ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/6/2023, 16:09

Analiza ove UKR ofenzive
evo jedan je napravio tablicu u excelu a za izvor je koristio podatke od Oryxa, tu je stavio sve vizualno potvrđene gubitke Ruske i Ukrajinske strane. 
Naravno to ne znači da je svaki gubitak u ratu vizualno registriran, ali usudim se reći velika većina, stoga je ovo dobar okvir kako stvari stoje


gubici su 96 Rusija 54 Ukrajina, dakle skoro duplo više gubitaka  ali postoji ali. 

Naravno nije sve tako "crno" kada se analiziraju detaljnije gubici. 
Gubici u tenkovima i oklopnim vozilima su li-la .. 

međutim tamo gdje Ukrajinci čine brutalnu razliku su inžinjerska vozila, i ovi vojni džipovi. zapravo to i čini razliku. ostaje "utjeha" Ukrajincima da prema snimkama većina tih vojnih đipova su spasili posadu.. kažem većina ne svaki, jer ima snimki gdje ih Rusi skidaju ATGM raketama i helikopterima.. međutim ovi zapadni ogromni vojni džipovi su napravljeni da izdrže minu(spase posadu) pa čak i ako granata padne negdje u blizinu ne direktno na njega. 
Većinu gubitaka Ukrajincima prema snimkama su napravile mine, zatim helikopteri . 
Većinu gubitaka Rusima su prema snimkama napravili artiljerija, 155mm i HIMARSi te dronovi kamikaze
(moje mišljenje pogledao sam vjerojatno svaku snimku=

Eto jedino gdje su Rusi imali baš više gubitaka je artiljerija i nešto PZO, što i nije loše u konačnici.  
međutim sve skupa ovo nije ofenziva kakvom su se svi nadali, ovo je rat iscrpljivanja gdje imaš li-la gubitke kao protivnik i sada tko će prije popustiti. 

isto tako ovi gubici kao što i sami vidite nisu "katastrofalni" niti za jednu niti drugu stranu, ali doslovno jedna i druga strana ima velike gubitke za cijenu osvajanja nekog napuštenog sela

sve skupa Rusi mogu biti malo više zadovoljniji iako ne prezadovoljni. Mogu kazati da relativno dobro zaustavljaju UKR ofanzivu, da su popravili koheziju vojske, i da NATO tehnika nije ispala ništa bolja od Ruske(što ja i govorim cilo vrime).  Ukrajinci su najavljivali svašta za sada su zapeli na prvih par sela. 

sa druge strane sve jedno Rusi imaju isto tako gadne gubitke kao Ukrajinci, i Ukrajinci izgleda da imaju više dronova, više dronova kamikaza, i počeli su prestizati Rusiju po količini ispaljenih granata što bi mogao biti loš dugoročan trend. 

Ukrajinci mogu biti nezadovoljni jer očito da Rusi nisu "utekli" čim su vidjeli prve Američke Bradlije i Njemačke tenkove. sa druge strane iako su Ukrajinci imali li-la nešto veće gubitke nego Rusi pri napadu, ipak kada se sjetim Ruskih napada kod Ugljedara i drugdje, to je neusporedivo.

AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 17/6/2023, 16:19

RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:Što je onda ukrajinska kontra zapela ak ruska tehnika ne radi? :W
To je druga tema. A ovo je vezano uz njihove trenutne probleme u svezi proizvodnje tzv mehanizacije. Gore san ti napisa neke stvari šta se dešava trenutno i kakvi problemi iskaću pa ih moraju popravljat itd. Popravit će oni to. Nije to upitno al ih usporava jer ipak ne mogu tako štrc brc radit te stvari.
Rusi nikad nisu ni bili dobri u autoindustriji. Ok, Lada je onomad bila ok ka terenac, no danas je ruska autoindustrija realno za kurac. 
Ali to nema veze sa ruskim tenkovima. T-34 je slovija ka najbolji tenk iz WW2 (neki će reći Panter, ali T-34 se bar nije kvarija ni izbliza ka ovaj). 
Tak da ne treba brkat žabe i babe, longi.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/6/2023, 16:23

AlfaOmega wrote:
RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:Što je onda ukrajinska kontra zapela ak ruska tehnika ne radi? :W
To je druga tema. A ovo je vezano uz njihove trenutne probleme u svezi proizvodnje tzv mehanizacije. Gore san ti napisa neke stvari šta se dešava trenutno i kakvi problemi iskaću pa ih moraju popravljat itd. Popravit će oni to. Nije to upitno al ih usporava jer ipak ne mogu tako štrc brc radit te stvari.
Rusi nikad nisu ni bili dobri u autoindustriji. Ok, Lada je onomad bila ok ka terenac, no danas je ruska autoindustrija realno za kurac. 
Ali to nema veze sa ruskim tenkovima. T-34 je slovija ka najbolji tenk iz WW2 (neki će reći Panter, ali T-34 se bar nije kvarija ni izbliza ka ovaj). 
Tak da ne treba brkat žabe i babe, longi.
Ne brkam. Al ti objašnjavam da im ne ide sve idealno. Shvačaš poantu ? Moraju uvest kontrolu proizvodnje a ne samo naredit tamo šefićima u pogonu da štancaju i nešto proizvedu pa ovi od straha od šefova poviše sklepaju na brzinu samo da sklepaju da zadovolje šefove i na kraju ne pali. Kupola se napukne kad ispališ tenkovsku granatu itd. Isto tako morali su povuć i granate za haubice proizvedene ove godine jer bi znale same eksplodirat. Ne možeš te stvari radit tako štrc brc. To mora bit kontroliralno sve. Završna proizvodnja. Ako ne valja vračaj nazad na popravak odma. A ne slat na bojište ( tržište ) od straha od Putina jer on oće sad odjednom povećanje proizvodnje. Ne ide. Ne može. To tako ne ide i gotovo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/6/2023, 16:34

Sad nek šalju te T-54/55 tenkove. I onako ne igraju na napad nego na obranu tako da bolje išta pa nek to troše i nek isprazne skaldišta jer i onako im je to za kurac a vidin da ih imaju puno pa šalji to do jeseni i prvih kiša da drži malo obranu a u međuvremenu uklanjaj te nedostatke u tvornici a u svezi proizvodnje novih tenkova.

Rusija  - povučen iz službe 2010. 2800 T-55 u skladištu od 2016.. Određeni broj ARV-ova i MTU-ova u službi i spremnika u skladištu  , od 2023. Od 2023. uklonjeni su iz konzervacije i rade. 
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/6/2023, 16:55

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 A66d723036f9ec368507b3de3b76292d

Bjesni bitka kod Pijatihatkija o kojoj ovisi daljnji ukrajinski proboj. Prilično je bizarno čime se ruske snage brane

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 O_25111008_1280
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 O_25111009_1280
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/6/2023, 16:59

RayMabus wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 A66d723036f9ec368507b3de3b76292d

Bjesni bitka kod Pijatihatkija o kojoj ovisi daljnji ukrajinski proboj. Prilično je bizarno čime se ruske snage brane

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 O_25111008_1280
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 O_25111009_1280
hrana za javeline, ovog i jebena zolja buši.

Ovog je recimo zolja probušila na trpinjskoj cesti

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Maxresdefault

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/6/2023, 17:02

Da, samo moraš potrošit te Javeline i GPS i druge granate i dronove na njih a poanta je da izdrži obrana do jeseni i prvih kiša kako se ne bi Putinova i Šojguova guza znojila pa će sad sve to poslat i gomilat tamo da glumi pokretne mete i zaustavlja i/ili barem usporava tu ukrajinsku protuofenzivu prema Krimu i Azovskom moru.

Čuj, mjesec ima četiri tjedna a danas je 17.06 dakle skoro pa već sedmi mjesec a triba izdržat do jeseni i prvih kiša dakle nekakvih osam tjedana otprilike.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/6/2023, 17:38

Nije baš za usporedbu ta situacija u Vukovaru i ovo tamo na tim ledinama. Vukovar je ipak nekakva urbana sredina a koju su ovi napadali. To znači da su išli prema dobro ukopanim položajima i bili napunjeni gorivom do vrha. Jedan od velikih nedostataka tenkova ruske proizvodnje je držanje tenkovskih granata u kupili pri ćemu pogodak u kupolu u tom slučaju izaziva lančanu reakciju. Pošto je tamo ledina i ti razmaci su veći pa je pitanje koliko će baš bit takvih situacija da ćeš ih gađat baš nekom zoljom ili nekim drugim protutenkovskim projektilom poput Javelina ili Stugne. Zatim ne idu u napad a to znači da ni rezervoar ne mora bit pun a i pitanje je koliko oni imaju goriva tamo jer je to najudaljenija bojišnica za opskrbu. Znači to bi značilo da ako ga i pogodi pošto nije rezrovar pun nego prazan onda s te strane ne dolazi do gorenja. Upitne su i te granate da li će oni to koristit kao oklopno vozilo pa s time nema ni granata u kupoli. Ili će možda imati malo granata jer kao što rekoh to je najudaljenije bojište za opskrbu. A i pitanje jel te granate tok kalibra uopće imaju u proizvodnji i na skladištu a ako i imaju koliko. Znači imaš situaciju di je udaljeniji, ne napada, moguće rezerovar i prazan, u kupoli nema granata il ih ima malo. Dakle pogodiš ga al nema naknadne eksplozije i gorenja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 17/6/2023, 20:36


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 18/6/2023, 08:05

Stanje na fronti do sad:

-ruske snage uništile radar P-18 kod Novopavlivke, radar iz sastava PZO sustava S-300 kod Dachnoye i srušile ukrajinski borbeni helikopter Mi-24 istočno od Kramatorska.
-ukrajinske snage u proteklih 36 sati pokrenule veliki broj manjih napada na zaporoškoj i južno donjeckoj bojišnici.
Vode se borbe na širem području mjesta Lobkove gdje su jučer ukrajinske snage pokrenule dva napada (jugozapadno i jugoistočno od mjesta). Postrojbe iz sastava 47.mehanizirane brigade OS Ukrajine pokrenule su novi (4. po redu napad u proteklih 36 sati) prema mjestu Pyatikhatki u dolini rijeke Yanchekrak. OS Ukrajine su dobile pojačanja na ovaom dijelu bojišta te pojačanje u topništvu (6 samohodnih haubica M109L kalibra 155 mm, donacija Italije) koje su smještene između mjesta Pavlivka i Novopavlivka (sjeveroistočno od zone operacije). U zadnjem napadu ukrajinske snage ostvarile su napredak do zapadnog dijela sela Pyatikhatki, pokušavajući prodor u mjesto te su pokrenule napad na dominantnu uzvisinu Kotu 85 u području starog uzletišta Pyatikhatok, dok se samo mjesto nalazi na nadmorskoj visini od 32 m. U daljnjem napredovanju ukrajinske.snage zaustavila je jaka topnička vatra iz haubica kalibra 152 mm, nakon kojega je uslijedio intenzivan topnički udar korištenjem konvencionalnih visokoeksplozivnih fragmentacijskih granata i vođenih projektila Krasnopol. Ukrajinski napad je zaustavljen dok su ruske snage pokrenule protunapad. Ukrajinske snage raspoređuju VLR RM-70 Vampire i BM-21 Grad te samohodne haubice CAESAR i Krab na područje Pavlivka-Novopavlivka-Preobrazhenka (sjeverno od Orikhiva) s ciljem dodatne podrške ukrajinskim snagama u napadu. S druge strane ruske snage raspoređuju, po dubini, dodatne PZO sustave BukM3, PancirS1 i S300V4 kako bi bili spremni na mogući ukrajinski napada krstareći projektilima StormShadow i vođenim raletama GLSDB.
Za učinkovitu obranu od raketa StormShadow, svi divizioni Buk-M3/A i S-400 opremljeni su specijaliziranim univerzalnim radarskim tornjevima kako bi radarsko pokrivanje moglo raditi na malim visinama (25-70 m), gdje je trajektorij leta britanskih krstarećih projetila. Također iznad Azovskog mora, su u ophodnjama 0-24, višenamjenski lovci Su-30SM iz sastava Crnomorske flote, koji su sposobni detektirati Storm Shadow (opremljeni su radarima Bars-R i OLS-30M kvantnim optoelektroničkim sustavom).
-borbe se nastavljaju i južno od pravca Stepove-Mali Shcherbaky-Shcherbaky-Novoandriivka-Novodanylivka-Mala Tokmachka. Obje strane izvode naizmjenične napade i protunapade.Ukrajinske snage pokrenule su nekoliko napada duž ove crte, podržane novopristiglim pojačanjima u ljudstvu i topništvu. Ukrajinske snage pokrenule su novi napad podržan topničko-raketnim udarima južno od Hulayi Pola prema mjestu Dorozhnianka (3.put u proteklih 36 sati). Ukrajinske snage i dalje nastavljaju s napadom jugozapadno od mjesta Chervone u pravcu mjesta Marfopil i Stepanivka, ruske snage u protunapadu ostvarile manji napredak zapadno od mjesta Marfopil.
-nastavljaju se borbe na širem području mjesta Levadne. Ruske snage izvode jake topničko-raketne i helikopterske udare na ukrajinske položaje. Ruski napad na ovom području podržan je oklopno-mehaniziranim snagama. Ukrajinske snage nakon pristiglih pojačanja pokrenule su novi napad s crte Novodarivka-Novopil-Zelene Pole-Novosilka prema Rivnopilu iz pravac zapada, sjeverozapada i sjevera. Ruske snage odgovorile su jakim topničko-raketnim i helikopterskim udarima po ukrajinskim snagama u napadu. Ruske snage koriste i teške VLR Uragan-1 i Tornado-S, te helikoptere Ka-52 i Mi-28NM.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/6/2023, 11:36

Domagoj Franić na fejsu "prijeti" da će "otić ča" da neće pisati "svoje analize više", jer ljudi su razočarani i počeli su ga vrijeđati. 

a zašto se to dogodilo?
Jer lik piše žestoke i brutalne gluposti od prvog dana. Kao neki je pukovnik HVa iz rata, ali ..još je napisao post da ga "čitaju tajne službe" hahaha. 

dođe as za Ruske gubitke drži da su informacije od UKR ministarstva obrane - točno. A tamo mislim piše da je poginulo preko 200 000 Rusa i da su izgubili 5000-6000 tenkova(dva puta više tenkova nego što su ih imali u aktivnoj službi) i takve pizdarije.  Zatim lik stavlja videa, tipa stavi video gdje gori Ukrajinski tenk/oklopno vozilo kao Ruski gubitak.  naravno klasična šema, ukrajinci nemaju gubitaka, a rusi imaju 15x više.


Probajte mu napisati da to nisu realni gubici , jer inače bi front bio kod Moskve, odmah dobijete block. 
isto tako piše klasične priče "Rusko oružje smeće, bla bla" "ne vrijedi kurca", čim dođe malo zapadne tehnike gotov je rat, plus Rusi više i nemaju tenkova zbog gubitaka(za koje misli da su točno, naravno mrzi Oryx bazu podataka)

ili mu probaj spomenuti da je nemoguće da je patriot oborio svih 6 kinžala jer imaju snimke eksplozije, i da ruski dronovi lancet su najbolji trenutno dronovi na planeti, odmah vrijeđanje pa block.  

krene ofenziva, znaš njegova priča "ovih par leoparda i bradlija nije ništa posebno",  rusi su na tom i tom pravcu imali stotine uništenih tenkova i ostaloga, sada će kolaps fronte.

i tako napali ljude, i onda ono prc.. nema ruske bežanije do krima, zapadni tenkovi gore jednako kao i ruski, a gle čuda ruske rakete iz helikoptera probuše najbolji zapadni tenk kao u video igrici bez da ovaj zna. isto kao što apache probuši t-72. 

i onda mu počeli ljudi jebavati sve po spisku da piše pizdarije cilo vrime pa je on sada uvrijeđen :D 

..
sa druge strane čitao sam forum.hr , tamo se isto ekipa uglavnom napaja pizdarijama, često i citiraju franića, osim usera Demon on se vjerojatno najbolje razumije u rat u RH . 

.. pošaljite ljude da čitaju ovdje :)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/6/2023, 11:40

ogromna eksplozija, negdje stormshadow pogodio neko ogromno rusko skladište streljiva. gljiva se vidi na kilometre a čuju se sekundarne detonacije streljiva. 


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


debotoijusto and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 18/6/2023, 12:46

AssadNaPodmornici wrote:Domagoj Franić na fejsu "prijeti" da će "otić ča" da neće pisati "svoje analize više", jer ljudi su razočarani i počeli su ga vrijeđati. 

a zašto se to dogodilo?
Jer lik piše žestoke i brutalne gluposti od prvog dana. Kao neki je pukovnik HVa iz rata, ali ..još je napisao post da ga "čitaju tajne službe" hahaha. 

dođe as za Ruske gubitke drži da su informacije od UKR ministarstva obrane - točno. A tamo mislim piše da je poginulo preko 200 000 Rusa i da su izgubili 5000-6000 tenkova(dva puta više tenkova nego što su ih imali u aktivnoj službi) i takve pizdarije.  Zatim lik stavlja videa, tipa stavi video gdje gori Ukrajinski tenk/oklopno vozilo kao Ruski gubitak.  naravno klasična šema, ukrajinci nemaju gubitaka, a rusi imaju 15x više.


Probajte mu napisati da to nisu realni gubici , jer inače bi front bio kod Moskve, odmah dobijete block. 
isto tako piše klasične priče "Rusko oružje smeće, bla bla" "ne vrijedi kurca", čim dođe malo zapadne tehnike gotov je rat, plus Rusi više i nemaju tenkova zbog gubitaka(za koje misli da su točno, naravno mrzi Oryx bazu podataka)

ili mu probaj spomenuti da je nemoguće da je patriot oborio svih 6 kinžala jer imaju snimke eksplozije, i da ruski dronovi lancet su najbolji trenutno dronovi na planeti, odmah vrijeđanje pa block.  

krene ofenziva, znaš njegova priča "ovih par leoparda i bradlija nije ništa posebno",  rusi su na tom i tom pravcu imali stotine uništenih tenkova i ostaloga, sada će kolaps fronte.

i tako napali ljude, i onda ono prc.. nema ruske bežanije do krima, zapadni tenkovi gore jednako kao i ruski, a gle čuda ruske rakete iz helikoptera probuše najbolji zapadni tenk kao u video igrici bez da ovaj zna. isto kao što apache probuši t-72. 

i onda mu počeli ljudi jebavati sve po spisku da piše pizdarije cilo vrime pa je on sada uvrijeđen :D 

..
sa druge strane čitao sam forum.hr , tamo se isto ekipa uglavnom napaja pizdarijama, često i citiraju franića, osim usera Demon on se vjerojatno najbolje razumije u rat u RH . 

.. pošaljite ljude da čitaju ovdje :)
Cemu cudjenje, takvih ima kao gljiva poslije kise.
To sto su sudionici rata ili imaju kakav cin ne znaci ama bas nista, oni ne moraju znati i najcesce upravo ne znaju 
kako se ratuje, kako i kada se izvode borbene takticke radnje, kako se operativno koriste rodovi vojske, kako izvesti  pojedine operacije, slozene ili manje slozene itd.
Sama potreba da se 30 godina nakon naseg rata bavi tako aktivno ovim ratom, pokusava nesto reci, pojasniti ukazuje na odredjeni stupanj deformacije.
Vec na pocetku rata netko je postao ovdje upise tog tipa gdje sam u par navrata detektirao promasene, da ne kazem priglupe konstatacije.
Mislim da sam to i rekao u par navrata,  kao i za dicne generale Barica, Kotromanovica i slicne.
Tko misli od takvih nesto pametnog cuti ili jos gore nauciti grdno se vara.
Pogotovo je poguban navijacki koncept ili kladionicarski, u stilu pogodio sam ovo ili ono:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 18/6/2023, 18:17

Ukrajinci ponovo u ofenzivi na pravcu prema Robotyneu. Uporni su na ovom potezu, šta jest (Robotyne je inače poznato po plantažama maka).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 18/6/2023, 18:23

AlfaOmega wrote:Ukrajinci ponovo u ofenzivi na pravcu prema Robotyneu. Uporni su na ovom potezu, šta jest (Robotyne je inače poznato po plantažama maka).
A moraju se pravit da nešto rade sad kad im je propala protuofenziva onako kako su oni zamislili da će ić. pirat lol! :D

Neće dobit nove MRAP-ove i Bradlije ako ovi njihovi sponzori na Zapadu i publika ( biračko tijelo ) istih vide tj da ispadne da ama baš ništa ne rade. Basketball lol!


RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 18/6/2023, 18:25

AlfaOmega wrote:Ukrajinci ponovo u ofenzivi na pravcu prema Robotyneu. Uporni su na ovom potezu, šta jest (Robotyne je inače poznato po plantažama maka).

Slabo nešto:

Situacija u zoni Zaporožje u 18:00 sati po moskovskom vremenu:

Na pravcu Orehov-Rabotino Oružane snage Ukrajine su protjerane sa svojih prethodno zauzetih položaja.

Prema izvorima Ukrajinaca, koji su noću uspjeli zauzeti nekoliko položaja desno od autoceste Orekhov-Rabotino, danas su ih istjerali ruski vojnici. Nekoliko pripadnika Oružanih snaga Ukrajine je zarobljeno. Trenutno su se borbe uglavnom prebacile na topničke dvoboje.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29498
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 18/6/2023, 19:35

RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:Ukrajinci ponovo u ofenzivi na pravcu prema Robotyneu. Uporni su na ovom potezu, šta jest (Robotyne je inače poznato po plantažama maka).
A moraju se pravit da nešto rade sad kad im je propala protuofenziva onako kako su oni zamislili da će ić. pirat lol! :D
Ni meni žao toliko Ukrajinica koliko pojedinih naših forumaša koji su malo previše entuzijazma uložili u to, pa sad kad ne ide nemreš s njima ni prozborit, to puca ka kokica od tankih živaca.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 18/6/2023, 19:38

Jedino je Safetu sve ravno do mora, boli ga kurac. Lomili Ukri Ruse, ili pak Rusi Ukre, njemu dobro. Sam nek hanuma zna kuvat.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 18/6/2023, 21:15

Napad 47. mehanizirane brigade ukrajinskih kopnenih snaga na grad Robotyne duž crte bojišnice "Orikhiv" u regiji Zaporizhzhia navodno su "razbile" ruske snage koristeći topništvo i helikoptere ranije danas, a ukrajinski gubici su navodno bili više od 50 vojnika, 2 tenka i 2 oklopna transportera ( ovdje se misli na ova dva uništena američka MRAP-a ), dok je nekoliko drugih vojnika i časnika zarobljeno kao ratni zarobljenici.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 18/6/2023, 22:19

Ruska vojska poslala je tenk T-54/55 napunjen eksplozivom prema ukrajinskim položajima u blizini Mariinke, regija Donjeck. No pokušaj je bio neuspješan jer je tenk naletio na minu i uništen RPG bacačem granata. A koje su ovo šeme ? Nekakve Kamikaze izgleda. Napunili ga eksplozivom i poslali prema ukrajinskim položajima. A svašta. Koje gluposti njima padaju na pamet. Nema od toga ništa. Dobro je grunija. Ima bit da su ga ovi stvarno napunili eksplozivom i poslali na njih ko nekakvu Kamikazu. Stvarno mislim šta im pada sve na pamet.



Last edited by RayMabus on 18/6/2023, 22:23; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 18/6/2023, 22:20

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 630_360_1683309948-158

Kuleba komentira izjave Peskova o 'demilitarizaciji' Ukrajine

18.06.2023 22:48



Ministar vanjskih poslova Ukrajine Dmitro Kuleba komentirao je izjavu glasnogovornika Kremlja Dmitrija Peskova o navodnoj "demilitarizaciji" Ukrajine.
"Slijedi: Zapravo, sve zadaće specijalne vojne operacije su ispunjene. Ukrajina, kao članica EU i NATO-a, neće moći napasti Rusiju, Krim više nije teret za ruski proračun, Nacisti su ostali samo u Rusiji, a gubici ruskih vojnika i tehnike u Ukrajini, koje nećemo nikome otkriti, pomogli su nam da ispravimo greške i učinimo Rusiju jačom. Rusija je jača nego ikad", objavio je Kuleba na Facebooku .
Napomenuo je da će Putin u budućnosti moći Rusima objasniti gubitak Krima i Ukrajine općenito.

___________________________________________

udarno

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum