ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Page 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by Guest 17/11/2019, 19:40

£otk@ wrote:
melkior wrote:

Pa da, zato je najbolje da referenduma ne bude, što je sigurno je sigurno. Referendum o Istanbulskoj na svu sreću nije prošao Kuščvićevo brojanje, jer da jest, kako bi to Kenwood Kenon objasnio Mutti Merkel?

I tu je još jedan argument: ne tvrdim da je to bio slučaj, ali, svaki referendum se može blokirati. Ima i elegantnijih načina, ali da Kuščević sjetio, možda bi i neke druge stvari shvatio. I ostao ministar.

Uglavnom, čak i inicijativu “67 je previše” bi mogao izblokirati na barem 2-3 savršeno legalna načina, bez brojanja potpisa.

Imamo pravo na konstitutivni referendum o svemu, itekako. Na dan izbora.

Pa nije on ispao zbog zamućivanja čitkosti potpisa nego zato što je bio svašta-nešta glede nekretnina.

Podosta zaboravan tip. Pati od demencije, naročito kad su u pitanju nekretnine.

Guest
Guest


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by epikur37 17/11/2019, 19:42

Joker wrote:
£otk@ wrote:
melkior wrote:
£otk@ wrote:
melkior wrote:

Dovoljno je da im ukinu socijalnu pomoć, pa će otići sami.

Čisto kao primjer, mogli su zatražiti i izgon bošnjačke manjine ili srpske manjine. Ne trolaj da mi se izvučeš iz kuta. :)
Uostalom, sudbina Cigića i jest da lete van. Ako ih neće država, najurit će ih Međimurci sami. Samo, kvaka je u tome da bi nama Smerdel docirao koga se smije izbaciti iz države a koga ne smije.

Pa zanimljivo, ja eto živjeh u dvojbi da se hrvatske državljane ne može izgoniti iz RH, a čak, osim iznimno, ni izručivati ni prepuštati kaznenom progonu.

A niti se državljanima ne smije oduzimati državljanstvo.

I ti bi referendum da odlučuješ sa brojem manjim od 50% glasača i o bilo kojoj temi, frash?

A da stavimo i inicijativu da npr. otvorimo radne konclogore za one koji imaju preko 25, a nezaposleni su?

Je. Mi smo krezuba rulja niske inteligencije koja baca drkicu na 'Za dom spremni', na Thompsona i diže ruku u rimski pozdrav i planira genocide. 

Vi ste politički progresivna i tolerantna politička elita koja nas sprječava.

Sve 5.
Pored vas desnih krezonja, jednako tako postoje i lijevi hermafroditi....
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by £otk@ 17/11/2019, 19:43

I uostalom ljudi, ako imate svjetonazor koji parlamentarne stranke ne upražnjavaju, ili ga ne mogu progurati.

Pa uštedite novce za referendum proračunu, pa osnujte stranku, pa izadđite na izbore, ionako bi 50%+ glasača bilo iza vas...

Ups...Da, tako je. Ne možete. Referendumi sa 10% potpisa koji inicijatori skupljaju sami i sam referendum bez uvjeta i bez 
ograničenja ste si označili kao jedini način da sa manjinom oblikujete hrvatsko društvo.

Neće moći, na izbore. :)
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by kaya 17/11/2019, 19:44

Joker wrote:
£otk@ wrote:
melkior wrote:
£otk@ wrote:
melkior wrote:

Dovoljno je da im ukinu socijalnu pomoć, pa će otići sami.

Čisto kao primjer, mogli su zatražiti i izgon bošnjačke manjine ili srpske manjine. Ne trolaj da mi se izvučeš iz kuta. :)
Uostalom, sudbina Cigića i jest da lete van. Ako ih neće država, najurit će ih Međimurci sami. Samo, kvaka je u tome da bi nama Smerdel docirao koga se smije izbaciti iz države a koga ne smije.

Pa zanimljivo, ja eto živjeh u dvojbi da se hrvatske državljane ne može izgoniti iz RH, a čak, osim iznimno, ni izručivati ni prepuštati kaznenom progonu.

A niti se državljanima ne smije oduzimati državljanstvo.

I ti bi referendum da odlučuješ sa brojem manjim od 50% glasača i o bilo kojoj temi, frash?

A da stavimo i inicijativu da npr. otvorimo radne konclogore za one koji imaju preko 25, a nezaposleni su?

Je. Mi smo krezuba rulja niske inteligencije koja baca drkicu na 'Za dom spremni', na Thompsona i diže ruku u rimski pozdrav i planira genocide. 

Pa sad čuj...prilika čini lopova.
Nije baš da vam ne bi na pamet palo.
Okomili bi se prvo na srbe u vlasti, pa na srbe inače, pa na nekakve jugoslavene, pa bi na tapet došli pederi, pa onda žene, pa ovi na vlasti a kad bi se riješili svih potaracali bi se između sebe.
Tak da...ne možeš radikalnim skupinama otvoriti put da kroje zakone na štetu nekoga...al problem kod vas je baš to, uvijek je netko ciljna skupina koja smeta...nećete vi referendum o ne znam ...porezu na nekretnine
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by £otk@ 17/11/2019, 19:45

Joker wrote:
£otk@ wrote:
melkior wrote:

Pa da, zato je najbolje da referenduma ne bude, što je sigurno je sigurno. Referendum o Istanbulskoj na svu sreću nije prošao Kuščvićevo brojanje, jer da jest, kako bi to Kenwood Kenon objasnio Mutti Merkel?

I tu je još jedan argument: ne tvrdim da je to bio slučaj, ali, svaki referendum se može blokirati. Ima i elegantnijih načina, ali da Kuščević sjetio, možda bi i neke druge stvari shvatio. I ostao ministar.

Uglavnom, čak i inicijativu “67 je previše” bi mogao izblokirati na barem 2-3 savršeno legalna načina, bez brojanja potpisa.

Imamo pravo na konstitutivni referendum o svemu, itekako. Na dan izbora.

Pa nije on ispao zbog zamućivanja čitkosti potpisa nego zato što je bio svašta-nešta glede nekretnina.

Podosta zaboravan tip. Pati od demencije, naročito kad su u pitanju nekretnine.
Na to sam i mislio.

Pokazao se glupim pri prebrojavanju potpisa,jednako je imbecilno išao zamračivati imovinu.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by Guest 17/11/2019, 19:46

melkior wrote:
£otk@ wrote:
Joker wrote:
Je. Mi smo krezuba rulja niske inteligencije koja baca drkicu na 'Za dom spremni', na Thompsona i diže ruku u rimski pozdrav i planira genocide. 

Vi ste politički progresivna i tolerantna politička elita koja nas sprječava.

Sve 5.

Ne, ali ne vidite golemu opasnost po društvo gdje ona postoji.

Možda je moj kauzalitet previše na jednu stranu, ali zamisli referendum o pravima branitelja iz DR, i da o njima odlučuju liberalno-urbani fašisti poput onih na ovom forumu.

Samo to mora potpisati 420.000 ljudi
Jeste li za to da se mirovine isplaćuju sukladno radnom stažu?  :clown  Ups.


Jeste li zato da političaru koji izigra svoje birače odrežemo jajca i kurac? Ups.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by Sora 17/11/2019, 19:46

Bravo Kajo 
Jos nacrtat tom jJopecu da skuzi da ima vecinu protiv toh svojih stupidarija

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by £otk@ 17/11/2019, 19:47

epikur37 wrote:
Pored vas desnih krezonja, jednako tako postoje i lijevi hermafroditi....

Ma ima svega, i svi bi stiskali i vladali.

Samo bez glasova i mandata.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by Sora 17/11/2019, 19:48

Joker wrote:
melkior wrote:
£otk@ wrote:
Joker wrote:
Je. Mi smo krezuba rulja niske inteligencije koja baca drkicu na 'Za dom spremni', na Thompsona i diže ruku u rimski pozdrav i planira genocide. 

Vi ste politički progresivna i tolerantna politička elita koja nas sprječava.

Sve 5.

Ne, ali ne vidite golemu opasnost po društvo gdje ona postoji.

Možda je moj kauzalitet previše na jednu stranu, ali zamisli referendum o pravima branitelja iz DR, i da o njima odlučuju liberalno-urbani fašisti poput onih na ovom forumu.

Samo to mora potpisati 420.000 ljudi
Jeste li za to da se mirovine isplaćuju sukladno radnom stažu?  :clown  Ups.


Jeste li zato da političaru koji izigra svoje birače odrežemo jajca i kurac? Ups.
Jesmo 
Kaj cemo sa zenama ?
Njih staviti za precednice na doživotno :)

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by melkior 17/11/2019, 19:48

£otk@ wrote:I uostalom ljudi, ako imate svjetonazor koji parlamentarne stranke ne upražnjavaju, ili ga ne mogu progurati.

Pa uštedite novce za referendum proračunu, pa osnujte stranku, pa izadđite na izbore, ionako bi 50%+ glasača bilo iza vas...

Ups...Da, tako je. Ne možete. Referendumi sa 10% potpisa koji inicijatori skupljaju sami i sam referendum bez uvjeta i bez 
ograničenja ste si označili kao jedini način da sa manjinom oblikujete hrvatsko društvo.

Neće moći, na izbore. :)
Da vam nema Srba, Cigića, lažnih branitelja i Hercegovaca, ne bi vi HDZ-ovci vidjeli vlasti nikada. 
Uostalom, kad smo već kod parlamentarnih stranaka, koliko puta ste vi HDZ-ovci u zadnjih 20 godina imali unutarstranačke izbore po načelu jedan čovjek - jedan glas?  
Evo jedno lijepo referendumsko pitanje: jeste li za to da se svim strankama koje ne održe unutarstranačke izbore po načelu jedan čovjek - jedan glas zabrani sudjelovanje na parlamentarnim izborima?
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by £otk@ 17/11/2019, 19:49

Joker wrote:
Jeste li zato da političaru koji izigra svoje birače odrežemo jajca i kurac? Ups.

Dapače, evo ti Milanke Opačić izdala je SDP. Odreži.

Ups. :)
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by kaya 17/11/2019, 19:51

Sora wrote:Bravo Kajo 
Jos nacrtat tom jJopecu da skuzi da ima vecinu protiv toh svojih stupidarija
A o oni ti samo smišljaju kako progurati svoje stupidarije u zakon, a ovo s refrendumom im čini baš zgodno...al , mislim da ne bu išlo...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by melkior 17/11/2019, 19:51

kaya wrote:
Joker wrote:
£otk@ wrote:
melkior wrote:
£otk@ wrote:

Čisto kao primjer, mogli su zatražiti i izgon bošnjačke manjine ili srpske manjine. Ne trolaj da mi se izvučeš iz kuta. :)
Uostalom, sudbina Cigića i jest da lete van. Ako ih neće država, najurit će ih Međimurci sami. Samo, kvaka je u tome da bi nama Smerdel docirao koga se smije izbaciti iz države a koga ne smije.

Pa zanimljivo, ja eto živjeh u dvojbi da se hrvatske državljane ne može izgoniti iz RH, a čak, osim iznimno, ni izručivati ni prepuštati kaznenom progonu.

A niti se državljanima ne smije oduzimati državljanstvo.

I ti bi referendum da odlučuješ sa brojem manjim od 50% glasača i o bilo kojoj temi, frash?

A da stavimo i inicijativu da npr. otvorimo radne konclogore za one koji imaju preko 25, a nezaposleni su?

Je. Mi smo krezuba rulja niske inteligencije koja baca drkicu na 'Za dom spremni', na Thompsona i diže ruku u rimski pozdrav i planira genocide. 

Pa sad čuj...prilika čini lopova.
Nije baš da vam ne bi na pamet palo.
Okomili bi se prvo na srbe u vlasti, pa na srbe inače, pa na nekakve jugoslavene, pa bi na tapet došli pederi, pa onda žene, pa ovi na vlasti a kad bi se riješili svih potaracali bi se između sebe.
Tak da...ne možeš radikalnim skupinama otvoriti put da kroje zakone na štetu nekoga...al problem kod vas je baš to, uvijek je netko ciljna skupina koja smeta...nećete vi referendum o ne znam ...porezu na nekretnine
Pa evo, ja sam predložio par lijepih pitanja, jedno o isplati mirovine svima temeljem radnog staža  :clown
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by £otk@ 17/11/2019, 19:54

melkior wrote:Da vam nema Srba, Cigića, lažnih branitelja i Hercegovaca, ne bi vi HDZ-ovci vidjeli vlasti nikada. 
Uostalom, kad smo već kod parlamentarnih stranaka, koliko puta ste vi HDZ-ovci u zadnjih 20 godina imali unutarstranačke izbore po načelu jedan čovjek - jedan glas?  
Evo jedno lijepo referendumsko pitanje: jeste li za to da se svim strankama koje ne održe unutarstranačke izbore po načelu jedan čovjek - jedan glas zabrani sudjelovanje na parlamentarnim izborima?

Da nam nema...svejedno bi našli put do pobjede.

Unutarstranački izbori u HDZ-u se od 2016 održavaju po principu jedan čovjek-jedan glas (dakle, sadašnja garnitura je izabrana po tom načelu). Novim Propisnikom o unutarstranačkim izborima i novim Statutom biraju se svi dužnosnici koji se kandidiraju na mjesto predsjednika ili dopredsjednika, od temeljnog ogranka, pa do vrha stranke.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by melkior 17/11/2019, 19:55

Ajmo jedno lijepo referendumsko pitanje: jeste li za to da se u Hrvatsku uvede euro kao službena valuta tek kad BDP per capita prijeđe 30 000 eura?
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by £otk@ 17/11/2019, 19:57

melkior wrote:
Pa evo, ja sam predložio par lijepih pitanja, jedno o isplati mirovine svima temeljem radnog staža  :clown

Super, skupi 50%+ glasova za takvo rješenje, ja ću prvi stati uza tebe, to će biti zakonsko rješenje.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by Guest 17/11/2019, 19:57

£otk@ wrote:I uostalom ljudi, ako imate svjetonazor koji parlamentarne stranke ne upražnjavaju, ili ga ne mogu progurati.

Pa uštedite novce za referendum proračunu, pa osnujte stranku, pa izadđite na izbore, ionako bi 50%+ glasača bilo iza vas...

Ups...Da, tako je. Ne možete. Referendumi sa 10% potpisa koji inicijatori skupljaju sami i sam referendum bez uvjeta i bez 
ograničenja ste si označili kao jedini način da sa manjinom oblikujete hrvatsko društvo.

Neće moći, na izbore. :)

Sve u redu.

Samo zašto ne uvedete visoke novčane kazne za one koji neopravdano ne izađu na izbore?

Nije to nepoznata praksa u zapadnim demokracijama.

Ovako vama više paše. Šutljivu većinu preskočite, a vaša stranačka mašinerija odradi svoje i onda o meni i toj šutljivoj većini odlučuje natpolovična većina od prosječno 40% od izašlih na izbore.

U praksi o meni odlučuje jedva 1/5 od ukupnih birača koji postoje.

Legalitet je ispunjen, ali legitimitet?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by melkior 17/11/2019, 19:59

Joker wrote:
£otk@ wrote:I uostalom ljudi, ako imate svjetonazor koji parlamentarne stranke ne upražnjavaju, ili ga ne mogu progurati.

Pa uštedite novce za referendum proračunu, pa osnujte stranku, pa izadđite na izbore, ionako bi 50%+ glasača bilo iza vas...

Ups...Da, tako je. Ne možete. Referendumi sa 10% potpisa koji inicijatori skupljaju sami i sam referendum bez uvjeta i bez 
ograničenja ste si označili kao jedini način da sa manjinom oblikujete hrvatsko društvo.

Neće moći, na izbore. :)

Sve u redu.

Samo zašto ne uvedete visoke novčane kazne za one koji neopravdano ne izađu na izbore?

Nije to nepoznata praksa u zapadnim demokracijama.

Ovako vama više paše. Šutljivu većinu preskočite, a vaša stranačka mašinerija odradi svoje i onda o meni i toj šutljivoj većini odlučuje natpolovična većina od prosječno 40% od izašlih na izbore.

U praksi o meni odlučuje jedva 1/5 od ukupnih birača koji postoje.

Legalitet je ispunjen, ali legitimitet?
Tko nema za kruh neka jede kolače, to je demokracija  B-)
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by dijagram 17/11/2019, 20:01

melkior wrote:Kvaka je u tome da se Smerdel svrbi tamo gdje ga češe, a prije svega na Škorinim izjavama da bi trebalo mijenjati predsjedničke ovlasti, prije svega češće koristiti mogućnost raspisivanja referenduma, pa onda imaš Predsjednika koji može stati na rep premijeru i Vladi, kad već iz partikularnih interesa ne mogu koalicijski partneri ni Bandićevi žetončići.
Tocno.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by Guest 17/11/2019, 20:01

kaya wrote:
Joker wrote:
£otk@ wrote:
melkior wrote:
£otk@ wrote:

Čisto kao primjer, mogli su zatražiti i izgon bošnjačke manjine ili srpske manjine. Ne trolaj da mi se izvučeš iz kuta. :)
Uostalom, sudbina Cigića i jest da lete van. Ako ih neće država, najurit će ih Međimurci sami. Samo, kvaka je u tome da bi nama Smerdel docirao koga se smije izbaciti iz države a koga ne smije.

Pa zanimljivo, ja eto živjeh u dvojbi da se hrvatske državljane ne može izgoniti iz RH, a čak, osim iznimno, ni izručivati ni prepuštati kaznenom progonu.

A niti se državljanima ne smije oduzimati državljanstvo.

I ti bi referendum da odlučuješ sa brojem manjim od 50% glasača i o bilo kojoj temi, frash?

A da stavimo i inicijativu da npr. otvorimo radne konclogore za one koji imaju preko 25, a nezaposleni su?

Je. Mi smo krezuba rulja niske inteligencije koja baca drkicu na 'Za dom spremni', na Thompsona i diže ruku u rimski pozdrav i planira genocide. 

Pa sad čuj...prilika čini lopova.
Nije baš da vam ne bi na pamet palo.
Okomili bi se prvo na srbe u vlasti, pa na srbe inače, pa na nekakve jugoslavene, pa bi na tapet došli pederi, pa onda žene, pa ovi na vlasti a kad bi se riješili svih potaracali bi se između sebe.
Tak da...ne možeš radikalnim skupinama otvoriti put da kroje zakone na štetu nekoga...al problem kod vas je baš to, uvijek je netko ciljna skupina koja smeta...nećete vi referendum o ne znam ...porezu na nekretnine

Je ... ujutro uz kavu prvo mi padne na pamet zaklat jednog Srbina. Za ručak raščetvorit pedera. Za večeru silovati Kayu. Analno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by dijagram 17/11/2019, 20:02

aben wrote:tema na kojoj hdzeovci objašnjavaju kolegama forumašima zoč se njihov glos ne vridi?

neprocjenjivo
:D
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav - Page 5 Empty Re: Zanimljiv istup šefa katedre za Ustav

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum