ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umro Dordje Balasevic

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by RayMabus 21/2/2021, 00:41

Ako ti na dan Oluje organiziraš anti ratni koncert onda se ti slažeš da Hrvatska nije imala pravo osloboditi svoj teritorij.

Dakle podržavanje Sao Krajine i stava da je operacija Oluja nelegitimna i zločin.

Prosto ko pasulj.

RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Ra 21/2/2021, 00:46

abraham wrote:Daklem, jos jedan umjetnik kojeg je politika obiljezila. Naime, provalio se pjevajuci odu diktatoru. Nije bilo nikaokovog skupa da se nije (pod mus) sviralo ,Racunjate na nas a radio gold Zagreb pusta to smece i danas(zato ih vise ni ne slusam). Poslije je malo srbovao, malo yugovao, jeo govna ali kada je vidio da se nece moci zivjeti samo od srpskog trzista, pocelo je okertanje ploce i zavrsilo na , tko nas bre zavadi. Tamo neki zli ljudi ili Tonson mozda. Bilo kako bilo jedan od plejade plicaka koji nisu mogli idrazti (najvise financijski) svoj nauk do kraja. dzordze, Kemo, Tereza, Mira, Krivokapic...... Jebi ga Corba je principijelan. i to je sto je , do kraja. Oliver.... Ostalo kmecanje i prodavanje muda pod bubrege. Narod, pamcenje kisne gliste... Iskreno mi glazbeno nije sjedao ali izgled da to ovdje i nije bash bitno. Kila mozga....
Ti si to pohvalio Čorbu, a pljucnuo Balaševića?

Balašević nikad nije srbovao, a jugovao je do zadnjeg svog daha. I bio je čovjek. I u jednom i u drugom je bio dosljedan. 


Djelovao si mi kao jedan od bistrijih likova na ovom forumu. Kad ono, samo kila... :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Ra 21/2/2021, 01:15

Zašto smo voljeli Balaševića?

Ja sam odrastala uz njegove pjesme i svaki njegov stih je podsjetnik na to vrijeme, promenada, gitara, propuh u džepovima, ali posvuda pjesma i smijeh.... 
Pogodila me njegova smrt. 
Čini mi se kao da mi je umro netko blizak, netko moj, netko s kim sam provela puno godina i znam mu dušu i svaku misao... Da, nedostajat će mi taj moj netko, netko tko je bio nenadmašiv u svojoj jednostavnosti.
Znao je s par riječi reći sve ono što puno ljudi osjeti, ali im ostane zarobljeno u tišini nutrine. 
Bio je glasnogovornik onih koji su u stanju voljeti dugo i duboko, onih koji se ne  srame svoje tuge... zapravo svih onih koje zabole neka stvar što će ih neki kvazifakeri smatrati patetičnim i pekmezastim :)




Novinarka Slađana Bukovac je to dobro opisala: 
"Ljudima je dopuštao tugu. Tuga je u međuvremenu gotovo proskribirana, jedina forma u kojoj nije proskribirana su smrtni slučajevi, a i tada se tretira antidepresivima. Tuga je postala starinska, i nekako neukusna: uspješni pripadnici društva "prevazilaze", "pobjeđuju", "idu dalje". Pa se tuga maskira, transformira se u nešto prihvatljivije: u fobije, infarkte, i čireve na trinaestercu.  
Budite melankolični, budite tužni i neuspješni, budite promašeni, na neki je način to govorio. U tome je vaša slojevitost, vaša punina. Sve što vrijedite ovisi o tome možete li biti posve bespomoćni pred samima sobom, jeste li dovoljno slobodni da se raspadnete, i potom se iznova sastavljate. Ili se krpate mehanički, ustrašeni bilo čime što nije dovoljno decentno i odmjereno, jer je tuga dosadna i monotona, kičerska. 
U posljednjih nekoliko desetljeća, velikodušno se nudila mogućnost za zgražanje, za strah, za bijes i očaj, ali tugu, luksuznu i infantilnu, jedva da si je mogao priuštiti itko.
Ljudi su na te koncerte srljali u povorkama kao na kolektivnu terapiju, kako bi se konačno negdje mogli rastužiti, zbog djeda koji ore nebeske njive, zbog lakomislenog Vase Ladačkog, ratnika-paora kojem je žao konja, prava i pravde porušenih bagrema. U svim su tim arhaičnim likovima postojale oni isti demoni podvojenosti koji nama upravljaju i dalje, samo što je sve skupa postalo, u teroru energičnosti i tobožnjeg samoodržanja, potpuno deplasirano.
Pružao je psihoterapijske usluge nacijama koje psihoterapiju ne mogu platiti, ili je se srame. Nitko više nije htio po snijegu ulicom Dositejevom, svi su znali što je D-mol, još su bolje poznavali "tetke s ladnim trajnama".
Tamo negdje u ravnici, među čardašima, širokim prizemnicama okrenutim na ulicu, među violinama, gulašima i beskrajnim poljima, postojao je imaginarni prostor legitimne melankolije. Sve je prirodno, civilno je. Dijete koje dobije par mandarina, malog belog zeca. Ljudi stare postupno, generacije se izmjenjuju prirodnim redom, zazorne su masovne pogibije, ratovi su odvratni. 
Pa su ljudi išli na te koncerte biti tužni, a za tugu je nužno osjetiti da negdje još postoji toplina, pred kojom se taj ljudski materijal konačno može otopiti, da se niz svijeću spusti nekoliko suza parafina. Zbog toga su koncerti uvijek bili puni, inače bi pjesme svi slušali s CD-a, ili na youtube-u. Jer je to bio topao čovjek, posve bezazlen, koji se, kao svi ljudi koji uopće nešto vrijede, držao posve nepretenciozno, i silno nastojao biti blizak, ili ono što se pogrešno zove "običan". 
Noćas, a sad više nije noć nego je jutro, i ovo pišem sjedeći u vrtu u kojem upravo sviće, gledajući u stogodišnju krušku čije rušenje odgađam već godinama, jer toliko se razumijem u lipe, u hlad; noćas sam prvi put uopće vidjela da ljudi po društvenoj mreži otvoreno pišu kako plaču. Zbog čega su točno plakali? Mislim zbog toga jer je to bila posljednja prilika, i posljednja dozvola za plač. Mit o "slavenskim dušama" više nije alibi, nego nepoželjna, politici i kapitalu neprihvatljiva pojava.  
Umro je, a umro je krajnje nemarno, necijepljen, i prekasno hospitaliziran, posljednji čovjek iskonske tuge, koji je u sebi nosio ono dobro i lijepo što sadržava naš mentalitet. Čovjek koji je bez specijalnog napora postigao da bude Onaj Kojeg Svi Vole, i to vjerojatno zbog toga što je istinski volio druge. Znatno više od sebe samog, od pretilih crnih ptica koje su mu dolazile u san."




Počivaj u miru, prijatelju.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Ra 21/2/2021, 01:24


.........Pričaće ti, kojekakvi… Zloba se ko rubin cakli
Kako odjek mog osmeha ječi
Kleće se u pretpostavke… Kljuckajući, kao čavke
Moje loše prepričane reči......
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by abraham 21/2/2021, 04:57

Ra wrote:
abraham wrote:Daklem, jos jedan umjetnik kojeg je politika obiljezila. Naime, provalio se pjevajuci odu diktatoru. Nije bilo nikaokovog skupa da se nije (pod mus) sviralo ,Racunjate na nas a radio gold Zagreb pusta to smece i danas(zato ih vise ni ne slusam). Poslije je malo srbovao, malo yugovao, jeo govna ali kada je vidio da se nece moci zivjeti samo od srpskog trzista, pocelo je okertanje ploce i zavrsilo na , tko nas bre zavadi. Tamo neki zli ljudi ili Tonson mozda. Bilo kako bilo jedan od plejade plicaka koji nisu mogli idrazti (najvise financijski) svoj nauk do kraja. dzordze, Kemo, Tereza, Mira, Krivokapic...... Jebi ga Corba je principijelan. i to je sto je , do kraja. Oliver.... Ostalo kmecanje i prodavanje muda pod bubrege. Narod, pamcenje kisne gliste... Iskreno mi glazbeno nije sjedao ali izgled da to ovdje i nije bash bitno. Kila mozga....
Ti si to pohvalio Čorbu, a pljucnuo Balaševića?

Balašević nikad nije srbovao, a jugovao je do zadnjeg svog daha. I bio je čovjek. I u jednom i u drugom je bio dosljedan. 


Djelovao si mi kao jedan od bistrijih likova na ovom forumu. Kad ono, samo kila... :)
Sto reci???? Pohvalio Corbu... Jesam. Ima svoj stav, cetnikuje i ostao je to do kraja. Nije se posipao pepelom i isao tezgariti po DNRH. S druge strane oba su kenjala po slovencima a oba imaju slovensko drzavljanstvo. Bilo kako bilo, oba su napravila svoj politicki izbor. Dzordze se kasnije "probudio".... Probudio ga propuh u dzepovima jelte.....Bilo kako bilo to su neki fakti kroz vrijeme. Glazbeno??? Slusao sam ih svako jutro godinu dana u JNA. Da njih dva... To je to Muhahahahahahahahahahahaaa Racunajte na nas.....Ostalo mi je bilo dosadno i pateticno i danas je. Dobar tekst je bio o pijevcu jer sam se smijao danima kada je susjed skuzio da o cemu pjeva. Ostalo... nije bas moj ukus....Tko ga voli i slusa nek izvoli. Bogu dragom hvala da ga se smije i ne voljeti i ne slusati i sve to, mozes misliti , javno napisati. Koja jebena vremena su dosla..... Ne voli covjek Dzordza a Dzordze j ok, reklo bi se nash.... tststststststss Kila mozga.....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by vuksadinare 21/2/2021, 07:00

abraham wrote:
Ra wrote:
abraham wrote:Daklem, jos jedan umjetnik kojeg je politika obiljezila. Naime, provalio se pjevajuci odu diktatoru. Nije bilo nikaokovog skupa da se nije (pod mus) sviralo ,Racunjate na nas a radio gold Zagreb pusta to smece i danas(zato ih vise ni ne slusam). Poslije je malo srbovao, malo yugovao, jeo govna ali kada je vidio da se nece moci zivjeti samo od srpskog trzista, pocelo je okertanje ploce i zavrsilo na , tko nas bre zavadi. Tamo neki zli ljudi ili Tonson mozda. Bilo kako bilo jedan od plejade plicaka koji nisu mogli idrazti (najvise financijski) svoj nauk do kraja. dzordze, Kemo, Tereza, Mira, Krivokapic...... Jebi ga Corba je principijelan. i to je sto je , do kraja. Oliver.... Ostalo kmecanje i prodavanje muda pod bubrege. Narod, pamcenje kisne gliste... Iskreno mi glazbeno nije sjedao ali izgled da to ovdje i nije bash bitno. Kila mozga....
Ti si to pohvalio Čorbu, a pljucnuo Balaševića?

Balašević nikad nije srbovao, a jugovao je do zadnjeg svog daha. I bio je čovjek. I u jednom i u drugom je bio dosljedan. 


Djelovao si mi kao jedan od bistrijih likova na ovom forumu. Kad ono, samo kila... :)
Sto reci???? Pohvalio Corbu... Jesam. Ima svoj stav, cetnikuje i ostao je to do kraja. Nije se posipao pepelom i isao tezgariti po DNRH. S druge strane oba su kenjala po slovencima a oba imaju slovensko drzavljanstvo. Bilo kako bilo, oba su napravila svoj politicki izbor. Dzordze se kasnije "probudio".... Probudio ga propuh u dzepovima jelte.....Bilo kako bilo to su neki fakti kroz vrijeme. Glazbeno??? Slusao sam ih svako jutro godinu dana u JNA. Da njih dva... To je to Muhahahahahahahahahahahaaa Racunajte na nas.....Ostalo mi je bilo dosadno i pateticno i danas je. Dobar tekst je bio o pijevcu jer sam se smijao danima kada je susjed skuzio da o cemu pjeva. Ostalo... nije bas moj ukus....Tko ga voli i slusa nek izvoli. Bogu dragom hvala da ga se smije i ne voljeti i ne slusati i sve to, mozes misliti , javno napisati. Koja jebena vremena su dosla..... Ne voli covjek Dzordza a Dzordze j ok, reklo bi se nash.... tststststststss Kila mozga.....
Tocno..zato kazem balasevic nit smrdi nit mirise...politicki je bio amater..koji podbode pa se ceslja..najbolji album mu je bozo pub..jer je vise vickast..uglavnom problem balasevica kad ga se secira taj je sto njegovi fanovi ne zele vidjeti bez obzira na nacrtane dokaze da je to istina.....zato velim najtocniji opis nit smrdio nit mirisao
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Sora 21/2/2021, 07:56

Ra wrote:
abraham wrote:Daklem, jos jedan umjetnik kojeg je politika obiljezila. Naime, provalio se pjevajuci odu diktatoru. Nije bilo nikaokovog skupa da se nije (pod mus) sviralo ,Racunjate na nas a radio gold Zagreb pusta to smece i danas(zato ih vise ni ne slusam). Poslije je malo srbovao, malo yugovao, jeo govna ali kada je vidio da se nece moci zivjeti samo od srpskog trzista, pocelo je okertanje ploce i zavrsilo na , tko nas bre zavadi. Tamo neki zli ljudi ili Tonson mozda. Bilo kako bilo jedan od plejade plicaka koji nisu mogli idrazti (najvise financijski) svoj nauk do kraja. dzordze, Kemo, Tereza, Mira, Krivokapic...... Jebi ga Corba je principijelan. i to je sto je , do kraja. Oliver.... Ostalo kmecanje i prodavanje muda pod bubrege. Narod, pamcenje kisne gliste... Iskreno mi glazbeno nije sjedao ali izgled da to ovdje i nije bash bitno. Kila mozga....
Ti si to pohvalio Čorbu, a pljucnuo Balaševića?

Balašević nikad nije srbovao, a jugovao je do zadnjeg svog daha. I bio je čovjek. I u jednom i u drugom je bio dosljedan. 


Djelovao si mi kao jedan od bistrijih likova na ovom forumu. Kad ono, samo kila... :)

:tu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Guest 21/2/2021, 11:04

Ra wrote:

Djelovao si mi kao jedan od bistrijih likova na ovom forumu.

Muko Kristova...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Guest 21/2/2021, 11:10

Na Đorđa neću potrošiti puno vremena.
Glazba mu je čista kuruza, puno pjesama je napravio tako da je bio snažno inspiriran konkretnim radovima nekih drugih, uglavnom stranih  autora, nije bio punokrvni pjesnik poput Arsena nego samo talentirani stihoklepac.
Uz to je znao ići niz dlaku politici i to onoj konkretnoj na vlasti.
No, nekako je uvijek uspjevao naći načina da njemu inače vrlo odana publika zaboravi na njegove ranije pogreške i da joj se uvijek iznova svidi.
Vjerojatno zato što je osobno bio jednostavno dobroćudan i simpatičan čovjek.
Počivao u miru Božjem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Ra 21/2/2021, 12:09

abraham wrote:
Ra wrote:
abraham wrote:Daklem, jos jedan umjetnik kojeg je politika obiljezila. Naime, provalio se pjevajuci odu diktatoru. Nije bilo nikaokovog skupa da se nije (pod mus) sviralo ,Racunjate na nas a radio gold Zagreb pusta to smece i danas(zato ih vise ni ne slusam). Poslije je malo srbovao, malo yugovao, jeo govna ali kada je vidio da se nece moci zivjeti samo od srpskog trzista, pocelo je okertanje ploce i zavrsilo na , tko nas bre zavadi. Tamo neki zli ljudi ili Tonson mozda. Bilo kako bilo jedan od plejade plicaka koji nisu mogli idrazti (najvise financijski) svoj nauk do kraja. dzordze, Kemo, Tereza, Mira, Krivokapic...... Jebi ga Corba je principijelan. i to je sto je , do kraja. Oliver.... Ostalo kmecanje i prodavanje muda pod bubrege. Narod, pamcenje kisne gliste... Iskreno mi glazbeno nije sjedao ali izgled da to ovdje i nije bash bitno. Kila mozga....
Ti si to pohvalio Čorbu, a pljucnuo Balaševića?

Balašević nikad nije srbovao, a jugovao je do zadnjeg svog daha. I bio je čovjek. I u jednom i u drugom je bio dosljedan. 


Djelovao si mi kao jedan od bistrijih likova na ovom forumu. Kad ono, samo kila... :)
Sto reci???? Pohvalio Corbu... Jesam. Ima svoj stav, cetnikuje i ostao je to do kraja. Nije se posipao pepelom i isao tezgariti po DNRH. S druge strane oba su kenjala po slovencima a oba imaju slovensko drzavljanstvo. Bilo kako bilo, oba su napravila svoj politicki izbor. Dzordze se kasnije "probudio".... Probudio ga propuh u dzepovima jelte.....Bilo kako bilo to su neki fakti kroz vrijeme. Glazbeno??? Slusao sam ih svako jutro godinu dana u JNA. Da njih dva... To je to Muhahahahahahahahahahahaaa Racunajte na nas.....Ostalo mi je bilo dosadno i pateticno i danas je. Dobar tekst je bio o pijevcu jer sam se smijao danima kada je susjed skuzio da o cemu pjeva. Ostalo... nije bas moj ukus....Tko ga voli i slusa nek izvoli. Bogu dragom hvala da ga se smije i ne voljeti i ne slusati i sve to, mozes misliti , javno napisati. Koja jebena vremena su dosla..... Ne voli covjek Dzordza a Dzordze j ok, reklo bi se nash.... tststststststss Kila mozga.....
Makaršta, kolega, nije Dzordz nego Djole, nadimak nastao od imena Djordje. Meko đ, kolega, ono panonsko, a ne tvrdo kamenjarsko dž. :)


Iznenadih se tvom stavu, ali nije potrebno objašnjavati zašto je tu, na ovom forumu, četnik-Čorba poželjniji od yugo- Đoleta, jer odavno mi je jasno zašto su četnici poželjniji ustašama od svih drugih koji navrate. 
Treba imati dostojnog protivnika kad su zločini u pitanju, a ustaše i četnici su jedni drugima isprika za sve što su i jedni i drugi učinili. 

Zapravo su tu najmanje poželjniji oni koje boli neka stvar za politiku, a koji ljude promatraju kroz neku drugu prizmu bez da im broje krvna zrnca. Za takve se kaže da 'nit smrde nit mirišu', da su sačuvajmebože obični petokolonaši. E pa da, od tih malih Hrvata zaziru svi Veliki hrvati. Blagonamse :)

Da se vratimo temi. Ne mislim da se svakom treba sviđati Balaševićeva glazba, ne mislim ni da je ta vrst glazbe umjetnost, uostalom, o glazbenim ukusima je besmisleno raspravljati, ali iznositi krive navode da je bio potpora Miloševiću (srbendovao) iako je bio proganjan od istog jer je odbio ići u rat, prigovarati mu pjesmu koju je napisao Janezima (a gle čuda, Janezi mu poslije toga dadoše i državljanstvo), tvrditi da se mijenjao kako vjetar puše, e to nije točno. 
Da, mislim da ljudi trebaju reći ono što misle, ali postoji način i vrijeme. Nazivati pokojnika govnetom, to mi nekako nije išlo uz tebe, pa ti to i napisah.

Nije se Đole posipao pepelom i nije se nikom uvlačio, svakom je rekao ono što je tada mislio ili osjetio... A Računajte na nas smo pjevali svi, samo što neki imaju pamćenje zlatne ribice pa zaboraviše svoju mladost i ono što su tada mislili i govorili.... 
Đole  se jednostavno svugdje stvarno osjećao doma, u Ljubljani, Sarajevu, Puli, Zagrebu, Skoplju, osjećao se povezanim sa svima iz bivše Yu.  I ljudi su prepoznali tu njegovu dobrodušnost i iskrenost, zato su ga voljeli. 


Ali ok. Nije ovo prvi put da se pokojniku dijele raznorazni epiteti, da ga se umjesto posljednjeg pozdrava (ili ako već ne želimo pozdraviti, pristojno utihnemo) jednostavno pljune i podvali mu se sve i svašta, vrijeđa ga se nemilice.
Već sam prije čitala one uvrede  koje su pisane o pokojnom Irineju, pa o Miri Furlan... Zašto bi Đole bio izuzetak?  
Ipak tu pišu isti ljudi, a sklonost lešinarenju udružen s balkanskim genom daje ubojitu kombinaciju. 

Zar ne kolega?:)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by RayMabus 21/2/2021, 12:15

Evo stižu partizani i partizanke da brane Djoleta od nasrtaja zlih nacionalista.

Gonite se i vi i on u tri pizde materine. Po vama netko ne smije imat drukčije mišljenje od vašeg il šta ?

I da Riblja Čorba je bolji čovik od tog vašeg Djoleta. Bar nije mučko djubre. Sa mekim đ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Ra 21/2/2021, 12:21

Speare Shaker wrote:
Ra wrote:

Djelovao si mi kao jedan od bistrijih likova na ovom forumu.

Muko Kristova...
Šejki, popij zero vode da dođeš k sebi, pa odi na zapad, na onaj Abendov otok, te zajedno s njim zapali svijeću za domaćeg izvođača koji se zove David Bowie. 




Nakon toga možete zajedno zapomagati i zazivati Krista. 
Ti drekni- Muko Kristova!!!, a on ti može s druge strane otoka odvratiti - Kriste Krolju!!!!

Inače je tamo engleski drugi jezik koji je u službenoj uporabi, odmah iza domaćeg dijalekta. Ali nema veze što on ne divani ni hrvatski ni srpski, razumjet ćete se vi, jer obrazac u glavi vam je jednak. 

Aj bok
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Ra 21/2/2021, 12:23

RayMabus wrote:Evo stižu partizani i partizanke da brane Djoleta od nasrtaja zlih nacionalista.

Gonite se i vi i on u tri pizde materine. Po vama netko ne smije imat drukčije mišljenje od vašeg il šta ?

I da Riblja Čorba je bolji čovik od tog vašeg Djoleta. Bar nije mučko djubre. Sa mekim đ.
Momak, ne čudim se tvom odabiru. Čorbica prija ljudima narušenog zdravlja. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by RayMabus 21/2/2021, 12:24

I još jednu stvar da raspravimo : nitko ne spominje poželjnost nego jel netko kao moralna vertikala djubre ili nije.

Čorba nikako ne može biti poželjniji od njega s obzirom na ono šta propagira al nike mučko djubre.

S Čorbom bar znaš na čemu si. Ovoga prokužiš tek kad ga malo detaljnije proučiš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by RayMabus 21/2/2021, 12:27

Ra wrote:
RayMabus wrote:Evo stižu partizani i partizanke da brane Djoleta od nasrtaja zlih nacionalista.

Gonite se i vi i on u tri pizde materine. Po vama netko ne smije imat drukčije mišljenje od vašeg il šta ?

I da Riblja Čorba je bolji čovik od tog vašeg Djoleta. Bar nije mučko djubre. Sa mekim đ.
Momak, ne čudim se tvom odabiru. Čorbica prija ljudima narušenog zdravlja. :)
Slušam i jednog i drugog. Veliki sam fan Balaševićevi pisama no taj čovjek je za mene umro prije par godina kad je održao anti anti ratni koncert na dan Oluje u Puli.

Anti ratni koncert na dan Oluje = Oluja je nelegitimna i zločinačka a Sao Krajina je ok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by RayMabus 21/2/2021, 12:30

Drugi put ponesite slike Milana Babića i Mile Martića.

Nisu svi shvatili.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Ra 21/2/2021, 12:42

RayMabus wrote:
Ra wrote:
RayMabus wrote:Evo stižu partizani i partizanke da brane Djoleta od nasrtaja zlih nacionalista.

Gonite se i vi i on u tri pizde materine. Po vama netko ne smije imat drukčije mišljenje od vašeg il šta ?

I da Riblja Čorba je bolji čovik od tog vašeg Djoleta. Bar nije mučko djubre. Sa mekim đ.
Momak, ne čudim se tvom odabiru. Čorbica prija ljudima narušenog zdravlja. :)
Slušam i jednog i drugog. Veliki sam fan Balaševićevi pisama no taj čovjek je za mene umro prije par godina kad je održao anti anti ratni koncert na dan Oluje u Puli.

Anti ratni koncert na dan Oluje = Oluja je nelegitimna i zločinačka a Sao Krajina je ok.
Anti ratni koncert je koncert protiv rata i vapaj za mirom. Njegov prvi poslijeratni koncert u Puli je bio dobrotvorni, sav prihod je poklonjen pulskoj bolnici. Toliko o njegovoj gramzivosti za novcem i zaradom.

Zbog tog koncerta su ga osudili i "njegovi" i "naši", ali je on rekao dosljedno i iskreno ono što misli o ratu, a ne o Oluji. Nije on birao dan kad će mu biti odobren koncert u Puli.  

 A ti  i dalje traži skrivene poruke u svemu. Ide ti to odlično. 
I možeš me opet poslati u PM. Zabrinem se kad se neki od vas slože s mojim stavovima.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by RayMabus 21/2/2021, 12:43

Bacit će se tako neki lik kamenom i na tvoj spomenik

Ja ću odma. Nema potrebe da mu dižete spomenik. Ne mučite se.

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by abraham 21/2/2021, 12:45

Ra wrote:
abraham wrote:
Ra wrote:
abraham wrote:Daklem, jos jedan umjetnik kojeg je politika obiljezila. Naime, provalio se pjevajuci odu diktatoru. Nije bilo nikaokovog skupa da se nije (pod mus) sviralo ,Racunjate na nas a radio gold Zagreb pusta to smece i danas(zato ih vise ni ne slusam). Poslije je malo srbovao, malo yugovao, jeo govna ali kada je vidio da se nece moci zivjeti samo od srpskog trzista, pocelo je okertanje ploce i zavrsilo na , tko nas bre zavadi. Tamo neki zli ljudi ili Tonson mozda. Bilo kako bilo jedan od plejade plicaka koji nisu mogli idrazti (najvise financijski) svoj nauk do kraja. dzordze, Kemo, Tereza, Mira, Krivokapic...... Jebi ga Corba je principijelan. i to je sto je , do kraja. Oliver.... Ostalo kmecanje i prodavanje muda pod bubrege. Narod, pamcenje kisne gliste... Iskreno mi glazbeno nije sjedao ali izgled da to ovdje i nije bash bitno. Kila mozga....
Ti si to pohvalio Čorbu, a pljucnuo Balaševića?

Balašević nikad nije srbovao, a jugovao je do zadnjeg svog daha. I bio je čovjek. I u jednom i u drugom je bio dosljedan. 


Djelovao si mi kao jedan od bistrijih likova na ovom forumu. Kad ono, samo kila... :)
Sto reci???? Pohvalio Corbu... Jesam. Ima svoj stav, cetnikuje i ostao je to do kraja. Nije se posipao pepelom i isao tezgariti po DNRH. S druge strane oba su kenjala po slovencima a oba imaju slovensko drzavljanstvo. Bilo kako bilo, oba su napravila svoj politicki izbor. Dzordze se kasnije "probudio".... Probudio ga propuh u dzepovima jelte.....Bilo kako bilo to su neki fakti kroz vrijeme. Glazbeno??? Slusao sam ih svako jutro godinu dana u JNA. Da njih dva... To je to Muhahahahahahahahahahahaaa Racunajte na nas.....Ostalo mi je bilo dosadno i pateticno i danas je. Dobar tekst je bio o pijevcu jer sam se smijao danima kada je susjed skuzio da o cemu pjeva. Ostalo... nije bas moj ukus....Tko ga voli i slusa nek izvoli. Bogu dragom hvala da ga se smije i ne voljeti i ne slusati i sve to, mozes misliti , javno napisati. Koja jebena vremena su dosla..... Ne voli covjek Dzordza a Dzordze j ok, reklo bi se nash.... tststststststss Kila mozga.....
Makaršta, kolega, nije Dzordz nego Djole, nadimak nastao od imena Djordje. Meko đ, kolega, ono panonsko, a ne tvrdo kamenjarsko dž. :)


Iznenadih se tvom stavu, ali nije potrebno objašnjavati zašto je tu, na ovom forumu, četnik-Čorba poželjniji od yugo- Đoleta, jer odavno mi je jasno zašto su četnici poželjniji ustašama od svih drugih koji navrate. 
Treba imati dostojnog protivnika kad su zločini u pitanju, a ustaše i četnici su jedni drugima isprika za sve što su i jedni i drugi učinili. 

Zapravo su tu najmanje poželjniji oni koje boli neka stvar za politiku, a koji ljude promatraju kroz neku drugu prizmu bez da im broje krvna zrnca. Za takve se kaže da 'nit smrde nit mirišu', da su sačuvajmebože obični petokolonaši. E pa da, od tih malih Hrvata zaziru svi Veliki hrvati. Blagonamse :)

Da se vratimo temi. Ne mislim da se svakom treba sviđati Balaševićeva glazba, ne mislim ni da je ta vrst glazbe umjetnost, uostalom, o glazbenim ukusima je besmisleno raspravljati, ali iznositi krive navode da je bio potpora Miloševiću (srbendovao) iako je bio proganjan od istog jer je odbio ići u rat, prigovarati mu pjesmu koju je napisao Janezima (a gle čuda, Janezi mu poslije toga dadoše i državljanstvo), tvrditi da se mijenjao kako vjetar puše, e to nije točno. 
Da, mislim da ljudi trebaju reći ono što misle, ali postoji način i vrijeme. Nazivati pokojnika govnetom, to mi nekako nije išlo uz tebe, pa ti to i napisah.

Nije se Đole posipao pepelom i nije se nikom uvlačio, svakom je rekao ono što je tada mislio ili osjetio... A Računajte na nas smo pjevali svi, samo što neki imaju pamćenje zlatne ribice pa zaboraviše svoju mladost i ono što su tada mislili i govorili.... 
Đole  se jednostavno svugdje stvarno osjećao doma, u Ljubljani, Sarajevu, Puli, Zagrebu, Skoplju, osjećao se povezanim sa svima iz bivše Yu.  I ljudi su prepoznali tu njegovu dobrodušnost i iskrenost, zato su ga voljeli. 


Ali ok. Nije ovo prvi put da se pokojniku dijele raznorazni epiteti, da ga se umjesto posljednjeg pozdrava (ili ako već ne želimo pozdraviti, pristojno utihnemo) jednostavno pljune i podvali mu se sve i svašta, vrijeđa ga se nemilice.
Već sam prije čitala one uvrede  koje su pisane o pokojnom Irineju, pa o Miri Furlan... Zašto bi Đole bio izuzetak?  
Ipak tu pišu isti ljudi, a sklonost lešinarenju udružen s balkanskim genom daje ubojitu kombinaciju. 

Zar ne kolega?:)
Uh kolegive svasta ste udrobili i i nakon pljuvacine smijeshak. Kako simpaticno. DZordz , onako kamenjarski, meni nije bio drag. Sta je umro... niti mi je drago a ne nesto ni zao. Zao mi ga kao i svakog ljudskog bica i to je to. Godinu dana , samo u JNA  sam bio pocascen njegovim pateticnim proeseravanjem koje je kao prateci glas pjavao bas Corba.... Partijska pjesma koja je otvorila vrata mladom kantautoru. Poslije je jos i vidio Tita par puta..Dakle , rezimski umjetnik.Poslije dolazi masa drugih pjesama od kojih vecinu i nisam cuo niti cu. Posto je ovo otvoreni portal iznio sam svoje sjecanje na Dzordza. Nikakov ustasha koji se lize sa chetnicima, nikav kamenjarac. Obicni mali forumas koji nije volio doticnog i koji je to i razloge zasto iznio. Sada ako se kome ne svidja, ima ignore i samo jedan klik i stvar rijesena. Ne docirati, kvalificirati i vrijedjati. Sve kao na finjaka. Meeni je svejdeno sta tko slusa i ne mislim da su ljudi koji slusaju Dzordza losi ili nesta drugo. Njihov izbor i njihova radost. Moja ne i to je to. Kila mozga.....

Da necu moci spavati nocas jer eto vi vise ne mislite da sam inteligentan. Dajte se saberite kolegice. Sidjite sa svog oblacica. Svijet mozda i ne izgleda kako ga vi vidite. Mozda, tko zna....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by RayMabus 21/2/2021, 12:46

Ra wrote:
RayMabus wrote:
Ra wrote:
RayMabus wrote:Evo stižu partizani i partizanke da brane Djoleta od nasrtaja zlih nacionalista.

Gonite se i vi i on u tri pizde materine. Po vama netko ne smije imat drukčije mišljenje od vašeg il šta ?

I da Riblja Čorba je bolji čovik od tog vašeg Djoleta. Bar nije mučko djubre. Sa mekim đ.
Momak, ne čudim se tvom odabiru. Čorbica prija ljudima narušenog zdravlja. :)
Slušam i jednog i drugog. Veliki sam fan Balaševićevi pisama no taj čovjek je za mene umro prije par godina kad je održao anti anti ratni koncert na dan Oluje u Puli.

Anti ratni koncert na dan Oluje = Oluja je nelegitimna i zločinačka a Sao Krajina je ok.
Anti ratni koncert je koncert protiv rata i vapaj za mirom. Njegov prvi poslijeratni koncert u Puli je bio dobrotvorni, sav prihod je poklonjen pulskoj bolnici. Toliko o njegovoj gramzivosti za novcem i zaradom.

Zbog tog koncerta su ga osudili i "njegovi" i "naši", ali je on rekao dosljedno i iskreno ono što misli o ratu, a ne o Oluji. Nije on birao dan kad će mu biti odobren koncert u Puli.  

 A ti  i dalje traži skrivene poruke u svemu. Ide ti to odlično. 
I možeš me opet poslati u PM. Zabrinem se kad se neki od vas slože s mojim stavovima.
Moga je odbiti.

Nekad u životu odbiješ koncert jer si moralna veličina pa kažeš NE na taj datum.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by RayMabus 21/2/2021, 12:58

RayMabus wrote:Bacit će se tako neki lik kamenom i na tvoj spomenik

Ja ću odma. Nema potrebe da mu dižete spomenik. Ne mučite se.

Nije on kriv ? Krivi su organizatori. On se eto samo nevino i naivno pojavio na tom koncertu.

Isto kako se nevino i naivno pojavio na početku rata u Sloveniji i Hrvatskoj i podržavao JNA a onda u međuvremenu godinu i nešto nakon toga okrenija ploču pa je napisa pismu o tome.

E pa ne možeš se dva puta zajebati pajdo ( drugi put je taj koncert u Puli ).

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Umro Dordje Balasevic - Page 9 Empty Re: Umro Dordje Balasevic

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum