ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukrajini - moderirana tema

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 13/9/2024, 19:45

RayMabus wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Okvirno situacija je tamo ovakva: Ne računajući Krim na okupiranom dijelu Ukrajine živi nekakvih pet miljona ljudi a od kojih su pola Rusi ( koji većinom žive u Donbasu ) te druga polovica od 2,5 miljona ljudi su Ukrajinci ( uglavnom starije stanovništvo ).

S obzirom da se tamo puca i vlada bezvlađe a sasvim sigurno nitko neće otvoriti industrijsku zonu tamo gdje mu Olujna sijenka može doletiti u glavu i/ili u industrijski pogon ... možemo samo očekivati daljnje odlaženje mladih i radno sposobnih trbuhom za kruhom a dakle smanjivanje stanovništva zbog odlaska i jer mladi su u osnovi ti koji prave djecu pa pada i demografija dakle i negativan prirodni prirast tako da ova brojka od nekakvih pet miljona koliko se računa da ih živi tamo će samo u budučnosti padati a svakako neće rasti.
Dodaj Krim i izbjeglice u Rusiji ide brojka na 10 miliona
Izbjeglice u Rusiji ne računam jer to ne spada pod: okupirani dio Ukrajine jer su ti u Rusiji a ne na okupiranim dijelovima Ukrajine.

Krim ( sa gradom Sevastopoljom ) ima okvirno nešto više od dva miljona ljudi tako da ta dva miljona i ovih oko pet miljona = 7

7 nije ni približno 10 ili 11


PS: Nemoj meni prodavat pričice za malu djecu i maglu ( propagndu ). Sjeti se šta mi stoji u tituli. Da te podsjetim: pripadnik anđeoske hijerarhije reda Znanja

Dobro pročitaj još jednom moj puni naslov ( titulu ):

General GF s pet zvjezdica, pripadnik Aštar komande i pripadnik anđeoske hijerarhije Znanja.
Ja sam ih u računao sve kao kao građane ruske federacije. 
Dakle pod ruskom čizmom skoro 10 miliona Ukrajinaca. 
Nekoliko postotaka skočila populacija. 
S druge strane Ukrajina zahvaljujući Johnsonu potop. 
Veli bivši vojni savjetnik Zelenskog da ima samo 9 miliona radno sposobnih u Zemlji.

Hoholo Mudovski

Posts : 5914
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 19:53

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Okvirno situacija je tamo ovakva: Ne računajući Krim na okupiranom dijelu Ukrajine živi nekakvih pet miljona ljudi a od kojih su pola Rusi ( koji većinom žive u Donbasu ) te druga polovica od 2,5 miljona ljudi su Ukrajinci ( uglavnom starije stanovništvo ).

S obzirom da se tamo puca i vlada bezvlađe a sasvim sigurno nitko neće otvoriti industrijsku zonu tamo gdje mu Olujna sijenka može doletiti u glavu i/ili u industrijski pogon ... možemo samo očekivati daljnje odlaženje mladih i radno sposobnih trbuhom za kruhom a dakle smanjivanje stanovništva zbog odlaska i jer mladi su u osnovi ti koji prave djecu pa pada i demografija dakle i negativan prirodni prirast tako da ova brojka od nekakvih pet miljona koliko se računa da ih živi tamo će samo u budučnosti padati a svakako neće rasti.
Dodaj Krim i izbjeglice u Rusiji ide brojka na 10 miliona
Izbjeglice u Rusiji ne računam jer to ne spada pod: okupirani dio Ukrajine jer su ti u Rusiji a ne na okupiranim dijelovima Ukrajine.


Ja sam ih u računao sve kao kao građane ruske federacije. 
Dakle pod ruskom čizmom skoro 10 miliona Ukrajinaca. 
Nekoliko postotaka skočila populacija. 
S druge strane Ukrajina zahvaljujući Johnsonu potop. 
Veli bivši vojni savjetnik Zelenskog da ima samo 9 miliona radno sposobnih u Zemlji.
Ovo je tvoja rečenica:

UN kažu da je 10tak miliona Ukrajinaca pod ruskom okupacijom i najmanje 3 miliona izbjeglica u Rusiji. 

---

Dakle sad ih je ovdje po ovoj tvojoj rečenici čak trinaest milona.

Aj molim te učini mi uslugu i stvarno mi prestani prodavat te svoje idiotarije koje pušiš od kremaljske propagande.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 13/9/2024, 19:55

RayMabus wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Okvirno situacija je tamo ovakva: Ne računajući Krim na okupiranom dijelu Ukrajine živi nekakvih pet miljona ljudi a od kojih su pola Rusi ( koji većinom žive u Donbasu ) te druga polovica od 2,5 miljona ljudi su Ukrajinci ( uglavnom starije stanovništvo ).

S obzirom da se tamo puca i vlada bezvlađe a sasvim sigurno nitko neće otvoriti industrijsku zonu tamo gdje mu Olujna sijenka može doletiti u glavu i/ili u industrijski pogon ... možemo samo očekivati daljnje odlaženje mladih i radno sposobnih trbuhom za kruhom a dakle smanjivanje stanovništva zbog odlaska i jer mladi su u osnovi ti koji prave djecu pa pada i demografija dakle i negativan prirodni prirast tako da ova brojka od nekakvih pet miljona koliko se računa da ih živi tamo će samo u budučnosti padati a svakako neće rasti.
Dodaj Krim i izbjeglice u Rusiji ide brojka na 10 miliona
Izbjeglice u Rusiji ne računam jer to ne spada pod: okupirani dio Ukrajine jer su ti u Rusiji a ne na okupiranim dijelovima Ukrajine.


Ja sam ih u računao sve kao kao građane ruske federacije. 
Dakle pod ruskom čizmom skoro 10 miliona Ukrajinaca. 
Nekoliko postotaka skočila populacija. 
S druge strane Ukrajina zahvaljujući Johnsonu potop. 
Veli bivši vojni savjetnik Zelenskog da ima samo 9 miliona radno sposobnih u Zemlji.
Ovo je tvoja rečenica:

UN kažu da je 10tak miliona Ukrajinaca pod ruskom okupacijom i najmanje 3 miliona izbjeglica u Rusiji. 

---

Dakle sad ih je ovdje po ovoj tvojoj rečenici čak trinaest milona.

Aj molim te učini mi uslugu i stvarno mi prestani prodavat te svoje idiotarije koje pušiš od kremaljske propagande.
UN kaže. 13.
Ja kažem 10 sve skupa i u pravu sam💪

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5914
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 20:01

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:
Ovo je tvoja rečenica:

UN kažu da je 10tak miliona Ukrajinaca pod ruskom okupacijom i najmanje 3 miliona izbjeglica u Rusiji. 

---

Dakle sad ih je ovdje po ovoj tvojoj rečenici čak trinaest milona.

Aj molim te učini mi uslugu i stvarno mi prestani prodavat te svoje idiotarije koje pušiš od kremaljske propagande.
UN kaže. 13.
Ja kažem 10 sve skupa i u pravu sam💪
Ne, UN ne kaže to.

To je ta vaša ruska propaganda gdje vi čitate ono čega nema.

UN kaže a asistira mu Rusija (  tekst s kraja prošle godine dakle 2023 godine ) da bi moglo ... znači ne tvrde da je 

Rusifikacija u okupiranoj Ukrajini


Čak 11 milijuna ljudi moglo bi živjeti pod ruskom okupacijom u Ukrajini, prema podacima UN-a i Rusije, iako je nemoguće znati koliko ih je već otišlo. To je procjena stanovništva četiri regije Ukrajine pod ruskom okupacijom koje je Moskva nezakonito anektirala u rujnu 2022.: Donjecka, Luganska, Hersona i Zaporožja, što zajedno s Krimom čini gotovo 20% međunarodno priznatog teritorija Ukrajine, a komad zemlje veći od Mađarske ili Portugala.


A moglo bi ovo a moglo bi i ono i onda vi tako to ponavljate šta Rusija i UN kažu i na kraju tvrdite da je istina i onda okolo svakoga uvjeravate svim silama da je to tako i točka.

Reka san ti a mogu ti i pojednostavnit šta san ti prije reka samo me nisi dobro čuja pa možda ovo sad čuješ: SKINI MI SE S KURCA


Last edited by RayMabus on 13/9/2024, 20:10; edited 3 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 13/9/2024, 20:05

Ako od ovih 10 miliona oduzmemo Erinih 1.5 mrtvih i ranjenih ispada da se da izdurat...
Ukrajina je s druge strane izgubila možda i pola populacije... 
A još je čeka teško potpisivanje mirovnog ugovora nepovoljnijeg od onog iz Istambula i dužničko ropstvo.

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5914
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 14/9/2024, 15:12

OJXAAA... :] :D

 

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 14/9/2024, 15:17


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 14/9/2024, 15:25


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 14/9/2024, 15:27


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 15/9/2024, 08:15

jučer sam udara cili dan faturetu , nisam stiga napisati osvrt na stanje.

Stanje je da se se sve više manje vratilo u "kolotečinu". Rusi sve skupa napreduju malo ili nikako.
Pokrenuli su neku kontru kod Kurska sa ciljem da vrate svoj teritorij, osvojili 2-3 sela, pretrpili neke gubitke i stali. U međuvremenu Ukrajinci ih opet par desetaka km dalje prešli granicu i uzeli su jedno selo, napadaju drugo selo.  I oni su pretrpili neke gubitke u vidu oštećene/spaljene/napuštene tehnike.

UA napada tamo gdje su RU "odsječeni", naravno da prvo nisu odsječeni, drugo razni "analitičari pišu da se stvara kotao za 5000 rusa", prije je bilo 3000 Rusa, to su sve pizdarije, kao što vidite u ovom ratu, niti jedna niti druga strana nema toliko vojnika na malom teritoriju.. par stotina da koji se mogu jedno vrijeme branit pa izvući čamcima ako zagusti, ali nikako 3000 ili 5000

Kod Prokorovska , jedino Ukrajinsk selo je nešto što su Rusi osvojili. Selo nije frontalni dio klina, nego južni dio, gdje Rusi pokušavaju zaštiti klin, od potencijalnog UA kontra napada, (ali sa čime da UA napadne)
E da zanimljivo, već par Ruskih blogera zadnjih dana objavljuju priče da im prijatelji, inače specijalisti za komunikacije, dronove, koji su za RU vojsku bili od velike koristi, da su poslani u frontalne "mesnate" napade gdje su poginuli i da je to velik gubitak za RU vojsku.

pa su išle rasprave jel to unutarnje "čišćenje RU vojske" ili jednostavno im falilo pješadije za samoubilačke napade pa rokaj.

Inače Ukrajinci pričaju kako Rusi napadaju sve češće kod Prokorovska. Prvo pošalju 2-3 vojnika da idu naprijed, da svojim "životima izviđaju" i eventualno otkriju UA položaj.
I ako ovi recimo pošto je front dosta polu prazan, osvoje neki prazni rov ili red kuća, onda ide 10-15 drugih vojnika. da sve manje napadaju sa oklopom.

Da i drugi Ruski blogeri pišu da im počinje faliti oklopa pri napadima.
inače u Ukrajini je još suho, ljetnje vrijeme, još je idealno za ofanzivne operacije jedne i druge strane nije još blato i kiša..
kao što vidimo Rusima fali i ljudi, naravno imaju na fronti puno više ljudi nego UA, ali kako sam pisao već tjednima nazad, sve manje se prijavljuje dobrovoljaca na plaću od 3000€ (već toliko su digli, u državi gdje je prosječna plaća 400-500€) . a i oni ljudi što imaju, opet sve ih više šalju u napade doslovno na motorima i pješice. naravno to ne znači da RU nema oklopa, ima ga više nego većina Europe zajedno, ali ga nema dovoljno da pokrivaju cijeli rat.

O degradaciji UA vojske(ljudstva) zbog gubitaka i loše mobilizacije piše se dosta, ali isto se događa u Ruskoj vojsci, već zadnjih par tjedana se dao primjetiti trend, a sada se još ubrzava.
Ako Putin ne proglasi mobilizaciju, a mislim da neće, jer i sama mobilizacije ne rješava sve, i usput stvara gomilu problema,  jedni i drugi će tipa čuvati bivše selo ili gradić od 5000 ljudi, sa 30-40ljudi i onda će druga strana skupit 70 ljudi na fronti širokoj 10km i napadati 30ljudi.
to vam postaje realnost rata, to je već danas.

jer inače ima mjesec dana sam primjetio značajan pad snimki Ruskih gubitaka , nema više ono kao kod Avdiivke gdje ide doslovno 30-40 vozila naprijed i tona pješadije, sada su ti napadi sve manji i manji.. imaju tu i tamo Rusi koji napad od 20ak vozila sa pješadijom ali smanjuje im se.

čudan rat. Nemaju niti Rusi ljudi više čim specijaliste šalju u frontalne napade da izginu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 15/9/2024, 08:25

evo da ne ispadne da pišem pizdarije, upravo čitam Ruskog blogera Ribara,
ministarstvo obrane Rusije naredilo FSBu da istraži zašto stručnjaci za dronove idu u samoubilačke napade.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 15/9/2024, 12:50

14/09/24 - 103 ukrajinska heroja se vratila, Napad na područje Kurska koji je doveo do ogromnih količina ruskih zarobljenika doista se isplatio. Danas se kući vratilo još 103 Ukrajinca.

https://x.com/NOELreports/status/1835056697616089134

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 GXdbRgqXYAAX4m-?format=jpg&name=large
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 15/9/2024, 16:02

Inače, neustrašivi i hrabri komandant Apti je pobjegao iz Kurske oblasti
i tako ostavio svoje borce na milost Ukrajincima.


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 15/9/2024, 16:16


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 15/9/2024, 16:21


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 15/9/2024, 17:00


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 15/9/2024, 23:16

inače tendar koji često piše kritički o UA vojsci i čak je u početku kritizirao UA upad u Kursk, sada hvali općenito situaciju. 

Kaže da su naši/njegovi čekali da Rusi pokrenu kontru na Kursk i oni su pokrenuli svoj napad gdje su Rusi bili mekani. 
Jednostavno nedaju Rusima da išta naprave. 

Kaže da ovakav tip rata, koji je visoko manervarski puno više odgovora Ukrajincima, jer ovdje je rat više manevrirajući za razliku od Donbasa, gdje je pozicijski i rovovskirat. Tamo Rusi udaraju po utvrdama explozivom, i onda šalju jedinice u skupe frontalne napade i nadaju se da će jednostavno protivnik ostati prije bez ljudi i resursa nego oni. 

međutim kod Kurska se fronta pomiče brzo, jedinice kreću brzo, nema fiksnih utvrđenja i fiksnih meta, Rusi se puno lošije snalaze u ovakvom sukobu

detalji ugl


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 16/9/2024, 08:22

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 5

“Russia would like to end the war by the end of 2025 - the beginning of 2026 with its victory, because from the summer of 2025 it will begin to have serious problems in the economy.” Budanov’s statement confirms exactly one of my points I have been making lately. Russia is running out of time and cannot sustain this war in the long run. What we see right now, is Russia trying to establish facts in the ground, but the Ukrainian defense is far more capable as Moscow has been hoping for. The Kursk operation made things worse, far worse than many people understand. It shattered the belief of many in Russia that Russia is a super power. No super power would allow something like this to happen. It has been ice-cold water poured on their heads and exposed Russia’s weakness. It will force Moscow to commit even more resources in this sector. Budanov’s statements on Russia’s economy are accurate. Russia economy is shattered. It doesn’t produce anything of real value, but raw materials and weapons. The war economy has created jobs, but it does not create a sustainable future. The products are only meant to be destroyed and do not further the economy. The absolutely disproportionate government spending is letting inflation explode, forcing interests rates to spike to somewhere between 18% and 25%. You don’t need a degree in economics to comprehend that no private business can produce anything with profit margin large enough which could compensate this. It is not sustainable. The whole situation is reminiscent with the past. It was in fact the very reason why the Soviet Union in the long run economically and then politically collapsed. All what lacks are low oil prices. But even with the current oil price Russia will simply not economically survive this. Like I said, Russia is running out of time and even in Russia this is known. The West needs to be ready outproduce Russia and signals this to Moscow. This is where the sentence “whatever it takes” makes absolutely sense. It is exactly how the Cold War was won.
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 5

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 16/9/2024, 08:32

Koje šahiranje na malom prostoru...
O čemu sad razmišlja zapovjednik vojske u crvenom krugu?
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 6

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Piglet 16/9/2024, 08:35

Taiwan President Suggests China Should Take Back Russian Land

Speaking in an interview with a Taiwanese television station broadcast late on Sunday, Lai, who China calls a "separatist", brought up the 1858 Treaty of Aigun in which China signed over a vast tract of land in what is now Russia's far east to the Russian empire, forming much of the present day border along the Amur River.
China's Qing dynasty, then in terminal decline, originally refused to ratify the treaty but it was affirmed two years later in the Convention of Peking, one of what China refers to as the "unequal" treaties with foreign powers in the 19th Century.
"If it is for the sake of territorial integrity, why doesn't it take back the lands occupied by Russia that were signed over in the Treaty of Aigun? Russia is now at its weakest right?" he added.


https://www.reuters.com/world/asia-pacific/if-china-wants-taiwan-it-should-also-take-back-land-russia-president-says-2024-09-02/

------------------------------------------

Tajvanski predsjednik trola Ruse nagovarajući Kineze da osvoje istočne ruske zemlje koje smatraju svojima od vojno iscrpljene Rusije nakon debakla u Ukrajini lol!
Piglet
Piglet

Posts : 1446
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Eroo 16/9/2024, 08:39


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum