ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/6/2023, 18:51

Ruske haubice rade u 16. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Screen40

I tenkovi:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Screen42

:W :D

AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 20/6/2023, 19:03

Kako funkcionira "Surovkinova linija":

AFU je pokrenuo 263 napada na ruske položaje u sklopu protuofenzive koja je u tijeku. Svi napadi su odbijeni, ali malo tko razumije zašto je ofenziva ukrajinske vojske propala na vrhuncu.

Što je "Surovkinova linija"?

To je obrambeni sustav čiji se prvi sloj sastoji od desetaka utvrđenih vatrenih staza, uključujući opsežna minska polja i inženjerske barijere. Izgradnja ove pruge trajala je gotovo osam mjeseci, a proteže se nekoliko desetaka kilometara u dubinu. Oslanja se na dobro razvijenu prometnu i logističku mrežu s čvorištima i pozadinskim bazama. Kratke logističke rute omogućuju ruskim oružanim snagama brzo prebacivanje pričuva iz jednog sektora u drugi bez ugrožavanja borbene spremnosti na prvoj crti. Jednostavnije rečeno, gdje god se pojavi potreba za jačanjem vatrene moći, to se može učiniti bez povlačenja trupa iz drugih sektora.

Što je tu jedinstveno?

Obrambenu crtu podupire snažna skupina topničkih i zračnih snaga, uključujući jurišne helikoptere Ka-52 i jurišne zrakoplove opremljene navođenim klizećim bombama FAB-250/500. U slučaju proboja mehanizirane skupine AFU-a na jednoj od vatrenih staza, zrakoplovstvo je sposobno podržati kopnene snage koje djeluju u "vrtuljku": dok helikopteri napadaju ciljeve na zemlji, udarni zrakoplovi i bombarderi stižu do točke lansiranja, a nakon pogađaju svoje mete, helikopteri se ponovno uključuju i ciklus se ponavlja. U međuvremenu, udari na pozadinska područja napredujuće grupe AFU u Orehovu i Velikoj Novoselki pokazuju da ofenziva AFU ima ograničenu protuzračnu obranu. Sustavi protuzračne obrane srednjeg i kratkog dometa su ili raspoređeni duboko u pozadini ili se vrlo štedljivo koriste na prvoj crti. Zbog toga se u pozadini uništava značajna količina višeg zapovjednog kadra, što otežava upravljanje i zapovijedanje, a time i usporava tempo ofenzive.

Što je "elastična obrana" i kako funkcionira?

Sudeći prema dinamici ofenzive, zapovjedništvo Oružanih snaga nedvojbeno je računalo na munjevit proboj i prijelaz bitke na manevarski način ratovanja. U tu svrhu planiran je niz napada preko crte kontakta, uključujući glavne napade i nekoliko diverzija. Ovi su udari suprotstavljeni kombinacijom taktike poznate kao elastična obrana i topničko grupiranje, pojačano promatranjem i sredstvima za korekciju vatre. Evidentno je da ruske oružane snage na kopnu još uvijek djeluju relativno malim snagama, a manevarski element, u smislu operativno-taktičke pričuve, još nije stupio u bitku. U slučajevima Pyatyhatky u Zaporožju ili Neskučnoe na južnodonjeckom smjeru, jasno je da se ruske snage ne drže svakog centimetra obrambene linije u slučaju proboja pojedinih skupina AFU-a. Po potrebi se povlače na rezervne položaje. Neprijatelj, koji se tada nalazi na unaprijed poznatim koordinatama, podvrgava se topničkim udarima, nakon čega slijedi protunapad, a položaj se vraća pod kontrolu obrambenih snaga. Sudeći prema činjenici da dva tjedna nakon početka ofenzive AFU-a i dalje trpe gubitke od topničke vatre, njihove izviđačke i protubaterijske sposobnosti su ili neučinkovite ili nedostatne.

I kakav je rezultat?

Tijekom više od dva tjedna ukrajinske ofenzive, napredovanje AFU-a primijećeno je isključivo unutar sive zone, što znači na teritoriju ispred glavnih ruskih obrambenih linija. AFU nije uspio u potpunosti preuzeti kontrolu nad ovim područjima—svaki pokušaj konsolidacije i proširenja mostobrana dovodi do topničkih i zračnih napada, prisiljavajući ukrajinske snage na povlačenje i pregrupiranje za novi napad.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 FzELEHuXoAgXuEw?format=jpg&name=medium

https://t.me/milchronicles/2068

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/6/2023, 19:18

Ovu vijest čitam već treći put iz trećeg izvora... ak je ovo makar približno točno, onda je to sramota za jednu od najvećih NATO članica...


Sve je otišlo za ukrajinski front: Der Spiegel otkriva kako je Njemačkoj ostalo svega oko 20.000 visokoeksplozivnih topničkih granata



Njemačka vojska treba izgraditi inventar od nekih 230.000 granata do 2031. kako bi ispunila ciljeve NATO-a, odnosno da ima dovoljno topništva da izdrži 30 dana intenzivne borbe, piše Der Spiegel. Ministarstvo obrane nije odmah odgovorilo na zahtjev za komentar. Ministarstvo namjerava proračunskom odboru predstaviti devet ugovora za ubrzanu kupnju topničkog i tenkovskog streljiva u narednim mjesecima, piše Der Spiegel.


Izvor: Reuters

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 20/6/2023, 21:22

AlfaOmega wrote:Ruske haubice rade u 16. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Screen40

I tenkovi:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Screen42

:W :D
Kako ti prpoznaješ tenkove po pogonskim kotačima mada pogon nisi nikada spomenio u svojim "stručnim" analizama, ono vidiš s boka T84 i T64 i T80 i ti odma znaš o kojem se tenku radi, jebo kupolu, cijev, oklop...ti prpoznaš tenk po broju zubaca i razdaljini u milimetrima od zuba do zuba pogonske jedinice, bravo majstore guglanja :tu cheers

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2023, 21:58



Toliko ima snimaka gubitaka što su im Ukrainci danas napravili artiljerijom i dronovima kamikazama da je bolesno. Ako s nastavi ovakvo uništavanje RU tehnike kako smo vidjeli danas, nema šanse gotovi su. Ova razina gubitaka je neizdrživa

Sa Ruske strane zadnja dva tri dana niti približno. 

Ako se održi ovaj trend, gotovi su

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/6/2023, 22:01

AssadNaPodmornici wrote:
Toliko ima snimaka gubitaka što su im Ukrainci danas napravili artiljerijom i dronovima kamikazama da je bolesno. Ako s nastavi ovakvo uništavanje RU tehnike kako smo vidjeli danas, nema šanse gotovi su. Ova razina gubitaka je neizdrživa

Sa Ruske strane zadnja dva tri dana niti približno. 

Ako se održi ovaj trend, gotovi su
Pa imaju na skladištima oružja i opreme pa nek šalju da zatvore te rupe jer inače će im tu Ukrajinci potpomognuti Zapadom izbiti na Azovsko more i Krim i onda je anglosaska imperija pobijedila a Rusija izgubila i anglosasi će vladati svijetom.

Šta se ti uopće zamraš s njima ? To je Putinov i Šojguov problem pa ako im to padne neka gledaju raku di će ih pokopat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2023, 22:04

AlfaOmega wrote:Ovu vijest čitam već treći put iz trećeg izvora... ak je ovo makar približno točno, onda je to sramota za jednu od najvećih NATO članica...


Sve je otišlo za ukrajinski front: Der Spiegel otkriva kako je Njemačkoj ostalo svega oko 20.000 visokoeksplozivnih topničkih granata



Njemačka vojska treba izgraditi inventar od nekih 230.000 granata do 2031. kako bi ispunila ciljeve NATO-a, odnosno da ima dovoljno topništva da izdrži 30 dana intenzivne borbe, piše Der Spiegel. Ministarstvo obrane nije odmah odgovorilo na zahtjev za komentar. Ministarstvo namjerava proračunskom odboru predstaviti devet ugovora za ubrzanu kupnju topničkog i tenkovskog streljiva u narednim mjesecima, piše Der Spiegel.


Izvor: Reuters
A šta će njemačkoj granate realno. Koga će gađati sa njima? Reinmetal će iduće godine proizvesti 600 000 155mm granata i sve ide za Ukrainu. Ukrainci su doslovno po količini artiljerijske paljbe mogu reći prestigli Ruse od početka ofenzive. S obzirom na količinu gubitaka što je izašlo danas, jučer, ako se nastave takvi trendovi, jebali su ježa Rusi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/6/2023, 22:47

Prema ruskim izvorima ruska okupacija u Vasilivki je od danas uvela policijski sat. Svim civilima zabranjen je boravak vani od 21:30 do 05:00 sati. Vasylivka je glavno rusko središte za ovaj sektor i 13 km udaljena od ukrajinskog vrha blizu nedavno oslobođenog P'yatykhatkyja.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 FzFaqF5WABIBKiw?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2023, 23:08

Pobrisao sam spominjanje galaktike federacije itd. Ništa osobno . Pokušajmo ne zagušiti temu. 

Evo vam neke flash vijesti 

. Ameri kažu da su preračunali vrijednost poslanog oružja Ukr za 6 milijardi dolara (35-40 milijardi kn)
A to znači da im mogu poslati još extra oružja za tu cifru. Lol

Inače sutra stiže novi ogromni paket UsA vojne pomoći. 
Usput izgleda da će Češka i Švedska zajedno proizvoditi do 1000 oklopnih švedskih vozila CV50, i naravno većina će ići Ukrajincima. 
Blinken je bio u Kini i rekao je da USA ne priznaje neovisnost Republike Kine (Tajvan) a Narodna Republika Kina je rekla da nije i neće slati smrtnosno oružje Rusiji.

Eu će ove godine trenirati novih 30 000 Ukr vojnika na Nato standard. Nadam se da će i oni biti opremljeni zapadnim oružjem iz tvornica. To je 7-8 novih brigada.

Ovo su sve vijesti koji će se osjetiti idućih mjeseci. Plus doći će brzo i zapadna avijacija, jest stariji avioni ali će Ukrainci dobiti hrpu novih mogućnosti, tipa puno efikasnije lansiranje HAArm raketa i gađanje Ruske avijacije sa puno većeg dometa. 

Čekamo sutra USA paket pomoći. Pretpostavljam da će biti streljivo i noćna optika a pošto je veći paket moglo biti još par desetaka BradleyaM2, koja haubica, a dobro bi Ukraincima došli Avenger sustavi te razna eksperimentalna oružja što UsA razvija zbog rata u Ukr. 

S obzirom da RU ima danas barem ogromne gubitke, to bi se moglo pretvoriti iz malih taktičkih pobjeda u stratešku pobjedu ako se gubici toliko nagomilaju da im popusti jedan dio fronte. 

Treba granata, goriva, raketa, novog oklopa, dronova svega, treba stinusti sada i nanositi im gubitke kao danas da im se uruši fronta. 

Maloprije sam čirnio na profil Strelkova lik upozorava na mogući desant preko Dnjepra, računajte da Ukrainci su angažirali tek 3-4 brigade od njih 12. Neke imaju gadne gubitke ali stiže novi oklop. 
Kaže strelkov da Ukrainci imaju hrpu opreme za desant. Vjerojatno Ukrainci čekaju kolaps neke Ruske fronte a onda jedan desant, bi bio šlag na tortu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/6/2023, 13:58

AssadNaPodmornici wrote: 
Rusi su pokrenuli neku ofanzivu na sjevero-istočnoj Ukrajini, Kremina front, napredovali su 500-2km brisanog prostora gdje je vrlo malo koncetracije vojske (siva zona)..
 
prema Julianu Ropckeu izgleda da RU ofenziva koju su prije dva tri dana pokrenuli na Kremina frontu i nije baš dala rezultata. Cilj te ofenzive je vjerojatno bio da vežu UKR snage od odlaska na južni front, po svemu sudeći prema slikama i nešto malo videa, ide loše za Ruse. ima gubitaka u ljudstvu i tehnici bez ikakvog rezultata

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/6/2023, 23:46

,kratak update  o fronti, nekih tektonskih promjena nema. 
ali evo jedna zanimljiva činjenica. Švabe i Talijani razvili Vulcano granate ušle u službu tek 2022 i biti će realno testirane u Ukrajini.
Šta su Vulcano granate? Europska verzija Excalibur granata, sa dometom 70-80km , što je bolesno. Ispaljuju se iz PanzerHaubica, Krabova i Cezara(Europskih SPGova).

ima dosta snimki gubitaka djeluje mi danas li-la. 
jedna i druga strana napominju da je teško i brutano na fronti. 

Strelkov kuka da će izgubiti rat, Prigožin se sprda sa Ruskom vojskom, drugi Ruski telegram kanali spominju da imaju ogromne gubitke. 

Naravno i Ukrajinci govore da im je gadno a i ima dosta snimki. 

E da, ako se sjećate onoga videa prije par dana gdje su Ukrajinski specijalci upali u Ruski rov negdje u pozadini i napravili pokolj, špekuliralo se da jedan od poginulih Rusa bio Ruski bloger WarGonzo kojeg sam često citirao. 
I da potvrđeno je da je to on (od Ruske strane)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 22/6/2023, 08:58

Kratak osvrt i sa moje strane na trenutno stanje:
-ruske snage izvele napade na cikjeve u regijama Sumy i Cherkasy, uništena skladišta streljiva u Novopavlivki, Morohovetsu, Zapadne i Novogradskom.
-na kupjanskoj bojišnici ruske snage zauzele Synkiivku te napredovale do ulaza u mjesta Kucherivka i Petropavliivka (oba mjesta istočno od Kupyanska). Napredovanje ruskih snaga je ostvareno dijelom i kroz šumsko područje te duž obje obale rijeke Hnylytsya. Ukrajinske snage se pokušavaju pregrupirati dok im pristižu pojačanja. Ruske snage izvode topničko-raketne i zračne udare po ukrajinskim snagama u mjestima Kupyansk, Podoly, Sadove, Sobolivka, Moskovka, Radkivka, Holubivka i Kindrashivka. U slučaju daljnjeg ruskog napredovanja prema Kupyansku i južnon od Synkivke mogla bi se razviti veća ruska napadna operacija cijelom dužinom desne obale rijeke Oskil.
-ruske snage ostvarile manji napredak na području između Yampolivke i Torska.
-Ukrajinska ofenziva, koja se intenzivno pripremala i najavljivala nekoliko mjeseci, za koju je bilo pripremljeno cca.36 000 vojnika,od kojih je cca. 15.000 obučavano na Zapadu te opremljeno zapadnim oružjem i opremom, traje već 20.dan.
-Ukrajinske snage jučer su ponovno pokušale ući u južni dio Pyatikhatkia, nakon čega je uslijedio napad ruskih borbenih helikoptera Ka-52 i ruskog topništva. Nema informacija o proboju.
-idalje se vode borbe (doduše nešto slabijeg intenziteta) između Novodanilovke i Rabotina.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 09:22

Izrokali su im neki most na Krimu koji povezuje Kerson i Krim i teško ga oštetili.

No sad se postavlja zanimljiivo pitanje a koje glasi: Zašto tek sada ? I sad imamo neke zanimljive odgovore tu jer su počeli tu ofenzivu prije 20-ak dana a vidili su da je kiša a to znači i blato a oni pokreću tu ofenzivu dakle napad po blatnjavom i istovremeno prije toga ne ruše ove mostove koji su bitni za opskrbu ovih ruskih trupa tamo.

Znate koji je odgovor ? Ovi su stvarno mislili da će oni samo tako projurit kroz te ruske obrambene linije i doć do Krima i zato su im trebali ti mostovi prema Krimu tako da mogu i na njega odma uletit itd.

E sad kad su vidili da to neće tako ić e sad rokaj i te mostove da im otežaš il ako porušiš cijeli most potpuno prekineš tako opskrbu bar ovim cestovnim pravcima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 09:38

Sve su krivo napravili. Nije uopće bitno u kojem smo stoljeću. Recimo tamo u kamenom dobu. Ovi stoje s toljagama i kopljima a ti napadaš. Pa jel vidiš da je kiša. A dole je teren ravnica i to neka propusna, gnjecava. Pa šta će se drugo desit nego da ove koje si posla u napad zapnu u tom blato i onda ih ovi tamo šta brane izgađaju kopljima. Šta se drugo tu uopće može desit tu ?

Sad ovi most i drugi slični tamo ista stvar. To si triba sve izrokat odma jer i onako kad izbiješ na obalu Azova od tamo im rokneš onaj Kerčki koji ih povezuje s Rusijom a ovdje ćeš lako onda napravit nekakvi pontonski preko te ravnice i tog kanala.

Pa ništa ne znaju. Nemaju blage veze s vezom. Sve naopako rade kako ne triba. Usrali su motku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 22/6/2023, 09:42

Evo analize protiofanzive sa ruskog Telegrama:

--------------------------
Kako ukrajinska ofenziva počinje kulminirati daleko od planiranih ciljeva, ukrajinski kanali počeli su analizirati svoje neuspjehe i to pruža zanimljiv uvid u operativne poteškoće u kojima se AFU sada nalazi. ZeRada ima ovo za reći:

1⃣Potpuno odsustvo efekta iznenađenja. APU je otišao tamo gdje su se očekivali. Zašto su, dovraga, govornici OP-a tamo najavili ofenzivu za šest mjeseci? Pitanje je otvoreno.

2⃣Pogreške u općem planiranju operacije. Kharkov se opustio. Zapovjedništvo je očekivalo da će bitka na Azovskom moru biti ista lagana šetnja. Taktičkih iznenađenja uopće nema‼

3⃣Podcjenjivanje inženjersko-saperske obuke neprijatelja. Teoretičari zavjere čak su napisali da su ruske oružane snage tajno izvodile rudarenje. Ovo je, naravno, besmislica. Samo što čak ni teoretski nije izračunato TAKVO ukupno miniranje, iako je Carski rov bio vidljiv čak i iz svemira.

4⃣Oružane snage RF uspjele su proizvesti i akumulirati dovoljnu količinu vođenog oružja, kako kopnenog tako i zračnog. Tehniku ​​Oružanih snaga Ukrajine koja je prošla prva minska polja dočekali su Korneti i njihove kolege.

5⃣Ešalonirano EW prednje pokrivanje od strane branitelja. Djeluju i višeoružni sustavi, te, što je bilo potpuno neočekivano, rovovski EW Oružanih snaga RF, kakvi se do sada nisu često viđali. Oružane snage Ukrajine suočile su se s gubitkom komunikacije tijekom ofenzive, a FPV dronovi bili su neučinkoviti.

6⃣Masovna uporaba navođenih bombi. Čak iu fazi pripreme ofenzive, Zračne svemirske snage su izbacile skladišta i nakupine opreme UAB-ovima i KAB-ovima, sprječavajući ih da se normalno koncentriraju za puni udar. Stanovnici Berdjanska i Primorska kažu da su nakon početka Suške ofenzive počeli još češće letjeti. Zračne svemirske snage ne štede na ključnim ciljevima planiranja bombi.

7⃣Aligatori. Ka-52 se vraćaju u igru. Od početka velikog rata otpisani su od ljubitelja dronova. Ali tijekom ofenzive uspjeli su u potpunosti pokriti svoje trupe, kao u streljani, nekažnjeno izbacujući oklopna vozila Oružanih snaga Ukrajine. Arestovicheve priče o 6 oborenih Aligata nisu ničim potvrđene, osim njegovih i Malyarovih izjava.

8⃣Nedostatak protuzračne obrane. Nekoliko mjeseci prije početka ofenzive, zapovjedništvo Ruske Federacije proglasilo je glavnim prioritetom radarske i protuzračne obrambene sustave Oružanih snaga Ukrajine. Za to vrijeme uspjeli su izbaciti veliki broj kompleksa i njihovih komponenti. Stoga, kada je počela ofenziva, pješaštvo Oružanih snaga Ukrajine, naprotiv, ostalo je bez pokrića. Tijekom bitke na Azovskom moru niti jedan helikopter nije oboren.

9⃣Ljudski faktor. Godina i pol rata počinje utjecati na kvalitetu kadrova. Mariupol i Bakhmut, Lisichansk i Severodonetsk, Marinka i Vuhledar - Oružane snage Ukrajine izgubile su ogroman broj vojnog osoblja, dragovoljaca i ideoloških boraca. Tankeri i jurišni zrakoplovi, čak i obučeni na Zapadu, ali koji se sastoje od mobiliziranih građana, jednostavno ne žele umrijeti. Ponekad lome i napuštaju opremu (o čemu je pisao svjetski tisak), odbijaju izvršavati naredbe.

Sve naknadne ofenzivne akcije Oružanih snaga Ukrajine MORAJU uzeti u obzir gore navedene čimbenike. U suprotnom, ovo i dalje neće biti ofenziva, već uništavanje vlastitih trupa.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 09:55

crvenkasti wrote:Evo analize protiofanzive sa ruskog Telegrama:

--------------------------

7⃣Aligatori. Ka-52 se vraćaju u igru. Od početka velikog rata otpisani su od ljubitelja dronova. Ali tijekom ofenzive uspjeli su u potpunosti pokriti svoje trupe, kao u streljani, nekažnjeno izbacujući oklopna vozila Oružanih snaga Ukrajine. Arestovicheve priče o 6 oborenih Aligata nisu ničim potvrđene, osim njegovih i Malyarovih izjava.
I rade uglavnom po noći. Bar koliko san ja vidija na onim snimkama. A jučer je bio prvi dan ljeta i najduži dan u godini a to za neupućene znači da će svaki idući dan biti kraći a noć sve duža i duža.

Sad to neće značiti previše jer se ne osjeti ako gledaš dan po dan al ako ideš računati tjedne ili intervale po dva tjedna razlike onda se osjeti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 10:16

RayMabus wrote:Sve su krivo napravili. Nije uopće bitno u kojem smo stoljeću. Recimo tamo u kamenom dobu. Ovi stoje s toljagama i kopljima a ti napadaš. Pa jel vidiš da je kiša. A dole je teren ravnica i to neka propusna, gnjecava. Pa šta će se drugo desit nego da ove koje si posla u napad zapnu u tom blato i onda ih ovi tamo šta brane izgađaju kopljima. Šta se drugo tu uopće može desit tu ?

Sad ovi most i drugi slični tamo ista stvar. To si triba sve izrokat odma jer i onako kad izbiješ na obalu Azova od tamo im rokneš onaj Kerčki koji ih povezuje s Rusijom a ovdje ćeš lako onda napravit nekakvi pontonski preko te ravnice i tog kanala.

Pa ništa ne znaju. Nemaju blage veze s vezom. Sve naopako rade kako ne triba. Usrali su motku.
Ovdje samo da napomenem kod ovog mosta tj tih mostova tamo pošto tu se vidi još jedno njihovo nerazmišljanje jer oni valjda misle da im ovi ne bi minirali sve te mostove ako bi izgubili teritorij iznad. Naravno da bi. Dakle ti mostovi ti svakako ne bi ostali. Tu se nema šta filozofirat nego rokat odma jer ima previše kilometraže od trenutne crte bojišnice do te točke da oni ako već nisu ne bi to sve minirali i digli u vazduh. Čisto sumnjam da bi ti ih ostavili da ti samo njima ušetaš priko istih na Krim.

Znači i ovo isto otkriva još jednu debilanu u njihovom vojnom promišljanju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 10:39

Ovo su trebali izrokat trenutak prije napada. Onda bi privremeno napravili prekid te paniku. Tad se dobije najbolji učinak. Ovako će sad potrošit previše tih Olujni sjenki na ovo a ovo je neki kanal di nema valova. To pređeš s barkom i prevezeš municiju i drugo tamo. Potonski most. Plutače neke staviš i koristiš za prebacivanje s jedne stranu na drugu.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 FzNFzO7WcAAsJoI?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/6/2023, 10:47

Ovdje nema valova. A ime hrpe obale blizu jedna drugoj. Mogu hrpu tih plutača dovest za prebacivanje šta im triba vamo i tamo s jedne strane obale na drugu.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 B_230622038
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/6/2023, 11:52

Most je pogođen Stormshadow raketom, naravno trebat će još nekoliko udara da ga totalno unište. To će povećati put Rusije. RUsi kaže da će ga popraviti za par dana. 
prvo jednom kada ti odvale ono željezo ne možeš ti nikada savršeno popraviti. drugi doći će još par projektila.  nadam se da francuzi i britanci proizvode nove stormshadow rakete. imaju ih po skladištu cca 1000 komada jedni i drugi zajedno,   mooožad ukrajincima mogu dati trećinu. 

ukrajinci su ih već ispucali njih pun kurac, nisam broja , ali možda 50-100 komada . ali ako francuzi i britanci mogu proizvesti 5takvih mjesečno, to nije loše. 
   

Inače uništen Ruski Tulipan, najveći minobacač na svijetu. Već su ih dosta njih spržili Ukrjainci. Vidi se da je i posada poginula..
Samo u tweetu piše da je pogođen od HiMARsa, ja iskreno nebih rekao. HIMARS ima puno veću eksploziju. Rekao bih excalibur granatama sa tungsten kuglicama, ili je čak sam ispalio neispravnu granatu i detonirao.. u svakom slučaju  minus tulipan i posada. 

a ovo što je crvenkasti stavio , neke točke vrijede neke ne vrijede, ali priče tipa "nema FVP dronova" su brutalne gluposti, prekjučer su bili deseci RU tehnike uništeni FPV dronovima a ima i snimki od jučer i danas ,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 22/6/2023, 12:00

AssadNaPodmornici wrote:Most je pogođen Stormshadow raketom, naravno trebat će još nekoliko udara da ga totalno unište. To će povećati put Rusije. RUsi kaže da će ga popraviti za par dana. 
prvo jednom kada ti odvale ono željezo ne možeš ti nikada savršeno popraviti. drugi doći će još par projektila.  nadam se da francuzi i britanci proizvode nove stormshadow rakete. imaju ih po skladištu cca 1000 komada jedni i drugi zajedno,   mooožad ukrajincima mogu dati trećinu. 

ukrajinci su ih već ispucali njih pun kurac, nisam broja , ali možda 50-100 komada . ali ako francuzi i britanci mogu proizvesti 5takvih mjesečno, to nije loše. 
   

Inače uništen Ruski Tulipan, najveći minobacač na svijetu. Već su ih dosta njih spržili Ukrjainci. Vidi se da je i posada poginula..
Samo u tweetu piše da je pogođen od HiMARsa, ja iskreno nebih rekao. HIMARS ima puno veću eksploziju. Rekao bih excalibur granatama sa tungsten kuglicama, ili je čak sam ispalio neispravnu granatu i detonirao.. u svakom slučaju  minus tulipan i posada. 

a ovo što je crvenkasti stavio , neke točke vrijede neke ne vrijede, ali priče tipa "nema FVP dronova" su brutalne gluposti, prekjučer su bili deseci RU tehnike uništeni FPV dronovima a ima i snimki od jučer i danas ,
Nije ispalio ništa, nije stigao jer ga je nešto dokačilo, doduše par metara od samog minobacača ali očito dovoljno da popali punjenja za minu na vozilu i totalno ga razjebe.
Dobar posao :tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum