ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/7/2023, 15:10

AssadNaPodmornici wrote:
Ako Ukrainci moraju napadati, koja je poanta Ruskih samoubilačkih napada?
Prigožin je tražio da ministar obrane Sergej Šojgu i načelnik glavnog stožera Valerij Gerasimov - koje je kritizirao zbog, kako kaže, katastrofalnog vodstva rata protiv Ukrajine - dođu u Rostov. Rekao je da ima 25.000 boraca koji će "vratiti pravdu" i naveo je, bez pružanja dokaza, da je ruska vojska ubila veliki broj boraca iz njegove privatne milicije Wagner u zračnom napadu, što je ministarstvo obrane zanijekalo.

Prigožinova milicija Wagner predvodila je zauzimanje ukrajinskog grada Bahmuta prošlog mjeseca, a on već mjesecima otvoreno optužuje Šojgua i Gerasimova za nesposobnost i uskraćivanje Wagneru streljiva i podrške. U petak se činilo da je prešao novu crtu u tom sukobu, rekavši da je Putinovo obrazloženje za invaziju na Ukrajinu prije 16 mjeseci bilo temeljeno na lažima koje je izmislio vrh vojske. "Rat je bio potreban... kako bi Šojgu mogao postati maršal... kako bi mogao dobiti drugu medalju 'heroja' (Rusije)", rekao je Prigožin u video isječku.

https://www.vecernji.hr/vijesti/proukrajinska-skupina-rusa-na-bojnom-polju-smo-neprijatelji-ali-sada-prigozin-govori-istinu-1690215

RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/7/2023, 22:48



ukrajinci modificirali prastare S-200 sovjetske rakete za napad na kopnene ciljeve


pitali Bidena zašto cluster streljivo i to sada?
ovaj kao iz topa "ostali su bez granata". hahah koji luđak. mislim ovo je nagađanje da nemaju ukrajinci neograničeno streljiva da ispaljuju više granata od rusije non stop, ali ovaj ispuca ko iz topa. 

ukrajincima će kazetne bombe očito služiti kao privremeno rješenje dok zapad ne pojača proizvodnju . sreća da ih amerika na stotine tisuća komada tih granata poslati



usput ima toliko gomile videa gubitaka na obje strane, da treba mi uru vremena za sve prožvačem.. a sa druge strane nije bilo nekog teritorijalnog pomaka, "brdo vamo , brdo tamo, pola sela vamo-tamo" nije vrijedno spomena

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 9/7/2023, 23:25

AssadNaPodmornici wrote:


usput ima toliko gomile videa gubitaka na obje strane, da treba mi uru vremena za sve prožvačem.. a sa druge strane nije bilo nekog teritorijalnog pomaka, "brdo vamo , brdo tamo, pola sela vamo-tamo" nije vrijedno spomena
u tom i je problem
obje strane još uvijek žestoko ratuju
nije kao kod nas kad su se srbi pokupili i dali u bijeg
s obzirom koliko rusi uzvraćaju Ukrajinci su dobro i povratili svoja područja
za vrijeme stanke rusi su se stvarno dobro ukopali i drže područja
najgora su minirana područja
naravno i to satelitsko ratovanje gdje iz velikih daljina vide svakog pojedinca i ciljaju svaku veću metu- tenk a nije ni došao blizu njih

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/7/2023, 11:25

gubici u RU artiljeriji su ključ UKR pobjede. jutro počinje sa nova dva uništena GRAD-21

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 10/7/2023, 12:08

Brz pregled - pokolj Ukrajinaca i zapadne tehnike u tzv. ukrajinskoj protuofenzivi.

Idemo dalje.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2907
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 10/7/2023, 18:36

AlfaOmega wrote:

Ukrajinska ofenziva u Zaporožju čini se jenjava. Jučer i danas su tu i tam zabilježeni neki pomaci, ali sve je to jalovo ak se uzmi u obzir gdi je cilj. 
To pak samo po sebi implicira da sve ovo dosad što im je zapad isporučio ni dovoljno (Leopardi su prilično zakazali). Ili su možda pak dobili naredbu da sačuvaju resurse da neki drugi put (plan B je idalje pričat kak prava ofenziva zapravo još ni ni počela). Možda plan B i nije loš. Sačekati Abramse i F-16 zrakoplove, pa prije rasputitse (period u listopadu kad teren zbog jesenjih kiša postaje neprohodan) krenuti nanovo. 
Ipak, sve su prilike da će na obuci za F-16 zrakoplove trebati više vremena, što bi značilo da je za Ukre možda bolje čekati - ili siječanj (kad se teren stvrdne usljed leda) ili pak naredni svibanj (kad prestanu proljetne kiše). Kak god, vrijeme je na strani Rusa. Njima se nigdi ne žuri.
Da, ali šta ako Rusi u međuvremenu pokrenu svoju ofenzivu
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/7/2023, 18:49

Sa čime? Kao Steiner koji je sa 40 ispravnih tenkova dobio naredbu da pokrene kontru i odbaci Crvenu Armiju od Berlina. Vidiš i sam u par slika gdje su Rusi pokušali par kontra napada završili su spaljenog oklopa i uništenih vojnika bez da su vidjeli Ukrainca. Ovo će biti rat iscrpljivanja. Tko može više granata i dronova ubaciti na bojište taj će diktirati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 10/7/2023, 18:51

AssadNaPodmornici wrote:Sa čime? Kao Steiner koji je sa 40 ispravnih tenkova dobio naredbu da pokrene kontru i odbaci Crvenu Armiju od Berlina. Vidiš i sam u par slika gdje su Rusi pokušali par kontra napada završili su spaljenog oklopa i uništenih vojnika bez da su vidjeli Ukrainca. Ovo će biti rat iscrpljivanja. Tko može više granata i dronova ubaciti na bojište taj će diktirati
Ti si budala i to je sve
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Piglet and Šandor Winnetou dislike this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/7/2023, 20:55

Pa i jesam budala jer te pustim na normalnu temu, umisto da ti odmah brišem upise. Aj ti lipo sa zemom i mentalitetom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/7/2023, 22:30

AssadNaPodmornici wrote:Sa čime? Kao Steiner koji je sa 40 ispravnih tenkova dobio naredbu da pokrene kontru i odbaci Crvenu Armiju od Berlina. Vidiš i sam u par slika gdje su Rusi pokušali par kontra napada završili su spaljenog oklopa i uništenih vojnika bez da su vidjeli Ukrainca. Ovo će biti rat iscrpljivanja. Tko može više granata i dronova ubaciti na bojište taj će diktirati
Rusi su sad u defanzivnom modu. Iak i sami trpe gubitke, činjenica je da se Ukri brže troše dok su u ofenzivi (zapad pak presporo nadomješta te gubitke). Možda kvantitativno ti gubici kotiraju negdi približno (ono na šest svojih izgubljenih tenkova, Rusima uspiju uništiti pet), ali činjenica je da Rusija idalje raspolaže sa puno više tehnike. Tak da za Ukre nikak nije dobro što se troše intenzitetom kojim se troše, tim više jerbo je dosadašnji progres realno za kurac. Rusi pak ak osjete zamor kod AFU-a, neće gubiti priliku i krenuti u svoju kontru.

Ukrima je najpametnije zaustaviti ovo, konsolidirati snage i pokušati negdi drugo kad stignu Abramsi (pod uslovom da Ameri neće kenjati ka Britsi oko uporabe istih). Surovikinovu liniju nisu trebali napadati. Iskreno me je iznenadilo da su taj potez odabrali za ofenzivu.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/7/2023, 22:38

Ovo ko neka ozbiljna rasprava jel mogu Rusi napadat i osvojit nešto ili ne. Ajde sad kad ste navalili jer mi se nije danas tilo mišat u to jer mi nekako to nije tema al ovako: normalno da mogu nešto osvojit ako koncentriraju snage tu negdje gdje namjeravaju izvršiti napad i promijene i poboljšaju taktiku napada ( ono slanje tenkova bez ikakve podrške u napad je totalno ludilo koje nitko osim đenerala Šojgua i te ekipe ne razumije ). Također problem bi im sad predstavljala i ova sačma ( kazetna municija ) koja stiže jer ako pješadija i lako oklopljena vozila kreću u napad onda su na otvorenome pa ih ovo jednostavno pomete i to je to. Također postoji još jedna stvar a to je ovo sijanje minskih polja jer kako oni ( Ukrajinci ) ne mogu kroz to tako neš moć ni ti na tom pravcu krenit u nekakvi juriš jer je minirano. I tako to. Mislim glupo mi je reč da ne bi mogli nešto i osvojit al onda ovo šta sam sad napisao treba uzet u obzir s obzirom na datu trenutnu situaciju na bojištu odnosno bojištima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/7/2023, 23:01

Siva zona sjeveroistočno od Avdiivke proširena je nakon pokušaja ruskog napada na to područje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/7/2023, 23:09

AlfaOmega wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Sa čime? Kao Steiner koji je sa 40 ispravnih tenkova dobio naredbu da pokrene kontru i odbaci Crvenu Armiju od Berlina. Vidiš i sam u par slika gdje su Rusi pokušali par kontra napada završili su spaljenog oklopa i uništenih vojnika bez da su vidjeli Ukrainca. Ovo će biti rat iscrpljivanja. Tko može više granata i dronova ubaciti na bojište taj će diktirati
Rusi su sad u defanzivnom modu. Iak i sami trpe gubitke, činjenica je da se Ukri brže troše dok su u ofenzivi (zapad pak presporo nadomješta te gubitke). Možda kvantitativno ti gubici kotiraju negdi približno (ono na šest svojih izgubljenih tenkova, Rusima uspiju uništiti pet), ali činjenica je da Rusija idalje raspolaže sa puno više tehnike. Tak da za Ukre nikak nije dobro što se troše intenzitetom kojim se troše, tim više jerbo je dosadašnji progres realno za kurac. Rusi pak ak osjete zamor kod AFU-a, neće gubiti priliku i krenuti u svoju kontru.

Ukrima je najpametnije zaustaviti ovo, konsolidirati snage i pokušati negdi drugo kad stignu Abramsi (pod uslovom da Ameri neće kenjati ka Britsi oko uporabe istih). Surovikinovu liniju nisu trebali napadati. Iskreno me je iznenadilo da su taj potez odabrali za ofenzivu.
nisu toliki gubici kako si i sam rekao, dapače prema ovima što su analizirali video snimke gubitaka, mislim da je stanje obrnuto 6:5 ali nije niti bitno. Gubici su tu negdje, i nisu toliko veliki. Kako UKR nije u kontri angažirala većinu resursa, tako nije niti Rusiija. ovo su bile gadne "čarke" sa 4-5 prednjih brigada jedne i druge strane, a obje strane su imale goleme rezerve . 
Ukrajinci su skužili da od kontre ništa i stali su . Dakle kontra nije uspjela, gubici su izjednačeni sa obje strane , i težina gubitaka je nešto osrednja sve skupa. kako osrednja?
 Zadnji update Ukrajina 169 gubitaka(od toga 60 đipova), Rusija 150gubitaka(30 haubica, spgova i mrlsova, dosta kamiona, u tenkovima li-la) , sve skupa to su srednji gubici za jednu i drugu stranu, otprilike na razini jedne uništene brigade možda. .

recimo kod ugljedara Rusi su samo u 2 mjesecu ove godine izgubili 130 komada tehnike.

ostatak tehnike kada se rasporedi je sljedeći - RUsi i dalje imaju više tenkova,  i topovskih cijevi i MRLSova ali ne toliko više. Ukrajinci imaju više vojnih džipova. Što se tiče količine artiljerijskog streljiva(u to uključujem i MRLS) situacija je li-la , sa naglaskom da ukrajinska (zapadna) artiljerija ipak ima pun više dronova, i puno više preciznijeg streljiva i nanosi veće gubitke rusima nego obrnuto. 
uz dolazak kazetnog streljiva i povećanje proizvodnje na zapadu, UKR artiljerija će imati sve veću prevlast.

ali jebiga Rusi imaju K52 helikoptere i avijaciju sa FAB250 i FAB500 bombama, i Lancet dronove, pa su oni zamjenili artiljeriju i extremno je nemoguće napredovati protiv ovoga.
Sa druge strane Rusima je nemoguće napredovati vs Ukrajinaca koji također imaju mine, javeline, nlaw, artiljeriju i dronove u još većim količinama, i kazetno oružje. 
K52 helikopteri za napredovanje bi morali bii izloženi UKR PZO sustavima i ponovo bi trpili gubitke.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 11/7/2023, 07:09

lijepa vijest utorkom , ne dati disati okupatoru neka se 24h osvrcu oko sene nemirni... koja gadna cunka

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 6d58d3c9-b766-41d9-9caa-bca223efb2f1




UBIJEN je Stanislav Ržicki, zamjenik načelnika odjela za mobilizacijski rad, objavljeno je na Telegram kanalima Shot, Baza i Mash. Ruska državna novinska agencija TASS potvrdila je izvješća pozivajući se na izvore u policiji. Uprava Krasnodara je za medije potvrdila kako se trenutno istražuju okolnosti smrti.
42-godišnji Ržicki je upucan jutros dok je trčao u blizini Olympus Arene u Krasnodaru. Napadač je četiri puta pogodio Ržickog "u leđa i prsa" prije nego što je nestao. Ržicki je preminuo na mjestu pucnjave. Otvoren je kazneni postupak zbog njegovog ubojstva. 


Telegram kanali javljaju da je Ržicki bio kapetan drugog ranga. Prema ukrajinskoj bazi podataka Myrotvorets, "izravno je sudjelovao u vojnoj invaziji na Ukrajinu", te je zapovijedao podmornicom Alrosa, u sastavu Crnomorske flote.
Ukrajinski mediji uvrstili su Ržickog na popis kapetana ruskih podmornica koji su, prema njihovim podacima, izveli napad na Vinicu 14. srpnja 2022., u kojem je poginulo 27 ljudi.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/7/2023, 08:49

"Minska polja i ruske utvrđene crte obrane su veliki problem za našu ofanzivu. Nadalje, glavna opasnost za naše snage su ruski jurišni helikopteri, bespilotne letjelice i topništvo koji ne dopuštaju razvoj ofenzive. Naša 'vojska dronova' također nije uspjela donijeti rezultate zbog ruskih sustava elektronskog djelovanja jer su svi signali ometani pa ostaju bez komunikacije i podrške." Izjavio je u intervjuu za Financial Times ministar obrane Ukrajine Reznikov žaleći se da ruski sustavi za ED mogu ometati navođeno streljivo i projektile iz VLR M142 HIMARS.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/7/2023, 08:58

Tijekom jučerašnjeg dana bilo je još mic-po-mic napredovanja Ukrajinaca, pa da ne ispadne da to ignoriram, pogledajmo što i kak, jel:

-prvi pomak prema mijestu Pryyutne (iz pravca Novodarivke napad su pokrenule postrojbe 110. brigade TO Ukrajine dok su postrojbe 31. mehanizirane brigade OS Ukrajine pokrenule napad iz pravca Rivnopila južno prema mjestu Pryyutne) uspili su napredovali od 300 do 1000 metara iz oba pravca. Položaje ispred mjesta Pryyutne inače brani. 394. motostreljačka pukovnija OS RF. Na širem području mjesta raspoređene su 34. gardijska motostreljačka brigada OS RF i 143. motostreljačka pukovnija OS RF. Borbe na ovom području traju već nekoliko dana.
-postrojbe 65. mehanizirane brigade i 47. mehanizirane brigade OS Ukrajine napredovale su dodatnih 500 metara prema mjestu Rabotine. U napadu sudjeluje nekoliko BVP M2A2 ODS Bradley i dva Leopard 2A6 tenka. Daljnje ukrajinsko napredovanje zaustavilo je djelovanje TOS-1A sustava. Ruske snage na području mjesta Rabotine sastavljene su inače od postrojbi 291. gardijske motostreljačke pukovnije, postrojbe BARS-3, postrojbe BARS-14 Sarmat, 71.motostreljačke pukovnije, 45.samostalne gardijske brigade Spetznaza i 1430. motostrljačke pukovnije.
-na zaporoškoj bojišnici, ukrajinske snage se nastoje ponovno ući u mjesto Pyatykhatky, pokrenule su i novi napad prema mjestu Zherebyanky grupiraju snage 429. motostreljačka pukovnija OS RF, postrojbe BARS-6 "Krim" , BARS-32 "Pavel Sudoplatov", bojne "Alania" , bojne "Oluja" /dobrovoljci iz Južne Osetije i 95.motostreljačke pukovnije.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 11/7/2023, 09:22

kao sto napisah nakon 100-ak dana agresije fasista na suverenu drzavu a vidjevsi kuda to vodi... da ponovim , rat ce trajati 4-5g. ukrajina pobijedi a rusija ne izgubi , NATO vojnik bude na granicama s rusijom te pripomogne istoj u obrani od agresije fasista iz kine , u buducnosti s vise "ruskih" drzava...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/7/2023, 09:52

ringu sam dao priliku da piše, čak i ludom eri i mentalitetu više puta, ali nema pomoći. brišem vam sve automatski, možda vam pustim novu priliku za mjesec dana, ali ne brinite se, imate cijeli forum za spamanje i svađanje i vrijeđanje, i možete otvoriti neograničen broj drugih rasprava, i nitko vam neće ništa, osim ako baš teško ne kršite zakone RH tipa ne prijetite drugim članovima foruma da će te ih kasapiti nožima itd. 

.....


uništen radar od S-400 sustava i jedan lanser.  naravno svaka PZO baterija Ruska i Zapadna ima radare, komadne stanice, i nekoliko lansera. najvažniji su radari i komadna stanica i ljudska posada koja upravlja radarima i komadnim stanicama. 

e da ovo potvrđuje i jedan Ruski telegram, zapravo od njega je i došla ova informacija i poginula su im 3 člana posade, vjerojatno oni koji su bili u radarskoj stanici ili šta već. takvi specijalisti zahtjevaju veliku obuku. kažu da su uništeni HIMARS sustavima, da im nije jasno kako su locirani, i da su živi izgorili unutar.(ruski izvor). 

dakle cijela baterija je onesposobljena dok ne porizvedeš nove radare i ne pošalješ 3 nove kamikaze da budu u njima. 

ako uništiš 1-2 lansera , šteta je tu, ali nije kritična baterija i dalje funkcionira. 
------------
naravno , ginu i Ukrajinci da netko ne bi imao iluziju, i zapadna tehnika gori jednako kao i Ruska, cijelo vrijeme tvrdim da je Ruska tehnika li-la što se tiče kvalitete u odnosu na zapadno oružje. samo je pitanje tko može veću količinu oružja staviti na frontu, ja se nadam zapad .. 


ima još videa gubitaka i na obje strane. vidit ću kasnije ima li koji zanimljiv video ili slika , nemoram stavljati svaku sliku i videu.


prevedeni Ruski "manual"(upute) kako se nositi sa ofanzivom mehaniziranih UKR brigada . nisam čitao raspravu kasnije ću. tko hoće, evo vam link. iskreno Rusi se nose za sada OK , ne gube velik teritorij, sve skupa su gubici li-la barem na zaporožje pravcu, ali UKR preuzima inicijativu pa ćemo vidjeti. treba imati na umu kako većina UKR rezervi još nije ušla u borbu nisu niti Ruske. 

ovako što čitam prema komentarima okolo, UKR će se fokusirati na lociranje i uništavanje RU logistike, artiljerije i PZO , žele stvoriti recimo Rusima rupu u granatama, a onda su im svi ovi tenkovi i haubice što ih imaju - zakurac. vidit ćemo. 
uništavanje PZO je također super stvar, onda će sve više dronova ići sve dublje i nalaziti mete, a dobro će doći kada dođe zapadna avijacija. ne treba očekivati čudesa, jer čak i da zapad pošalje 100 F-16block30 aviona, Rusija ima opet 3-4x više aviona slične kvalitete, ali će ovo otvoriti nove mogućnosti Ukrajincima. po meni se čini najviše u korištenju efiksnijem HAARm raketa i JDAM bombi te eventualni lov na Ruske K52 helikoptere koji nanose najviše gubitaka Ukrajinaca a niti jedan helikopter nažalost nije uništen zadnjih mjesec dana od kada je kontra - jedan je oštećen. na sreću  Wagner je oborio nekoliko helikoptera i aviona ali UKR(zapadna) PZO nije



Last edited by AssadNaPodmornici on 11/7/2023, 09:58; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/7/2023, 11:10

Navodno likvidiran Ruski kapetan podmornice u okupiranom gradu Berdijansku. As je išao trčati parkom i već je koristio prije rutu koju je online objavio.
Naravno jednu večer ga samo sačekao neki Ukr domoljub i sprašio mu 4 metka u leđa. Sada trči u paklu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/7/2023, 14:22

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/7/2023, 20:14

nastavlja se likvidacija RU tehnike. Međutim na video snimkama ima i nekoliko promašaja. Što ne znači da ti sustavi na kraju nisu uništeni. Ovo je bogom dano za uništavanje HIMARSima sa GPS streljivom i 180 000 tungsten kuglica. Snimka ne traje do kraja iz nekog razloga, moguće da je dron uništen ili šta ja znam.. svakako jednom kada su zabilježene kordinate, mogu uništiti ove sustave tako da ispale još par granata.

edit: video


Last edited by AssadNaPodmornici on 11/7/2023, 21:15; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum