ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/6/2023, 22:25

Ukrajince tek sada čekaju iduće linije Ruske obrane i njihovo probijanje.


Možemo samo nagađati u kakvom su stanju.

dobra dvije analize o tome. kliknite  za čitanje


btw ima dosta snimaka video gubitaka na obje strane, ovaj put Ukrajinci imaju malo veće gubitke u tehnici (ne znači nužno u ljudstvu)

AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/6/2023, 22:30

Lako se ta tehnika ( oklopna vozila ) napravi. Tvornice na Zapadu naštancat će te tehnike i dat njima koliko god im treba da ovu gamad izmeljaju iz Ukrajine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 11/6/2023, 23:04

dijagram wrote:
crvenkasti wrote:
AlfaOmega wrote:Dakle Rusi ipak pukli kontru na kontru i povratili izgubljeno. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Screen39

Ukri su već jednom osvojili to Neskučnoje, ali su ga Rusi povratili.
Tijekom "kontranapada" ova će se situacija vjerojatno više puta ponoviti.
I svaki put, ako Ukri uđe u ovo područje, pretrpjet će nepotrebne gubitke (ali će se slikati da PR služba ima što pokazati).

Ista je stvar s Blagodatnim. U njega nije problem ući, ali je nemoguće ostati u njemu zbog toga što su direktno na meti ruskog topništva.

Ruski su položaji na obližnjim uzvisinama. Ne možete promijeniti geografiju (visinska razlika je 60-70 metara i Rusi lijepo odozgore gledaju na Ukre).

Ovdje do sada nisu mogli ništa zadržati duže od pola dana.
Alfa i crvenko vjeruju ovom stevici:)
Nije nemoguce ali cisto sumnjam da su se rusi vratili u ta sela.
Crvenko k tome ima puste zelje da se stvari odvijaju kako bi on htio.
Nepotrebni gubitci, mogu uci ne mogu ostati, direktno na meti topnistva, fortifikacije itd.
Ne ide to tako, ne ide.
Alfa se nada barem nerješenom rezultatu kad već ne mogu barbari pobjediti.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 11/6/2023, 23:50

RayMabus wrote:Lako se ta tehnika ( oklopna vozila ) napravi. Tvornice na Zapadu naštancat će te tehnike i dat njima koliko god im treba da ovu gamad izmeljaju iz Ukrajine.
I rusko-kineske tvornice isto. Pat position.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/6/2023, 00:22

trkmej wrote:
RayMabus wrote:Lako se ta tehnika ( oklopna vozila ) napravi. Tvornice na Zapadu naštancat će te tehnike i dat njima koliko god im treba da ovu gamad izmeljaju iz Ukrajine.
I rusko-kineske tvornice isto. Pat position.
Pa imaju. Pa šta ću ja tu ? Šta je ovo neko natjecanje tko ima više oklopa ( oklopnih vozila ) ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 12/6/2023, 00:30

RayMabus wrote:
trkmej wrote:
RayMabus wrote:Lako se ta tehnika ( oklopna vozila ) napravi. Tvornice na Zapadu naštancat će te tehnike i dat njima koliko god im treba da ovu gamad izmeljaju iz Ukrajine.
I rusko-kineske tvornice isto. Pat position.
Pa imaju. Pa šta ću ja tu ? Šta je ovo neko natjecanje tko ima više oklopa ( oklopnih vozila ) ?
Nije. Samo konstatiram stanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/6/2023, 01:05

Tri od šest vozila za razminiranje Leopard 2R koje je Finska donirala Ukrajini izgubljena su na istom polju. S drugim inženjerijskim vozilima na terenu, ovo je veliki gubitak za brigadu, bez obzira na sve.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 FyX3a3HWcAIWlrP?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/6/2023, 09:11

Ti gubici su zanimljivo sve izgleda dio onog istog propalog napada. Dakle jedan pravac. Tu si ih Rusi dobro spizdili to je famozna slika one kolone. ostali pravcu ide se bolje uz "normalne gubitke". 
Osim mina, dronova, artiljerije, i sam si stavljao, Ruski aligatori su zaista sranje, buše Nato oklop ko švicarski sir, a Ukrajinci ne smiju približiti PZO sustave blizu. 

Iako je helikopter razvijan kao ofenzivno oružje, tu se nije pokazao kurca u ovom ratu, međutim kao defanzivno oružje je brutalan. Znaš gdje ide protivnik, ti možeš helikopter poslati i noći, imaš i termokamere, vidiš ga na 5-10km udaljenosti i pošalješ mu raketu.
Plus Rusi imaju rakete dometa još većeg, mislim da imaju jednu dometa 16km, pošalju je iz ogromne daljine, i onda joystikom navode raketu , mislim da ima pri zadnjoj fazi putanje "umjetnu inteligenciju" (to nije ništa nego python skripta u CV2 library, znam jer sam radio takve stvari za vježbu) , i onda raketa se u zadnjoj fazi sama navodi na metu.
Ali takvih raketa mislim da nemaju puno, dosta su pržili UKR (sovjetski oklop) tamo kod Hersona sa tim raketama nisam ih vidio nakon toga. ali sada prže Američki/Njemački oklop.
vjerojatno su sve to ovi uništeni tenkovi. 
Nema veze da se Ukrajincima dočepati Tokmaka u ovoj ofanzivi po meni bi to bio ogroman uspjeh. Kamo li ne Meltiopola. Puno bi lakše im išlo kada bi uz ovo sve imali još 3-4eskadrile F-16/F-18 da mogu eventualno uloviti taj helikopter, pretpostavljam da ih avijacija lakše ulovi nego radari sa zemlje, zbog zakrivljenosti kugle ali ok nisam takav stručnjak. 

Oni UKR mig-29etke i doba SSSRa, jednostavno imaju rakete puno kraćeg dometa nego novi Ruski Migovi ili Zapadni avioni 4x generacije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/6/2023, 09:25

UKR tenk(neki sovjetski model) napada Ruski položaj.
mislim općenito kada se dokazalo da Zapadni oklop nije ništa bolji od Sovjetskog da neće se nitko rugati više sa Sovjetskim tenkovima(naravno moderniziranim). Imaju i oni pun kurac i prednosti. Sa sprijeda su tvrdi, lakši su za vucarati su se po blatu, 3 člana posade umjesto 4 , manja silueta. jednako gine Leo2 i T-72BR3 od mine ili neke protu tenkovske rakete iz helikoptera.  Još nisam vidio nikakvu snimku zapadnog oružja u akciji, ne znači da je nije bilo, samo nema snimki.


Rusi poslali rezervu sa oklopom da zaustavi Ukrajince. Nešto toga je spaljeno(ne znam čime, jel artiljerija, ATGM ili mine ili kombinacija toga ili čak pogodak od strane drugog tenka - njemačkog ili sovjetskog). 

pogledajte sistem fortifikacija ispred šume, vjerojatno se radi o toj famoznoj prvoj liniji negdje koja je više manje probijena. netko će vjerojatno u komentarima staviti geolokaciju, vjerojatno je snimka stara 2dana



Inače -
USA tvornica PZO sustava, kaže da dižu proizvodnju na 12 patriot baterija godišnje(inače patriot baterija ima radar, komadnu stanicu, 6-8 lansera). Ukrajinci će od toga 2024 dobiti 5 baterija. 
Ako su pametni neka treniraju novu posadu. 
I Švabe su digli proizvodnju IRIS_T sustava. Tu su još i SAMP-T Francusko/Talijanski sustavi , valjda i oni mogu sklepati 1-2 za Ukrajinu. 
To bi Ukrajinci do kraja 2024 mogli dobiti  10ak najnovijih zapadnih PZO baterija srednjeg + dometa. Moj dodatak da Ukrajinci imaju još hrpu moćnih sovjetskih PZO sustava koji su ih uglavnom čuvali do nazad par mjeseci, i bilo bi super kada bi zapad našao način da proizvodu svoje verzije raketa za S-300 i BUK(imaju one sea sparrow iako su kraćeg dometa nego sovjetski sustavi) i onda bi Ukrajinci mogli te sovjetske resurse približiti bliže fronti, pratiti svoje brigade u nastupanju. 

Ukrajinci od Švaba žicaju hitno nove Leo2 tenkove, da im vrijede zlata i da im trebaju za ofenzivu. 
Vrlo vjerojanto je velika većina posada od ovih svih uništenih Leo2 tenkova preživjela (prežive i od sovjetskih tenkova tako sam vidio videa, zapadni bi tu trebali biti čak i još  malo bolji), i zato valjda žele nove Leo2 tenkove da nadoknade gubitke , da brigada može dalje nastupati. Ta jedna brigada je po ovim snimkama imala gadne gubitke u tehnici i vjerojatno joj je kohezija narušena prije nego dobije novi oklop.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/6/2023, 09:36

Negdje sam pročitao da su Ukrajinci za sada u napadima angažirali 2 od 20 brigada za napad. Ekipa je prepoznala zankove samo 2 brigade.  To sam pročita jučer-prekjučer. 

Pazite još nismo vidjeli Challengere, Strykere, Mardere, slovenske M55S, Leo1, imaju i stotine moderniziranih T-72 tenkova što su dobili od Poljske/Češke, kao što vidimo ti modernizirani T-72 vrijede jednako kao Zapadni Leo2A4 tenk..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo 12/6/2023, 10:36

Uništili su i Rusi njima NATO-leopard...PSSSST... :)

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Screenshot-9938

_________________
עַם יִשְׂרָאֵל חַי
Eroo
Eroo

Posts : 77823
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/6/2023, 10:40

here we go again.. 
stavljen video  prije dva dana.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo 12/6/2023, 10:42

Pa sad i ovo...ali Soledar je ipak Soledar. I NATO-leopard, jelte... :D


_________________
עַם יִשְׂרָאֵל חַי
Eroo
Eroo

Posts : 77823
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/6/2023, 10:48

sva ta videa sam ja stavio i pisao opsežne komentare uz njih ,  . 
i došao si ovdje i spamaš videa koja su već stavljena. 
koja je poanta stavim, video prije 2-3 stranice kada se desio, i još dodam veliki komentar uz oba jebena videa, i onda dođeš i ti i opet stavljaš jedno to isto. 
to se zove spam, i to guši temu i to brišem.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/6/2023, 13:07



pazi horora. ako je snimka legit. (morate klinknut na link)
Rusi se povlače negdje na frontu, a drugi vojnici pobili ovu dvojicu-trojicu što se povlače . 
Pretpostavka je da su ovi što ubijaju čečenci a ovi što su ubijeni da su naravno rusi ili možda neka manjina. 

Inače čečenci su uglavnom i služili za ovakve stvari, to su pisali i telegram kanali(ruski) da su čečenci bili ti koji su uvodili "reda" uglavnom mlatili etničke ruse(i druge manjine) kojima je moral bio loš, da velika većina njih nije vidila borbe, ali svi imali vrhunsku opremu, najbolje puške i optiku, svi nabildani, i kao takvi mlate i ubijaju Ruse koji se pokušavaju povući. 

Ovdje se vidi navodno snimka kako čečenci likvidiraju baš neke ruse koji panično bježe.  naravno treba utvrditi legitimitet snimke, da nije neka stara, ili da nije namještena(sumnjam ali postoji šansa)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/6/2023, 13:11

Ma nema od tih Čečena ništa. Oni su tu nekakva vojna policija na terenu. Stavilo ih u Bahmut nakon šta je Wagner to osvojio a krenu li Ukri na taj Bahmut a u osnovi ga imaju namjeru okružit i odsjeći, ti Čečeni se neće borit za Rusiju ko Wagnerovci nego kad vide situaciju samo će dat petama vjetra.

Oni su ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 12/6/2023, 13:16

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 FyaB261XoAEz8in?format=jpg&name=small
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/6/2023, 13:21

Putin i Šojgu misle da će im ta šema s Čečenima i guranjem hrpe nekakve vojske koje su dovukli tko zna odakle u rovove spriječiti slom bojišnice. Ma kako da ne. Fino GPS granata u tenk, samohodnu haubicu, običnu haubicu, oklopno vozilo, minobacačko gnijezdo, skladište municije i opreme, skladište nafte, željeznicu, vojarne itd i idemo dalje.

Sad ćemo fino nastavit napredovanje u Zaporožju s ciljem izbijanja na Azovsko more pa neka se oni misle.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/6/2023, 14:31

AssadNaPodmornici wrote:

pazi horora. ako je snimka legit. (morate klinknut na link)
Rusi se povlače negdje na frontu, a drugi vojnici pobili ovu dvojicu-trojicu što se povlače . 
Pretpostavka je da su ovi što ubijaju čečenci a ovi što su ubijeni da su naravno rusi ili možda neka manjina. 

Inače čečenci su uglavnom i služili za ovakve stvari, to su pisali i telegram kanali(ruski) da su čečenci bili ti koji su uvodili "reda" uglavnom mlatili etničke ruse(i druge manjine) kojima je moral bio loš, da velika većina njih nije vidila borbe, ali svi imali vrhunsku opremu, najbolje puške i optiku, svi nabildani, i kao takvi mlate i ubijaju Ruse koji se pokušavaju povući. 

Ovdje se vidi navodno snimka kako čečenci likvidiraju baš neke ruse koji panično bježe.  naravno treba utvrditi legitimitet snimke, da nije neka stara, ili da nije namještena(sumnjam ali postoji šansa)
Njih 7oricu roknula trojica, očito se radi o pričuvi nenavikloj na fajt. Rusi očito ne poznaju svoju taktiku pa kad ideš u rikverc budi spreman roknuti i "svoje" koji te čekaju sa metkom u cijevi.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/6/2023, 14:35

Pa dobro, sedam manje.

Čestitke Čečenima. Pohvale.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/6/2023, 14:40

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

pazi horora. ako je snimka legit. (morate klinknut na link)
Rusi se povlače negdje na frontu, a drugi vojnici pobili ovu dvojicu-trojicu što se povlače . 
Pretpostavka je da su ovi što ubijaju čečenci a ovi što su ubijeni da su naravno rusi ili možda neka manjina. 

Inače čečenci su uglavnom i služili za ovakve stvari, to su pisali i telegram kanali(ruski) da su čečenci bili ti koji su uvodili "reda" uglavnom mlatili etničke ruse(i druge manjine) kojima je moral bio loš, da velika većina njih nije vidila borbe, ali svi imali vrhunsku opremu, najbolje puške i optiku, svi nabildani, i kao takvi mlate i ubijaju Ruse koji se pokušavaju povući. 

Ovdje se vidi navodno snimka kako čečenci likvidiraju baš neke ruse koji panično bježe.  naravno treba utvrditi legitimitet snimke, da nije neka stara, ili da nije namještena(sumnjam ali postoji šansa)
Njih 7oricu roknula trojica, očito se radi o pričuvi nenavikloj na fajt. Rusi očito ne poznaju svoju taktiku pa kad ideš u rikverc budi spreman roknuti i "svoje" koji te čekaju sa metkom u cijevi.
nisu svih 7 ostali su utekli nazad na frontu prema ukrajincima.  mislim da su dva ili tri pobijena
sve jedno ja da vidim ovake situacije pucao bi na ove čečence iza. tko im jebe mater. inače nije prvi put da se ovo događa, hrpa Ruskih telegram kanala je baš tako opisivala čečence od prvog dana rata. ono kao oni arkanovci - šminkeri, vrlo malo borbe, stoje u pozadini, mlate regularne vojnike, i bave se šverc komercom i pljačkama. prvi uzimaju plijen gdje RU vojska osvoji nešto. a ne sudjeluju u osvajanju. 

možeš mislit koliko je visok moral vojske. inače čak i u WW2 iako smo gledali one snimke "neprijatelj pred vratima" gdje NKDV strelja Ruse koji se povlače, zanimljivo u WW2 takve stvari su bile dosta rijetke s obzirom na doslovno 10-15milijuna vojnika što je imala crvena armija kroz rat. 
dok ovdje očito takve stvari nisu rijetke, wagner na tome počiva, tamo ih uče prvi dan da je povlačenje bez dozvole odmah streljanje, aj oni su zatvorenici "njima su oduzeta ljudska prava" , ali čečenci ovo od prvog dana rade regularnoj ruskoj vojsci.  ja bi u povlačenju ciljao o na drugu stranu, pogotovo ako znam da su u pozadini čečenci. 
šteta treba njih uvaliti u rovove neka stoje mjesec dana dok na njih padaju granate i sada idu tenkovi. 

inače zašto to čečenci rade? običan rus teško da će napraviti ovo svom drugom rusu. međutim čečencu je ovaj drugi rus -- nevjernik, čak i neprijatelj iz rata od kojeg nije prošlo niti 20godina.. još će se taj hvalit kada se vrati u čečeniju da je pobija 2-3 rusa u ratu po birtijama i pričat će priče djeci.. 

jao Rusijo na što si spala

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum