ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nedjelja 22.07.18

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Nedjelja 22.07.18 - Page 8 Empty Re: Nedjelja 22.07.18

Post by veber 23/7/2018, 14:02

dzango wrote:
veber wrote:
dzango wrote:
veber wrote:krivo sam napisao u jugi se koristio M70A i M70AB2 s tim da je Crvena Zastava dodala prigušnik paljbe što je stabiliziralo pucanje i poboljšalo točnost. s obzirom da veliš da si bio u jna onaj pimpek na kraju cijevi si odšarafio i našarafio tromblonski nastavak. i koristio si blind metak koji je na bazi baruta da može izbacit granatu.
Ne sećam se da se nešto odšrafljivalo. Koliko se sećam, samo se dodatno montirao troblonski nastavak.
na AB2 se odvijao usmjernik paljbe i navijao tromblonski nastavak. i morao si pazit da ne staviš metak sa zrnom.
da nisi možda PAPovku dužio? ona je imala direktan nastavak.
Nisam. M70. I ispaljivao sam tromblone. Ali se ne sećam da sam nešto skidao kada sam montirao nastavak. Za metak se sećam da sam tri puta proveravao.
jesi li remen dobro držao?
AB2 je preklopna možda je tu razlika. na cijevi je bio usmjernik paljbe, ne sjećam se više službenog naziva. to si odšarafio i stavio tromblonski nastavak.
a samo sam jednom suknul granatu, školsku.

i koliko se sjećam za ovu AB je  bio drugačiji okvir za tromblon. nisi mogao stavit metak u cijev.

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Nedjelja 22.07.18 - Page 8 Empty Re: Nedjelja 22.07.18

Post by dzango 23/7/2018, 14:15

veber wrote:
dzango wrote:
veber wrote:
dzango wrote:
veber wrote:krivo sam napisao u jugi se koristio M70A i M70AB2 s tim da je Crvena Zastava dodala prigušnik paljbe što je stabiliziralo pucanje i poboljšalo točnost. s obzirom da veliš da si bio u jna onaj pimpek na kraju cijevi si odšarafio i našarafio tromblonski nastavak. i koristio si blind metak koji je na bazi baruta da može izbacit granatu.
Ne sećam se da se nešto odšrafljivalo. Koliko se sećam, samo se dodatno montirao troblonski nastavak.
na AB2 se odvijao usmjernik paljbe i navijao tromblonski nastavak. i morao si pazit da ne staviš metak sa zrnom.
da nisi možda PAPovku dužio? ona je imala direktan nastavak.
Nisam. M70. I ispaljivao sam tromblone. Ali se ne sećam da sam nešto skidao kada sam montirao nastavak. Za metak se sećam da sam tri puta proveravao.
jesi li remen dobro držao?
AB2 je preklopna možda je tu razlika. na cijevi je bio usmjernik paljbe, ne sjećam se više službenog naziva. to si odšarafio i stavio tromblonski nastavak.
a samo sam jednom suknul granatu, školsku.

i koliko se sjećam za ovu AB je  bio drugačiji okvir za tromblon. nisi mogao stavit metak u cijev.
Ja nisam školsku. Samo pravu. Pitali nas na straži ko je imao obuku i moj ortak i ja se prijavili iako smo tromblon videli samo na slici. Popadali smo na dupe kada smo ispaljivali prve ali su mine legle tamo gde je trebalo i od tada je tu bio muk.
Nije drugačiji okvir, isti je. Tu mi je bila i glavna frka da se ne zajebem za metak inače ode sve u 3pm.
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Nedjelja 22.07.18 - Page 8 Empty Re: Nedjelja 22.07.18

Post by veber 23/7/2018, 14:23

jebote sa srne na tromblon.

mi smo na preklopnoj imali drugi šaržer. i pravilo je bilo da ubaciš/izbaciš metak.

čuo sam da se frajer raznesao. da li je istina, ne znam.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Nedjelja 22.07.18 - Page 8 Empty Re: Nedjelja 22.07.18

Post by dzango 23/7/2018, 16:37

veber wrote:jebote sa srne na tromblon.

mi smo na preklopnoj imali drugi šaržer. i pravilo je bilo da ubaciš/izbaciš metak.

čuo sam da se frajer raznesao. da li je istina, ne znam.
Normalno da je istina. Aktivirao bi minu na licu mesta.
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Nedjelja 22.07.18 - Page 8 Empty Re: Nedjelja 22.07.18

Post by veber 23/7/2018, 18:23

tehnički gledano, naravno da se ubiješ.
no u jna išle razne priče.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Nedjelja 22.07.18 - Page 8 Empty Re: Nedjelja 22.07.18

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum