ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 23/6/2023, 21:38

Na zaporoškoj bojišnici i dalje se vode borbe na području mjesta Pyatihatki, Rabotinu, Makarovka i Novodonetsk. Nastavljaju se prilično intenzivne borbe i na okolnim područjima. GS OS Ukrajine odustao je od upotrebe većih napadajnih skupina oklopnih vozila.
Izgleda da je ukrajinska ofanziva privremeno oslabila zbog regrupiranja i promjene taktike i pravaca napada.
Na kupjanskoj bojišnici ruske postrojbe konsolidiraju svoje položaje nakon proboja u šumskom području zapadno od Sinkivke. Ruske snage prešle su rijeku Oskil i stvorile mostobran s druge strane te su pred predgrađem Kupjanska.

P.S. Pratimo šta se dešava sa Wagnerom.

AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 23/6/2023, 21:56

Opa, krenuo je otvoreni rat između Ministarstva Obrane i Wagnera, Prigožin upravo tvrdi kako su oružano napadnuti i poziva na puč protiv Šojgua i Gerasimova.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 23/6/2023, 22:03





RIA Novosti

According to the National Anti-Terrorism Committee, the allegations circulated on behalf of Yevgeny Prigozhin have no basis:

"In connection with these statements, the FSB of Russia has initiated a criminal case into the call for an armed rebellion. We demand that illegal actions be stopped immediately."
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/6/2023, 22:05

Hektorović wrote:Opa, krenuo je otvoreni rat između Ministarstva Obrane i Wagnera, Prigožin upravo tvrdi kako su oružano napadnuti i poziva na puč protiv Šojgua i Gerasimova.
Dok se oni svađaju između sebe Ukrajinci će im probiti linije a to je Šojguov problem tako da pa pa Šojgu i rusko ministarstvo obrane. A lako moguće i Putin i cijeli ruski vrh.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 23/6/2023, 22:30

Ovo bi mogla biti prilika koja ukrajini daje sansu za potpuni uspjeh.
Bez raskola u ruskom vodstvu to ce se tesko dogoditi.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/6/2023, 22:36

dijagram wrote:Ovo bi mogla biti prilika koja ukrajini daje sansu za potpuni uspjeh.
Bez raskola u ruskom vodstvu to ce se tesko dogoditi.
A inaće ako ostave Šojgua na vrhu te vojske s kojom ratuju a liik je u godinu dana izgubija nekoliko tisuća tenkova, desetke tisuća komada drugog oružja i tko zna koliko mrtvih i ranjenih a i dalje razmišlja o slanju tenkova tamo , će valjda ti Rusi pobijediti ili barem zadržati kakvu takvu pat poziciju ?

I usput je a šta nije nevažno, kao vrhovni zapovijednik vojske uspija napravit pobunu unutar svojih redova jer želi ugušiti svakog tko kaže da je on totalno nesposoban a šta i je.

Odličan im je taj Šojgu kao glavni komandant ruskih oružanih snaga. Vrhunski. Stiže teška pušiona ruske odnosno Šojguove klaunovske vojske na ukrajinskoj bojišnici.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 23/6/2023, 22:43

RayMabus wrote:
dijagram wrote:Ovo bi mogla biti prilika koja ukrajini daje sansu za potpuni uspjeh.
Bez raskola u ruskom vodstvu to ce se tesko dogoditi.
A inaće ako ostave Šojgua na vrhu te vojske s kojom ratuju a liik je u godinu dana izgubija nekoliko tisuća tenkova, desetke tisuća komada drugog oružja i tko zna koliko mrtvih i ranjenih a i dalje razmišlja o slanju tenkova tamo , će valjda ti Rusi pobijediti ili barem zadržati kakvu takvu pat poziciju ?
Raskol bi se kakav god bude i ako ga bude odrazio na bojisti, negativno po ruse u svakom slucaju.
Da ne govorim o mogucem scenariju micanja sadasnje vrhuske kako vojne tako i politicke koja bi okrenula plocu i povukla se iz ukrajine.
Stosta bi se moglo dogadjati, u takvim situacijama na povrsinu izadje svasta.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2023, 00:35

LOOOOL -ako je istina. 
kako je dijagram rekao, jbt koji si Bog. moguće da se drma kohezija RU vojske haha

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 24/6/2023, 00:50

dijagram wrote:
RayMabus wrote:
dijagram wrote:Ovo bi mogla biti prilika koja ukrajini daje sansu za potpuni uspjeh.
Bez raskola u ruskom vodstvu to ce se tesko dogoditi.
A inaće ako ostave Šojgua na vrhu te vojske s kojom ratuju a liik je u godinu dana izgubija nekoliko tisuća tenkova, desetke tisuća komada drugog oružja i tko zna koliko mrtvih i ranjenih a i dalje razmišlja o slanju tenkova tamo , će valjda ti Rusi pobijediti ili barem zadržati kakvu takvu pat poziciju ?
Raskol bi se kakav god bude i ako ga bude odrazio na bojisti, negativno po ruse u svakom slucaju.
Da ne govorim o mogucem scenariju micanja sadasnje vrhuske kako vojne tako i politicke koja bi okrenula plocu i povukla se iz ukrajine.
Stosta bi se moglo dogadjati, u takvim situacijama na povrsinu izadje svasta.
Ako pritisak u rusiji na izrečenu riječ popusti zbog vagnera pa ljudi krenu sve više galamiti i izlaziti na ulice bez straha od represije moglo bi biti svašta.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2023, 08:45

Oboren 3 helikoptera potvrđuje Ruski telegram kanal fighter bomber, Bahmut bi mogao biti zanimljivo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 24/6/2023, 11:45

Od pocetka ruske agresije na ukrajinu evidentne su slabosti u vojnim strukturama, kako u zapovjednistvu
tako i u logistici i samim postrojbama do razine vojnika.
No ova Prigozinova avantura, i vec njegovo samo postojanje i aktivno sudjelovanje u ratu
ukazuju na jos dublji problem same drzave, na silne slabosti koje se samo guraju pod tepih.
Kako god zavrsi ova situacija moze biti jos jedan jasan signal i dokaz slijepim zaljubljenicima u ruski
rezim, samog putina i pogotovo rusku agresiju na ukrajinu. Dokaz kako ta drzava ima ogromne probleme
kako vodi politiku obmanjivanja vlastitog naroda, a rekao bih da su toliko usavrsili samoobmanu
da se i sam vrh samouvjerio kako su nesto sasvim drugo nego sto u biti jesu.
Ovo bi mogla biti prilika Ukrajincima koju sam spominjao, tesko bez sloma u samoj rusiji.
Taj slom se mozda i dogodi.
Sve da se i najbezbolnije po ruse rijese ove nesuglasice rusi ce biti oslabljeni na samom bojistu,
a jos vise u samoj rusiji.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


veber likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2023, 12:34

dijagram wrote:Od pocetka ruske agresije na ukrajinu evidentne su slabosti u vojnim strukturama, kako u zapovjednistvu
tako i u logistici i samim postrojbama do razine vojnika.
No ova Prigozinova avantura, i vec njegovo samo postojanje i aktivno sudjelovanje u ratu
ukazuju na jos dublji problem same drzave, na silne slabosti koje se samo guraju pod tepih.
Kako god zavrsi ova situacija moze biti jos jedan jasan signal i dokaz slijepim zaljubljenicima u ruski
rezim, samog putina i pogotovo rusku agresiju na ukrajinu. Dokaz kako ta drzava ima ogromne probleme
kako vodi politiku obmanjivanja vlastitog naroda, a rekao bih da su toliko usavrsili samoobmanu
da se i sam vrh samouvjerio kako su nesto sasvim drugo nego sto u biti jesu.
Ovo bi mogla biti prilika Ukrajincima koju sam spominjao, tesko bez sloma u samoj rusiji.
Taj slom se mozda i dogodi.
Sve da se i najbezbolnije po ruse rijese ove nesuglasice rusi ce biti oslabljeni na samom bojistu,
a jos vise u samoj rusiji.
Prvo možeš misliti pored svega kakav će biti moral Ruskoj vojsci u UKR ili još gore kada bude idući val mobilizacije.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 24/6/2023, 12:45

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:Od pocetka ruske agresije na ukrajinu evidentne su slabosti u vojnim strukturama, kako u zapovjednistvu
tako i u logistici i samim postrojbama do razine vojnika.
No ova Prigozinova avantura, i vec njegovo samo postojanje i aktivno sudjelovanje u ratu
ukazuju na jos dublji problem same drzave, na silne slabosti koje se samo guraju pod tepih.
Kako god zavrsi ova situacija moze biti jos jedan jasan signal i dokaz slijepim zaljubljenicima u ruski
rezim, samog putina i pogotovo rusku agresiju na ukrajinu. Dokaz kako ta drzava ima ogromne probleme
kako vodi politiku obmanjivanja vlastitog naroda, a rekao bih da su toliko usavrsili samoobmanu
da se i sam vrh samouvjerio kako su nesto sasvim drugo nego sto u biti jesu.
Ovo bi mogla biti prilika Ukrajincima koju sam spominjao, tesko bez sloma u samoj rusiji.
Taj slom se mozda i dogodi.
Sve da se i najbezbolnije po ruse rijese ove nesuglasice rusi ce biti oslabljeni na samom bojistu,
a jos vise u samoj rusiji.
Prvo možeš misliti pored svega kakav će biti moral Ruskoj vojsci u UKR ili još gore kada bude idući val mobilizacije.

Velika prilika za ukrajince.
Ovo se prizeljkivalo mjesecima.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2023, 13:23

Strelkov join the fight 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 24/6/2023, 14:47

Znači taj Prigožin  je sad heroj ili zločinac? Mediji kod nas još nisu dobili instrukcije...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2023, 15:28

Aj ovako zadnje vijesti. 
Putin je utekao iz Moskve. 
Navodno su Wagnerovci već u Tuli.. to je zadnji veći grad prije Moskve. 
Wagnerovci su izgleda skupili dosta protuzračnih sustava pa čak i zarobljenih Ukrajinskih Javelina, dakle sve se ovo planiralo, ima oborenih aviona.

Iako vojska siše ogromne količine goriva, izgleda da su wangerovci sakupli dovoljno goriva imaju cisterne koje prate konvoj. Dakle idu inteligetnije nego Rusi na početku invazije gdje su ostajali bez goriva. 

Čečeni su sve bliže Rostovu. Međutim treba imati na umu da Čečenci su lojalni Rusiji i Putinu dok ih je strah. Ja osobno mislim da Čečeni neće previše krvariti u sukobu, u ovom ratu Čečeni nisu vidjeli borbe, uglavnom su služili kao Arkanovci , dakle mlatili su regularne Ruske vojnike koji su odbijali samoubilačke napade, ima snimki i komentara da su neke pobili koji su se povlačili, te su se bavili pljačkom. Zašto da sada ginu u rizičnom sukobu? vjreojatno će glumiti neku ofanzivu, i držat će pat poziciju dok ne vidu stanje u Moskvi. 


Strelkov na telegramu najavljuje svoje "skupove" "ljutih patriota Rusije", on je bio kritičan i prema Ruskom vodstvu i Prigožinu i Čečenima i Dekiju Srbinu. Skoro da mu je žao što je zakasnio, vidit ćemo . Očito lik ima jake veze u FSBu, a FSB je taj koji drži državu. 

I naravno Ruski dobrovoljački korupus, očekuje se njihov upad svakog trena u Rusiju, vjerujem da će ih Ukrajinci poslati da  uđu u Bjelograd. 

Ukrajnska regularna vojska navodno ulazi u Bahmut ali navodno .  
Ostatak fronte se čeka, vjerojatno i nije pametno jurišati na utvrđene Ruske položaje, vojska i dalje će se dole boriti.. međutim ako dođe raspada u Moskvi, raspast će se i obrana osvojenog teritorija. Jbt život,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2023, 15:44

idem na srpske vojne forume upijati njihovu depresiju hahaha
edit - tamo je žestoka depresija, vrlo malo se piše ali depresija je žestoka

već neki prelaze na stranu Prigožina..airborne.. ovo su padobranici oni su elitniji ruski vojnci, ako oni prelaze na stranu prigožina šta će ona ruska sirotinja mobilizirana.. ti će uteći čim prvi rafal se opali

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2023, 16:52



Navodno već uhapšeni neki Kadirovci. Kao što sam i rekao nema od njih ništa :D Nisu Čečeni za ratovanje.
Drugo, 
evo ovaj Zaharković iz HelmCasta (tko prati ove srpske luđake on je u brutalnom ratu se skupia sa Dekijem, Deki mu je pokušao namjestiti da ga uhapsi FSB) , uglavnom ovaj luđak je stao na stranu Wagnera
Deki je na strani Ruske države :D 

 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2023, 18:26

Navodno Ukrainci prelaze Dnjepra, Ruski izvori

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2023, 21:36

Ruski gubici copy/paste sa jednog srpskog foruma
Fighterbomber je potvrdio:
6 helikoptera, od toga 3 skoro nenadoknadive i potrebne kao hleb na frontu EIPED verzije, 1 x Mi-8, 1 x Ka-52, 1 x Mi-35
1 avion, Il-22 radio-komunikacioni centar, isto prakticno nenadoknadiv i preko potreban

13 clanova posada, od toga 8 u avionu (a to su vrhunski vezisti). Majgori dan za VKS od 24.2.2022. Po steti jedini uporediv je kada su im Sirijci skinuli komandni avion.
Vagner krenuo da puca prvi, oborivsi dva nenaoruzana EIPED helikoptera.

To samo gore vredi vise od cele govnarske bande i njihovih sponzora iz CVK "Vlasov".

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/6/2023, 22:13

Nije Il-22. Taj Il-22 je napravljen davno ( 1947 godina ) i to samo jedan prototip.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ilyushin_Il-22

Ovo je srušeno ako je to šta pišu taj avion:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ilyushin_Il-18

Proizvodnja od 1957 do 1985 godine.

Napravit će novi. Nije to uopće nenadoknadivo.

Sad vidim da se tako vodi taj model al to je ovaj zrakolplov ( Il 18 ):

Il-22 (NATO reporting name: Coot-B)Airborne command post version. (Not to be confused with 1947 prototype Soviet jet-engined bomber Il-22.)
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 21 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum