ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/6/2023, 08:09

Ažurirani popis i broj zapadnih i drugih zrakoplova, borbenih i transportnih helikoptera za Ukrajinu:
*12 slovačkih Mig-29AS i 1 Mig-29UBS (sa 17.04. svi isporučeni, transport izvršen tegljačima. Pojavili se problemi s održavanjem motora.)
Do sada srušena 3.
*12 poljska Mig-29A i 2 Mig-29UB (prema riječima poljskog predsjednika Andreja Dude, Poljska će Ukrajini isporučiti 14 lovaca MiG-29, dok će sebi ostaviti po NATO standardima modernizirane inačice, isporučeno 10 očekuje se isporuka preostalih 4). Do sada srušena 3.
*14 hrvatskih transportnih helikoptera Mi-8 (12 inačice MTV-1 i 2 inačice T) svi isporučeni, 9 u letnom stanju, 5 će se koristiti za pričuvne dijelove.
12 makedonskih borbenih helikoptera Mi-24 (10 Mi-24V i 2 Mi-24K, od toga 6 Mi-24V je moderniziranih od strane Elbit Systemsa u razdoblju do 2004.g. do 2014.g. danas su samo dva operativna a 4 su u operativnoj pričuvi i vrlo brzo mogu biti ponovno operativni; dok se preostalih 4 Mi-24V i 2 Mi-24K mogu se koristiti za pričuvne dijelove jer već vrlo dugo nisu operativni).
Do sada dakle isporučena 23 Mig-29.
Moguća dostava u doglednoj budućnosti:
*18 poljskih Su-22M4 i M3K.
*18 do 24 francuskih Mirage-2000.
*24 nizozemska F-16AM/BM.
*36 do 48 F-16A/B od ostalih NATO saveznika

AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/6/2023, 08:59


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/6/2023, 09:22

Čini se da Ukri kod Velike Novosilke zapravo pokušavaju da uhvate ruske snage u okruženje. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Screen38

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/6/2023, 10:50

AlfaOmega wrote:Čini se da Ukri kod Velike Novosilke zapravo pokušavaju da uhvate ruske snage u okruženje. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Screen38

Po ovoj slici, ruski fortifikacijski položaji su malo južnije. Kod Velike Novosilke nema ništa.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 FyMIG32XwAA_X9I?format=jpg&name=900x900
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29498
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 11/6/2023, 11:39

crvenkasti wrote:
AlfaOmega wrote:Čini se da Ukri kod Velike Novosilke zapravo pokušavaju da uhvate ruske snage u okruženje. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Screen38

Po ovoj slici, ruski fortifikacijski položaji su malo južnije. Kod Velike Novosilke nema ništa.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 FyMIG32XwAA_X9I?format=jpg&name=900x900
Ako ukrajinci potisnu ruse do zaprijecene crte ona im nece predstavljati narociti problem.
Nes ti fortifikacije od "zmajevih zuba".
Upitno je mogu li rusi na brzinu u povlacenju, ako padnu prednje crte, pravodobno i organizirano postaviti obranu
na zaprijecenim crtama.
Drzim kako nemaju dovoljno sredstava i ljudstva da pokriju drugu crtu kvalitenom obranom jednako kao prvu.
Pricuva iz pozadinskih gradova nece biti dovoljna jer se vec koristi na prednjim crtama i dijelom ce biti razbijena ako iste padnu.
Ovo je vise kartografski ili stozerno odradjeno, za putina, same generale, samouvjeravanje u nesto dobro i kvalitetno napravljeno.
U stvarnoj situaciji to nece biti tako, nikada ne bude.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/6/2023, 12:57

Dobro jutro radni narode Crne Gore.

https://www.meteoblue.com/en/weather/maps/bakhmut_ukraine_713174#coords=6/48.594/38&map=cloudsAndPrecipitation~hourly~auto~sfc~none

Au koji pljusak Bog te jebo.

:coffee pirat lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/6/2023, 12:57

Čini se da su Ukri potisnuli Ruse upravo do te prve fortificirane crte. Nakon što su zauzeli Neskushne i Blagodatne (za Storozheve još čekamo potvrdu), na red dolazi fortificirana Makarivka koja bi mogla biti težak zalogaj. 
Ipak, ono što bi Ukrima moglo ići u prilog jest pritisak koji se trenutno po boku vrši na selo Urožaine. Ako ta linije pukne, Rusi će se morati povući iz Makarivke. 

No u najboljem slučaju po Ukre, sve i da realiziraju zarcrtano, samo bi "popeglali" liniju fronte kod druge, još fortificiranije linije na ulazu u Staromlynivku (gore navedena sela su ustvari samo jedna velika izbočina koja Rusima i nema neku stratešku važnost osim što je dio Donetsk Oblasti, pa ono, mere pokvariti ili prolongirati planove za potpuno izbacivanje Ukra iz Donbassa).

Kak god, ne mislim da će ova ukrajinska kontra moći realizirati zacrtano (primarno, tu je plan bija uzeti Tokmak u Zaporožju ka bitno strateško čvorište). Previše je teren otvoren a današnji dronovi uništavaju koncept ratovanja na bazi sirove oklopne sile kakav je vlada za vrime Drugog svjetskog rata i Hladnog rata. Plus Rusi su stvorili linije odbrane skoro ka i u Kursku, a realno Ukri ne raspolažu kapacitetom kojim je raspolaga Eric von Manstein prilikom pokretanja Operacije Citadel (jbt. taj as bi još i pobjedija kod Prokhorovke da Hitler nije naredija povlačenje zbog savezničkog iskrcavanja u Italiju).


Last edited by AlfaOmega on 11/6/2023, 13:11; edited 1 time in total

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/6/2023, 13:10

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Clouds11

GF5  :coffee

Zamislite da ste u srednjem vijeku i da morate ići volovskim kolima preko ovakvih ledina. E sad to isto zamislite s tenkovima i oklopnim kolima koja su višestruko teža od tih zaprežnih kola. Ajmo odmarajte.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/6/2023, 13:36

Danas je izgleda najintenzivniji dan ukrajinske kontre. Evo čitam prva izvješća da je zauzeta i Lobkova (jugoistočno od Kam'yanske u Zaporožju). Jučer su tu Ukri bili krenuli pa spušili. Sad evo idu opet.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/6/2023, 13:41

Ovako overall. 
Ima dosta snimki gubitaka na obje strane. 
Samo za razliku od one skršene UKR okolone, sada Ukrajinci gubitke nemaju u "kolonama" , nego su pojedinačni gubici, po meni najviše snimki gubitaka ima što izvode moćni Ruski helikopteri K52 aligator. 
Oni dosta buše NATO oklop na poprilično velikim udaljenostima, i iz niskog leta i relativno ih je teško uloviti.


gubitke UKR snage trpe, međutim kako rekoh nisu to gubici koji nastanu u kolonama, nego "normalni" gubici dok jedinica napada. 

još uvijek UKR nije izgubila niti 2-3% oklopa što je dobila od zapada zadnjih pola godine za ovaj napad.
Međutim očito dolazi do pucanja prvih crta obrane snaga RF i njihovo povlačenje na drugu crtu. 


RU gubici što ih viđam po video zapisima su uglavnom UKR kombinacija dronova koji dosta odu u dubinu  + 155mm(excalibur) granate + HIMARS projektili.
Tako su onu jučer Rusku kolonu municije sastavili HIMARS projektili. 
Ima još udara HIMARS projektilima u pozadnini.
Recimo UKR tvrde da je na ovoj lokaciji(negdje 20-30km iza prve crte , dakle moguće treći ešalon) bilo par destaka komada Ruske tehnike i streljiva. 
Iz ove snimke se ne vidi toliko, jer ima dosta garaža. Iz nekih garaža vire siluete što bacaju na oklop. Nisam detaljno proučava video ali pretpostavimo da je ovo koncetracija RU oklopa koja bi trebala biti oslonac za treću /drugu liniju obrane onda je ovo primjer kako se eliminira Ruska obrana.



Sada da spojim komentar dijagrama i hektorovica od jučer sa trenutnim događajem. 
Očito je došlo do probijanja prve crte. Gubici se gomilaju na obje strane, međutim.
Ako je malo istina da Ukrajinci mogu zadržati ovakvu koncentraciju precizne paljbe po Ruskoj pozadini i tehnici , vidim ima nekih i snimki gdje su Ukrajinci skršili Ruski HQ u Hersonskoj/Zap oblasti sa nekoliko stormshadow raketa - inače HQ su locirali na način , jer su uspjeli skužiti gdje se Putin pojavio, i onda su locirali tu lokaciju i prije koji dan je spaljena krstarećim raketama.  Možemo onda vidjeti dva tri scenarija na temelju svih ovih događaja

1)najbolji za ukrajince - unatoč početnim gubicima i Ruskom otporu, ipak UKR napadi melju Rusku prvu liniju. 
U isto vrijeme UKR artiljerija(uz pomoć tone dronova, 30x više zapadnih satelita, dobar intel vlastiti i zapadni) ne dozvoljavaju Rusima da se utvrde na drugom i trećem levelu .  U nekom idealnom scenariju došlo bi do daljenjeg raspadanja Ruskih linija obrane na tim levelima i nakon toga -- ravnica i gradovi gdje je velika većina stanovnišva etnički Ukrajinci. Postoji onda šansa da dođe do kolpsa Ruske obrane

2)najbolje sa Ruse - nanose (i trpe) gadne gubitke od strane UKR ali se pametno povlače na druge linije. Ukrajinci na svakoj idućoj liniji imaju također gadne gubitke, počinje im ponestajati i streljiva i dronova, Ruska pozadina unatoč udarima 155 granata, HIMARS sustava, Stormshadow raketa sve jedno zadržava koheziju, komunikaciju, logistiku, kordinaciju. Ukrajinski gubici se sa vremenom gomilaju te moraju odustati od daljnjeg napredovanja. Par sela što su osvojili je bezvrijedna taktička pobjeda. 


te naravno nešto između ovoga dvoje. 

Pratimo dalje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/6/2023, 13:42

Kritična situacija i oko farme Levadne (na mapi kojih desetak kilometara jugozapadnije od Rivnopila).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 11/6/2023, 13:51

AlfaOmega wrote:Čini se da su Ukri potisnuli Ruse upravo do te prve fortificirane crte. Nakon što su zauzeli Neskushne i Blagodatne (za Storozheve još čekamo potvrdu), na red dolazi fortificirana Makarivka koja bi mogla biti težak zalogaj. 
Ipak, ono što bi Ukrima moglo ići u prilog jest pritisak koji se trenutno po boku vrši na selo Urožaine. Ako ta linije pukne, Rusi će se morati povući iz Makarivke. 

No u najboljem slučaju po Ukre, sve i da realiziraju zarcrtano, samo bi "popeglali" liniju fronte kod druge, još fortificiranije linije na ulazu u Staromlynivku (gore navedena sela su ustvari samo jedna velika izbočina koja Rusima i nema neku stratešku važnost osim što je dio Donetsk Oblasti, pa ono, mere pokvariti ili prolongirati planove za potpuno izbacivanje Ukra iz Donbassa).

Kak god, ne mislim da će ova ukrajinska kontra moći realizirati zacrtano (primarno, tu je plan bija uzeti Tokmak u Zaporožju ka bitno strateško čvorište). Previše je teren otvoren a današnji dronovi uništavaju koncept ratovanja na bazi sirove oklopne sile kakav je vlada za vrime Drugog svjetskog rata i Hladnog rata. Plus Rusi su stvorili linije odbrane skoro ka i u Kursku, a realno Ukri ne raspolažu kapacitetom kojim je raspolaga Eric von Manstein prilikom pokretanja Operacije Citadel (jbt. taj as bi još i pobjedija kod Prokhorovke da Hitler nije naredija povlačenje zbog savezničkog iskrcavanja u Italiju).
Iz tebe progovara navijacki strah da ces izgubiti na kladionici:)
Tako se tjesi i Gerasimov i Putinu pokazuje mape sa zaprijecenim crtama.
Inace, druga crta je dvosjekli mac.
Prednja crta lakse popusta jer obrana   pod pritiskom napadaca razmislja o "ugodnijoj" poziciji iza nekih fortifikacijskih prepreka.
Najkorisnija je ako postoje pricuvne snage koje su same dovoljne za popunjavanje borbenog rasporeda druge crte.
Vojnik koji se povuce pod borbom natrag deset-petnaest kilometara nije neki kadar za uspjesnu obranu s pozicije druge crte.
S druge strane oni koji probiju prvu osjete da mogu i nadirat ce s vecim elanom i samopouzdanjem i na drugu crtu.
Za ruse ce biti porazno ako im redom popuste prednje crte, a cini se da se upravo to dogadja.
Za ukrajince pak neuspjeh proboja prve crte i velike zrtve sto su dozivjeli prvih dan dva.
Problem je i porilicno veliki odmak druge crte koji omogucava ukrajincima da djeluju s bokova na mjestu proboja i time ce se
prva ruska crta puno lakse parati i raspadati.
Rusi ce naravno reci da su se takticki povukli na povoljnije polozaje:)
Sto ce se dogadjati vidjet cemo, ukrajinci imaju inicijativu, tko zna koliko vremena mogu drzati takav tempo.
Stanu li za tjedan ili dva nece biti nista spektaklularno.
Budu li opremljeni za mjesec dva ovakvog napada, onda je svasta moguce.
Koliko rusi mogu izdrzati takve udare a da se ne raspadnu, koliko ce pomoci u ljudstvu dopremati.
To su danas presudnije stvari od prepreka i minskih polja.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/6/2023, 14:10

Nema ništa od te zamisli anglosaskog vodstva o brzom slamanju istočnog fronta. Pao je pljusak opet i natopio front a MRAP teži 13 tona i fino kad oni to pokušaju to fino utone u blato i onda ovi to poskidaju Lancetima i drugim a u međuvremenu na tom pravcu dodatno pojačaju minska polja tenkovskim i protu-pješačkim minama. Malo po noći fosforne rakete po pješadiji s onu stranu. To dodatno spali tu travu pa ne raste pa imaš čistinu i vidiš sve ako ovi krenu u napad. U međuvremenu rokanje aerodroma i drugo te iscrpljivanje PZO. Malo zatvorenika dovuć u te rovove da ih popune i drže obranu dakle znači topovsko meso koje je tu dovedeno da izgine i izdrži do velike Gospe i eto opet kiša i opet ništa i tako to.

https://en.wikipedia.org/wiki/International_MaxxPro
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 11/6/2023, 14:13

AlfaOmega wrote:Kritična situacija i oko farme Levadne (na mapi kojih desetak kilometara jugozapadnije od Rivnopila).
Ako su usli i s te strane onda je ovaj potez sela od Novosilke do Staromajorske gotov i mora se evakuirati ili ce ih okruziti.
S druge strane, sad bi morale nastupiti ruske mehanizirane trupe s druge crte iz Malinivke, Ljubimivke i pocistiti ukrajince na otvorenom i odbaciti ih na pocetne polozaje.
Bojim se da ako to izostane onda je druga crta samo fikcija u generalskim glavama.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/6/2023, 14:20

RayMabus wrote:Nema ništa od te zamisli anglosaskog vodstva o brzom slamanju istočnog fronta. Pao je pljusak opet i natopio front a MRAP teži 13 tona i fino kad oni to pokušaju to fino utone u blato i onda ovi to poskidaju Lancetima i drugim a u međuvremenu na tom pravcu dodatno pojačaju minska polja tenkovskim i protu-pješačkim minama. Malo po noći fosforne rakete po pješadiji s onu stranu. To dodatno spali tu travu pa ne raste pa imaš čistinu i vidiš sve ako ovi krenu u napad. U međuvremenu rokanje aerodroma i drugo te iscrpljivanje PZO. Malo zatvorenika dovuć u te rovove da ih popune i drže obranu dakle znači topovsko meso koje je tu dovedeno da izgine i izdrži do velike Gospe i eto opet kiša i opet ništa i tako to.

https://en.wikipedia.org/wiki/International_MaxxPro
primjetili smo tvoje komentare vezano za kišu i blato, ne moraš svako pet minuta to ponavljati.
ali valjda UKR vodstvo zna što izvodi. 

btw to su ljetne kiše. to što padne brzo se i suši. nije to zima gdje je tlo natopljeno snijegom, pa onda još padne kiša u proljeće pa se stvore močvare. tako pretpostavljam
btw nema toliko tenkova koliko ti zamišljaš. oni mogu ići i glavnom cestom, uloga tenk i jest da ide prvi i primi udare

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 11/6/2023, 14:24

dijagram wrote:
AlfaOmega wrote:Kritična situacija i oko farme Levadne (na mapi kojih desetak kilometara jugozapadnije od Rivnopila).
Ako su usli i s te strane onda je ovaj potez sela od Novosilke do Staromajorske gotov i mora se evakuirati ili ce ih okruziti.
S druge strane, sad bi morale nastupiti ruske mehanizirane trupe s druge crte iz Malinivke, Ljubimivke i pocistiti ukrajince na otvorenom i odbaciti ih na pocetne polozaje.
Bojim se da ako to izostane onda je druga crta samo fikcija u generalskim glavama.
Neće rusi s time riskirati jer ako im i to ukri skrše ode cijela bojišnica, držim da će radije to ukopati i čekati da rusi odnekud dovuku neke snage sa drugih položaja i nadati se da ukri neće otkriti odakle i gdje će opet moći udariti na oslabljenu liniju.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/6/2023, 14:26

Al nema ni sunca znaš da to osuši a danas ti je : 11.06 a Velika Gospda je za dva mjeseca.

Šta misliš da će oni osvojit to sve u ta dva mjeseca plus računaj sad triba čekat ako ne bude kasnije kiša bar dva tjedna da to prosuši dakle imaju mjesec i po dana za tu šemu. 

Ajde moj čovik uči i gledaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 11/6/2023, 14:35

Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:
AlfaOmega wrote:Kritična situacija i oko farme Levadne (na mapi kojih desetak kilometara jugozapadnije od Rivnopila).
Ako su usli i s te strane onda je ovaj potez sela od Novosilke do Staromajorske gotov i mora se evakuirati ili ce ih okruziti.
S druge strane, sad bi morale nastupiti ruske mehanizirane trupe s druge crte iz Malinivke, Ljubimivke i pocistiti ukrajince na otvorenom i odbaciti ih na pocetne polozaje.
Bojim se da ako to izostane onda je druga crta samo fikcija u generalskim glavama.
Neće rusi s time riskirati jer ako im i to ukri skrše ode cijela bojišnica, držim da će radije to ukopati i čekati da rusi odnekud dovuku neke snage sa drugih položaja i nadati se da ukri neće otkriti odakle i gdje će opet moći udariti na oslabljenu liniju.
Ma da, samo zelim pojasniti deckima funciju druge crte.
Bude li sluzila samo kao jos jedna crta iza prve sto ce vjerojatno biti onda je to nista posebno unatoc kao preprekama.
Obrana po dubini vodi se upravo izmedju crta, s druge se napada na neprijatelja koji prodre preko prvih dok je u medjuprostoru, nezasticen i bez urednog borbenog rasporeda, takav je ranjiv i lakse ga je brzim napadom potisnuti naprag ili unistiti.
Obrana po dubini mora biti ziv organizam, tek tada ima smisla i teska je za probiti.
Prostor izmedju crta je upravo onaj gdje treba poraziti napadaca.
Koliko vidim svi drugu crtu vide samo kao bolje zasticenu od prve i nista drugo:)
Vjerujem da ce rusi ponegdje tako i intervenirati ali oni nemaju dovoljno sredstava i snaga za potpuno zatvaranje druge crte i vodjenje boja po dubini.
Trenutno vjerojatno pokusavaju sklepati ljudstvo za obranu na drugoj crti.
Koliko ce im to uspjeti takodjer je upitno.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/6/2023, 14:44

RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/6/2023, 14:51

Ovo je trenutno bojište ratovanja. U želji anglosasko-ukrajinskog vodstva da napravi brzi slom Rusije oni su napali u svim pravcima uključujući i taj Belgorod. Istovremeno nemaju baš toliko tehnike da sve to pokriju i pala im je kiša prije tri tjedna u Bahmutu pa prije dva točnu u Zaporožju di ovi sad napadaju ( zato su im između ostaloga zaglavili i oni MRAP-ovi tamo ) i danas opet pljusak i natapa. I zapnu. A ovi skidaju tu tehniku i onda se dešava manjak i nigdje nemaju dovoljno a opet dok to dođe odnekud iz smjera zapada prođe neko vrijeme dok ta druga tehnika uopće stigne do same bojišnice. Previše su se rastegli i sad neće imat nigdje dovoljno sile za duboki upad čak i kad se zemlja prosuši i tlo stvrdne s tim da im za zaokruživanje neke utvrde trebaju napadi s bokova po livadama dakle livo i desno od iste kako bi je okružili i odsjekli a šta su im nekakvi planovi. i zamisli kako da ostvare brzi slom te bojišnice i ruske postavljene obrane.Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 B_230610102


Last edited by RayMabus on 11/6/2023, 14:54; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 11/6/2023, 14:52

dijagram wrote:
Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:
AlfaOmega wrote:Kritična situacija i oko farme Levadne (na mapi kojih desetak kilometara jugozapadnije od Rivnopila).
Ako su usli i s te strane onda je ovaj potez sela od Novosilke do Staromajorske gotov i mora se evakuirati ili ce ih okruziti.
S druge strane, sad bi morale nastupiti ruske mehanizirane trupe s druge crte iz Malinivke, Ljubimivke i pocistiti ukrajince na otvorenom i odbaciti ih na pocetne polozaje.
Bojim se da ako to izostane onda je druga crta samo fikcija u generalskim glavama.
Neće rusi s time riskirati jer ako im i to ukri skrše ode cijela bojišnica, držim da će radije to ukopati i čekati da rusi odnekud dovuku neke snage sa drugih položaja i nadati se da ukri neće otkriti odakle i gdje će opet moći udariti na oslabljenu liniju.
Ma da, samo zelim pojasniti deckima funciju druge crte.
Bude li sluzila samo kao jos jedna crta iza prve sto ce vjerojatno biti onda je to nista posebno unatoc kao preprekama.
Obrana po dubini vodi se upravo izmedju crta, s druge se napada na neprijatelja koji prodre preko prvih dok je u medjuprostoru, nezasticen i bez urednog borbenog rasporeda, takav je ranjiv i lakse ga je brzim napadom potisnuti naprag ili unistiti.
Obrana po dubini mora biti ziv organizam, tek tada ima smisla i teska je za probiti.
Prostor izmedju crta je upravo onaj gdje treba poraziti napadaca.
Koliko vidim svi drugu crtu vide samo kao bolje zasticenu od prve i nista drugo:)
Vjerujem da ce rusi ponegdje tako i intervenirati ali oni nemaju dovoljno sredstava i snaga za potpuno zatvaranje druge crte i vodjenje boja po dubini.
Trenutno vjerojatno pokusavaju sklepati ljudstvo za obranu na drugoj crti.
Koliko ce im to uspjeti takodjer je upitno.
Tako i ja to vidim, ruje su digli branu da mogu snage sa tog područja prebaciti na druge djelove bojišnice i ako im to ne bude dovoljno onda zdravo đaci, nadalje ako ukri uspiju isforsirati dnjepar u dogledno vrijeme a da to prođe ispod radara rusa trebati će puno traktora i veći kerčki most za kapacitete bežanije.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum