ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by aben 7/3/2017, 23:19

RayMabus wrote:
aben wrote:žene nisu sve obrazovanjije nego sve školovanije. i, kad udru u tridesetu, unda svučivaju gaće i oblaču suknje, i to ne u zaostaloj dalmaciji, nego i na zapadu:


Znam al koji ce mi kuraz školovanija od mene ? Da mi soli pamet po kuci ?

Iako žene sa stavom često pomisle kako je važno da pokažu svom partneru kako su pametne, najnovija istraživanja tvrde kako muškarce odbijaju dame koje pametuju i o svemu imaju svoje mišljenje, od .

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t16861-zasto-skoro-svakog-muskarca-odbijaju-zene-koje-pametuju

Nosi tu školovanu u tridesetoj doma ....NE MENI .....PRESTANI TI MENE ZAHEBAVAT ...ZNAM JA ŠTA OCU.
pa školovanih je u hr ionako ispo deset posto- ljudi ukupno.

ne zun jo ki provodi ota istraživanja, ali žene će ionako retko uzesti manje obrazovanoga, ili manje bogatoga, tako da to nije slučaj za razmatranje. ako je kojin slučajen pametnija a siromašnija, pa se udo zo te radi šoldov, unda će siguro znati i mučati, i ne prigovarati, dokle god ima tvoju karticu.

aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by RayMabus 7/3/2017, 23:28

aben wrote:
pa školovanih je u hr ionako ispo deset posto- ljudi ukupno.
Udio visokoobrazovanih žena iznosio je 16,7 posto, dok je udio visokoobrazovanih muškaraca iznosio 16 posto.


Žene su kroz desetljeća sve obrazovanije. Prema podacima popisa stanovništva 1961. godine, čak 92,4 posto žena imalo je samo osnovno obrazovanje ili još niže, a samo 0,8 posto visoko obrazovanje.

---

Znaci bake nisu baš fakultelije a majke isto manje ....16,7% .....znaci ove mlađe su ti minimimalno 25% ...s tim da u to upadaju i studentice koje studiraju pa makar odustale od fakulteta jer ako je išla na fakultet pa odustala zbog tebe i išla na brak posli ce ti cili život prigovarat kako je ona mogla nešto.

Moj slucaj ...pa je otkanta ...rekoh sebi : Ispadne li da prekine fakultet zbog tebe to ce ti cili život nabivat na nos ...ČELOM NAZAD.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by aben 7/3/2017, 23:38

RayMabus wrote:
aben wrote:
pa školovanih je u hr ionako ispo deset posto- ljudi ukupno.
Udio visokoobrazovanih žena iznosio je 16,7 posto, dok je udio visokoobrazovanih muškaraca iznosio 16 posto.


Žene su kroz desetljeća sve obrazovanije. Prema podacima popisa stanovništva 1961. godine, čak 92,4 posto žena imalo je samo osnovno obrazovanje ili još niže, a samo 0,8 posto visoko obrazovanje.

---

Znaci bake nisu baš fakultelije a majke isto manje ....16,7% .....znaci ove mlađe su ti minimimalno 25% ...s tim da u to upadaju i studentice koje studiraju pa makar odustale od fakulteta jer ako je išla na fakultet pa odustala zbog tebe i išla na brak posli ce ti cili život prigovarat kako je ona mogla nešto.

Moj slucaj ...pa je otkanta ...rekoh sebi : Ispadne li da prekine fakultet zbog tebe to ce ti cili život nabivat na nos ...ČELOM NAZAD.
čekoj, 25 posto cura cijane skupine gre na fakultet? ok,

ali, 75% ih ne gre.


žene će ti njurgati, sve i iz svih kultura. čak je i moja nana cili život njurgala didu, koji bi je izbaketo po volji. ne moreš to ukinuti, i školovanje tomu ni krivo ni matrijahat ili feminizam. feminizam zapravo oštećuje samo žene, s time ča ih mi jebemo, dica ih jebu, a unda ih još jebu i na poslu. jedini problem koji vidin za tebe je država, koja se petlja u odnose, ali to je sve lako rišiti predbračnin ugovorima- naprimjer, za svako dite koje ti žena rodi, neka ti napiše bjanko zadužnicu koja se aktivira u slučaju rastave, i unda kad tebi država počne otimati alimentaciju, ti njoj sidneš na račun zadužnicom i tako zajebeš glupu državu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by neva 7/3/2017, 23:43

znači, Longi se ženi, super :)
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by RayMabus 7/3/2017, 23:44

Put pod noge pa po nevistu

Ti ljubavni problemi jako dobro su poznati Trogiraninu Jošku Jakusu (46) koji je već šest godina u vezi s Filipinkom Michelle Anenias i koji je glavni "krivac" što muškarci po svoje ljepše polovice odlaze u daleku Aziju. Na ideju da bude bračni posrednik između Hrvata i Filipinki došao je prije tri godine nakon što je dvije Filipinke koje su radile u marini Frapa u Rogoznici upoznao s prijateljima.

Parove upoznaje većinom preko interneta, te im prepušta virtualnu komunikaciju nakon koje oni donose odluke jesu li jedno za drugo i hoće li vezu okruniti brakom. Do sada je upoznao i spojio dvadesetak parova koji su se vjenčali. Nedavno su taj čin obavila još tri para, četiri čekaju rujan ove godine, a šestorica momaka iz Trogira razmišljaju o donošenju te životne odluke.

S obzirom na to da mu je posao posredništva krenuo odlično i da je prešao okvire Dalmacije te se ubrzano širi diljem Lijepe naše, posebno u Slavoniji, ovih dana očekuje rješenje Trgovačkog suda u Splitu za otvaranje agencije simbolična naziva "Srce o vire". Ona će se baviti povezivanjem Hrvata s Filipinkama.

Zaručnička viza

Ali, ova jedinstvena ljubavna priča ima i drugu stranu medalje. Jakus upozorava na birokratski problem koji otežava proceduru vjenčanja. Naime, budući da Hrvatska ne poznaje pojam "zaručničke vize", a turističke vize za Filipinke teško prolaze, većina muškaraca, danas oženjenih njima, po svoje odabranice, veli Jakus, morala se zaputiti na Filipine te potrošiti šest, sedam tisuća eura i vjenčati se tamo s njima da bi ih mogli dovesti u Hrvatsku.

- Kad Filipinkama odbiju turističku vizu, naši muškarci moraju ići na Filipine po zaručnicu, ostati tamo najmanje dvadesetak dana dok se ne vjenčaju i dok se ne srede papiri. I kad ih dovedu u Hrvatsku kao supruge, država komplicira, pa traži od njih da imaju dovoljno novca na računu za uzdržavanje supruge. A kad se sklapa brak hrvatskih državljana, nitko ne pita za novac, što je nelogično - ustvrdio je Jakus.


Zbog toga problema neću odustati od "projekta", već ću upirati na mjerodavne da se on riješi. Previše se priča zahuktala da bih jednostavno stao. Zato sam već o tome upoznao državnog tajnika u Ministarstvu za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku kojemu se ideja o spajanju naših momaka i Filipinki jako svidjela i podržao ju je.

'Nisu kao Ukrajinke'

Međutim, čini i se da ću morati još neko vrijeme kucati na vrata nekih službi. Državu zaista ništa ne bi financijski koštalo, osim promjene jednog članka u zakonu.To je uvesti pojam zaručničke vize kojom bi se problem riješio. Uvjeren sam da će se to ubrzo dogoditi - optimistično će Jakus.


Smatra da bi država trebala biti sretna što se Filipinke žele doseliti u Hrvatsku, osobito u područja iz kojih su se mladi iselili i u kojima je ostala starija populacija muškaraca koji bi u ženama s Filipina pronašli svoj životni izbor.


- Filipinkama, za razliku od naših žena, nije problem živjeti u Dalmatinskoj zagori ili nekom selu u Slavoniji, s muškarcima koji žele ostati u rodnom mjestu. Patrijarhalnog su odgoja, drže do tradicije, i kad dođu u Hrvatsku, tu i ostanu. Nisu kao, primjerice, Ukrajinke koje dobiju vizu pa odu dalje - kazuje Jakus.


RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by RayMabus 7/3/2017, 23:45

Neve wrote:znači, Longi se ženi, super :)
Ne. Nisan to reka.

Reka san da ce ove domace probit na mozak kad vide da ove kupe likove a njima ostane šipak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by RayMabus 7/3/2017, 23:49

Natalitet nam je krahira, demografska politika je skupa , možda sad ovo ministarstvo nece ovo još razrađivat jer misli nešto svoje ovo ono al statistike su neumoljive : izumiremo .....doci ce pred zid ...pustit ce ove tj ublažit ove zakone .....i to je to.




Budu ove domace emanicpirane kenje u zemlju propale.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by neva 8/3/2017, 00:01

RayMabus wrote:
Neve wrote:znači, Longi se ženi, super :)
Ne. Nisan to reka.
Reka san da ce ove domace probit na mozak kad vide da ove kupe likove a njima ostane šipak.
znači moramo se potruditi da što prije očaramo i pokupimo preostale dobre muške, dok još ne znaju za bolje :]
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by RayMabus 8/3/2017, 00:05

Neve wrote:
RayMabus wrote:
Neve wrote:znači, Longi se ženi, super :)
Ne. Nisan to reka.
Reka san da ce ove domace probit na mozak kad vide da ove kupe likove a njima ostane šipak.
znači moramo se potruditi da što prije očaramo i pokupimo preostale dobre muške, dok još ne znaju za bolje :]
Pa vi baš ne ...ove mlađe generacije ce ipak to pratit pa ce im se upalit krikeri da ako nebude ona bude neka druga.

Inace ove ti Filipinke nisu baš glupe , ovo ti je ono ženska patrijahalna , moraš imat svoju nekretninu ( ja ih imam nekoliko , dvi kuce i dva stana ...samo ja ....sestra ima svoje stanove , mater svoje .....dakle samo ja imam par stanova i kucu ) .....to ti pokupi lijepo likove koji su se tili oženit , imaju svoju nekretninu i u biti nije im ništa osim šta su .....patrijahalni.

Ne ti nemoraš ništa kao ni cijela tvoja generacija .....vas su davno otpisali ...da su racunali na vas nebi tražili van Hrvatske ženu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by Guest 8/3/2017, 00:05

Neve wrote:znači moramo se potruditi da što prije očaramo i pokupimo preostale dobre muške, dok još ne znaju za bolje :]

Oksimoron? Kad su Hrvati u pitanju, naravno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by Guest 8/3/2017, 00:08

RayMabus wrote:Nisu kao, primjerice, Ukrajinke koje dobiju vizu pa odu dalje

A tako. Znači zato su Ukrajinke otpale. Ne zadovoljavaju se Hrvatima kao Filipinke nego žele nešto bolje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by RayMabus 8/3/2017, 00:10

12 tisuca muških neoženjenih samo u SD župnaniji od 40 do 60 ....ja imama 37 nisam niti u tim statistikama a vec ovo gledam jer idem u tu statisktiku za koju godinu ....240 tisuca muških samaca na podrucju cijele Hr ...


Sad uzmi od ovih 12 tisuca pola ih je od 40 do 50 godine ...u biti momci za ženidbu ....neka ih je 10% ono ima svoju nekretninu i to a ima ih puno više jer ovdje svak više manje ima nekretninu a to kako su oni stariji to i roditelji nisu više među živima ...možda mater jel ....


E sad ce ti lijepo ove sve to pokupit.

I neka pokupe .....zasluženo ....patrijahalno odgojene ženske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by neva 8/3/2017, 00:10

RayMabus wrote:vas su davno otpisali
:^0 ok, mijenjam ime.. samo ne znam hoću li u Tihi ili Prle scratch
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by neva 8/3/2017, 00:12

speare_shaker wrote:
Neve wrote:znači moramo se potruditi da što prije očaramo i pokupimo preostale dobre muške, dok još ne znaju za bolje :]
Oksimoron? Kad su Hrvati u pitanju, naravno.
što hoćeš reći s ovim? da su hrvatski muškarci loši ili nisu muškarci, ako su dobri? :W
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by RayMabus 8/3/2017, 00:13

Neve wrote:
RayMabus wrote:vas su davno otpisali
:^0 ok, mijenjam ime.. samo ne znam hoću li u Tihi ili Prle scratch
Netrebaš ti ništa. Ovo se tebe ne tice.

Ti moš samo stajat sa strane i gledat.

Nisi ti jedina koja diktira šta i koga oce.

Umišljena.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by Guest 8/3/2017, 00:16

Neve wrote:
speare_shaker wrote:
Neve wrote:znači moramo se potruditi da što prije očaramo i pokupimo preostale dobre muške, dok još ne znaju za bolje :]
Oksimoron? Kad su Hrvati u pitanju, naravno.
što hoćeš reći s ovim? da su hrvatski muškarci loši ili nisu muškarci, ako su dobri? :W

Kako nisu dobri?



Ajde da vidim ženu koja je sposobna pjevati bas i tenor istovremeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by neva 8/3/2017, 00:21

RayMabus wrote:Netrebaš ti ništa. Ovo se tebe ne tice.
Ti moš samo stajat sa strane i gledat.
Nisi ti jedina koja diktira šta i koga oce.
Umišljena.
pa što radim, ni ne radim ništa
rad umara :D
i nisam umišljena, osim možda malo, mrvicu
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by neva 8/3/2017, 00:22

speare_shaker wrote:Kako nisu dobri?
Ajde da vidim ženu koja je sposobna pjevati bas i tenor istovremeno.
gotovo je, zaljubila sam se :x
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by RayMabus 8/3/2017, 00:24

Eto tako se to radi ....netko je mislija da ce natirat patrijahalnog muškog u brak sa matrijahalnom ženskom a kad ono puna zemlja muških samaca i to kvalitetnih i imucnih i nije im ništa osim šta su ...patrijahalni ...a to emanicpiranoj kenji smeta.

E pa ima netko kome to nesmeta jer je patrijahalno odgojena ženska.

A te isto gledaju imucnije a za njih je imucan i lik koji ima samo jednu nekretninu a kamo li ja koji nemam pojma ni šta imam ...kad pocmem nabrajat ...dođem do treceg stana i 7000 kvadrata ravne zemlje sto metara uz glavnu prometnicu ....onda moram nabrajata ostale zemlje ...neznam još šta cu naslijedit  uz ovo šta vec sad imam ....


Budu ove to sve pokupile a ženske kad se uvale u gnijezdo NECE BRAJO PUSTIT DRUGU UNUTRA.

e neš dobit ništa kenjo matrijahalna emanicpirana

NI ZRNO ŽITA NEPRIJATELJU.

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Zauzeto-hrvat
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by Guest 8/3/2017, 00:26

RayMabus wrote:Budu ove to sve pokupile

Pa da, to će postati pravo globalno sijelo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by Guest 8/3/2017, 00:28

speare_shaker wrote:
Neve wrote:
speare_shaker wrote:
Neve wrote:znači moramo se potruditi da što prije očaramo i pokupimo preostale dobre muške, dok još ne znaju za bolje :]
Oksimoron? Kad su Hrvati u pitanju, naravno.
što hoćeš reći s ovim? da su hrvatski muškarci loši ili nisu muškarci, ako su dobri? :W

Kako nisu dobri?



Ajde da vidim ženu koja je sposobna pjevati bas i tenor istovremeno.

nema žene koja to može, ali ima ih koje otpjevaju sopran, mezosopran i alt, istovremeno geek
i btw, meni se čini da ovo nije bas, nego bariton :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Prava suprotnost od naših cura' :  Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina - Page 2 Empty Re: 'Prava suprotnost od naših cura' : Dalmatinci poludjeli za nevjestama s Filipina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum