ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 21:50

Vjerojatno fejk. Koliko god Ukrajincima teško ide, toliko Rusi doslovno više nemaju nikakve snage za nikakve protunapade igdje pa čak i ovakvog seoskog karaktera. Jedino im preostaje ubacivanje sirotinje, mina, tenkova, granata na Ukrajince te naravno uz malo high tech napada helikopterima, dronovima, krstarećim raketama u nadi da će Ukrajincima dopizditi ratovanje i da će se zamrznuti sukob na šemu Sjeverne i Južne Koreje. Čak je i Arestovič rekao da ide sve u tom smjeru, pa su ga napali njegovi Ukrajinci, vidiš nisam ga čuo od tada.

AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 19/6/2023, 22:01

AlfaOmega wrote:Možda nije ni toliki problem što Ukri sporo osvajaju sela. Problem je pak to što kad i osvoje jedva neko selo... ne mogu ga zadržati.


To s tim selom Pyatykhatky je Rusima dobra fora.

Namjerno se, kao povuku i udalje, Ukrajinci veselo ulaze i slikaju se u selu, a onda ih Rusi sa obližnje uzvisine sve pomlate.

I tako već tri puta.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 22:07

da lipo su ih pomlatili.. eno Rusi kukaju na telegramu da im je izginio cili bataljun ljudi u selu i neki hrabri zapovjednik, a ima hrpa videa spaljene Ruske tehnike. Kao i Ukrajinske. Jedni druge mlate brutalno oko sela u kojem nitko neće živjeti idućih 200godina

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/6/2023, 22:08

Ti ćeš Crveni opet plakat kad ih Ukrajinci odbace s onu stranu rijeke u Vasiljivki a znaš zašto.

Zato šta će majčica Rusija biti sve udaljenija od majčice Srbije i još će ruska komanda sama minirat mostove i imaš šest km vodene prepreke tu ( ima i dalje u unutrašnjosti ta riječica al je više nekakvi jarak i kanal pa nije toliko široka ko ovdje na ušću ).

Odesa je sve dalje i dalje. LP od GF5.  :coffee :cro
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 19/6/2023, 22:32

AssadNaPodmornici wrote:da lipo su ih pomlatili.. eno Rusi kukaju na telegramu da im je izginio cili bataljun ljudi u selu i neki hrabri zapovjednik, a ima hrpa videa spaljene Ruske tehnike. Kao i Ukrajinske. Jedni druge mlate brutalno oko sela u kojem nitko neće živjeti idućih 200godina

Evo ti s telegrama:

Военкор ре🅉ервист
Пятихатки - это войдет в военную историю. Поселок в низине. На юг - наши стоят на высотах с артиллерией + авиация налетает. ВСУ прут в поселок, потому что он типа ключевой - развилка. Мы провоцируем, отступаем, они входят, мы их сжигаем и возвращаемся. И так день за днем. Ежу понятно, что им надо Пятихатки проскакивать и двигаться дальше, но искусство ВС РФ в этом и состоит, что дальше - никак. Или входи и умирай. Или не входи. Когда будет возможность показать всю сожженную технику и солдат ВСУ - мир ужаснется.

Прислать новость/фото/видео | Сообщить сведения о противнике

Prevedeno:

Pyatikhatki - ovo će ući u vojnu povijest. Selo u dolini. Na jugu - naši su na uzvisini s napadima topništva + zrakoplova. APU šipka u selu, jer je kao ključ - vilica. Provociramo, povučemo se, oni uđu, spalimo ih i vratimo se. I tako iz dana u dan. Nije su se sjetili da trebaju preskočiti Pyatikhatki i krenuti dalje, ali umijeće Oružanih snaga RF sastoji se u tome da nema puta dalje. Ili uđi i umri. Ili nemoj ući. Kad se ukaže prilika da se pokaže sva spaljena oprema i vojnici Oružanih snaga Ukrajine, svijet će biti užasnut.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


AlfaOmega likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/6/2023, 22:45

Zato šta su debili i oni a ne da mi se više pričat o tome jer su vidili da je kiša pa su onda fino ta dva tjedna trebali iskoristit da GPS granatama samelju svu njihovu tehniku u dubini do 40 km i tek kad se tlo osuši pokrenit napad. Al njima je guzica zinila jer oni oće brzi slom Rusije i da su već ove godine na Krimu itd i sad fino pušiona.

Sad razmišljaju šta će. Čaj i keksići. Odmori malo. Neće posal uteć. Ima i sutra dan. Basketball
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/6/2023, 06:28

Mnogo zajebana stvar. Ko god je pratija rat u Siriji (a ima nas ovdi koji jesmo), sjetit će se kakve je glavobolje ovo zadavalo Sirijskoj vojsci, pogotovo u gradskim sredinama.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/6/2023, 07:11

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2023, 08:53

Rusi se skrivali iza oklopnog vozila pogođenog Stugnom. Ne znam kakve mogu biti posljedice za njih , tu je više faktor sreće. Ako ne probije na drugu stranu, možda i prođu "lišo"


međutim ovi Rusi ovdje su fasovali u ovom oklopu, možda se koji lakše ranjeni izvuka


Tu je i neka prednost zapadnog oklopa u odnosu na sovjetski(ruski nakon 2000tih nije ništa lošiji od zapadnog). jer postoji dobra šansa da izađeš živ i neokrznut.. ne uvijek jel da

inače ima pun k videa gdje ovi Ukrajinski dronovi kamikaze se zabijaju i nanose gubitke Rusima. Rekao bih da trenutno oni nanose najveće gubitke Rusima, 


sa druge strane me je iskreno strah otići na Ruske kanale , kada vidim šta rade njihovi helikopteri Ukrajincima (morate kliknut na link).  Svaki dan ovakve snimke.  
Ukrajinci svako malo objave da su "oborili" neki K52, ali nažalost nije točno. Nema dokaza, nema slike, nema potvrde sa Ruskih telegram kanala, nema Oryx updatea - nije se dogodilo. 




za ovu ekipa koja prodaje priče "nemaju rusi gubitke u Pjatakaka"(kako se već zove) selu.. ovo je navodno sa Ruskog telegram kanala. Nisam osobno otišao na njega, i nisam išao provjeravati koliko je legit.
Govore da je poginuo jedan njihov zapovjednik Oset, i cijeli njegov bataljun.  dole u komentarima imate ime telegram kanala pa provjeravajte koliko je točno. mogao bi cili dan provoditi tako, a i bih ako bi netko plaća 3000€ mjesečno :) 


Inače netreba zaboraviti da Rusija često preuveličava neke stvari pa čak i vlastite gubitke da pojedini RU blogeri dobiju neki efekt. Primjer je onaj napad gdje su dva RU bloga pisali o 100 mrtvih i stotinama ranjenjih zbog neposobnog Dagenestanskog generala, izašle snimke, po tim snimkama(osim ako nešto nije bilo kasnije) to nije baš realno.  ja  bih rekao do 100 mrtvih i ranjenih(dakle 15-20mrtvih ostalo ranjeni) i to maksimalno. tako i ovdje sumnjam da je poginulo par stotina RU vojnika od bataljuna toga zapovjednika, bilo bi leševa svugdje po putu i ukrajinci bi ih sa guštom slikali(ok takve slike kruže UKR telegram grupama) ali nema 300,400 leševa. Vjerojatno su Ukrajinci u napadu dronovima ili artiljeriom poklopili toga zapovjedniak, nastao je kaos i panika, dio njih je uteka u tom kaosu, , dio je ostao bez komunikacije gdje su zapeli negdje i eliminirali, sve skupa radi se vjerojatno od par desetaka mrtvih i ranjenih skupa.. te priče stotine mrtvih, čak i Rusi fantaziraju i preuveličavaju svoje gubitke, rado bi Ukrajinci naslagali 300,400,500 leševa u šlepere, slikavali i poslali u Rusiju, kao što su radili na početku rata. 

dalje
Međutim Ukrajinci su pustili snimku uništavanja više komada RU tehnike i drugih stvari na tom selu. Geopotvrđeno je da je to iz toga sela.  Sada neka RUsi puste snimke gdje oni navodno uništavaju iste te Ukraince koje su "pustili u zamku".. možeš mislit, objavljuju da imaju teške gubitke i snimke to potvrđuju. 



-------------------

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 20/6/2023, 10:11

Meksiko je nedavno pokazao zainteresiranost da se pridruži BRICS-u.

I koja je reakcija susjednog SAD-a?

Zadnjih dana svi vide da se intenzivno priprema vojna akcija kojom će Američka vojska izvršiti invaziju na Meksiko pod izgovorom obračuna s meksičkim kartelima.

https://www.dailykos.com/stories/2023/5/26/2171543/--Invade-Mexico-moves-from-fringe-MAGA-plan-to-GOP-party-plank

https://www.washingtontimes.com/news/2023/jun/19/public-backs-gop-calls-us-military-attack-mexican-/

https://thehill.com/policy/defense/4054433-more-republicans-want-to-take-the-fight-to-mexicos-cartels-experts-say-its-a-bad-idea/

-----------------------------

Infantilno razmišljanje političara na vlasti: kad mogu Rusi, zašto ne bismo i mi?

Nadam se da će Rusija i Kina pomagati jadnim Meksikancima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/6/2023, 10:12

Pa neka ih napadnu. Baš nas brige. Nisu naša posla.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2023, 10:15

U tom slučaju dajem podršku Meksikancima, kao što sada dajem podršku Ukrajincima. itd.

Dalje, prije par dana što sam objavio one ogromne gljive, koje su nastale zbog Stormshadow krstarećih raketa. (1-2). došle satelitske snimke. Rusi su na željeznici imali skladište svega.. streljiva, goriva. Sekundarne eksplozije su izbrisale cijelo skladište i napravile ogromnu štetu na željezničkom kolodvoru

  čak i obližnje kuće su izgorile koliko je tu bilo goriva, mazuta, baruta itd. (sama krstareća raketa ne može uzrokovati niti približno ovakvu štetu ako unutra nema nekoliko skladišta zapaljivog i eksplozivnog materijala, naravno)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2023, 10:29



Ruski helikopter gađa UKR tenk, usporio sam snimku maksimalno, izgleda da ga je uništio ovako ..

koriste VIHR raketu , googla sam, na wiki ima 8km domet, i veliku probojnost. jebiga RU helikopteri su ukrajincima trenutno najveći problem. 

artiljerija im je ugušena, i ove priče "ukrajince poklapaju u selu artiljeriom", kurac, čim padne par granata, otkriju ih UKR dronovi i kontra -artiljerijski radari, i navode UKR artiljeriju na njih, koja je precizinija i ima veći domet. 

ali helikopteri jebiga rade sranja. vjerojatno će zbog njih trebati zaustaviti ofenzivu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/6/2023, 10:41

Čini se da ukrajinska ofenziva prema Robotyneu propada. Linija se manje-više vratila gdi je i bila prije pokretanja ofenzive.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/6/2023, 10:49

Što se tiče sela Piatijatky, čini se da Ukri još uvik drže dio mjesta, dok je drugi dio (cca 60% sela) zapravo siva zona. Ukrajinske snage su zasad koncentrirale napade zapadno i jugozapadno od navedenog sela u pravcu mjesta Zherebyanky. Vjerovatni cilj je da napreduju pravcem Piatijatky-Zherebyanky-Luhove-Lisne-Verkhnia (obala Dnjepra) jer bi se ugrožavanjem ovog pravca ruske snage morale povući iz Kamyanske i s dijela obale Dnjepra prema Vasilivki.
Ruske snage zasad zaustavljaju te napade, što borbenih helikopterima, što kamikaz dronovima Lancet-3M, ali i artiljerijom (bez obzira što i sami na tom planu trpe gubitke zbog ukrajinskih kamikaza dronova).
Zasad smo u fazi međusobnog iscrpljivanja snaga, ostaje da se vidi koliko će Ukri uspjeti izdržati.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 20/6/2023, 12:08

Nijemci su se vrlo uspješno riješili ovisnosti o ruskom plinu, pa nije jasno zašto ih je sad uhvatila frka od nestašice.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2023, 13:51

Julian Ropcke o UKr i RU gubicima za to selo. Primjećujem da su ovo snimke sa onoga videa što sam stavio prije dan-dva gdje Ukrajinci jurišaju na to selo, i gdje se vidi da im je par vozila oštećeno, pa onda iz njih izlazi pješadija i juriša na rovove na rubu šume(tu su vjerojatno potaracali dio Rusa). a onda na šumu pada par granata(to je valjda ta famozna artiljerija koja je trebala istrebiti Ukraince)


selo je osvojeno, uz obostrane gubitke, rekao bi po količini snimki i komentarima po telegramu da su Ruski nešto veći ako je bitno..

Rusi su pokrenuli neku ofanzivu na sjevero-istočnoj Ukrajini, Kremina front, napredovali su 500-2km brisanog prostora gdje je vrlo malo koncetracije vojske (siva zona)..

da im ne ide glatko... dronovi će odlučiti rat


Strelkov govori da Ukrajinci već napadaju dalje iz toga mjesta na kojem raspravljamo cijelo vrijeme.


negdje sam pročitao da je neka Ruska kolona vozila koja je išla u kontra-napad "poklopljena" pa ovo uzmite sa rezervom dok se ne pojave ikakvi dokazi(video ili barem pouzdani telegram komentari sa 2-3 pouzdana RU telegram kanala). do tada računaj nije se dogodilo.


ovo na kraju mi izgleda kao tenk možda čak i zapadni koji je pogođen RU protutenkovskom raketom


iako izgleda kao ogromna eksplozija, postoji šansa da je tenk i preživio.. ovisi gdje ga je pogodila, i aktivacija ERA oklopa, iako mi ovo izgleda kao pogodak straga /s boka.. što nedaje baš puno šanse za preživljavanje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2023, 14:17

AssadNaPodmornici wrote:

Strelkov govori da Ukrajinci već napadaju dalje iz toga mjesta na kojem raspravljamo cijelo vrijeme.


negdje sam pročitao da je neka Ruska kolona vozila koja je išla u kontra-napad "poklopljena" pa ovo uzmite sa rezervom dok se ne pojave ikakvi dokazi(video ili barem pouzdani telegram komentari sa 2-3 pouzdana RU telegram kanala). do tada računaj nije se dogodilo.

evo quotam sam sebe.. potvrđujemo ove navode Strelkova i Ukrajinaca

Izgleda da je Ruska tehnika koja je bila u susjednom selu od toga Pjatihaktija (kako se već zove) poklopljena. 

Što znači da RU navodi o tome "da su se namjerno povukli bez gubitaka, a onda poklopili ukrajince sa neograničenim brojem granata a onda u protu napadu ih izbacili iz sela" nisu bili točni.



možemo zaključiti da su Ukrajinci uz gadne obostrane gubitke(nešto veće Ruske) osvojili to selo. Rusi su pokušali sa manjim artiljerijskim udarom da ih istjeraju i poslali su izgleda par vozila da ih zaustave koja su izgleda spaljena u susjendom selu što znači da se borbe prenose već tamo, što znači da su Ukrajinci vjerojatno "čvrsto" u tom selu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2023, 16:35

ovo je neugodno koliko dnevno Ukrajnci izbace novih snimki napada dronovima.
doslovno neugodno. 


najgore od svega, hvalio sam Ruske dronove lancet i stvarno su bili gadni.. međutim ovi ukrajinski dronovi kamikaze su modificirani civilni dronovi, istina kraćeg dometa od lanceta, ali su vjerojatno jeftiniji 10-20x, i defacto imaju istu probojnost.  jedino što imaju kratak domet, možda 10km max, pa stoga ne mogu toliko uništavati strateške ciljeve, kao lanceti, a sve ostalo isti kurac plus kako rekoh puno su jeftiniji a ukrajina ih ima na bacanje izgleda.. izgleda da sve ove kineske tvornice isporučuju ukrajincima dronove u ogromnim količinama a sve plaća zapad

a svaki dan izlazi ne jedna snimka, nego koliko ovakvih kompilacija. naravno imajte na umu da svaki od pogodaka nema snimku od drugog drona da potvrdi uništavanje , ali osim tenka koji je pogođen sprijeda jebiga tu ne možeš tenk uništiti RPG minom na dronu, sve ostalo je vjerojatno uništeno. 
p.s ovo uništi i tenk, gledao sam hrpu snimki, ali ako pogodi iza u motor , onda se motor zapali, a posada panično pobjegne iz tenka (a što je i normalno) a onda se požar proširi dalje i totalno uništi tenk ili tenk bude oneposoboljen 

ponavljam ovakvih kompilacija dnevno izlazi već nekoliko. 
dosta su povoljniji gubici već.
možda i jest najbolja sada taktika da Ukrajinci lagano idu naprijed. osvoje jedno selo. prisile ruse na djelovanje, a onda ih prže artiljeriom i dronovima. naravno nastupaju ne preduboko da ih Ruski helikopteri ne bi spizdili previše. idu na šemu iscrpljivanja

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 20/6/2023, 18:28

TOS-1A "Solntsepyok" burns out the positions of the Khokhols in the Avdeevka direction.



crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/6/2023, 18:51

Ruske haubice rade u 16. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Screen40

I tenkovi:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Screen42

:W :D

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum