accounti (mislim na videa). O tome poseban osvrt ako uhvatim vremena...

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/8/2023, 22:55

Ovo već ne sluti na dobro...

Prema pisanju američkog CNN-a koji je od početka vrlo snažno zagovarao američku potporu za Ukrajinu, četvero visokih američkih i zapadnih dužnosnika - neki imenovani, neki ne - rekli su da sve češće dobivaju procjene koje ukazuju na to da Ukrajina ima sve većih problema sa zauzimanjem teritorija koji se nalazi pod kontrolom ruskih snaga.

“Još će se vidjeti, sljedećih nekoliko tjedana, ima li šanse za neki napredak. Ali da stvarno postignu napredak koji bi promijenio ravnotežu ovog sukoba... mislim da je to vrlo, vrlo malo vjerojatno", rekao je viši zapadni diplomat za CNN.


Ukrajinska protuofenziva propada, a sad to uviđaju i njihovi zapadni saveznici, hoće li uskoro natjerati Kijev na pregovore?


Ruska obrana pokazala se pretvrda, a zapadni dužnosnici počinju shvaćati da Ukrajina neće biti u stanju vratiti kontrolu nad okupiranim teritorijem. Uskoro bi moglo početi međusobno optuživanje za neuspjeh...




Da velika ukrajinska protuofenziva ima problema znalo se i prije nego je počela jer je ista odgađana u mnogo navrata. Možda da je počela na vrijeme bi stvari bile drugačije, no sve te najave i odgode dale su Rusiji puno vremena da zaključe da se protuofenziva zaista priprema, odnosno da nije riječ o propagandi, te da se za istu pripreme s dubokim i - kako se za sad čini - neprobojnim obrambenim barijerama.

Kada je ukrajinska protuofenziva na kraju krenula, početkom lipnja, stigla je dodatna potvrda da ista ne ide nigdje. Naime, danima prije početka ukrajinske vlasti objavile su niz propagandnih video snimaka u kojima pozivaju na "šutnju", odnosno sugeriraju da će protuofenziva krenuti uskoro, ali i da će biti element iznenađenja za Ruse. Nije pak jasno kako je ista mogla biti element iznenađenja kad su se Rusi za to vrijeme ukopali uzduž cijele linije fronte. Ukrajinci doslovno nisu imali gdje napasti da bi mogli u prvim danima predstaviti svoju protuofenzivu kao uspješnu. Umjesto toga krenulo je mukotrpno (i pogubno) ispipavanje ruske obrane, odnosno tražile su se eventualne rupe ili pak meka mjesta kroz koja bi se ukrajinske snage mogle probiti. To traje sad već više od dva mjeseca i bez gotovo ikakvog napretka.

Ukrajina, jasno, ne govori o svojim gubicima, ali je jasno da su oni u sklopu njihove protuofenzive veći nego ruski pošto su oni ti koji moraju napadati, a Rusi se brane i uništavaju njihove napade. Nadalje, Ukrajina je krenula u protuofenzivu u krajnje inferiornom zračnom stanju. Da, zadnjih tjedana sve bolje koriste dronove, ali to nije dovoljno u usporedbi sa zračnom superiornošću koju u vidu lovaca i helikoptera imaju Rusi. Dronovi zapravo više služe kao pokušaji izvođenja spektakularnih napada da se vidi da Ukrajina ipak nešto može, ali ono glavno, linija fronte, ostaje uvelike nepomična.

Ono što se sad pak događa je to da i ukrajinski zapadni saveznici uviđaju da su problemi jako veliki, uključujući i one koji su do nedavno tvrdili da se Ukrajincima treba dati "samo još malo vremena". U isto vrijeme iz Kijeva između redaka, pa i direktno, poručuju da nije stvar u vremenu već u opremi. Naime, Kijev gotovo od samog početka tvrdi da nemaju dovoljno moderne vojne opreme za borbu protiv Rusa.

Tražili su konkretno F-16 vojne zrakoplove. Na kraju ih možda i dobiju, no to se opet mora čekati, a ukrajinska protuofenziva nije više mogla čekati. Zašto? Opet zbog te kombinacije pritiska i očekivanja. Zapad šalje velike količine novca i oružja u Ukrajinu, ali stalno očekuju neke "dobre vijesti", po mogućnosti da Rusija gubi rat ili barem da se Rusija iznutra raspada, bilo politički ili ekonomski. "Tračak nade" bila je jedino Prigožinova pobuna, ali to - s ove distance možemo slobodno reći - nije imalo nikakve veze ni s Ukrajinom ni s njihovim zapadnim saveznicima već s internim ruskim kaosom koji je, čini se, trenutačno obuzdan ili barem pod dobrom kontrolom.

Koordinator Vijeća za nacionalnu sigurnost Bijele kuće, John Kirby, u razgovoru za CNN rekao je: "Čak i Ukrajinci ... uključujući predsjednika Zelenskog, rekli su da ofenziva ne ide tako daleko ili onoliko brzo koliko žele. Iako napreduju, a napreduju, to je postupno i sporo i nije bez poteškoća - ali nastavljaju pokušavati, još uvijek su u tome. Duž te fronte vode se aktivne borbe, oni se definitivno pokušavaju probiti naprijed. Dokle će stići, gdje će to biti, kakav bi iskorak mogli postići, mislim da nitko sada ne može reći. Moramo biti sigurni da ostajemo iza njih i podržavamo ih", rekao je.

Naravno, ukrajinska strana ne smatra da je sve izgubljeno. Načelnik ukrajinskih oružanih snaga, general Valerij Zalužni, rekao je američkom predsjedniku združenog stožera, generalu Marku Milleyu, da ukrajinske snage korak po korak stvaraju uvjete za napredovanje. "Naši vojnici daju sve od sebe. Neprijatelj provodi aktivne napade u više smjerova, ali ne uspijeva", rekao je Zalužni.

Ove najnovije procjene predstavljaju značajnu promjenu u odnosu na optimizam koji je na Zapadu vladao na početku protuofenzive. Ovi dužnosnici koji su razgovarali za CNN sad kažu da su ta očekivanja bila "nerealna" te da situacija sad pridonosi pritisku na Ukrajinu od strane nekih na Zapadu da započne mirovne pregovore, uključujući razmatranje mogućnosti teritorijalnih ustupaka.

"Putin ovo čeka. Može žrtvovati tijela i kupiti vrijeme", rekao je Quigley.

Neki dužnosnici također strahuju da će sve veći jaz između očekivanja i rezultata potaknuti optuživanja među ukrajinskim dužnosnicima i njihovim zapadnim pristašama, što bi moglo stvoriti podjele unutar saveza koji je ostao uglavnom čvrst nakon gotovo dvije godine rata. "Problem, naravno, ovdje je mogućnost da će Ukrajinci, kad krenu tražiti krivca, okriviti nas", rekao je visoki zapadni diplomat.

Jasno, vrlo je moguće da će se dogoditi upravo to. Naime, obje strane se iscrpljuju i moglo bi doći do toga da jednostavno ni Rusi ni Ukrajinci neće imati snage krenuti dalje. No, to je ishod koji nikako ne ide na ruku Kijevu jer oko petine teritorija Ukrajine nalazi se pod kontrolom ruskih snaga. Rusi bi vjerojatno brzo pristali na mirovni sporazum koji pretpostavlja da zauzeti teritorij ostaje njima. To bi se uskoro moglo i dogoditi ako Zapad počne vršiti pritisak na Kijev da krenu u pregovore.

Potpora za Ukrajinu definitivno slabi, kako se i očekivalo da će se s vremenom dogoditi. Prema novoj anketi, koju je također proveo CNN, 55% ispitanika u SAD-u ističe da američki Kongres ne bi trebao odobriti dodatno financiranje za potporu Ukrajini naspram 45% koji kažu da bi Kongres trebao odobriti takvo financiranje. Nadalje, 51% navode da su SAD već učinili dovoljno da pomognu Ukrajini, dok 48% kaže da bi trebalo učiniti više. Anketa pak provedena u prvim danima ruske invazije krajem veljače 2022. pokazala je da 62% smatra da je SAD trebao učiniti više. Međustranačke podjele su se također proširile od te prve ankete, tako da je većina demokrata i republikanaca sada na suprotnim stranama glede uloge SAD-a u Ukrajini.

Ukrajinska protuofenziva će se nastaviti, jer u ovom trenutku ni nemaju drugog izbora, ali teško da će u ovom stanju proći ljeto i jesen. Ako ne dođe do veće eskalacije, primjerice širenja rata na druge zemlje, rat u Ukrajini mogao bi završiti ove godine i to ponajviše iscrpljenošću ukrajinskih snaga. Sad je jedino pitanje hoće li na Zapadu prevladati realisti koji vide da ovaj projekt ne ide kako je zamišljen ili pak militantni jastrebovi koji su spremni ići i puno dalje u namjeri da se oslabi Rusiju.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/8/2023, 09:04

AlfaOmega wrote:Treba uzeti u obzir da Oryx dokumentira samo ono što je vizuelno potvrđeno. Mada opet Oryx je u par navrata kritiziran da ne ažurira sve ukrajinske gubitke koje objave pro-ruski accounti (iako su isti potvrđeni videima), dok sa druge strane objavljuje apsolutno sve što objave pro-ukrajinski accounti (mislim na videa). O tome poseban osvrt ako uhvatim vremena...
rusi često objavljuju duplikate slikane iz drugog kuta. onih prvih par bradlija i par leoparda su slikali iz milijun kuteva i pokušali prodati kao desetke tenkova i oklopa. doslovno ako misliš da su iz oryxa objavili neki duplikat (ruski) a nisu legitimni ukrajinski gubitak- zaljepiš im u komentar, jakukbu jankovskom na twiteru, pratim taj profil svaki dan, lik uredno se zahvali, da ti odgovor ako nisi u pravu, ili ako jesi - uzme tvoje činjenice i popravi. nagledao sam se takvih komentara. ako Rusi smatraju da su zarobili nekoliko Leo2 kako ti tvrdiš, samo neka pošalju sliku.Ali nema niti jedne slike. naravno bili su jednom došli i slikali se do onesposoboljenih tenkova i oklopa tamo kod onog prvog propalog napada, ali su brzo utekli, to područje je palo pod kontrolu UKR. nema niti jedna slika zarobljenih Leo2. Ima za onaj Cv90 i možda 2(iz glave pucam) ona laka Francuska tenka. i milijun slika tog jednog CV90 (inače vjerojatno najbolje oklopno vozilo na svijetu iako kako rekoh sve je to sitna razlika između Bradlija, CV90, Ruskog BMP3 sve su to jako dobra i kvalitetna i skupa vozila)


kako sam stavio po stoti put, gubici na fronti između Hersona i Donjecka(Zaporožje pravac) su prilično izjednačeni(Oryx) , što je i razlog zastoja UKR ofenzive. 

Ruski gubici su znajačno manji (opet Oryx) nego prošle godine, sjećam se prošle godine u ljeto , su ludi Rusi u forsiranju one rijeke Sjeverno Donjeck pazi ovo izgubili 80komada oklopnih vozila i tenkova. u svega jednom danu. (da imaju snimke). Danas više Rusi takvih gubitaka nažalost nemaju. Da se Rusi sada ratuju na način kako su 2023, rat bi bio gotov.  Ukrajinci kada dobiju nekoliko eskadrila aviona će biti kompletna armija, među jačim na svijetu, ali Rusi unatoč ogromnim gubicima(Oryx) ipak imaju solidnu vojnu industriju, 2-3 na svijetu, i uspjevaju pokriti gubitke pogotovo jer ne napadaju više, i reformirali su vojsku. tako je kako je. 

Zapad može dizati uloge, još jedino su ostale balistićke rakete i zapad je sve poslao, ali Ukrajinci mogu dostaviti ionako sličan "payload" sa zapadnim krstarećim raketama, pa nije to neka velika promjena. Da je zapad kako je pripremao UKR za kontru u ljeto 2023, da su to napravili za jesen 2022 tada se moglo puno drugačije.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum