ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 1 Aug - 7:39

ima još videa gubitaka uglavnom više Ruskih, ali tko će sve stavljati. nema nekih promjena na terenu.
edit; gonzalo lira, (za ekipu koja malo detaljnije prati rat) je pušten iz zatvora. inače imao je dosta followera u USA, pričao je pizdarije , navijao za Rusiju otvoreno u Harkivu, dok ga prije 2-3 mjeseca SBU Ukrajinski nije uhapsio, dosta su ga i trpili. 

međutim pošto je Američki državljanin, imao je dosta followera u USA, a USA je ipak kakva takva demokracija , pa su njegovi ljudi zvali kongresnike(republikance i demokrate) koji su onda izlobirali kod USA vlade da ovi zatraže od UKR vlade da ga puste. šteta.. ali OK. 


inače zamisli da netko kod nas zove recimo zastupnika iz HDZa ili SDPa i ljudi zovu i da utječu na Plenkovića da napravi neku odluku. nema šanse. USA je ipak još uvijek kakva takva demokracija. 

u Rusiji opet da pokušaš nešto takvo nazvati nekog iz Dume, da utječe na Rusku vladu(Putina) pokupio bi te FSB.

AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 1 Aug - 9:48

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 1 Aug - 11:15

Više sreće nego pameti su imali Ukrajinci u napadu Ruskog drona kamikaze na Njemački PZO sustav.  Nije došlo do eksplozije lansera sa raketama i tako je ovo relativno lako za popravit.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 1 Aug - 11:16

kako to da ruski dronovi lancet jebu i zapadne PZO sustave i to IRIS_T je defacto zadnja generacija Njemačke pameti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 1 Aug - 11:18

AssadNaPodmornici wrote:kako to da ruski dronovi lancet jebu i zapadne PZO sustave i to IRIS_T je defacto zadnja generacija Njemačke pameti.
Ruske pameti. Uzeli su raketu zrak zrak iz SSSR-a i po njoj napravili ovu raketu zemlja zrak koja je u Irisu-u.

https://en.wikipedia.org/wiki/R-73_(missile)
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 1 Aug - 11:22

Neki pišu u komentarima da je to zapravo kvalitetni drveni mamac. Izgleda jako kvalitetno. Ali izgleda da ga je Ruski dron falio , ono izgleda mi po snimci da je zakačio krilom.. drvo ili lanser sa raketama.. zato nije došlo do neke eksplozije što god bilo. 

ako su i Ukrajinci napravili mamac onda su trebali držati jezik za zubima


čitam komentare izgleda da je vjerojatno bio drveni mamac, ekipa pomalo stavlja razlike.. sve jedno, dron ga je falio , okrza

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Tue 1 Aug - 12:21

I meni izgleda kao mamac, nema nikakve sekundarne explozije niti vatre a do koje je moralo doći da je raketa u lanseru. To je moguće jedino da je lanser prazan a čisto sumnjam da takvi lanseri budu gdje jesu sa svojom svrhom a prazni, nema mi logike.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 1 Aug - 12:55

Šandor Winnetou wrote:I meni izgleda kao mamac, nema nikakve sekundarne explozije niti vatre a do koje je moralo doći da je raketa u lanseru. To je moguće jedino da je lanser prazan a čisto sumnjam da takvi lanseri budu gdje jesu sa svojom svrhom a prazni, nema mi logike.
dron izgleda da je i falio tkz lanser, uspori snimku, meni izgleda kao da je zabio krilo u njega i nije eksplodirao. jer gledao sam neke snimke pogode i zapale i drvo oni. 
neki su drugi uspoređivali kažu da je drvo ovo. .nije niti bitno, ako je drvo ukrajinci su trebali šutiti a ne se hvaliti odmah ..drugi put će rusi gledati malo pametnije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Tue 1 Aug - 13:12

AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:I meni izgleda kao mamac, nema nikakve sekundarne explozije niti vatre a do koje je moralo doći da je raketa u lanseru. To je moguće jedino da je lanser prazan a čisto sumnjam da takvi lanseri budu gdje jesu sa svojom svrhom a prazni, nema mi logike.
dron izgleda da je i falio tkz lanser, uspori snimku, meni izgleda kao da je zabio krilo u njega i nije eksplodirao. jer gledao sam neke snimke pogode i zapale i drvo oni. 
neki su drugi uspoređivali kažu da je drvo ovo. .nije niti bitno, ako je drvo ukrajinci su trebali šutiti a ne se hvaliti odmah ..drugi put će rusi gledati malo pametnije
Jeste ga falio ali ga je opalio svojim stabilizatorom a u tom sudaru je dovoljno kinetičke energije da zapali gorivo u raketi pogotovo jer je i sam dron explodirao. Zato sam mišljenja da se radi o mamcu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 2 Aug - 15:07

Ukraina dobija artiljerijski rat 


Usput danas snimka dva uništena Ruska Piona najveće samohodne haubice. Tko hoće neka naljepi snimku ja ću kasnije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Wed 2 Aug - 17:33

AssadNaPodmornici wrote:
Tko hoće neka naljepi snimku ja ću kasnije

Našao sam ja nešto, jel to?

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Wed 2 Aug - 17:54

AssadNaPodmornici wrote:kako to da ruski dronovi lancet jebu i zapadne PZO sustave i to IRIS_T je defacto zadnja generacija Njemačke pameti.
baš i nije.

nitko novu tehnologiju ne prodaje dalje dok ne izađe nova generacija.

kao što pisah o sukobu u siriji, ako dođe do konvencionalnog rata, rusi mogu pušiti kurac.

želje, pozdravi i čestitke su na narodnom radiju.

ova avantura patuljka rusiju će koštati enormno.

četnici, rusofili i slični će za par godina tipkati kako je krivoslavlje opet oštećeno.

rusija će ovo debelo platiti, kao i njemačka nakon drugog rata. svaki metak koji je poslan, raketa, granata. sve će to stoka platiti.

(di je onaj gnječ? kada sam mu tvrdio da će se rat odvijat dronovima i da ga doma sprintaš, lik se zapjenio ko krmeljivi )

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 2 Aug - 20:45

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Tko hoće neka naljepi snimku ja ću kasnije

Našao sam ja nešto, jel to?

već je bila rasprava o tome poviše. 
to je pogođena drvena maketa  nikakav IRIS-T.  
ja sam prvi mislio da je IRIS_T a onda u komentarima je ekipa obrazložila da sa Rusi pogodili kvalitetnu drvenu maketu .(i Rusi gammonBadge koji objavljuje UKR gubitke je rekao da izgleda da je pogođeno drvo) U ostalom nisu niti drvo pogodili kako treba.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 2 Aug - 20:50

ispalo da Ruski dronovi lancet imaju češke elektromotore. ekipa već spama češku firmu da obustavi izvoz u Rusiju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 2 Aug - 20:56

evo dva uništena piona



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Thu 3 Aug - 8:30

1 Ruble = 0.01 USD
1 Sheet of toilet Paper = 0.004 USD







Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 F2lvyWLXAAAq7pS?format=jpg&name=small





https://twitter.com/astraiaintel/status/1687002449486217216?s=20
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 3 Aug - 8:55

dobra je to stvar, ali nije sve to tako.
U Rusiji je ekonomija pod kontrolom, niža rublja znači da će im uvoz biti jebeno skup, pogotov stvari koje im trebaju za rat, ali sreća za Ruse (nesreća za zapad i Ukrajince) što ipak veliku većinu toga sami proizvode.. kažem većinu, jer stavio sam jučer poviše video gdje su Ukrajinci rastavili Ruske dronove kamikaze Lancet (iskreno najbolji dron kamikaza na planeti, čudo mi je da zapad nema nešto tako, ovaj dron kamikaza uništava i tenkove i artiljeriju, zapravo kako sam rekao drži Ruse u ratu - nažalost uništio je hrpu i zapadnih skupih haubica, gledao sam video uništi Američki Bradleym2 koji košta nekoliko milijuna $) - međutim elektromotor nabavljaju iz češke, a čipove i optiku vjeorjatno iz kine ili iz zapada preko posrednika iz turske, kazahstana, arapskih zemalja, koji kupe djelove u EU/USA i završe u Ruskim pogonima. 
Ako je rublja slaba to će sve biti skuplje. Međutim Ruska država će ipak prioritzirati kupovinu djelova za oružje nego za standard građana.. treba pratiti kuda se izvoze ti zapadni elektromotori, optika i čipovi i blokirati izvoz u države koji to prodaju Rusima... ako Kazahstan odjedanput počne kupovati gomilu zapadnih high-tech sranja a onda vidiš da naglo skoči izvoz toga iz Kazahstana u Rusiju onda je jasno što se događa.. 
Rusija većinu toga proizvodi sama, međutim čak i USA treba iz EU pa čak i Kine uzimati neke stvari za svoju vojnu industriju tako i Rusija treba..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 3 Aug - 11:00

Uništen BUK.
svaka čast operateru drona koji ga je primjetio . Iako ja nisam toliko zumira snimku za detalje, međutim prema načinu eksplozije vidi se da je ovo tipično raketno PZO gorivo. 

prema veličini eksplozije vjerojatno je BUK. osa i tor bi imali manju eksploziju a S-300 lanser puno veću
vjerojatno je operator drona imao sliku u HD rezoluciji pa je vidio puno detalnije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 4 Aug - 4:22

AssadNaPodmornici wrote:ispalo da Ruski dronovi lancet imaju češke elektromotore. ekipa već spama češku firmu da obustavi izvoz u Rusiju
EU je uvela nove sankcije Bjelorusiji

  Njihova glavna svrha je spriječiti zaobilaženje antiruskih sankcija. Koja su ograničenja uvedena?
Proširenje zabrane izvoza robe i tehnologije za vojno i tehnološko jačanje Bjelorusije.
  Zabrana izvoza vatrenog oružja i streljiva, kao i tehnologije u zrakoplovnom i svemirskom sektoru.

https://twitter.com/Sprinter99800/status/1687296582889193472
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 4 Aug - 7:58



Ukr podmorski dron kamikaza lokalne proizvodnje teško oštetio Ruski desantni brod sa 100 članova posade. Izašle snimke gdje ga vuku tegljači onako nagnutog na bok. Nema informacija za sada o žrtvama u ljudstvu. 

Što se tiče ostalih snimki što sam vidio ista priča kao i prije. 
Ukr gube džipove i oklopna vozila i nešto tenkova u napadima plus nešto artiljerije što im uništavaju Ruski dronovi kamikaze. 

Rusi gube pzo sustave i artiljeriju što im uništava himars, ima sve više snimki kazetne municije što Ukrainci ispaljuju, koristi se praktički na cijeloj fronti, te Rusi gube nešto tenkova, jer i ti asevi napadaju također. Sve skupa linije se miču vrlo malo uz solidne obostrane gubitke. 

Najjači adut u rukama Ukrainaca su dronovi, zapadna artiljerija koja dominira, te fpv dronovi kamikaze 

Najjači adut Rusima u ovoj fazi rata su također izvidnički dronovi, dronovi kamikaze lancet(ruski lancet nanosi vjerojatno najveće gubitke Ukrajincima, praktički bez njih bi Rusija uvjeren sam izgubila rat ovo ljeto, nije mi jasno kako zapad nema nešto tako da šalje ukrajincima, jedino ukrajinci što su razvili svoje FPV dronove koji također nanose ljepe gubitke ali lancet ima veći domet), K52 helikopteri i mine. 

Zanimljivo čini mi se da Rusi zadnje vrijeme ispaljuju pun kurac manje glide bombi nego prethodnih mjeseci. Ne znam zašto je to tako.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 4 Aug - 8:40



Uke/zapadna precizna artiljerija uništava Rusku. 3 haubice. Za drugu ne vidim baš iz daljine sliku. 
Primjetite kako je Ruska posada oko treće haubice skužila da ih snima Ukr dron i utekla prije nego je došla granata točno na čelo inače bi bila tona mrtvih. 
Inače i Ruski blogeri govore da im najveće gubitke nanosi Ukr artiljerija i da Ukr artiljerija totalno uništava njihovu. 
Kada sam stavio interview onoga Srbina koji je bio topnik, na interview kod Zarakovića na helm cast podcast i sam on je rekao da su velik dio vremena provodili skrivajući se od Ukr dronova i da su imali poginulih i ranjenih u napadu Ukr artiljerije na njihovu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum