ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by udba Tue 7 Jun - 11:27

Šicer je opasniji od Krigera. Utjeruje strah u kosti.

udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Regoč Tue 7 Jun - 11:29

Stanojko wrote:
Regoč wrote:
Stanojko wrote:Dakle, najbolja - Vise od igre.  Slede:

Grlom u jagode
Vruc vetar
Otpisani
....
Solidne serije, ali i dalje ispod Maloga mista. Imao sam majicu s Prletom i Tihijem.
Pazi, Malo i Vilo misto su za hrvatske standarde odlicne serije. Ali ipak...
Velo. Malo misto je za svjetske standarde odlična serija, Velo nije loše, ali ni blizu Maloga.

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Regoč Tue 7 Jun - 11:31

Stanojko wrote:
Regoč wrote:
Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:Dakle, najbolja - Vise od igre.  Slede:

Grlom u jagode
Vruc vetar
Otpisani
....
Otpisane gledaš s knedlom u grlu :D
Nikad ne znaš hoće li spasiti Mariju ili će postati Krigerova žrtva.
He, he, he... A da li znas ko su u stvarnosti bili "otpisani" po kojima je radjena serija? Sokirao bi se...
Stvarni? Koliko znam radi se o totalnoj fikciji koja nema utemeljenja u stvarnim događajima.

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Regoč Tue 7 Jun - 11:32

udba wrote:
Regoč wrote:
Stanojko wrote:Dakle, najbolja - Vise od igre.  Slede:

Grlom u jagode
Vruc vetar
Otpisani
....
Solidne serije, ali i dalje ispod Maloga mista. Imao sam majicu s Prletom i Tihijem.

S kojim ću to zadovoljstvom objaviti na prvoj strani Nacionala taman kad budeš jedno dva, tri mjeseca ministar kulture. "Evo vam vaš Regoč - ne vadi, s partizanah na prsimah"

hm, zajeb, SDP će te odmah vrbovat za premijera.
Pošaljem ti fotku, ako ju nađem.

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Stanojko Tue 7 Jun - 11:37

Regoč wrote:
Stanojko wrote:
Regoč wrote:
Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:Dakle, najbolja - Vise od igre.  Slede:

Grlom u jagode
Vruc vetar
Otpisani
....
Otpisane gledaš s knedlom u grlu :D
Nikad ne znaš hoće li spasiti Mariju ili će postati Krigerova žrtva.
He, he, he... A da li znas ko su u stvarnosti bili "otpisani" po kojima je radjena serija? Sokirao bi se...
Stvarni? Koliko znam radi se o totalnoj fikciji koja nema utemeljenja u stvarnim događajima.
Ooooo, ima i te kako...

Junaci mnogih generacija Prle, Tihi, Čibi, Mrki, Zriki, Beli i drugi ilegalci koji su se borili protiv zloglasnog majora Krigera, ovekovečeni u televizijskoj seriji “Otpisani” čije je emitovanje praznilo ulice Beograda zaista su postojali, ali naravno pod drugim imenima i bojama pod kojim su se borili.

“Žarko Todorović je bio rođeni Beograđanin, završio je 51. klasu Vojne akademije. Već tokom 1941. osniva jaku mrežu beogradskih četničkih ilegalaca i postaje noćna mora za Nemce. U drugoj fazi rata u Beogradu je bilo preko 5.000 četničkih ilegalaca, naoružanih barem pištoljima. Imali su više radio stanica, kamione, baze, itd. Operacija ”Valter” izvedena je početkom 1943. U Beogradu je 17. marta uhapšen potpukovnik Todorović sa grupom ilegalaca, a u Zagrebu još osam njegovih ilegalaca, mahom Hrvata, profesora univerziteta”.
Inače, Nemci su imali radio goniometar, kojim su stalno tragali za četničkim radio stanicama. Goniometar je jednom ipak doveo Gestapo na pravo mesto, ispred zgrade koja je imala ulaz iz četiri ulice: Kralja Aleksandra broj 94, Molerove, Hadži-Đerine i Dušana Bogdanovića. Aparat se nalazio na mansardi stana u Hadži-Đerinoj ulici broj 1, gde su dežurali Branimir Hrga i Tihomir Jakšić. U trenutku kada su agenti Gestapoa ulazili, Jakšić je sa svojom verenicom Jelenom Grubješić dolazio da zameni Hrgu. Svo troje su uhapšeni. (Tihomir, koji je stanovao u ulici Draže Pavlovića broj 28, je streljan 19. aprila 1943; Jelena, koja je stanovala u istoj ulici, broj 13, je puštena 8. maja; Hrga je pod mukama pristao da radi za Gestapo, na kraju rata je otišao u Nemačku i o njemu se više ništa nije čulo.)
Ove stvari kao i potere Gestapoa za beogradskim četničkim ilegalcima, njihovim radio stanicama itd. ovekovečene su u TV seriji ”Otpisani”. Naravno, svi glavni junaci prikazani su kao komunisti, potpuno falsifikujući istorijske događaje.
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Mihailo-Naumovic-Bogdan-Milutinovic-Todor-Tadic-Stojan-Stefanovic

OVO SU PRAVI “OTPISANI” ILEGALCI:
– Mihailo Naumović, student, poginuo na Javorcu po izlasku na teren, 19. jula 1944 u borbi protiv komunista. Po njemu je dobila ime jedna omladinska brigada.
– Bogdan Milutinović, student tehnologije, rođen 1919. u Beogradu. Draža ga je poznavao pre rata. Sa braćom Nikolom i Vladetom Pašićem (unucima Nikole Pašića), jedan od prvih organizatora. Gestapo ga hapsi 1943, streljan je 25. septembra te godine u Jajincima
PRAVI, ČETNIČKI, PRLE  – Todor Tadić, rođen 1920 u Beogradu, student, omladinac Srpskog kulturnog kluba. Komandant ilegalne beogradske organizacije OŠ 501 (Štab 501/1). Uhapšen od Gestapoa 10. maja 1943, preminuo u Mauthauzenu 15. marta 1944. Bio je najpopularniji omladinac, čuven po pričanju viceva.
– Stojan Stefanović, maturant, ilegalac Omladinskog štaba 501. Posle rata je robijao, preminuo je u Beogradu.
– Dragoslav Radivojević, rođen 1920. u Beogradu. Bio je agent policije. Pristupa beogradskim ilegalcima i postaje član Vrhovne omladinske trojke (VOT) pri Omladinskom štabu 1001. Gestapo ga otkriva i hapsi u noći između 10. i 11. jula 1943. Streljan je u Jajincima.
– Vinko Konjiković, činovnik firme ”Petrol” A.D. Uhapšen od Gestapoa kao pripadnik ”Omladinskog DM Štaba 1001”. Streljan je u Jajincima.
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Dragoslav-Radivojevic-Vinko-Konjikovic-Georgije-Jovovic-Branislav-Djukic


– Georgije Jovović, rođen 1919. u Rostovu, Rusija. Činovnik firme ”Šenker i drug”. Uhapšen od Gestapoa u noći između 10. i 11. jula 1943. godine (tada su uhapšen 21 omladinac). Bio je član Vrhovne omladinske trojke Beograda pri OŠ 1001. Stanovao je u Prištinskoj 36. Streljan je u Jajincima.
– Branislav Đukić, student, omladinac, streljan 1942. u Jajincima.
– Tihomir Jakšić iz Beograda, Draže Pavlovića 28, radiotelegrafista. Uhapšen kod radio stanice, koju je sam napravio, na mansardi stana u Kralja Aleksandra 94. Streljan 19. aprila 1943. u Jajincima. Verenica Jelena Grubješić, uhapšena s njim, puštena je 8. maja.
– Danica Ivković, ćerka dr Ivkovića iz Aleksinca, maturant. Ilegalac OŠ 601 u Aleksincu i Nišu. Na terenu šef Ženske ravnogorske omladine saniteta i JURAO Deligradskog korpusa. Streljana od komunista 26. novembra 1944. na Bubnju kod Niša.
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Tihomir-Jaksic-Danica-Ivkovic-Vladan-Ilic-Vladeta-Jovanovic

– Vladan Ilić, student, beogradski ravnogorski ilegalac. Uhapšen od Gestapoa, ubijen u Mauthauzenu 1943. godine.
– Vladeta Jovanović, student, sin sveštnika iz V. Šiljegovca. Ilegalac u Nišu i Aleksincu od maja 1941. Komandant OŠ 601. Komandant omladinskog odreda na Jastrepcu 1942. Hapšen od ljotićevaca, uprkos mučenju nije ništa priznao. Poginuo u borbi krajem 1944, kao komandant vojne jedinice.
– Dušan Prainčević, omladinac Rudničkog korpusa. Ubijen od komunista novembra 1944.
– Branislav Stranjaković iz Beograda, alijas ”Branko Lazić”. Pre rata jedan od vođa omladine Srpskog kulturnog kluba. Bio je u Centralnom odboru Ujedinjene demokratske omladine Jugoslavije i jedan od tri njena delegata u Vrhovnom štabu. Posle rata poznati istoričar u Parizu.
– Major Aleksandar Mihajlović ”Vili”, šef beogradskih ilegalaca posle hapšenja ”Valtera”. Rođen je u Beogradu, roditelji su mu bili učitelji. Završio je Nižu i Višu školu Vojne akademije. Poginuo je u sukobu sa Oznom 1. maja 1945, kod Savskog mosta (na levoj obali).
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Dusan-Praincevic-Branislav-Stranjakovic-Major-Aleksandar-Mihajlovic-Vili-Andra-Poleti

– Andra Poleti, advokat iz Beograda, član Demokratska omladina. Ilegalac do kraja 1943, kada na poziv VK, sa grupom omladinaca, izlazi na teren. Raspoređen je u Takovski srez, postaje pomoćnik šefa propagande 1. ravnogorskog korpusa. Streljan je krajem 1944. od komunista u Beogradu.
– Miodrag Marković, član Demokratske omladine. Beogradski ilegalac, a u drugoj fazi rata izlazi na teren, po pozivu Vrhovne komande. Poginuo je u borbi protiv komunista 1945. godine.
– Dobroli Tadić iz Beograda, član Demokratske omladine, tj. omladine Demokratske stranke, koja je kolektivno pristupila četnicima. Tokom rata beogradski ilegalac. Uhapšen posle rata od komunista. Preminuo je 1948. godine u Beogradu, neposredno pošto su ga pustili sa robije.
– Vukoman Aračić, rođen 1924. u Beogradu, svršeni maturant muške gimnazije ”Kralj Aleksandar Prvi”. Leta 1944. preplivao je Dunav i preneo poruku patrijarhu Gavrilu i episkopu Nikolaju u Vojlovici. Pri povrtaku, nemačka straža ga ranjava. Umro je od sepse 30. oktobra 1944.
– Lazar M. Maksimović iz Beograda. Završio je Treću beoogradsku gimnaziju i postao student. Bio je član OŠ 501. Poslat je na teren u drugoj grupi beogradskih ilegalaca, u oblast Kruševca. Ranjen je u borbi protiv ljotićavaca 1943, zarobljen i mučen. Preminuo je u bolniici u Kruševcu.
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Miodrag-Markovic-Dobroli-Tadic-Vukoman-Aracic-Lazar-M-Maksimovic

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Guest Tue 7 Jun - 11:40

No, znao sam :) Toliko su "aktivni" bili da se jedva i zna za njih :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Stanojko Tue 7 Jun - 11:42

Starhemberg wrote:No, znao sam :) Toliko su "aktivni" bili da se jedva i zna za njih :)
Hahahahaaha...U pravu si. Da su stvarni i da su postojali sigurno bi ucili o njima u posleratnom periodu... Brate, koji si ti noj...

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Guest Tue 7 Jun - 11:44

Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:No, znao sam :) Toliko su "aktivni" bili da se jedva i zna za njih :)
Hahahahaaha...U pravu si. Da su stvarni i da su postojali sigurno bi ucili o njima u posleratnom periodu... Brate, koji si ti noj...
Imaš još koju lovačku, krenulo ti... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Stanojko Tue 7 Jun - 11:46

Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:No, znao sam :) Toliko su "aktivni" bili da se jedva i zna za njih :)
Hahahahaaha...U pravu si. Da su stvarni i da su postojali sigurno bi ucili o njima u posleratnom periodu... Brate, koji si ti noj...
Imaš još koju lovačku, krenulo ti... :)
Ne znam sta da ti kazem. Mislim, zao mi je sto vam ovde razbijam iluzije... Budjenje iz dugogodisnje kome je uvek bolno, pogotovo za vas. Mozes da verujes cinjenicama, a mozes da verujes i Titovoj istoriji od 1945 na ovamo... Stvar intelekta ili nedostatka istog... :coffee

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Guest Tue 7 Jun - 11:52

Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:No, znao sam :) Toliko su "aktivni" bili da se jedva i zna za njih :)
Hahahahaaha...U pravu si. Da su stvarni i da su postojali sigurno bi ucili o njima u posleratnom periodu... Brate, koji si ti noj...
Imaš još koju lovačku, krenulo ti... :)
Ne znam sta da ti kazem. Mislim, zao mi je sto vam ovde razbijam iluzije... Budjenje iz dugogodisnje kome je uvek bolno, pogotovo za vas. Mozes da verujes cinjenicama, a mozes da verujes i Titovoj istoriji od 1945 na ovamo... Stvar intelekta ili nedostatka istog... :coffee
Naravno... Nego jel imaš koju o tajnim četničkim ilegalcima koje je "Titova istorija" sakrila? Možda se kriju iza nekog filma ili serije kao partizani? :) zamisli, svi ti partizanski fimovi, možda su to sve zapravo bili četnici...hm hm... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Stanojko Tue 7 Jun - 11:55

No, znao sam :) Toliko su "aktivni" bili da se jedva i zna za njih :)
Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:Hahahahaaha...U pravu si. Da su stvarni i da su postojali sigurno bi ucili o njima u posleratnom periodu... Brate, koji si ti noj...
Imaš još koju lovačku, krenulo ti... :)
Ne znam sta da ti kazem. Mislim, zao mi je sto vam ovde razbijam iluzije... Budjenje iz dugogodisnje kome je uvek bolno, pogotovo za vas. Mozes da verujes cinjenicama, a mozes da verujes i Titovoj istoriji od 1945 na ovamo... Stvar intelekta ili nedostatka istog... :coffee
Naravno... Nego jel imaš koju o tajnim četničkim ilegalcima koje je "Titova istorija" sakrila? Možda se kriju iza nekog filma ili serije kao partizani? :) zamisli, svi ti partizanski fimovi, možda su to sve zapravo bili četnici...hm hm... ;)
Evo ti ih gore. Samo jedan mali deo njih... Skoro svi do jednog platili glavom.

A sto se mene tice, samo ti gledaj partizanske filmove, sto bi rekli ameri "knock yourself out". Svako ima pravo da veruje u Deda Mraza i Zubic Vilu...
Nazlost, cinjenice ostaju cinjenice.

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Guest Tue 7 Jun - 12:10

Stanojko wrote:No, znao sam :) Toliko su "aktivni" bili da se jedva i zna za njih :)
Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:Hahahahaaha...U pravu si. Da su stvarni i da su postojali sigurno bi ucili o njima u posleratnom periodu... Brate, koji si ti noj...
Imaš još koju lovačku, krenulo ti... :)
Ne znam sta da ti kazem. Mislim, zao mi je sto vam ovde razbijam iluzije... Budjenje iz dugogodisnje kome je uvek bolno, pogotovo za vas. Mozes da verujes cinjenicama, a mozes da verujes i Titovoj istoriji od 1945 na ovamo... Stvar intelekta ili nedostatka istog... :coffee
Naravno... Nego jel imaš koju o tajnim četničkim ilegalcima koje je "Titova istorija" sakrila? Možda se kriju iza nekog filma ili serije kao partizani? :) zamisli, svi ti partizanski fimovi, možda su to sve zapravo bili četnici...hm hm... ;)
Evo ti ih gore. Samo jedan mali deo njih... Skoro svi do jednog platili glavom.

A sto se mene tice, samo ti gledaj partizanske filmove, sto bi rekli ameri "knock yourself out". Svako ima pravo da veruje u Deda Mraza i Zubic Vilu...
Nazlost, cinjenice ostaju cinjenice.
Patetičan je taj vaš revizionizam, prekrajanje po svaku cijenu. Sad imate podrsku vlasti, vase vojvode qrce palce na vlasti, pa divljate. Jedina je istina da zastupate talog koji se ne moze odrzati i koji ce se saprati jednako kao onda kad je nastao. To su činjenice, a vi sad izmišlajte ilegalce i bitke dok možete. Nije ni svaki mrak dovijeka, pa i komunizam je pao, jel :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Stanojko Tue 7 Jun - 12:37

Tesko je s vama racionalno polemisati... Skoro se povela prica o broju pobijenih u Jasenovcu. Da ne bi bilo sumnje, ja dam jedine relevantne izvore, tj. nemacke (nemci jesu bili satanisticka stoka, ali pedantna stoka) a kao odgovor dobijem - nista. Tuc-muc...

Od prilike kao i sada... Decko, po 100-ti put, ne postoji "revizionizam", postoje samo cinjenice... Ako ti nemacki arhivi nisu dovoljno pouzdani, ja bolje nemam. A ti svakako nastavi da verujes "Titi"... Neotudjivo pravo svakog coveka je da od sebe pravi budalu. :clown

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Guest Tue 7 Jun - 12:38

Onda nastavi od sebe praviti budalu, ja sam ti napisao sto sam imao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Stanojko Tue 7 Jun - 12:39

Starhemberg wrote:Onda nastavi od sebe praviti budalu, ja sam ti napisao sto sam imao.
Sto je opet...nista.

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Guest Tue 7 Jun - 12:44

Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:Onda nastavi od sebe praviti budalu, ja sam ti napisao sto sam imao.
Sto je opet...nista.
Bla bla... Na Ravnu Goru pa tamo izmjenjuj junacke i ovcje butove s istomisljenicima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Stanojko Tue 7 Jun - 13:05

Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:Onda nastavi od sebe praviti budalu, ja sam ti napisao sto sam imao.
Sto je opet...nista.
Bla bla... Na Ravnu Goru pa tamo izmjenjuj junacke i ovcje butove s istomisljenicima.
Pa opet, argumentacija - nula bodova.

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by frakcija Tue 7 Jun - 13:25

kud puklo da puklo piše ovi moj iz sela. bija je zabavniji dok je bija bloger i kolumnist..samo onda nije ima para..a sad pita "pošto amerika?" i nikoga ne pozna.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by jastreb Tue 7 Jun - 13:26

udba wrote:Jesu li bolje stare serije tipa "Velo misto" s legendama kao Milan Štrljić ili "Kud puklo da puklo" s današnjim modernim glumcima ko recimo Milan Štrljić?


"Velo misto" je imalo puno veći budžet ali se emitiralo samo u domaćem programu dok se "Puklo" vrti u pet stranih država (Srbija, Slovenija, Crna Gora, BiH i Emirati) i ima međunarodni renome.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Kud_puklo_da_puklo_%28TV_serija%29

da zadovoljimo formu, vijest je da je netko od njih nedavno umro, ne znam točno tko, ali očekujem pomoć druga Jastreba:

http://net.hr/hot/zvijezde/preminuo-glumac-iz-serije-kud-puklo-da-puklo-iznenada-umro-u-59-godini/



Ovako;Velo misto je ekranizirana serija pravljena po istoimenom romanu,koji je veliko umjetničko djelo.

Može KPDP biti popularan vani,ali to nije nikakva umjetnost.

U VM svaki dijalog,svaka rečenica,svaka gesta ima neki smisao,čega u KPDP nema ni malo.

Od VM ostale su nam legendarne rečenice "Neću politiku u moju butigu!" "Muke mi ježove!"  "Ima puno lipih stvari,samo ne smin kazat!"

U VM igra vrhunska glumačka ekipa,a u KPDP možda 5-6 imena. Žarko Radić,Miodrag Krivokapić,Milan Štrljić, Momčilo Otašević,Popović-Volarić...

VM je dokumenat jednog vremena i radi se o mnogim stvarnim događajima i ličnostima,u KPDP toga nema.

VM se događa u stvarnom gradu-Splitu,a u KPDP se radnja događa u nepostojećem Oštrovcu,a čak iako se sugerira da se radnja događa u Lici,serija nije ni snimana u Lici već u zagrebačkoj oblasti.

Sve u svemu Velo misto nosi veliku prevagu.

I na kraju jedna zanimljivost ;imam prijatelja koji je glumio u VM(Špiro Guberina) i u KPDP(Bosnimir Ličanin).
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by provocator Tue 7 Jun - 13:27

dawson wrote:"kud puklo" je takvo govno od serije, ne mogu vjerovati da to neko uopće gleda.
"Velo misto" je remek djelo za smeće od "Kud puklo da puklo... a "Malo misto" je legenda-rno i nenadjebivo.

_________________
Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Guest Tue 7 Jun - 13:28

frakcija wrote:kud puklo da puklo piše ovi moj iz sela. bija je zabavniji dok je bija bloger i kolumnist..samo onda nije ima para..a sad pita "pošto amerika?" i nikoga ne pozna.
Serija kao i sve druge joje se danas snimaju kod nas, srednja žalost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"? - Page 3 Empty Re: Je li bolje "Kud puklo da puklo" ili "Velo Misto"?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum