ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 18/6/2023, 22:20

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 630_360_1683309948-158

Kuleba komentira izjave Peskova o 'demilitarizaciji' Ukrajine

18.06.2023 22:48



Ministar vanjskih poslova Ukrajine Dmitro Kuleba komentirao je izjavu glasnogovornika Kremlja Dmitrija Peskova o navodnoj "demilitarizaciji" Ukrajine.
"Slijedi: Zapravo, sve zadaće specijalne vojne operacije su ispunjene. Ukrajina, kao članica EU i NATO-a, neće moći napasti Rusiju, Krim više nije teret za ruski proračun, Nacisti su ostali samo u Rusiji, a gubici ruskih vojnika i tehnike u Ukrajini, koje nećemo nikome otkriti, pomogli su nam da ispravimo greške i učinimo Rusiju jačom. Rusija je jača nego ikad", objavio je Kuleba na Facebooku .
Napomenuo je da će Putin u budućnosti moći Rusima objasniti gubitak Krima i Ukrajine općenito.

___________________________________________

udarno

immortal

Posts : 23274
2014-04-16


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 18/6/2023, 22:32

Kažu da su ugradili auto pilot u njega dakle na daljinski ga voze. Nema posade. A slabo će ti to ić jer kako smo na ovoj temi već rekli a Sandor Winetou je već rekao kako ih se uništavalo RPG-ovima na Trpinjskoj cesti itd pa san se ja nadoveza nešto baš vezano uz to da ako nema gorive tvari ( dizel u rezervoaru u tanku i granata u kupoli itd )  u njemu da neće bit bar onako izgoren jer nije metal taj koji gori tj podržava gorenje itd a ovi još ga nakrcali eksplozivom do vrha i šalju u napad itd. To će RPG-ovi sve poravnat. Nema od te šeme ništa. Đabe ste krečili.

Romanov tvrdi da ovaj video prikazuje zarobljeni ukrajinski tenk koji je opremljen sa 6 tona TNT-a i poslan na "autopilotu" u smjeru ukrajinskog položaja. Tenk se onesposobio nakon vožnje preko mine, a zatim eksplodira nakon što ga pogodi RPG.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/6/2023, 23:03

Baš sam maloprije gleda eksploziju 
Ekipa je komentirala da onaj tko je bio van rova je najeba. Ovaj što je ispalio RPG je možda fasova

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 18/6/2023, 23:09

AssadNaPodmornici wrote:Baš sam maloprije gleda eksploziju 
Ekipa je komentirala da onaj tko je bio van rova je najeba. Ovaj što je ispalio RPG je možda fasova
A oni i idu na to da se cili tenk razleti i da geleri pometu te tamo oko te zone dakle ukrajinske vojnike na toj crti bojišnice.

Može se i to tako koristit al to je ipak više taktika za neke urbane šeme među zgradama i da nema puno metara proć pa to pošalješ ovim drugima protiv kojih ratuješ prema i na položaj i/ili u susjednu ulicu di su oni pa aktiviraš i onda to sve raznese tamo koga zatekne u toj zoni eksplozije a da se u trenutku te eksplozije našao na nezaštićenom itd itd al ovo na čistini i to...triba to doć do njih a ima tu pravca i sve je čistina tako da prije da neće doć nego da uopće oće tj da se uopće i približi njima tamo. A eto ako ništa drugo bar je očistija to minsko polje di je grunija. lol! :^0
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 18/6/2023, 23:15

RayMabus wrote:Kažu da su ugradili auto pilot u njega dakle na daljinski ga voze. Nema posade. A slabo će ti to ić jer kako smo na ovoj temi već rekli a Sandor Winetou je već rekao kako ih se uništavalo RPG-ovima na Trpinjskoj cesti itd pa san se ja nadoveza nešto baš vezano uz to da ako nema gorive tvari ( dizel u rezervoaru u tanku i granata u kupoli itd )  u njemu da neće bit bar onako izgoren jer nije metal taj koji gori tj podržava gorenje itd a ovi još ga nakrcali eksplozivom do vrha i šalju u napad itd. To će RPG-ovi sve poravnat. Nema od te šeme ništa. Đabe ste krečili.

Romanov tvrdi da ovaj video prikazuje zarobljeni ukrajinski tenk koji je opremljen sa 6 tona TNT-a i poslan na "autopilotu" u smjeru ukrajinskog položaja. Tenk se onesposobio nakon vožnje preko mine, a zatim eksplodira nakon što ga pogodi RPG.

r Marinka, Donetsk Oblast.


#Ukraine The Russian Army sent a T-54/55 VBIED filled with 6 tonnes of TNT at AFU lines near Marinka, Donetsk Oblast.

The attempt failed as the remotely-controlled bomb ran into a mine 100m from the front line, and was then hit by a Ukrainian RPG shot, causing a huge explosion.





#Ukrajina Ruska vojska poslala je T-54/55 VBIED napunjen sa 6 tona TNT-a na AFU linije blizu Marinke, Donjecka oblast.

Pokušaj je propao jer je bomba na daljinsko upravljanje naletjela na minu 100 metara od prve crte, a potom ju je pogodio ukrajinski RPG hitac, uzrokujući veliku eksploziju.



:rasta

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 18/6/2023, 23:57

AssadNaPodmornici wrote:Baš sam maloprije gleda eksploziju 
Ekipa je komentirala da onaj tko je bio van rova je najeba. Ovaj što je ispalio RPG je možda fasova
Ako ima rova uopće tu. Tko zna o čemu je tu riječ jer netko je mora dovest taj T-55 tu, napunit ga sa šest tona eksploziva i stavit mu neki auto pilot na daljinski i tek onda to možeš poslat put tog gaja. Nekako mi izgleda da je to već bilo spremno a onda lako moguće da su oni ovih dana osvojili taj šumarak koji je preblizu njihovim obrambenim položajima i onda su ovi to fino izvadili iz garaže i poslali put njih. Moguće da nema uopće ni rova tu nego ovi zauzeli taj šumarak blizu njihovih položaja i ovi poslali taj tenk na daljinski pun eksploziva put toga šumarka da ih malo provjetri.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 00:21

Na fronti obje strane imaju gadne ali baš gadne gubitke. Ima snimki pobijenih i zarobljenih i jednih i drugih. Ukrainci su maznuli ono selo sa P zaboravih ime Rusi sami javljaju da ih je potaracalo tamo. Sutra ću malo više detalja nisam danas stiga do pc-a

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/6/2023, 02:17

Ja sam nešto govorio o ovim stvarima nedavno a šta su oni danas tamo izveli s tim tenkom T-55 međutim to je bilo kad su u početku s onim američkim MRAP-ovima Ukrajinci krenuli u frontalni napad sa istima pa ispušili. Ne znam na kojoj sam to temi govorio al mislim da je na onoj drugoj jer sam na tom postu napisa i da će im GF5 objasnit kako se to pravilno radi a pri tom to se mislilo na napad u ovakvoj situaciji si su livade ispred tebe a oni tamo u nekom šumarku.

U biti je poprilično slično ovome šta su danas izveli samo šta je onda bio opis s nekakvim đipovima ( kad već oće koristit MRAP-ove jel za to ) i isto autopilot i bomba kraj rezervoara koja se aktivira na daljinski i onda to pošalješ put njih i oni ako će pucat u to iz tih šumaraka otkrivaju položaj ( kad ga otkriju poklopiš ih snajperima, minobacačima i/ili artiljerijskom vatrom zavisno šta imaš i koliko su ti njihovi položaji uopće i udaljeni od tebe ) i onda ga voziš prema njima pa ako ga ne misle zaustavit ide ravno na njih pa neka se misle.

Mogu nać taj svoj post od prije par dana al nemam volje sad potraživat unatrag tamo tu temu jer ću izgubit puno vremena dok nađem taj post. Također spomenuto je pošto je tad priča bila o đipovima da s nekom bojom zacrne šofer šajbu da se ne vidi unutra da nema vozača i stave neku lutku il barem kecelju objese tako da kad oni gledaju dvogledom ili snajperom u kabinu da ne vide jel autopilot il ne tj da ipak nešto kao ima a ne da je prazno. Ovaj dio s maskiranjem kabine vozača ako je oklopno vozilo dakle kao šta je to ovaj tenk T-55 danas nema potrebe jer se jednostavno ne vidi kroz oklop ( metal ) jel ima ili nema netko unutra tj jel autopilot il ga vozi stvarna osoba.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/6/2023, 02:41

Isto tako tad sam rekao da te đipove i to šta misle tako koristit nađu na vojnom otpadu dakle nešto šta ti ne triba i šta nije od neke velike vrijednosti.

To su oni sad napravili s ovim tenkom T-55 međutim ovo je sad bilo sa šest tona eksploziva u njemu i nešto unaprijed pripremljeno za njih negdje ako se ovi previše približe njihovim linijama obrane pa je to čekalo pripremljeno al ako će to tako koristit onda očekujte i da ih koriste i u napadu al ovako gore opisano s tim da nema toliko eksploziva a ono šta ima će stavit kraj rezervoara i onda šalju prema ovoj drugoj strani i oni da to zaustave pucaju na to i otkrivaju položaj pri čemu ih jel onda neutralizira snajper, minobacačka vatra prema tim novootkrivenim položajima koje su sad sami otkrili gdje su te i/ili aritljerijska vatra i drugo zavisno već šta imaju tu i koliko su ti položaji odakle oni ( ta druga strana koja se napada ) puca udaljeni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 08:32

https://old.reddit.com/r/UkraineWarVideoReport/comments/14d4oim/enemy_contact_at_close_range_the_ukrainian_ssos/

brutalno, ukrajinski specijalci uletili u rov sa ruskom sirotinjom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 09:18

ima gubitaka , iako primjećujem zadnje vrijeme ukrajinci počinju imati "povoljnije" omjere u gubicima u odnosu na ruse. barem što se tiče tehničkih gubitaka.

evo najveći minobacač na svijetu  -tulipan uništen od strane UKR drona+artiljerije


modificirani dron kamikaza uništava Ruski moćni SPG


pogledajte kakva je eksplozija u drugom dijelu snimke. valjda je pogodio dio sa municijom i probio je oklop. 
inače ima tona ali baš tona snimki gdje ovi modificirani civilni dronovi nanose Rusima gubitke. ali hrpa snimki. 
Imaju i Rusi nešto tih snimki ali dosta manje.
Sa druge strane Ruskog drona Lancet već nema zadnjih par dana. Ne znam kako zašto. Možda oni i djeluju samo nisu snimke puštene, a možda je nešto drugo u pitanju. Nadajmo se da se neće niti pojavljivati.

Zatim sa čitao jednu analizu nekog vojnog oficira , nekog zapadnog. 
fora mi je da je lik izjavio isto što i ja. 

rekao je da ruska artiljerija praktički skoro pa ugušena u odnosu što je bila prije. ukrajinci su uvijek imali bolju artiljieriju , međutim rusi su držali jednostavno sa količinom granata i topova. 
međutim taman kada su Ukrajinci počeli dominirati, praktički vidimo snimke(i ove dvije a ima ih još) Ukrajinci su izmasakrirali RU artiljeriju, međutim Rusi su artiljeriju zamjenili dronovima kamikazama i FAB bombama koje lansiraju iz aviona sa 25-40km dometa van zapadne/ukrajinske PZO i tako drže paritet u vatrenoj moći. 
Da su dronovi Lancet postali toliko sranje, da Ukrajinci ispale par granata i moraju bježati i skrivati, da to značajno smanjuje efikasnost UKR artiljerije. to sam sve ja rekao , lipo je vidit kako i drugi to primjete, iako nije teško za zaključiti prema količini dostupnih videa. 

Isto tako navodi, a ono što je longi stavlja, a i ja sam govorio, RU helikopteri su noćna mora za UK(NATO) oklop. Jednostavno svako osvajanje , Rusi naplate skupo sa helikopterima. Ovaj put lete nisko i imaju kvalitetne termalne kamere i rakete, i nažalost probuše Ukrajince u NATO oklopu sa velike udaljenosti. 

Ovo što Ukrajinci tvrde "oborili smo danas ovaj danas onaj helikopter", pa vidim po internetu ekipa lijepi, to obisite mačku od rep. 
nema nažalost niti jednog dokaza za to, čak i Ruska telegram grupa FIGHTERBOMBER , koji bi redovito govorili "vječni let našim pilotima iz bla bla bla" kada bi netko poginuo ne piše o tim stvarima. nema vizualnog dokaza za uništene helikoptere, nema nikakvih komentara sa ruskih telegram grupa, dakle ništa se to nije dogodilo. RU helikopteri će ostati gadna prijetnja. ostaje nada da nemaju neograničenu količinu tih protu tenkovskih raketa

Dakle nažalost RU helikopteri nanose gadne gubitke Ukrajincima. Međutim primjetio sam na sreću , nema toliko previše ti snimki, lako je moguće da su Rusi zbog prijašnjih gubitaka kratki sa tim helikopterima. Hrpa helikoptera je uništena ,a bile su snimke još prošle godine u artiljerijskim napadima na podu na zemlji, sabotažama, te naravno uništavani su gadno u napadima. 

Međutim u obrani su brutalno oružje. Zbog zakrivljenosti zemlje, moraš PZO sustave(zapadne) skroz približiti da ih skineš, a onda riskiraš da ih Rusi otkriju i unište dronovima kamikazama čega smo se nagledali. Stoga zbog nedostatka tih PZO sustava(inače sam zapad ima vrlo vrlo malo PZO sustava, jer njihova logika je bila , "uvijek ćemo imati dominaciju u zraku pa nam to ne treba" ) Ukrajinci trpe gubitke od RU dronova, avijacije i helikoptera. 

Vidit ćemo hoće li ovi stariji F16/F18 (4generacija) zapadnih lovaca popraviti stanje. Inače nisam stručnjak toliko, pa evo longi neka istraži kako bi F-16 mogao loviti helikoptere.  Sa koliko km on može snimiti Ruski helikopter u niskom letu, i sa kojom raketom ga skinuti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 09:30

napušten Francuski laki tenk. morate kliknuti na video da bi ga gledali




uništeno neko UKR vozilo , izgleda kao kamion, kkoji ej mogao nositi streljivo ili nedaj bože ljudstvo , iz helikoptera. nažalost ima dosta ovih snimki (dnevno 1-2 što nije malo)

-------------

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 10:34

demon sa foruma.hr wrote:Čitam po indeksu kako je Mailarica objavila kako su Ukrajinci uzeli 8 sela dosad. OK sad čekam da mi netko napiše da su Rusi uzeli i manje u svojoj zimskoj ofenzivi. Ruska zimka ofenziva je bila epic fail i poređivati išta s njom je smiješno. Ona je u rangu talijanske ofenzive u Alpama 1940. 

Jučerašnji uspjeh je uzimanje P'yatykhatkyja. Tu je navodno okružena uništena kompletna ruska bojna. Moš' misliti. Kako je okružena kad su Rusi južno od sela? Ovo je u rangu napredujemo prema Krasnoj Hori... 

Ono što je meni indikativnije je rusko izrugivanje i euforija nad navodnim ukrainskim gubitcima. Kažu da su na Pyatykhatky ispalili 116 TOS raketa. 15-ak takvih projektila je dotuklo Ukrajince u Piskyju, a ako je ovo istina onda je to bio pakao. Jesu li tukli u prazno, ili su stvarno pogodili ukrajinsku grupaciju ne znam, ali priče o tome kako Ukrajinci iz osvojenog sela praktično napadaju 2-.3 obližnja govori u prilog da je tamo u nekom trenutnku bila grupirana stvarno veća skupina Ukrajinaca. Na drugoj strani TOS djeluje, koliko pamtim sa udaljenosti od par km, što dovodi do pitanja kako ga nisu uočili?

Meni ovo dosad ne izgleda dobro, štoviše izgleda dosta loše, bez superiornosti u zraku ovo će ići teško i uz puno gubitaka.

Drugi dijelovi frote pomalo zamiru. Ukrajinci kažu da so Kremine do ruske granice nema ništa, Rusi kažu kako Ukrajinci nešto pokušavaju, ali oni ih uredno poklapaju. Za Bakhmut Ukrajinci kažu da se njihovi ukopavaju i odbijaju ruske kontranapade kojima ih Rusi pokušavaju odbaciti, u konačnici ovo znači kako nema napredovanja. Od narativa:"Napredujemo po bokovima, samo što ih nismo opkolili i ovi bježe demoralizirani i preplašeni" smo došli do novoga:"Napadaju, ali mi smo se ukopali i držimo položaje." Rusi su prijepodne u panici i rasulu, a poslijepodne nabrijani jurišaju u divljim kontranadima. Helou? Ima li koga? 

Kod velike Novsilke isto opao intenzitet, nako apatije, eufroije, sad svi gledaju što se zbivai nikome ništa nije jasno. Zapadni dio klina, koji je više zemljište, Rusi drže, bar su to još jučer navečer držali. Tako je, kako je.

Kad bi Ukrajinci uzeli Staromaiorske, to bi sve palo, a onda bi stvari krenule, ako je istinita priča da Ukrajinci drže u pozadini 2 tenkovske i jednu mehaniziranu brigadu koje kreću čim se napravi rupa u ruskim linijama.

Sva dlelovanja od Orikhiva i Huyaipolia prema jugu i jugoistoku dosad nisu donijela rezultate. Tu mi sve liči na rusko napedovanje:"Svaki dan napredujemo i skoro smo došli do znaka na ulazu u selo."

Čekamo daljnji razvoj događaja, ali za razliku od velike većine kolega s foruma nisam impresioniran, bar zasad. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 19/6/2023, 12:52

Neće više biti videa sa uništenim Ukrajinskim tenkovima.
Oryx prestao s radom.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Oryx10
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 13:05

Normalno to je posao koji zahtjeva ogromnu zajebanciju. Svaku snimku moraš provjeriti da nije fotošopg, stara snimka, po mogućnosti geolocirati itd. 

Ekipa u komentarima im nudi lovu da nastave radit. 
Jakub jankovski je rekao da će updateati Oryx do kraja godine, a onda prijeći na warspotting i oni se bave sličnim stvarima(citirao sam i njih par puta). 

Ali ja vjerujem da će ekipa im skupiti pare i da će nastaviti. pa prvi ja bi im uplatio par € mjesečno neš ti. ali vidit ćemo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 15:00

Ruska snimka UKR napada, htjeli su prikazati kao nešto. 
Ukratko analiza snimke, vidi se oneposobljavanje 2-3 tenka i oklopna vozila, vjerojatno mina, ili su zapeli negdje, i kako pješadija napada neke rovove (ruske) na rubu šume. 

Kasnije vidiš neku random paljbu po šumi.

Ovdje je više važnija informacija koja je ovo lokacija napadnuta, ovo bi moglo biti ono osvojeno selo. Tako da par ovih komada oklopa ako su onesposobljeni (ili vjerojatno čak čekaju posadu)  , ovisno o tome jel napad uspio ili nije znači puno. ako su čak i nagazili na minu i sjebalo im gusjenicu, ako su osvojili selo, to se izvuče i odvede na popravak i za par dana je nazad. 

tko hoće gledati okolo neka nađe geolokaciju videia u komentarima ili na nekim drugim profilima


nisam proučava detalje, meni ovo smrdi na ono osvojeno selo jučer, gdje su dva dana bile teške borbe i gadni gubici sa obje strane, Rusi govore da im je cijeli bataljun oseta izginuo tamo .

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 19/6/2023, 18:52

AssadNaPodmornici wrote:
demon sa foruma.hr wrote:Čitam po indeksu kako je Mailarica objavila kako su Ukrajinci uzeli 8 sela dosad. OK sad čekam da mi netko napiše da su Rusi uzeli i manje u svojoj zimskoj ofenzivi. Ruska zimka ofenziva je bila epic fail i poređivati išta s njom je smiješno. Ona je u rangu talijanske ofenzive u Alpama 1940. 

Jučerašnji uspjeh je uzimanje P'yatykhatkyja. Tu je navodno okružena uništena kompletna ruska bojna. Moš' misliti. Kako je okružena kad su Rusi južno od sela? Ovo je u rangu napredujemo prema Krasnoj Hori... 

Ono što je meni indikativnije je rusko izrugivanje i euforija nad navodnim ukrainskim gubitcima. Kažu da su na Pyatykhatky ispalili 116 TOS raketa. 15-ak takvih projektila je dotuklo Ukrajince u Piskyju, a ako je ovo istina onda je to bio pakao. Jesu li tukli u prazno, ili su stvarno pogodili ukrajinsku grupaciju ne znam, ali priče o tome kako Ukrajinci iz osvojenog sela praktično napadaju 2-.3 obližnja govori u prilog da je tamo u nekom trenutnku bila grupirana stvarno veća skupina Ukrajinaca. Na drugoj strani TOS djeluje, koliko pamtim sa udaljenosti od par km, što dovodi do pitanja kako ga nisu uočili?

Meni ovo dosad ne izgleda dobro, štoviše izgleda dosta loše, bez superiornosti u zraku ovo će ići teško i uz puno gubitaka.

Drugi dijelovi frote pomalo zamiru. Ukrajinci kažu da so Kremine do ruske granice nema ništa, Rusi kažu kako Ukrajinci nešto pokušavaju, ali oni ih uredno poklapaju. Za Bakhmut Ukrajinci kažu da se njihovi ukopavaju i odbijaju ruske kontranapade kojima ih Rusi pokušavaju odbaciti, u konačnici ovo znači kako nema napredovanja. Od narativa:"Napredujemo po bokovima, samo što ih nismo opkolili i ovi bježe demoralizirani i preplašeni" smo došli do novoga:"Napadaju, ali mi smo se ukopali i držimo položaje." Rusi su prijepodne u panici i rasulu, a poslijepodne nabrijani jurišaju u divljim kontranadima. Helou? Ima li koga? 

Kod velike Novsilke isto opao intenzitet, nako apatije, eufroije, sad svi gledaju što se zbivai nikome ništa nije jasno. Zapadni dio klina, koji je više zemljište, Rusi drže, bar su to još jučer navečer držali. Tako je, kako je.

Kad bi Ukrajinci uzeli Staromaiorske, to bi sve palo, a onda bi stvari krenule, ako je istinita priča da Ukrajinci drže u pozadini 2 tenkovske i jednu mehaniziranu brigadu koje kreću čim se napravi rupa u ruskim linijama.

Sva dlelovanja od Orikhiva i Huyaipolia prema jugu i jugoistoku dosad nisu donijela rezultate. Tu mi sve liči na rusko napedovanje:"Svaki dan napredujemo i skoro smo došli do znaka na ulazu u selo."

Čekamo daljnji razvoj događaja, ali za razliku od velike većine kolega s foruma nisam impresioniran, bar zasad. 
Znaci i tamo se koplja lome oko toga je li ovo uspjeh, neuspjeh, katastrofa, ili tek priprema za nesto vece ili mozda vec propala stvar itd.
Jednima se cini super, drugima propast, a neki misle da pravi udar jos nije ni poceo nego se tek priprema.
Price jednih drugih i trecih su tek puka navijacka zelja, prohtjev, osobna ideja kako bi se sve trebalo odvijati.
Koliko vidim vecina proukrajinskih forumasa ocekuje sigurnu i potpunu pobjedu ukrajinske vojske, ruski poraz i njihovo
protjerivanje iz ukrajine ukljucivo i s Krima.
Pogotovo je cudno da se ocekuje brza pobjeda, spominje se cak Oluja, traktori , bjezanija i slicno.
Takvi su danas nezadovoljni rezultatima na bojistu, premalo uspjeha, premalo pomaka, presporo, gledaju sve i silno se cude, a ne bi trebali.
Za razliku od ovog lika ja jesam impresioniran ukrajinskom vojskom, njihovim ukupnim otporom ruskom agresoru.
Na pocetku sam procijenio da imaju dispeta, petlju i zele se obraniti i upustiti u vrtlog smrti s puno jacim neprijateljem.
Kad su ih otpisivali i zapadni strucnjaci nisam se slagao s njima, vrijeme je pokazalo da su svi pogrijesili i rusi su potcijenili ukrajince, a precijenili sami sebe.
Onda su ukrajinci impresionirali jos jednom , nakon sto su se obranili presli su u aktivnu obranu pa cak izveli jako uspjesnu, smionu, lucidnu akciju.
Naravno, radi se o sjevernom potezu, odbacivanje rusa od Harkiva, brzi prodor preko Sevcenkova sve do Kupjanska, pa spustanje na Izjum
te preuzimanje Limana.
Steta je sto se tu nije islo brze i dalje i sto se rusima dalo vremena da se konsolidiraju, pregrupiraju, mobiliziraju, dodatno naoruzaju, opreme, 
promijene zapovjednistvo, promijene taktiku, naprave pametne poteze poput ostavljanja hersona sto sam takodjer predvidio iz pozicije ruskog
stozera.
Zasto  ekipa koja navija misli da ce ukrajinci kad malo odmore, dodatno se naoruzaju, mobiliziraju, opreme ponovno s relativnom lakocom uspjesno gurati i probijati ruske crte, to je pitanje.
Radi se o pukoj zelji, zatim nestrucnosti, promisljanju kako je logicno da ce kao bolje naoruzani lako izaci s rusima na kraj jer su pokazali da to mogu itd.
Jesenas sam rekao da su ukrajinci pogrijesili sto nisu pritisli ruse kakvi su onda bili, u rasulu, gotovo razbijeni, tromi, bez zapovjednog lanca
i jasno je bilo da takvo stanje nece potrajati predugo.
Pomalo su krivi i zapadni strucnjaci koji su cesto donosili pogresne prosudbe i pogresno savjetovaliu ukrajince.
Pricekajte, naoruzajte se, obuka, priprema, sve to stoji ali isto cini i ruska strana.
Rusi vise nisu u rasulu u kakvom su bili prvih par mjeseci agresije.
Jasno je bilo da mijenjaju stav, sasvim drukcije nastupaju  i sada ih se nece lako pobijediti.
Ukrajinci ce naravno pokusavati sto i cine, i to impresionira, voljni su polagati zivote u pokusaju oslobadjanja svoje zemlje.
Preuzeli su inicijativu, rade i male pomake, a pitanje je hoce li uspjeti napraviti vece, znacajnije, a pogotovo je upitno hoce li osloboditi cijelu zenlju.
Rekao sam jesenas a govorim i sad, to nije nemoguca misija, ne radi se o ukrajinskoj zelji, volji, sposobnostima.
Sada su u fokusu rusi.
Koliko se oni dugo zele opirati, , ginuti, trositi na ukrajinskom ozemlju.
Kako sada stvari stoje ne nazire se pucanje crta, nema bjezanije, nema traktora, nema pobjede za par dana niti nove Oluje.
To nikada nije niti bilo realno za ocekivati, mozda tek nadati se i navijati da ce se to dogoditi.
Nece ako rusi ustraju kao sto se momentalno drze.
Tek sada se dolazi do realne procjene stanja na terenu.
Iako su nam mnoge stvari potpuno nepoznate ali po onome sto se zna i vidi jasno je da ukrajinci mogu potiskivati ruse.
Jasno je da to ide za sada prilicno tesko, uz zrtve sto je sasvim ocekivano ako se neprijatelj organizirano brani i ne gubi glavu ako izgubi poneko selo.
Koliko ce takva situacija i odnos snaga trajati, to je kljucno.
Moguce je da rusi u nekom  trenutku podju popustati, iscrpe se, pronadju se losije tocke obrane i iskoriste za bresu, (bresu a ne rupu  :D ).
Moguce je da ukrajinci onda preuzmu puno veci teritorij.
Tesko je za ocekivati da potpuno poraze ruse i istjeraju ih iz ukrajine i s krima.
Za nesto takvo rusi se moraju slomiti, mora pasti putin, moraju doci velika preslagivanja u samo rusiji za nesto takvo.
Moj osobni stav je da si rusi nece dopustiti takav potpuni poraz.
No s druge strane ne treba nikoga iznenaditi eventualni ukrajinski neuspjeh u daljnjem oslobadjanju zemlje.
Nije nikakvo cudo ako preuzmu tek manje oblasti iscrpe se i prestanu s napadima.
Sve je to realno za ocekivati i nije nikakvo razocarenje, jest za navijace sa strane, sam ukrajinski narod, ali realno to je veliki uspjeh u srazu s puno jacim, 
nadmocnijim neprijateljem.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


darth_vader and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/6/2023, 20:15

AssadNaPodmornici wrote:
Dakle nažalost RU helikopteri nanose gadne gubitke Ukrajincima. Međutim primjetio sam na sreću , nema toliko previše ti snimki, lako je moguće da su Rusi zbog prijašnjih gubitaka kratki sa tim helikopterima. Hrpa helikoptera je uništena ,a bile su snimke još prošle godine u artiljerijskim napadima na podu na zemlji, sabotažama, te naravno uništavani su gadno u napadima. 

Međutim u obrani su brutalno oružje. Zbog zakrivljenosti zemlje, moraš PZO sustave(zapadne) skroz približiti da ih skineš, a onda riskiraš da ih Rusi otkriju i unište dronovima kamikazama čega smo se nagledali. Stoga zbog nedostatka tih PZO sustava(inače sam zapad ima vrlo vrlo malo PZO sustava, jer njihova logika je bila , "uvijek ćemo imati dominaciju u zraku pa nam to ne treba" ) Ukrajinci trpe gubitke od RU dronova, avijacije i helikoptera. 

Vidit ćemo hoće li ovi stariji F16/F18 (4generacija) zapadnih lovaca popraviti stanje. Inače nisam stručnjak toliko, pa evo longi neka istraži kako bi F-16 mogao loviti helikoptere.  Sa koliko km on može snimiti Ruski helikopter u niskom letu, i sa kojom raketom ga skinuti.
Ne pada mi na pamet ( tako šta istraživati ). F-16 je malo preskup avion i malo će ih dobiti da bi se oni s tim ( F-16 lovačkim avionom ) igrali takve igre koja se zove: ulovi malog komarca koji leti par metara iznad tla. Mogu Rusi tako i nekakve svoje Kiowe kakve recimo mi imamo stavit da to isto rade umjesto tih čistokrvnih "jurišnih" helikoptera. Uostalom vidim da uvode Kornete ( protuoklopno oružje ) koje stavljaju na Toyote i onda će toga nasrat po Zaporožju i drugdje pa kad ovi krenu u napad il se previše približe biti: tri loša ubiše Miloša tj s gomilom tih Toyota na kojima su ti Korneti a to je pokretno i brzo, ih jednostavno rokat.

Isato tako ne vrijedi ti to proučavat jer taj helikopter vidi na svom radaru ili mu dojave da idu lovački avioni prema njemu i on se samo spusti na zemlju i ugasi motor i gotovo. Ako ne radi motor nema na šta ići toplinski navođena raketa zrak zrak. A još ga je spustio i na zemlju tj sletio a nije mu to problem jer i onako lete i izvode takve napade svega par metara od tla. I to još po noći da ga još manje vidiš kad se pojavi. Ni na radaru se ne vide koliko nisko lete.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 19/6/2023, 21:43

Možda nije ni toliki problem što Ukri sporo osvajaju sela. Problem je pak to što kad i osvoje jedva neko selo... ne mogu ga zadržati.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/6/2023, 21:49

Pa nek pošalju jedan dva bataljona tamo i oslobode sve prema Vasiljivki i onda ih čeka rijeka koja je tu na ušću Dnjepra ipak široka prvih šest kilometara pa će tu biti pat pozcija i onda se mogu prebaciti i u unutrašnjost.

Nema taj Zapad toliko te tehnike da njima šalje a oni samo da je bezglavo i bez idejno šalju u napad da bude uništena. Treba skratit bojište a tu se može to isto bojište skratit za nekakvih 6 km.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 ?gz=686729_12
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 4056dee-vasylivka--map-

Povući će se postepeno iza ove nekakve rijeke šta se ulijeva u Dnjepar i minirat mostove.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Ow6opdo7+6TBH+AjxbaOcp8Wc8yd6qJrydvRET405wofoR6OcJ8mcs5+j9n942slDWhgzjwAAAABJRU5ErkJggg==

--

Dobro. Tu ima nekakvih tri do pet km tog ušća te nekakve rijeke pa je tu ona malo šira i kad miniraju mostove onda je to još jedna vodena prepreka a grad je s ovu stranu koju bi i dalje držali Rusi tako da je tu Ukrajincima malo teško radit proboje jer su em na nekakvoj čistini a ovi u zgradama i zaštićeni a onda i ta vodena prepreka također je tu. 

Znači manje tenkova i drugog oklopa i jedni i drugi tu odma trebaju i pomiču ga više prema unutra di je ta riječica uža i plića.

Možda bolje tako tj to zaobić jer u osnovi šta ih više sjevernije otkineš i uđeš to onda ovo sve ispod do Krima u osnovi je odma palo tako da se ne gube bez potrebe tu životi i tehnika oko te Vasiviljke tj tog gradića na tom ušću.


--


Ovo je karta Ukrajine i sad ću objasnit šta sam mislio pod onim: šta ih više sjevernije otkineš itd pošto vjerovatno neki a možda i lako moguće nitko nije shvatio o čemu pričam.

Šta ih otkineš više sjevernije recimo gore u Donbasu pa opališ proboj prema Mariupolju dakle prema samoj granici Rusije na obali Azovskog mora to više teritorija ne moraš se mučiti oslobađati jer ovi ispod odma nemaju opskrbu jer im je jedina opskrba preko tog Kerčkog mosta ( brodovi u Azovskom moru su im pod paljbom pa ne mogu tako to uspiješno radit ) a onda i njega rokaš i ovi dole nemaju municije, hrane, tehnike, nove popune ljudstva i to samo pada.

Šta sjevernije otkineš taj pravac prema Azovskom moru = to imaš se manje kasnije mučiti oslobađati ostatak teritorija težim načinom.

Enlarge this imageClick to see fullsize
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 800px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg


--

Karaćekrak rijeka ( pritok Dnjepra ):

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Z

Ušće:

Enlarge this imageClick to see fullsize
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 AF1QipMGEtm-TwvHJTM7df5_rkWuB3DBw0MhIQbUSMEn=w600-h563-p-k-no

Koliko se to vidi na ovoj slici Vasiljivka bi ostala s ove strane di bi bili Rusi dok Ukrajincima ostaje gola obala koju će ovi ( Rusi ) rokat svime svačime tako da se ne bi oni mogli niti približit dok su Rusi zaštićeni u gradu i unutar zgrada.


--




Enlarge this imageClick to see fullsize
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 1024px-Russian_Occupation_of_Zaporizhzhia_Oblast.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_occupation_of_Zaporizhzhia_Oblast
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2023, 21:50

Vjerojatno fejk. Koliko god Ukrajincima teško ide, toliko Rusi doslovno više nemaju nikakve snage za nikakve protunapade igdje pa čak i ovakvog seoskog karaktera. Jedino im preostaje ubacivanje sirotinje, mina, tenkova, granata na Ukrajince te naravno uz malo high tech napada helikopterima, dronovima, krstarećim raketama u nadi da će Ukrajincima dopizditi ratovanje i da će se zamrznuti sukob na šemu Sjeverne i Južne Koreje. Čak je i Arestovič rekao da ide sve u tom smjeru, pa su ga napali njegovi Ukrajinci, vidiš nisam ga čuo od tada.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum