ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mladi vozaci i smrt na cestama

Page 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

Ogranicenja voznje/vozila mladih vozaca

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Vote_lcap31%Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Vote_rcap 31% 
[ 5 ]
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Vote_lcap31%Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Vote_rcap 31% 
[ 5 ]
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Vote_lcap38%Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Vote_rcap 38% 
[ 6 ]
 
Total Votes : 16
 
 
Poll closed

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Guest 15/5/2020, 12:19

Legendovich wrote:

CVT koji je ugradjen u automatike od Micubisija,a koje si popljuvao,nISU BASH TAKO LOSI...KAZU LJUDI KOJI IH KORISTE VEC DVIJE GODINE..

Čak dvije godine! Eeeej, dvije pune godine!!!
Majko mila...

Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by marcellus 15/5/2020, 12:24

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

ne znam što smatraš pod "komercijalnim modelima", jer u SAD danas u toj klasi obiteljskih auta praktički više nitko ne nudi ručni mjenjač

Argument za vola ubit.

Posebno kad su SAD u pitanju, jer je tamošnje tržište praktički oduvijek preferiralo automatike iz razloga veće udobnosti njihove upotrebe i generalne lijenosti njihove vozačke populacije.

zapravo, zadnjih godina više oni traže ručne mjenjače kod sporstkih auta nego europljani, čisto onako statistički

Samo ću boldati, čisto da se ne ponavljam. Postalo mi je malo zamorno.

pa kod drugih auta ga nikad nitko nije ni tražio, kod svih auta osim sporstkih ručni mjenjač je pitanje nužde odnosno financija, a ne nečije želje

jedina njegova objektivna prednost je da je zabavniji u vožnji, bar danas. Povijesno, da, imao je lošija ubrzanja i max brzinu i trošio je više, ali danas su te razlike, ako ih i ima marginalne i idu u korist ručnog mjenjača samo do klase golfa.

Dakle, on se i može tražiti jedino kod sportskih auta, kod drugih klasa se ne traži, nego nemaš love za automatik.

_________________
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by marcellus 15/5/2020, 12:26

Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:

CVT koji je ugradjen u automatike od Micubisija,a koje si popljuvao,nISU BASH TAKO LOSI...KAZU LJUDI KOJI IH KORISTE VEC DVIJE GODINE..

Čak dvije godine! Eeeej, dvije pune godine!!!
Majko mila...

CVT je smeće. Period. Vozio sam to triput. Prvi, zadnji i nikad više. Okretaji motora su posve nepovezani s kretanjem auta, a mene to jebeno zbunjuje, sori.

_________________
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by marcellus 15/5/2020, 12:29

usto, da, nitko ga još nije napravio da traje koliko i auto, ni blizu.

kad smo kod toga, klasični hidraulički automatik u pravilu traje vječno, i otporan je na loše vozače, na manje više sve osim eskplozije bombe ravno ispod njega, a i to bi većina vjerojatno izdržala.

kvačila su problem kod ručnih mjenjača, naročito kod jačih auta, čisto zato jer se kod agresivnije vožnje jako brzo troše a skupa su. Naročito ova novija sa zamašnjakom s dvije mase i ta sranja. Budu po dva soma eura i više s rukama.

problem su i sajle ako je njima povezan mjenjač s ručicom (VW!), stalno ih treba zatezat, a i poluge se raštimaju s vremenom.

_________________
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Guest 15/5/2020, 12:46

ozbiljno bi bilo ovako...idemo na tekstove i linkove..PRIJE SVEGA IMA CVT I CVT,i nisu svi smeca,stovise,izgleda da im slijedi i buducnost..
ZADNJA je bila serija od Micubishija 2018...vozaci nakon 1-2 godine kazu da treba malo privikavanja,ali da u sustini CVT svoje odlicno odradjuje..

https://www.mobil.com/en/lubricants/for-personal-vehicles/auto-care/vehicle-maintenance/continuously-variable-transmission
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by marcellus 15/5/2020, 13:05

da svele ali cvt traje jako kratko, možda ne godinu dvije ali ne više od 4-5, a košta upičkumaterinu mijenjat cijeli mjenjač

_________________
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Guest 15/5/2020, 13:10

marcellus wrote:da svele ali cvt traje jako kratko, možda ne godinu dvije ali ne više od 4-5, a košta upičkumaterinu mijenjat cijeli mjenjač
istina,no ako realno pogledamo,danasnjih auta se najbolje rjesiti u 4-5 godina..Proslo je svrseno vrijeme,kad kupis auto,da te sluzi puno godina...vozaj ga dok ima garanciju,vrati gdje si kupio,naravno odrzavaj pristojno,i uzmi nasljednika, uz sretno nastavljanje placanja..


2018 sam kupio ovog,dvi godine puni u augustu,onda josh 3 godine i vracam ga u salon,uzimam nasljednika..odbija mu se trenutna trzisna cijena ovoga i Bog te veselio...nisu to vise oni tenkovi,iz 50tih i 60tih godina proslog stoljeca...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by marcellus 15/5/2020, 13:10

inače CVT je izumio još davno neki nizozemac čisto zato jer njegova žena nije nikako mogla naučit vozit auto s mjenjačem, a klasični automatici tada nisu bili dostupni u malim europskim autićima. Danas bi to bio seksizam.

onda je pokrenuo svoju firmu koja je proizvodila aute s bestupanjskim mjenjačima, male, gradske, ekonomične, girly aute. DAF.

nije predugo trajala, u biti spadaju u najgore aute u povijesti.

_________________
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by vili40 15/5/2020, 16:38

Nesreća na Britancu u Zagrebu, auto završio na krovu kuće
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 47fb467b-b3bb-4a33-b069-74ce8ca19321

NA BRITANSKOM trgu u Zagrebu oko 14:30 sati došlo je do prometne nesreće u kojoj je automobil završio na krovu kuće.
U automobilu je, kaže nam čitateljica, bio vozač. Na mjesto događaja stigli su vatrogasci. Navodno nitko nije ozlijeđen.
Čitateljica nam kaže da se čuo jak udarac. Kako je točno automobil završio na krovu, nije poznato.
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 3fa175fc-81ff-4fc2-82e5-051468f87470
vili40
vili40

Male
Posts : 10986
2015-08-02


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by dijagram 15/5/2020, 17:00

ovo je neki vilijev, KR, nema gorih :)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18831
2015-08-09


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by vili40 15/5/2020, 17:02

dijagram wrote:ovo je neki vilijev, KR, nema gorih :)
nisam ja KR,probaj dalje :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10986
2015-08-02


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Guest 15/5/2020, 18:07

kakogod,i nadalje sam samo za benzin i manjual mjenjac..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Brain32 15/5/2020, 18:12

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

ne znam što smatraš pod "komercijalnim modelima", jer u SAD danas u toj klasi obiteljskih auta praktički više nitko ne nudi ručni mjenjač

Argument za vola ubit.

Posebno kad su SAD u pitanju, jer je tamošnje tržište praktički oduvijek preferiralo automatike iz razloga veće udobnosti njihove upotrebe i generalne lijenosti njihove vozačke populacije.

zapravo, zadnjih godina više oni traže ručne mjenjače kod sporstkih auta nego europljani, čisto onako statistički

Samo ću boldati, čisto da se ne ponavljam. Postalo mi je malo zamorno.
Heh ali definiraj mi sportski auto. Evo Arteon TDI 150HP, brži je do 100 sa DSG-om nego manualac, istina u stotinkama ali je brži, oba prek 9 sek do 100kmh.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Guest 15/5/2020, 18:17

Brain32 wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:

Argument za vola ubit.

Posebno kad su SAD u pitanju, jer je tamošnje tržište praktički oduvijek preferiralo automatike iz razloga veće udobnosti njihove upotrebe i generalne lijenosti njihove vozačke populacije.

zapravo, zadnjih godina više oni traže ručne mjenjače kod sporstkih auta nego europljani, čisto onako statistički

Samo ću boldati, čisto da se ne ponavljam. Postalo mi je malo zamorno.
Heh ali definiraj mi sportski auto. Evo Arteon TDI 150HP, brži je do 100 sa DSG-om nego manualac, istina u stotinkama ali je brži, oba prek 9 sek do 100kmh.
jedini fauve,koji mi se svidja.. :love

DSG,bash pogledah..JEBENO komplikated...ali stvarno jebeno..

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Vw_dsg_cutaway_lg-56a0f64a5f9b58eba4b5a250
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by marcellus 15/5/2020, 19:03

Brain32 wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:

Argument za vola ubit.

Posebno kad su SAD u pitanju, jer je tamošnje tržište praktički oduvijek preferiralo automatike iz razloga veće udobnosti njihove upotrebe i generalne lijenosti njihove vozačke populacije.

zapravo, zadnjih godina više oni traže ručne mjenjače kod sporstkih auta nego europljani, čisto onako statistički

Samo ću boldati, čisto da se ne ponavljam. Postalo mi je malo zamorno.
Heh ali definiraj mi sportski auto. Evo Arteon TDI 150HP, brži je do 100 sa DSG-om nego manualac, istina u stotinkama ali je brži, oba prek 9 sek do 100kmh.

I za golfa su podaci o ubrzanju potpuno jednaki s DSG-om i ručnim mjenjačem, oficijelni

_________________
Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45977
2014-04-16


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Brain32 15/5/2020, 19:17

Da i to s tim da je DSG uvijek bar 20kg teži što na toj klasi nerijetki napravi 0,X sec razlike...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Guest 15/5/2020, 19:22

DSG bas provjerim izlazne cijene,no mislim da koshta kao kajgana od jesusovih jooja...
MajkutiIrudovu,pa mi se napatimo sa kalibriranjem KUČIŠTA transmisije za Porsche Taycan,koji ima dvi brzine automatske,i sve je vrlo jednostavno u konstrukciji,a ovaj DSG kad pogledam,samo glava da zaboli..

DSG

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Vw_dsg_cutaway_lg-56a0f64a5f9b58eba4b5a250

Taycan 2 speed gearbox..

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 15e1a647-b3d3-40e4-ba84-606fb74bd3e0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Guest 15/5/2020, 19:25

DSG tek treba kroz vrijeme da se pokaze,ali ako uzmemo u obzir vrlo kompliciranu konstrukciju sa zilijun dijelova,treba ocekivati i isto tako brojne probleme(sto vise dijelova,vise sranja)..za
tolerancije felera u produkciji samog kucista i unutarnjih djelova ce trebati postaviti nove vrijednosti....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi vozaci i smrt na cestama - Page 16 Empty Re: Mladi vozaci i smrt na cestama

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum