ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 10 of 50 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 30 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Sun 11 Jun - 14:52

dijagram wrote:
Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:
AlfaOmega wrote:Kritična situacija i oko farme Levadne (na mapi kojih desetak kilometara jugozapadnije od Rivnopila).
Ako su usli i s te strane onda je ovaj potez sela od Novosilke do Staromajorske gotov i mora se evakuirati ili ce ih okruziti.
S druge strane, sad bi morale nastupiti ruske mehanizirane trupe s druge crte iz Malinivke, Ljubimivke i pocistiti ukrajince na otvorenom i odbaciti ih na pocetne polozaje.
Bojim se da ako to izostane onda je druga crta samo fikcija u generalskim glavama.
Neće rusi s time riskirati jer ako im i to ukri skrše ode cijela bojišnica, držim da će radije to ukopati i čekati da rusi odnekud dovuku neke snage sa drugih položaja i nadati se da ukri neće otkriti odakle i gdje će opet moći udariti na oslabljenu liniju.
Ma da, samo zelim pojasniti deckima funciju druge crte.
Bude li sluzila samo kao jos jedna crta iza prve sto ce vjerojatno biti onda je to nista posebno unatoc kao preprekama.
Obrana po dubini vodi se upravo izmedju crta, s druge se napada na neprijatelja koji prodre preko prvih dok je u medjuprostoru, nezasticen i bez urednog borbenog rasporeda, takav je ranjiv i lakse ga je brzim napadom potisnuti naprag ili unistiti.
Obrana po dubini mora biti ziv organizam, tek tada ima smisla i teska je za probiti.
Prostor izmedju crta je upravo onaj gdje treba poraziti napadaca.
Koliko vidim svi drugu crtu vide samo kao bolje zasticenu od prve i nista drugo:)
Vjerujem da ce rusi ponegdje tako i intervenirati ali oni nemaju dovoljno sredstava i snaga za potpuno zatvaranje druge crte i vodjenje boja po dubini.
Trenutno vjerojatno pokusavaju sklepati ljudstvo za obranu na drugoj crti.
Koliko ce im to uspjeti takodjer je upitno.
Tako i ja to vidim, ruje su digli branu da mogu snage sa tog područja prebaciti na druge djelove bojišnice i ako im to ne bude dovoljno onda zdravo đaci, nadalje ako ukri uspiju isforsirati dnjepar u dogledno vrijeme a da to prođe ispod radara rusa trebati će puno traktora i veći kerčki most za kapacitete bežanije.

Šandor Winnetou

Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 11 Jun - 14:56

Šandor Winnetou wrote:
Tako i ja to vidim, ruje su digli branu da mogu snage sa tog područja prebaciti na druge djelove bojišnice i ako im to ne bude dovoljno onda zdravo đaci, nadalje ako ukri uspiju isforsirati dnjepar u dogledno vrijeme a da to prođe ispod radara rusa trebati će puno traktora i veći kerčki most za kapacitete bežanije.
Pada kiša. Padala je jučer u Kersonu a danas poviše. Nivo vode ne pada dok se kišnica slijeva u taj vodeni sliv. Ništa od te šeme.

Uostalom mnogo je šuta odvedeno poplavom. Vidio sam neke kuće kako plivaju nizvodno. To kad potone na dnu rijeke onda stvara branu ispod i dodatno usporava odlijev vode k moru tj ne daje tako brzo da se razina vode iza toga spusti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Sun 11 Jun - 15:03

RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Tako i ja to vidim, ruje su digli branu da mogu snage sa tog područja prebaciti na druge djelove bojišnice i ako im to ne bude dovoljno onda zdravo đaci, nadalje ako ukri uspiju isforsirati dnjepar u dogledno vrijeme a da to prođe ispod radara rusa trebati će puno traktora i veći kerčki most za kapacitete bežanije.
Pada kiša. Padala je jučer u Kersonu a danas poviše. Nivo vode ne pada dok se kišnica slijeva u taj vodeni sliv. Ništa od te šeme.
Voda se povlači bez obzira na kišu, udarni val je prošao i sada ide sve po standardnoj proceduri, isparavanja, razljevanje, upijanje zemlje, more...to se ne može zaustaviti više. Nikakva kiša to promjeniti neće. Pitanje je samo hoće li ili na koji način će to ukri iskoristiti.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 11 Jun - 15:06

Ja sam prije par dana proučava šta njihova vojska ima od desatnih čamaca.

Nemaju ništa. Još im neka plovila Rusi i pogode u međuvremenu. Nemaju oni desantne brodove da bi izvršili takavo iskrcavanje na drugu obalu o kakvoj vi sad pričate.

Čekaju da im dođe nešto iz Amerike šta su im Amerikanci obećali al tad će opet jesen i tako to, tako da opet ništa od toga. bar ne za sada i ne za ovu raspravu koju mi sad ovdje vodimo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sun 11 Jun - 15:26

Ukrajinci koriste vojnu opremu NATO-a. Dobar dio njih prošao je i NATO obuku, a savez ih opskrbljuje obavještajnim podacima.

U ratu u Ukrajini sada je sve u rukama i pod kontrolom NATO-a, samo su vojnici Ukrajinci, a opet trpe poraz za porazom.

Tako će biti u svakom sektoru ukrajinske protuofenzive. U tijeku je masovno uništavanje ukrajinske vojske i zapadnog oružja.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sun 11 Jun - 15:31

Ruske trupe istjerale su Oružane snage Ukrajine iz sela Neskučnoje i vratile kontrolu nad njim. To je izvijestio Vladimir Rogov.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 11 Jun - 16:30

RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 11 Jun - 16:36

RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 11 Jun - 16:53

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Clouds12

:coffee B-)
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Sun 11 Jun - 19:05

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 FyVVyLkWYAAhmEL?format=jpg&name=small
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31212
2014-04-12


RayMabus, Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 11 Jun - 19:21

Dakle Rusi ipak pukli kontru na kontru i povratili izgubljeno. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Screen39

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sun 11 Jun - 19:48

AlfaOmega wrote:Dakle Rusi ipak pukli kontru na kontru i povratili izgubljeno. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Screen39

Ukri su već jednom osvojili to Neskučnoje, ali su ga Rusi povratili.
Tijekom "kontranapada" ova će se situacija vjerojatno više puta ponoviti.
I svaki put, ako Ukri uđe u ovo područje, pretrpjet će nepotrebne gubitke (ali će se slikati da PR služba ima što pokazati).

Ista je stvar s Blagodatnim. U njega nije problem ući, ali je nemoguće ostati u njemu zbog toga što su direktno na meti ruskog topništva.

Ruski su položaji na obližnjim uzvisinama. Ne možete promijeniti geografiju (visinska razlika je 60-70 metara i Rusi lijepo odozgore gledaju na Ukre).

Ovdje do sada nisu mogli ništa zadržati duže od pola dana.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Sun 11 Jun - 19:49

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Breaking-the-ukrainian-army-has-breached-multiple-defense-v0-5ih2dpphcf5b1
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31212
2014-04-12


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Sun 11 Jun - 20:07

crvenkasti wrote:
AlfaOmega wrote:Dakle Rusi ipak pukli kontru na kontru i povratili izgubljeno. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Screen39

Ukri su već jednom osvojili to Neskučnoje, ali su ga Rusi povratili.
Tijekom "kontranapada" ova će se situacija vjerojatno više puta ponoviti.
I svaki put, ako Ukri uđe u ovo područje, pretrpjet će nepotrebne gubitke (ali će se slikati da PR služba ima što pokazati).

Ista je stvar s Blagodatnim. U njega nije problem ući, ali je nemoguće ostati u njemu zbog toga što su direktno na meti ruskog topništva.

Ruski su položaji na obližnjim uzvisinama. Ne možete promijeniti geografiju (visinska razlika je 60-70 metara i Rusi lijepo odozgore gledaju na Ukre).

Ovdje do sada nisu mogli ništa zadržati duže od pola dana.
Alfa i crvenko vjeruju ovom stevici:)
Nije nemoguce ali cisto sumnjam da su se rusi vratili u ta sela.
Crvenko k tome ima puste zelje da se stvari odvijaju kako bi on htio.
Nepotrebni gubitci, mogu uci ne mogu ostati, direktno na meti topnistva, fortifikacije itd.
Ne ide to tako, ne ide.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18831
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 11 Jun - 20:17

Rusi šta izgube to neće više vratit. Ono u Bahmutu je bila neka druga priča a sad ide to da šta izgube to više vraćanja pod njihove ruke više nema.

U Bahmutu je bila posebna priča koju su bez obzira šta misli o njima ipak vodili ljudi koji su malo vojno kompententniji od Šojgua i Gerasimova i ruskog nesposobnog i korumpiranog vojnog vrha. Čast iznimkama tamo al ne mogu ni oni u toj masi ić kontra tolike korumpirane i nesposobne struje koja drži i čini ruski vojni vrh postavljen od samoga Putina.


Čini se da Putin i Šojgu žele centralizirati plaćeničke grupe pod svojim zapovjedništvom. Svi “dragovoljci” koji se bore za Rusiju moraju potpisati ugovor s Ruskom Federacijom od 1. srpnja 2023, objavilo je rusko ministarstvo. To vrijedi i za plaćenik grupe Wagner na čelu s Prigožinom. Uredba je, na službenim stranicama ministarstva, opravdana mogućnošću bolje socijalne pomoći za vojnike i njihove obitelji te boljom integracijom i koordinacijom između postrojbi na strani Rusije.

“PMC Wagner neće potpisivati ​​nikakve ugovore sa Šojguom”, komentirao je Prigožin novu uredbu preko Telegram kanala. Nadovezao se: “Wagner je organski integriran u cjelokupni sustav i vrlo je učinkovita struktura. Većina regularnih vojnih jedinica nema takvu učinkovitost upravo zato što Šojgu ne može normalno upravljati vojnim formacijama”. Prigožin je sve hrabriji u svakodnevnim uvredama ministru Šojguu i Gerasimovu. Nedavno ih je, doduše nedirektno, nazvao “kujama koje se debljaju u uredima”.

Šojgu uveo deket kojim svi plaćenici moraju potpisati ugovor s državom: Prigožin mu odgovorio
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 11 Jun - 22:00

RayMabus wrote:Nema ništa od te zamisli anglosaskog vodstva o brzom slamanju istočnog fronta. Pao je pljusak opet i natopio front a MRAP teži 13 tona i fino kad oni to pokušaju to fino utone u blato i onda ovi to poskidaju Lancetima i drugim a u međuvremenu na tom pravcu dodatno pojačaju minska polja tenkovskim i protu-pješačkim minama. Malo po noći fosforne rakete po pješadiji s onu stranu. To dodatno spali tu travu pa ne raste pa imaš čistinu i vidiš sve ako ovi krenu u napad. U međuvremenu rokanje aerodroma i drugo te iscrpljivanje PZO. Malo zatvorenika dovuć u te rovove da ih popune i drže obranu dakle znači topovsko meso koje je tu dovedeno da izgine i izdrži do velike Gospe i eto opet kiša i opet ništa i tako to.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 11 Jun - 22:05

Da to su ti Ruski mobilni sijači mina. Mislim da se čak i zovu na Ruskom poljoprivednik da ne googlam. Longi što se tiče kiša, pogledaj sam mapu koji si stavljao , radi se o uglavnom od 0.25 do 2mm kiše , to su minimalne količine, to jedan vrući dan posuši odmah. nemoj više spamati o kiši pls

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 11 Jun - 22:09

AssadNaPodmornici wrote:Da to su ti Ruski mobilni sijači mina. Mislim da se čak i zovu na Ruskom poljoprivednik da ne googlam. Longi što se tiče kiša, pogledaj sam mapu koji si stavljao , radi se o uglavnom od 0.25 do 2mm kiše , to su minimalne količine, to jedan vrući dan posuši odmah. nemoj više spamati o kiši pls
Stvorit ću ja veću ako ti oćeš.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 11 Jun - 22:15

Zemljodelija.

Dolazi od riječi zemlja i delati dakle raditi a delija je radnik.

Zemljoradnik.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 11 Jun - 22:20



kada smo se veselili da su dva Ruska TOS sistema bila uništena, Oryx ekipa je samo stavila jedan, rekla da je nije jasna slika za drugi, da neće stavljati to kao Ruski gubitak dok ne vide bolju sliku ili video.

I evo zaista snimka za drugi, izgleda da taj TOS sistem nije bio uništen, eventualno možda oštećen jer je jedna granata pala dalje od njega.. naravno nema video da li je poslano još nekoliko granata(vjerojatno i jest) ali to nije vizualno potvrđeno. Zašto je Oryx ekipa stvarno najbolja za identifikaciju gubitaka jedne i druge strane

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 11 Jun - 22:25

Ukrajince tek sada čekaju iduće linije Ruske obrane i njihovo probijanje.


Možemo samo nagađati u kakvom su stanju.

dobra dvije analize o tome. kliknite  za čitanje


btw ima dosta snimaka video gubitaka na obje strane, ovaj put Ukrajinci imaju malo veće gubitke u tehnici (ne znači nužno u ljudstvu)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 50 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum