ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Guest Sat 15 Aug - 22:45

aben wrote:posjetila si me na grafit iz devedesetih, neko je srbima sprejon poručia na zgradi u kvartu: ajte ća ako ste ugroženi :)

svaka sličnost s povanpirenin ustašama i tobon je slučajna, jel tak :)


Eto mi prilijepio još jednu etiketu na čelo. Srećom, fini puder je na čelu pa etiketa neće da stoji.

Guest
Guest


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sat 15 Aug - 22:45

dzepna_venera wrote:
aben wrote:posjetila si me na grafit iz devedesetih, neko je srbima sprejon poručia na zgradi u kvartu: ajte ća ako ste ugroženi :)

svaka sličnost s povanpirenin ustašama i tobon je slučajna, jel tak :)


Eto mi prilijepio još jednu etiketu na čelo. Srećom, fini puder je na čelu pa etiketa neće da stoji.
nema beda, theres a lot more where that come from :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sat 15 Aug - 22:48

iknare, pa na politici smo

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Guest Sat 15 Aug - 22:50

aben wrote:
pa, sve šta nan društvo nameće, a da ga ne moremo odjebati, dolazi od države. to šta društvo nameće, primjerice netetoviranje u muškon, ili ne jebanje sa puno likova u ženskon slučaju nije uopće problem, jer ne inicira agresiju. društvo se tada okreće državi a država agresiji, i zato je ispravan put potkopati je. starve the beast. ne plaćati poreze, kupovati stranu robu, uzimati šta više socijalne pomoći, stalono ići kod doktora i uzimati lijekove na recept ( ne piti ih, naravski) i sl. i onda očekivati slom.

Ti opet lupaš po svom.(navodiš primjere koji nisu primjereni onome o čemu ja progovaram). Mijenjanjem svijesti pojedinca, dovodi do mijenjanja i svijesti države. Državu činimo mi. Mi smo ti koji smo mjerilo morala, koji određujemo društveno prihvatljivo ponašanje. Što je država? Mišljenje koje se mijenja svakih par godina....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sat 15 Aug - 22:54

Mativka wrote:
aben wrote:
pa, sve šta nan društvo nameće, a da ga ne moremo odjebati, dolazi od države. to šta društvo nameće, primjerice netetoviranje u muškon, ili ne jebanje sa puno likova u ženskon slučaju nije uopće problem, jer ne inicira agresiju. društvo se tada okreće državi a država agresiji, i zato je ispravan put potkopati je. starve the beast. ne plaćati poreze, kupovati stranu robu, uzimati šta više socijalne pomoći, stalono ići kod doktora i uzimati lijekove na recept ( ne piti ih, naravski) i sl. i onda očekivati slom.

Ti opet lupaš po svom.(navodiš primjere koji nisu primjereni onome o čemu ja progovaram). Mijenjanjem svijesti pojedinca, dovodi do mijenjanja i svijesti države. Državu činimo mi. Mi smo ti koji smo mjerilo morala, koji određujemo društveno prihvatljivo ponašanje. Što je država? Mišljenje koje se mijenja svakih par godina....
ti progovaraš o " bez ikakvih režima, bez ičega nametnutnog od strane društva. "




ali društvo nam ne može ništa nametnuti. osim ako ne zatraži pomoć države. državu ne činim ja, sasvim sigurno. država nije vlada. 


Rothbard defines a state as follows: 

The State is that organization in society which attempts to maintain a monopoly of the use of force and violence in a given territorial area; in particular, it is the only organization in society that obtains its revenue not by voluntary contribution or payment for services rendered but by coercion. While other individuals or institutions obtain their income by production of goods and services and by the peaceful and voluntary sale of these goods and services to others, the State obtains its revenue by the use of compulsion; that is, by the use and the threat of the jailhouse and the bayonet. Having used force and violence to obtain its revenue, the State generally goes on to regulate and dictate the other actions of its individual subjects.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Guest Sat 15 Aug - 23:31

Ja se samo pitam: jesam li ja budala koja progovara kroz svoje mišljenje ili ti koji uvijek citiraš nekog drugog.
Zašto ne progovaraš i svojim riječima zadržiš svoje stajalište ili svojim riječima izneseš svoje mišljenje?!
Ili ga uopće nemaš?!
U tom slučaju zašto ne koristiš fus-note?!
Znaš, pročitano nije da kopiraš, već da doneseš svoj sud...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sat 15 Aug - 23:48

Mativka wrote:Ja se samo pitam: jesam li ja budala koja progovara kroz svoje mišljenje ili ti koji uvijek citiraš nekog drugog.
Zašto ne progovaraš i svojim riječima zadržiš svoje stajalište ili svojim riječima izneseš svoje mišljenje?!
Ili ga uopće nemaš?!
U tom slučaju zašto ne koristiš fus-note?!
Znaš, pročitano nije da kopiraš, već da doneseš svoj sud...

ne mogu odgovoriti za tebe jer te ne poznajen, al mogu za sebe. 
nisan. smatran da su knjige najbolji izum čovjeka, i prenošenje izjava pametnih ljudi može biti samo na korist. 


svoje stajalište san ti napisa. ponovit ću ga, za slučaj da ti je promaklo.
dakle, ti smatraš da nam je za društvo u kojem ništa ne će biti nametnuto pojedincu trebamo prijeći u viši stupanj svijesti. budući da mi jako malo znamo i o ovoj svijesti koju imamo, govoriti o nekom višem stupnju je najblaže rečeno neprecizno.
ja, s druge strane, tvrdin da nam društvo, iako to možda želi, ništa ne more nametnuti. osim ako ne pozove u pomoć državu. zato je moj neprijatelj država. država sasvim sigurno nisan ja, jer ja sam sebe ne bi kaznio za vožnju u pijanom stanju, a država bi.

kako se koriste fus note na forumu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sat 15 Aug - 23:49

iknarovdje wrote:
aben wrote:iknare, pa na politici smo
ali skrenulis a teme opasno kao politicari drobite a ne kuzite da ste u americi,hahah
msilim ocu reci pricate a "windowsi" ase nisu digli,kao recimo onaj kaji33 koja nosi skrnicl na glavi
a šta nan ko more, iknare, ka da će nas banirati :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Guest Sat 15 Aug - 23:59

Slažem se s tobom da su knjige najbolji izum ljudi. Knjige su se spaljivale. S druge strane imamo i ovo gdje se samo briše. Ono što želim reći je da je bitno ono što ostaje u tebi. To je usmena predaja. Izraziti se kroz sebe.

Ja sam se nadovezala o iluziji koju si ti spomenuo, kao višem stupnju svijesti. I nesposobnošću tog prelaska, koji bi u slučaju mogućnosti, donio puno dobroga.
Država jesmo mi, od trenutka rođenja.

P.S. nemam pojma kako se koriste ali u tvom slučaju bi bile poželjne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sun 16 Aug - 0:07

Mativka wrote:Slažem se s tobom da su knjige najbolji izum ljudi. Knjige su se spaljivale. S druge strane imamo i ovo gdje se samo briše. Ono što želim reći je da je bitno ono što ostaje u tebi. To je usmena predaja. Izraziti se kroz sebe.

Ja sam se nadovezala o iluziji koju si ti spomenuo, kao višem stupnju svijesti. I nesposobnošću tog prelaska, koji bi u slučaju mogućnosti, donio puno dobroga.
Država jesmo mi, od trenutka rođenja.

P.S. nemam pojma kako se koriste ali u tvom slučaju bi bile po


ali šta je to viši stupanj, mativko? ja ne znan, ni određeni ljudi koji su napisali određene knjige koje me je sad strah uopće spomenuti (a ne znam ih staviti u fus note) također ne znaju.

država smo mi? ja bogami nisan. ja uopće nisan vi. ti si čovjekoljubac, a ja san čovik, pa zašto mene ne ostavite na miru? 
zašto se jednostavno ne udružite vi koji slično mislite, i međusobno si podijelite zakone?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Guest Sun 16 Aug - 0:14

aben wrote:ali šta je to viši stupanj, mativko? ja ne znan, ni određeni ljudi koji su napisali određene knjige koje me je sad strah uopće spomenuti (a ne znam ih staviti u fus note) također ne znaju.

država smo mi? ja bogami nisan. ja uopće nisan vi. ti si čovjekoljubac, a ja san čovik, pa zašto mene ne ostavite na miru? 
zašto se jednostavno ne udružite vi koji slično mislite, i međusobno si podijelite zakone?

O višem stupnju svijesti više s tobom i neću raspravljati. Tebi su očito potrebni drugi da bi to shvatio.

Imaš li ime i prezime? Imaš li osobnu iskaznicu? Ti, čovječe!

Ne, ja te neću više dirati. Tvoja svijest je na razini svih ideologija kojima želiš drugima spočitati. Nisi sposoban za višu razinu svijesti...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sun 16 Aug - 0:24

Mativka wrote:
aben wrote:ali šta je to viši stupanj, mativko? ja ne znan, ni određeni ljudi koji su napisali određene knjige koje me je sad strah uopće spomenuti (a ne znam ih staviti u fus note) također ne znaju.

država smo mi? ja bogami nisan. ja uopće nisan vi. ti si čovjekoljubac, a ja san čovik, pa zašto mene ne ostavite na miru? 
zašto se jednostavno ne udružite vi koji slično mislite, i međusobno si podijelite zakone?

O višem stupnju svijesti više s tobom i neću raspravljati. Tebi su očito potrebni drugi da bi to shvatio.

Imaš li ime i prezime? Imaš li osobnu iskaznicu? Ti, čovječe!

Ne, ja te neću više dirati. Tvoja svijest je na razini svih ideologija kojima želiš drugima spočitati. Nisi sposoban za višu razinu svijesti...
a jel, nisan sposoban :)

šteta šta ne voliš knjige i čitanje. šteta šta sama stvaraš svoje mišljenje. možda bi da živiš osam tisuća godina i ti došla do naše razine, al ok, kolko uspiješ domisliti, uspiješ.

Kao prvo, sama Država je konfuzan termin. Ljudi koji su ginuli za državu, nezavisnost,dom, u principu nisu uzimali puške u ruke i ostavljali svoje zdravlje i živote za Ministarstvo turizma, Ured za ravnopravnost spolova i sve one babe u državnoj upravi koje za šalterima igraju pasijans dok ljudi čekaju. A ipak, spominju Državu puno češće nego obranu teritorija na kojem žive, ljude koje poznaju, slobodu, vjeru i način života koji žele očuvati.
Budući da se radi o sustavnom pranju mozga konfuznim terminima, starom minimalno stotinu godina, potrebno je razjasniti razliku između Države i Države. Prvo ćemo nazvatiDjedovina, a drugo Pantovčak-Promet. Djedovinu čini teritorij i stanovnici koji žive na tom teritoriju. P.-P. je korporacija koja nad teritorijem i stanovništvom Djedovine ima monopol nad oporezivanjem i korištenjem sile. Za razliku od drugih korporacija, ona nema C.E.O.-a niti izvršno vijeće, nego vrlo disperziranu moć kroz bezbroj vertikalnih i horizontalnih linija vlasti. Nekim stanovnicima Djedovine u interesu je minimalna, liberterijanska ili minarhistička vlada. Drugima, koji su ili direktni zaposlenici P.P.-a (nastavnici u javnim školama, policija, birokracija) ili neke od njegovih podružnica (nevladine udruge, primatelji subvencija itd.) odgovara veća moć odjela u kojemu rade. Nekada se interesi P.P.-a u globalu poklapaju s interesom neke od skupina, nekad se skupine unutar P.P.-a žestoko bore za veću moć, neki se stanovnici Djedovine žele zaposliti u P.P.-u, drugi žele da ih se samo ostavi na miru
Zamislite sad da se šef Odjela za obrazovanje P.P.-a sjeti da bi se u novoizgrađenim školama umjesto Djedovina moglo koristiti P.P. Nakon par desetljeća, Djedovina stoji samo u stihovima pjesama i na naljepnicama staklenki pekmeza. Djeca polažu zakletvu P.P.-u, logo P.P.-a visi na zidu svake kuće, P.P. tramvaji i P.P. obrazovanje i P.P. život.
Polaganim povećavanjem moći P.P.-a stanovnici se privikavaju na sve veći teror i intruziju u živote, no uglavnom se ne žale, jer su navikli na teror prethodnih upravitelja – nakon izvrsnog Beč-Prometa došao je Beograd-Promet, a potom i Kumrovec-Prometkoji se pokušao reformirati u Dedinje-Promet, od kojega se Pantovčak-Promet ipak uspio otcijepiti. Međutim, P.P. sada ima problem – naređenje od međunarodne korporacije koja ima velik udio u njegovom vlasništvu, Washcorpa. Istovremeno, P.P. se udružuje i s Osovinom Brussel-Berlin. Washcorp i O.B.B. naređuju da se u školama u djedovini uči o plemenitosti bivanja naguženim i najstrašnijim grijesima koji se zovulicemjerjeburžujski moralheteronormativnost itd. Stanovnici Djedovine sada u čudu gledaju što nije u redu, i sve im se čini, kako jedan književnik veli, “da su svoje članstvo u O.B.B.-u platili guzicom svoje djece”.
Sada kad smo rascijepili Državu na dva dijela, postavljamo pitanje – jeste li lojalni Djedovini ili P.P.-u? Da li je P.P. lojalan Djedovini ili Washcorpu i O.B.B.?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Guest Sun 16 Aug - 0:30

Što je tu novo, a što nismo znali?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sun 16 Aug - 0:31

ko to mi?
ti nisi znala da država nismo mi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Guest Sun 16 Aug - 0:34

Dragi, jesi,jesmo! Zato i govorim o terminu više svijesti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sun 16 Aug - 0:38

Mativka wrote:Dragi, jesi,jesmo! Zato i govorim o terminu više svijesti..
e jebiga, prvo si mi zabranila da razgovaran o višoj svijesti, a sad se pozivaš na nju.

opetujen ti, ja nisan država, ja san državina kuja. krade od mene, indoktrinira me, ne da mi da radin, neda mi da se zabavljan, želi znati sve o meni....

..the government wants to know: “What exactly are you trying to hide?” 
The natural answer of a free people is: Everything.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Guest Sun 16 Aug - 0:45

aben wrote:
opetujen ti, ja nisan država, ja san državina kuja. krade od mene, indoktrinira me, ne da mi da radin, neda mi da se zabavljan, želi znati sve o meni....

..the government wants to know: “What exactly are you trying to hide?” 
The natural answer of a free people is: Everything.

Činiš djelić države. Sad jesi li kuja ili nisi, ne bih znala reći: ne poznajem te dovoljno. Ali si od svog nastanka obvezan državi kojoj pripadaš. Dakako, imaš mogućnost i promijeniti državljanstvo pod određenim uvjetima.
Misliš li da je igdje bolje?
Svijet se sastoji od država.
Postoji li utopija?
Postoji! U svijesti pojednica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by aben Sun 16 Aug - 0:49

Mativka wrote:
aben wrote:
opetujen ti, ja nisan država, ja san državina kuja. krade od mene, indoktrinira me, ne da mi da radin, neda mi da se zabavljan, želi znati sve o meni....

..the government wants to know: “What exactly are you trying to hide?” 
The natural answer of a free people is: Everything.

Činiš djelić države. Sad jesi li kuja ili nisi, ne bih znala reći: ne poznajem te dovoljno. Ali si od svog nastanka obvezan državi kojoj pripadaš. Dakako, imaš mogućnost i promijeniti državljanstvo pod određenim uvjetima.
Misliš li da je igdje bolje?
Svijet se sastoji od država.
Postoji li utopija?
Postoji! U svijesti pojednica.
jesan, kuja san, a vjerojatno si i ti ako si išla u školu, ili jednostavno pripadaš onih 28%

https://kapitalac.wordpress.com/2013/12/03/struktura-biraca-u-hrvatskoj/


ja sam nastao prije ove države. nisam joj dužan ništa.
ne tražin utopiju, tražin slobodu, i to realnu, a ne imaginarnu u glavi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Guest Sun 16 Aug - 0:55

Svake godine redovito tražim povrat poreza.

Nisam išla u školu, živim od predaja starih naraštaja i to mi je sasvim dovoljno.

Gdje si nastao, na oblaku, možda?! Iako vjerujem da su i takve situacije regulirane.

Kakvu slobodu tražiš koja bi bila realna?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATOLICI DANAS  SLAVE VELIKU GOSPU - Page 4 Empty Re: KATOLICI DANAS SLAVE VELIKU GOSPU

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum