ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 24 Jun - 20:13

Nije Il-22. Taj Il-22 je napravljen davno ( 1947 godina ) i to samo jedan prototip.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ilyushin_Il-22

Ovo je srušeno ako je to šta pišu taj avion:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ilyushin_Il-18

Proizvodnja od 1957 do 1985 godine.

Napravit će novi. Nije to uopće nenadoknadivo.

Sad vidim da se tako vodi taj model al to je ovaj zrakolplov ( Il 18 ):

Il-22 (NATO reporting name: Coot-B)Airborne command post version. (Not to be confused with 1947 prototype Soviet jet-engined bomber Il-22.)

RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 24 Jun - 20:27

Baš su fino dobili po pički ovi Šojguovi poslušnici. Ovo je koliko ja pratim ovi rat najgori dan za rusku avijaciju. Bilo je ono kad su četiri letjelice Ukrajinci okinili nedavno i sad onde je bio jedan lovački Suhoj i jedan Suhoj bombarder pa je to s te strane teži gubitak nego ovo danas di je oboreno šest helikoptera i jedan avion na propele. Šojgu i sedam patuljaka. :^0 lol!
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 FzZrxqVX0AAwbG1?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Sat 24 Jun - 21:52

catabbath wrote:Znači taj Prigožin  je sad heroj ili zločinac? Mediji kod nas još nisu dobili instrukcije...
Kriminalac kao i do sada, nema tu razlike.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 24 Jun - 22:01

Ukrajinske odbrambene snage počele su napredovanje na nekoliko frontova istovremeno na istoku Ukrajine u subotu, 24. juna, saopćila je zamjenica ministra odbrane Ukrajine Hanna Maliar. "Istočna grupa snaga danas je pokrenula ofanzivu na nekoliko frontova istovremeno, Orikhov-Vasilovk, Bahmut, Bohdanivka, Jahidne, Kliščijevku i Kurdijumivku. Oni ostvaruju dobitke na svim frontovima", rekla je Maliar.

Dodala je da su ruske snage pokušale da napreduju na frontovima Kupiansk, Lyman i Marinka, ali nisu uspjele da postignu uspeh. Na frontovima Avdiivka i Šahtjorsk, Rusi su izveli vazdušne napade i rasporedili artiljeriju. Nastavljaju se teške borbe na svim frontovima u južnoj Ukrajini.  "Neprijatelj je u defanzivi i čini sve napore da zaustavi našu ofanzivu. Istovremeno, neprijatelj trpi značajne gubitke u ljudstvu, naoružanju i opremi", rekla je Maliar.

Ukrajinska vojska napredovala na nekoliko frontova u istočnoj Ukrajini, napadaju Bahmut

Ukrajinske snage pokrenule su napade u blizini Orehova, regija Zaporožje, gdje je ruska vojska odbila sve napade, smrskavši jedno od američkih oklopnih vozila Bradley i cijelu posadu oklopnog vozila.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 25 Jun - 10:29



bogami lipo. našli na 7 kamiona Ruske vojske, gorivo i municija i izrokali ih artiljeriom. sekundarne eksplozije su uništile ostalo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 26 Jun - 7:44

GPS raketa pogodila Strelu


i Rusi koriste FVP
dronove


općenito ima dosta snimki gubitaka jedne i druge strane, stanje na fronti minimlane promjene, ukrajinci pokušavaju proboje iz više smjerova. šteta što građanski rat u Rusiji nije potraja još par dana, tjedana došlo bi do raspada situacije ovako kurac

jedina utjeha je što je wagner elita ruske vojske maknuta iz ukrajine

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 26 Jun - 7:46

Druga najjača vojska na svetu i na kraju dođu do toga da ih jedino još kiša drži na okupu jer ovi Ukri i njihovi anglosasi ne mogu radit juriše kad je blato.

Enlarge this imageClick to see fullsize
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Clouds21
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 26 Jun - 11:10

Rivnopol napokon u rukama Ukrajinaca. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 26 Jun - 17:56



Stiže novo oružje. Streljivo za HIMARSe, javelini, strlejivo za PZO sustave , te naravno 30 Bradlija i 20  Strykera. 

Dosta Bradlija bude uništeno, jesu jedna od najboljih IFVova na svijetu ali jebiga, bolje da Ukrajinci se voze u tome nego u govnetu od BMP1 koji im je bio glavno oklopno vozilo prošle godine. 

Btw švedski CV90-40C(novjii modeli prezadnja generacija ovako iz glave) koji su još i bolji od Bradleija - snimljeni su kod Bahmuta. Od nedavno su u Švedskoj

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 26 Jun - 19:27

Vidio sam jednu snimku upada Ukrajinaca u minsko polje, imam PTSP o toga. neću stavljati link, jer jedan vojnik dok ga snima Ruski dron baš skočio na minu. 

evo primjer kako djeluje automatski lanser granata što imaju i Rusi i Ukrajinci. svaki od ovih jadnih Rusa je napunjen gelerima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Mon 26 Jun - 19:33

AssadNaPodmornici wrote:Vidio sam jednu snimku upada Ukrajinaca u minsko polje, imam PTSP o toga. neću stavljati link, jer jedan vojnik dok ga snima Ruski dron baš skočio na minu. 
I ja, doslovno mu se jedna potkoljenica raspala no ima šanse da je spasio drugu nogu jer je ostao pribran i napravio sve što treba, kapa do poda za pribranost. :tu :tu :tu :tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Mon 26 Jun - 19:38

pola stopala su ostavili na livadi...


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 60810
T.
T.

Posts : 17407
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Mon 26 Jun - 20:04

T. wrote:pola stopala su ostavili na livadi...

eh, da je nama bilo oklopno vozilo za evakuaciju
nego vuci, tegli, nosi, svakako, i sve pod kisom metaka
frendu, ex legionaru kad je odbilo ovako potkoljenicu digao je odmah ostatak u zrak i prvo rekao, slikaj, slikaj
najgore, stao je na pm-1 staru klackalicu, punjenje trotilski metak od 200 grama, razvali sve do koljena, nerijetko i mosnje razbije
za usporedbu pma-2 popularna pasteta je sa 70 grama, pma-3 samo 35 grama, dovoljnih da raznesu stopalo
bila su to posebna vremena, i posebni ljudi
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 26 Jun - 20:13

dijagram wrote:
T. wrote:pola stopala su ostavili na livadi...

eh, da je nama bilo oklopno vozilo za evakuaciju
nego vuci, tegli, nosi, svakako, i sve pod kisom metaka
frendu, ex legionaru kad je odbilo ovako potkoljenicu digao je odmah ostatak u zrak i prvo rekao, slikaj, slikaj
najgore, stao je na pm-1 staru klackalicu, punjenje trotilski metak od 200 grama, razvali sve do koljena, nerijetko i mosnje razbije
za usporedbu pma-2 popularna pasteta je sa 70 grama, pma-3 samo 35 grama, dovoljnih da raznesu stopalo
bila su to posebna vremena, i posebni ljudi
i taj ludi ukrajinac se pribrao i bez noge ušetao u bradly. bolesno. ipak najgori video što sam vidio je prije par mjeseci kada je ukrainski dron bacio bombu ruskom vojniku a ovome odnilo doslovno cijelu facu, a on još živ i diše..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Mon 26 Jun - 20:22

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:
T. wrote:pola stopala su ostavili na livadi...

eh, da je nama bilo oklopno vozilo za evakuaciju
nego vuci, tegli, nosi, svakako, i sve pod kisom metaka
frendu, ex legionaru kad je odbilo ovako potkoljenicu digao je odmah ostatak u zrak i prvo rekao, slikaj, slikaj
najgore, stao je na pm-1 staru klackalicu, punjenje trotilski metak od 200 grama, razvali sve do koljena, nerijetko i mosnje razbije
za usporedbu pma-2 popularna pasteta je sa 70 grama, pma-3 samo 35 grama, dovoljnih da raznesu stopalo
bila su to posebna vremena, i posebni ljudi
i taj ludi ukrajinac se pribrao i bez noge ušetao u bradly. bolesno. ipak najgori video što sam vidio je prije par mjeseci kada je ukrainski dron bacio bombu ruskom vojniku a ovome odnilo doslovno cijelu facu, a on još živ i diše..
sve su to tek videoprikazi
valja to dozivjeti, pa onda i  osjetiti, pa se pokrpas pa dodjes natrag cim prije, pa tako vise puta:)
pale se neka druga osjetila, drukciji je odnos prema svemu, i prema ranjenim i mrtvima, nema drame, nema sledjenosti jer si i sam onda gotov, za nista
reakcije ovih ranjenih ljudi su tipicne, rekao bih uobicajene za  ekipu koja se usudila krenuti naprijed uz rizik da si i u minskom polju
puno drugih bi reagiralo panicno, sasvim "ljudskije" sto bi se reklo, ali takvi uglavnom nekako ne budu tu nego daleko iza, ili u briselu:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Tue 27 Jun - 6:46


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Tue 27 Jun - 6:49

Sad kad je građanski rat u Rusiji okončan, meremo se lagano vratiti na stanje u Ukrajini, jel...

Pa da vidimo što se sve izdešavalo u proteklih 24 sata:

-ruske snage izvele napade na skladišta streljiva u Harkovu, Zaporožju, Avdiivki i Hersonu.
-kod Bmbugarskog mjesta Karnobat izbio velimi požar nakon niza eksplozija u skladištu oružja i streljiva. Skladištva koristi bugarski trgovac oružjem Emilian Gebrev koji po vlastitom priznanju opskrbljuje OS Ukrajine oružjem i streljivom od 2014.g.
Ovo je drugi put da se eksplozije događaju u skladištima koja koristi Gebrev. Prvi put eksplozije su se dogodile u srpnju 2022.g.
-vode se borbe sjeverno od mjesta Kamyanske (na obali Dnjepra).
-ruske snage izvode topničko-raketne napade na ukrajinske položaje južno od mjesta Lobkove i na sjeveroistoku mjesta Piatijatky. Većina mjesta Piatijatky je siva zona. Jučer popodne ukrajinske snage pokrenule su novi napad na ovom području.
-ukrajinske snage nastavljaju s napadima južno od pravca Stepove-Mali Shcherbaky-Shcherbaky-Novoandriivka-Novodanylivka-Mala Tokmachka. Najjači napad je trenutno južno od mjesta Novodanyliivka gdje ukrajinske snage nastoje napredovati prema mjestu Robotyne. Ruske snage po ukrajinskim snagama u napadu djeluju topništvom, tenkovima i borbenim helikopterima.
-vode se borbe jugozapadno od mjesta Charvine.Ukrajinske snage nastavljaju s napadima podržanim topničko-raketnim udarima južno od Hulayi Pola prema mjestu Dorozhnianka gdje se vode jake borbe. Ukrajinske snage nastavljaju s napadima jugozapadno od mjesta Chervone u pravcu mjesta Marfopil i Stepanivka. Borbe se i dalje vode južno od pravca Malynivka-Poltavka-Olhivske-Levadne-Novodariivka. Ruske snage izvode jake topničko-raketne i helikopterske udare na ukrajinske položaje i na ukrajinske snage u napadu. Ruske snage nastavljaju s jučer pokrenutim protunapadima kod Malynivke i Novodariivke.
Ukrajinske snage izvode topničko-raketne napade iz pravca Novodarivka-Novopil-Zelene Pole-Novosilka na ruske položaje na području mjesta Rivnopil. Ruske snage uzvraćaju topničko-raketnim i helikopterskim napadima. Ukrajinske snage probile su se u sjeverozapadni i sjeverni dio mjesta Rivnopil. Ruske snage dobile pojačanja. Intenzivirani i ruski helikopterski napadi. Jutros ruske snage izvele i nekoliko zračnih udara.
-Ruske snage nastavljaju topničko-raketne napade i helikopterske napade na ukrajinske položaje na području mjesta Makarivka, Blahodatne, Storozheve, Neskuchne, Vremivka i Velyka Novosilka. Ukrajinske snage pokrenule napade prema jugu u pravcu mjesta Staromaiorske i Urozhaine.
-vode se borbe na području između mjesta Zolota Nyva i mjesta Novodonetske.
-borbe se nastavljaju i jugozapadno od mjesta Novomykhailivka i sjeveroistočno od mjesta Pobjeda gdje ukrajinske snage pokušavaju zaustaviti rusko napredovanjem
Ukrajinske snage nadtavile s napadima prema Mariinki i Pobjedi.
-vode se borbe južno, jugoistočno i istočno od mjesta Nevelske.
-vode se borbe na širem području oko mjesta Pervomaisk.
-na bojišnici kod Avdiike ukrajinske snage nastavljaju s jučer pokrenutim napadima. Ruske snage uzvraćaju topničko-raketnim, helikopterskim i zračnim udarima na ukrajinske snage na području mjesta Sjeverne, Tonenke, Lastochkyne, Orlivka, Semenivka,Berdychi, Stepove i Avdiivka.
-ruske snage izvode topničko-raketne i helikopterske udare na ukrajinske položaje u mjestima Oleksandropil, Panteleimonivka, Yurivka, Niu-York, Nelipivka, Zalizne, Shumy, Pivnichne i Druzhba. Ruske snage pokrenule napade u pravcu mjesta Oleksandropil i Yurivka.
-ukrajinske snage nastavile s napadima na pravcima prema Ozarianivki, Kurdyumivki, Andeiivki i Klishchiivki. Vode se jake borbe uz razmjenu topničko-raketne vatre. Kod Klishciivke ukrajinske snage jučer i prekjučer ostvarile su manji napredak. Jutros pokrenule novi napad. Ruske snage uz podršku topništva i helikoptera nastoje zaustaviti napad. Ukrajinske snage ostvarile manji napredak u području između Kurdiumivke i Ozarianivke.
-ruske snage izvode topničko-raketne udare na ukrajinske položaje u mjestima Ivanivske, Chasov Yar, Kalinina, Bohdanivka, Hryhorivka, Novomarkove, Minkivka, Holubivka i Pryvillya. Ukrajinske snage danas su nastavile s jučer pokrenutim napadima na ruske položaje na ovoj bojišnici.
-vode se borbe na pravcu Vasyukivka-Fedorivka-Rozdilivka-Vesele.
-vode se borbe na pravcu Bilohorivka-Hryhorivka-Serebryanka vode se borbe, ruske snage izvode topničko-raketne udare i zračne udare po ukrajinskim položajima. Ukrajinske snage pružaju jak otpor.
-ruske snage izvode topničko-raketne i zračne udare na ukrajinske položaje duž pravca Torske-Zarichne-Yampolivka-Terny-Novosasove-Nevelske-Makivka. Ruske snage pokrenule nekoliko napada na ovom pravcu.
-vode se borbe na pravcu Serhiivka-Nadyia-Andriivka-Miasozharivka-Stelmakhivka-Novoselivske-Berestove.
-borbe se vode i duž pravca Kotlyarivka-Kyslivka-Ivanivka.
-ukrajinske snage nastoje stabilizirati crtu Petropavliivka-Kucherivka-Kupyansk-Radkiivka-Kalynove. Mjesto Holubivka je trenutačno siva zona. Ruska snage izvode topničko-raketne napade duž pravca Zapadne-Rakovo-Dvorichna-Pidvarky-Fyholivka-Krasne Pershe.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 27 Jun - 6:50

Tko im je kriv šta idu di je minirano. Ko da ne znaju šta je minsko polje ? Eto sad znate.

Amo dalje. Planeta se rješava kretena.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 27 Jun - 8:22

Ukrajinci su i dalje na lijevoj strani Dnjepra, dakle mostobran je još održan. Rusi ih pokušavaju odbaciti artiljeriom i avijacijom, ali očito nije lako jer je manja skupina vojnika i raspršena a sa druge strane Ukrajnci imaju dronove i artiljeriju. Ovo je jedino moguće izvesti nekim napadom oklopa i pješadije, a ovi sigurno imaju javeline i takva sranja. 
Ukrajinci dovode pojačanje i logistiku brzim gliserima. 

Sreća što ovdje nema mina više, kada je srušena brana(sada ipak mislim da su Rusi to napravili panično bez dozvole Moskve, kako je dijagram odlično zaključio ja sam u početku mislio da su Ukrajinci izveli jer oni imaju veću dugoročnu korist a Rusi kratkoročnu, ali neki Ruski lokalni zapovjednik je razmišljao kratkoročno) --ugl od kada je srušena brana neki djelovi su toliko suhi da će kroz 2-3 tjedna barem sam čitao komentare moći oklop preko njih. ukrajinci i dalje nisu aktivirali većinu brigada pripremljenih za ofenzivu. 

naravno ove 3-4 koje su aktivne, vidimo trpe gubitke(i nanose) , Ameri šalju novi oklop da nadoknade gubitke barem u tehnici.. ima još 8-9 brigada gdje ekipa lagano nije metka ispalila..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 27 Jun - 8:25

Ruski izvori tvrde da ovaj video prikazuje kako večeras ispaljuju zapaljivo termitno Gradsko streljivo prema ukrajinskim položajima ukorijenjenim na strani Antonovskog mosta u regiji Kherson pod ruskom kontrolom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 27 Jun - 8:30

AssadNaPodmornici wrote:
Sreća što ovdje nema mina više, kada je srušena brana...
Sustavi Zemledeliye počeli su stizati u rusku vojsku tek godine ... i protupješačke mine unutra na udaljenosti do 15 km.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum